Dodaj do ulubionych

czy w Chełmnie powstanie własna Komunikacja PKS ?

02.09.18, 18:18
Witam!
Mam pytanie do Władz Miasta i Powiatu: czy istnieje możliwość aby na terenie Chełmna powstała własna Komunikacja Publiczna? Po 1 września Arriva wycofuje większość połączeń. Do Grudziądza nie jedzie już jakikolwiek kurs świadczony przez przewożnika Arrivy. Tą trasę obsługuje tańszy PKS Grudziądz. Dlaczego?? Zamiast dużego autobusu mogli wysłać mniejszy BUS. Ale po co?? Czy w Chełmnie może powstać coś naszego? Ludzie mogliby mieć zatrudnienie,młodzież lepsze połączenie ze Szkołami,pracownicy lepsze połączenie w drodze do pracy.Co Państwo o tym myślicie?
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.09.18, 20:06
  Nie ma takiej możliwości. Być może lokalny nieudacznik Kononowicz i to obieca w dzikim pragnieniu sięgnięcia po piątą kadencje. Dlaczego? Prosty przykład - po Chełmnie szwenda się busik, który wozi ludzi w rożne miejsca (w większości osoby starsze), który świadczy odpłatnie usługę na rzecz miasta (ma dotację) plus kasuje za bilety. Dodam, że to firma ze Świecia, której się opłaca. Gdyby nieudaczny miał na względzie interes mieszkańców, zamiast wypasionej Skody Superb dla siebie za 90 tysia, kupiłby używanego 2-3 letniego busa albo i nowego i miasto świadczyłoby tę usługę. Ktoś z Chełmna miałby pracę, kierowców z uprawnieniami u nas dużo. Kto wie, może i przejazdy byłyby bezpłatne, zamiast wydawać na bzdety. Taki to zmysł ekonomiczny i interes mieszkańców ma nieudaczny. Nieudaczny jest prywatnie od lat zadłużony po uszy (przy dochodach rzędu 70-80 tysia netto rocznie) i niech stanowi jakiś obraz jego wiedzy ekonomicznej.
  Tylko mohery i zapatrzone w niego staruszki z Uniwersytetu 3 wieku i ci z Chełmińskiej Rady Seniorów mogą jeszcze wierzyć w jakieś zmiany w mieście pod rządami nieudacznego.

  Ale po co Ci autobus? Są baszty, jest fontanna, kinoteatr. Jeszcze będzie pięknie.

  Powyższy wpis jest oczywiście prywatną opinią o nieudacznym.
 • Gość: Amen IP: *.dynamic.mm.pl 02.09.18, 21:21
  Gościu - przy całej akceptacji dla twoich spostrzeżeń - " Są baszty, jest fontanna, kinoteatr. Jeszcze będzie pięknie." jeszcze będzie wesoło, a trębacz tak rzewnie gra, gdy spadają krople dżdżu , czego więcej potrzeba tutejszym wyborcom przed udaniem się w ostatnią podróż. Żadnych zmian, żadnych ekstrawagancji , niech ta chełmińska konserwa zastygnie na wieki wieków, amen. Tutejsza władza, istniejąca i działająca na wzór i podobieństwo swoich wyborców jest emanacją ich kończącej się wyboistej, w większości przegranej drogi , stąd skostniały magistrat, skostniali radni, którym dynamika i pomysłowość dawno odeszła w dal. Nie oczekuj więc Gościu po władzy czegoś co jest poza jej zasięgiem myślowym.
 • Gość: do amen IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.09.18, 22:01
  "skostniali radni, którym dynamika i pomysłowość dawno odeszła w dal. "
  I tu się z tobą nie zgodzę. Radni mimo wieku czy 5 lub szóstej kadencji wykazali się pomysłowością i dynamicznym działaniem podczas najważniejszych głosowań. Przecież podnieśli sobie diety a nam co roku opłaty i podatki. A ponadto przyświecało im przez całą kadencję znamienite hasło " a co ja mogę". Czego jeszcze od nich oczekujecie?
 • Gość: Janka IP: *.dynamic.mm.pl 02.09.18, 22:45
  Warto przypomnieć nazwiska chciwych na kasę, leniwych i bezwględnie podporządkowanych burmistrzowi. Ponadto mających za nic mieszkańców, ich zdanie, interesy i potrzeby.

  Janusz Maksymilian Błażejewicz
  Jacek Mirosław Kordowski
  Wiesław Leon Derebecki
  Grzegorz Dzikowski
  Danuta Elżbieta Konowalik
  Łukasz Mieczysław Lolo
  Liliana Anna Maciejewska
  Adam Maćkowski
  Remigiusz Jan Mikrut
  Marek Olszewski
  Waldemar Zenon Piotrowski
  Wojciech Marek Strzelecki
  Michał Wrażeń
  Adam Bartłomiej Ziemecki
  Małgorzata Zima
 • ssop.kujpom 03.09.18, 08:04
  Wydaje mi się że jest to publiczne oskarżenie. Ja się pod tym nie podpisuję. Liczyłem na retoryczną rozmowę z ludzmi którzy chcą coś w Chełmnie zmienić lub coś nowego wprowadzić a czytam tylko o oskarżeniach. Szkoda!
 • Gość: Gosc IP: *.centertel.pl 03.09.18, 10:10
  Nie ma co oczekiwać że samorząd zrobi linie autobusowe. Wystarczy aby pomógł a przynajmniej nie przeszkadzał. Przedsiębiorcy się znajda tylko trzeba wyznaczyć przystanki w mieście żeby nie było jak parę lat temu że gość woził dzieciaki do szkół to podkablowali że staje tam gdzie nie wolno i straż miejska na niego nasłali.
 • Gość: Bąż Woa IP: *.tvgawex.pl 03.09.18, 10:43
  Póki nie zmienimy radnych i burmistrza - będzie jak jest!!! Ale jak znam życie - pójdziemy do urn i wygrają te same osoby...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka