Dodaj do ulubionych

Inwestycje na kredyt- Czas Chełmna

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.07.18, 19:45
Jestem zbulwersowana po przeczytaniu artykułu w Czasie Chełmna. Chyba radni zapomnieli jak tłumaczyli swoje podwyżki diet na początku kadencji !!!! Przecież czekała ich bardzo ciężka praca związana z pozyskiwaniem środków na inwestycje. I teraz dowiadujemy się, że wreszcie na kilka miesięcy przed końcem kadencji znaleźli środki w przysłowiowym "banku za rogiem". To kpina z nas wyborców!!!. Mam nadzieję, że oddacie tę część diety o którą sobie ją podnieśliście bo takie rozwiązanie znają już dzieci w przedszkolu np. "chcesz siana zadzwoń do bociana" itp.
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.07.18, 20:59
  Już o tym też pisałem 06.07.2018 r.

  Mariusz Arkadiusz lubi nie tylko sam żyć na kredytach, ale też uwalić nimi podległych pańszczyźnianych moherów , tudzież zupełnie niewinnych włościan. I tak

  Zarządzenie burmistrza (niestety) nr 87 z 03.07.2018 r.
  (Burmistrz postanawia) Zaciągnąć kredyt długoterminowy w wysokości 1 600 000,00 zł( słownie; milion sześćset tysięcy złotych ), na częściowe pokrycie planowanego deficytu budżetu 2018 roku.
  § 2Spłata kredytu nastąpi w latach 2018-2024
  § 3Spłata kredytu wraz z odsetkami nastąpi z dochodów własnych gminy tj. z podatku od nieruchomości i udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych.
  § 4.Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową .

  Najlepsze, że całkiem niedawno dostał od bezradnych absolutorium, główna księgowa z urzędu zarabia 183 tys. rocznie, a tu budżet się nie spina i trzeba zadłużyć miasto na kolejne sześć lat. Szaleni radni bezradni na to wszystko dają przyzwolenie. To jakaś paranoja, k... gdzie my żyjemy?
 • Gość: Facet IP: *.83.136.77.rev.sfr.net 06.07.18, 21:18
  W Chełmnie!
 • Gość: nie do ciebie IP: *.play-internet.pl 07.07.18, 14:05
  Ktoś, kiedyś, na pewno mądrzejszy od ciebie stworzył możliwość kredytowania..... Instytucja kredytu, jest po to, by z niej korzystać - chyba logiczne?
 • Gość: Ono IP: *.centertel.pl 07.07.18, 14:13
  Możliwość kredytowania- to możliwość zarobku na kimś kto nie posiada funduszy.korzystasz jak nie masz innego wyboru...inaczej to dobry interes dla kredytodawcy tylko i wyłącznie!!! Logiczne ???
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 07.07.18, 20:10
  Najpierw lekką ręką wydaje się miliony na bzdety, bo nieudaczny miał wizje, bo rok wyborczy, a potem pożycza się pieniądze, które spłaci.... No kto? Pan, pani, oni.
  Za kredyt trzeba zapłacić. I to niemało. Kto zapłaci?
  Czy zarobi ulubiony bank nieudacznego? Ach, zapomniałem, to coś upadło z kretesem.

  Z drugiej strony, cóż to jest 1,6 mln? To ok. 4 roczne wynagrodzenia nieudacznego plus księgowa, albo roczne wynagrodzenie 10-12 najważniejszych urzędasów w urzędzie miasta.
  Albo 8-10 lat tzw. inwestycji wodociągów miejskich w tzw. modernizację. Czyli niedużo.

 • Gość: wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 07.07.18, 21:18
  Ale wieśniacze miasto i żyjący w nim mieszczanie. Zgoda, że kredytu nie wolno zaciągać na bzdety ale jakich ludzi wybieracie takie decyzje macie i do kogo macie pretensje?
 • Gość: Ciekawa IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:51
  Ciekawa
 • Gość: do wyborcy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.07.18, 22:31
  Trafne spostrzeżenie. Ja dorzucił bym jeszcze jedno.Po analizie oświadczeń majątkowych niektórych radnych stawiam sobie następujące pytanie : Jak ludzie którzy nie mieli pomysłu na swoje życie mogą mieć pomysł na rozwój naszego miasta?
 • Gość: Jarosław IP: *.dynamic.mm.pl 07.07.18, 23:17
  Tu nie chodzi i nigdy nie chodziło o pomysł na rozwój miasta. Chodzi o samo bycie radnym, bo to nobilituje w niektórych środowiskach. Chodzi też o załatwianie partykularnych interesików, np. położenie nowego chodnika i dywanika asfaltowego i nowego oświetlenia na ulicy, przed swoim domem, tudzież syna, córki, teściowej. Jak nie teraz, to już nigdy. I oczywiście o kasę. Można rzec, że dieta 1100 zł to niewiele, ale dla takiego radnego W. to równowartość renty, czyli podwaja swoje dochody i znacząco podnosi poziom życia. Dieta jest nieopodatkowana, czyli kolejny plus.

  Na marginesie, bywam w rożnych rejonach miasta, kojarzę, jaki radny skąd się wywodzi i widzę, że niektórzy radni są bardzo operatywni, potrafią coś zadziałać nie tylko dla siebie, ale dla sąsiadów trochę też. Widać jakieś efekty ich działania. Ale są i tacy, zresztą bardzo elokwentni, którzy nie tylko o siebie i sąsiadów nie zadbają, ale najlepiej by było, jakby nic się działo w ich okolicy. Ciekawe. I to tyle już kadencji...
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 09.07.18, 09:38
  Kredyt dobra rzecz. Można ciemnemu ludowi rzucić w roku wyborczym kilka ochłapów, remoncików, i głosy kupione. A po nas choćby potop.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.