Dodaj do ulubionych

Biedne-Bogate Chełmno

IP: *.tvgawex.pl 10.06.18, 10:16
To jak to w końcu jest, jesteśmy biedni jako miasto czy bogaci?! Scena na rynku wynajmowana. Jakie koszty generuje? Jakieś 5lat temu 5tys. z rozstawieniem za dobę, plus druga doba, można było się dogadać i urwać trochę z dnia drugiego, co wychodziło jakieś 7-8tys. a dzisiaj ile to wychodzi, jakieś 10tys?! A gdybyśmy mieli swoją scenę, stałaby 3dni, bo przecież za tę imprezę piątkową płaciło województwo(bodajże) i dało scenę mniejszą, a potem na orkiestry trzeba było postawić większą scenę. A tak nasza stałaby 3dni, nie trzeba by było płacić za wynajem, a i można by było dostać jeszcze coś od województwa za scenę piątkową. To jak to w końcu jest, powinniśmy inwestować i ciąć koszty?!

Albo coś z innej beczki, miasto Świecie kupiło 5-6 zamków dmuchanych, 2-3 rostawienia i im się zwróciło, koszt zakupu takiego zamku ok.1500zł, a Chełmno zamiast samo kupić i ewentualnie wypożyczać na róznego typu imprezy chełmińskie, albo nie płacić za wynajem, woli wyrzucać pieniadze w błoto i non-stop dokładać do tego interesu. Może trzeba powiedzieć, żeby przyszły burmistrz się tym zajął. Choć moim zdaniem, burmistrz się nie zmieni, pozostanie ten SAM.

Porównajcie sobie zarobki p.Napory czy skarbnika UM w Chełmnie i zobaczcie ile na tych samych stanowiskach zarabiają ludzie w Świeciu, tam nie wyrzuca się pieniedzy na śmieci, a u nas płaci się im taką kasę, a czy oni naprawdę się spełniają w tej funkcji i robią coś dla tego miasta. Czy tylko się nachapią i odejdą na emerytury, albo otworza swoje biznesy, a Chełmno nadal pozostanie na dnie.

Trzeba się zastanowić, kogo wybierzemy w następnych wyborach i zadać sobie pytanie, czy chcemy zmian czy niech zostanie jak jest, bo lepiej już nie będzie...
Edytor zaawansowany
 • Gość: cenzor IP: *.tvgawex.pl 10.06.18, 10:49
  A kogo obchodzi ile wydane...WYBORY IDĄ :)
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.06.18, 11:24
  Własnie. Cala kasa na stół, tym bardziej, że nie ich.
  Najlepsze jest to, że ludziska się cieszą jak głupki, występy, Lipnicka, Jeżowska, Klimek, orkiestry, szał ciał- a nie kumają, że to oni płacą.

  Bal na Titanicu trwa.
 • Gość: w odp IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.18, 15:39
  Już tylko orkiestra gra, pomagają jej łorkiestry nadęte w drodze na dno, po kolizji Chełmna-Titanica za nowymi czasami i nowymi władzami. A tak ku woli prawdy to Chełmno nigdy Titanicem nie było, bo Titanic to bogactwo a Chełmno to odwieczna bida z nędzą.
 • Gość: do w odp IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.06.18, 16:31
  "a Chełmno to odwieczna bida z nędzą. "
  Ale nie dla wszystkich. Radni podnieśli sobie diety, burmistrz i część urzędników ma wysokie wynagrodzenie i jakoś wszystko się kręci. Problemem jest tylko miasto i mieszkający w nim ludzie którzy z niewiadomych powodów chcą aby żyło się im tu jak najlepiej a miasto się rozwijało.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 10.06.18, 20:40
  bogate w dobrze wynagradzany establishment menażerski (Napora, Kędzierski, Matuszewski, Brzezińska, Syta i cały tabun im podobnych)
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 10.06.18, 22:47
  "mieszkający w nim ludzie którzy z niewiadomych powodów chcą..." kompletna bzdura. To właśnie przez takich tubylców, ziejących żółcią i nieudolnością, to miasto toczy się po równi pochyłej ku przepaści, wybierających latami na wzór i podobieństwo swoje nieudaczników na radnych i popierający miejscowy jak to nazywacie establishment . Nie bez winy jest tu także przerosły co do potrzeby miejscowy kler, konserwujący miejscowy układ, który w zamian za to jest wobec niego spolegliwy, przekształcił tzw. miejski establishment w miejscową republikę kościelną. Wynika to z wygodnictwa i ograniczonych horyzontów miejscowego kleru. Pokazuję po raz kolejny myślącym wyborcom tego miasta, że nawet najlepsze intencje i najcelniejsza krytyka tego z czym mamy do czynienia na psu budę się przyda dokąd biologia nie zrobi w naturalny sposób porządku w tym mieście. Powiedzmy sobie wprost , nie ma takiej siły, która byłaby w stanie zrównoważyć karnie głosującą populację moherowych babek i słoików, więc nie róbcie sobie zbędnych złudzeń i nadziei na co najmniej dwie kadencje.
 • beta.0 10.06.18, 22:56
  Zamiast stękać - ci winni lub ci, weźcie dupy w troki i sami zadbajcie by było lepiej. Napiszcie od siebie co można poprawić, jak postępować by było lepiej - a nie ciągle mohery to zło, kler jeszcze gorszy, a ja będę siedział na czterech literach i stękał. Naprawdę budująca postawa!
 • Gość: do Amen IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.06.18, 07:20
  Na wybory idzie ok 40% i z tego część głosuje przeciwko obecnej władzy i radnym. I tu nasuwa się pytanie: a co robi pozostałe 60%?. Przecież gdyby do wyborów poszło 70-80% to wynik był by zupełnie inny.
 • Gość: miodek IP: *.tvgawex.pl 11.06.18, 08:39
  Chełmno ? Chełmno to jest Kraina mlekiem i miodem płynąca .....
 • Gość: do miodka IP: 171.25.230.* 11.06.18, 09:18
  Dla radnych, burmistrza i jeszcze kilku urzędników.
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 11.06.18, 10:05
  Zwisa mi to kalafiorem beta.0 co ty wystękasz o tym co piszę. Jak miejscowy establishment wynajął się za niemałe pieniądze do rządzenia miastem to niech to robi albo idzie w siną dał niepamięci a ja wyborca jestem od oceny tych efektów a nie silenia się na podpowiadanie dzialań i pomysłów. Dużo racji z kolei ma dyskytant wskazujący- raczej ku pokrzepieniu serc - szanse na zmianę jak do urn ruszą kompletnie obojętni co do samego głosowania tłumy tubylców. Jakie są na to szanse to niech każdy sobie odpwie . Już Sienkiewicz pisał mu pokrzepieniu serc epopeje, a co to dało i jak się skończyło to dał odpowiedź pociotek Sienkiewicza, którego przypadkowo wturlano na ministerialne progi w poprzednim rozdaniu rządowym.
 • beta.0 11.06.18, 11:44
  Nie obrazisz mnie nawet tak przyziemnymi epitetami, to raz, dwa oburzasz się na innych nie ofiarując nic w zamian. I jeżeli chcesz się poużalać i wykazać jak jesteś mądry - to rób to chociaż z klasą = tak by coś wynikało z twej wypowiedzi.
 • Gość: do beta.0 IP: 171.25.230.* 11.06.18, 11:58
  Owszem, można mieć pomysły i podsuwać je radnym i burmistrzowi. Ale wtedy niech radni zrezygnują z wynagrodzenia!!!!! Bo za co będą je brali jeżeli mieszkańcy będą za nich myśleć ?
 • Gość: Koko IP: *.dynamic.mm.pl 11.06.18, 14:18
  Burmistrz jest taki mondry i zarozumiały, że nie potrzebuje waszych, ani od nikogo innego pomysłów. Burmistrz sam wie, co jest najważniejsze, najbardziej potrzebne, bez czego nie mogą się obyć mieszkańcy. Stąd remont kinopodobnego coś za 6 mln PLN, stąd dewastacja i parking na byłym pl. Wolności (teraz parking wolności?), stąd zakup koszar na Biskupiej za 4 mln PLN, fontanna za 100 tys. PLN i wiele innych głupawych, ale przydatnych burmistrzowi gadżetów.

  I żeby nie było, na wszystko miał zgodę radnych. Nikt nigdy nie zagłosował przeciw.
 • beta.0 11.06.18, 18:52
  Radni wyrazili zgode, no tak. Ale pytanie kto z mieszkańców się sprzeciwił.? Kto poszedł na spotkanie ze swoim radnym i pogroził mu palcem = Panie ja cię wybrałem, więc cię rozliczę? Kto miał odwagę publicznie zebrać podobnie myślących i powiedzieć veto? Stękanie na mało uczęszczanym forum - cóż odwaga aż kipi! Panowie najpierw się robi samemu, potem wymaga od innych.
 • Gość: do beta.0 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.06.18, 19:36
  Racja, ale niestety coś konkretnego można zrobić dopiero teraz - przy urnie!!!!
  Zapewne wielu radnych przeżyje szok, że już nie będą mogli powiedzieć - z zawodu jestem radnym (5,6 kadencja).
 • Gość: Polna IP: 77.111.244.* 11.06.18, 20:03
  beta.0

  Aleś Ty naiwna, mój radny zwiewa, jak mnie widzi. Zresztą, już dawno zorientowałem się, że rozmowa z nim to była strata czasu, nic nie wie, nic nie może, odsyłał do komisji, itp. pierdoły. Po prostu nie jest partnerem do rozmowy. W radzie miasta obowiązuje działanie stadne, wszyscy glosują zawsze za, wyłącza im się logika, myślenie, żadnych wątpliwości.
  Przyznam, że w 2014 pokładałem duże nadzieje w Olszewskim i Mikrucie, nowa krew, z pomysłami. A to tylko taki marketing był, mnie wybierzcie, mnie....

  Ale oni już po pierwszym głosowaniu o podwyżkach diet zniżyli się do poziomu starych wygów, i totalna klapa. Albo jest taki Lolo, pracuje w wodociągach, które podlegają burmistrzowi. Pewnie nawet prywatnie fajny gość, ale... Przez 4 lata ani słowa na sesjach, prawie żadnych wystąpień- nawet o krzaczkach czy słupkach, czy nawet o przejściach dla pieszych lub o brudnych chorągiewkach. Totalnie nic. Tylko zawsze ręka w gore za przyjęciem uchwały. Taki beznamiętny.
 • beta.0 11.06.18, 21:46
  Naiwna to nie jestem, był taki czas gdy uczestniczyłam jako widz w radach rady i wtedy nigdy nie stałam obojętnie z boku. Gdy trzeba było darłam plapę, gdy trzeba było prosiłam. Ale przyszła choroba i na długo wyrwała mnie z życia. Teraz mało wiele wyzdrowiałam i wracam. Chyba trochę to widać po moich wpisach choćby na tym forum :) Dlatego powtarzam trzeba wziąść się otwarcie za naprawę życia naszego miasta, zebrać grupkę osób, które nie będą się bały walczyć o swoje - a nie tylko stękać.
 • Gość: gość IP: 77.111.244.* 11.06.18, 22:50
  A więc trzeba wystawić zupełnie nowy zestaw kandydatów na radnych, takich, którym interes miasta, a także dzielnicy i sąsiedniej ulicy leży na sercu. Nawet nie to, że spece od czegoś- wystarczy, że im się będzie chciało to , czego nie chce się dzisiejszej ekipie, primo-myśleć, planować, dyskutować, analizować i kontrolować burmistrza, secundo- naprawić, ile się da po aktualnym burmistrzu i obecnych radnych. To drugie będzie trudne, bo wiele spieprzono i naprawianie będzie kosztowało. Innymi słowy, trzeba po nich posprzątać.

  Niezbędna jest także rewolucja kadrowa, bo niektórzy nominaci aktualnego burmistrza to przyspawali się i poprzyklejali kropelką do swoich krzesełek, są tak długo na stanowiskach i nie byli weryfikowani przez swojego przełożonego, że myślą o sobie wyłącznie przez pryzmat zajmowanego stanowiska (ja, dyrektor, ja, kierownik). A prawda jest taka, że są po prostu słabi, niekompetentni, nie sprawdzili się.
 • beta.0 11.06.18, 22:57
  I to jest to co należy dogłębnie przemyśleć :)
 • Gość: do władz miasta IP: *.dynamic.mm.pl 10.07.19, 23:43
  Bogate, sprzątanie i czyszczenie Grudziądzkiej i Rynku- raz na rok. I to firma z Torunia. Super.
 • Gość: bida aż piszczy IP: 77.111.245.* 03.08.19, 10:40
  a miało być lepiej


  pomorska.pl/najbiedniejsze-miasta-w-wojewodztwie-kujawskopomorskim-gdzie-najgorzej-sie-wiedzie/ga/c15-14305805/zd/37538093
 • Gość: neon IP: *.play-internet.pl 03.08.19, 12:37
  Czegos nie rozumiem....Za poprzedniego burmistrza tez nie mielismy sceny, dmuchanych zamkow i nikt jakos tego nie zauwazal. Co do sprzątania rynku i grudziądzkiej ? (Jak wspomnial inny autor nizej )To chyba przesypia ten moment, bo idac do pracy codziennie widze sprzatajacych i zapewniam ze nie sa to ludzie z Torunia
 • Gość: Gosc IP: *.dynamic.mm.pl 03.08.19, 23:53
  Niby sprzataja.a chodniki.brudne.ze sie niedobrze.robi tylu.dluznikow.nie placa.za mieszkania a.wszedzie.syf.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 04.08.19, 07:52
  A doliczyli się w końcu, ile maja tych pustostanów? Bo liczą i liczą, a doliczyć się nie mogą, a tu raptem wszystkich mieszkań komunalnych będzie z 500. Bez plusa!
 • forumja 31.08.19, 01:41
  Niech postawią jakąś fabrykę co ludzie pójdą sobie spokojnie pracować. Gdzie oni mają zarobić na swoje rodziny? Niech burmistrz darmo odda teren pod budowę, zachęci inweatora, ogłosi taką propozycję. Na co tu czekać? Przecież do miasta nie ma skąd wpływać podatek, dlatego Chełmno takie biedne w porównaniu ze Świeciem. Ludzie chcą pracować. Ale muszą gdzieś dojeżdżać albo czekać na marną pensję z famu.
 • rkt1 02.09.19, 10:30
  A możesz wskazać teren gdzie ta fabryka w Chełmnie mogłaby powstać ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka