Dodaj do ulubionych

Wybrani mogą zarobić

IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 10:15
To informacja dla apologetów "dobrej zmiany". Od nowego roku , legalnie, bez podatku możecie zarobić kasę pod warunkiem , że skutecznie doniesiecie do CBA, ABW, policji, urzędu skarbowego lub pozostałych 11 służb inwinilujących obywateli na innego Polaka - sąsiada, znajomego , osobistego wroga lub konkurenta ze znienawidzonej opcji politycznej, obojętnie na kogo byle był dym. Gratyfikacja donosicielstwa nie jest u nas niczym nowym, tylko że dotychczas fiskus pobierał od tego podatek. Nowa władza ten podatek zniosła i nie każe już donosicieli nazywać sygnalistami tak jak w komunie ORMO owcami. Tylko na tej bazie powstaje pytanie : czy teraz tak ma wyglądać idea moralności tak słownie wysoko stawiana przez obecne nacjonalistyczno-ultrakatolickie władze?
Edytor zaawansowany
 • Gość: do Polak mały IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.01.18, 10:33
  No to teraz totalna opozycja donosząca regularnie do Brukseli i Niemiec się obłowi. No chyba, że donoszenie na własny kraj w wymienionym kierunku się nie liczy.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 11:46
  Pisowski trollu, nie zrozumiałeś. Benefity są tylko za kapowanie do pisowskich służb.
 • Gość: Squater IP: *.play-internet.pl 05.01.18, 16:46
  Widze ze polityką kolega od niedawna sie zajmuje ! Gdyby bylo inaczej ,to wiedzialby ze PIS robil (donosil na wlasny kraj) dokladnie to samo gdy PO bylo przy wladzy. Ze wzgledu na to ze obie te partie mam w miejscu gdzie plecy zmieniaja nazwe , to mozecie sie nawet pozagryzac
 • Gość: do gościa IP: 171.25.230.* 05.01.18, 12:01
  A chciałbyś żeby płacili także za kapowanie do Niemiec i Brukseli? To musisz jeszcze poczekać aż zmieni się rząd.
 • Gość: oj tam IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 12:10
  Dotychczas zwolennicy dobrej zmiany donosili na znajomych, sąsiadów, członków rodziny społecznie, dla satysfakcji albo za kasę z podatkiem. Ale już jest lepiej, drodzy rodacy z dobrej zmiany! Nadal może jednakże donosić dla satysfakcji i społecznie.
  Konfidenctwo rozkwitnie na skale dobrej zmiany.
 • Gość: do oj tam IP: 171.25.230.* 05.01.18, 13:04
  Rząd rzeczywiście popełnił jeden poważny błąd mógł ogłosić, że zwolni z podatku wszystkich donoszących i tych w kraju i tych którzy na kraj donoszą. A tak zaraz będą strajki i kolejne donosy do UE na brak demokracji związany z nierównym traktowaniem osób donoszących. Ciekawe co na to totalna bezprogramowa opozycja? Wkłady do zniczy już były, kwiatki też, może teraz niech strajkują trzymając w rekach bilety na środki transportu do UE.
 • Gość: oj tam IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 13:44
  Pisowski trolu, ty chyba donosisz dla satysfakcji!
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 14:01
  Widzę, że dyskusja z PiSowskimi trolami mija się z celem. Oni będąc pisowskim planktonem nie otrzymują przekazu dnia i próbują nieporadne zaistnieć w dyskusji bo zbliża się cała seria wyborów i liczą naiwniaki że ktoś ich zauważy. Powtarzanie starych dyrdymał o donosach do Brukseli / a protoplastami tego działania byli PiSowscy smalcownicy i nieuposażone jeszcze PiSowskie wdowy smoleńskie/ , świadczy że samodzielne myślenie jest im obce ale to może być dobry materiał na donosiciela. Zakapowując innych zatopią pozornie niepowodzenia swojego przegranego żywota.
 • Gość: łał IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 15:32
  to teraz taki dostaliście przekaz z Niemiec by uprawiać propagandę ? proponuje ci wyjechać za Odrę" IMIGRACJA TO NIE DRAMAT, TO SZANSA" weź sobie te słowa Anny Komorowskiej do serca i zrób to!
 • Gość: Jaro IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 16:01
  PIS wymyślił 500 + DLA KAPUSIÓW.
 • Gość: łał IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 21:57
  CÓRKA KOMOROWSKIEGO TO MUSI BYĆ KAPUŚ -Tato, ale ja chcę te 1000 zł - bo ma trójkę dzieci - bo ja je przeznaczę na szkołę dla Stasia. Czyli dla mojego wnuka - powiedział Bronisław Komorowski.
 • Gość: O! IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 15:58
  piszesz o takich donosach "Zapadły pierwsze decyzje o zamianie pieniędzy z programu "Rodzina 500 plus" na bony zakupowe. Do ośrodków pomocy społecznej spływają donosy, w których sąsiedzi informują o złym gospodarowaniu pieniędzmi z rządowego programu. Informację tę przekazał portal tvn24.pl."
 • Gość: O! IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 16:17
  09.12 2011 -800-808-808 – to numer bezpłatnej infolinii, która służy obywatelom do przekazywania informacji na temat korupcji i tego, co ich niepokoi w swoim otoczeniu. To dosyć popularna linia – mówi Paweł Wojtunik (CBA)
  W ciągu roku z numeru CBA korzysta kilka tysięcy osób. – To dobry i darmowy kanał do uzyskiwania sygnałów od obywateli, którzy chcą nam przekazywać sygnały o korupcji – przyznaje szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który był gościem Jedynki.

  Wojtunik podkreśla, że CBA nie traktuje tego jako donosicielstwa, a raczej jako przekazywanie informacji. – Wszystkie sygnały traktujemy bardzo poważnie, wszystkie są sprawdzane, weryfikowane. Nie wszystkie oczywiście są prawdziwe i jesteśmy świadomi tego, że nasze Biuro może służyć załatwianiu prywatnych porachunków, interesów, rozgrywaniu różnych sytuacji konfliktowych – zauważa.

  Szef CBA ubolewa, że w Polsce nadal pokutuje świadomość negatywnego kontekstu współpracy obywateli z organami ścigania. – W Niemczech jest to traktowane jako pozytywne działanie społeczne. Informowanie organów ścigania o nieprawidłowościach jest czymś pozytywnym – porównuje.

  Zdaniem gościa Jedynki korupcja jest bardzo szerokim i powszechnym problemem. – Uważamy korupcję za patologię, która dotyka wszystkich grup społecznych, na wszystkich poziomach ich funkcjonowania i wszystkich poziomach władzy – tłumaczy. Dodaje, że patologie mają to do siebie, że dotyczą wszystkich. W opinii Pawła Wojtunika nie ma dziedzin wolnych od korupcji. – Gdzieniegdzie odkrywamy to bardzo szybko, gdzieniegdzie te zjawiska zachodzą bardzo powoli i mają charakter niekaralny, bo nepotyzm w Polsce nie jest karalny, ale jest forma korupcji – przyznaje.

  Jak poinformował gość "Sygnałów Dnia", CBA prowadzi kilkadziesiąt kontroli rocznie. – Prowadzimy około pięciuset analiz przedkontrolnych. To są takie wstępne sprawy, które polegają na głębokim analizowaniu i sprawdzaniu danych dotyczących konkretnych przedsięwzięć Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji. – Z tej okazji dzięki przychylności prezydenta Bronisława Komorowskiego i wsparciu Komisji Europejskiej organizujemy dziś w Pałacu Prezydenckim konferencję, podczas której chcemy mówić nie o zwalczaniu korupcji, ale o jej przeciwdziałaniu – zakomunikował Paweł Wojtunik, szef CBA.
 • Gość: smutne IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.18, 16:59
  O! obudź się albo wytrzeźwiej. Wojtunik podobnie jak Komorowski już dawno nie są na urzędach a ty w oparach absurdu ich cytujesz. Jak wytrzeźwiejesz weź jeszcze poprawkę na to , że szef jednej ze służb inwigilacyjnych naturalnie będzie pochwalał gałąź na której siedzi i z której kosztem różnych tępaków żyje i jak psychiatra we wszystkich widzi potencjalnych kapusiów. Nasza historia tak się potoczyła, że jakich wytrychów by nie używał - słowo i rola kapusia kojarzy się z donosicielstwem okupantowi , niezależnie jakiej narodowości by nie był. A przy tak podzielonym przez PiS społeczeństwie , kapowanie jest jednym z najbardziej odrażających czynów jakiego może dopuścić się istota człekokształtna. Każdy szef inwigilacyjnego urzędu centralnego , niezależnie od opcji politycznej, musi pochwalać donosicielstwo. Przykre jest to że tzw. dobra zmiana , podnosi je do rangi bezpodatkowej cnoty.
 • Gość: O ! IP: *.tvgawex.pl 05.01.18, 21:51
  to tvn będzie donosić bez podatku cieszysz się ?...... :-)
 • Gość: mieszkaniec 1 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.01.18, 17:04
  Po analizie kilku wpisów dochodzę do wniosku, że kilka osób popierających totalną opozycję chciało zaistnieć. Niestety zapomnieli o tym, że to PO chce natychmiastowej likwidacji tych organów władzy które zajmują się walką z korupcją. Organy te powstały lub rozwinęły swoją działalność za ich czasów i wówczas im nie przeszkadzały bo przecież wierzyli, że będą rządzić w nieskończoność. Teraz sprawy przybrały zły obrót i wiele jeszcze afer może ujrzeć światło dzienne. Przecież ludzie wiele widzieli i wiele wiedzą. I myślę, że stąd pochodzi ich wielka teraz histeria i ślepy atak zarówno na niektóre organy władzy jak i na stary jak świat sposób pozyskiwania przez nie informacji.
 • Gość: Set IP: *.146.131.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.01.18, 21:42
  Wojtunik i Komorowski dawno na urzędach nie są,ale przecież to za tych panów (celowo z małej,bo na miano Pana trzeba zasłużyć ) stworzono taryfikator stawek za donosy. Dociekliwi mogą to śmiało wyszukać w necie. Tym samym nie mamy do czynienia z niczym nowym.
  Poprzednik powołuje się na jakąś tam "totalną opozycję" ... Na dzień dzisiejszy żadna opozycja nie istnieje w Polsce.Nie istnieje,bo nie ma nic do powiedzenia oprócz wyzywania od "pisowskich trolli" i nie ma nic do zaoferowania oprócz wyzywania od "pisowskich trolli". Prócz tego cała ta opozycja ma narobione w gacie,bo żarty się skończyły i w każdej chwili grozi im ... no właśnie...co im grozi?? Mi nic nie grozi, nie mam 500+ ,bo dzieciaki dawno dorosłe, jestem uczciwie żyjącym i pracującym obywatelem.. i widzę, że ten PiS nie jest taki zły.
 • Gość: man IP: 95.40.24.* 07.01.18, 00:30
  Nie słyszałem o tym ale jeśli tak jest to super pomysł. Jeśli ktoś okrada innych uczciwych obywateli to jazda z nim. Niech złodziej się boi że go podkablują. Jeśli jest uczciwy to nikt go nie ruszy. A to nie są żadne pisowskie służby tylko silnego i skutecznego państwa służby. Złodzieje do Rosji albo do więzienia.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.01.18, 09:46
  silne i skuteczne państwo

  Rozwaliłeś mnie!
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.01.18, 10:39
  Przecież to PiSowski troll, tak jak jego państwo podłej zmiany jest" silne i skuteczne " a on jest wzorcem cnót uczciwego obywatela. Jako wzorzec do naśladowania- jak wzór metra z Serve pod Paryżem- jest niejaki senator Biernacki że SKOKów.
 • Gość: do Polak mały IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.01.18, 21:11
  "Polska nie będzie musiała płacić? Juncker przeciwko sankcjom" to nowy artykuł na wp.pl. Wychodzi na to szanowny "Polaku mały" że nawet donosy do UE i Brukseli na nic się zdały. Już nawet tam "totalnej opozycji" nikt słuchać nie chce. Zastanawiam się gdzie teraz będą ci biedacy jeździli? Może do Chin a może do Afryki? Eskimosi o nich zapewne też nie słyszeli, to może w tamtym kierunku?.
 • Gość: Set IP: *.146.133.241.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.01.18, 22:07
  @ do Polak mały ... słaby związek z tematem ma twoja wypowiedź,ale niech ci będzie ..
 • Gość: 007 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.01.18, 04:24
  do Polak mały
  Czytajac twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie ,że jesteś nieźle zesrany. Twoje zachowanie jest charakterystyczne, żeby nie powiedzieć modelowe, dla ludzi, którzy wiedzą ile mają na sumieniu i zaczynają się panicznie bać konsekwencji.Tyle!!!!!!!
 • Gość: do poprzedników IP: 171.25.230.* 08.01.18, 08:20
  Widzę, że ostatnia decyzja Junckera boli. Żal mi was. Jak szybko tracicie zwolenników. Już nawet tam mają was dosyć.
 • Gość: haha IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.18, 08:45
  pisowskie trole zyskują przewagę liczebną (maja więcej komputerów za 500+)
 • Gość: Polak mały IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.18, 09:15
  W odpowiedzi na wasze , niekiedy trollowskie wypowiedzi: 1.Podniesiony przez mnie temat dotyczył głównie waszych wspołziomków zwanych przez waszych politycznych sterowników- sygnalistami / czytaj ORMO dla starszych/. Dopatrywanie się, że konsekwencje tego pisowskiego zabiegu mogłyby dotknąć piszącego jest typowym dla waszych trolli odwracaniem uwagi od ludzi typu Biernacki, Rydzyk.
  2. Temat wątku dotyczył szpicli w krajowym piekiełku ale jak chcecie o sprawach międzynarodowych to proszę:
  - to wasi protegowani / wazelina i spółka/ pierwsza lamentowała w Brukseli jak w wyborach ośmieszyła was niszowa PSL czy w poprzek wyznawców religii smoleńskiej ogłoszono wyniki ustaleń w sprawie katastrofy
  - podniecacie się wypiedzią Junkiera o uchodźcach/ wstyd na honorze tzw.katolików/ czy jego zdaniem nie łączeniu ograniczeń dotacyjnych Unii z zachowaniem p.członkowskich. Byłoby dobrze aby te przykre konsekwencje nas ominęły.
  - stosujecie typową dla waszego przekazu dnia metodę przykrywania istotnych problemów pianą: przykład - kac po budapesztańskim uwłaczającym hołdzie lennym Morawieckiego, merdanie ogonem przed spotkaniem z Junkierem w sytuacji obezwładnienia TK, SN, KRS , praktycznym zlikwidowaniem systemu trójpodziału władzy i przypełznięciem dyktatury.
 • Gość: do Polak mały IP: 171.25.230.* 08.01.18, 10:24
  Rozumiem Twoją trudną teraz sytuację.
  1. To twoi idole wprowadzili jednostki do kontroli społeczeństwa (PO-PSL)
  2. To ich szefowie ustalili sposób opłacania informatorów - to ich pomysł
  3. Jedyne co Ciebie chyba zabolało to fakt, że teraz obecna władza nie będzie brała podatku od kwot wypłacanych donosicielom. Po prostu nie chce uzyskiwać wpływów do budżetu z środków w taki sposób zdobywanych przez niektórych ludzi ( PO -PSL to nie przeszkadzało !!!!!!!)
 • Gość: w odp IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.18, 14:37
  Zacietrzewienie i zapatrzenie w twoich nowych idoli trochę zalatuje partyjnym nepotyzmem ale to twój problem. Nie zwalnia to jednak od rzetelnej wiedzy kto i w jaki sposób gratyfikował kapusiów. Dawna koalicja PO/PSL nie jest bez winy ale w zakresie rozrostu służb inwingilujacych społeczeństwo ale i tak to nie równa się z ich ponad 100% rozrostem za rządów PiSu oraz teatralną brutalnością na etapie zatrzymań. Ja na twoim miejscu byłbym powściągliwy w imputowaniu mi rzekomo mojej trudnej sytuacji - zakladającej moje związki z rzekomymi przeszłymi idolami - bo nie wiesz jaka będzie twoja sytuacja jak dobiegną końca epizodyczne rządy twoich PiS owskich idoli. A tak dla uspokojenia twojej dociekliwości to przyjmij do wiadomości, że nie byłem piszczochem koalicji PO/PSL (choć trzeba im oddać uszanowanie dla demokracji i państwa prawa co zburzył PiS) tak jak nie jestem apologetą obecnej władzy
 • Gość: do poprzednika IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.01.18, 20:47
  "(choć trzeba im oddać uszanowanie dla demokracji i państwa prawa co zburzył PiS) "
  Kiedy? Gdy sądy działały na telefon? A może wtedy gdy ich służby wkroczyły do redakcji gazety im nieprzychylnej i chciały zabrać dziennikarzom komputery?. A może wówczas gdy inwigilowały manifestacje z okazji Święta Niepodległości które kończyły się zamieszkami (a po zmianie władzy jakoś zamieszki ucichły) A może demokracja za rządów PO/PSL tryumfowała gdy wkraczali do domu młodego studenta który był nieprzychylny ówczesnemu prezydentowi z PO? Wymieniać dalej?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.18, 22:29
  Szambo się wylewa na tym forum. Jeszcze wczoraj niewykształceni, ze słaba pracą lub bezrobotni, bez perspektyw, planów na przyszłość, prokreacyjni ponad miarę, a dziś wstający z kolan, odzyskujący godność, wyposażeni w komóry, tablety i laptopy za pińcet+ i przekazy dnia z wiadomych stacji TVP Info itp. obrzucaja błotem wszystkich nie z szambełka. Kto nie z nami, ten wróg.
 • Gość: łał IP: *.tvgawex.pl 08.01.18, 22:31
  ja jeszcze wymienię strzelanie do górników 2014 roku ,kradzież ofe i praca do śmierci, podwyżka vat ....prowokacje- spalenie ruskiej budki ...NO I NA CAŁEGO ROZPASANE "OŚMIORNICZKI"
 • Gość: do gościa IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.01.18, 23:23
  Jak by nie patrzeć to szambo zazwyczaj wylewa się przy wypowiedziach osób broniących rząd PO PSL. Ciekawe dla czego?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.