Dodaj do ulubionych

Plac Wolności

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.03.18, 03:16
Czy to prawda, że planowany jest remont, który zamieni Plac Wolności w parking?
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 07:00
  Tak. Symulacje pokazały burmistrzowi i radnym, że ma być tak wielkie obłożenie ronda za 6 mln. PLN przez sprzedawców garnków, pościeli, produktów paramedycznych,pakietów medycznych, cudownych środków czyszczących, itp. dla chełmińskich emerytów i rencistów , że istnieje potrzeba stworzenia wielkiej ilości miejsc postojowych. Kosztem pozostałej części zieleni na placu. Przy okazji chyba też coś pomajstrują przy pomniku. Zobaczycie, jeszcze będzie pięknie.
  Koszt 200 tys. PLN.

  Więcej tu
  www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/a/poltora-miliona-zlotych-wydadza-na-roboty-publiczne-w-chelmnie,12981510/
  Zaskakuje planowany remont ul. Wiklinowej. To tam mieszkają w kilku domkach empatyczni inaczej mieszkańcy Chełmna, którzy stanowczo i skutecznie protestowali przeciwko budowie Rodzinnego Domu Dziecka. Oni naprawdę kochają dzieci, ale tylko swoje. I za to nagradza się ich budowa drogi za 140 tys. PLN, pewnie kosztem iinych potrzeb.
 • Gość: Zbig IP: *.ip-145-239-91.eu 06.03.18, 18:13
  Ten pomysł z parkingiem na Placu Wolności to jest jakieś kuriozum wśród kuriozów.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 06.03.18, 18:46
  Na wiklinowej to trzeba mur postawic zeby nikt.im nie przeszkadzal i nie zaklucal spokoju a nie droge z naszych podatkow sami niech sobie za to placa dziady
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 19:41
  Ale to już klepnięte i zatwierdzone. Ktoś napisał, że projekty są szarpane, trochę tu, trochę tam. Jedyne wytłumaczenie, ze radni wespół z burmistrzem nie kierowali się racjonalnym wydawanie pieniędzy, sensownym planowaniem, a przede wszystkim logika, a tylko i wyłącznie potrzebami kampanii wyborczej. Widzę to tak, że spotkali się w knajpie, wszyscy ponad podziałami, przy piwie i obradowali, co można zrobić w każdym okręgu za niewielkie pieniądze, żeby coś było widać, żeby można było się pochwalić na ulotkach, że się dba o mieszkańców okręgu wyborczego. Każdy rzucił jakiś pomysł, klepnęli i jest jak jest.
  Czy pomyśleli, że mieszkańcom może się to nie spodobać? Ktoś rozmawiał, konsultował?

  Parking na Placu Wolności? Czy mieszkańcy tego "komina" zabudowanego ciasno z czterech stron ucieszy parking na dajmy na to dodatkowe 50 samochodów? Przecież teraz w ogóle nikt okna nie otworzy, bo spaliny zniszczą mieszkania.

  Czy mieszkańcy zaledwie 20 domów Wiklinowej, których postawa przyniosła Chełmnu wstyd na całą Polskę, zasłużyli na nowa drogę?

  Przykłady można mnożyć. Ale to i dobrze, bo jak będą kandydaci namolnie odwiedzali Was w domach, niczym ksiądz po kolędzie, albo wciskać ulotki przed wyborami, to podyskutować, dlaczego maja nas w d..., a kochają przed wyborami. I dlaczego tak bardzo chcą być radnymi 2,3 a nawet 4 kadencję?
 • Gość: Sven IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 21:36
  Plac Wolnosci to plac wolnosci. Pod tym drzewem nie jednego bronka sie wypiło i laskę za tyłek łapało
 • Gość: ?????????? IP: *.play-internet.pl 06.03.18, 22:43
  dobry pomysł..pytajmy ich o to...dlaczego maja nas w d.... a kochają przed wyborami..niech odpowiedzą bo to może być bardzo interesujące.Chcielibyśmy to wiedzieć
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.03.18, 23:12
  Cztery lata temu, a pamiętam to jak dziś- takie to było przeżycie, na ul. Grudziądzkiej przyłasił się jeden radny- kandydat na radnego, dziś znany z bezkompromisowej walki o godność zawodu nauczyciela. Nie proszony wcisnął mi ulotkę ze swoim programem, którą to do dziś trzymam jak relikwię obok obrazka z I Komunii Świętej.
  Jak go teraz spotkam, to zapytam, dlaczego mnie nie lubi. Dlaczego nie lubi mieszkańców Chełmna, że tak im źle życzy, bo namawia, aby go znowu wybrać. Na piątą kadencje. Dlaczego o nas nie dbał, szastał pieniążkami z naszych podatków na lewo i prawo. Dlaczego miał nas w do...? Czy się nie styrał tą ciężką robotą, za którą a konto przyznał sobie i kolegom podwyżkę diety na początku mijającej kadencji. Oj, mam wiele pytań do radnego, oj wiele. Będzie ostra jazda...
  Oczywiście pod warunkiem, że będę miał to szczęście spotkać radnego- kandydata na radnego.
 • Gość: Robson IP: 77.111.244.* 06.03.18, 23:49
  Przebudowa Placu Wolności, w tym budowa dużego parkingu wymaga odpowiednich pozwoleń zgodnie z prawem.
  Mam pytania do burmistrza
  Czy wspólnoty mieszkaniowe i własciciele nieruchomości, których budynki graniczą z planowaną inwestycją, zostały o przedsięwzięciu powiadomione i uznane jako strony w postępowaniu?
  Czy były prowadzone konsultacje z mieszkańcami?
  Czy burmistrz bierze pod uwagę protesty mieszkańców i wniosek o pozwolenie na budowę zostanie wycofany np. przez odpowiedni organ?
 • Gość: ?????????????????? IP: *.play-internet.pl 07.03.18, 00:37
  protesty mieszkańców..? o czym Ty w ogóle mówisz....to awykonalne w naszej chełmińskiej dziurze.Ja przynajmniej nie pamiętam aby coś takiego miało tu miejsce odkąd żyję a żyję już długo...............
 • Gość: Kchhh IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.18, 01:46
  Niszczenie terenów zielonych, w mieście to bardzo głupi pomysł, ponieważ już się ich nie odzyska. Wiadomo, że parkingi są potrzebne, ale nie takim kosztem. Skoro miasto miało (ma?) działki na sprzedaż za dawnym dworcem kolejowym (źródło: www.pomorska.pl/wiadomosci/chelmno/art/9326727,dzialka-za-dworcem-w-chelmnie-zostanie-wystawiona-na-sprzedaz,id,t.html ) czemu nie byli na tyle bystrzy, żeby tam zlokalizować ten parking (minuta od kina pieszo). Jeśli ta inwestycja dojdzie do skutku (oby nie) to dołączy do zacnego grona fontanny na rynku, biskupiej, zakazu handlu na rynku i pewnie innych. #RecePreczOdPlacu
 • Gość: moher IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 07:27
  To nie będzie na nim strzelistego jak ruskie obeliksy pomnika " prezydenta tysiąclecia "? To ja się tak nie bawię!
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 07:42
  Bardzo dobry pomysł.
  Dlaczego radni i Kędzierski biorą pieniądze za rozwiązywanie problemów na to nie wpadli?
  Już wiem, maja wyłączone myślenie.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 08:29
  Zaczęło się
  Przebudowa pomnika na Placu Wolności w Chełmnie i budowa parkingu dla samochodów osobowych – etap I

  Przedmiotem zamówienia jest budowa parkingu dla samochodów osobowych. Na przedmiot zamówienia składa się: - budowa miejsc postojowych z płyt ażurowych betonowych i dróg dojazdowych o nawierzchni z kostki betonowej, -likwidacja istniejących chodników i budowa nowych z kostki betonowej, - przeniesienie istniejącego pomnika (mały), - budowa zatoki postojowej dla postoju TAXI

  www.bip.chelmno.pl/?app=przetargi&nid=6960&y=2018&status=1
  Uf, to mieszkania stanieją w tym fyrtlu do 1200 zł za metr.
 • Gość: SkończonyStarogrod IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.18, 18:14
  To jest SKANDAL! Jeśli władze chcą mieć parking dla kina to niech zrobią go na budynkach jednostki na ul. Biskupiej, a stamtąd niech gumisie transportują ich do Ronda i po kłopocie. A poza tym sądzę, że Placu Wolności nie należy niszczyć!
 • Gość: gość IP: 95.40.15.* 07.03.18, 18:21
  To żenujące i jednocześnie boleśnie prawdziwe co piszecie. Radny - a co ja mogę tylko w okresie przedwyborczym zmienia się w cudotwórcę który jednym skinieniem małego palca jest w stanie załatwić nawet przeniesienie stolicy do Chełmna. Tylko w tym okresie jest w stanie nosić wyborcę na rękach i nieba mu przychylić. A potem no cóż, dieta, dieta ,dieta wyznacza im kierunki działania.
 • Gość: viki IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 21:15
  Super. Smród pod oknami :(
 • mlk49 08.03.18, 10:31
  Co trzeba mieć w głowie zamiast mózgu, żeby wpaść na pomysł i zadecydować o przerobieniu tak osadzonego w tradycji i historii Chełmna miejsca, na parking? Zamiast dołożyć starań do upiększenia Placu Wolności, oni go niszczą. Poziom intelektualny osób rządzących tym miastem jest przerażający!!!
 • Gość: A IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 11:08
  ŻE-NA-DA !!!!!!
 • Gość: achooj IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 14:34
  Któryś z radnych albo notabli mieszka na Wiklinowej? Bardzo jest promowana. Z wykazu projektów do budzetu obywatelskiego.

  Okolica przy ul. Wiklinowej i przy ul. Podgórnej jest miejscem, które nie posiada placu zabaw. Teren wokół ulic jest w trakcie stałej rozbudowy mieszkalnictwa jednorodzinnego. Większość nowowybudowanych domów zamieszkują małżeństwa z małymi dziećmi.
  które nie tolerują dzieci opuszczonych, sierot, poszkodowanych przez los
  Na placu zabaw znalazłyby się urządzenia ogólnorozwojowe, postawione na bezpiecznej nawierzchni, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz elementy siłowni zewnętrznej Całość zostałaby ogrodzona. Na realizacje placu zabaw proponuje się ogłoszenie konkursu na wykonawcę na zasadzie zaprojektuj i wybuduj w ramach proponowanej kwoty. Koszt 80 tys.

  Siłownia zewnętrzna ul. Kwiatowa za 35 tys. "Z siłowni chętnie będą korzystać osoby starsze i na emeryturze (w tym radna Konowalik zapewne). Siłownia powstałaby obok placu zabaw. Powstanie siłowni przyczyniłoby się do integracji wielu pokoleń lokalnej społeczności."


  www.bip.chelmno.pl/?bip_id=6964&cid=1662
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 14:44
  A kiedy plac zabaw na dużym osiedlu Kopernika?
 • Gość: Jo IP: *.centertel.pl 08.03.18, 15:08
  Kwiatowa ważniejsza-:)
 • Gość: go IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 16:14
  Najważniejsza. Poza tym, co ważne, siłownia pozwoli radnej Konowalik na wzmocnienie tężyzny fizycznej, celem sprawowania funkcji radnej jeszcze przez 4 kadencje.
  No i będzie mogła spotykać się z elektoratem 75+.
 • tomaszkowal88 18.03.18, 06:42
  Na pewno nie w najbliższym roku.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 18.03.18, 10:51
  Jeszcze przed budową, ludzie powinni postawić tam blaszany garaż, spacyfikować tam wszystkich obecnych radnych + burmistrz i wywiesić duży baner: Zawartość- jak wyżej. Oni tu nie mieszkają, ale zbudują nam tu właśnie parking na kilkadziesiąt samochodów.

  Na marginesie- jaki będzie udział własny właściciela hotelu Centralnego z knajpą, który skorzysta na parkingu najbardziej? Kto mu robi dobrze za publiczne pieniądze- burmistrz? Czuję wielki smród...
 • Gość: Squater IP: *.play-internet.pl 08.03.18, 16:50
  Moze lepiej niech naprawią chodnik w kierunku rzeki , systematycznie rozjezdzany przez ciagnik miejski ( bo po bruku za bardzo trzesie) Przejechac wózkiem inwalidzkim lub dzieciecym to zgroza !!!!!
  A przeciez w sezonie to czesto odwiedzana trasa spacerowa ! No tak tylko chodnik na siebie nie zarobi jak parking na placu
 • Gość: mieszkaniec IP: 95.40.15.* 08.03.18, 18:43
  A może pani radna Konowalik dokończycie remont ul. Kwiatowej, naprawicie ten popękany asfalt który nie wytrzymał nawet 4 lat, wymienicie zniszczone krawężniki i porobicie eleganckie wjazdy na posesje mieszkańcom, tak jak na swojej ulicy, którą niedawno wyremontowano.
 • Gość: tola IP: *.tvgawex.pl 09.03.18, 17:54
  jak to w naszym kraju bywa ,robisz niedobrze nie robisz jeszcze gorzej
 • Gość: do Tola IP: *.play-internet.pl 09.03.18, 21:17
  Wg ciebie wystarczy robic byle co, by ludzie mowili ze jest dobrze ? Chyba nie do końca przemyslalas to co wypocilaś
 • Gość: do Tola IP: 95.40.15.* 09.03.18, 18:24
  A kiedy w naszym kraju będzie -" Robisz - dobrze i solidnie"?
 • Gość: Giedymin IP: 138.68.142.* 22.03.18, 16:31
  1. Niszczenie terenów zielonych, które służą mieszkańcom to cios poniżej pasa. Ciekawy artykuł:
  bazhum.muzhp.pl/media/files/Rynek_Spoleczenstwo_Kultura/Rynek_Spoleczenstwo_Kultura-r2014-t-n1_(9)/Rynek_Spoleczenstwo_Kultura-r2014-t-n1_(9)-s48-54/Rynek_Spoleczenstwo_Kultura-r2014-t-n1_(9)-s48-54.pdf

  2. Na Placu Wolności powstało około 20 miejsc parkingowych po przeniesieniu dworca na nowe miejsce.
  3. Oprócz tego, że miasto mogło zrobić ten parking na terenach Dworca PKP to w dodatku parking na kotłowni po godzinach funkcjonowania starostwa stoi pusty, a zapewne to "kino" będzie działało popołudniami lub w weekendy.
  4. Kiedy ostatni raz w Chełmnie działało kino regularnie? 20 lat temu? 15? To się nie może udać, a imprez okolicznościowych nie będzie, aż tyle żeby parking robić kosztem XIX-wiecznego skweru.
  5. Patrząc na to co tu państwo piszecie to stwierdzam, że nie ma chyba logicznych argumentów, które mogłyby przemawiać za tą inwestycją. Rodzi się więc pytanie: O co tu chodzi?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 22.03.18, 17:45
  właściciela hotelu Centralnego z knajpą, który skorzysta na parkingu najbardziej? Kto mu robi dobrze za publiczne pieniądze- burmistrz? Czuję wielki smród

  A może sprawa ponownie stanie na radzie miasta? Może po raz kolejny burmistrz oszukał radnych? Jest ten parking przy starostwie, jest ten plac między Netto a Dworcową. Jest olbrzymi parking przy pks a takze przed szwalnią (za pallotynami). Mało? Wszystko to w promieniu 400 m od ronda za 6 mln.

  Jeśli będzie zmiana burmistrza na kogoś z jajami, to niechybnie aktualny burmistrz będzie miał serie spraw prokuratorskich za niegospodarność. I ci urzędnicy, którzy dziś z nim działają ramię w ramię.

  A w radzie miasta nie ma mądrych nieskażonych ścisłą współpraca z burmistrzem ludzi? Panie Wrażeń, Olszewski, Mikrut- chcecie ten szwindel nadal firmować swoimi nazwiskami?
 • Gość: Jacek IP: *.dynamic.mm.pl 22.03.18, 17:52
  Gościu ty chyba masz coś z głową albo jesteś z PiSu , że tak ciekawe rzeczy opowiadasz.
 • Gość: do Jacka IP: 95.40.15.* 22.03.18, 19:52
  A ty uważasz, że tylko ludzie z PIS-u mogą interesować się tą kolejną dziwną inwestycją? A ludzie z PO lub sympatycy innych partii czy organizacji lub po prostu zwykli podatnicy nie powinni się zainteresować na co wydawane są bezmyślnie ich pieniądze? A mieszkańcy okolicznych domów z pewnością nie mogą się doczekać smrodu spalin i pięknego widoku samochodów pod oknami swoich mieszkań. Niestety na etatowych radnych - "a co ja mogę" nie ma co liczyć i dlatego zapewne tyle wpisów na ten temat.
 • Gość: koniecznie IP: *.dynamic.mm.pl 22.03.18, 20:03
  Koniecznie musi być tam oprócz smrodzących samochodów fontanna nowy wzór "Kędzierski 2018". Koniecznie, jak nie będzie, to projekt nieważny.
 • Gość: S IP: *.static.edis.at 24.03.18, 03:16
  Chyba tu się szykuje narodowy-parkingizm ze służbą parkingową jako oddziałami ochrony.
 • Gość: Adi IP: *.dynamic.mm.pl 24.03.18, 10:16
  Tak narodowy parkizm ma szansę być ale zamiast gilotyny powinien stanąć pomnik kuca a na nim kuc tysiąclecia. Co do stanowiska okolicznych mieszkańców to nigdy nie będzie zgody na cokolwiek co narusza ich wygodę i powoduje zmianę skostniałej mentalności, ich mentalności z XIX wieku.
 • Gość: do Adi IP: 95.40.15.* 24.03.18, 19:35
  Zgadzam się z tobą w 100% i dlatego proponuję wybudowanie parkingu tuż pod twoimi oknami.
 • Gość: Adi IP: *.dynamic.mm.pl 24.03.18, 19:57
  Widzę że jesteś twórczy, bardzo twórczy. Jakoś na Zachodzie, przy zwielokrotnionej liczbie pojazdów, potrafią się z tym problemem uporać. Jest mnóstwo parkingów podziemnych, podblokowych ale u nas ważniejsze było przeznacznie stali i betonu na schrony, pomniki i inne pierdoły. W wielu miejscach i u nas na takie jak na Zachodzie działania nie jest za późno, ale kasa Misiu, kasa i wracamy do smrodzących rzęchów pod oknami.
 • Gość: do adi IP: 95.40.15.* 24.03.18, 23:15
  Widzę, że miękniesz i próbujesz znaleźć inne rozwiązanie bojąc się parkingu przed własnymi oknami. Twoje pomysły są dobre ale po naszych zawodowych radnych "a co ja mogę"takich rozwiązań o których wspominasz raczej oczekiwać nie można.
 • Gość: Raszei IP: *.dynamic.mm.pl 25.03.18, 07:48
  No nie, pomysły super i co z tego? W ostatnich dziesięciu latach zbudowano tylko jeden (w II turach) nowy budynek wielorodzinny- na Raszei 2. Czy tam są garaże podziemne? No nie, a pewnie by sie przydały. Dlaczego ich nie ma? Bo cena inwestycji wzrosłaby o 25-30 procent (do ceny ok. 4237 zł za metr), a developer nie miał żadnej gwarancji, że miejsca postojowe w garażu podziemnym za cenę ok. 25 tys. by się sprzedały. Raczej nie, bo tu większość na kredytach i hipotece leci.
  Dlatego jest śliczny parking zewnętrzny z polbrukiem, na którym stoją sobie prawie pod balkonami samochody. Ale nie mogę już patrzeć ze swojego balkonu na dostawczaki, które pięknie się eksponują na tymże parkingu. Zima pokazała że jest niefajnie też z powodu rozgrzewanych przez kwadrans silników albo nieudanych prób odpalenia samochodu, bo sie przyoszczędziło na akumulatorze - przecież samochód przyjechał z Niemiec prawie nowy.poddaję pod rozwagę tym, którzy mieszkają na placu Wolności- też będziecie mieli jazdę, reagujcie, póki można.
 • Gość: Tom IP: *.ip-145-239-91.eu 12.04.18, 12:37
  W takie ciepłe dni jak dzisiaj lepiej żeby odpoczywali tam ludzie czy samochody? Oto jest pytanie.
 • Gość: enej IP: *.dynamic.mm.pl 12.04.18, 13:11
  A po czym mają odpoczywać? skoro pracy nie ma a miasto umiera. Patologia co nabyła rzęchy za 500+ też musi je gdzieś trzymać a w takie ładne dni pojedzie nad Starogrodzkie szambo.
 • Gość: gość IP: 95.40.15.* 30.04.18, 15:43
  Szanowni radni z 2001 twój powiat twoje Chełmno. Burmistrz wykonuje to na co mu zezwalacie. Dlatego też mojego głosu na pewno nie otrzymacie zezwalając na niszczenie zieleni w mieście i budowę wbrew woli mieszkańców parkingu na placu słynącym dotychczas z zieleni.
 • Gość: litości IP: *.centertel.pl 30.04.18, 16:25
  Gościu - burmistrz już ma pełne pory , szlochanie słychać aż na Rynku, że nie ma twojego głosu. Twoja megalomania przeraża. A kto ty jesteś- zwykły zjadacz chleba.
 • Gość: do litości IP: 95.40.15.* 01.05.18, 02:18
  Ja sam jestem nikim ale takich ja ja są setki a to już dla radnych którzy do tego doprowadzili to problem. Poważny problem.
 • Gość: Gość IP: *.146.230.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.05.18, 10:49
  Ludu chełmiński, pisowski suwerenie zwanym przez bulteliera tow Jarosława -ciemnym ludem, opamietaj się z tą krytką. Jak ma burmistrz czy spółdzielnia nie budować parkingów w tym ciasnym mieście skoro dzisiaj normą jest, że w przeciętnej rodzinie każdy musi mieć swój samochód. W mojej klatce na pięcioro jest pięć samochodów. Tata, mama i troje dorosłych dzieci ma po jednym. A mogliby mieć po dwa. Co z tego, że są to kilkunastoletnie niemieckie rzęchy. Ale szpan jest i co tam będą do Lidla czy innego Intermarche chodzić pieszo. I to jest już norma w tym mieście. Parkuje się już na alejkach przy blokach i na trawnikach. Niektórzy jak by mogli parkowali by na klatce schodowej. Nikt nie przestrzega znaków zakazu parkowania a nawet wjazdu. Straż miejska to totalnie olewa bo co się będą narażać znajomym. Więc się nie dziwta Burmistrzowi że niszczy tereny zielone, których w tym mieście zakochanych (w samochodach) których jest co kot na płakał bo właścicie pojazdów to jego wyborcy.
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 06.05.18, 11:45
  Amen. Wygłosiłeś gościu swoją niedzielną homilię, może masz w niej trochę racji ale twój upór i wiara że ktoś cię posłucha jak próbujesz jak Rejtan iść w poprzek trendu , skazane są na klęskę. Jeśli jesteś ciut uważnym obserwatorem, to zwróć uwagę że nawet w takim zaściankowym grajdole jak Chełmno następuje proces charakterystyczny dla czasów później komuny: postępuje/ wśród normalnych mieszkańców tego miasta, których uważam za mniejszość/ podział na my i oni. My to znaczy ta mniejszość idzie z trendem postępu, wolności i demokracji i postępuje jak w cywilizowanym świecie- w zależności od potrzeb ma samochody, jeździ do marketów/ nie na tym zadupiu, bo tu niczego nie ma/, korzysta z życia, bawi się i oni - zideologizowami zawistnicy , niewolnicy swoich ciasnych dyktowanych z ambon poglądów, ludzie średniowiecza jak większość obecnie rządzących. Dojście do władzy nacjonalistycznych ultrakonserwatywnych klerykałów sprawiło, że mamy dwie Polski i nawet Unia przy całym swoim spowolnieniu decyzyjnym w pewnym momencie/ np. budżetowym/ może powiedzieć dosyć!
 • Gość: Gość IP: *.146.230.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.05.18, 12:15
  Taaaaaaaa...Czyli jakby nie kombinował duda z tyłu i wyżej małego (z Nowogrodzkiej) nie podskoczysz.
  PS. Postępowa cywilizowana i oświecona większość obywatelskich społeczeństw, świeckich państw zachodniej Europy -przesiada się w miastach na rowery budując zamiast parkingów ścieżki rowerowe.
 • Gość: lol IP: *.tvgawex.pl 06.05.18, 13:46
  mówisz o tym postępie np. paryskim www.youtube.com/watch?v=0ufr8zFAeik
 • Gość: lol IP: *.tvgawex.pl 06.05.18, 14:28
  cywilizowany świat www.youtube.com/watch?v=Moo3EzdaGJI
 • Gość: Gość IP: *.146.230.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.05.18, 15:14
  No i co chcesz tym tendencjnym filmikiem udowodnić?. Miast straszyć wycinkami obrazów francuskiej imigranckiej biedoty weź kamerkę i sfilmuj naszych chelminskich meneli i obszczymurków na Grudziąckiej, Plantach czy innej Biskupiej. Przy okazji zajrzyj na podwórka kamieniczek na Rynku, Walowej, Toruńskiej itd i zobaczysz niemniejsze wysypiska śmieci. Albo na osiedlach przy kontenerach. Im większe miasto w Polsce tym rodzimej patologii i syfu więcej. Nie trzeba szukać w imigranckiej.
 • Gość: lol IP: *.tvgawex.pl 06.05.18, 17:28
  przecież to ty sądzisz że zachód jest cywilizowany postępowy oświecony .....ble ble ble...ja się nie wypieram że u nas jest bajzel czy syf ale też na piedestał postępowy, cywilizowany zachód bym nie stawiał jak ty
 • Gość: lol IP: *.tvgawex.pl 06.05.18, 14:31
  cywilizowany świat www.youtube.com/watch?v=21BAcvbVqjQ
 • Gość: do amen IP: 95.40.15.* 06.05.18, 14:12
  Jak jesteś taki postępowy to zgłoś chęć budowy parkingu przed swoim domem.
  W tej chwili tendencje są raczej odwrotne - wyprowadzić ruch indywidualny z centrum miasta. No ale ty musisz najpierw do tego dojrzeć.No cóż takich mamy niestety wśród nas współmieszkańców.
 • Gość: Nuks IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.05.18, 22:32
  Niszczenie Placu Wolności to SKANDAL. Czemu nikt nie przeprowadził żadnych konsultacji z mieszkańcami? A teraz piszą w gazecie, że dziwi ich postawa oburzonych mieszkańców... CYRK
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 21.05.18, 09:00
  Jaki ohydny betonowy potworek. Kogo pogięło kompletnie ?
 • Gość: do Nuks IP: 171.25.230.* 21.05.18, 10:06
  A kogo radni "a co ja mogę " mają pytać? Oni są tylko aktywni tuż przed wyborami i przy głosowaniu na temat podwyżki swoich diet a nam podatków.
 • ssop.kujpom 21.05.18, 10:42
  Szanowni Mieszkańcy Chełmna.
  Ja głosowałem 4 lata temu chętnie na Burmistrza Miasta,ale teraz w tym roku tego nie zrobię.Nie dość,że rozkopał bez analizy z mieszkańcami Plan Wolności to jeszcze do tego w mediach opowiada bajki i plany które i tak nie zrealizuje.Opowiada się nad rozbudowaniem Placów Zabaw dla dzieci-a dlaczego przez 4 Lata tego nie zrobił? tylko jak zbliżają się wybory to sobie przypomniał o dzieciach,matkach.Dlaczego nie chce przebudować drogi łączącej ul.Polną z Łunawską? Tam jest potrzebne rondo dla kierowców.Dlaczego w mieście nie ma marketu budowlanego? Czy my mieszkańcy musimy jezdzić aż do Świecia? Dlaczego nie ma zagospodarowania terenu za NETTO albo przy PKS? Moim zdaniem Miasto Chełmno powinno się rozwijać a nie wyludniać.Jak mamy kogoś zachęcić do tego aby zamieszkał w Chełmnie skoro robi się wszystko pod górkę i takich ludzi zniechęcać.
 • Gość: prawda IP: *.static.ip.netia.com.pl 21.05.18, 13:21
  Już widzę jakie ceny dojebią na tym parkingu XD

  5zł za godzinę. A mandaciki będą się sypały jak głupie, bo np. ktoś wykupi na kino 2 godziny parkingu, a reklam tyle nawpieprzają że pół godziny dlużej cię przetrzyma. Wracasz a tu już mandacik za wycieraczką :)

  niepozdrawiam chełmińskie władze.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 21.05.18, 19:44
  burmistrz... opowiada bajki i plany które i tak nie zrealizuje.Opowiada się nad rozbudowaniem Placów Zabaw dla dzieci-a dlaczego przez 4 Lata tego nie zrobił? tylko jak zbliżają się wybory to sobie przypomniał o dzieciach,matkach

  Notoryczny wyborczy kłamca. I mylisz się, miał na to 16 lat. Ale wolał wyje.. w kosmos 3 mln na koszary na Biskupiej, które gniją już 16 lat, w tym 4 jako własność gminy. 6 mln w kino. 100 tys. parking w dawnym skwerze placu wolności.

  A ul. Młyńska, Dworcowa, Polna- dziurawe i zniszczone jak ser szwajcarski. Drogi dojazdowe do "unikalnego w skali Europy średniowiecznego układu ulic, świetnie zachowanego , wraz z murami...."

  Jeszcze niejedne dziwy i cudeńka p. Kędzierski będzie obiecywał. Ale jak już ogłosi swoje kandydowanie, rozliczymy gościa.wypunktujemy picera obiecującego gruszki na wierzbie. Jakoś tak, przypadkiem- zachowały się wycinki prasowe z 2014, wywiady, ulotki, zrzuty ekranu z Facebooka.
 • Gość: sympatyk IP: *.dynamic.mm.pl 21.05.18, 20:13
  Bilety do kina za 15/20 zł to może oferować potentat Cinema City. W tym grajdole, aby się kalkulowało- oczywiście poza wątpliwą frekwencją- to będą musiały być po 50-80 zł.

  Ale kto by się tym przejmował, prawda panie burmistrzu? Ważne , że wstęgę się przetnie, sukcesik odtrąbi, wywiadów usłużnej dziennikarce udzieli. Może nawet jakiś poseł przyjedzie? A może nawet sam Pan Prezydent, który ostatnio spotyka się tylko z burmistrzami miast.
 • Gość: stonowany IP: *.dynamic.mm.pl 21.05.18, 22:06
  Pierdu , pierdu , ja posłucham. Psy szczekają karawana jedzie dalej. Zaprzęgnięta w mohery dowiezie Kononowicza na następną kadencję. Taka jest brutalna prawda. Do dziś nie objawił się żaden realny kandydat by zagroził Kędzierskiemu. W Chełmnie przy tym składzie socjalnym wyborców można darować sobie wybory. Zaoszczędzone środki lepiej przeznaczyć na jakąś wybrukowaną dróżkę na cmentarz nad Starogrodzkiem. Ja już dziś , pół roku przed wyborami samorządowymi - w istniejącej sytuacji - widzę Kędzierskiego w fotelu burmistrza , wybory niczego nie zmienią, nie ma co się zbędnie podniecać.
 • Gość: ja IP: *.dynamic.mm.pl 22.05.18, 07:00
  I dalej będzie dewastował miasto, niszczył to co zastał w 2002 roku? Wydawał bezmyślnie miliony zł, na które składają się wszyscy mieszkańcy?

  W końcu trzeba zatrzymać to szaleństwo.

  Wiem, wiem- z moherami nie wygram. Są po prostu liczniejsi.
 • Gość: do sympatyka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.05.18, 21:59
  A ja myślę, że bilety będą po 10, 15 zł a resztę tak jak na basen będą dopłacali wszyscy mieszkańcy CCH. Podniosą podatki radni "a co ja mogę" i kasa na utrzymanie kina będzie!!!!
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 22.05.18, 08:51
  Przechodziłem dziś obok pracujących przy budowie parkingu robotników . Straszny obraz. I nie dlatego, że robią przyzwoicie wyglądający parking , ale ci stojący na chodniku dziadkowie, coś komentujący , żenada. Kształt parkingu wyłania się zupełnie przyzwoity, oczywiście on burzy dotychczasowe spojrzenie na plac dziadków, ale powinni przyjąć do wiadomości, że ich czas i wyobrażenie się kończy. Może za sprawą takich inwestycji to miasto przestanie być skansenem?
 • Gość: Kamil IP: *.centertel.pl 22.05.18, 09:13
  Do mieszkaniec. Święta racja
 • Gość: do mieszkańca IP: 171.25.230.* 22.05.18, 09:20
  Wybuduj sobie przed oknami ładny duży parking. Przecież Chełmno to nie skansen kolego.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 12.06.18, 19:49
  Przejeżdżam codziennie i żal patrzeć. Betonowa pustynia.

  Wszystkie normalne miasta tworzą enklawy zieleni, z ławeczkami, możliwością odpoczynku w cieniu, czasami stoliczkami do gry w szachy. U nas jak zwykle odwrotnie. Parking wstydu dla burmistrza i radnych.
 • Gość: do gościa IP: *.dynamic.mm.pl 12.06.18, 22:33
  Gościu jeśli już mówisz o wstydzie dla burmistrza i radnych to on rzeczywiscie się należy ale za bajzel i bezchołowie na Starogrodzkiem a nie za ucywizowywanie miasta na placu Wolności.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.