Dodaj do ulubionych

Najbliższe wybory

18.10.18, 22:10
Jacek Kordowski to prawdziwy społecznik, zatroskany o dobro miasta. Apeluje głosujcie na niego.
Edytor zaawansowany
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 18.10.18, 22:38
    Z rodziny jesteś? Czemu namawiasz na głosowanie na człowieka , który największą troskę przywiązuje do swoich dochodów z różnych źródeł? Niech się przyzna w końcu, co wynajmuje za 32 tys. rocznie, skoro niby nic nie ma oprócz Hiltona, domu z dala od okręgu z którego startuje i długi, które nie topnieją, mimo horrendalnych dochodów (prawie ćwierć miliona rocznie)?
    Niestety, on jest tak teflonowy, że gdyby wciskał mi ulotkę, to nawet nie podałbym mu ręki.
    Wyluzuj.
    Zresztą, takie namolne namawianie przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego i teraz nawet nie wejdzie tym jednym głosem jakiegoś pijaczka z Grudziądzkiej.
  • Gość: Tomek IP: *.dynamic.mm.pl 18.10.18, 23:18
    Nigdy więcej Clintona w radzie miasta, ani innych organach władzy samorządowej. Teraz i w przyszłości. Apeluję, nie głosujcie na Clintona.
  • Gość: Rodzic IP: 171.25.230.* 19.10.18, 09:10
    Ja i moja rodzina na pewno nie zagłosujemy za Kordowskim, jego żoną, Wrażeniem, Konowalikową, Błażejewiczem i innymi obecnymi radnymi. Mieli w tej kadencji to szczęście że mieli wększośc w radzie . I co zrobili przez całą kadencję dla rozwoju naszego miasta? Pomnik na obrzeżach rynku? Nie mam zamiaru głosując znowu na nich już za kilka lat usłyszeć od moich dzieci siedzących w autobusie, pociągu czy czekających na samolot, jadących szukać pracy w innym mieście " dlaczego tak głosowałeś, nie było innych ludzi chętnych coś zmienić w naszym mieście?"
  • Gość: wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 10:07
    Po co ten lament? W tym mieście nie ma nic i niczego nie będzie. Tu nie ma sprawczej młodej siły dynamicznej, która obaliła by stary moherowy porządek. Nikt nie chce się w to angażować, bawić. Łatwiej jest wyjechać, kiedyś do Anglii, dziś nawet w Polskę , byleby dalej stąd. Stąd najbliżej jest na Toruńską i to jest kierunek tubylców. Tylko żal tych nielicznych młodych co tu jeszcze egzystują. To miasto nie potrafi nawet im zaoferować godnego startu do dalszego kształcenia. Po prostu mogiła.
  • Gość: Mirek IP: *.tvgawex.pl 19.10.18, 15:19
    Faktycznie chyba krewny Kordowskiego założył wątek, ponieważ pamiętam jak 12 lat temu radny Kordowski opowiadał jak najstarsza kamienica w Chełmnie na Grudziądzkiej 36 zostanie wyremontowana i powstanie tam punkt obsługi turystycznej. Drodzy mieszkańcy Chełmna, jak będziecie na Grudziądzkiej to sami zobaczcie w jakiej ruinie jest ta kamienica. Jeżeli Kordowski wszystkie chce doprowadzić do takiego stanu, to czas mu podziękować.
  • Gość: do p.Mirka IP: *.play-internet.pl 19.10.18, 18:02
    oj nie...nie ma Pan racji..proszę podejść i zajrzeć...wewnątrz coś tam się dzieje....jakby cichy remont ktoś przeprowadzał ;-) Ciekawe tylko kto..?
  • Gość: nieżyczliwy IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 18:49
    Może rzutem na taśmę, w ostatniej chwili tej kadencji budynek po cichu kupił/użyczył od miasta/ wydzierżawił i przyłączył do Hiltona niejaki Clinton. Nie śmiejcie się, w tym mieście wszystko jest możliwe. Nie ulega wątpliwości, że ta kamienica to smakowity kąsek. No jest tak blisko Hiltona. Stoliczki w sezonie można by już wystawiać na Grudziądzkiej. Poza tym Clinton ma dwoje dzieci, ileż na zmianę można użyczać każdemu z nich? To już rokuje na rozwój imperium, a każdy grosik się przyda.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.18, 21:04
    No myślę, że na Kordowskiego i jego żonę nikt już nie zagłosuje. Podobnie powinno być z tym degradowanym Błażejewiczem. Skończył swoją karier w mieście i to powinien być już jego koniec przygody z samorządem.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 19.10.18, 21:28
    Ale on niezastąpiony, wprost genialny. Sprawdził się w mieście, był lojalny, bmw i Gamański zdecydował, aby go rzucić na inny odcinek. Obawiam się, aby tam się - jesli dostanie mandat- całkiem nie zdegradował. I tak oto, ludzie , którzy są nauczycielami, pedagogami, powinni być wzorcem dla dzieci i młodzieży ośmieszą się i faktycznie degradują autorytet na oczach tejże młodzieży. Rzecz dotyczy także innych nauczycieli- radnych różnych maści, poczynając od nieudacznika.
    W ten sposób i dzięki takim ludziom już dawno nauczyciel w Chełmnie stał się synonimem zachłannego na diety, bez charyzmy, bez charakteru człowieczka. Clinton zaś to zupełnie inna historia.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.10.18, 22:59
    Ja ciągle nie mogę zrozumieć dla czego oni tolerują u siebie clintona? Przecież tracą wizerunkowo i coraz mniej ludzi na nich głosuje. Obecnie podpierają się emerytami, szczególnie do rady miasta. Mam nadzieje, że wielu wyborców przejrzało na oczy i ludzi tych w przyszłej radzie już nie zobaczymy.
  • Gość: bez znieczulenia IP: *.dynamic.mm.pl 21.10.18, 22:06
    I co? Cisza wyborcza się skończyła. Mam w d... jakichś Clintonów czy innych żebrzących o dodatek do emerytury " nic nie mogę". Oni w moherowym Chełmnie i tak przeszli. Tak jak Konowicz . A pisałem wcześniej , że w tym układzie demograficznym wybory w tym grajdole to czyste wyrzucanie pieniędzy. Bezruch i inercja mają się w najlepsze. Do zobaczenia w może mądrzejszym świecie za pięć lat.
  • Gość: Nic IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 19:14
    Jeszcze nic nie przewazylo,,jeszcze jest szansa na zmiany,,👍😉,,trzeba isc 4listopada oddac swoj glos na pana Mikiewicza,,,,dac sie wykazac osobie z nowymi pomyslami na Chelmno.Nie znam pana Mikiewicza ale obserwuje jego zachowanie ,wypowiedzi I uwazam super czlowiek na burmistrza,,,!!!
  • Gość: będzie lepiej IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 19:33
    A ja znam Artura i powiem tak: inteligencja, pracowitość i przyzwoitość. Taka szansa na zmianę może nam się już nie trafić, więc wykorzystamy ją.
  • Gość: wyborca IP: *.tvgawex.pl 22.10.18, 19:48
    Obojenie jaki jest Pan Artur zawsze to nowa krew obecny juz po 16 latach na pewno stracił zapał i się wypalił.
  • Gość: Tomasz IP: 77.111.247.* 22.10.18, 19:44
    Prosta sprawa i będę o tym pisał do znudzenia do 04.11.2018. Każdy burmistrz po nieudaczniku, bez doświadczenia, wykształcenia, ale ze zdrowym rozsądkiem i odrobiną empatii i zrozumienia dla potrzeb mieszkańców, będzie się jawił, jak gwiazda na niebie. A p. Mikiewicz posiada kwalifikacje, które rokują znacznie lepiej. Poza tym, tak po prostu, czy my mamy coś do stracenie jeśli wybierzemy p. Mikiewicza? Natomiast wybór nieudacznika pogrąży to miasto aż do samego dna. Pamiętajmy, że kadencja teraz to 5 lat. Przez ren czas można spier... więcej, niż przez poprzednie 16 lat.
    Wiem co piszę, przez kilka lat prosiłem nieudacznika pisemnie o załatwienie kilku spraw, które miały ułatwić życie sporej części mieszkańców. Za każdym razem- napiszę brzydko "zlewka"- tzw. burmistrz wiedział lepiej. I nie zrobił nic, choć to był jego obowiązek, za który przytulał bez żadnego obrzydzenia duże pieniądze.
  • Gość: astra IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 21:07
    Tak jak Swiecie potrzebowała swoją "pogodę" tak Chełmno potrzebuje swoją. Jesteśmy gotowi na zmianę. Lud dał zielone światło na nową RM tak wieć do dzieła.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 21:31
    Namawiajcie rodziny i sąsiadów do udziału w wyborach. Dzwońcie do dzieci i wnuków w innych miastach (tych zameldowanych w Chełmnie), aby przyjechali na ostateczną rozgrywkę. Teraz albo nigdy. Dość dziadostwa.

Wybór nieudacznego będzie przegraną, wręcz klęską mieszkańców, a on sam nadal będzie dewastował miasto do 2023 roku. Nadal nie będzie nowych miejsc pracy, inwestorów, mieszkań, terenów pod zabudowę, ale będą dziurawe drogi, fragmenciki chodniczków pod wybory, kolejne fontanny,budowane/rozbierane/budowanetargowiska, syfiasta woda w kranach, sitewka personalna na stanowiskach podległych temu urzędnikowi, koszary i koszty związane z ich utrzymaniem. Nadal nie będzie transparentnych konkursów na stanowiska, a ludzie niekompetentni będą na nich posadowieni do emerytury.na pewno nie będzie rozwoju, raczej niewiele będzie. Może bida z nędzą.

Trzeba się zmobilizować, ponieważ elektorat po Majewskim z PISu (ok. 1200 dusz natchnionych przez ojca Rydzyka i Prezesa wszystkich prezesów) będzie rozgoryczony, opuszczony, plączący i smutny i za namowa pewnych sił kościelnych znajdzie jakieś utulenie
    w postaci nieudacznika.
  • Gość: no tak IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 21:44
    I nadal będą rozbuchane pensje pretorian za które płacimy z naszych podatków. Żadnego umiaru.
    Księgowa z UM ponad 183 tys. w 2017, to normalne? Syta? Nawet nie wiecie, kto zacz w UM, obowiązki żenada, a wydajemy na nią krocie, więcej niż na pensje burmistrza, bo tak zdecydował nieudacznik. Nieudolny Napora, Matuszewski- kosztują krocie, a efekty ich pracy? Pożal sie Boże.
    Pieniądze w Chełmnie są, tylko, że trwonione!

Nie miałbym z tym problemu, gdyby Chełmno choć trochę rozwijało się jak Świecie czy Brodnica.
  • Gość: Figi IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:10
    Szansa dla Chelmna jest pan Mikiewcz,,I tylko na niego warto oddac glos,,!!!ludziska mobilizacja 4listopada !!!tlumaczcie wszystkom znajomym,,przedewszystkim ludziom starszym ze trzeba zaglosowac na Mikiewicza,,,,,I tak troche jeszcze do wszystkich dziwnych ludzi ktorzy mowia ,ze obecny burmistrz jest juz dlugo wie o co chodzi a jak przyjdzie nowy to nie bedzie wiedzial,JA SIE PYTAM CZY JAK PAN KIENDZIERSKI OBEJMOWAL STOLEK TO SIE ZNAL NO TO WAM POWIEM ZE NIE,,,,I przestanmy glupio gadac wezmy sie ogarnijmy I glosujmy na nowego burmistrza
  • Gość: truth IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:13
    Przypominam, że podczas debaty padło pytanie "do jakiej partii Ci najbliżej?" - Pan Kędzierski jednoznacznie się nie określił, ale powiedział, że na pewno nie wystartowałby na żadne stanowisko z listy PiSu... więc elektorat Pana Majewskiego wie co robić?
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:31
    Nie oglądałem debaty, ale myśl jest cenna. Trzeba to rozpowszechnić. Dotrzeć z tą informają do wszystkich byłych potencjalnych wyborców Majewskiego. Tu może zdecydować dosłownie jeden głos.
    Oby nie było o jeden głos za mało.

PS. Mam nadzieję, choć sam w to nie wierze (bardzo, bardzo nisko oceniam zdolności percepcyjne nieudacznego), że dotarło do niego wreszcie, jak duży ma elektorat negatywny, który swoją nieudolnością, niekompetencją przez lata sprokurował. Nieomalże na własnej piersi., na własne życzenie
  • Gość: wykształcony IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:34
    Niejednokrotnie krytykowałem Kędzierskigo za różne nietrafione pomysły ale za to co powiedział, od kogo by nie przyjął rekomendacji - wielki SZACUN i za to ma mój głos.
  • Gość: Joker IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 22:48
    Pan Mikiewicz mocno utorzsamia sie z KODem
  • Gość: w odp IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 23:29
    wolę KOD od PiSu
  • Gość: Nick IP: *.play-internet.pl 22.10.18, 23:42
    Ludzie-Wasze wypowiedzi tutaj - w zdecydowanej większości są budujące i dające nadzieje ..właśnie na zmianę/zmiany na lepsze w końcu.Tak samo dające nadzieję jak wynik niedzielnych wyborów i oby za 2 tygodnie był on jeszcze lepszy bo jak ktoś tutaj zauważył,taka szansa dla nas , dla Chełmna może już się więcej nie pojawić.Panu Mikiewiczowi życzę jak najlepiej w drodze na najważniejsze stanowisko w mieście i trzymam kciuki .Zmobilizujmy się wszyscy tego 04 listopada bo czas , żeby zlikwidować całą tą sitwę.Nie zawiedźmy,pokażmy,że potrafimy-tak jak zrobiliśmy to wczoraj
  • Gość: radość IP: *.dynamic.mm.pl 22.10.18, 23:54
    Pan Kędzierski chyba zlekceważył konkurencję ? Miasto poytrzebuje zmiany, innego podejścia/myślenia. Nie oszukujmy się - w czasie jednej kadencji Pan Mikiewicz nie zrobi tu Kazimierza nad Wisłą. Ale jest szansa na jakiś początek dobrych zmian.
  • Gość: Vivi IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 09:50
    Interesuje nas obywateli post na fejsbuku ktory wrzucil pan Kedzierski apropos nowych miejsc pracy ale niestety mimo prosb wyborcow nie odpowiedzial co to za miejsce jaki zaklad pracy ile pracownikow kompletnie nic!,na oko wielu ludzi to niestety chyba sciema,,
  • Gość: Vivi IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 09:53
    Glosujemy na nowa twarz ,,nowe pomysly na Chelmno I jego obywateli,,glosujemy na lepsze jutro I rozwoj miasta Chelmna,,glosujemy na pana Mikiewicza,,proste po tylu latach czas na zmiany nic nie jest na wiecznosc,,
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 14:32
    Zeby się Wam wszystkim ten Mickiewicz czkawka nie odbił... Nie znacie człowieka kreować się może każdy. Czytam i nie wierzę w Wasze klapki na oczach.
  • Gość: cch IP: *.tvgawex.pl 23.10.18, 15:04
    Szanse są 50/50. Mnie już cieszy że została przewietrzona Rada Miasta - 7 nowych radnych w tym 5 z partii Mikiewicza.
    Szkoda tylko że po raz kolejny dostał się Wrażeń, Piotrowski.

Ciekawi mnie kto zostanie przewodniczącym Rady Miasta. Błażejewicz nie kandydował, a Kordowski się nie dostał
  • Gość: Chelminiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 15:15
    Ludzie wyjdzcie ze swoich czterech ścian i zróbcie sobie spacerek po Chełmnie, jeśli uważacie że obecny burmistrz ,, nic nie zrobił". Zachowujecie się jak rozkapryszone dzieci oczekujecie czegoś tu i teraz, nic od razu sie niezrobi. Iść i zagłosować byleby na innego to świadczy jak słabymi i mało rozumnymi ludzmi jesteście.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:27
    Coś zrobił? Dla miasta? A co takiego?
    Czego się nie dotknął, to klapa. Ale częściej nie dotykał, bo się nie da, bo biorę na klatę, bo tak już musi być. W życiu takiego nieroba nie widziałam.
    Dla siebie, i owszem, śliczne dojazdy do posesji, lampeczki, chodniczki. I to za Twoje pieniążki. Dla kolegów też zrobił dobrze, popytaj, przejdź się po niektórych osiedlach. Najlepiej tych z domkami "w ruinie". Cieszysz się?
  • Gość: Vivi IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:40
    A ja ci proponije jak bedziesz chodzil po miescie I podziwial piekne odremontowane kamienice to wejdz I porozmawiaj z ich mieszkancami!WIEKSZOSC Z TYCH PIEKNIE ODREMONTOWANYCH KAMIENIC TO KAMIENICE GDZIE RZADZA WSPOLNOTY I TO ONE REMONTOWALY CZEST BIORAC OLBRZYMIE KREDYTY NA REMONT KAMIENICY,,z miasta nie dostaly zlotowki na dofinansowanie,,wiec przestan Chelminiak pisac bzdury bo miasto jego kamienice to wiekszosc zasluga wspolnot I ich ciezko zarobionych pieniedzy,,,a nie burmistrza!
  • Gość: Gos IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 15:20
    Mickiewicz musi ostro ruszyć z kampanią, bo już Kędzierski i jego pieski nagabują, mam nadzieję że ludzie przejrzą na oczy i skończą się układy , i postawią na nawego burmistrza ,
  • Gość: zero IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:34
    brawo
  • Gość: Gosc IP: 171.25.230.* 23.10.18, 15:45
    Przewietrzyć to trzeba jeszcze urząd miasta i te stołki zajmowane przez zasiedzenie wtedy bedzie lepiej.
  • Gość: zero IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:40
    Kędzierski do FAMU !!!
  • Gość: fox IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.18, 11:53
    Mariusz Mariusz Mariusz !!!! Wszyscy głosujmy na Kędzierskiego !!!! Jest dobrze co chcecie zmieniać . Chełmno bez Kędzierskiego nie istnieje 4.11 głos na Kędzierskiego
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 12:30
    Hahaha,,,ups,,,,bez komentarza
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.18, 12:36
    Chełmno dla Kędzierskiego on zamienił Chełmno drewniane w murowane … Chełmno dla Kędzierskiego
  • Gość: Ceni IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 15:48
    Hahaha,,,,dobre
  • Gość: Jola IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:25
    Na nową twarz? Ludzie czy wy już postradaliscie wszystkie zmysły? Człowiek z nikąd tzw. nowa twarz nie może się nawet pochwalić działaniem w 9 hills Festival. Tam gdzie był szefem firma padła. No jak chcecie takiej przyszłości to proszę bardzo. Szok i przerażenie jak patrzę na wyczyny niektórych obywateli.
  • Gość: Kiki IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:33
    Z calym szacunkiem a pan Kedzierski kim byl jak obejmowal po raz pierwszy fotel burmistrza ,,zwyklym panem uczacym wf,czlowiekiemzczlowiekiemz nikad bo duzo ludzi go nie znalo,,,a teraz wielkie gadanie bo sie zna na wszystkim ,,,to ja sie pytam Chelmno ktore jest na liscie miast najlepiej rozwinietych w swoim przedziale czyli miasta do 20tys mieszkancow?wydaje mi sie ze chyba na szarym koncu?wiec co nie jest nam potrzebny burmistrz z nowymi pomyslami,,nie wypalony ?
  • Gość: Jola IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:37
    Z takimi pomysłami??? nowosci.com.pl/kolegium-nad-przepascia/ar/10913085
  • Gość: Vivi IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 15:47
    Ponawiam pytanie,,co to za zdjecie na fb z rzekomymi miejscami pracy?konkrety co to za firma gdzie ma powstac ile miejsc pracy?bo z calym szacunkiem ludzie w Chelmnie sie glowia I niestety nic nie kojarza I nic nie pasuje a pan birmistrz wrzucil zdjecie I milczy?
  • Gość: bez złudzeń IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:20
    Ja rozumiem, że teraz hejterzy obydwu stron barykady w Chełmnie będą obrzucać się czym mogą. A ja mam proste pytanie: kto to jest ten Mikiewicz? Młodzian to nie jest więc czy coś już w życiu mu się udało? wyszło? życiorysu jako osoby publicznej nigdzie się nie uświadczy. Premię za nowość już w pierwszej turze dostał, czas żeby zaprezentował się przed drugą. Kędzierskiego znamy, wiemy,że przez te lata rękawów sobie nie powyrywał ale jakoś w tym zapyziałym Chełmnie z tymi jadowitymi moherami funkcjonował. Wiadomo, że każdy nawet ten zgorzkniały chełmiński mieszczanin ma jakieś swoje wyobrażenia, marzenia, idee fix ale na cudotwórcę z worem pomysłów i pieniędzy , to mogą tu czekać jak na Mesjasza. Nie robię sobie złudzeń przed drugą turą, marazm i martwota przetrwają bez względu na sternika.
  • Gość: Tak jest IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:35
    Tak udało mu się już coś rozwalić nowosci.com.pl/kolegium-nad-przepascia/ar/10913085
  • Gość: Jkl IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:34
    Oj, chyba nie zrozumiałeś tego co przeczytałeś? Specjalnie dla Ciebie fragmenty artykułu: "Nasze NKJO kształci w trybie trzyletnim nauczycieli języków na mocy porozumienia z uczelnią wyższą. W Toruniu jest to UMK. W myśl ustawy porozumienia te wygasną w 2015 r", "Obawiam się, że mamy do czynienia z końcem tej formy kształcenia nauczycieli", "Absolwenci kolegium są cenionymi nauczycielami. Wiem, że zarząd województwa, jako organ prowadzący, stara się ratować dorobek NKJO" "Toruńskie kolegium powstało w 1990 roku - 22 lata temu, jako jedne z pierwszych w kraju. Jego mury opuściło już 1569 wykwalifikowanych nauczycieli języków obcych. Od początku istnienia dewizą NKJO jest wysoki poziom kształcenia." I na koniec, fragment dla mnie najważniejszy, oddający przynajmniej w części charakter p.Mikiewicza: "Podobne napięcie słychać w głosie samego dyrektora kolegium. - Zgodnie z ustawą sama nazwa, a więc i marka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu zniknie. Byłoby jednak ogromnie żal, gdyby zniknął też nasz ponaddwudziestoletni dorobek - mówi dr Artur Mikiewicz. - Z troską i obawą myślę o pracownikach. W końcu potencjał ludzki to kluczowa rzecz w edukacji."
  • Gość: zero IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:42
    Lepszy taki niż byle Jaki Mariusz
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 20:19
    Nieudacznik to mitoman.

Może ten blok jest w tradycyjnej wojskowej amerykańskiej technologii i niewidzialny dla przeciwnika? Jak ten okręt w 007?
    A pamiętacie, że chyba w 2014 albo 2015 jeździł do Świecia podglądać , jak działa tamtejszy TBS? Jak prowadził rozmowy? Jak się chwalił w Pomorskiej? Już niedługo, lada dzień....
  • Gość: fox IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.18, 12:34
    W Chełmnie tylko Mariusz Kędzierski … Nie ma Chełmna bez Mariusza.... Pamiętajcie głos na Kędzierskiego
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 16:09
    Narazie to ja widzę same pieski Mikiewicza które blokują pozytywne wpisy na temat Kędzierskiego przypadek nie sadze... Agora SA wiadomo kto jest z tym powiązany i ma korzysci z tego tytułu administratorze... Mikiewicz to jeden wielki Kołcz który mówi co chcecie usłyszeć... Niby nie jest związany z żadną partią ale radzę się lepiej dowiedzieć... Już nic nie napiszę więcej bo zostanie usunięte i zablokowane.
  • Gość: haha IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:16
    Pozytywne opinie na temat nieroba mają pijaczki z Grudziądzkiej, Sam słyszałem przed wyborami, jak jeden bełkotał, że to w porzo gość, bo pozwala pić na głównym deptaku Chełmna.
  • Gość: Xxx IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 16:24
    A to ciekawych masz przyjaciół z deptaka. To wszystko co jest zrobione to samo się zrobiło. Lepiej zagłosować na kogoś kogo się nawet nie zna. Może warto poznać kandydata który już doprowadził swoją firmę do upadku. Można sobie poczytać jak ktoś nie wierzy. Proszę bardzo nowosci.com.pl/kolegium-nad-przepascia/ar/10913085
  • Gość: Kikisl IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:01
    Slabe,,troche kiepska nagonka na Mikiewicza,,czegos czlowieku nie rozumiesz czy myslisz ze mieszkancy glupi !!!to teraz moze cos w strone obecnego burmistrza ile kosztowalo nasze miasto przenoszenie targowiska ile wkoncu zaplacilismy kary za zrobienie targowiska bez zezwolenia I w koncu ile stracily male sklepiki I przenoszeniu targowiska,,I na koniec ani porzadnego targowiska przy sklodowskiej ani przy rynku
  • Gość: Chelminiak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 16:38
    Tak od razu wszystkim jest bardzo dobrze znany p.Mikiewicz po czym to potwierdzacie? Po byciu na jednym wykladzie u niego na uczelni? Może udało sie komuś skończyć kierunek studiów i teraz w ramach wdzięczności chce oddać głos na tego kandydata?. Żebyście sie tylko nierozczarowali swoja decyzją.
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 17:22
    Akurat Ci co skończyli te studia u Mikiewicza (Mickiewicza 😂) będę pocztówki sprzedawać żeby żyć z turystyki 😁🤔😊
  • Gość: Jola IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 17:42
    Ktos chce wpuścić konia trojanskiego. Będą płakać jak zamiast drogi będzie impresja na ryneczku a zamiast normalmej pracy sprzedawanie pocztowek na miescie.
    Ale będziem za to balować na koszt mieszkańców. Raj. Pińcet plus i na miasto.
  • Gość: Do Jolcia IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:17
    Oj Jolcia Jolcia ,,gdzie teraz mamy rozwoj miasta,,gdzie przemysl,,gospodarczo nie istniejemy,, a ty tu takie glupoty kobieto piszesz,,ludzie pamietaja wszystkie gafy burmistrza a bylo ich sporo,,Chelmno zamiast sie rozwijac to sie zwija,,po Famie powinnien powstac zaklad przemyslowy zatrudniajacy Chelminiakow a nie kolejny markiet ktory wyprowadzi kilka firm ze sklepow w centrum,,moze sie popytarz Jolcia wlascicii malych sklepikow w centrum jak przeklinaja ,ze miasto wymrze a oni zdechna.A moze nie slyszalas jeszcze jak ludzie wyzywaja ze burmistrz wyprowadza centrum w strone Lunawskiej I to tam bedzie jadro Chelmna,,,
  • Gość: Do Jolcia IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:19
    Widac za obecnego burmistrza bedzie po miescie,,glosowac wiec trza na Mikiewicza bo gorzej za niego nie bedzie tylko lepiej
  • Gość: zero IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:35
    SUPER
  • Gość: szansa IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 17:44
    Rzeczywiście, ludzie głosują na Mikiewicza bo jest im baaardzo dobrze znany, ale ... Kędzierski ! Chcą dać szansę p.Arturowi i Chełmnu. Przecież niżej nasze miasto upaść już nie może - jesteśmy najbiedniejszym miastem powiatowym w Polsce !
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:02
    Miejsce nieroba jest na stadionie-do podawania piłek na spartakiadach wiejskich jak znalazł.On nic nie potrafi, nawet zarządzać swoimi pieniędzmi, przy takich dochodach. A że niezdolny do uczenia się, to i budżet miasta ratuje pożyczkami i kredytami. A miasto ma pieniądze z podatków, z dotacji, itp.- ale co z tego? Pensje jego najbliższych przydupasów rosną niebotycznie, taki np. Matuszewski słabiutki, oj słabiutki, a pensja wzrosła mu przez 5 lat o 43 procent.Napora już dawno powinien być co najwyżej zarządcą pomostu nad J. Starogrodzkim. Sitwa oplotła miasto i żyła na koszt mieszkańców, jak pączki w maśle.
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:06
    Skoro jestesmy najbiedniejszym miastem powiatowym w Polsce to komu mozemy podziekowac,,chyba obecny burmistrz niema sie czym chwalic!czas dac szanse nowemu panu Mikiewiczowi I wtedy zobaczymy ,,,teraz nie mozna w tym tkwic trzeba wybrac madrze I zmienic wlodarza
  • Gość: Bartek IP: *.metrolink.pl 23.10.18, 18:04
    Wyborne!
    Chełmno - zapomniana dziura, najbiedniejsze miasto powiatowe w Polsce a burmistrz trwa od 20 lat! W Japonii taki delikwent popełniłby rytualne sepuku ale najpierw przeprosilby za swoją nieudolność...
    A tutaj niektórzy jeszcze mają wątpliwości na kogo głosować. Dramat ludzie.
  • Gość: Gosc IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 18:34
    Boja sie o własne ciepłe posadki w urzędzie ,boja sie ze beda musieli zabrać się do pracy
  • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:40
    Tym, którzy głosowali na pana Majewskiego polecam - 1:30:40, www.youtube.com/watch?v=FfXuAYpfhQY&feature=youtu.be
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.10.18, 19:08
    Hah czyli lepiej skłamać że nie należy się do żadnej partii niż powiedzieć prawdę brawo!
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 18:37
    W sedno. Brawo!
  • Gość: vox populi... IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 18:47
    Dramat straszny ,przez 16 lat żadnego zakładu pracy utworzonego żeby ludzie mieli gdzie zarabiać na życie za to szalenie wzbogaciły się jednostki ( zainteresowanych odsyłam do oświadczeń majątkowych publikowanych w BIP z przestrzeni kilkunastu lat ).Teraz te jednostki i ich przydupasy krzyczą i opluwają błotem kontrkandydata,który okazuje się być konkretnym i groźnym rywalem ale ludzie nie są głupi i swoje wiedzą i zagłosują zgodnie ze swoją wolną wolą i własnym sumieniem.Do stracenia nie mamy nic a zmiany są dobrą sprawą.Natomiast co do jednej z powyższych wypowiedzi to p.Mikiewicz nie jest człowiekiem znikąd - to rodowity chełmnianin.
  • Gość: widmo IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 19:32
    Zwolennicy Mariusza, pomóżcie, bo ja nie potrafię znaleźć. Chyba został tak wkomponowany, że go nie widać:
    "Będą 43 mieszkania, 05.09.2007 20:39
    W Urzędzie Miasta Chełmna odbyło się spotkanie z projektantami budynku, który stanie przy ul. Podmurnej.
    W bloku dach nad głową znaleźć mają 43 rodziny. - Budynek będzie utrzymany w kolorze ceglastym, by wkomponował się w teren przy spichlerzu - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Konserwator widział wstępny projekt. Budynek będzie trzyklatkowy, czterokondygnacyjny. Mieszkania będą miały od 25 do 40 metrów kwadratowych. Metraż może się jednak powiększyć, będą jeszcze nad tym pracować projektanci."
  • Gość: dedr IP: *.147.37.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.10.18, 20:53
    hmm...
  • Gość: Set IP: *.147.37.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.10.18, 20:55
    i tak znowu wybierzecie po swojemu
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 21:21
    Szczególnie urzędasy.

Póki co Kędzierski kupił głosy pracowników UM i podległych instytucji oraz ich rodzin za publiczne pieniądze, obwieszczając wszem i wobec - w 2019 będziecie mieli gwarantowana podwyżkę o 5 % . Czy ktoś podaruje miastu tę kwotę, czy też będzie dalsze łupienie mieszkańców podwyżkami opłat i danin? Nadmieniam, że minimum tej wielkości podwyżki mają co roku od wielu, wielu lat ( a było i 7 %), taki hojny jest nieudaczny. A miasto kwitnie, oj kwitnie....

"wzrost wynagrodzenia dla pracowników urzędu miasta, jednostek podległych, instytucji kultury i zakładu budżetowego o 5,00% w stosunku do wynagrodzeń przewidywanych w 2018 roku."

W sumie to bezczelny jest ten nasz Kononowicz.
  • chelmno2016 23.10.18, 21:25
    Głosuje na Mariusza Kędzierskiego. Nie wybieram kota w worku. Nie znacie tego kandydata. Nic o nim nie wiecie. Ryzyko jest zbyt duże. Mam nadzieję, że Mariusz się zdynamizuje poprowadzi Chełmno ku rozwojowi.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.18, 21:35
    Prowadzić do czegoś, to nie znaczy doprowadzić. Prowadzi 16 lat i doprowadził?
    Co do nieznajomości kandydata, skąd wiesz, że go nie znamy?
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 21:43
    Pan Mariusz mial przez 16 lat mandat zaufania I co jestesmy na szarym koncu w rankigu bidoty,,zawsze obiecywal I co I Chelmno sie nie rozwinelo,,co z tego ze go znamy ae nikt nie jest glupi kazdy widzi ze sie nie nadaje,,,trzeba zmiany ,,trudno nikt nie jest do stolka przyklejony na wiecznosc,,Tylko pan Mikiewicz burmistrzem
  • Gość: kot IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 21:38
    Odpowiedz na jedno pytanie: w jaki sposób zdobyłeś swoją pierwszą pracę?
  • chelmno2016 23.10.18, 21:43
    Pytasz o mnie ? W jaki sposób zdobyłem moją pierwszą pracę? Odpowiadam, studiując dwa kierunki na dwóch różnych uniwersytetach i nie żałuje tego, opłacało się. Jestem za zmianą, ale chcę dać szansę Kędzierskiemu. Może się mylę, ale dźwignę to ryzyko.
  • Gość: kot IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:05
    Widzisz, Twój pierwszy pracodawca też zaryzykował bo Ciebie nie znał, ale dał Ci szansę i jeśli nadal tam pracujesz to się sprawdziłeś. To ile lat jeszcze chcesz dźwigać to ryzyko? Przecież napisałeś, że jesteś za zmianą. Dobrze się zastanów, bo od kilkunastu lat nie mieliśmy takiego kandydata jak p.Mikiewicz i nie wiadomo kiedy znowu będzie taka szansa na zmianę.
  • Gość: ja IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:35
    Nie można jednak oczekiwać cudów od burmistrza.

My na ten cud gospodarczy czekamy od 2002. Jak nazwać kogoś, który coś obiecuje, a nie robi tego? Kłamca. A jak nazwać kogoś, kto szasta naszymi (bo nie jego, on ma długi)
    i kupuje koszary, które gniją, buduje targowisko nielegalnie, potem je rozbiera, potem znowu buduje? Za ulice Kwiatową, wydane duże pieniądze i niekończące się remonty remontów drogi oddanej do użytku ledwie kilka lat temu funkcją radnej zapłaciła Konowalik. Ale to za mało. On osobiście powinien mieć proroka na karku za niedopełnienie obowiązków i niegospodarność. Kredytuje funkcjonowanie miasta pożyczkami, a jego najbliżsi współpracownicy, kilkunastu - zarabiają po 10- 12 tys. miesięcznie? Miasto leży, wszyscy wokół się śmieją (sprzątanie ulic ręcznie, transport publiczny- mały wydzierżawiony busik, który wymusza pierwszeństwo, od zawsze jedno publiczne przedszkole, żadnego publicznego żłobka, nic się nie buduje, ale lokale miejskie sprzedaje za bezcen). W tym czasie wybrani u jego boku się utuczyli (czytaj doją miasto na potęgę).

PIS miał rację z tym ograniczeniem kadencji do max dwóch. Ostatnie 16 lat to zupełne dno w wykonaniu tego pana. Uważam, że eksperyment się totalnie nie udał.
  • Gość: phi IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:46
    Ja w życiu bym mu nie powierzył zarządzania moim garażem. Ani piwnicą.

Ale, ale - krążyły pogłoski, że w przypadku przegranej (chyba nie jest taki głupi, aby się z tym nie liczyć, chociaż...), co chyba jest oczywiste, ma zaklepane stanowisko (bardzo dobrze płatne) w spółce podległej urzędowi miasta. Pożyjemy, zobaczymy.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.18, 11:00
    Jeszcze na te pytania nie odpowiedziałeś.

• Gość: Gosc IP: *.play-internet.pl 23.10.18, 21:39
    Głosuj głosuj kolejna fontannę postawi ,podwyżki urzędasom da ,a w urzędzie jak zwykle na.zmianę na zakupy będziecie chodzić o ciągle źle i nie dobrze .czas żeby oczy się otworzyły czas oj czas w żadnym urzędzie i za żadnego burmistrza tak nie będziecie mieli jak teraz
  • chelmno2016 23.10.18, 21:53
    Kolejna fontanna nie jest potrzebna. Owszem obecna nie jest najlepsza, ale zawsze można to zmienić. Nie pracuję w urzędzie, mieszkam w Chełmnie. Rozumiem rozterki mieszkańców, sam też je mam. Nie można jednak oczekiwać cudów od burmistrza. Mieszkam tutaj dwa lat i uważam, że idzie ku lepszemu. Może małymi krokami, ale chyba idzie. Nowy burmistrz to nowe nieznane i nowa niewiadoma.
  • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.18, 17:47
    Jeszcze na te pytania nie odpowiedziałeś.

• Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 18:53
    Nieudaczny musi odejść.
  • Gość: Jan IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 19:05
    Pytanko mam: kiedy Gamański i Całbecki pozdejmują te swoje banery i plakaty wyborcze z lamp w całym mieście? Wiatr to goowno szarpie, zrywa, wala się po ulicach, chodnikach, tu i ówdzie - na ogrodzeniu, budynku się zaczepi. Nie łaska posprzątać po sobie? Kto powinien to egzekwować i dopilnować ze strony miasta? Jeszcze jeden przyczynek, że dziadostwu powiemy dosyć!!!
    Na marginesie, nie mam zamiaru oglądać te gęby więcej, niż musiałem. Sprzątać!
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.18, 21:17
    Przepisy mówią jasno mają miesiąc na posprzątanie
  • Gość: Jan IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 22:42
    I nie da się wcześniej? Znikną z lamp miejskich i będą się walały po chodnikach, posesjach, na ulicy, bo same spadną? Kto będzie sprzątał, bo oni już nie muszą, bo na lampach nie ma? Na plakaty to Gamański miał, a na sprzątanie już nie i musi dozbierać z cegiełek przez miesiąc? Jak mu nie wstyd. A rolą miasta jest działać. Tylko, że tam z działaniem, myśleniem, przewidywaniem cieniutko. Nadmieniam, że w okresie 30 dni ustawowych na sprzątniecie makulatury będzie Święto Niepodległości i zwyczajowo na ulicach , konkretnie na lampach są eksponowane biało- czerwone chorągiewki. Szkoda, że zwykle brudne, ale cóż, takie miasto, taki szacunek do symboli.Mieszkam tu, płace podatki nie życzę sobie oglądania na ulicach facjaty Gamańskiego i Całbeckiego na każdej lampie, co 20-30 metrów, bo chcę w spokoju świętować 100 lat Niepodległości.
    Prezentujesz tok rozumowania i postrzegania rzeczywistości, jak niejaki Duda (demokracja, żarówka) albo nieudacznik, który przez 16 lat nie potrafił rozwiązać problemu wielkiej dziury po spalonym Domu Kultury w reprezentacyjnej części miasta z pomnikiem ułana i konia wielkości naturalnej.
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.10.18, 10:52
    Takie jest prawo nie wiem czego nie rozumiesz? Dziura na rynku jest PRYWATNA.
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 11:47
    Ale podobno jest przepis ,,jesli przez iles lat(nie wiem dokladnie ile wiec nie chce szczelac ale my sie na to prawo lapiemy)mozna by bylo zrobic porzadek z wlasciciem dziury na rynku ,,no ale.......
  • chelmno2016 23.10.18, 21:38
    Nie od dwudziestu, ale od szesnastu. rzeczywiście nic nie rozbił. Bądźcie obiektywni. Głosuje na Kędzierskiego, przynajmniej go znam.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:13
    Jestem otwarty, nie spowinowacony z urzędasami, nie jestem beneficjentem działań Kędzierskiego , nie jestem jego fanem ani zbudowany tymi 16- toma latami, gdzie można było coś zrobić, może inaczej , może... Ale to samo pytanie mam do jego konkurenta , w Chełmnie to jest meteoryt, nikt o nim nie słyszał, skąd niby ten jego ciąg na tą funkcję? czym dotąd się i gdzie dał poznać? Cenzus dr jest istotny chwalebny , tylko jaki ma to związek z ciągiem na stanowisko burmistrza? Widzę, że wielu tu piszących są kompletnymi abnegatami z zakresu zarządzania administracją samorządową, po prostu zwykłe chcieje, ziejący ogniem, topiący własne porażki w wytykaniu i ocenie innych. Ja nie twierdzę, że nowy się nie nadaje, ale naganianie na pięć lat kota do wora to chyba zbytnia nieroztropność.
  • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 22:45
    Napisałeś, że nie twierdzisz, że nowy się nie nadaje - i to jest kluczowe zdanie. Że stary się nie nadaje, po tych 16 latach wiemy na pewno. Wolę "kota w worku", zawsze to jakaś nadzieja, niż pewną porażkę.
  • Gość: doopa IP: *.dynamic.mm.pl 23.10.18, 23:39
    Oczywiście ze pomysły z fontanną tzn.myjką na Rynku były niby konsultowane, a teraz nagle chcą ją przebudować, albo koszroawiec .. kto i po co go kupilscie ? Koncz wasc Pan i wstydu oszczędź
  • Gość: ezra IP: *.metrolink.pl 24.10.18, 00:01
    Nie głosuję bo nie mieszkam już w Chełmnie. Głosuję gdzie indziej i na innych kandydatów.
    Nie mam jeszcze 30 lat, skończyłem prestiżowe studia, zarabiam ok 10k netto. Mam za co żyć, mam perspektywy na dalszy rozwój. O swoją przyszłość jestem spokojny, choć pracuję bardzo ciężko.
    Wy - głosujcie dalej na nieudacznika Kędzierskiego niech i jego przydu***y zarabiają po 10k ale siedząc i grając w pasjansa na komputerach.

Gadka - tego nie znam, to zagłosuję na starego - kretynizm w czystej postaci. 16 lat nas oszukiwał, 16 lat był nieudolny. Partacz totalny. Szkoda, że PIS zrobił dwie kadencje, na 50-lecie rządów mógłby zbudować swój własny pomnik na rynku. na koniu. pod mega fontanną w kształcie szubienicy. i z bazarem dookoła.
  • Gość: Herold IP: *.210.245.203.neter.pl 24.10.18, 00:49
    Tutaj macie wszystko o p.Mikiewiczu i ekipie.
    Jako jedyni mają spisany program !!!

miastomieszkancow.eu/
  • Gość: Kasia IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 07:03
    Jestem przekonana, że z oddanych na Kędzierskiego głosów, co najmniej 1/3 to przekupieni kolejnym podwyżkami urzędnicy ze wszystkich podległych urzędów, instytucji i ZWiK wraz z rodzinami.
  • Gość: Calgon IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 08:21
    Burmistrza trzeba zapytac o to dlaczego nam obywatelom robi podwyzszki jeslli ma swiadomosc ze obywatele sa ubodzy,,z kad wezmie na podwyzki dla urzednikow miasta.Ile stracilismy przy przenoszeniu targowiska bez zezwolenia,co z zakupionymi terenami po jednostce wojskowej bo teren kupiony a pomyslu I kasy na niego brak,,dlaczego na srodku starego miasta stoi obrzydliwa fontanna ktora nijak nie pasuje,,dlaczego zadluzane jes miasto,,dlaczego nie powstaja nowe zaklady pracy,,dlaczego po Famie powstanie nastepny super markiet a nie hala przemyslowa ,,itd.....itd.'..
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 08:44
    Herold- przeczytałem twoją zajawkę o kandydacie- meteorycie, chyba sam widzisz że to jest mocno dente. Ta wirtualna miłość kandydata do Chełmna jest żenująca, napisał o niej typowy chciej, z tym quasi programem mógłby zupełnie spokojnie startować np.na burmistrza Pcimia. Dziękuję Ci Herold za to przybliżenie kandydata , teraz mam czytelny wybór: sprany dotychczasowy czy nowy kandydat - nikt. Nie deprecjonuję watościowości kandydata w jego branży, tylko trzeba zadać mu pytanie " chłopie po co ci to?".I takie pytanie jako ozdobnik- czemu tak skrzętnie ukryte są preferencje polityczne kandydata?
  • Gość: Calgon IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 09:12
    Chelmno najbiedniejsze miasto powiatowe w Polsce,,NAJBIEDNIEJSZE MIASTO! a rzadzi nam nie przerwanie od 16lat burmistrz miasta pan Kedzierski,no naprawde gratulacje WSTYD I niema sie czym chwalic,,poowinien miec troche odpowiedzialnosci I samokrytyki ii nie stsrtowac juz na nastepna kadencje,,,ze nic nie potrafi to my widzimy
  • marysia33 25.10.18, 18:55
    Jestem przekonana, że połowa głosów oddanych na p. Mikiewcza to rodziny osób, którym obiecał stanowiska w miejscach, o których wspominasz!!! Słyszałam, że ekipa p, Mikiewicza ma ochotę na wszystkie stanowiska kierownicze w tym mieście i szczególnie się z tym nie kryją. Z taką butą jeszcze nigdy się nie spotkałam!!! Ludzie czy wy naprawdę tego nie widzicie? głosujecie na pana nie wiadomo skąd, który zamierza w ciągu jednej kadencji ustawić wszystkich swoich znajomych.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 19:43
    A co zrobił przez lata konowicz? Stworzył układ doskonały, gdzie jego ludzie doili publiczne pieniądze bez żadnych ograniczeń, bez odpowiedzialności, często nawet za biechlujne wykonywanie swoich obowiązków.

Wklejam ponownie swoje sugestie
    Koniecznie na zieloną trawkę trzeba wysłać z nieudacznym : Naporę (od koła szachowego) za całokształt, Matuszewskiego (od brudnej wody, braku ciśnienia, braku wody), Sytę i Brzezińska- już się nachapały do obrzydzenia za nic nie robienie, Ludwikowską- za zerowy poziom promocji i kultury w mieście, Fleminga- za nieróbstwo na pół etatu za pieniądze z pełnego etatu, spełnianie wszelkich zachcianek nieudacznego, brak realizacji ochrony zabytków w mieście, nierozwiązany problem z misz-maszem na Grudziądzkiej (reklamy, stojaki). No i gwiazdę parkowania przed UM wbrew przepisom prawa za osobistą odpowiedzialność za wszelkie prace remontowe na terenie miasta, odbiory spier... inwestycji od wykonawców, utrzymanie dróg, w tym naprawy okresowe dziur przez ubicie smoły ze żwirkiem gumofilcem pracownika fizycznego- Szustera.

Jeśli Mikiewicz ma zamiar przewietrzyc stajnię Augiasza- popieram.
  • Gość: do mieszkanca IP: 171.25.230.* 24.10.18, 10:59
    " Nie deprecjonuję watościowości kandydata w jego branży, tylko trzeba zadać mu pytanie " chłopie po co ci to?"" Takie same pytanie można zadać obecnemu burmistrzowi. Przecież w różnych rankingach już niżej upaść nie możemy !!!!.
  • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 11:24
    Chełmno 2016 i mieszkaniec to krewni lub znajomi królika. Jeśli te 16 lat ich nie przekonuje, to nie ma rady. Na szczęście jest coraz więcej przytomnych i szansa na zmianę coraz bardziej realna.
  • Gość: Obudz sie IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 11:50
    Obudzic sie juz pora,,,jeszcze niech nas jest wiecej na wyborach,,niech wreszcie nadejda zmiany bo przeciez my obywatele miasto kochamy,,,glosujmy madrze I zmienmy juz burmistrza juz wyzucic go z tego stolka pora,,,a swoja droga to lud Chelminski ciekaw jest jaka to podobno ciepla posadka czeka na pana obecnego burmistrza
  • chelmno2016 24.10.18, 22:44
    Jedynie słusznym i dobrym wyborem burmistrza na nową kadencję jest wybór Kędzierskiego. Dajmy mu szansę.
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.10.18, 12:27
    Ha ha czytam i nie wierzę 😂 gość przesunie sobie granice miasta, zrobi coś na co konserwator zabytków nie wyrazi zgody jesteście naprawdę tak tepi, że wierzycie p. Mikiewiczowi w rzeczy nierealne człowiek znikąd, który przyjedzie na 8 godzin do urzędu i wróci pod Toruń. zenua
  • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 13:08
    "Nałóż czapkę skinie, skinie nałóż czapkę
    Kiedy wicher wieje, gdy pogoda w kratkę
    Uszka się przeziębią, kark zlodowacieje
    Resztki myśli z mózgu wiaterek przewieje" :)
  • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 14:06
    Kolejny argument, że na tym forum rzeczowo poglądy rzadko można wymienić. Napiszesz coś co jest nie po myśli i wyobraźni jakiegoś muła bagiennego to cię ofuka bo nie rozumie, że ktoś może uważać inaczej, bo jego choćby w pyskówce musi być na wierzchu. Taka społeczność, tacy ludzie, a zauważyliście że w tych wyborach , poza przychylnością logistyczną, funkcjonariusze Kościoła byli z lekka wycofani, pewnie uznali że tabuny moherów są już wystarczająco zmajoryzowani i zrobią co im wskazano. II tura to potwierdzi.
  • Gość: Lapy precz IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 14:41
    Lapy precz od kosciola,,!
  • Gość: w odp IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 15:19
    w odpowiedzi " lapy precz" : Na klęczki mule i pokutuj, bo występować o rozumek za późno.
  • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 14:52
    Gratuluję przenikliwości i inteligencji. Wytropiłeś abnegatów, stwierdziłeś autorytarnie że nowy kandydat to meteoryt, że nikt o nim nie słyszał, że jest nikim, bezbłędnie określiłeś poziom inteligencji, po zaledwie kilku wpisach. Naprawdę jestem po wrażeniem, pozostało tylko stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie jaki jesteś zaje...
  • Gość: fikołek IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.18, 17:21
    niestety, ale czasami staje się między młotem i kowadłem. Teraz tak jest z wyborem burmistrza. Obecny już się narządził, nic więcej nie jest w stanie zrobić, niż to co do tej pory zrobił - czyli niewiele. dajmy szansę innemu. z pewnością nie będzie gorszy, niż obecny. jest szansa, że zrobi coś więcej, niż przewrót w przód czyli fikołka.
  • Gość: wyborca IP: *.tvgawex.pl 24.10.18, 19:31
    W dniu 26.10.2018 w godzinach 17-19 w świetlicy spółdzielni mieszkaniowej ul. Młyńska 7 (pawilon) będzie można porozmawiać dowiedzieć się więcej od samego Pana Artura Mikiewicza .
  • chelmno2016 24.10.18, 22:57
    Pan Mariusz Kędzierski jest dobrym burmistrzem i obywatelem tego wspaniałego miasta, którego dynamika rozwoju jest niewątpliwie zauważalna, oczywiście przez tych którzy chcą lub muszą (z urzędu) ją dostrzec. Dlatego nieustannie nawołuje: głosujemy na Kędzierskiego, niech zostanie tak jak było. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej i jak powiedział klasyk "jest pięknie". Kto za Mariuszem łapka w górę.
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 23:17
    Hahaha,,niezly bajer,,,pieknie jest ,,taak ,,,szkoda gadac,,lapka w gore ale za panem Mikiewiczem
  • Gość: Mela IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 23:18
    Obecny burmistrz juz nieeee
  • Gość: wiadomość IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 23:42
    do chełmno2016

niech zostanie tak jak było

Dobrym prognostykiem dla Twojego nawoływania do oddania głosu na nieudaczego jest fakt, że byleś/-aś gorącym fanem Clintona, który w końcu został, przez wyborców pogoniony z kretesem na śmietnisko historii Chełmna. I pozostanie tam, dopóki jego mentor Gamański nie wyciągnie go ponownie z niebytu działacza samorządowego i nie wpisze na listy wyborcze do powiatu AD 2023 (zupełnie jak zdegradowanego ze zrujnowaną opinią, który do samego końca, na ostatniej sesji twierdził, że zakup zrujnowanych koszar za 3,2 mln był dobrą inwestycją).
    Boże, miej nas w opiece.
  • Gość: ale jaja IP: *.dynamic.mm.pl 24.10.18, 23:52
    dynamika rozwoju jest niewątpliwie zauważalna,

No nie, zupełnie jak w dzienniku telewizyjnym tow. Gierka albo TVP Kurskiego.
  • chelmno2016 25.10.18, 07:13
    Niczego nie przesądzaj. Nie jest wcale wykluczone, że tak dobry samorządowiec jakim jest, były już radny Jacek K. nie powróci z tarczą. Owszem nastąpiło pewne tąpnięcie w postrzeganiu przez mieszkańców prawdziwego dobra i właściwego kierunku rozwoju Chełmna. Objawiło się to brakiem Jacka K. w radzie. Jestem jednak przekonany, że jest to stan jedynie przejściowy i jest także skutkiem pewnego niedopatrzenia z strony wyborców. Apeluje do wszystkich mieszkańców Chełmna: do tych z lewa i do tych z prawa. Nie popełniajcie po raz kolejny tego samego błędu. Nie odrzucajcie dobrego kandydata na dobrego burmistrza, którym jest Mariusz K. Odrobienie ewentualnej porażki byłoby bardzo trudne. Pięć lat bez Mariusza na stanowisku burmistrza Chełmna, "...jak żyć panie premierze..."
  • Gość: Ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.18, 23:27
    Tyle twego co tu naskrobisz i nic wiency.
  • Gość: jaca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.18, 12:30
    Tylko Mariusz !!! To dzięki Kędzierskiemu Miasto zawdzięcza taki piękny wygląd i pięknie się rozwija... To Kędzierski rozbił bank Unii i Funduszy Europejskich bez niego nie ma szans na środki z Brukseli
  • Gość: foxm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.18, 10:35
    W Chełmnie czas na zmiany... Nowa rada, oby nowy burmistrz. Potrzeba świeżych pomysłów na miasto, które staje się osada.
    Dobrze mają w nim co są w układzie. Kędzierski ma głosu pracowników Urzędu Miasta bo ci mają luz, a nowy zacznie wymagać żeby pracowali, podobnie nauczyciele z chełmińskich podstawówek.... Ludzi nie bójcie się zmian …. Chełmnu potrzeba świeżego powiewu dobrych pomysłów.... 16 lat ignorował mieszkańców.. dobrze się bawił a z nim jego poplecznicy.. Uratujcie miasto Chełmno... Dobrze że jest nowa rada bez Kordowskiego, Błażejewicza i innych starych znudzonych radnych
  • Gość: nie ma lipy IP: *.centertel.pl 25.10.18, 10:51
    Rok 2018, Kędzierski o swoim programie: "Proszę poczytać - tutaj nie ma lipy - czy to nie lepsze, niż puste obietnice?" i Kędzierski w roku 2014: pomorska.pl/wybory-samorzadowe-chelmno-kandydat-na-burmistrza-mariusz-kedzierski-odpowiada-na-pytania/ar/6452498
  • Gość: Jaaa IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 11:21
    Z tego co czytam to NIC nie zostalo zrealizowane.
  • Gość: gość IP: 171.25.230.* 25.10.18, 11:17
    To może teraz spokojnie ktoś wyjaśni co wydzierżawia Kordowski?
    Jak dobrze, że starych radnych już w radzie nie ma : Kordowski, Dzikowski, Konowalik.
  • Gość: mieszkaniec IP: 171.25.230.* 25.10.18, 14:59
    Mam nadzieję, że Kędzierskiego przy urnach wyborczych pożegnamy raz na zawsze.
    BRAWO NOWY BURMISTRZ. BRAWO PANIE ARTURZE.
    Wreszcie ktoś zdecydował się wyrwać nasze miasto z marazmu. Wreszcie ktoś będzie realizował swój program.
  • Gość: Piotr IP: *.tvgawex.pl 25.10.18, 15:32
    Skąd jesteś taki pewny że będzie realizował swój program?! Mikiewicz podstawiony przez kod i po u mnie nie ma głosu! Wolę postawić na Kędzierskiego którego znam i który może nie za dużo, ale coś robi!
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 15:33
    Jak zmiany, to na całego.

Koniecznie na zieloną trawkę trzeba wysłać z nieudacznym : Naporę (od koła szachowego) za całokształt, Matuszewskiego (od brudnej wody, braku ciśnienia, braku wody), Sytę i Brzezińska- już się nachapały do obrzydzenia za nic nie robienie, Ludwikowską- za zerowy poziom promocji i kultury w mieście, Fleminga- za nieróbstwo na pół etatu za pieniądze z pełnego etatu, spełnianie wszelkich zachcianek nieudacznego, brak realizacji ochrony zabytków w mieście, nierozwiązany problem z misz-maszem na Grudziądzkiej (reklamy, stojaki). No i gwiazdę parkowania przed UM wbrew przepisom prawa za osobistą odpowiedzialność za wszelkie prace remontowe na terenie miasta, odbiory spier... inwestycji od wykonawców, utrzymanie dróg, w tym naprawy okresowe dziur przez ubicie smoły ze żwirkiem gumofilcem pracownika fizycznego- Szustera.
  • Gość: Kikisl IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 15:57
    Jestem za popieram,,,czas zmiany przyszedl,,mamy wreszcie konkretnego kondrkandydata w osobie Mikiewicza I trzeba to wykorzystac,,,zmienimy wreszcie na lepsze,,,ludziska obudzcie sie teraz albo nigdy ,nie moge sluchac I czytac tego ze ludzie chca glosowac na p.Mariusza bo go znaja to niedorzeczne widza ze jest kiepski w tym co robi wyzywaja I przeklinaja jego rzady wiec TRZEBA GO WYMIENIC,jego pierwszy wybor 16lat temu tez byli tacy co go nieznali,,TYLKO MIKIEWICZ
  • Gość: ciekawy IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 16:38
    Pytanko do radnych od kadrowego powiatu/miasta i od KWW nieudacznego, a szczególnie do nieudacznego: jakiś monitoring miał być w zamian tego, co nie wiedzieliście niby, że nie działa, a wiedzieliście, a rżnęliście głupa. Słyszałem latem, gdy jeszcze nieudaczny nie zablokował video z sesji rady miasta, że już lada moment, że są pieniądze, że prawie wybrana firma, że komendant straży miejskiej (koszt utrzymania- 1 mln rocznie) już ustala newralgiczne miejsca do montażu. I co wy na to panowie Mikrut i Olszewski? Gdzie jest ten monitoring, bo chciałbym się do was uśmiechnąć i puścić oczko?

Na marginesie, dlaczego nieudaczny zablokował na stronie bip video z sesji? I z czego ja mam się teraz kulać, choć i tak niewiele radości z tego było, bo dźwięk do doopy był od zawsze. Ale rachunki na bieżąco zapłacone za nagrywanie?
  • Gość: apel do mieszkańcó IP: *.tvgawex.pl 25.10.18, 16:57
    Program pana Kędzierskiego to kopiuj - wklej z poprzedniej kadencji:

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Kościelnej, oświetlenie energooszczędne, itd
    Nie bójcie się i pan Mikiewicz zrealizuje te zadania i dużo więcej. Nie bójcie się zmian !
    Przykład fontanny na Rynku pokazuje że niby są robione inwestycje ale jakościowo nie są one dobre. Jest to robione na zasadzie byle co i byle jak najtaniej
  • marysia33 25.10.18, 18:49
    za to program pana Mikiewicza to gruszki na wierzbie bez konkretów!!!! chyba, ze konkretami nazywasz obiecywanie deszczu dotacji unijnych w sytuacji, kiedy dotacje się kończą czy wystarczą Ci odpowiedzi typu - mój sztab ma na to pomysł !!! Pan Mikiewicz wypromował się na plecach organizatorów NH i wspomnicie moje słowa jeszcze ich skłóci!!!
  • Gość: XD IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 16:50
    Skoro Mikiewicz jest z KODu to ja już podziękuję. Dzięki za info :-) wolę już stare niż takie cos .
  • Gość: Adam IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 17:21
    Jeśli Mikiewicz jest sympatykiem KODu , to lepiej dla niego bo nie będzie koniem trojańskim Maybacha i jego miejscowych zakładników. Jeśli w trakcie tych resztek kampanii to się potwierdzi to Brawo Mikiewicz. Masz mój głos.
  • Gość: gero IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.18, 12:26
    Kędzierski tez z KOD jest sympatykiem lemingów...
  • Gość: kolo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.10.18, 12:47
    Zobaczcie jakie informacje zamieszcza Kędzierski na swoim FB wszystko prześmiewa co związane i PIS-em i prawicą, a teraz liczy na głosy wyborców Majewskiego z PIS-u.. zostało do podziału 16%... Teraz Kędzierski liczy na PIS bo mu szkoda stołka i pensyjki..
  • Gość: polecam IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 20:41
    pomorska.pl/chelmnianie-drugi-raz-pojda-do-urn-wybrac-burmistrza-obu-panom-zadalismy-te-same-pytania-dzis-i-czesc/ar/13619010
  • cch2018 25.10.18, 17:21
    Drodzy mieszkańcy już za chwilę druga tura mam nadzieję że będziemy mieli nowego burmistrza bo obecny burmistrz jest bez pomysłu na Chełmno. PRZYPOMINAM TEN CZŁOWIEK DOPROWADZIŁ CHEŁMNO DO UPADKU ,,CHEŁMNO JEST NAJBIEDNIEJSZYM MIASTEM W POLSCE I NAJGORZEJ ZARZĄDZANYM'' i jeszcze jedna sprawa przeraża mnie hipokryzja nauczycieli, myślicie tylko o własnych posadach i obawiacie sie zmiany i wciskacie ciemnotę mieszkańcom Chełmna jaki to mariusz jest super-WSTYD
  • marysia33 25.10.18, 18:39
    hipokryzja nauczycieli? a Ty kim jesteś ? a jaki to pomysł na Chełmno ma pan Mikiewicz? żadnych konkretów!!! no może poza rozdawaniem stanowisk które zamierza utworzyć- wiceburmistrza, dyrektora ronda, dyrektora ECWM czy stanowiska anglojęzycznego ds. promocji, zespoły ds. promocji i turystyki i Bóg wie co jeszcze!!!
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 18:55
    Zawsze to lepsze , niż kopiowane co 4 lata pomysły wulkanu intelektu,których nie zdołał biedak wdrożyć w życie. Wirtualne domy na 43 rodziny, inwestycje, miejsca pracy. Myślę o nim tak samo, jak o jednym polityku, który jeździł po Polsce za publiczne pieniądze- kłamca i manipulator.

Niestety, musisz się z tym pogodzić, że prestiż i autorytet nauczycieli w Chełmnie jest beznadziejny, a to za sprawą m.in. byłych i obecnych radnych i nieudacznego. Okazało się, że niby zdegradowani, a bogaci, niby mądrzy, a nie bardzo, niby uczciwi - a to różnie bywało, niby potrafią zarządzać, a się nie udało. A że to towarzycho opanowało radę, pokazali jacy nauczyciele poza tablicą i szkolna klasą są naprawdę - beznadziejni. Poza tym, i to jest ciekawe, większość pedagogów mniej lub bardziej udzielało temu towarzystwu poparcie, chociażby w wyborach.
  • marysia33 25.10.18, 19:40
    Obrażasz nauczycieli, a potem posyłasz dziecko do szkoły, podważasz autorytet nauczyciela a później obwiniasz szkołę, że nie wychowuje. Ubliżasz ludziom, którzy poświęcili swój czas, energię i często zdrowie próbując Cię czegoś nauczyć. Wśród nowych radnych są również nauczyciele, widocznie dla mieszkańców Chełmna są osobami godnymi zaufania. Obrażając ich obrażasz ludzi, którzy na nich głosowali. Zawsze możesz o ty wystartować skoro czujesz się lepszy
  • Gość: Jestem IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:08
    Jestem za zmiana burmistrza,,ciesze sie ze mamy kogos takiego jak pan Mikiewicz ,,wreszcie jest nadzieja swiatelko w tunelu ze miasto zostanie zagospodarowane madrze,,obecny burmistrz powinien sie poddac honorowo I nie brac udzialu w wyborach,,,sami nauczyciele I urzednicy urzedu miasta nie sa w stanie zapewnic wygranej obecnemu burmistrzowi,,,wygra najlepszy a to pan Mikiewicz
  • Gość: cvb IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:28
    marysia33, proszę pisz jak najwięcej na forum, Twoje wypowiedzi i argumenty rozwiewają wątpliwości tych niezdecydowanych, że należy zagłosować na Artura Mikiewicza.
  • kalina11 25.10.18, 21:49
    dziękuję za motywację. myślę, że czytając ten sam wpis każdy i tak zrozumie go na swój sposób. Ciebie jak widzę nie przekonam i nie zamierzam ale mam swoje zdanie w przeciwienstwie do wielu tu.
  • cch2018 25.10.18, 22:15
    Do marysia33.... jakie ty...szanujmy się... po tym jak nerwowo zareagowałaś stwierdzam że jesteś nauczycielem. Pytasz jaka hipokryzja a to tak że grono nauczyciel popiera obecnego burmistrza pomimo że liczby i statystki oraz rankingi mówią że w CCH dzieje się źle ale co tam ja mam dobrze to co mnie obchodzi reszta to raczej zły przykład dla dzieci.... co nie? Pytasz jaki pomysł na Chełmno, wiadomo że podstawą wzbogacania się miasta to podatki ale podatki musi ktoś płacić.Ale jak, kto jak miasto nie przyciąga inwestorów. Jak nie ma inwestora to niem zakładów pracy a jak nie ma zakładów to nie ma miejsc pracy i nie ma kto płacić podatków bo duża część mieszkańców pracuje poza Chełmnem.pozdrawiam
  • Gość: Adwokat IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:12
    Informuję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób obrażających obydwu kandydatów. Proszę o powstrzymywanie się od takich komentarzy. Pozostałe komentarze będą sprawdzane i wobec osob odpowiedzialnych za tego typu wpisy będą wyciągnięte konsekwencje prawne.
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:18
    Dobre. Opinie nie podlegają weryfikacji, bo są opiniami. nic to znaczy zero. Jeśli podajesz się za adwokata, zrozumiesz.
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 21:21
    Literówka, sorry. Nic to nie znaczy zero.
  • Gość: wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 22:34
    Boże chroń nas przed takimi " adwokatami" jak wyżej się tytułujący, w każdej innej sytuacji damy sobie radę sami. Jak ktoś ma coś do powiedzenia, nawet na tym forum, to swobodnie się wypowiada, prezentuje swoje opinie i żaden samozwańczy "adwokat" nie będzie tego recenzował czy ograniczał. Nie wiem czy ta filipika to samozwańczy wybryk, czy napuszczenie któregoś z kandydatów , który zaczyna popuszczać w pory.
  • Gość: Ceni IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 22:48
    Ludzie pisza co czuja ,,jak mysla,,wydaje mi sie ze to dobrze bo moze osoba ktora rzadzi czy bedzie rzadzic wyciagnac z tego wnioski co Chelminiakow boli co im przeszkadza a z czego sie ciesza,,,to juz tak jest niestety przed wyborami ze dyskusje rozpalaja sie do czerwonosci,,zawsze wtedy slychac I pochlebstwa I krytyke.Ludzie dyskutuja na forum,,na ulicach I w domach tak bylo jest I bedzie niestety
  • Gość: ja IP: *.dynamic.mm.pl 25.10.18, 22:51
    Rozmawiałem dziś ze znajomymi o tym wysypie komentarzy chwalących obecnego burmistrza, jak to się pięknie rozwija, kwitnie i takie tam kłamliwe bzdety. I doszliśmy do wniosku, że to piszą pracownicy urzędu miejskiego lub innych instytucji miasta, zagrożeni zmiana bossa. I nie dziwota, bo mieli za jego czasów piękny żywot, rozliczania zero,wymagalności - zero, odpowiedzialności zero, wyskoczyć do Biedronki na Grudziądzkiej na zakupy w czasie pracy - żaden problem. Podwyżki gwarantowane co co roku, czy to inflacja, czy deflacja - zawsze minimum 5 procent. Żyć nie umierać.
  • Gość: Ok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.18, 10:29
    I tak trzymać
  • Gość: Ok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.18, 11:30
    i znowu na szczyt - hop.
  • Gość: Jarek IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 11:38
    Ktoś zaśmieci forum, odgrzebując stare watki, aby tylko temat spadł z 1 strony. Stawiam na urzędasów, oni maja czas i możliwości, a takze przyzwolenie nieudacznego, nauczyciele są przy tablicach.
  • Gość: Kret IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:00
    Proponuje juz wyciszyc atmosfere wokol wyborow I kandydatow,,co nas bolalo na temat jednego jak I drugiego juz powiedzielismy,,panowie wyciagna z tego watku mysle wnioski dla siebie,,widza co wkurza obywateli a co cieszy,,osobiscie tez sie wypowiadalam na tym watku krytycznie obecnych rzadach ale nie dlatego ,ze nie mam szscunku tylko dlatego ze jestem obywatelem tego miasta I mysle ze mam prawo powiedziec co mnie wkurza choc pewnie inne osoby mysla inaczej,,,,ale teraz pozostal juz tylko tydzien wiec dajmy sie w spokoju pokazac obu kandydatom z jsk najlepszej strony,,ludzie itak wybiora jak uwazaja ,,Wiec apeluje o cisze ,sluchajmy I przygladajmy sie w spokoju co panowie maja miastu do zaoferowania,,,tak bedzie uczciwie
  • Gość: Calgon IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:06
    Od teraz cisza!
  • Gość: Mela IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:07
    Spokoj ,,,tydzien ciszy ,,,,,,,bedzie uczciwie
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:08
    panowie wyciagną z tego watku mysle wnioski dla siebie,,widza co wkurza obywateli a co cieszy

Niestety, obawiam się, że niedaczny nie wyciągnie żadnych wniosków , bo tegoforum nie czyta, nie interesuje się, co boli mieszkańców. Woli na FB wrzucać złote myśli i opisy sukcesów. Bezrefleksyjny, zupełnie jak nasz Pan Prezydent.

Natomiast słyszałem od osoby, która ma kontakt z p. Mikiewiczem, że interesuje się, co boli ludzi - aby, gdy wygra, spróbować pewne sprawy wyprostować. Jeśli się da, bo niektórych już tak łatwo nie będzie (np. odsprzedać koszary i odzyskać chociaż 3,2 mln PLN), tzn. bez straty.
  • Gość: Mela IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:35
    Wydaje mi sie ,ze spokoj ,,I trzymanie kciukow kazdy za swojego kandydata bedzie tu najbardziej na miejscu,,za tydzien wybory wiec dajmy juz tym ludziom odpoczac,,podejrzewam ze maja juz dosc stresu zwiazanego z ta cala sytuacja
  • Gość: Adwokat IP: *.centertel.pl 26.10.18, 12:14
    Informacja

Wobec osób, ktore dopuszczają sie niestosownych komentarzy na temat obydwu kandydatow , będą wyciągnięte konsekwencje prawne. Od kilku dni gromadzone sa materiały, które zostaną przekazane do organów ścigania. Proszę o powstrzymanie się od obraźliwych sformuowań i komentarzy.

• Gość: Mela do adwokat IP: *.dynamic.mm.pl 26.10.18, 12:41
    Przepraszam ale to troszku za daleko idace slowa,,,ludzie tutaj nie chca nikogo obrazic,,mysle ze pisza to co mysla bo wydaje im sie ze tak by bylo lepiej albo powinno byc,,wydaje mi sie ze to temperatura wyborow podgrzala atmosfere,,ale nie wierze ze ktos robi to zlosliwie I chce kogos obrazic,,,najprosciej byloby zlikwidowac ten wstek I zablokowac wpisy do wyborow,,,proponuje tak zrobic to najlepsze wyjscie
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 15:57
    Mikiewicz-KOD-Dziekuje
  • Gość: oki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 14:02
    Kędzierski jeszcze wiecej niz z KOD ale teraz liczy na głosy PIS ktorych tak czesto wysmiewa
  • Gość: dobra rada IP: *.play-internet.pl 30.10.18, 17:29
    Niech przeprosi, korona z głowy nie spadnie....a pózniej myśli o głosach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.