Dodaj do ulubionych

Do wszystkich pieszych w cch

IP: *.static.cnrl.com 21.02.18, 13:54
Wyciag z kodeksu drogowego.

Art. 14.
Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4) przebiegania przez jezdnię;
5) chodzenia po torowisku;
6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Wiec do wszystkich pieszych w Chełmnie chciał bym poinformować, ze teraz nie będę się zatrzymywal, bo tobie się wydaje debilu, na dodatek wyjdę z auta i wytłumaczę jak debilowi jak się zachować w okolicach zebry.

Podaj dalej. Dziekuje.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 21.02.18, 14:18
    teraz nie będę się zatrzymywal

I pójdziesz siedzieć. Kodeks ruchu drogowego- w terenie zabudowanym poruszamy się samochodem z maksymalną prędkością 50 km/h.

Następnym razem nagram cie komórką i stracisz prawo jazdy.
  • Gość: Lala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.18, 14:39
    Sam stracisz..a nie czekaj - Ty nie masz :-)
  • Gość: Gosc IP: *.static.cnrl.com 21.02.18, 17:06
    a co tu predkosc ma do tego? problemy ze zrozumieniem prostego tekstu?
  • Gość: Frodo IP: *.play-internet.pl 22.02.18, 19:45
    Co nagrasz komorką ? Że jedzie ? Kierowca nie napisal nic ze bedzie jechal szybciej niz mozna ! Gdyby wszyscy kierowcy jezdzili zgodnie z przepisami to nie mialabys szans przejsc przez jezdnie np na rynku, poza pasami oczywiscie ! Kierowcy zdaja sobie sprawe jak duzą predkoscią jest 50 na godzine
    Wiec przestan bredzic
  • Gość: Bąż Woa IP: *.tvgawex.pl 21.02.18, 14:40
    To fakt, że ludzie nie myślą. Szwankuje zwykły instynkt samozachowawczy. Gdyby jednak zdarzyło mi się nieopatrznie wejść Tobie pod koła Kierowco - zapraszam na rozmowę... :)
  • Gość: pieszy IP: *.dynamic.mm.pl 21.02.18, 15:41
    Kierowcy w Chełmnie dzielą się na kierowców i chamów. Niestety chamów jest więcej. Policji nie widać ani nie słychać. Siedzą w tej swojej nowej ocieplonej komendzie. Czekaja na premie, nagrody i podwyżki.
    Pieszy
  • Gość: autor IP: *.static.cnrl.com 21.02.18, 17:17
    do Pieszy, nie do końca rozumiem nazywasz mnie chamem?? autor
  • Gość: kiepski IP: *.play-internet.pl 22.02.18, 19:53
    Dziela sie na kierowcow, chamów i tych co urzadzaja sobie wyscigi na rynku po 22
  • Gość: autor IP: *.static.cnrl.com 21.02.18, 17:15
    do Bąż Woa:nie umyślnie to co innego, ja tu mowie o ludziach, którzy w ogóle nie patrzą, tylko wchodzą na pasy ot, tak. Ja ich widze i Ciebie tez będę widział jeżeli nieumyślnie wejdziesz, co innego jak wtargniesz przed moja maske, bo tak inni robią i jeszcze wywyższał się ze na pasach, wtedy wyjdę i wytłumaczę a jeżeli będzie trzeba to wezwę Policje...
  • julian29 21.02.18, 17:07
    Swiete slowa ostatnio jadac kolo netto kobieta pedzaca chodnikiem glowa w dol na dodatek kaptur na glowie odrazu weszla na pasy nie patrzac czy cos jedzie czy nie myslalam ze serce mi stanie ja po hamulcach a ona wkacu glowe podniesla i tylko sie usmiechnela LUDZIE LITOSCI I WIECEJ ROZUMU
  • Gość: kierowca IP: *.dynamic.mm.pl 21.02.18, 17:46
    Tylko że jeszcze w Chełmnie trzeba go mieć a tu to towar deficytowy, tu.szybciej znajdziesz kropidło ....
  • Gość: Ewka IP: *.play-internet.pl 21.02.18, 18:39
    Wiecej rozumu? Prosty przykład hamuje samochód przed przejściem dla pieszych puszcza dziecko, które wchodzi na jezdnie a z drugiej strony jedzie matoł który zamiast na drodze skupia się na pisaniu smsa przez telefon nie zwalniając. Druga sytuacja zatrzymuje sie samochód wchodzisz na pasy a baranowi zachciewa sie wyprzedzać na trzeciego.więcej przykładów chcecie?Ot cała filozofia. Sorry to działa w dwie strony. I pisze to z punktu widzenia i kierowcy i pieszego. Wiecej szacunku dla siebie
  • pjekarnik 21.02.18, 19:00
    Gdzie w Chełmnie masz miejsce, żeby w ogóle dało się wyprzedzać na trzeciego?
  • Gość: ty IP: *.play-internet.pl 22.02.18, 12:24
    ty lepiej zamknij ryj
  • pjekarnik 27.02.18, 21:08
    lepiej ty
  • Gość: ss IP: *.tvgawex.pl 21.02.18, 18:52
    DO kierowcy walnij się leb
  • Gość: kierowca IP: *.dynamic.mm.pl 21.02.18, 20:53
    Cep dał głos. Typowy autochton.
  • Gość: lady IP: *.dynamic.mm.pl 21.02.18, 21:40
    Dlatego jestem za tym zeby było jak u sąsiada zza zachodniej granicy: pieszy powinien miec pierwszenstwo przed nadjezdzjącym pojazdem, poniewaz jeździmy za szybko a to pohamowałby zapędy co niektórym krewkim kierowcom.
  • Gość: pieszyxd IP: *.play-internet.pl 21.02.18, 23:02
    dokładnie tak - piesi powinni mieć pierwszeństwo.Tymczasem są oni dla kierowców intruzami i zawalidrogami.Ma też rację inny wypowiadający się tutaj,że więcej jest chamów ,którym wydaje się,że są panami szos a jeśli taki kieruje lepszą furą to już w ogóle jest bogiem i tylko on liczy się na drodze.Nie zauważa ani zebry ani pieszych tylko klapki na oczach i jazda do przodu
  • Gość: autor IP: *.static.cnrl.com 22.02.18, 09:35
    do ss a dlaczego mam się walnąć? Ja nie robie niczego złego staram się wytłumaczyć ludziom ze nie mają prawa wtargnąć przed/pod samochód, ja mam kamerkę wiec w momencie wypadku mam dowód, ze niczego złego nie zrobiłem, w przypadku gdy inny pojazd najedzie mi na tyl ze względu na niebezpieczne hamowanie pociągnę cię do odpowiedzialnosci.
  • Gość: ss IP: *.tvgawex.pl 21.02.18, 22:04
    Do kierowcy jesteś dupkiem brawoLADY
  • Gość: szczególna ostrożn IP: *.play-internet.pl 22.02.18, 12:27
    Wystarczy, że przed przejściem dla pieszych zachowasz szczególną ostrożność debilu!!! Chamie jeden!!!
  • Gość: Kierowca IP: *.dynamic.mm.pl 22.02.18, 13:11
    Zachowanie szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania należy do obu stron. Starsze osoby potrafią jeszcze spojrzeć przed wejściem na jezdnie w obie strony upewnić się czy mogą przejść bezpiecznie, młodsi niekoniecznie kaptur na głowie patrzy w ekran smartfona, słuchawki w uszach i 0 łączności ze światem, włażą nie patrząc albo specjalnie odwracają głowę w przeciwną stronę i niektóre przejścia co do widoczności (brak oświetlenia) na nich kogokolwiek też pozostawiają wiele do życzenia. Nikt nie jest święty i trochę szacunku dla obu stron by się przydało...
  • Gość: autor IP: *.static.cnrl.com 22.02.18, 13:51
    Do szczególna ostrożn- ja zachowuje szczególną ostrożność, ale pamiętaj jeżeli wtargniesz i spowodujesz wypadek to będzie to Twoja wina moja kamerka jest włączona przez cały czas, nie jestem piratem drogowym i nie mam niczego do ukrycia.
  • Gość: Dr dree IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 23:32
    A czy z ręką na sercu nasi włodarze coś robią żeby poprawić sytację na niebezpiecznych przejsciach dla pieszych? Oo tak owszem...asfaltują i malują zebry i zamonotwali dwa sygnalizatory : k, Netto i Al.3 Maja. A gdzie systemy bierne: tzn.tzw.kocie oczy, malowanie czerwoną farbą, zastosowanie tzw.insteligentnej sygnaliazcji świetlnej itp ??
  • Gość: cer IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 06:56
    Jaja sobie robisz? Takie technologie w takiej zapadłej wsi?

Nas stać na więcej, my realizujemy projekty na miarę naszych marzeń i możliwości - nasz burmistrz kupuje za zgodą rady wielkie koszarowce za miliony, aby godnie rozsypały się za kilka lat albo wydaje z kolegami radnymi (jedna rodzina) 6 mln na remont czegoś, czego zburzenie i budowa od podstaw nie kosztowałaby więcej niż owe 6 mln. Może burmistrz zabezpiecza sobie tyły na wypadek nieudanych wyborów, może w rondzie będzie kustoszem własnej pamięci?
  • Gość: new balans IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 22:05
    Jakie to smutne ale jakie prawdziwe
  • pjekarnik 01.03.18, 08:49
    Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.
  • Gość: why IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.18, 13:34
    Miasto robi bardzo mało w poprawę infrastruktury drogowej. Jesteśmy otwarci na turystów ok fajnie, ale dlaczego jest tak mało scieżek rowerowych (w sume ich nie ma) i dlaczego nic się nie robi z przejściami dla pieszych widmo - przykładowo na ul. Młyńskiej za zakrętem, na ul. 3 maja k.Ul. Świętojerskiej itd...
  • Gość: go IP: *.dynamic.mm.pl 01.03.18, 14:40
    Pytania kierować do kandydata na burmistrza AD 2018
    Burmistrz Miasta
    Mariusz Kędzierski
    sekretariat, pok. nr 205, I piętro
    tel. (56) 677-17-38
    fax. (56) 677-17-74
    e-mail: burmistrz@chelmno.pl
    sekretariat@chelmno.pl

ewnetualnie podobno udziela sie na FB (tak kiedyś powiedział lokalnej gazetce na pytanie, czemu tak trudno spotkać się z nim w UM?).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.