Dodaj do ulubionych

Pomysł na rozwój Miasta Chełmna

IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 10:01
Witam!
Zainteresował mnie wątek zmiany Placu Wolności na parking.A może przy Urzędzie Miejskim utworzyć Komisję ds.Mieszkańców i wysłuchać pomysłów na rozwój Miasta? Jak patrzę na nasze Miasto,to widzę poważne braki.Czego nie ma? Wszyscy chyba wiedzą-nie ma np.Marketu budowlanego,nie mamy Teatru,Kina,przedstawicielstw Szkół Wyższych,brakuje Placów zabaw na osiedlach,przydało by się Rondo między ul.Polną,a Łunawską.Moim zdaniem Urząd Miasta powinien posłuchać mieszkańców o ich potrzebach aby młodzież nie uciekała do większych miast lub zagranicę.Po co niszczyć tereny koło Pomnika skoro mamy więcej miejsc do wykorzystania np. teren koło PKS-u czy za Netto.Nie chodzi mi aby wypowiadali się ludzie na temat Polityki,ale chodzi mi o konkretne przykłady pomysłów do zrealizowania w naszym mieście.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ku refleksji IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 10:41
    Roberto - o jakich pomysłach ty próbujesz mówić? W tym mieście wszystko jest. Niektórych rzeczy nawet w nadmiarze. Kościołów w brud, placu pod Starogrodzkiem starczy z nawiązką choć wszyscy pchają się na Toruńską/ niektórzy niestety nie zdążą/ , wsteczna władza zadbała żeby miasta nie oszpeciły markety - wyznacznik normalnych postkomunistycznych czasów, wszyscy taplają się we własnym jadzie z błogosławieństwem miejscowych klechów. Nie cieszy cię sielski obraz staczającego się skansenu przy dźwiękach łorkiestr nadętych? Ludzie czego wy chcecie? Jak miną lata obecne /oby jak najszybciej/ to przywrócona zostanie rola Chełmna jak Biskupina - skansenu - ciekawostki turystycznej. Może wybrani jeszcze będą robić za żywe eksponaty?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 10:58
    Dopóki aktualnego nieudacznego i zawodowych radnych nie wystrzeli sie w kosmos, dopóty nie mają żadnego sensu i racji bytu dyskusje, argumenty, rozmowy. Przecież oni nas nie słuchają, nie liczą się z nami. Prowadzą jakieś własne gierki. I mają żal, ze mieszkańcy ich nie rozumieją.

Jak oni maja nas gdzieś, to my ich też- idźmy na wybory i pokażmy im, gdzie ich miejsce. Niech wrócą na swoje emerytury, do robienia fikołków pobawią się z wnukami.
  • beta.0 07.03.18, 11:29
    Warto by było zwiększyć nacisk opinii publicznej na działania radnych i tu wybory nie mają nic do rzeczy - bowiem nawet gdy zmienią się twarze to jeszcze nie znaczy, że zmienią się działania. Taki twór opiniotwórczy, który miałby siłę przebicia przydałby się w naszym mieście.
  • Gość: mieszkaniec IP: 171.25.230.* 07.03.18, 11:34
    To dobry pomysł. Może wreszcie radny Błażejewicz, Kordowski i inni zajęli by sie miastem a nie jakąś "degradacją" i zarobkami nauczycieli. O to powinny walczyc związki zawodowe nauczycieli.
  • superius1 07.03.18, 11:51
    tu masz rację
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 13:24
    zwiększyć nacisk opinii publicznej na działania radnych

Śmiechu warte. Jak to sobie wyobrażasz? Radny- ja nic nie mogę nie spotyka się z mieszkańcami, niektórzy ociekają przed wyborcami. Jedyny kontakt przez meila na stronie internetowej UM. Telefony tajne. Dyżurów dla mieszkańców żadnych.
    A przed wyborami okażą sią, wyjdą z tych swoich norek, ulotki będą wciskać, żarciki sprzedawać, przypisywać sobie mikrosukcesiki. Juz raz sobie uchwalili- może nie wiesz- ze nie będą się rozliczali przed wyborcami na koniec kadencji.
  • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 07.03.18, 13:35
    To żenujące i jednocześnie boleśnie prawdziwe co piszesz. Radny - a co ja mogę tylko w okresie przedwyborczym zmienia się w cudotwórcę który jednym skinieniem małego palca jest w stanie załatwić nawet przeniesienie stolicy do Chełmna.A potem no cóż, dieta, dieta ,dieta wyznacza im kierunki działania.
  • Gość: Gola IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 21:19
    JA bym chciał zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i przebudowych kilku skrzyzowań min.wspomnianego małego tzw.ronda u zbiegu ulic Polnej -Łunawskiej. Czasami tak mało potrzeba żeby coś zrobić ale nasi bezradni są głusi na społeczeństwo.
  • Gość: ktos IP: *.play-internet.pl 07.03.18, 22:25
    Ja się nie mogę doczekać tych mieszkań dla młodych, ktore są co wybory obiecywane.czekam juz 20 lat.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.03.18, 23:06
    Miał byc TBS, miały być zaewidencjonowane i uzbrojone grunty pod budownictwo wielomieszkaniowe i jednorodzinne. Tak obiecywał kandydat na burmistrza w 2014 r. niejaki burmistrz Kędzierski. Gdzie to jest, czemu znowu się nie udało? Coś w ogóle się udało?
  • Gość: do gościa IP: 95.40.15.* 08.03.18, 07:27
    Tak.Podniesienie sobie diet a burmistrzowi wynagrodzenia.A żeby i mieszkańcy byli zadowoleni to co roku podnoszą nam podatki i opłaty za wodę, ścieki i wywóz śmieci.
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 08.03.18, 09:13
    W zeszłym roku radni OCHOCZO przegłosowali 9,5 % podwyżkę za wodę i ścieki, ciekawe jak tym roku? Na pewno znowu potrzeba pieniędzy na premie, odprawy dla pracownikow i UWAGA modernizację sieci- jak kuriozalne ZAWSZE tłumaczy Matuszewski, dyrektor z rozdania Kędzierskiego.

Jak w tym roku? Będzie ochocze i radosne podniesienie łapek za podwyżką? Jak wy się nie wstydzicie wychodzić na miasto? Miedzy ludzi, w tym ledwo spinajacych swoje skromne budżety emerytów i rencistów, ludzi w podeszłym wieku.
  • 1emma2 09.03.18, 13:51
    W naszym Chełmnie brakuje wiele rzeczy, np pytam się po co jest Chdek skoro nic w nim nie ma, zadnych fajnych rozwijających zajęć dla dzieci, których jest bardzo dużo. Dlaczego nie na żadnych półkolonii, zadnych zajęć we wakacje, ferie, alby dzieci fajnie czas spędzaly gdy rodzice są w pracy. Chyba tylko po to by szanowny Pan dyrektor dostawał kasę i miał posadę, no zawsze ja miał. Nie ma baru fajnego x pierwszego zdarzenia gdzie jest kultura i dobra zabawa dla osób 30+, nie na żadnych wydarzeń, a jak są to tylko kunsztu, Pomorze i inne trabacze,i kościoły, nic dla mlodych. Może by trzeba było wymienić starych zasiedzislych i wymienić ba młodych z iskra i pomysłami, by zatrzymać młodych, bo Chełmno umiera.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.03.18, 14:55
    Ale rozwalić usytuowany historycznie Plac Wolności, jeden z ostatnich akcentów, zachowanych z okresu międzywojennego, to potrafią. Przerobić Plac na parking potrafią. Olewać mieszkańców - z lubością . I po co to? Jaki sens ? Zachowują się jak słoń w składzie porcelany. Nic po sobie pozytywnego nie zostawią, żadnych wartości dodanych. I to kto? Elyta- nauczyciele, wychowawcy. I jeszcze chcą dalej niszczyć i pobierać za to dietę nieopodatkowaną. te same nazwiska, te same zadowolone twarze. Pogonić towarzystwo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.