Dodaj do ulubionych

Nowy burmistrz Chełmna

08.04.18, 21:36
Czas wyborów zbliża się wielkimi krokami. Mieszkam w Chełmnie od 2016 r i mam podłamkę, potrzeba zmiany na urzędzie burmistrza. Uważam, że doskonałym kandydatem jest p. Jacek Kordowski.
Edytor zaawansowany
 • Gość: gaga IP: *.dynamic.mm.pl 08.04.18, 23:13
  O nie..juz dosc nauczycieli. Pliss.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 06:44
  Mieszkasz w Chełmnie od 2016, to znaczy, że nic nie wiesz. Poszukaj sobie w necie ,jak bardzo nieciekawą osobą jest rekomendowany przez ciebie osobnik. Jest w radzie, niestety 16 rok, co prywatnie to już sobie załatwił. A co do reszty- TOTALNA PORAŻKA.
  Nigdy więcej p. K.
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 09.04.18, 09:58
  To chyba jakiś żart. Facet który nie potrafi prawidłowo wypełnić oświadczenia majątkowego i sąd musi go uczyć ma być burmistrzem?. Ciekawe jakie ugrupowanie chciało by poprzeć takiego człowieka?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 10:35
  Pamiętam, jak szlochał w sądzie, że wyrok zrujnuje mu karierę, ze on niechcący, że machinalnie przepisał, że nie wiedział. Biedny człowiek. Żal mi go. I tych, co go ciągną wbrew logice, prawda panie Zdzisławie?
 • Gość: niewsosie IP: *.tvgawex.pl 09.04.18, 14:52
  ech żarty się ciebie trzymają
 • Gość: Mik IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 17:50
  Póknij się w łeb to już lepsza byłaby wieczna radna i budowniczka dróg Konowalik niż pajac Kordowski.
 • Gość: gość IP: *.146.206.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.04.18, 20:26
  Zgadzam się z wyjątkiem ,,póknij" pisze się puknij....
 • chelmno2016 09.04.18, 22:01
  Pan Kordowski wydaje się być taki kompetentny i zatroskany o dobro Chełmna. Gdyby stratował no co bardzo liczę, to będę na niego głosował i moi bliscy również.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 22:38
  Ty to rodzina jakaś? Od spichrza? A może od wynajmu nie wiadomo czego za 38 tysięcy?

  I przestań już judzić, bo człek nieuczciwy, niekompetentny, bez zdolności honorowej.
 • chelmno2016 10.04.18, 08:07
  To jest twoja wersja, ja wiem swoje, a rodziną z p. Kordowskim nie jestem. Facet ma dobre intencje, a że czasami coś nie wyjdzie, no cóż nikt nie jest doskonały.
 • Gość: gość 2 IP: *.dynamic.mm.pl 09.04.18, 22:48
  jak będzie ,,stratował " to na pewno ,,stratuje'' to moherowe miasto . Qzwa , ale ta dojna zmiana narobiła ludziom wody w mózgownicach...
 • Gość: klapka IP: *.opera-mini.net 10.04.18, 19:58
  hehe a ile masz tych bliskich ? 1000 ? jak mniej niz 100 to nie zawracaj sobie glowy ! Za duze zamieszanie wywolal onegdaj wiec niech sie cieszy ze jeszcze go radnym wybieraja. Nigdy wiecej belfra na tym stanowisku !
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 20:53
  W 2014 roku został radnym - o czym mało kto pamięta- przewagą jednego głosu nad następnym kandydatem. Swojego głosu!
 • chelmno2016 10.04.18, 22:43
  Ale jakie to ma znaczenie iloma głosami wygrał. Głosowało na niego więcej wyborców, to znaczy zaufało mu więcej mieszkańców miasta to wygrał.
 • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 08:50
  Sz Państwo
  Prowadzony wątek moim zdaniem dowodzi tylko zaściankowości i prowincjonalizmu tego małomiasteczkowego środowiska. Jeżeli kandydatami na urząd Burmistrza mają być takie tuzy miejscowej ,, elyty,, jak Kordowski, Konieczna, Konowalik, Błażejewicz et consortes to dowodzi jak daleko nam do cywilizacyjnych standardów zachodniej Europy. Mieszkańcy, którzy chcą by ich miasto stało się turystyczną atrakcją na mapie Polski ( bo innej możliwości na dużą kasę nie ma) musi znaleźć innych ludzi niż tu wyżej wymieniani. Moim zdaniem powinien być to ktoś o osobowości człowieka XXI w. Niekoniecznie miejscowy. Żaden polityk..Osoba z wyższym wykształceniem ekonomicznym uniwersyteckim lub politechnicznym. Władająca biegle dwoma zachodnimi językami. W wieku 40-50 lat z dużym doświadczeniem pracy w biznesie lub korporacji albo kierująca dobrze prosperującym przedsiębiorstwem. Człowiek o świeckim poglądzie na państwo a nie kolejny przydupas miejscowego proboszcza. Empatyczny i kontaktowy. Itp. Czy Chełmno może wybić się na lepszy los?. Dam jeden przykład. Góra Sw Wawrzyńca w Kałdusie. Drzewiej osada starsza niż ta w Biskupinie. Można tam stworzyć zachęcając licznych donatorów atrakcję turystyczną nietylko w kraju ale i Europie. Ale tego ani Kędzierski ani Kordowski czy inna Konieczna nie udźwigną. Nie ta liga.
  Jest takie przysłowie. Czemuś biedny? boś głupi. Czemuś głupi ? boś biedny. • chelmno2016 10.04.18, 23:05
  Prowadzony wątek jest takim jak wiele innych. Jesteśmy na "forum" czyli ścierają się nasze poglądy, pomysły, opinie itp. Myślę inaczej niż Ty mój przedmówco, więc zostałem posądzony trochę jakby z urzędu o "zaściankowość" i "prowincjonalizm" , czy sprawiedliwie ? Przyjechałem z dużego miasta, w Chełmnie mieszkam od dwóch lat. Wiem, że nasz bohater nie miał łatwo: jakieś sprawy sądowe, zawirowania w szkole itp. Wyszedł z tego, z powodzeniem prowadzi hotel, ma to coś czego brakuje innym. Nie wiem czy trzyma z proboszczem czy nie, jeżeli tak to według mnie doskonale widzi kierunek rozwoju miasta. Chełmiński "św. Wawrzyniec" nigdy nie będzie Biskupinem, to nie ta liga. Chełmno ma swoją ligę która go wyróżnia, to są także jego kościoły. Niebywała kumulacja przede wszystkim zabytków sakralnych i to jest atut. Osobiście gdybym był burmistrzem to trzymałbym z proboszczem, aby wspólnymi siłami promować miasto. Takie są moje przemyślenia. Odrzucam animozje, które powstały wokół p. Kordowskiego, pewnie wszystkiego nie wiem. Wiem jednak jedno, potrafi dopiąć swego, a to nie jest chyba wadą kogoś kto może zostać burmistrzem.
 • Gość: Nick IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 08:20
  Ja pierdziele ale Kordowski znalazł klakiera. Pewnie uradziliście z kordosiem, że jak wygra to ciebie zrobi wice czyli takim wickiem przy korytku. A co do ,, jakiś spraw sadowych" to po takiej aferze gościu, który miałby odrobinę godności i honoru nie powinien patrzyć uczciwym ludziom w oczy i wieczorem chylkiem przemykać bocznymi uliczkami do swego hoteliku. Tylko w takiej mocherowej miescinie ktoś taki może mieć wpływ na wychowanie młodzieży. ,, Doskonale widzi kierunek rozwoju miasta " pewnie w drobnych geszefcikach i układzikach. Lepiej idź że swoim guru pomodlić się prosząc o wybaczenie grzeszków bo jak piszesz kumulacja kościołów jest tu wyjątkowo duża, co nie przekłada się na kumulację rozumu. Niestety.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 09:15
  Czy chełmno2016 to Kordowski? A może syn, ten od oświadczenia majątkowego? Kupił Kordowski, właścicielem był/ jest syn, a pełnomocnikiem był stary? Starszą nad kelnerkami i barmanką jest Kordowska, która dorabia po godzinach w szkole? Długi ma stary Kordowski? Coś wynajmuje Kordowski za 38 tys.? Stary czy syn? Co Kordowski ma , co można wynajmować- w oświadczeniu za 2016 nie ma śladu tego czegoś . Kolejny geszeft?
  Nie dziwne to wszystko?
 • chelmno2016 11.04.18, 22:13
  Witam wszystkich konwersarzy. Nie "chełmno2016 " to nie jest p. Kordowski ani nikt z jego rodziny. Wraz z żoną mieszkamy na Klamrach, wybudowaliśmy tam dom. Napisałem, że mieszkam w Chełmnie, mieszkamy u podnóża tego miasta, miasta bardzo urokliwego. Urokliwe i cudowne jest w nim wszystko, no prawie wszystko. Nie jestem adwokatem p.Kordowskiego, ale zarazem nie rozumiem skąd tyle jadu sączącego się przeciwko niemu. Popełniał błędy, a któż ich nie popełnia. Nie chcę wdawać się w polemikę, być może za mało wiem. Tak mi namieszaliście w głowie, że już sam mnie wiem kto jest dobry a kto nie. To może obecny burmistrz? Chociaż nie mam do tego przekonania. Jestem tutaj nowy, proszę więc o merytoryczną podpowiedź.
 • Gość: Jaromir IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 22:41
  Mieszkańcy Klamer wybierają wójta. Jak chcą decydować o tym, kto może być burmistrzem, przeprowadzają się do urokliwego Chełmna i tu maja głos wyborczy.
  Wieloletni mieszkańcy Chełmna wiedzą, że w ostatnich 16 latach miasto upadło i upadnie jeszcze niżej, choć mogło być inaczej. I nie zmienią tego żadne podrygi przedwyborcze, zrobimy trochę tu, trochę tam, podłatamy, podpicujemy i będzie git.
  Nie samymi zabytkami żyje miasto i jego mieszkańcy. Jak wskazuje doświadczenie, dla dotychczasowego burmistrza i radnych "ja nic nie mogę" zabytki, mury i kościoły były i są ważniejsze od bieżących spraw, służącym zwykłym mieszkańcom.
  Kordowski owszem popełniał błędy, ale nie wyciągnął żadnych wniosków. To typ, który uwielbia rzucać się na afisz. Jeszcze niejedna nieprzyjemna sprawa wypłynie w jego tematach.
  To w ogóle jakiś cud chełmiński, że jak rozmawia się z sąsiadami, znajomymi, to wszyscy narzekają na tego burmistrza i tą nieudolną rade, a potem i tak ktoś ich wybiera. O wszystkim jak zwykle decyduje kler, który ma chyba największy wpływ na życie miasta. I wyniki wyborów...
 • chelmno2016 11.04.18, 22:54
  Wiem, że mieszkańcy Klamer wybierają wójta. Mam jednak zameldowanie w Chełmnie i będę wybierać burmistrza. Może to i racja, że potrzeba nowego człowieka, kogoś z zewnątrz. Napisałeś "o wszystkim decyduje kler" czy to oznacza agitację przedwyborczą, a może fałszowanie wyborów, podrzucanie głosów. Jak może decydować "kler"?
 • Gość: sdsdafdsf IP: *.dynamic.mm.pl 25.08.18, 23:11
  Brawo! Świetny komentarz!
 • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 26.08.18, 07:52
  Miasto Chełmno ogłasza nabór na projekty wykorzystania Kordowskiego w m. Klamry, gdzie obtel cieszy się jak widać niesłabnącą popularnością, niczym Karel Gott u gospodyń wiejskich.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.18, 15:46
  Pod jakim numerem na Sokolej mieszka Kędzierski? Bo dziwne rzeczy z oddawaniem w użytkowanie wieczyste gruntów na tej ulicy się dzieją, Kędzierski rozdaje grunty i ich użytkowanie aktualnym użytkownikom wieczystym, chociaż nie minęło 99 lat poprzedniego okresu. A za kilka miesięcy z mocy ustawy ten grunt , za free stanie się własnością. Możliwe , że sobie załatwia..., ale to przypuszczenie.

  Radni bezradni, wydaje się chyba naturalne, że w tych okolicznościach Kędzierski powinien chyba zawiesić wydawanie decyzji o użytkowaniu wieczystym, czy znowu nie skumacie? Troska o mienie komunalne to też wasza broszka.
 • Gość: realista IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.18, 20:18
  Gościu, co ty za jeleniowate teorie głosisz? Abstrahuję od tego co robi lub tylko gadają Kononowicz. Ty chyba nie doczytałeś co kryje się za propagandówką dojnej zmiany z zamianą użytkowania wieczystego na własność. Za gębę pełną pisowskich frazesów dotychczasowi użytkownicy wieczyści jako spadkobiercy postkomunistycznych rozwiązań zapłacą pokaźną daninę w większości rozłożoną na raty. Jedyny plus tego rozwiązania jest taki , że ustawa ma odciąć uprawnienia lokalnego samorządu w zakresie łupienia corocznymi podwyżkami dotychczasowych użytkowników wieczystych za użytkowanie danego terenu ( w większości przypadków zurbanizowanego). Między bajki wsadź sobie, że cokolwiek dostaniesz za tzw. free.
 • Gość: gość3 IP: 171.25.230.* 10.04.18, 11:28
  Jak dla mnie to zwykła ściema z tym kandydatem i sądowanie rynku. Przeciez jego zona jest już z zawodu dyrektorem podstawówki bo nie słyszałem o konkursie na dyrektora w tej szkole. Szkoła podlega burmistrzowi więc czy żeczywiście Kordowski chce wystąpić przeciwko burmistrzowi? Wątpie. Poza tym gdyby wygrał musiała by zrezygnowac z bycia dyrektorem. Interesuje mnie też jakie z chełmińskich ugrupowań by go poparło? Znajdzie sie takie?
 • Gość: ysk IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 21:31
  Chełmno zasługuje na menadrzera , na giełdzie nazwisk pojawiło się jedna ciekawa osobowość. Człowiek młody, wykształcony i wygadany..ale CCH to miasto emerytów i rencitó a ci głosują wiadomo na kogo. Amen,
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 10.04.18, 23:08
  Masz rację Chełmno to miasto sklelikalizowanych emerytów i oni wespół z możnowładcami z Fary i Pallotyn rządzą miastem. Tu lata przeminą nim ruszy się tą konserwę. Fajnie, że ktoś młody pojawił się na giełdzie, ważne żeby nie był zideologizowany bo moment i go pożrą z kopytami. Na razie nie mam żadnych nadziei.
 • chelmno2016 11.04.18, 07:58
  Pamiętaj: "nadzieja umiera ostatnia", pozdrawiam "zaściankowy i prowincjonalny", czytaj po chełmińsku, myślący nieco inaczej niż 100 % forumowiczów.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 11.04.18, 08:16
  Nikt poważny nie bierze Kordowskiego pod uwagę. Tupeciarz i cwaniak, który najlepszemu przyjacielowi potrafi wbić nóż w plecy. Chorobliwie ambitny. Do celu podąża po trupach. Kiedy trzeba , łasi się do największego wroga. Jako radny dla śródmieścia nie zrobił nic. Mocny w gadce. Interes prywatny przedkłada zawsze nad publiczny. No i te sprawy sądowe i inne- dyskwalifikują, jako sprawnego intelektualnie inaczej.
  Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że każdy inny, uczciwszy, z odrobina sumienia i przyzwoitości, już dawno wyjechałby na wiochę ze wstydu i tam zaczął od początku. Ale nie on.
 • Gość: Facet IP: *.203.73.86.rev.sfr.net 14.04.18, 10:32
  Chelmno ma juz swego "menadrzera".
  Niestety.
 • Gość: kałamarz IP: *.opera-mini.net 25.04.18, 19:05
  Zgadzam sie ze to sądowanie spoleczenstwa :) Moze pomyslal ze ma szanse ? Przeciwko burmistrzowi by nie wystepowal ! To byla by taka wymiana krzesel. Gdyby go wybrali w co wątpie, juz by sie postaral o wygodny stolek dla obecnego. Jednego jestem pewien, NIE ! Dla jakiegokolwiek belfra na stolek.
 • Gość: Jan IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.18, 17:18
  A kiedy Kędzierski opublikuje swoje oświadczenie majątkowe i pochwali się, jak pięknie, niczym budżetem miasta, gospodaruje. O ile dziesiątek tysięcy wzrosło zadłużonko przy dochodach ca 135.000,00 zł?

  A inni urzędnicy?

  A bezradni radni? To chyba juz ten czas?
 • Gość: do chelmno2016 IP: 171.25.230.* 12.04.18, 08:43
  Mam kilka pytań do Ciebie internauto:
  1. Czy rozmawiałeś wcześniej z osobą o której piszesz na temat kandydowania na burmistrza ?
  2. Wiesz zapewne, że kandydata powinno popierać któreś z lokalnych ugrupowań - wybraliście już takie?
  3. Napisałeś "Wyszedł z tego, z powodzeniem prowadzi hotel, ma to coś czego brakuje innym. ", czy wiesz, że w ten sposób świadomie lub nie robisz "niedźwiedzią" przysługę swojemu kandydatowi bo będąc dyrektorem szkoły nie ma prawa prowadzić prywatnej działalności - prowadzić hotelu. Może wyjaśnisz jak to jest na prawdę z tym prowadzeniem hotelu?
 • chelmno2016 13.04.18, 21:51
  Czegoś tutaj nie rozumiem. Jeżeli do radnego Kordowskiego jest tyle uwag i obiekcji, to dlaczego jest wciąż wybierany. Może dlatego, że jest dobry w kontekście dobra Chełmna.
 • Gość: gość IP: *.play-internet.pl 13.04.18, 22:21
  Buhahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha...

  dobry w kontekście Chełmna

  Ty z gimbazy?
 • Gość: miejscowy IP: *.dynamic.mm.pl 13.04.18, 22:43
  Rzeczywiście chelmno 2016 niewiele rozumiesz. Jesteś typowym sterowalnym przez kler lemingiem, który wybiera takich Kordowskich a potem się dziwi jakby się urwał z choinki. Kordowski jako radny " nic nie mogę" jest jednym z grabarzy tego miasta a że próbuje jeszcze na boku coś robić, to nikt nie powinien mieć o to ansów chyba , że wykorzystuje do tego swoją wątłą pozycję radnego. Oceniając jego dotychczasowe "zasługi" jeśli miałby zastać burmistrzem to lepiej gdyby na tym fotelu pozostał vacat, choć ordynacja na to nie pozwala.
  A odpowiadając na pytanie wątku, na dziś nowym burmistrzem Chełmna będzie "stary" burmistrz ( o ile wystartuje) i niezależnie od przedeptujących na tym forum gadaczy, na dziś jest to jedyna sprawdzona - może statyczna i kostyczna - kandydatura. I skoro obsada tej funkcji jest nie do ruszenia to proponuję, by dynamicznie wypowiadający się poszukali sensownych, młodych kandydatów na radnych - to może być jedna ze skutecznych wentek ratunkowych dla tego staczającego się miasta - i pewnie zaraz spotkam się z kontrą , że to za trudne, mało spekulacyjnie ciekawe i wrócicie na starą utartą drogę, oprócz radnych "nic nie mogę" okażecie się, że jesteście społecznością " nic nie mogę", zupełnie na wymarciu.
 • mycch 07.06.18, 08:17
  Się drzewiej mówiło - na bezrybiu i rak ryba.
  Spora część naszej Rady nie jest wybierana z powodu swoich wybitnych zasług, ba - z powodu jakichkolwiek znaczących zasług. Głosy dostaje się zwykle 1) "etatowo celebrycko" - bo to szybkie i proste, ludzie są albo zbyt leniwi, albo zbyt zabiegani, aby poświęcać swe godziny na rozmowy z Kandydatami; wystarczy aby Kandydat wystartował, nie musi wiele robić, jest znany, nie do końca wiadomo ile jest wart (nikt tego nie weryfikuje), skoro jest znany, to znaczy, że szpec i musi być; 2) "bo już był" i niczego nie zepsuł, znaczy, że dobry, bo kto by tam wnikał czy coś wartościowego dołożył, czy był zwyczajną maszynką do głosowania.
  Efekty takiego doboru możemy oglądać na przykładzie naszej rady :( Bodaj na palcach jednej ręki można policzyć tych ambitnych, większość spoczywa na laurach i regeneruje siły między jedymi wyborami (ktróre wygrali), a drugimi (które chcą wygrać).

  Niestety, na naszym podwórku (i nie mam na myśli tylko Chełmna) wybory bliższe są konkursom piękności...

  A co do p. Kordowskiego, a także innych kandydatów... Dobrze by było, aby ktoś aspirujący do fotela burmistrza, uaktywnił się w sposób widoczny dla nas i nie tylko na miesiąc przed wyborami... Tutaj tego nie widzę. NIKT (za wyjątkiem urzędującego M.Kędzierskiego) w tej chwili nie aspiruje do fotela burmistrza. NIKT na poważnie.
  To dlatego ludzie wolą wybrać kogoś, kim są już może trochę zmęczeni, ale przynajmniej go jako-tako znają.
  Proszę popatrzeć jak to było w przypadku pani Giżyńskiej, której niewiele brakowało do objęcia fotela burmistrza w ostatnich wyborach. Jako kandydat pojawiła się stosunkowo niedługo przed wyborami. I gdzie jest dzisiaj?... Czy ta cała heca z "burmistrzowaniem" była kaprysem lub "kurde, kogoś musimy wystawić"?

  Smutna prawda jest taka, że wybory już za chwilę, a oficjalnych kandydatów brak. Nie ma dziś nikogo, kto jasno by mówił "chcę!" - jak to kiedyś było z p.Gamańskim (zanim osiadł w starostwie). Można go było popierać lub nie, ale wiadomo, że to był ambitny kandydat, a nie "hm, nuuuda, hm, a może by tak zostać burmistrzem?"...
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.18, 08:37
  Nie warto sobie zawracać głowy cymbałkami. I tak zdecyduje twardy narodowo-katolicki elektorat, zdyscyplinowany na porannej mszy.

  Tylko Chełmna żal....
 • Gość: bies IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.18, 13:43
  Gościu - normalnego Chełmna już nie ma, więc nie ma czego żałować. Trzeba sobie wziąć na przeczekanie aż ten narodowo- katolicki tłum dyscyplinowany co niedziela i z głośników RTV sączących jad przeniesie się na Toruńską.
 • Gość: jorgi IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.18, 17:50
  Hej
  Dzisiaj w Chełmnie wielkie szoł,
  facet na rynku gacie zdjął ..
  Wnet telewizja przyjechała,
  I faceta tam sfilmowała..
  On już znany celebryta,
  p. redaktor go motywy pyta.
  Czy to w politycznym proteście?,
  czy coś go wkurza w tym mieście!?.
  A może tylko cwanie kombinuje,
  I na burmistrza tu wystartuje?.
  Och tak , ciemny lud go wybierze,
  gdyż gołą d..ę pokaże mu szczerze…


 • Gość: Rekin IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.18, 17:31
  Co ty gościu sugerujesz?Jaka Twoja podłamka co to znaczy.
 • Gość: gościu IP: *.146.38.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.04.18, 18:38
  Wiesz co może taki Kordowski?. On odpowiada żywotnym potrzebom całego chełmińskiego społeczeństwa. To będzie burmistrz na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my zrobimy z tym burmistrzem?. My otworzymy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasz, przez nas wybrany i to nie jest nasze ostatnie słowo.
 • Gość: hehe IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.18, 18:55
  My otrzymujemy prowizję. Więc im ten miś jest droższy, to...
 • Gość: kolega ze studiów IP: 77.111.247.* 18.05.18, 22:47
  Słyszałem, że to klan Kordowskich kupił teren i budynki po piekarni na Polnej? Niedrogo, jak strary spichrz.
 • chelmno2016 20.05.18, 21:56
  Być może skorzystał z koniunktury i kupił, też kupujcie jak macie łeb na karku.
 • ek88 06.06.18, 08:55
  Chyba niewiesz co mówisz
  Kordowski odpada
 • Gość: Starówka IP: *.dynamic.mm.pl 06.06.18, 09:24
  To prawda. Teraz to nie wygra na radnego nawet tym jednym "złotym głosem", jak ostatnio. Ludzie maja dość bufona, mieszkam na starówce, to wiem, co mówię.
 • Gość: fan IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.06.18, 14:48
  SMĘTEK NA PREZYDENTA
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.06.18, 14:57
  A kto to jest Smetek i co sobą reprezentuje, bo nic o gostku nie słyszałem.
 • Gość: adieau IP: *.dynamic.mm.pl 06.06.18, 15:44
  Dajcie sobie spokój z tym skansenem i mieszkającymi tu moherowymi mieszczanami. Tu żaden Smentek, Kordowski czy Kędzierski nic nie wskóra , tu o wyborze decyduje kleszy pomiot i dokąd nie przeniesie się na Toruńską o jakiejkolwiek zmianie, dynamice, zapomnijcie.
  Innym ( ale tylko teoretycznie) rozwiązaniem byłoby utworzenie Nowego Chełmna spośród ludzi myślących, ale to jest niewykonalne. Duście się więc we własnym sosie i trzeba postawić na tym krzyżyk, ten co mógł i jeszcze może ucieka stąd. To na lata najwłaściwszy kierunek.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.06.18, 16:18
  Prawda.
  Amen.
 • Gość: gosc2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.18, 14:28
  Może on? Karol Smętek - Sekretarz Zarządu Powiatowego PiS twitter.com/PiSOkreg5/status/992114054289330178
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.18, 14:44
  Ale nisko upadł młody człowiek. I ty go na burmistrza? To jeszcze gorzej, jak wuefmen na tym stołku. Żart jakiś?

  Chociaż, jak tak pomyśleć, to w Chełmnie ma murowane paręnaście procent....taki elektorat zindoktrynowany.
 • Gość: gosc2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.18, 15:03
  Padło pytanie "A kto to jest Smetek?"
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.18, 17:31
  Czy to jest pytanie, jak na spotkaniach PiSowskich notabli pod koniec spotkań? Najprostsza odpowiedź - NIKT, ale jeśli wystartuje zdyscyplinowany przykruchtowy elektorat na niego zagłosuje, dla niego to jest bez znaczenia kto to jest - może być i KOŃ PRZEWALSKIEGO byle czarni wskazali.
 • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.06.18, 20:36
  Taki smentny gostek
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 08.06.18, 08:40
  Jak pislandczyk zdobyłby przypadkiem urząd burmistrza, to wszystkie środki, którymi dysponuje miasto pójdą na programy socjalne dla "ubogich mieszkańców śródmieścia j działek ROD"

  Któż o tym nie marzy?

  Do pisu można zapisywać się w biurze na młyńskiej, wielka tablica wskaże ci drogę, zagubiony suwerenie
 • Gość: do gościa IP: 171.25.230.* 08.06.18, 09:42
  A w tej chwili na co idą nasze środki? Na wysokie wynagrodzenia urzędników i radnych.
  Gościu czy ty przypadkiem nie boisz się o wysokość swojego wynagrodzenia lub kogoś ze swojej rodziny?
 • chelmno2016 20.07.18, 22:03
  Chełminiacy, na kogo zagłosujemy w najbliższych wyborach na burmistrza?
 • Gość: Bogusław IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.07.18, 22:20
  Bernard Szumborski!
 • Gość: gość IP: 77.111.247.* 20.07.18, 23:06
  Dla największego kredytobiorcy w regionie (prywatnie i urzędowo) w prezenciku od "Rodziny na swoim", czyli kolegów i koleżanek z tzw. rady miasta:

  www.bip.chelmno.pl/?app=uchwaly&nid=7224&y=2018&which=RADY+MIASTA+CHE%C5%81MNA
  P.S. Jak się jeździ gościu służbowym superbem? Sam by nie dogonił króliczka, a tak...podatnicy zafundowali.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 21.08.18, 14:58
  Póki co Kędzierski kupuje głosy pracowników UM i podległych instytucji oraz ich rodzin, obwieszczając wszem i wobec - w 2019 będziecie mieli gwarantowana podwyżkę o 5 % . Czy ktoś podaruje miastu tę kwotę, czy też będzie dalsze łupienie mieszkańców podwyżkami opłat i danin? Nadmieniam, że minimum tej wielkości podwyżki mają co roku ( a było i 7 %), taki hojny jest burmistrz. A miasto kwitnie, oj kwitnie....

  "wzrost wynagrodzenia dla pracowników urzędu miasta, jednostek podległych, instytucji kultury i zakładu budżetowego o 5,00% w stosunku do wynagrodzeń przewidywanych w 2018 roku."

  W sumie to bezczelny jest ten nasz Kononowicz.
 • Gość: klika IP: *.tvgawex.pl 21.08.18, 18:50
  Jedna KLIKA....hahahah no to się popisałeś. :)
 • chelmno2016 23.08.18, 21:32
  Chełminiacy, nowy burmistrz to tylko może być p. Kordowski. Mam nadzieję, że wystartuje. Jest gospodarny, ma wizję rozwoju miasta i co ważne ma na uwadze jedynie dobro Chełmna i jego mieszkańców.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.08.18, 22:32
  Tak, jest gospodarny na swój sposób na swoim. A może i nie swoim, bo użyczający (od:
  w użyczeniu) knajpy zmieniają się w tej rodzinie jak w kalejdoskopie.

  Ma wizję... chyba po używkach. Jak koleżanki i koledzy z rady obecnej, niestety. A dobro miasta i mieszkańców ma tam, gdzie ma.

  Ma tez inne zalety. Prawie był/jest niekarany sądownie.
  Ma siłę tytana. Był już na dnie, a się podniósł, znowu jest dyrektorem. Kimś.
  Człek to wyjątkowo skromny, wcale nie pnie się po trupach, ambicje niewybujałe.
  Nawet na swój sposób inteligentny. Ale przewiny i krzywe spojrzenie pamięta długo, oj długo. Prawdziwy katolik.

  Boże, trzymaj nas w swojej opiece. I jak najdalej od takich kandydatów, jeśli nie życzysz Chełmnu źle.
 • Gość: odp IP: *.dynamic.mm.pl 23.08.18, 23:01
  Gościu - czy można życzyć dobrze Chełmnu jak trzon chodzących do wyborów wyborców stanowią zgorzkniałe babcie czcicielki toruńskiego Belzebuba?
  Co do burmistrza - zalety i wady są drugorzędne, zostanie ten , który wydepcze - nie bez swojej ceny - lepsze ścieżki do Fary i Pallotynów.
 • chelmno2016 24.08.18, 22:01
  Jacek Kordowski, jest gospodarny i przedsiębioryczy, założył własny biznes i co w tym złego. Potraficie jedynie krytykować zazdrościć. Mam nadzieję, że Kordowski wystartuje w wyborach przynajmniej na radnego. Popieram go.
 • chelmno2016 27.08.18, 21:20
  A obecny burmistrz, czterokadencyjny wydeptywał ścieżki do Fary i Pallotynów, śmiem podejrzewać, że wątpię.
 • Gość: go IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.18, 21:42
  On z klerem, to jak brat z bratem. A oni mu głosy...
 • jola1958 26.10.18, 19:45
  Tak z Kędzierskiego Rydzyka zróbcie, to chyba by Wam odpowiadało!!! co brakuje już pomysłów jak oczernić człowieka ze do takich sposobów się uciekacie. Takich wyborców ma p. Mikiewicz? Gratuluję
 • Gość: w odp IP: *.dynamic.mm.pl 27.08.18, 21:49
  chelmno2016 - pędź czym prędzej do okulistym, do twojego intelektu się nie odwołuję, bo stoisz obok niego. Czy nie dostrzegasz obopólnej symbiozy burmistrza z klerem i przyzwoleniem na zawłaszczenie przez niego wszystkiego co ma społeczną nośność ? Może ty jesteś z tych co to nie wiedzą, że teoretycznie żyje w państwie świeckim a w rzeczywistości w wyznaniowej gminie ultrakatolickiej? I żebyś mi nie zarzucał, bo jestem wychowany i żyjący w wierze rzymsko-katolickiej ale napawa mnie wstrętem postępowanie niektórych księży w relacjach z dziećmi oraz bizancjum opasłych hierarchów i indywiduów typu toruńskiego.
 • Gość: Mariusz IP: *.bb.sky.com 25.08.18, 13:50
  Tekst linka
 • Gość: Kiki IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 22:39
  Ludziska sie zastanawialy ,klocily a to juz po wyborach,,I dogrywka I znow spekulacje kto wygra kto nie
 • Gość: Pupr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.18, 15:07
  Szansa jest, jak pogoda dopisze to może i frekwencja wzrośnie. Pogoda, ten Pogoda zza Wisły, wygrał jednym głosem. Niech nikt nie mówi "a co ja mogę", każdy może i powinien.
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 19:42
  Ludzie - jeszcze czujący życie - nie mohery, mają swoje sprawy, swoje problemy i tylko desperados liczą tak jak na 500+ czy mannę z nieba i wiążą swój los w wynikami tych czy innych wyborów i podniecają się wygra Kononowicz czy meteoryt? Dlatego , kto sam kieruje swoim losem to naprawdę jest bez znaczenia i żadne zaklęcia, świetliste programy czy modły , nie pomogą. Jest jak jest, ważne żeby nie było gorzej, bo zsuwamy się po równi ku zamordyzmowi tak charakterystycznemu dla modeli totalitarnych. Może w Chełmnie w ostatnich wyborach nieco zamgliła się różnica ale w kraju wyostrzyła, mamy bardziej zaostrzony podział na MY - ONI, z tą różnicą w stosunku do minionego systemu, MY się zestarzeliśmy, przybyło nam jadu a ONI tylko zmienili kubraki, z czerwonych przyoblekli czarne lecz ciągoty ICH pozostały te same, może bardziej bezczelne... Kto wygra w dogrywce - bez znaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.