Dodaj do ulubionych

walne zgrodzenie sp-ni

IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.18, 17:50
na poczatku czerwca rozpoczyna sie seria walnych zgromadzeń grup członkowskich spółdzielni w Chełmnie. beda min. wybory członków rady nadzorczej na nowa kadencje. okazja, aby pozbyc sie tych, którzy są obrońcami zarzadu, a z zasług największe to podwyżki dla zarzadu. jeżeli ktoś nie chce osobiście uczestniczyć, to może wydelegować swojego pełnomocnika. na stronie spółdzielni sa odpowiednie druki. jest szansa cos zmienić i mozna go wykorzystac. wszystko zależy od członków lub ich pełnomocników i uczestnictwa w zgromadzeniu. nie patrzcie na stare, popularne nazwiska. zastanówcie się, co te nazwiska zrobiły do tej pory.
Edytor zaawansowany
 • Gość: ooo IP: *.tvgawex.pl 28.05.18, 14:40
  okazja skrzyknąć się ludziska i spróbować coś zmienić a naprawdę warto.Najlepiej jednak pozakładać wspólnoty i mieć gdzieś spółdzielnie
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.05.18, 14:45
  W wspólnotach podobno drogo. I zadłużone.
 • Gość: Jarek IP: *.dynamic.mm.pl 28.05.18, 14:46
  Zadłuzone sa tylko niektóre, w tym prawie wszystkie zarządzane przez ojar.
 • beta.0 29.05.18, 06:34
  Wspólnoty prowadzone przez "Ojar" zadłużone? Ludzie popatrzcie tylko na budynki tych "zadłuzonych", remonty, upiększanie - tak działają zadłużone wspólnoty? Tam o wydaniu każdej złotówki decydują właściciele a nie inicjatywa odgórna.
 • Gość: alfa IP: 77.111.247.* 29.05.18, 07:24
  Beta, tak, jest ślicznie. Ale to wszystko na kredyt. Czy kredyt nie jest długiem?
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 29.05.18, 10:28
  nie tak szybko do wspólnoty. przypatrzcie się najpierw jak podzielony został teren spółdzielni i taki teren przyporządkowano do poszczególnych bloków. niektóre zostałyby np. bez parkingu.
 • Gość: spółdzielca IP: *.dynamic.mm.pl 29.05.18, 11:09
  Gościu masz w 100% rację. Najlepszym przykładem tendencyjnego przydzielania terenu parkingu do bloków jest 10-tka, której samolubne snoby zdewastowali - wcześniej naprawiony z pieniędzy wszystkich spółdzielców - osiedlowy parking, przy zastanawiającej w tym roli prezesa spółdzielni. Jest jeszcze co najmniej kilka tematów dyskusyjnych , które dotknęły dotychczasowe uchwały spółdzielni - akceptowane przez spolegliwy wobec prezesa zarząd - a wokół których rozchodzi się nie do końca przyjemny zapach.
 • beta.0 29.05.18, 13:13
  O jakim kredycie ty mówisz? Po to jest fundusz remontowy by nie brać kredytów.
 • beta.0 29.05.18, 13:14
  To odpowiedź dla alfa - ale przeniosło :(
 • Gość: ttt IP: *.tvgawex.pl 29.05.18, 18:51
  spółdzielnia też ma kredyty,,a dodatkowo płacisz do jednego wora i nie możesz z tego korzystać kiedy potrzebujesz,a wspólnota ze swoimi pieniędzmi robi co chce i kiedy chce,,ciemnogród skoro ludzie twierdzą że w spółdzielni jest lepiej
 • Gość: lola IP: *.tvgawex.pl 30.05.18, 08:09
  proponuje wszystkim mieszkającym w mieszkaniach spółdzielni sprawdzić ile ona ma długu ,,oby nie obudzili się z ręką w nocniku.Wspólnoty mieszkaniowa to najlepsze co może być dla właścicieli mieszkań.Mogę coś na ten temat powiedzieć dosłownie uciekłam ze spółdzielni tam wiecznie duże opłaty czynszu i olbrzymie pieniądze za wodę,teraz mieszkam w kamienicy założyliśmy wspólnotę prowadzi nam ją ojar i mamy małe opłaty za remonty mało za wodę ,wydajemy pieniądze na co my chcemy i wszelkie usterki ą od razu naprawiane,,więc przestańcie pisać ,że spółdzielnia taka dobra.Ja twierdze a wiem co mówię bo to przerabiałam jak najdalej od spółdzielni.
 • Gość: kiki IP: *.tvgawex.pl 30.05.18, 08:10
  sprawdzcie ile spółdzielnia ma długu!!!!!!! a potem się wypowiadajcie
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.18, 11:06

  Projekt uchwały na obecne zgromadzenie. koszty administrowania i zarządzania to min. wypłaty. mimo tego, ze z bilansu rocznego wynika, iż na ubiegły rok nie wykorzystano wszystkich środków.

  Walne Zgromadzenie postanawia zysk netto w kwocie 112.961,95 zł ( słownie złotych:
  sto dwanaście tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt jeden 95/100) przeznaczyć na
  pokrycie części kosztów zarządzania i administrowania na rzecz członków Spółdzielni
  wg stanu na dzień 31.12.2017 r.

  Natomiast podczas poprzedniego walnego tj. w 2017 roku przyznano również kwotę dodatkową na zarządzanie i administrowanie 115.000,- zł.
  nie wiadomo na co dokładnie cała kwota na zarządzanie i administrowanie została wydana. W tym worku jest 9 pozycji i możliwość manipulowania. Ile wydano kasy na pensje i wszystkie dodatki dla zarządu, ile w 2017 i 2018 roku było podwyżek. nie zauważyłem, aby w internecie były uchwały rady nadzorczej na ten temat, a wszystkie ponoć mają być publikowane.
  w projekcie uchwały o zmianie statutu jest adnotacja, że projekt jest w załączeniu do projektu uchwały, a tam go nie ma. może ktoś znalazł go, chyba, że został utajniony i objawi się dopiero na walnym, z zaskoczenia, aby członkowie tylko go przegłosowali. czyżby chcieli coś ukryć.
  kolejna dojna zmiana, która ssa kasę z członków spółdzileni
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.18, 12:20
  trzeba pamiętać, że od maja tego roku wzrosła stawka za zarządzanie i administrowanie o 4 grosze na metr kwadratowy mieszkania. w skali całej spółdzielni jest to pokaźna suma i jeszcze ciągle im mało.
 • Gość: wiwi IP: *.tvgawex.pl 04.06.18, 13:50
  nie marudzić tylko założyć wspólnotę mieszkaniową ,ja decyduje ile i na co wydaję,pieniądze idą tylko i wyłoncznie na moją kamienicę,a administracja w ojarze jest dużo mniejsza jak w spółdzielni,same plus więc obudzcie się ludziska i wiać ze spółdzielni
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 04.06.18, 13:59
  Ale jakze to tak, żeby prezes nie zarabiał 18 tysięcy/miesiąc?

  Prezio i rada maja się dobrze. A będzie jeszcze fajniej, jak znowu przejdą, jak np. nieśmiertelny Piotrowski.
 • Gość: Lokator IP: *.play-internet.pl 25.06.18, 20:15
  Jak tam walnym ,wszyscy zostali czy zmiany mamy ?
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.18, 19:05
  jakie zmiany. Dziadki głosują na nazwiska. Nie ważne, czy poplecznik zarządu, czy nie. Ważne, że ma nazwisko. i tak jest tez z wyborami do rady miasta. ciągle ci sami. a po wyborach biadolenie. W tym plotkarskim mieście nic się nie zmieni, póki ostatni z grona kolesiów nie padnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.