Dodaj do ulubionych

Znaki zakazu zatrzymywania sie

IP: *.146.100.193.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.02.18, 07:08
Witam.
Wie ktos moze dlaczego poustawiali te znaki w chelmnie? Jest kilka miejsc w ktorych stoja te krotkie zakazy tak na dlugosci jakichs 10m.
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 18.02.18, 08:45
  Dla bezpieczeństwa. Kierowcy bezmózgowcy staja gdzie popadnie, często zasłaniając widok dla będącego w ruchu i skręcającego w lewo czy prawo samochodu. Taki kierowca nie ma szans zobaczyć, co się dzieje na drodze, gdzie chce kontynuować jazdę, musi wyjechać na środek pozostałej części drogi, aby ominąć zaparkowane badziastwo. No i wtedy jest huk, ponieważ z naprzeciwka jechał prawidłowo inny samochód.
  Chełmińscy kierowcy bezmózgowcy uwielbiają także zostawiać samochody na wyjazdach z posesji- podwórek, wewnętrznych parkingów czy garaży. Jak taki głąb zostawi samochód w takim miejscu, nie masz szans wyjechać swoim samochodem spod swojego domu na zakupy, do szpitala, chyba, ze chama staranujesz. Straż miejska strasznie obłożona robotą (i jeden samochód, a pieszo nie chodzą już prawie wcale, bo to wysiłek), więc możesz spokojnie iść na telewizję albo na laczka do kościoła, bo w tym mieście nikt ci nie pomoże. Nawet, jak ma za to pensję i trzynastkę.
  Na marginesie, nadal głąby zostawiają samochody w niebezpieczny sposób, wbrew znakom i przepisom prawa. Sam widziałem wielokrotnie takie sytuacje, co więcej przejeżdżająca suka strazy miejskiej nie zatrzymała się celem wlepienia mandatu, bo strażnicy nic nie zauważyli. Brak słów.
 • Gość: tubylec IP: *.dynamic.mm.pl 18.02.18, 10:37
  Nudzisz, to że masz momentami rację nie znaczy, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Takim mendzeniem ośmieszasz się jak twój guru Morawiecki.
 • Gość: do tubylca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.18, 13:16
  Czytając twoje wpisy zastanawiam się czy można tobie jakoś pomóc?
 • Gość: tubylec IP: *.dynamic.mm.pl 18.02.18, 14:36
  Pomoc zacznij od siebie, zacznij myśleć, to na prawdę nie boli.
 • Gość: Coda IP: *.play-internet.pl 26.02.18, 18:07
  Szczytem bezmyslnosci jest parkowanie na łuku Wodna-Kamionka i to po obu stronach, tuz przy przejsciu dla pieszych Az dziw ze nie doszlo tam do zadnego zdarzenia.
 • Gość: pieszy IP: *.logitus.pl 26.02.18, 18:19
  w CCH jest wiele znaków ustawionych bezmyślnie, a prym wiedzie znak - opis informujący o miejscu postojowym dla SM. A dla spotęgowania bezmyślności i arogancji władzy jest samochód parkowany w tym miejscu należący najprawdopodobniej do urzędnika odpowiedzialnego min. za porządek, bezpieczeństwo i ustawianie znaków w Chełmnie. Dla jasności sprawy: na chodniku można parkować tylko przy krawędzi jezdni, a jazda wzdłuż chodnika jest zabroniona (żeby tam dojechać trzeba jechać właśnie wzdłuż chodnika). Taki więc pod nosem SM popełniane są jednocześnie dwa wykroczenia skutkujące podwyższonym mandatem. Jednak zasadnicze pytanie: kto ma go ukarać. Może zgłosić to do SM w Świeciu, albo KWP w Bydgoszczy. Może znajdzie się ktoś, kto zna te przepisy.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 26.02.18, 18:55
  Ulubione miejsce Bardzo Ważnego Urzędnika, który zawsze stawia tam swojego Forda Kugę, jak już mu się zdarzy świadczyć pracę w urzędzie. Swego czasu stawało tam też padnięte antyczne bodajże Volvo jeszcze Ważniejszego Urzędnika, który potem przesiadł się do Skody Superb ufundowanej przez poddanych.

  Jak powiada PIS, wszyscy podobno są równi wobec prawa. Ale czy to prawda?
 • Gość: tocjo IP: *.dynamic.mm.pl 26.02.18, 21:12
  hahhha
 • Gość: racja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.18, 08:00
  Masz rację
 • Gość: kierowca IP: *.tvgawex.pl 27.02.18, 22:12
  No tak stoi baran z baranowa na łuku ul wodna,kamionka i policja jezdzi i straż miejska jezdzi i....nic dziwnego nie zauważyli o co tu chodzi przecież jest tam duże prawdopodobienstwo do potrącenia pieszego albo zderzenie czołowe dwóch aut,także do Was władze zróbcie z tymi baranami porządek ponieważ wyżej na ul wodnej stoi jak byk znak zakaz postoju i zatrzymywania się,pozdrawiam.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 22:28
  Czy tak- straż miejska jako nieprzydatna powinna byc rozwiązana, a milion złotych można przeznaczyć na inne ważne cele. Nieprzydatni, bo porządku na ulicach nie pilnują, źle zaparkowanych samochodów nie widza, stwarzania niebezpieczeństwa nie widza, śmieciarzy, co palą w domach smrodliwymi odpadkami i czym tam jeszcze nie karzą, to po co nam oni?
 • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 28.02.18, 07:56
  Do kierowca:Ciekawe gdzie byś parkował auto gdybyś mieszkał na tych ulicach które wymieniasz!!!
 • Gość: Obserwator IP: *.centertel.pl 28.02.18, 09:00
  Tam na zakręcie od paru dni już stoi niebezpiecznie zaparkowy volkswagen transporter na rumunskich lub bulgarskich rejestracjach. I fakt że jest on niebezpiecznie zaparkowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 09:57
  Ciekawe gdzie byś parkował auto gdybyś mieszkał na tych ulicach które wymieniasz!!!

  Pomyślałeś, zanim napisałeś? To nikt nie może przejechać, bo mieszkańcy nie maja gdzie zaparkować? Zamknijmy wszystkie ulice i zamieńmy je na parkingi- o to ci chodzi?

  Mam samochód, jeżdżę sobie gdzie chce, po publicznych drogach, które utrzymuję z moich podatków (w tym też w paliwie) i gooowno mnie obbchodzi, gdzie będą parkować mieszkańcy takiego dajmy śródmieścia.

 • Gość: Kierowca IP: *.tvgawex.pl 28.02.18, 13:16
  Gdyby parkingi były darmo jak kiedyś nie było by tego problemu...A tak każdy parkuje gdzie darmo bo i po co płacić za rogiem jak dominikański, wodna i kamionka darmo.stad brak miejsc..
 • Gość: Crane IP: *.play-internet.pl 28.02.18, 16:56
  Gdzie ? Gdybym mieszkal dajmy na to na Kamionce to stawialbym na parkingu ktory jest zazwyczaj pusty ! Ale baran mialby za daleko do domu (cale od 30- 70m) na pieszo , wiec lepiej zostawic na łuku , udajac greka. To niestety wykroczenie ! Wypada mi sie cieszyc ze nie mamy w miescie mostow ,bo bylyby nieprzejezdne
 • Gość: do goscia IP: *.tvgawex.pl 28.02.18, 16:45
  Na pewno nie na zakręcie barania głowo,bo stwarzasz istne niebezpieczenstwo zreszta nie bede sie powtarzał.
 • Gość: Nałogowy IP: *.centertel.pl 28.02.18, 20:38
  A dlaczego nie na zakręcie? Który paragraf o tym mówi?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 21:38
  Zadzwoń na policję, to ci powiedzą. Acha, nie zapomnij podać marki i nr rej. samochodu i na którym zakręcie sobie zaparkowałeś.
 • Gość: Hołekk IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 21:58
  Problem dotyczy całego miasta. Wiele aut stoi na zakazach )przykładowo za blisko przejść dla pieszych) U nas jest problemem brak egzekwowania prawa - nawet nie trzeba go zaostrzać. Karac i raz jeszcze karać. Ps. szczytem debilizmy jest parking na PKS: miesca parkingowe są do samej zebry prawie, az się prosi o tragedie.
 • Gość: Do Nalogowy IP: *.play-internet.pl 01.03.18, 20:38
  Bo obowiazuje 10m od przejscia dla pieszych !!!! Art 49pkt2
 • Gość: baba kula gula IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 11:33
  nA Kamionce stoi bus na rumuńskich tabliach a po drugiej str,zaraz obok inne auto zaparkowane zaraz przy przejściu dla pieszych. MOzna mozna? I nikt tym sie nie insteresuje/
 • Gość: szary IP: *.adsl.inetia.pl 02.03.18, 15:23
  od pilnowania porządku w mieście są policjanci i strażnicy. od stawiania znaków odpowiedzialny pracownik urzędu miasta. we wcześniejszym wątku pojawiła się propozycja zlikwidowania straży, ja natomiast dodałbym ... i zlikwidowanie komendy Policji oraz zlikwidowanie etatu pracownika odpowiedzialnego za inżynierię ruchu. nikt z nich nie wypełnia swoich zadań, a biorą niezła kasę. jest jeszcze inne wyjście. mianowicie wyrzucenie na zbity pysk tych, którzy biorą pieniądze za kierowanie pracą policjantów, strażników i jegomościa z magistratu. w radzie miasta jest komisja bezpieczeństwa i porządku i co z tego. nic nie widzą, nic nie robią, i ich tez trzeba wyrzucić z wygodnych krzesełek za brak realizacji zadań za kilka dobrych stówek miesięcznie przesyłanych na konto. do tego można dorzucić jeszcze kilka innych służb biorących min. kasę z budżetu państwa i to jeszcze nie koniec, bo nikt im nie jest w stanie zaszkodzić. rozwinęła się tak mocno "samopomoc koleżeńska", że z normalnego, szarego człowieczka (nazwa zaczerpnięta z wypowiedzi byłej premier) potrafią zrobić idiotę, sponiewierać i skazać, a kolesi kombinatorów, nierobów itd. wybielić i ochronić. w jakim kraju ja żyję. czy znajdzie się kiedyś ktoś, kto zacznie przywracać normalność. ministrowi 12 tys. na rękę nie starczało, więc w jakiś sposób musiał dorabiać, aby powiązać "końce". a szary człowieczek musi za 1400 przeżyć, wykupić lekarstwa, opłacić czynsz i media i do tego palec trzymać prosto, bo jak skrzywi, to od razu narazi się "kolesiowi", a pozostali "kolesie" wdepczą go w ziemię.
 • Gość: doodcinki IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 23:04
  a SM posiada jeszcze blokady na koła? Moze czas wyciągnąć i odkurzyć ją ?
 • Gość: gg IP: *.tvgawex.pl 03.03.18, 10:36
  Mandacik już jest dla kierowcy rumuńskiego pojazdu tylko.....czy on będzie potrafił go odczytać?a w ogóle czy ta osoba sie pojawi a podejrzewam że mandacik zmarznie, wtedy słoneczko przygrzeje,potem trochę sniegu spadnie na niego a pózniej deszcz i taka to robota mandacik zniknie.
 • Gość: Kierowca IP: *.centertel.pl 03.03.18, 10:49
  To auto stoi tam nie ruszone od ponad tygodnia.a tym krótkie to może sobie tyłek podejrzeć.kto to znajdzie w Rumunii?
  Jeżeli jesteś zatrzymany autem na obcych rejestracja to płacisz na miejscu.w tym wypadku mogą mu 100 mandatów wypisać i nic to nie da...
 • Gość: Kayto IP: *.play-internet.pl 03.03.18, 13:41
  Jesli auto stoi od dluzszego czasu nie ruszane a stwarza zagrozenie to sie go odholowuje na policyjny parking i tyle
 • Gość: frodo IP: *.play-internet.pl 04.03.18, 17:14
  To ze auto jest na rumunskich rejestracjach nie jest rownoznaczne z tym ze kierowca jest rumunem !
  To tak jakby kazde auto na brytyjskich blachach bylo kierowane przez anglika :)
 • Gość: Kayto IP: *.play-internet.pl 03.03.18, 14:01
  Prócz znakow parkingowych jest jeszcze tabliczka informujac w jaki sposob parkowac . I tak na ul Szkolnej parking z parkowaniem po skosie do kraweznika ale jakis slepy kierowca parkuje czarnego busa naprzeciwko szkoly, równolegle do kraweznika Mogl nie zauwazyc tabliczki ale czy nie widzial jak parkuje 30 innych aut ?
 • Gość: SM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.18, 14:17
  Juz bym pakował Rumuna na lawete albo blokadą go poczęstował.
 • Gość: Ja IP: *.tvgawex.pl 06.03.18, 20:04
  Już tego busa nie ma a i pojawiły się mandaty za parkowanie przed pasami
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 21:05
  Są dwie możliwości
  - ktoś zadzwonił na straż miejską lub policje i to zgłosił, wobec czego wykonał połowę roboty za strażników,
  - ktoś ze straży miejskiej przeczytał ten topik, co wydaje się mało wiarygodne, bo oni na codzień nic nie wiedzą, nic nie widzą, a pewnie i nie za dużo czytają. Bo gdy czytali, to znaliby przepisy, a nie tylko pasek wydruku pensji.

  Stawiam na to pierwsze.

  P.S. Ford Kuga CCH 2N66 nadal parkuje tam, gdzie nie wolno?
 • Gość: anans IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 21:32
  Haah dobree.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.