Dodaj do ulubionych

Plac Wolności

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.03.18, 03:16
Czy to prawda, że planowany jest remont, który zamieni Plac Wolności w parking?
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 07:00
  Tak. Symulacje pokazały burmistrzowi i radnym, że ma być tak wielkie obłożenie ronda za 6 mln. PLN przez sprzedawców garnków, pościeli, produktów paramedycznych,pakietów medycznych, cudownych środków czyszczących, itp. dla chełmińskich emerytów i rencistów , że istnieje potrzeba stworzenia wielkiej ilości miejsc postojowych. Kosztem pozostałej części zieleni na placu. Przy okazji chyba też coś pomajstrują przy pomniku. Zobaczycie, jeszcze będzie pięknie.
  Koszt 200 tys. PLN.

  Więcej tu
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/poltora-miliona-zlotych-wydadza-na-roboty-publiczne-w-chelmnie,12981510/
  Zaskakuje planowany remont ul. Wiklinowej. To tam mieszkają w kilku domkach empatyczni inaczej mieszkańcy Chełmna, którzy stanowczo i skutecznie protestowali przeciwko budowie Rodzinnego Domu Dziecka. Oni naprawdę kochają dzieci, ale tylko swoje. I za to nagradza się ich budowa drogi za 140 tys. PLN, pewnie kosztem iinych potrzeb.
 • Gość: Zbig IP: *.ip-145-239-91.eu 06.03.18, 18:13
  Ten pomysł z parkingiem na Placu Wolności to jest jakieś kuriozum wśród kuriozów.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 06.03.18, 18:46
  Na wiklinowej to trzeba mur postawic zeby nikt.im nie przeszkadzal i nie zaklucal spokoju a nie droge z naszych podatkow sami niech sobie za to placa dziady
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 19:41
  Ale to już klepnięte i zatwierdzone. Ktoś napisał, że projekty są szarpane, trochę tu, trochę tam. Jedyne wytłumaczenie, ze radni wespół z burmistrzem nie kierowali się racjonalnym wydawanie pieniędzy, sensownym planowaniem, a przede wszystkim logika, a tylko i wyłącznie potrzebami kampanii wyborczej. Widzę to tak, że spotkali się w knajpie, wszyscy ponad podziałami, przy piwie i obradowali, co można zrobić w każdym okręgu za niewielkie pieniądze, żeby coś było widać, żeby można było się pochwalić na ulotkach, że się dba o mieszkańców okręgu wyborczego. Każdy rzucił jakiś pomysł, klepnęli i jest jak jest.
  Czy pomyśleli, że mieszkańcom może się to nie spodobać? Ktoś rozmawiał, konsultował?

  Parking na Placu Wolności? Czy mieszkańcy tego "komina" zabudowanego ciasno z czterech stron ucieszy parking na dajmy na to dodatkowe 50 samochodów? Przecież teraz w ogóle nikt okna nie otworzy, bo spaliny zniszczą mieszkania.

  Czy mieszkańcy zaledwie 20 domów Wiklinowej, których postawa przyniosła Chełmnu wstyd na całą Polskę, zasłużyli na nowa drogę?

  Przykłady można mnożyć. Ale to i dobrze, bo jak będą kandydaci namolnie odwiedzali Was w domach, niczym ksiądz po kolędzie, albo wciskać ulotki przed wyborami, to podyskutować, dlaczego maja nas w d..., a kochają przed wyborami. I dlaczego tak bardzo chcą być radnymi 2,3 a nawet 4 kadencję?
 • Gość: Sven IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 21:36
  Plac Wolnosci to plac wolnosci. Pod tym drzewem nie jednego bronka sie wypiło i laskę za tyłek łapało
 • Gość: ?????????? IP: *.play-internet.pl 06.03.18, 22:43
  dobry pomysł..pytajmy ich o to...dlaczego maja nas w d.... a kochają przed wyborami..niech odpowiedzą bo to może być bardzo interesujące.Chcielibyśmy to wiedzieć
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 23:12
  Cztery lata temu, a pamiętam to jak dziś- takie to było przeżycie, na ul. Grudziądzkiej przyłasił się jeden radny- kandydat na radnego, dziś znany z bezkompromisowej walki o godność zawodu nauczyciela. Nie proszony wcisnął mi ulotkę ze swoim programem, którą to do dziś trzymam jak relikwię obok obrazka z I Komunii Świętej.
  Jak go teraz spotkam, to zapytam, dlaczego mnie nie lubi. Dlaczego nie lubi mieszkańców Chełmna, że tak im źle życzy, bo namawia, aby go znowu wybrać. Na piątą kadencje. Dlaczego o nas nie dbał, szastał pieniążkami z naszych podatków na lewo i prawo. Dlaczego miał nas w do...? Czy się nie styrał tą ciężką robotą, za którą a konto przyznał sobie i kolegom podwyżkę diety na początku mijającej kadencji. Oj, mam wiele pytań do radnego, oj wiele. Będzie ostra jazda...
  Oczywiście pod warunkiem, że będę miał to szczęście spotkać radnego- kandydata na radnego.
 • Gość: Robson IP: 77.111.244.* 06.03.18, 23:49
  Przebudowa Placu Wolności, w tym budowa dużego parkingu wymaga odpowiednich pozwoleń zgodnie z prawem.
  Mam pytania do burmistrza
  Czy wspólnoty mieszkaniowe i własciciele nieruchomości, których budynki graniczą z planowaną inwestycją, zostały o przedsięwzięciu powiadomione i uznane jako strony w postępowaniu?
  Czy były prowadzone konsultacje z mieszkańcami?
  Czy burmistrz bierze pod uwagę protesty mieszkańców i wniosek o pozwolenie na budowę zostanie wycofany np. przez odpowiedni organ?
 • Gość: ?????????????????? IP: *.play-internet.pl 07.03.18, 00:37
  protesty mieszkańców..? o czym Ty w ogóle mówisz....to awykonalne w naszej chełmińskiej dziurze.Ja przynajmniej nie pamiętam aby coś takiego miało tu miejsce odkąd żyję a żyję już długo...............
 • Gość: Kchhh IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.18, 01:46
  Niszczenie terenów zielonych, w mieście to bardzo głupi pomysł, ponieważ już się ich nie odzyska. Wiadomo, że parkingi są potrzebne, ale nie takim kosztem. Skoro miasto miało (ma?) działki na sprzedaż za dawnym dworcem kolejowym (źródło: www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/art/9326727,dzialka-za-dworcem-w-chelmnie-zostanie-wystawiona-na-sprzedaz,id,t.html ) czemu nie byli na tyle bystrzy, żeby tam zlokalizować ten parking (minuta od kina pieszo). Jeśli ta inwestycja dojdzie do skutku (oby nie) to dołączy do zacnego grona fontanny na rynku, biskupiej, zakazu handlu na rynku i pewnie innych. #RecePreczOdPlacu
 • Gość: moher IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 07:27
  To nie będzie na nim strzelistego jak ruskie obeliksy pomnika " prezydenta tysiąclecia "? To ja się tak nie bawię!
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 07:42
  Bardzo dobry pomysł.
  Dlaczego radni i Kędzierski biorą pieniądze za rozwiązywanie problemów na to nie wpadli?
  Już wiem, maja wyłączone myślenie.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 08:29
  Zaczęło się
  Przebudowa pomnika na Placu Wolności w Chełmnie i budowa parkingu dla samochodów osobowych – etap I

  Przedmiotem zamówienia jest budowa parkingu dla samochodów osobowych. Na przedmiot zamówienia składa się: - budowa miejsc postojowych z płyt ażurowych betonowych i dróg dojazdowych o nawierzchni z kostki betonowej, -likwidacja istniejących chodników i budowa nowych z kostki betonowej, - przeniesienie istniejącego pomnika (mały), - budowa zatoki postojowej dla postoju TAXI

  www.bip.chelmno.pl/?app=przetargi&nid=6960&y=2018&status=1
  Uf, to mieszkania stanieją w tym fyrtlu do 1200 zł za metr.
 • Gość: SkończonyStarogrod IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.18, 18:14
  To jest SKANDAL! Jeśli władze chcą mieć parking dla kina to niech zrobią go na budynkach jednostki na ul. Biskupiej, a stamtąd niech gumisie transportują ich do Ronda i po kłopocie. A poza tym sądzę, że Placu Wolności nie należy niszczyć!
 • Gość: gość IP: 95.40.15.* 07.03.18, 18:21
  To żenujące i jednocześnie boleśnie prawdziwe co piszecie. Radny - a co ja mogę tylko w okresie przedwyborczym zmienia się w cudotwórcę który jednym skinieniem małego palca jest w stanie załatwić nawet przeniesienie stolicy do Chełmna. Tylko w tym okresie jest w stanie nosić wyborcę na rękach i nieba mu przychylić. A potem no cóż, dieta, dieta ,dieta wyznacza im kierunki działania.
 • Gość: viki IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 21:15
  Super. Smród pod oknami :(
 • mlk49 08.03.18, 10:31
  Co trzeba mieć w głowie zamiast mózgu, żeby wpaść na pomysł i zadecydować o przerobieniu tak osadzonego w tradycji i historii Chełmna miejsca, na parking? Zamiast dołożyć starań do upiększenia Placu Wolności, oni go niszczą. Poziom intelektualny osób rządzących tym miastem jest przerażający!!!
 • Gość: A IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 11:08
  ŻE-NA-DA !!!!!!
 • Gość: achooj IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 14:34
  Któryś z radnych albo notabli mieszka na Wiklinowej? Bardzo jest promowana. Z wykazu projektów do budzetu obywatelskiego.

  Okolica przy ul. Wiklinowej i przy ul. Podgórnej jest miejscem, które nie posiada placu zabaw. Teren wokół ulic jest w trakcie stałej rozbudowy mieszkalnictwa jednorodzinnego. Większość nowowybudowanych domów zamieszkują małżeństwa z małymi dziećmi.
  które nie tolerują dzieci opuszczonych, sierot, poszkodowanych przez los
  Na placu zabaw znalazłyby się urządzenia ogólnorozwojowe, postawione na bezpiecznej nawierzchni, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz elementy siłowni zewnętrznej Całość zostałaby ogrodzona. Na realizacje placu zabaw proponuje się ogłoszenie konkursu na wykonawcę na zasadzie zaprojektuj i wybuduj w ramach proponowanej kwoty. Koszt 80 tys.

  Siłownia zewnętrzna ul. Kwiatowa za 35 tys. "Z siłowni chętnie będą korzystać osoby starsze i na emeryturze (w tym radna Konowalik zapewne). Siłownia powstałaby obok placu zabaw. Powstanie siłowni przyczyniłoby się do integracji wielu pokoleń lokalnej społeczności."


  www.bip.chelmno.pl/?bip_id=6964&cid=1662
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 14:44
  A kiedy plac zabaw na dużym osiedlu Kopernika?
 • Gość: Jo IP: *.centertel.pl 08.03.18, 15:08
  Kwiatowa ważniejsza-:)
 • Gość: go IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 16:14
  Najważniejsza. Poza tym, co ważne, siłownia pozwoli radnej Konowalik na wzmocnienie tężyzny fizycznej, celem sprawowania funkcji radnej jeszcze przez 4 kadencje.
  No i będzie mogła spotykać się z elektoratem 75+.
 • Gość: Squater IP: *.play-internet.pl 08.03.18, 16:50
  Moze lepiej niech naprawią chodnik w kierunku rzeki , systematycznie rozjezdzany przez ciagnik miejski ( bo po bruku za bardzo trzesie) Przejechac wózkiem inwalidzkim lub dzieciecym to zgroza !!!!!
  A przeciez w sezonie to czesto odwiedzana trasa spacerowa ! No tak tylko chodnik na siebie nie zarobi jak parking na placu
 • Gość: mieszkaniec IP: 95.40.15.* 08.03.18, 18:43
  A może pani radna Konowalik dokończycie remont ul. Kwiatowej, naprawicie ten popękany asfalt który nie wytrzymał nawet 4 lat, wymienicie zniszczone krawężniki i porobicie eleganckie wjazdy na posesje mieszkańcom, tak jak na swojej ulicy, którą niedawno wyremontowano.
 • Gość: tola IP: *.tvgawex.pl 09.03.18, 17:54
  jak to w naszym kraju bywa ,robisz niedobrze nie robisz jeszcze gorzej
 • Gość: do Tola IP: *.play-internet.pl 09.03.18, 21:17
  Wg ciebie wystarczy robic byle co, by ludzie mowili ze jest dobrze ? Chyba nie do końca przemyslalas to co wypocilaś
 • Gość: do Tola IP: 95.40.15.* 09.03.18, 18:24
  A kiedy w naszym kraju będzie -" Robisz - dobrze i solidnie"?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.