Dodaj do ulubionych

Nowy burmistrz Chełmna

08.04.18, 21:36
Czas wyborów zbliża się wielkimi krokami. Mieszkam w Chełmnie od 2016 r i mam podłamkę, potrzeba zmiany na urzędzie burmistrza. Uważam, że doskonałym kandydatem jest p. Jacek Kordowski.
Edytor zaawansowany
 • Gość: gaga IP: *.dynamic.mm.pl 08.04.18, 23:13
  O nie..juz dosc nauczycieli. Pliss.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 06:44
  Mieszkasz w Chełmnie od 2016, to znaczy, że nic nie wiesz. Poszukaj sobie w necie ,jak bardzo nieciekawą osobą jest rekomendowany przez ciebie osobnik. Jest w radzie, niestety 16 rok, co prywatnie to już sobie załatwił. A co do reszty- TOTALNA PORAŻKA.
  Nigdy więcej p. K.
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 09.04.18, 09:58
  To chyba jakiś żart. Facet który nie potrafi prawidłowo wypełnić oświadczenia majątkowego i sąd musi go uczyć ma być burmistrzem?. Ciekawe jakie ugrupowanie chciało by poprzeć takiego człowieka?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 10:35
  Pamiętam, jak szlochał w sądzie, że wyrok zrujnuje mu karierę, ze on niechcący, że machinalnie przepisał, że nie wiedział. Biedny człowiek. Żal mi go. I tych, co go ciągną wbrew logice, prawda panie Zdzisławie?
 • Gość: niewsosie IP: *.tvgawex.pl 09.04.18, 14:52
  ech żarty się ciebie trzymają
 • Gość: Mik IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 17:50
  Póknij się w łeb to już lepsza byłaby wieczna radna i budowniczka dróg Konowalik niż pajac Kordowski.
 • Gość: gość IP: *.146.206.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.04.18, 20:26
  Zgadzam się z wyjątkiem ,,póknij" pisze się puknij....
 • chelmno2016 09.04.18, 22:01
  Pan Kordowski wydaje się być taki kompetentny i zatroskany o dobro Chełmna. Gdyby stratował no co bardzo liczę, to będę na niego głosował i moi bliscy również.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 22:38
  Ty to rodzina jakaś? Od spichrza? A może od wynajmu nie wiadomo czego za 38 tysięcy?

  I przestań już judzić, bo człek nieuczciwy, niekompetentny, bez zdolności honorowej.
 • chelmno2016 10.04.18, 08:07
  To jest twoja wersja, ja wiem swoje, a rodziną z p. Kordowskim nie jestem. Facet ma dobre intencje, a że czasami coś nie wyjdzie, no cóż nikt nie jest doskonały.
 • Gość: gość 2 IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 22:48
  jak będzie ,,stratował " to na pewno ,,stratuje'' to moherowe miasto . Qzwa , ale ta dojna zmiana narobiła ludziom wody w mózgownicach...
 • Gość: klapka IP: *.opera-mini.net 10.04.18, 19:58
  hehe a ile masz tych bliskich ? 1000 ? jak mniej niz 100 to nie zawracaj sobie glowy ! Za duze zamieszanie wywolal onegdaj wiec niech sie cieszy ze jeszcze go radnym wybieraja. Nigdy wiecej belfra na tym stanowisku !
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 20:53
  W 2014 roku został radnym - o czym mało kto pamięta- przewagą jednego głosu nad następnym kandydatem. Swojego głosu!
 • chelmno2016 10.04.18, 22:43
  Ale jakie to ma znaczenie iloma głosami wygrał. Głosowało na niego więcej wyborców, to znaczy zaufało mu więcej mieszkańców miasta to wygrał.
 • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 08:50
  Sz Państwo
  Prowadzony wątek moim zdaniem dowodzi tylko zaściankowości i prowincjonalizmu tego małomiasteczkowego środowiska. Jeżeli kandydatami na urząd Burmistrza mają być takie tuzy miejscowej ,, elyty,, jak Kordowski, Konieczna, Konowalik, Błażejewicz et consortes to dowodzi jak daleko nam do cywilizacyjnych standardów zachodniej Europy. Mieszkańcy, którzy chcą by ich miasto stało się turystyczną atrakcją na mapie Polski ( bo innej możliwości na dużą kasę nie ma) musi znaleźć innych ludzi niż tu wyżej wymieniani. Moim zdaniem powinien być to ktoś o osobowości człowieka XXI w. Niekoniecznie miejscowy. Żaden polityk..Osoba z wyższym wykształceniem ekonomicznym uniwersyteckim lub politechnicznym. Władająca biegle dwoma zachodnimi językami. W wieku 40-50 lat z dużym doświadczeniem pracy w biznesie lub korporacji albo kierująca dobrze prosperującym przedsiębiorstwem. Człowiek o świeckim poglądzie na państwo a nie kolejny przydupas miejscowego proboszcza. Empatyczny i kontaktowy. Itp. Czy Chełmno może wybić się na lepszy los?. Dam jeden przykład. Góra Sw Wawrzyńca w Kałdusie. Drzewiej osada starsza niż ta w Biskupinie. Można tam stworzyć zachęcając licznych donatorów atrakcję turystyczną nietylko w kraju ale i Europie. Ale tego ani Kędzierski ani Kordowski czy inna Konieczna nie udźwigną. Nie ta liga.
  Jest takie przysłowie. Czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi ? boś biedny. • chelmno2016 10.04.18, 23:05
  Prowadzony wątek jest takim jak wiele innych. Jesteśmy na "forum" czyli ścierają się nasze poglądy, pomysły, opinie itp. Myślę inaczej niż Ty mój przedmówco, więc zostałem posądzony trochę jakby z urzędu o "zaściankowość" i "prowincjonalizm" , czy sprawiedliwie ? Przyjechałem z dużego miasta, w Chełmnie mieszkam od dwóch lat. Wiem, że nasz bohater nie miał łatwo: jakieś sprawy sądowe, zawirowania w szkole itp. Wyszedł z tego, z powodzeniem prowadzi hotel, ma to coś czego brakuje innym. Nie wiem czy trzyma z proboszczem czy nie, jeżeli tak to według mnie doskonale widzi kierunek rozwoju miasta. Chełmiński "św. Wawrzyniec" nigdy nie będzie Biskupinem, to nie ta liga. Chełmno ma swoją ligę która go wyróżnia, to są także jego kościoły. Niebywała kumulacja przede wszystkim zabytków sakralnych i to jest atut. Osobiście gdybym był burmistrzem to trzymałbym z proboszczem, aby wspólnymi siłami promować miasto. Takie są moje przemyślenia. Odrzucam animozje, które powstały wokół p. Kordowskiego, pewnie wszystkiego nie wiem. Wiem jednak jedno, potrafi dopiąć swego, a to nie jest chyba wadą kogoś kto może zostać burmistrzem.
 • Gość: Nick IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 08:20
  Ja pierdziele ale Kordowski znalazł klakiera. Pewnie uradziliście z kordosiem, że jak wygra to ciebie zrobi wice czyli takim wickiem przy korytku. A co do ,, jakiś spraw sadowych" to po takiej aferze gościu, który miałby odrobinę godności i honoru nie powinien patrzyć uczciwym ludziom w oczy i wieczorem chylkiem przemykać bocznymi uliczkami do swego hoteliku. Tylko w takiej mocherowej miescinie ktoś taki może mieć wpływ na wychowanie młodzieży. ,, Doskonale widzi kierunek rozwoju miasta " pewnie w drobnych geszefcikach i układzikach. Lepiej idź że swoim guru pomodlić się prosząc o wybaczenie grzeszków bo jak piszesz kumulacja kościołów jest tu wyjątkowo duża, co nie przekłada się na kumulację rozumu. Niestety.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 09:15
  Czy chełmno2016 to Kordowski? A może syn, ten od oświadczenia majątkowego? Kupił Kordowski, właścicielem był/ jest syn, a pełnomocnikiem był stary? Starszą nad kelnerkami i barmanką jest Kordowska, która dorabia po godzinach w szkole? Długi ma stary Kordowski? Coś wynajmuje Kordowski za 38 tys.? Stary czy syn? Co Kordowski ma , co można wynajmować- w oświadczeniu za 2016 nie ma śladu tego czegoś . Kolejny geszeft?
  Nie dziwne to wszystko?
 • chelmno2016 11.04.18, 22:13
  Witam wszystkich konwersarzy. Nie "chełmno2016 " to nie jest p. Kordowski ani nikt z jego rodziny. Wraz z żoną mieszkamy na Klamrach, wybudowaliśmy tam dom. Napisałem, że mieszkam w Chełmnie, mieszkamy u podnóża tego miasta, miasta bardzo urokliwego. Urokliwe i cudowne jest w nim wszystko, no prawie wszystko. Nie jestem adwokatem p.Kordowskiego, ale zarazem nie rozumiem skąd tyle jadu sączącego się przeciwko niemu. Popełniał błędy, a któż ich nie popełnia. Nie chcę wdawać się w polemikę, być może za mało wiem. Tak mi namieszaliście w głowie, że już sam mnie wiem kto jest dobry a kto nie. To może obecny burmistrz? Chociaż nie mam do tego przekonania. Jestem tutaj nowy, proszę więc o merytoryczną podpowiedź.
 • Gość: Jaromir IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 22:41
  Mieszkańcy Klamer wybierają wójta. Jak chcą decydować o tym, kto może być burmistrzem, przeprowadzają się do urokliwego Chełmna i tu maja głos wyborczy.
  Wieloletni mieszkańcy Chełmna wiedzą, że w ostatnich 16 latach miasto upadło i upadnie jeszcze niżej, choć mogło być inaczej. I nie zmienią tego żadne podrygi przedwyborcze, zrobimy trochę tu, trochę tam, podłatamy, podpicujemy i będzie git.
  Nie samymi zabytkami żyje miasto i jego mieszkańcy. Jak wskazuje doświadczenie, dla dotychczasowego burmistrza i radnych "ja nic nie mogę" zabytki, mury i kościoły były i są ważniejsze od bieżących spraw, służącym zwykłym mieszkańcom.
  Kordowski owszem popełniał błędy, ale nie wyciągnął żadnych wniosków. To typ, który uwielbia rzucać się na afisz. Jeszcze niejedna nieprzyjemna sprawa wypłynie w jego tematach.
  To w ogóle jakiś cud chełmiński, że jak rozmawia się z sąsiadami, znajomymi, to wszyscy narzekają na tego burmistrza i tą nieudolną rade, a potem i tak ktoś ich wybiera. O wszystkim jak zwykle decyduje kler, który ma chyba największy wpływ na życie miasta. I wyniki wyborów...
 • chelmno2016 11.04.18, 22:54
  Wiem, że mieszkańcy Klamer wybierają wójta. Mam jednak zameldowanie w Chełmnie i będę wybierać burmistrza. Może to i racja, że potrzeba nowego człowieka, kogoś z zewnątrz. Napisałeś "o wszystkim decyduje kler" czy to oznacza agitację przedwyborczą, a może fałszowanie wyborów, podrzucanie głosów. Jak może decydować "kler"?
 • Gość: gość3 IP: 171.25.230.* 10.04.18, 11:28
  Jak dla mnie to zwykła ściema z tym kandydatem i sądowanie rynku. Przeciez jego zona jest już z zawodu dyrektorem podstawówki bo nie słyszałem o konkursie na dyrektora w tej szkole. Szkoła podlega burmistrzowi więc czy żeczywiście Kordowski chce wystąpić przeciwko burmistrzowi? Wątpie. Poza tym gdyby wygrał musiała by zrezygnowac z bycia dyrektorem. Interesuje mnie też jakie z chełmińskich ugrupowań by go poparło? Znajdzie sie takie?
 • Gość: ysk IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 21:31
  Chełmno zasługuje na menadrzera , na giełdzie nazwisk pojawiło się jedna ciekawa osobowość. Człowiek młody, wykształcony i wygadany..ale CCH to miasto emerytów i rencitó a ci głosują wiadomo na kogo. Amen,
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 23:08
  Masz rację Chełmno to miasto sklelikalizowanych emerytów i oni wespół z możnowładcami z Fary i Pallotyn rządzą miastem. Tu lata przeminą nim ruszy się tą konserwę. Fajnie, że ktoś młody pojawił się na giełdzie, ważne żeby nie był zideologizowany bo moment i go pożrą z kopytami. Na razie nie mam żadnych nadziei.
 • chelmno2016 11.04.18, 07:58
  Pamiętaj: "nadzieja umiera ostatnia", pozdrawiam "zaściankowy i prowincjonalny", czytaj po chełmińsku, myślący nieco inaczej niż 100 % forumowiczów.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 08:16
  Nikt poważny nie bierze Kordowskiego pod uwagę. Tupeciarz i cwaniak, który najlepszemu przyjacielowi potrafi wbić nóż w plecy. Chorobliwie ambitny. Do celu podąża po trupach. Kiedy trzeba , łasi się do największego wroga. Jako radny dla śródmieścia nie zrobił nic. Mocny w gadce. Interes prywatny przedkłada zawsze nad publiczny. No i te sprawy sądowe i inne- dyskwalifikują, jako sprawnego intelektualnie inaczej.
  Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że każdy inny, uczciwszy, z odrobina sumienia i przyzwoitości, już dawno wyjechałby na wiochę ze wstydu i tam zaczął od początku. Ale nie on.
 • Gość: Facet IP: *.203.73.86.rev.sfr.net 14.04.18, 10:32
  Chelmno ma juz swego "menadrzera".
  Niestety.
 • Gość: do chelmno2016 IP: 171.25.230.* 12.04.18, 08:43
  Mam kilka pytań do Ciebie internauto:
  1. Czy rozmawiałeś wcześniej z osobą o której piszesz na temat kandydowania na burmistrza ?
  2. Wiesz zapewne, że kandydata powinno popierać któreś z lokalnych ugrupowań - wybraliście już takie?
  3. Napisałeś "Wyszedł z tego, z powodzeniem prowadzi hotel, ma to coś czego brakuje innym. ", czy wiesz, że w ten sposób świadomie lub nie robisz "niedźwiedzią" przysługę swojemu kandydatowi bo będąc dyrektorem szkoły nie ma prawa prowadzić prywatnej działalności - prowadzić hotelu. Może wyjaśnisz jak to jest na prawdę z tym prowadzeniem hotelu?
 • chelmno2016 13.04.18, 21:51
  Czegoś tutaj nie rozumiem. Jeżeli do radnego Kordowskiego jest tyle uwag i obiekcji, to dlaczego jest wciąż wybierany. Może dlatego, że jest dobry w kontekście dobra Chełmna.
 • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 13.04.18, 22:21
  Buhahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha...

  dobry w kontekście Chełmna

  Ty z gimbazy?
 • Gość: miejscowy IP: *.dynamic.mm.pl 13.04.18, 22:43
  Rzeczywiście chelmno 2016 niewiele rozumiesz. Jesteś typowym sterowalnym przez kler lemingiem, który wybiera takich Kordowskich a potem się dziwi jakby się urwał z choinki. Kordowski jako radny " nic nie mogę" jest jednym z grabarzy tego miasta a że próbuje jeszcze na boku coś robić, to nikt nie powinien mieć o to ansów chyba , że wykorzystuje do tego swoją wątłą pozycję radnego. Oceniając jego dotychczasowe "zasługi" jeśli miałby zastać burmistrzem to lepiej gdyby na tym fotelu pozostał vacat, choć ordynacja na to nie pozwala.
  A odpowiadając na pytanie wątku, na dziś nowym burmistrzem Chełmna będzie "stary" burmistrz ( o ile wystartuje) i niezależnie od przedeptujących na tym forum gadaczy, na dziś jest to jedyna sprawdzona - może statyczna i kostyczna - kandydatura. I skoro obsada tej funkcji jest nie do ruszenia to proponuję, by dynamicznie wypowiadający się poszukali sensownych, młodych kandydatów na radnych - to może być jedna ze skutecznych wentek ratunkowych dla tego staczającego się miasta - i pewnie zaraz spotkam się z kontrą , że to za trudne, mało spekulacyjnie ciekawe i wrócicie na starą utartą drogę, oprócz radnych "nic nie mogę" okażecie się, że jesteście społecznością " nic nie mogę", zupełnie na wymarciu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.