IP: *.dynamic.mm.pl 23.02.18, 16:36
Degradowani,biedni,zapracowani,pozbawieni godności,chcący zatrzymać lokomotywę: www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/degradowani-nauczyciele-z-chelmna-zaczeli-walke-o-godnosc-zawodu-apeluja-do-kolegow-w-calej-polsce,12952519/
Edytor zaawansowany
 • Gość: rodzic IP: *.tvgawex.pl 24.02.18, 01:56
  Do ROBOTY się weżcie LENIE. Dziwnym trafem NAJGORSZA szkoła chyba w mieście. Zawsze mówiło się o sp1 ale podejściem do uczniów już ją przebiliście. To co się wyrabia w tej szkole przechodzi ludzkie pojęcie. Bicie się uczniów, córka w podartych rzeczach wraca do domu bo jacyś chłopcy urządzają sobie ZABAWY na boisku a nauczyciele mają to użyję słów W DUPIE i udają, że nie widzą. Rodziców się boicie tej patologi, że was na mieście zacznie wyzywać??? Zero JAKICHKOLWIEK kółek zainteresowań, JAKIEJKOLWIEK INICJATYWY NA COKOLWIEK związanego z uczniami, ale o podwyżki to jak widać inicjatywę potraficie sklecić. Dobrze, że to ostatni rok kiedy będziemy musieli męczyć się z tą szkołą która jedyne co potrafi to 4 sprawdziany w tygodniu i tonę zadań domowych dziecku dać do domu....
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 09:49
  Info do degradowanych, w biedronce od 1 marca wzrastają place śr. o 9,3 %. Biedronka otwiera w kraju nowe sklepy, szuka pracowników. Mogą być z wyższym. Płace lepsze niż w edukacji.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 14:18
  Cytat z internetu. Celny

  W moim mieście, na drzwiach Biedronki, umieszczono ofertę pracy dla kasjera-sprzedawcy z wynagrodzeniem, dla rozpoczynających pracę, 3 250 zł miesięcznie. O 101 zł więcej niż dzisiaj otrzymuje profesor oświaty w szkole i o 956 zł miesięcznie więcej niż nauczyciel, z tytułem magistra, rozpoczynający pracę. W tej samej sieci magazynier otrzyma na starcie 3 550 zł brutto, a zastępca kierownika sklepu 4 100 zł brutto miesięcznie
 • Gość: ku refleksji IP: *.dynamic.mm.pl 24.02.18, 14:51
  Gościu- nikomu nie zaglądam do kieszeni i nie liczę jego drobnych, podzielam pogląd że w 70 lat po wojnie zatrudnieni powinni zarabiać na poziomie zbliżonym do porównywalnych etatów na Zachodzie ale w tej Polsce wszystko dalej jest postawione na głowie. W jakim kierunku zmierza państwo PiS? To w początkowym etapie skrajnej wręcz radzieckiej komuny pastuch zostawał dyrektorem, prezesem tak na początku dojnej zmiany Misiewicze zostali prezesami, dyrektorami pastuchy i sprzątaczki trafiły do rad nadzorczych... Teraz płacami rządzący za cenę głosu przy urnie chcą zrobić przy błogosławieństwie kleru, kraj roboli. Brak szacunku wyrażonym w zapłacie za pracę ludziom wykształconym prowadzi ten kraj do upadku . Rządzący obecnie starcy niebawem odejdą , a my Polacy jak w porzekadle pozostaniemy głupi.
 • Gość: Było się nie uczyć IP: *.tvgawex.pl 25.02.18, 02:16
  Taaaa wina PIS, że nagle wszyscy w tym kraju zapragnęli być "MAGYSTRAMI" i nie ważne z czego byle "MAGYSTER" przed nazwiskiem. Setki prywatnych szkół gdzie kasa a nie wiedza wyprodukowała miliony marketingowców którzy przecież do normalnej pracy nie pójdą i biadolą "MAM MAGYSTRA :) NIE MAM PRACY". Efekt jest taki, że murarz, hydraulików, mechaników itd. NIE MA, a ci którzy zostali wyczuli brak konkurencji i dlatego zarabiają lepiej niż "MAGYSTRY" których jest na pęczki. Nie powiem sam korzystam z braku ludzi po zawodówkach. Nie cisnę się w bloku tylko mieszkam sobie w pięknym domu pod Chełmnem w ciszy i spokoju :) i mam zamiar zarabiać WIĘCEJ I WIĘCEJ.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 11:35
  Myślę ,że nie pojadą pod sejm, nie będą palić opon. W znacznej mierze popierają dobrą zmianę, a poza tym dobra zmiana mogłaby ich niechcący spacyfikować, przeczołgać po chodnikach jako nielegalną demonstrację, a następnie wytaczać procesy. Nie daj Boże potraktować dobrotliwie paralizatorem przez represyjna formację policyjną , która akurat jest doceniana i dopieszczona przez obecną władzę nieustannymi podwyżkami od dwóch lat.
  Niektórzy nauczyciele mogą być takim działaniem umiłowanej władzy osobiście sfrustrowani, ale dobra zmiana wychodząc im naprzeciw wymyśliła, że wychowawstwo jest nadmiernym obciążeniem dla zwykłego nauczyciela i jako takie zostanie też przekazane klechom i cywilnym katechetom utrzymywanym z daniny od społeczeństwa (także agnostyków). Rodzice także się cieszą, czego wyrazem zapewne będą wiece poparcia w szkołach dla pani minister.
 • Gość: cha cha IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 15:49
  Gościu ale na końcu wpisu dałeś popał. Jest 16 ta więc nie podejrzewam cię że jesteś już ugotowany ale jedynym wytłumaczeniem jest zidentyfikowanie ciebie jako katechetę, bo po kimkolwiek normalnym takiego wpisu spodziewać się nie można.
 • Gość: v IP: *.tvgawex.pl 25.02.18, 19:17
  a może powinni tak potraktować jak poprzedni rząd potraktował ... www.youtube.com/watch?v=sLc44-RXwcg
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 19:28
  Ewidentnie kampania. Próbuje gość odświeżyć image, bo dotychczasowe przez 16 "radowania" w radzie miasta spłowiało i zużyło się. Nie rozumiem tego maniakalnego uporu-nie nadaję się, nic nie zrobiłem, to z godnością poświęcam się wyłącznie pracy nauczyciela i trenera.
 • Gość: Ooo IP: *.play-internet.pl 08.03.18, 10:47
  Tak jest
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 15.03.18, 08:48
  Z niecierpliwością czekam na oświadczenia majątkowe degradowanych, biednych i niedożywionych nauczycieli z rady miasta, aby zobaczyć o ile powiększyły się ich majątki od zeszłego roku. Oczywiście pod warunkiem, że będą uczciwe, a o to teraz trudno. Przykład? Wynajem nie wiadomo czego-38 tys., kredyt jakiś tam- nie wiadomo w jakim banku i ile oprocentowany, wartość mieszkania zaniżona o 30 procent, itd., itd.
 • Gość: pytanie do Błazeje IP: *.dynamic.mm.pl 16.03.18, 19:58
  ZNP
  "W związku z tym, że w roku bieżącym nie przewidziano wyrównania podwyżki wynagrodzeń od 1 stycznia 2018 r., faktyczna podwyżka wynagrodzeń w skali roku wynosić będzie 3,75 proc.. Odliczając inflację szacowaną w roku 2018 na 2,3 proc. uzyskujemy podwyżkę wynagrodzeń nauczycielskich na poziomie 1,45 proc."
  "Należy zauważyć, że stawki wynagrodzenia minimalnego dla nauczyciela stażysty (1877 zł) i dla nauczyciela kontraktowego (1923 zł) w 3 kategorii poziomu wykształcenia zostały określone w wysokości odpowiednio 223 zł i 177 zł niższej od kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w roku 2017."

  Przypomnijmy, pensja minimalna w tym roku wyniesie 2100 brutto, a minimalna stawka godzinowa 13,7 zł brutto.

  Panie Błażejewicz, panie Kordowski, panie Dzikowski- i po co było głosować na PIS i jeszcze afiszować się ze swoimi poglądami? To teraz nie płakać i nie podburzać innych nauczycieli.
 • Gość: Coda IP: *.play-internet.pl 18.03.18, 18:20
  Ja tez mieszkam w pieknym domu, z tym ze ja kupilem go za gotowke. Ty kartoflu bedziesz swoj splacal jeszcze 20 lat
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.18, 19:11
  Typowa klasyczna kampania wyborcza bo ostatnie cztery lata to totalny brak sukcesów. No chyba, że sukcesem jest remont kina za 6 milionów przy jednoczesnym braku środków na sprzęt audiowizualny i ekran, kupno koszar przy Biskupiej bez żadnego pomysłu co dalej z nimi zrobić. Jedyne co im na pewno w 100% wyszło to podwyżki swoich diet a nam podatków.
 • Gość: Maja IP: *.dynamic.mm.pl 25.02.18, 20:59
  Brak słów... zblizają się wybory to trzeba czyms "zabłysnąć", zaistnieć. Patrząc na stan posiadania nauczycieli (a juz tych bedacych radnymi) nie widzę tam biedy...
 • Gość: wyborca IP: 171.25.230.* 26.02.18, 08:23
  Kampanię wyborczą czuć z daleka. Ciekawe po co radnemu Błażejewiczowi głosy nauczycieli z całego miasta. A może znudziło mu się bycie radnym w mieście i teraz chce być radnym w starostwie a do tego potrzebne są głosy z całego miasta. Dziwi mnie tylko dla czego nauczyciele z dwójki dają sobą tak manipulować i nie widzą, że gimnazjum wcześniej (gdy zaczęto je likwidować) nie strajkowało. Chcecie teraz strajkować gdy za chwilę otrzymacie pierwszą transzę podwyżki, gdy reforma spowodowała, że macie więcej uczniów i pewną pracę na wiele lat?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 08:07
  ZNP szacuje m.in., że w wyniku reformy pracę straciło około 6,5 tys. nauczycieli, a 12,7 tysiąca obniżono wymiar zatrudnienia.
  Tymczasem, jak piszą w "Rzeczpospolitej" Janina Blikowska i Joanna Ćwiek, w 2017 roku resort wydał na odprawy dla nauczycieli 41,9 miliona złotych.
  Jeszcze więcej wydały samorządy, które narzekają, że pieniądze na odprawy musiały wygospodarować z własnych kieszeni. MEN sfinansowało zaledwie 30 proc. odpraw.


  Degradowani, biedni, zapracowani i pozbawieni godności Panowie Błażejewicz, Dzikowski, Kordowski, Kędzierski i przyjaciele- gdzie wtedy byliście? co zrobiliście?

  fakty.interia.pl/polska/news-rz-ogromne-koszty-odpraw-dla-nauczycieli,nId,2550489
 • Gość: zxc IP: *.centertel.pl 27.02.18, 08:47
  Jednym słowem, fałsz i obłuda. Nauczycielom z Chełmna, którzy zamierzają poprzeć inicjatywę, proponuję najpierw zapoznać się z oświadczeniem majątkowym pana radnego-inicjatora, zobaczcie jak jest "degradowany" i zastanówcie się jaki jest cel tej akcji. Przy najbliższej okazji osobiście zapytajcie radnego jak głosuje na sesjach i dlaczego wtedy nie protestuje, kiedy zwiększane są obciążenia finansowe mieszkańcom, kiedy wydawane są miliony na nie przemyślane inwestycje.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 09:34
  Odarci z godności, biedni, nieomalże bezdomni...

  Przewodniczący RM dietą zasila budżet o 16 tys. zł. W Gimnazjum nr 1 zarobił w 2016 roku 50,6 tys. zł. Ma dochody ze zleceń, wynajmu mieszkania, w sumie 23,3 tys. zł. Janusz Błażejewicz jeździ roverem z 2003 roku wartości 10 tys. zł. Posiada 255 akcji URSUS SA i zaoszczędził 20 tys. zł. Mieszka w domu 107 m kw domu wartym 300 tys. zł. Ma mieszkanie 40 m kw (160 tys. zł).

  Jego zastępca jest dyrektorem ZS nr 2 w Chełmnie. Zarobił tam ponad 62 tys. zł. Jacek Kordowski mieszka w 175-metrowym domu wartym 266 tys. zł. Posiada Spichrz wartości 700 tys. zł, który użycza synowi na prowadzenie działalności. Z diety radnego na jego konto wpłynęło 13,6 tys. zł, z wynajmu - 38,4 tys. zł, a z innych źródeł - 1,7 tys. zł. Rajca ma kredyty: 292 tys. zł, 25 tys. zł i 281 tys. zł.

  Pytanie do urzędu skarbowego- co wynajmuje, skoro ma tylko dom, w którym mieszka, a spichrz użycza synowi?

  Grzegorz Dzikowski, nauczyciel, w Gimnazjum nr 2 zarobił 57,9 tys. zł, w Gimnazjum nr 2 - 5,3 tys. zł, dodatkowo - 4,2 tys. zł, z diety - 9,3 tys. zł. Jeździ skoda fabią z 2014 roku. Ma mieszkanie - 58 m kw warte 150 tys. zł, garaż - 16 m kw (15 tys. zł) i działkę rekreacyjną (5 tys. zł). Uzbierał 4 tys. zł.
  Jaka cena Skody Fabii?

  Za Gazetą Pomorską
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/oszczedni-piotrowski-i-mikrut-skromni-ziemecki-i-wrazen,12393909/
  Mariusz Kędzierski- posiada dom 130m2 o wartości 530 tys. zł, w 2016 r. zarobił w UM- 140.577,44 zł, oszczędności -7.000,00 zł, posiada kilka drobnych kredytów, nie posiada samochodu o wartości przewyższającej 10 tys. zł. W 2015 zarobił 150.814,74 zł, w 2014 zarobił 154.301,00 zł. Żona pracuje i zarabia. Majątek trwały niezmienny i ciągle taki sam- dom.
  Pytanie- da się przejeść w trzy lata ponad 444 tys. zł i nic nie odłożyć, nie powiększyć stanu posiadania nieruchomości i majątku trwałego?
  Dane z BIP.
 • Gość: cdn IP: *.dynamic.mm.pl 27.02.18, 11:36
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/co-robi-degardowany-nauczyciel-bierze-sprawy-w-swoje-rece,12964249/
 • Gość: gośc IP: 171.25.230.* 27.02.18, 12:57
  Problem polega na tym, że nauczycieli jest wbród. Uczniów coraz mniej a ich coraz więcej. Każdy by chciał pracować na 18 godz. i mieć prawie trzy miesiące wolnego. I do tego dużo przywilei. Jak im tak źle to niech wezmą się do innej roboty. Przecież zawsze mówią jak to bardzo dobrze są wykształceni. To dla czego boją się podjąć innej pracy? Nie dali by rady?
  A poza tym jak dla mnie to typowa kampania wyborcza radnych nauczycieli którzy boją się, że poraz kolejny nie zostaną wybrani do rady miasta i powiatu. Skąd takie przekonanie:
  - jak strajkowały szkoły przeciw likwidacji gimnazjów to szkoła radnego Błażejewicza nie strajkowała
  - wystarczy popatrzec na ich oświadczenia majątkowe
  - jak im tak źle to dlaczego tyle lat pracują w szkole i o zmianie zawodu nie ma mowy
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 07:54
  Z budzetu na 2018
  - zwiększenie w 2018 roku ceny wody tylko o 0,01 zł netto za 1m3 i ceny ścieków o 0,14 zł netto za 1 m3, ostatecznie o 0,16 złplus VAT

  - wzrost wynagrodzeń dla pracowników podległych burmistrzowi wynosić będzie 5,00 %, w stosunku do wynagrodzeń przewidywanych w roku 2017. Stabilny, dobrze wynagradzany lektorat burmistrza z rodzinami zapewni kolejna piątą kadencje ku chwale Chełmna.

  - za głosowało 14 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących nie było

  A pod koniec grudnia na ostatniej sesji gołębie buzi
  P. Błażejewicz- Niektórzy mieszkańcy uznają bowiem radnych za zbyt uległych nie wiedząc, że wszystkie propozycje Burmistrza są dogłębnie analizowane na posiedzeniach komisji. Komisje opiniują projekty uchwał i przekazują swoje propozycje, które bardzo często są przez Burmistrza akceptowane
  p. burmistrz-podziękował radnym za wsparcie w realizacji zadań, jakie stanęły przed miastem w bieżącym roku. Zwrócił uwagę, że po tym, jak dobrze układa się współpraca Burmistrza z Radnymi nie trudno zauważyć, że dla wszystkich najważniejsze jest dobro tego miasta. Na sesjach nie było kłótni , złośliwości, a wszystkie decyzje podejmowane były po rozważeniu argumentów każdej ze stron

  No przecież jak ich nie wybiorą znowu, to skończy się życie. Jak żyć panie premierze, no jak?
 • Gość: qna IP: *.centertel.pl 28.02.18, 12:26
  Nauczyciele, no i co zrobił wasz lider degradowanych, czy teraz zaprotestował ? NIE, kolejny raz zagłosował za podwyżkami opłat. W czasie głosowań jakoś brakuje odwagi, dlaczego?Macie zagwarantowane podwyżki wynagrodzeń, ale ciekawe ile z tego wam zostanie, jak ten od zatrzymywania lokomotywy, tak będzie się o was "troszczył" kiedy będą głosowania na sesjach.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.02.18, 15:54
  "We wtorek minister edukacji narodowej spotkała się z przedstawicielami: Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych i Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Po tym spotkaniu związkowcy poinformowali, że prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie powołany zespół, który zajmie się wypracowaniem zmian w systemie finansowania oświaty i wynagradzania nauczycieli. W jego skład wejdą przedstawiciele ministerstw finansów i edukacji oraz związków zawodowych."
  To informacja z faktów.interia.pl. No to lipa panie Błażejewicz z pana akcją. Trzeba będzie wymyśleć coś innego żeby ludzie na pana zagłosowali w nadchodzących wyborach.

 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.02.18, 19:49
  Po lekturze ich oświadczeń majątkowych (radnych nauczycieli) i dzisiejszym wywiadzie p. Gowina dochodzę do wniosku, że naszym nauczycielom bliżej do Gowina i całego stada nienapasionych przedstawicieli władzy, niż do społeczeństwa, które próbują przekonać do swoich racji.
  "Proszę mi wierzyć, bywało bardzo ciężko, aby dociągnąć do pierwszego."

  Mógłby burmistrz postawić skarbonkę na rynku z napisem"Dobrowolne składki dla Janusza Błażejewicza, który chce zatrzymać lokomotywę."
 • Gość: przyjezdny z UK IP: *.dynamic.mm.pl 01.03.18, 23:58
  Czytam i oczom nie wierze, ile to nasz kochany burmistrz zarobił w trzy lata. I nic nie ma. Cus widzi mi się, że ukrywa majątek. Już jeden taki Adamowicz z Gdańska ma przez to problemy.
 • Gość: dadadada IP: *.dynamic.mm.pl 04.03.18, 23:01
  Super komentarz :)
 • Gość: maniek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.03.18, 00:49
  a mi się wydaje, że nauczyciele to grupa najmniej pracujących w Polsce ludzi. pracują po 18h i mówią bezczelnie w oczy, że oni pracują cały etat. jak tak można łgać? jak zaczną pracować jak inni ludzie to można im ewentualnie trochę podwyższyć zarobki. niemniej najpierw do roboty nieroby a potem skarżyć się na niską kasę. czego oni nauczą młodych ludzi? że można pracować na pół etatu i skomleć o więcej pieniędzy?
 • Gość: gość IP: *.awacom.net 02.03.18, 01:46
  ja pie... co za idiota to pisze, idź do szkoły i popracuj kilka godzin z tymi wstrętnymi bachorami z patologii a będziesz zupełnie inaczej pisał....
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 02.03.18, 08:09
  To tylko twoje czy koleżanek i kolegów podejście do ucznia?
 • Gość: rodzic IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 10:31
  Po wypowiedziach w tym wątku ewidentnie widać, że do szkół chodzą nie tylko dzieci patologii ale nie ma się co dziwić- patologia jakoś kończy szkołę, rodzi kolejną patologię/ teraz wzmocnioną 500+/, i wymądrza się na forum. Rozsądnych, myślących jest w tej społeczności jak na lekarstwo. Tu oceny ferowane są wg własnego poziomu inteligencji i uznania. I mamy gotową odpowiedź czemu w tym mieście wszystko chyli się ku upadkowi a próbujący uczyć te dzieci nauczyciele też zaniżają poziom żeby wszystko się jakoś kręciło i powstaje chocholi kocioł, który jak wir ściąga wszystkich na dno.
 • Gość: biba IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 11:29
  Obłuda i raz jeszcze obuda. Zna ktoś biednego nauczyciela? Kończ waść Pan wstydu oszczędź..
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.03.18, 20:14
  A może p. Błażejewicz nagłaśnia swoje nazwisko, bo przymierza się do fotela burmistrza? Co prawda raz już sromotnie na tym polu poległ (z godnościom), ale Polacy to naród wojowników, co to nie da sobie w kaszę dmuchać. Ani tym z zagranicy, ani ulicy....
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 02.03.18, 11:28
  Panie Błażejewicz, jeżeli pan uważa, ze pana dochody są za małe to może zamiast wciągac w swoje finansowe problemy nauczycieli wzorem swojego klubowego kolegi pana Kordowskiego zacznie coś wynajmować. Jak widać z oświadczeń majątkowych można na tym nieźle zarobić.
 • Gość: DADADADA IP: *.dynamic.mm.pl 04.03.18, 23:03
  Kampanię wyborczą rozoczał i pociągnął za sobą nieświadomych z pracy, krórzy popierają DEGRADOWANEGO.
 • Gość: gostek IP: 77.111.244.* 05.03.18, 11:10
  Hm. Może faktycznie degradowany nauczyciel chce zostać burmistrzem, a obecny - przewodniczącym rady miasta? Takie numery (dziś ty, jutro ja) ćwiczą z powodzeniem w chełmińskim starostwie od nastu lat.
 • Gość: do gostka IP: 171.25.230.* 05.03.18, 12:59
  To możliwe. Wszak jabłko pada nie daleko od jabłoni. Przecież Błażejewicz jest z tego samego ugrupowania co rządzi w starostwie.
 • Gość: Pan IP: *.play-internet.pl 05.03.18, 15:29
  Biedni
 • Gość: do zadającego pyta IP: 95.40.15.* 16.03.18, 21:08
  Kolego naucz się liczyć. Podwyżka jest konkretna i wynosi trochę więcej niż 5% - za 18 godz. pracy. Nie możesz liczyć w skli roku bo nie przyznawana jest w tej skali (policz sobie w skali np. dwóch lat wyjdzie ci ciekawiej i będziesz mógł się jeszcze bardziej dziwić) Ponadto zapomniałeś że nauczyciele mają jeszcze liczne inne dodatki więc ich miesięczne wynagrodzenie jest wyższe niż minimalna pensja. Najpierw dogłębnie sprawdź temat a potem wycigąj wnioski. Nigdy odwrotnie. Taka dobra rada.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 16.03.18, 21:52
  Gdybyś się uczył, miał trochę ambicji, to może byś był nauczycielem. A tak jesteś pisowskim tłukiem, który widzi świat według przekazów dnia. To już wam przesyłają przekazy dnia smsesm?
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 17.03.18, 07:22
  A wy jak się kontaktujecie? Musicie jeszcze ciągle stawiać się osobiście po wytyczne?
 • Gość: obserwator IP: 171.25.230.* 17.03.18, 08:37
  Panie radny Błażejewicz, Kordowski, Konowalik i inni z Twoje Chełmno Twój powiat . Jak podnosiliście sobie diety to dbaliście tylko o swój budżet nie myśleliście o nauczycielach. Zapewne tylko dla ich dobra podnosiliście podatki, opłaty za wodę, ścieki, opłaty za odbiór śmieci itp..A teraz co? Przypomnieliście sobie przed wyborami, że nauczyciele to też mieszkańcy Chełmna i będą głosować? Teraz mówicie o degradacji ? A co zrobiliście przez ostatnie 4 lata waszej nieustającej kadencji dla nich ?Przecież mogliście dużo bo jesteście organem prowadzącym.
 • Gość: komentator IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.03.18, 16:10
  do roboty nauczyciele, zarabiają teoretycznie mało, ale kto tyle otrzymuje za 18h pracy i do tego 3 miesiące wakacji w roku w sumie??? idźcie do normalnej roboty do prywatnej firmy to zobaczycie jak się pracuje. no i do tego godzina ma 60 minut a nie 45 jak u was. Do roboty!
 • Gość: fryc IP: *.play-internet.pl 18.03.18, 18:26
  Uczylem i ciesze sie ze zmienilem prace Uczyc czyjes bachory za 2300 na reke po 30 latach przy tablicy to byla porazka zycia :D
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 20.03.18, 17:48
  Pan radny Błażejewicz ogłosił, że kończy przygodę z radowaniem. Za to szacunek, choć o dwie kadencje za późno.

  A kiedy w jego ślad pójdą inni weterani skubania podatników, którym przez ileś tam kadencji nic nie wyszło?
 • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 20.03.18, 20:26
  A ja podejrzewam, że kończy ale w mieście i teraz przeniesie się do starostwa - tam będzie kandydował. Bo po co nagle wyręcza związki zawodowe i szuka poparcia wśród nauczycieli?
  Też z utęsknieniem czekam aż pozostali etatowi radni Kordowski, Konowalik i inni pójdą w ślady swojego klubowego kolegi i wycofają się z kandydowania. Też uważam, że to późno ale lepiej późno niż wcale jak mówi przysłowie. Przecież przez ostatnie kadencje już nic ciekawego w mieście nie zrobili.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.