IP: *.dynamic.mm.pl 23.02.18, 16:36
Degradowani,biedni,zapracowani,pozbawieni godności,chcący zatrzymać lokomotywę: www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/degradowani-nauczyciele-z-chelmna-zaczeli-walke-o-godnosc-zawodu-apeluja-do-kolegow-w-calej-polsce,12952519/
Edytor zaawansowany
 • Gość: rodzic IP: *.tvgawex.pl 24.02.18, 01:56
  Do ROBOTY się weżcie LENIE. Dziwnym trafem NAJGORSZA szkoła chyba w mieście. Zawsze mówiło się o sp1 ale podejściem do uczniów już ją przebiliście. To co się wyrabia w tej szkole przechodzi ludzkie pojęcie. Bicie się uczniów, córka w podartych rzeczach wraca do domu bo jacyś chłopcy urządzają sobie ZABAWY na boisku a nauczyciele mają to użyję słów W DUPIE i udają, że nie widzą. Rodziców się boicie tej patologi, że was na mieście zacznie wyzywać??? Zero JAKICHKOLWIEK kółek zainteresowań, JAKIEJKOLWIEK INICJATYWY NA COKOLWIEK związanego z uczniami, ale o podwyżki to jak widać inicjatywę potraficie sklecić. Dobrze, że to ostatni rok kiedy będziemy musieli męczyć się z tą szkołą która jedyne co potrafi to 4 sprawdziany w tygodniu i tonę zadań domowych dziecku dać do domu....
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 09:49
  Info do degradowanych, w biedronce od 1 marca wzrastają place śr. o 9,3 %. Biedronka otwiera w kraju nowe sklepy, szuka pracowników. Mogą być z wyższym. Płace lepsze niż w edukacji.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 14:18
  Cytat z internetu. Celny

  W moim mieście, na drzwiach Biedronki, umieszczono ofertę pracy dla kasjera-sprzedawcy z wynagrodzeniem, dla rozpoczynających pracę, 3 250 zł miesięcznie. O 101 zł więcej niż dzisiaj otrzymuje profesor oświaty w szkole i o 956 zł miesięcznie więcej niż nauczyciel, z tytułem magistra, rozpoczynający pracę. W tej samej sieci magazynier otrzyma na starcie 3 550 zł brutto, a zastępca kierownika sklepu 4 100 zł brutto miesięcznie
 • Gość: ku refleksji IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 14:51
  Gościu- nikomu nie zaglądam do kieszeni i nie liczę jego drobnych, podzielam pogląd że w 70 lat po wojnie zatrudnieni powinni zarabiać na poziomie zbliżonym do porównywalnych etatów na Zachodzie ale w tej Polsce wszystko dalej jest postawione na głowie. W jakim kierunku zmierza państwo PiS? To w początkowym etapie skrajnej wręcz radzieckiej komuny pastuch zostawał dyrektorem, prezesem tak na początku dojnej zmiany Misiewicze zostali prezesami, dyrektorami pastuchy i sprzątaczki trafiły do rad nadzorczych... Teraz płacami rządzący za cenę głosu przy urnie chcą zrobić przy błogosławieństwie kleru, kraj roboli. Brak szacunku wyrażonym w zapłacie za pracę ludziom wykształconym prowadzi ten kraj do upadku . Rządzący obecnie starcy niebawem odejdą , a my Polacy jak w porzekadle pozostaniemy głupi.
 • Gość: Było się nie uczyć IP: *.tvgawex.pl 25.02.18, 02:16
  Taaaa wina PIS, że nagle wszyscy w tym kraju zapragnęli być "MAGYSTRAMI" i nie ważne z czego byle "MAGYSTER" przed nazwiskiem. Setki prywatnych szkół gdzie kasa a nie wiedza wyprodukowała miliony marketingowców którzy przecież do normalnej pracy nie pójdą i biadolą "MAM MAGYSTRA :) NIE MAM PRACY". Efekt jest taki, że murarz, hydraulików, mechaników itd. NIE MA, a ci którzy zostali wyczuli brak konkurencji i dlatego zarabiają lepiej niż "MAGYSTRY" których jest na pęczki. Nie powiem sam korzystam z braku ludzi po zawodówkach. Nie cisnę się w bloku tylko mieszkam sobie w pięknym domu pod Chełmnem w ciszy i spokoju :) i mam zamiar zarabiać WIĘCEJ I WIĘCEJ.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 11:35
  Myślę ,że nie pojadą pod sejm, nie będą palić opon. W znacznej mierze popierają dobrą zmianę, a poza tym dobra zmiana mogłaby ich niechcący spacyfikować, przeczołgać po chodnikach jako nielegalną demonstrację, a następnie wytaczać procesy. Nie daj Boże potraktować dobrotliwie paralizatorem przez represyjna formację policyjną , która akurat jest doceniana i dopieszczona przez obecną władzę nieustannymi podwyżkami od dwóch lat.
  Niektórzy nauczyciele mogą być takim działaniem umiłowanej władzy osobiście sfrustrowani, ale dobra zmiana wychodząc im naprzeciw wymyśliła, że wychowawstwo jest nadmiernym obciążeniem dla zwykłego nauczyciela i jako takie zostanie też przekazane klechom i cywilnym katechetom utrzymywanym z daniny od społeczeństwa (także agnostyków). Rodzice także się cieszą, czego wyrazem zapewne będą wiece poparcia w szkołach dla pani minister.
 • Gość: cha cha IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 15:49
  Gościu ale na końcu wpisu dałeś popał. Jest 16 ta więc nie podejrzewam cię że jesteś już ugotowany ale jedynym wytłumaczeniem jest zidentyfikowanie ciebie jako katechetę, bo po kimkolwiek normalnym takiego wpisu spodziewać się nie można.
 • Gość: v IP: *.tvgawex.pl 25.02.18, 19:17
  a może powinni tak potraktować jak poprzedni rząd potraktował ... www.youtube.com/watch?v=sLc44-RXwcg
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 19:28
  Ewidentnie kampania. Próbuje gość odświeżyć image, bo dotychczasowe przez 16 "radowania" w radzie miasta spłowiało i zużyło się. Nie rozumiem tego maniakalnego uporu-nie nadaję się, nic nie zrobiłem, to z godnością poświęcam się wyłącznie pracy nauczyciela i trenera.
 • Gość: Ooo IP: *.play-internet.pl 08.03.18, 10:47
  Tak jest
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 15.03.18, 08:48
  Z niecierpliwością czekam na oświadczenia majątkowe degradowanych, biednych i niedożywionych nauczycieli z rady miasta, aby zobaczyć o ile powiększyły się ich majątki od zeszłego roku. Oczywiście pod warunkiem, że będą uczciwe, a o to teraz trudno. Przykład? Wynajem nie wiadomo czego-38 tys., kredyt jakiś tam- nie wiadomo w jakim banku i ile oprocentowany, wartość mieszkania zaniżona o 30 procent, itd., itd.
 • Gość: pytanie do Błazeje IP: *.dynamic.mm.pl 16.03.18, 19:58
  ZNP
  "W związku z tym, że w roku bieżącym nie przewidziano wyrównania podwyżki wynagrodzeń od 1 stycznia 2018 r., faktyczna podwyżka wynagrodzeń w skali roku wynosić będzie 3,75 proc.. Odliczając inflację szacowaną w roku 2018 na 2,3 proc. uzyskujemy podwyżkę wynagrodzeń nauczycielskich na poziomie 1,45 proc."
  "Należy zauważyć, że stawki wynagrodzenia minimalnego dla nauczyciela stażysty (1877 zł) i dla nauczyciela kontraktowego (1923 zł) w 3 kategorii poziomu wykształcenia zostały określone w wysokości odpowiednio 223 zł i 177 zł niższej od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2017."

  Przypomnijmy, pensja minimalna w tym roku wyniesie 2100 brutto, a minimalna stawka godzinowa 13,7 zł brutto.

  Panie Błażejewicz, panie Kordowski, panie Dzikowski- i po co było głosować na PIS i jeszcze afiszować się ze swoimi poglądami? To teraz nie płakać i nie podburzać innych nauczycieli.
 • Gość: Coda IP: *.play-internet.pl 18.03.18, 18:20
  Ja tez mieszkam w pieknym domu, z tym ze ja kupilem go za gotowke. Ty kartoflu bedziesz swoj splacal jeszcze 20 lat
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.18, 19:11
  Typowa klasyczna kampania wyborcza bo ostatnie cztery lata to totalny brak sukcesów. No chyba, że sukcesem jest remont kina za 6 milionów przy jednoczesnym braku środków na sprzęt audiowizualny i ekran, kupno koszar przy Biskupiej bez żadnego pomysłu co dalej z nimi zrobić. Jedyne co im na pewno w 100% wyszło to podwyżki swoich diet a nam podatków.
 • Gość: Maja IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 20:59
  Brak słów... zblizają się wybory to trzeba czyms "zabłysnąć", zaistnieć. Patrząc na stan posiadania nauczycieli (a juz tych bedacych radnymi) nie widzę tam biedy...
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.04.18, 22:54
  Syn radnego Kordowskiego podobno jest właścicielem i prowadzi podobno działalność w spichrzu na Podmurnej 7. Podobno sprzedają tam wódę, piwo, itp. Ale w CEIDG nie ma wpisu, że ma na to zezwolenie z Urzędu Miasta, nie opłaca więc koncesji i innych opłat z tym związanych. Jeśli sprzedaje alkohol, robi to nielegalnie.

  Ale ma zezwolenie na sprzedaż piwa do i ponad 4,5 % oraz innych napojów alkoholowych powyżej 18 procent w budzie zwanej buńczucznie sklepem na ul. Grudziądzkiej 30, którą to ma zarejestrowane jako dodatkowe miejsce wykonywania działalności. Poza tym sklepy w Chodeczu i Elgiszewie- mam nadzieję, że tata nie jest tam pełnomocnikiem, ktoś sprawdził?

  Czy to znaczy, że tatuś korzystając z funkcji radnego, znajomości w UM kryje syna, który alkohol sprzedaje nielegalnie? Piwsko i wóda jest ciemną nocą szmuglowana z Grudziądzkiej 30 na Podmurną 7? A może sklep Bojko czy jakoś tam jest filią Spichrza albo odwrotnie ?

 • Gość: wyborca IP: 171.25.230.* 26.02.18, 08:23
  Kampanię wyborczą czuć z daleka. Ciekawe po co radnemu Błażejewiczowi głosy nauczycieli z całego miasta. A może znudziło mu się bycie radnym w mieście i teraz chce być radnym w starostwie a do tego potrzebne są głosy z całego miasta. Dziwi mnie tylko dla czego nauczyciele z dwójki dają sobą tak manipulować i nie widzą, że gimnazjum wcześniej (gdy zaczęto je likwidować) nie strajkowało. Chcecie teraz strajkować gdy za chwilę otrzymacie pierwszą transzę podwyżki, gdy reforma spowodowała, że macie więcej uczniów i pewną pracę na wiele lat?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 08:07
  ZNP szacuje m.in., że w wyniku reformy pracę straciło około 6,5 tys. nauczycieli, a 12,7 tysiąca obniżono wymiar zatrudnienia.
  Tymczasem, jak piszą w "Rzeczpospolitej" Janina Blikowska i Joanna Ćwiek, w 2017 roku resort wydał na odprawy dla nauczycieli 41,9 miliona złotych.
  Jeszcze więcej wydały samorządy, które narzekają, że pieniądze na odprawy musiały wygospodarować z własnych kieszeni. MEN sfinansowało zaledwie 30 proc. odpraw.


  Degradowani, biedni, zapracowani i pozbawieni godności Panowie Błażejewicz, Dzikowski, Kordowski, Kędzierski i przyjaciele- gdzie wtedy byliście? co zrobiliście?

  fakty.interia.pl/polska/news-rz-ogromne-koszty-odpraw-dla-nauczycieli,nId,2550489
 • Gość: zxc IP: *.centertel.pl 27.02.18, 08:47
  Jednym słowem, fałsz i obłuda. Nauczycielom z Chełmna, którzy zamierzają poprzeć inicjatywę, proponuję najpierw zapoznać się z oświadczeniem majątkowym pana radnego-inicjatora, zobaczcie jak jest "degradowany" i zastanówcie się jaki jest cel tej akcji. Przy najbliższej okazji osobiście zapytajcie radnego jak głosuje na sesjach i dlaczego wtedy nie protestuje, kiedy zwiększane są obciążenia finansowe mieszkańcom, kiedy wydawane są miliony na nie przemyślane inwestycje.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 09:34
  Odarci z godności, biedni, nieomalże bezdomni...

  Przewodniczący RM dietą zasila budżet o 16 tys. zł. W Gimnazjum nr 1 zarobił w 2016 roku 50,6 tys. zł. Ma dochody ze zleceń, wynajmu mieszkania, w sumie 23,3 tys. zł. Janusz Błażejewicz jeździ roverem z 2003 roku wartości 10 tys. zł. Posiada 255 akcji URSUS SA i zaoszczędził 20 tys. zł. Mieszka w domu 107 m kw domu wartym 300 tys. zł. Ma mieszkanie 40 m kw (160 tys. zł).

  Jego zastępca jest dyrektorem ZS nr 2 w Chełmnie. Zarobił tam ponad 62 tys. zł. Jacek Kordowski mieszka w 175-metrowym domu wartym 266 tys. zł. Posiada Spichrz wartości 700 tys. zł, który użycza synowi na prowadzenie działalności. Z diety radnego na jego konto wpłynęło 13,6 tys. zł, z wynajmu - 38,4 tys. zł, a z innych źródeł - 1,7 tys. zł. Rajca ma kredyty: 292 tys. zł, 25 tys. zł i 281 tys. zł.

  Pytanie do urzędu skarbowego- co wynajmuje, skoro ma tylko dom, w którym mieszka, a spichrz użycza synowi?

  Grzegorz Dzikowski, nauczyciel, w Gimnazjum nr 2 zarobił 57,9 tys. zł, w Gimnazjum nr 2 - 5,3 tys. zł, dodatkowo - 4,2 tys. zł, z diety - 9,3 tys. zł. Jeździ skoda fabią z 2014 roku. Ma mieszkanie - 58 m kw warte 150 tys. zł, garaż - 16 m kw (15 tys. zł) i działkę rekreacyjną (5 tys. zł). Uzbierał 4 tys. zł.
  Jaka cena Skody Fabii?

  Za Gazetą Pomorską
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/oszczedni-piotrowski-i-mikrut-skromni-ziemecki-i-wrazen,12393909/
  Mariusz Kędzierski- posiada dom 130m2 o wartości 530 tys. zł, w 2016 r. zarobił w UM- 140.577,44 zł, oszczędności -7.000,00 zł, posiada kilka drobnych kredytów, nie posiada samochodu o wartości przewyższającej 10 tys. zł. W 2015 zarobił 150.814,74 zł, w 2014 zarobił 154.301,00 zł. Żona pracuje i zarabia. Majątek trwały niezmienny i ciągle taki sam- dom.
  Pytanie- da się przejeść w trzy lata ponad 444 tys. zł i nic nie odłożyć, nie powiększyć stanu posiadania nieruchomości i majątku trwałego?
  Dane z BIP.
 • Gość: cdn IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 11:36
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/co-robi-degardowany-nauczyciel-bierze-sprawy-w-swoje-rece,12964249/
 • Gość: gośc IP: 171.25.230.* 27.02.18, 12:57
  Problem polega na tym, że nauczycieli jest wbród. Uczniów coraz mniej a ich coraz więcej. Każdy by chciał pracować na 18 godz. i mieć prawie trzy miesiące wolnego. I do tego dużo przywilei. Jak im tak źle to niech wezmą się do innej roboty. Przecież zawsze mówią jak to bardzo dobrze są wykształceni. To dla czego boją się podjąć innej pracy? Nie dali by rady?
  A poza tym jak dla mnie to typowa kampania wyborcza radnych nauczycieli którzy boją się, że poraz kolejny nie zostaną wybrani do rady miasta i powiatu. Skąd takie przekonanie:
  - jak strajkowały szkoły przeciw likwidacji gimnazjów to szkoła radnego Błażejewicza nie strajkowała
  - wystarczy popatrzec na ich oświadczenia majątkowe
  - jak im tak źle to dlaczego tyle lat pracują w szkole i o zmianie zawodu nie ma mowy
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 07:54
  Z budzetu na 2018
  - zwiększenie w 2018 roku ceny wody tylko o 0,01 zł netto za 1m3 i ceny ścieków o 0,14 zł netto za 1 m3, ostatecznie o 0,16 złplus VAT

  - wzrost wynagrodzeń dla pracowników podległych burmistrzowi wynosić będzie 5,00 %, w stosunku do wynagrodzeń przewidywanych w roku 2017. Stabilny, dobrze wynagradzany lektorat burmistrza z rodzinami zapewni kolejna piątą kadencje ku chwale Chełmna.

  - za głosowało 14 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących nie było

  A pod koniec grudnia na ostatniej sesji gołębie buzi
  P. Błażejewicz- Niektórzy mieszkańcy uznają bowiem radnych za zbyt uległych nie wiedząc, że wszystkie propozycje Burmistrza są dogłębnie analizowane na posiedzeniach komisji. Komisje opiniują projekty uchwał i przekazują swoje propozycje, które bardzo często są przez Burmistrza akceptowane
  p. burmistrz-podziękował radnym za wsparcie w realizacji zadań, jakie stanęły przed miastem w bieżącym roku. Zwrócił uwagę, że po tym, jak dobrze układa się współpraca Burmistrza z Radnymi nie trudno zauważyć, że dla wszystkich najważniejsze jest dobro tego miasta. Na sesjach nie było kłótni , złośliwości, a wszystkie decyzje podejmowane były po rozważeniu argumentów każdej ze stron

  No przecież jak ich nie wybiorą znowu, to skończy się życie. Jak żyć panie premierze, no jak?
 • Gość: qna IP: *.centertel.pl 28.02.18, 12:26
  Nauczyciele, no i co zrobił wasz lider degradowanych, czy teraz zaprotestował ? NIE, kolejny raz zagłosował za podwyżkami opłat. W czasie głosowań jakoś brakuje odwagi, dlaczego?Macie zagwarantowane podwyżki wynagrodzeń, ale ciekawe ile z tego wam zostanie, jak ten od zatrzymywania lokomotywy, tak będzie się o was "troszczył" kiedy będą głosowania na sesjach.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.18, 15:54
  "We wtorek minister edukacji narodowej spotkała się z przedstawicielami: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Po tym spotkaniu związkowcy poinformowali, że prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie powołany zespół, który zajmie się wypracowaniem zmian w systemie finansowania oświaty i wynagradzania nauczycieli. W jego skład wejdą przedstawiciele ministerstw finansów i edukacji oraz związków zawodowych."
  To informacja z faktów.interia.pl. No to lipa panie Błażejewicz z pana akcją. Trzeba będzie wymyśleć coś innego żeby ludzie na pana zagłosowali w nadchodzących wyborach.

 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 19:49
  Po lekturze ich oświadczeń majątkowych (radnych nauczycieli) i dzisiejszym wywiadzie p. Gowina dochodzę do wniosku, że naszym nauczycielom bliżej do Gowina i całego stada nienapasionych przedstawicieli władzy, niż do społeczeństwa, które próbują przekonać do swoich racji.
  "Proszę mi wierzyć, bywało bardzo ciężko, aby dociągnąć do pierwszego."

  Mógłby burmistrz postawić skarbonkę na rynku z napisem"Dobrowolne składki dla Janusza Błażejewicza, który chce zatrzymać lokomotywę."
 • Gość: przyjezdny z UK IP: *.dynamic.mm.pl 01.03.18, 23:58
  Czytam i oczom nie wierze, ile to nasz kochany burmistrz zarobił w trzy lata. I nic nie ma. Cus widzi mi się, że ukrywa majątek. Już jeden taki Adamowicz z Gdańska ma przez to problemy.
 • Gość: dadadada IP: *.dynamic.mm.pl 04.03.18, 23:01
  Super komentarz :)
 • Gość: maniek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.03.18, 00:49
  a mi się wydaje, że nauczyciele to grupa najmniej pracujących w Polsce ludzi. pracują po 18h i mówią bezczelnie w oczy, że oni pracują cały etat. jak tak można łgać? jak zaczną pracować jak inni ludzie to można im ewentualnie trochę podwyższyć zarobki. niemniej najpierw do roboty nieroby a potem skarżyć się na niską kasę. czego oni nauczą młodych ludzi? że można pracować na pół etatu i skomleć o więcej pieniędzy?
 • Gość: gość IP: *.awacom.net 02.03.18, 01:46
  ja pie... co za idiota to pisze, idź do szkoły i popracuj kilka godzin z tymi wstrętnymi bachorami z patologii a będziesz zupełnie inaczej pisał....
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 02.03.18, 08:09
  To tylko twoje czy koleżanek i kolegów podejście do ucznia?
 • Gość: rodzic IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 10:31
  Po wypowiedziach w tym wątku ewidentnie widać, że do szkół chodzą nie tylko dzieci patologii ale nie ma się co dziwić- patologia jakoś kończy szkołę, rodzi kolejną patologię/ teraz wzmocnioną 500+/, i wymądrza się na forum. Rozsądnych, myślących jest w tej społeczności jak na lekarstwo. Tu oceny ferowane są wg własnego poziomu inteligencji i uznania. I mamy gotową odpowiedź czemu w tym mieście wszystko chyli się ku upadkowi a próbujący uczyć te dzieci nauczyciele też zaniżają poziom żeby wszystko się jakoś kręciło i powstaje chocholi kocioł, który jak wir ściąga wszystkich na dno.
 • Gość: biba IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 11:29
  Obłuda i raz jeszcze obuda. Zna ktoś biednego nauczyciela? Kończ waść Pan wstydu oszczędź..
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 20:14
  A może p. Błażejewicz nagłaśnia swoje nazwisko, bo przymierza się do fotela burmistrza? Co prawda raz już sromotnie na tym polu poległ (z godnościom), ale Polacy to naród wojowników, co to nie da sobie w kaszę dmuchać. Ani tym z zagranicy, ani ulicy....
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 02.03.18, 11:28
  Panie Błażejewicz, jeżeli pan uważa, ze pana dochody są za małe to może zamiast wciągac w swoje finansowe problemy nauczycieli wzorem swojego klubowego kolegi pana Kordowskiego zacznie coś wynajmować. Jak widać z oświadczeń majątkowych można na tym nieźle zarobić.
 • Gość: DADADADA IP: *.dynamic.mm.pl 04.03.18, 23:03
  Kampanię wyborczą rozoczał i pociągnął za sobą nieświadomych z pracy, krórzy popierają DEGRADOWANEGO.
 • Gość: gostek IP: 77.111.244.* 05.03.18, 11:10
  Hm. Może faktycznie degradowany nauczyciel chce zostać burmistrzem, a obecny - przewodniczącym rady miasta? Takie numery (dziś ty, jutro ja) ćwiczą z powodzeniem w chełmińskim starostwie od nastu lat.
 • Gość: do gostka IP: 171.25.230.* 05.03.18, 12:59
  To możliwe. Wszak jabłko pada nie daleko od jabłoni. Przecież Błażejewicz jest z tego samego ugrupowania co rządzi w starostwie.
 • Gość: Pan IP: *.play-internet.pl 05.03.18, 15:29
  Biedni
 • Gość: do zadającego pyta IP: 95.40.15.* 16.03.18, 21:08
  Kolego naucz się liczyć. Podwyżka jest konkretna i wynosi trochę więcej niż 5% - za 18 godz. pracy. Nie możesz liczyć w skli roku bo nie przyznawana jest w tej skali (policz sobie w skali np. dwóch lat wyjdzie ci ciekawiej i będziesz mógł się jeszcze bardziej dziwić) Ponadto zapomniałeś że nauczyciele mają jeszcze liczne inne dodatki więc ich miesięczne wynagrodzenie jest wyższe niż minimalna pensja. Najpierw dogłębnie sprawdź temat a potem wycigąj wnioski. Nigdy odwrotnie. Taka dobra rada.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 16.03.18, 21:52
  Gdybyś się uczył, miał trochę ambicji, to może byś był nauczycielem. A tak jesteś pisowskim tłukiem, który widzi świat według przekazów dnia. To już wam przesyłają przekazy dnia smsesm?
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 17.03.18, 07:22
  A wy jak się kontaktujecie? Musicie jeszcze ciągle stawiać się osobiście po wytyczne?
 • Gość: obserwator IP: 171.25.230.* 17.03.18, 08:37
  Panie radny Błażejewicz, Kordowski, Konowalik i inni z Twoje Chełmno Twój powiat . Jak podnosiliście sobie diety to dbaliście tylko o swój budżet nie myśleliście o nauczycielach. Zapewne tylko dla ich dobra podnosiliście podatki, opłaty za wodę, ścieki, opłaty za odbiór śmieci itp..A teraz co? Przypomnieliście sobie przed wyborami, że nauczyciele to też mieszkańcy Chełmna i będą głosować? Teraz mówicie o degradacji ? A co zrobiliście przez ostatnie 4 lata waszej nieustającej kadencji dla nich ?Przecież mogliście dużo bo jesteście organem prowadzącym.
 • Gość: komentator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.03.18, 16:10
  do roboty nauczyciele, zarabiają teoretycznie mało, ale kto tyle otrzymuje za 18h pracy i do tego 3 miesiące wakacji w roku w sumie??? idźcie do normalnej roboty do prywatnej firmy to zobaczycie jak się pracuje. no i do tego godzina ma 60 minut a nie 45 jak u was. Do roboty!
 • Gość: fryc IP: *.play-internet.pl 18.03.18, 18:26
  Uczylem i ciesze sie ze zmienilem prace Uczyc czyjes bachory za 2300 na reke po 30 latach przy tablicy to byla porazka zycia :D
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 20.03.18, 17:48
  Pan radny Błażejewicz ogłosił, że kończy przygodę z radowaniem. Za to szacunek, choć o dwie kadencje za późno.

  A kiedy w jego ślad pójdą inni weterani skubania podatników, którym przez ileś tam kadencji nic nie wyszło?
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 20.03.18, 20:26
  A ja podejrzewam, że kończy ale w mieście i teraz przeniesie się do starostwa - tam będzie kandydował. Bo po co nagle wyręcza związki zawodowe i szuka poparcia wśród nauczycieli?
  Też z utęsknieniem czekam aż pozostali etatowi radni Kordowski, Konowalik i inni pójdą w ślady swojego klubowego kolegi i wycofają się z kandydowania. Też uważam, że to późno ale lepiej późno niż wcale jak mówi przysłowie. Przecież przez ostatnie kadencje już nic ciekawego w mieście nie zrobili.
 • Gość: gośc IP: 171.25.230.* 23.04.18, 14:09
  Radny Błażejewicz tak dbający o dobro nauczycieli był strajkować w Warszawie?
 • Gość: Świadomy IP: *.184.208.49.ipv4.supernova.orange.pl 23.04.18, 19:10
  Był, foki po fejsie latały.

  Może jest jakaś opcja by ściągnąć rodowitych, którzy osiągnęli coś więcej niż chełmińskie kolesiostwo? Znam osobiście kilku młodszych którzy gdzieś doszli. Chociaż właściwie kto wie jak się przebić przez ten nasz beton...
 • Gość: xxx IP: *.tvgawex.pl 23.04.18, 21:12
  proponuję wszystkim nauczycielom zmienić pracę,,biedronka ,Adryiana helvetia czekają ,biedacy poco się męczycie i stresujecie za grosze, zmienić pracę, nie popieram wręcz jestem oburzony wypowiedziami belfrów,
 • Gość: modelka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.04.18, 21:18
  Powinni zarabiać więcej, ale pracując jak normalni ludzie a nie jak jakaś uprzywilejowana szlachta. Co to jest, że każdy pracuje po conajmniej 60h w tygodniu a nauczyciel po 18h? Do tego wakacje, święta i inne przywileje. Zacznijcie normalnie pracować to i zarobicie lepiej.
 • Gość: noon IP: *.adsl.inetia.pl 24.04.18, 08:10
  modelka - albo zarabiasz jak minister, albo ktoś Cię w jajo robi skoro pracujesz 60 godzin tygodniowo
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 24.04.18, 09:42
  1. Nauczyciele otrzymują dużą podwyżkę ( 15% uposażenia podstawowego co spowoduję wzrost wszystkich dodatków np: 13 pensji, nadgodzin, stażowego, dodatków na wczasy itp. razem około 1000 zł)
  2. Czy to zwykłe działanie radnego Błażejewicza czy tez kampania - dowiemy się już we wrześniu gdy ogłoszą listy wyborcze. A wtedy do tematu wrócimy.
 • Gość: noon IP: *.adsl.inetia.pl 24.04.18, 12:58
  gość - proszę bardzo, biorę PIT-11 żony. Pracuje w szkole, nauczyciel mianowany. Dochód za poprzedni rok prawie 48 tys (w tym 13 pensja, dodatki, wysługa - jak to w PIT). Obliczmy z tego 15%. Wychodzi 7200 brutto czyli 600 zł miesięcznie. Na rękę około 460. Trochę do 1000 brakuje.
 • Gość: Justyna IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.18, 13:25
  Jakie 1000 zł? Właśnie w kwietniu otrzymałam podwyżkę - 123 zł netto. Kłamczuchy z pisu.
  Na narody i premie miliony to mieli, złodzieje. Na podrożę Andersowej do USA 600 tys. było.
 • Gość: do Justyny IP: 95.40.15.* 24.04.18, 17:22
  Do tego dodaj wszystkie dodatkowe składniki wynagrodzenia które też poszły w górę. Wątpię, że jesteś nauczycielką skoro nie rozumiesz, że to pierwsza część podwyżki. No ale takich mamy teraz nauczycieli.
 • Gość: do noon IP: 95.40.15.* 24.04.18, 17:24
  Wszystko w porządku z twoimi obliczeniami. Zapomniałeś tylko doliczyć prawie trzy miesiące płatnych wakacji w ciągu roku. Wakacji o których inni mogą tylko pomarzyć.
 • Gość: Janko Muzykant IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.18, 17:51
  Nie jestem nauczycielem. Ale każdy mógł nim zostać. Wystarczyło tylko chcieć i mieć odrobinę ambicji. A teraz wypominacie tym, którzy uczą Wasze niesforne dzieciaki, aby wyszły na ludzi, miały szanse wyrwać z tej wiochy na studia. Dostac lepszą i lepiej płatną pracę. Obrzydliwe.

  Pasowało Wam pracować w FAMie, Ursusie, u Karwana i rożnych szwalniach, to był Wasz wybór. I nie płaczcie, że w domu była dziewiątka dzieci, tata pił, a mamie trzeba było pomóc.
 • Gość: Rafal IP: *.184.126.196.ipv4.supernova.orange.pl 24.04.18, 19:56
  Również nie jestem nauczycielem - chociaż uczyłem, właściwie na każdym poziomie kształcenia.

  Tym narzekającym na "dobrobyt" nauczycieli warto uświadomić jedno - chociaż wątpię czy do nich dotrze.

  Aby zostać nauczycielem, jakimkolwiek, należy skończyć studia. Nie przypadkowe, tylko takie, które dają podstawę. Dalej - ponieważ de facto zlikwidowano możliwość zdobycia kwalifikacji nauczycielskich w czasie studiów - należy później/w międzyczasie zrobić odpowiednie studia podyplomowe. Tak chętnie wymieniane przywileje kolejnych stopni zaszeregowania nauczycieli wymaga kolejnych szkoleń, kursów, a więc poświęcania nie tylko dodatkowego czasu - ale również pieniędzy (chociaż można uznać to za tożsame).

  Oczywiście, kilkanaście godzin w tygodniu wydaje się bajeczne. Proszę, niech jeden z drugim idzie i spędzi chociaż 10 godzin w tygodniu, każdą z inną grupą, i w tym czasie cokolwiek MERYTORYCZNIE przekaże - albo chociaż zgodnie z programem, który również bywa dyskusyjny.

  I teraz, drogi malkontencie, zazdrosny o dobrobyt nauczycieli, weź pod uwagę najważniejszą sprawę.

  Twoje dzieci. Kochasz je, prawda? Chcesz dla nic dobrze, prawda?

  Więc teraz zastanów się, czy naprawdę chcesz żeby duża część przyszłości Twoich dzieci leżała w rękach przypadkowych ludzi. Nie takich, którzy przejdą kilka lat (często niełatwej) edukacji powyżej szkoły średniej na samych dostatecznych (to najniższa pozytywna ocena w systemie akademickim), często powtarzając kolejne semestry i którzy de facto cudem przeszli całą ścieżkę - to często ludzie, którzy zwyczajnie nie mają innego, lepszego finansowo wyboru.

  I to jest kwintesencja problemu.

  Jeśli nauczyciele nie będą w stanie godziwie zarobić - a są to zarobki śmieszne względem wymogów kompetencji i odpowiedzialności - ci najlepsi zwyczajnie pójdą gdzie indziej, bo każdy woli żyć normalnie.

  Tobie powinno zależeć, żeby w systemie edukacji pozostali jak najlepsi. Bo, do choinki, tu leży przyszłość naszych dzieci. I można pitolić, można biadolić że w Biedrze "to dopiero jest zapiernicz".

  Ale to, czy będziesz zadowolony z obsługi czy wyłożenia towaru któregoś dnia - to jedna sprawa.

  To, czy osoba ucząca Twoje dziecko będzie kompetentna - to zupełnie inny problem.

  Więc może zastanów się zanim zaczniesz pluć na żądania nauczycieli?
 • Gość: Set IP: *.146.104.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.04.18, 20:52
  Drodzy nauczyciele, nic nie stoi na przeszkodzie, byście się wszyscy zwolnili z pracy. Dosłownie... dajcie wszyscy wypowiedzenia. Nie ma nauczycieli,nie ma edukacji,cały system szlag trafia.
  Brakuje Wam "cojones".

  Ende
 • Gość: Rafal IP: *.184.126.196.ipv4.supernova.orange.pl 24.04.18, 21:36
  Chrzanienie.

  Mylisz "cojones" z elementarnym poczuciem odpowiedzialności.

  Jasne, wszyscy możemy olać swoje zajęcia, ale to terroryzm nie rozwiąże problemów.

  Z resztą ścieżka jaką poszczególne grupy zawodowe kroczą również ich nie poprawi: wszyscy ciągną w swoją stroną. Nie ma podejścia "by wszystkim było lepiej", za to jest "dajcie nam, nam dzieje się krzywda".

  Nie zmienia to jednak faktu, że większość ataków na nauczycieli jest kompletnie bzdurna.
 • Gość: Set IP: *.146.104.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.04.18, 21:49
  Ja nie zamierzam rozpatrywać ataków na nauczycieli z punktu widzenia bzdury,racjonalnej bzdury,czy czegokolwiek innego.
  Po prostu: wszyscy nauczyciele się zwalniają z pracy i finito.
  Tyle,że rządzący wiedzą,że to nigdy nie nastąpi.. rodzi się pat ze wskazaniem na rządzących. Nauczyciele to "mientkie faje" ,damy im 250 zyla i zamkną japy.
  Tak jest z każdą grupą zawodową utrzymywaną na garnuszku budżetu.
 • Gość: belfernie IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.18, 22:36
  Uważasz, że zarobki nauczycieli są śmieszne? To spójrz na oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli i następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz. I jeszcze jedno, przeliczajmy zarobki przez ilość przepracowanych godzin, zobaczymy wtedy, kto ile zarabia.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.18, 06:34
  Odarci z godności, biedni, nieomalże bezdomni...

  Przewodniczący RM dietą zasila budżet o 16 tys. zł. W Gimnazjum nr 1 zarobił w 2016 roku 50,6 tys. zł. Ma dochody ze zleceń, wynajmu mieszkania, w sumie 23,3 tys. zł. Janusz Błażejewicz jeździ roverem z 2003 roku wartości 10 tys. zł. Posiada 255 akcji URSUS SA i zaoszczędził 20 tys. zł. Mieszka w domu 107 m kw domu wartym 300 tys. zł. Ma mieszkanie 40 m kw (160 tys. zł).

  Jego zastępca jest dyrektorem ZS nr 2 w Chełmnie. Zarobił tam ponad 62 tys. zł. Jacek Kordowski mieszka w 175-metrowym domu wartym 266 tys. zł. Posiada Spichrz wartości 700 tys. zł, który użycza synowi na prowadzenie działalności. Z diety radnego na jego konto wpłynęło 13,6 tys. zł, z wynajmu - 38,4 tys. zł, a z innych źródeł - 1,7 tys. zł. Rajca ma kredyty: 292 tys. zł, 25 tys. zł i 281 tys. zł.

  Pytanie do urzędu skarbowego- co wynajmuje, skoro ma tylko dom, w którym mieszka, a spichrz użycza synowi? Dlaczego spichrz nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu, a takowe trunki sprzedaje?

  Grzegorz Dzikowski, nauczyciel, w Gimnazjum nr 2 zarobił 57,9 tys. zł, w Gimnazjum nr 2 - 5,3 tys. zł, dodatkowo - 4,2 tys. zł, z diety - 9,3 tys. zł. Jeździ skoda fabią z 2014 roku. Ma mieszkanie - 58 m kw warte 150 tys. zł (mocno niedoszacowane) , garaż - 16 m kw (15 tys. zł- oczywiście wartość zanizona) ) i działkę rekreacyjną (5 tys. zł). Uzbierał 4 tys. zł.
  Jaka wartość Skody Fabii- jest wyraźnie napisane w punkcie oswiadczenia?

  Za Gazetą Pomorską
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/oszczedni-piotrowski-i-mikrut-skromni-ziemecki-i-wrazen,12393909/
  Mariusz Kędzierski- posiada dom 130m2 o wartości 530 tys. zł, w 2016 r. zarobił w UM- 140.577,44 zł, oszczędności -7.000,00 zł, posiada kilka drobnych kredytów, nie posiada samochodu o wartości przewyższającej 10 tys. zł. W 2015 zarobił 150.814,74 zł, w 2014 zarobił 154.301,00 zł. Żona pracuje i zarabia. Majątek trwały niezmienny i ciągle taki sam- dom.
  Pytanie- da się przejeść w trzy lata ponad 444 tys. zł i nic nie odłożyć, nie powiększyć stanu posiadania nieruchomości i majątku trwałego? No, chyba, że były tajne darowizny dla członków rodziny, np. na zakup mieszkań poza Chełmnem- ale takie darowizny winny być odnotowane w oświadczeniach majątkowych. Tak poległ prezydent Adamowicz.
  Dane z BIP.

  Bida aż piszczy. Jeszcze tyle pytań i wątpliwości.
 • Gość: Remik IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.18, 06:52
  Szybko policzyłem

  Błazejewicz przytulił w 2016- 75,5 tys.
  Kordowski-115,7 tys.
  Dzikowski-76,7 tys.

  I narzekacie?
 • Gość: Rafal IP: *.184.56.70.ipv4.supernova.orange.pl 25.04.18, 18:52
  OK.

  Ale teraz rozmawiamy o zarobkach szeregowego nauczyciela czy kogo? Burmistrza? "Etatowych" radnych, którzy przez lata przy władzy mieli okazję dorobić?

  Oczywiście, można mieć (słuszne!) zastrzeżenia do wielu osób rządzących Chełmnem.

  Ale większość nauczycieli to nie burmistrzowie, przewodniczący czegokolwiek czy inni radni.

  Mylicie rzeczywistości, chociaż pewnie tak najłatwiej - w końcu wyszukanie danych popierających własne tezy najłatwiej (zeznania majątkowe są publiczne) i najwygodniej.

  Ale ok, pochylmy się nad tymi danymi (podkreślam: są tu mocno naciągane, to nie jest reprezentatywna grupa nauczycieli).

  Burmistrz. Czemu ktoś go przywołuje jako nauczyciela, skoro od wielu lat nie pracuje w zawodzie? Kwestią dyskusyjną jest jego umiejętność zarządzania. Mi się to w głowie nie mieści, że mając tak dobre dochody - można być w tak kiepskiej sytuacji finansowej. Ale - w kontekście nauczycieli - to niewiele zmienia, bo ON NIE PRACUJE JAKO NAUCZYCIEL. Spokojnie można go wykluczyć z dyskusji.

  Radny Dzikowski. Nie wiem jak wygląda jego działalność, wiem, że wiele osób go krytykuje, ale to akurat na forum norma. Uczył mnie wiele lat temu - był świetnym nauczycielem. Miał podejście, umiał sobie poradzić z mnie subordynowanymi w całkiem fajny sposób. Ale ja nie o tym.

  Wypominacie człowiekowi posiadanie mieszkania. Z tego co pamiętam (o ile się nie przeprowadził), był w pierwszym zestawie mieszkańców tego budynku. Wiele lat temu, wtedy jeszcze nie był radnym, realia rynkowe również były inne.
  Nie wiem ile ma lat, nie bronię go - ale poważnie, to taki dowód dobrobytu posiadanie mieszkania od (w przybliżeniu) jakiś 20 lat? Ogrom mieszkańców ul. Kopernika w takim wypadku można nazwać krezusami... Niemniej - "etatowy" radny, jednak jest to duży plus w porównaniu z szeregowym nauczycielem.

  Kordowski - nie znam osobiście, z relacji - mało przyjemny człowiek. Na papierze może to wyglądać nieźle, jeśli ktoś ma jakieś podejrzenia - niech złoży wniosek o prześwietlenie. Jeśli nie ma nic na sumieniu - obroni się. Jeśli nie... To nie. Przypomnijcie - ile lat na rozmaitych stołkach?

  Oceniając kogokolwiek - bądźmy sprawiedliwi.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 15.05.18, 23:12
  Są przesłanki ekonomiczne, że złoty chłopak Mariusz K. nie podejmie wyzwania i zrezygnuje z kandydowania. Rząd własnie przyjął rozporządzenie o obniżeniu - średnio o 20 proc. - minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego lub związkach jednostek samorządu terytorialnego, zatrudnianych na podstawie wyboru albo powołania. Rozporządzenie wchodzi w życie 19 maja 2018 r., natomiast obniżenie wynagrodzeń osób zarządzających będzie obowiązywać od 1 lipca 2018 r

  Przecież za 7,9 tys. pensji brutto nigdy nie spłaci swoich zobowiązań finansowych. To już lepiej płacą niektórym na budowie S5. Ale tam trzeba mieć kwalifikacje...

  fakty.interia.pl/polska/news-rzad-obcial-pensje-wojtow-burmistrzow-i-prezydentow-miast,nId,2581912
 • Gość: gość IP: 77.111.247.* 16.05.18, 08:02
  A dlaczego jeszcze nie opublikowano oświadczeń majątkowych za 2017 r naszych krezusów radnych i pana burmistrza? Radni nauczyciele będą pewnie biedni, jak mysz kościelna, jak to zdegradowani.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 16.05.18, 20:39
  Z najnowszych oświadczeń majątkowych radnych nauczycieli. Aż piszczy….

  Oświadczenie degradowanego radnego Błażejewicza ukaże się w terminie późniejszym. Wiadomo, jest przewodniczącym.

  Jacek Kordowski mieszka w 175-metrowym domu wartym 266 tys. zł. Posiada Spichrz wartości 700 tys. zł. Radny ima się wielu zajęć, aby utrzymać rodzinę. Jest operatywny i zapobiegliwy, dzięki czemu zarobił w 2017 niemałą sumkę 135 tys., co daje miesięcznie 11.293,00 zł (jedenaście tysięcy z ogonkiem). Radny cos wynajmuje za 32 tys. PLN, ale co? Nie wiadomo. Nie można zapominać, że małżonka również zarabia jako dyrektor szkoły, tym razem SP nr 4, jest radną powiatową, ale nie sposób oszacować jej dochodów z 2017, ponieważ oświadczenia jeszcze nie opublikowano, ani za rok 2016 - ponieważ dziwnym zbiegiem okoliczności w oświadczeniu brakuje strony 4 - z dochodami i kredytami. Jednakże w roku 2015 udało się zarobić pani ponad 103 tys. PLN.

  Pan Jacek jest właścicielem spichrza przy ul. Podmurna 7 w Chełmnie. Spichrz w 2016 i latach poprzednich był – wg. oświadczeń majątkowych radnego- w użyczeniu dla syna Mateusza (firma: MK COMMERCIUM MATEUSZ KORDOWSKI). W oświadczeniu za rok 2017 okazało się, że spichrz jest w użyczeniu dla córki Aleksandry (firma: AK COMERCIO ALEKSANDRA KORDOWSKA), przy czym knajpa i hotel pod adresem Podmurna 7 nadal jest adresem głównego miejsca wykonywania działalności dla obojga rodzeństwa. Pozwolenie na sprzedaż alkoholu w tej knajpie posiada córka od roku 01.12.2016r., brat niestety nie posiadał i nie posiada takich zezwoleń. Nie przeszkadzało to jednak sprzedawać tam przez wiele lat piwsko, wino i alkohole mocniejsze przed grudniem 2016. Ciekawe….
  Radny nie wykazał za rok 2017 żadnych oszczędności. (sic!)

  Grzegorz Dzikowski, nauczyciel, w 3 szkolach plus diety plus inne pozwoliły zarobić 70 tys. PLN. Jeździ skoda fabią z 2014 roku, ale nie podał wartości. Ma 2 mieszkania - 58 m kw warte wg. radnego zaledwie 150 tys. zł, i drugie 48 m o wartości zaledwie 100 tys., garaż - 16 m (zaledwie 15 tys. zł) i działkę rekreacyjną (5 tys. zł). Zaoszczędził zaledwie 5 tys. zł.
 • Gość: noon IP: *.adsl.inetia.pl 25.04.18, 12:00
  Wszystko w porządku? 460 (lub 600 brutto) to nie 1000. Więc nie jest w porządku.
  A te wymarzone wakacje to możesz sobie zabrać. Większość nauczycieli zamieniłaby te wakacje na normalny urlop, który można wziąć w dowolnym terminie.
 • Gość: ok IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.18, 12:26
  te 600 to za dwa lata, jak Bóg da..., jak ich nie zmiecie wiatr historii i wola suwerena

  Rewelacyjna sytuacja, kasa państwa pełna, mimo, że już daliśmy 500+, dodamy od jesieni po 300+ na wyprawki oraz bony edukacyjne....
  pochylimy się nad seniorami (który to już raz), leki za darmoche....
  danina solidrnosciowa, potem druga, trzecia- aż dobierzemy się do pupy tym, którym daliśmy 500+,300+ i bony
  Mateusz Morawiecki, słaby bankster, słaby historyk, człowiek lód, zwany inaczej zero empatii

 • Gość: do poprzedników IP: 171.25.230.* 25.04.18, 08:40
  Czytając wasze wpisy nie bardzo chce mi się wierzyć, ze nie jesteście nauczycielami. Moim zdaniem nauczyciele są w takiej a nie innej sytuacji z następujących powodów:
  1. Sami siebie nie szanujecie - macie wiele bezpłatnych zajęć które każe wam wykonywać dyrekcja, czyli byli koledzy i koleżanki którzy kiedyś z waszego grona zostali wybrani (a macie takie przykłady z innych zawodów? np. lekarzy, sędziów, prawników, itp, oni każą sobie za każdą dodatkowa czynność płacić i nikomu nie przyjdzie do głowy egzekwować od podwładnych pracy za darmo)
  2. Prawo popytu i podaży na rynku pracy - przecież jeżeli nawet ktoś się zwolni to od razu na jego miejsce jest kilku chętnych. To powoduje, że pracodawca nie musi poszukiwać nauczyciela a co za tym idzie szukać dodatkowych zachęt materialnych w celu pozyskania pracownika.
 • Gość: do ok IP: 171.25.230.* 25.04.18, 12:53
  Jak bardzo musi was boleć, że można coś zrobić dla zwykłych mieszkańców naszego kraju.
  Jaki szok przeżywacie, że ciepła woda w kranie już nie wystarcza.
  Chodzicie ciągle zdziwieni, ze ludzie nie akceptują stwierdzenia waszego guru, że "polskość to nienormalność".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.