Dodaj do ulubionych

Kędzierski czy Mikiewicz

26.10.18, 21:46
Moi drodzy, jestem po spotkaniu organizowanym z panem Mikiewiczem i jestem załamana. Sądziłam, że przeważy to na oddanie głosu Mikiewicza, ale niestety mój głos, sam sobie odebrał. Jego pomysł na miasto super, ale na pytania jak to zrobić i skąd wziąć pieniądze już nie odpowiedział. Ponadto pytał się swojego radnego gdzie znajduje się amfiteatr! To nie jest autentyczny mieszkaniec Chełmna, skoro tego nie wie. Do tego jeszcze "jego radni" powiedzieli, że spotkają się z byłymi radnymi, by kontynuować ich program! Wybraliśmy ich, żeby było coś nowego!!! Właśnie widzę, że źle oddałam swoje głosy!!! We wtorek zobaczymy co obecny powie.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Set IP: *.147.41.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.10.18, 00:00
  Mikiewicz
 • Gość: do jola1958 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 01:10
  Tylko pan Mikiewicz. Bezmyślne wpisy to tylko wynik bezsilności. Zapomniałaś, że ludzie już od dawna myślą samodzielnie? Komu chcesz wciskać taki kit?
 • jolalojalna1994 27.10.18, 03:53
  Bezmyślne wpisy tak? Mam nadzieję, że wszyscy zobaczą nagranie, bo był kamerzysta na spotkaniu i sami się przekonacie!
 • kalina11 27.10.18, 03:48
  agitować nie zamierzam głosujcie jak chcecie, połowa z Was nie czyta, nie słucha chce zmiany to będzie ją miała !!! i Burmistrza który nie zna miasta, jego zasobów. Ciemny lud. w kraju wygrywa pis bo ludzie ludzie są podatni na maluch dyktatorów A u nas Mikiewicz .
 • Gość: wyborca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 08:33
  Cytując Pana Gamańskiego z czasu Chełmna "Obecny burmistrz choć popełnił wiele błędów , na pewno jest oddany miastu. "Więc może nie pozwólmy mu dalej ich popełniać kosztem naszego miasta . Bo samym oddaniem miastu nic lepszego nas nie czeka.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 27.10.18, 08:58
  Od kiedy to Gamański jest takim autorytetem? Człowiek, który stawiał na Clintona w ciemno wszystkie pieniądze świata, hołubił przez lata, wydobył z niebytu, a zdegradowanego, który zmęczył się falą krytyki, dał 2 miejsce na swojej liście do powiatu, aby sobie dorobił, a nie stresował?
 • Gość: Yupi IP: *.dynamic.mm.pl 27.10.18, 10:00
  Słyszałem, że degradowany ma także zostać prezesem nowego osiedla Młodych na Biskupiej, a jeśli Kędzierski kolejny raz zmieni zdanie co do koszarów, to degradowany dostanie prawo pierwokupu.
 • Gość: oberwatore IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.18, 11:26
  ja również w dniu wczorajszym byłem na spotkaniu z p. Mikiewiczem. Uważam, że powinniśmy dać mu szansę i zmienić dotychczasowego burmistrza. Uważam, że z pewnością nie będzie gorszym włodarzem miasta niż dotychczasowy. Obecny wyczerpał już kredyt zaufania, którym obdarzany był przez kilka kadencji. Oczywiście, p. Mikiewicz nie przedstawił świetlanego programu, ale w tej chwili trzeba rozstrzygnąć: brniemy w bezsilność i stagnację z obecnym burmistrzem, czy dajemy szansę innej osobie, która daje przynajmniej możliwość na coś lepszego. W swoim wystąpieniu wskazał możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy chociażby poprzez komórki lub osobę zajmującą się bezpośrednio pozyskiwaniem pieniędzy z unii.
  Jeżeli chodzi o radnych z jego ugrupowania, to dla mnie jest wielka porażka i rozczarowanie. Kontynuacja tego, co robili poprzedni radni jest wielkim błędem, albo faktycznie brakiem pomysłu na realizacje swoich zadań. dla mnie oznacza to, że na ulotkach wyborczych znalazły się tylko puste słowa, obietnice nie do zrealizowania, albo takie, których z góry zakładali, że nie zrealizują. Oznacza to również, że w grupie tej kandydaci bardzo chcieli zostać radnymi, z jakiego powodu - tylko oni wiedzą: dla zaistnienia, zrealizowania marzeń, albo dla diet. Porażająca była również rozmowa z radnym (radną) z mojego okręgu na temat realizacji "ulotkowych zapowiedzi". Brak wiedzy na przedstawione w zapowiedzi wyborczej, a także sposobu realizacji. Czyli "PUSTE OBIETNICE. Do tego jeszcze chęć współpracy z poprzednim radnym, który praktycznie nic nie zrobił dla mieszkańców. I tylko jeden element tej układanki jest trochę jaśniejszy: zastąpił (zastąpiła) etatowego radnego "a co ja mogę". Kampania pustych obietnic. Więc jaki z tego wniosek. Nie widzę żadnych zmian na lepsze przez następne 5 lat. Oby tylko nie było jeszcze gorzej. Najgorsze zestawienie: stary burmistrz, starzy, skostniali radni "a co ja mogę" i do tego 5 "młodych" radnych z pustymi obietnicami. Czas uciekać z CCH. A jeszcze jedno, ciekawe, czy na początku podwyższą gażę burmistrzowi i sobie.
 • Gość: konkret IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.18, 12:30
  Mikiewicz? Może coś zmienić na lepsze, choć to niewiadoma. To konkret, ergo jest szansa.

  Kędzierski? Co zrobił in plus? Odpowiedź to konkret, ergo co zrobił? Są konkrety? Co zrobił in minus? Odpowiedź to też konkret, ergo co zrobił? Są konkrety?
 • Gość: do jolalojalna1994 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 15:40
  Dziwne pytanie. Oczywiście, że pan Mikiewicz. Już najwyższy czas na zmiany.
 • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 15:56
  Mikiewicz-KOD-Dziekuje
 • Gość: Miudeco IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 20:51
  Mówisz o p. Mikiewiczu, ale to samo można zarzucić obecnemu burmistrzowi :/
  swiecie24.pl/pl/fotorelacje/inne/protest-pod-swieckim-sadem/2360,1
 • Gość: Wuw IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 11:06
  Ciekawe,,bardzo ciekawe
 • Gość: Ja IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 11:11
  Ciekawa sytuacja,,czytajac rozne watki,,sluchajac roznych zdan,,widzac rozne wrzutki na fb trace poczucie stabilizacji myslowej,,kto z kim ,kto za kim ,kto przeciwko,,,I o co kaman?
 • bip_bip 27.10.18, 16:02
  Gorzej już być nie może.... Chełminianki i Chełminianie 16 lat temu daliśmy szanse nowemu, nieopierzonemu i chcącemu działać, jak wyglądały te 16 lat każdy wie. Nie bójmy się nowego. Teraz nagle burmistrzowi przypomniało się o kampami, bilbordów nawieszał, lata po mieście z ulotkami, zwołuje tajne narady, nagle zaczął się bać, ale nie o dobro miasta i mieszkańców, ale o własny stołek (pensję) się boi. Nie wierzcie , że nie obiecuje, tylko realizuje. Realizuje tylko swoje własne interesy.
 • Gość: kollo IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.18, 17:22
  i właśnie taka jest prawda. naciąga mieszkańców na oddanie na niego głosu nie dlatego, ze chce coś ruszyć w Chełmnie. Miał okazję przez 16 lat to zrobić. Co faktycznie wykonał, to widać. Walka jest o krzesło i kasę. Więc chociażby dlatego nie będę głosował na niego. koniec z butą, brakiem szacunku dla mieszkańców. Dzisiaj z przybocznym gwardzistą a co ja mogę zaczepiali ludzi i karmili ulotkami. Nagle ruszył do ludu, bo w majtkach zrobiło się ciepło. czas pakować materace panie jeszcze burmistrzu.
 • Gość: Żal IP: *.dynamic.mm.pl 27.10.18, 19:06
  Jak ma któryś być to lepiej Kedzierski. Ta nagonka , słownictwo i zachowanie jego przeciwnikow jest poniżej ludzkiej godności. Ludzie zapominają że są ludźmi. Zachowujecie się jak zombi.
  Napedziliscie ludziom tyle stresu i upokorzeń że Chelmno stało się posmiewiskiem na całe województwo. Zachowujecie sie jak banda rozkapryszonych dzieciaków. Wladze chcecie objąć jakimś przewrotnem październikowym ? Jestem za spokojem a nie WOJNĄ ŚWIATOW!!!
 • Gość: tylko Joli żal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.18, 19:56
  Jola, i tu też zawędrowałaś? Żal, skoro potrafisz się tylko powtarzać, ech żal.
 • Gość: do żal IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.18, 20:07
  żal, tonie jest żadna nagonka. osobiście byłem na spotkaniu w piątek inie było żadnego nagannego traktowania fikołka. Należysz do tych, co czerpią od niego korzyści? Bardzo kulturalny, inteligenty pan. Na głowę bije kulturą fikołka.
 • Gość: ja IP: *.tvgawex.pl 27.10.18, 20:09
  Jak sie koło tyłka pali to sie obudził i lata z ulotkami ha ha. Było 16 lat pracowac to by sie nie paliło.
 • Gość: 8888 IP: *.tvgawex.pl 27.10.18, 20:13
  ...a ja uważam że żaden z nich,jeden popierający kod drugi z kodu czy tego chcemy " by było jak było " tu jest tylko walka o stołki, nie o nas mieszkańców, nie rozwój, tylko władza, my mamy dylemat, a oni się z nas śmieją ....
 • Gość: Niw IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 20:27
  Dokładnie wypowiedzi na temat Mikiewicza odrazu widać że to jego ludzie piszą zawsze jak ktoś coś napiszę nie pp myśli atakują jak piranie.
 • Gość: głos chełmna IP: *.tvgawex.pl 27.10.18, 20:37
  www.youtube.com/watch?v=AV8h4wx3sX0
 • Gość: do Niw IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.18, 22:52
  Bój się nic. Ciebie nikt nie zaatakuje bo nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Ale mam dla ciebie pomysł. Wyciągaj tak jak niektórzy stare wpisy to co prawda niewiele pomoże ale przynajmniej będziesz miał jakieś zajęcie.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 27.10.18, 23:48
  Żaden
 • Gość: Kkv IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 08:31
  Już ludzie wiedzą na kogo będą głosować żadne wpisy nie zmienia zdania już, największą nagonkę robią ludzie Kędzierskiego, bo to widać i można przeczytać i niestety swiadczy tylko o kulturze, każdy ma swoje zdanie, i i tak będzie głosował według swojego uznania, więc kolejne oszczerstwa kandydatów nic nie zmiania
 • Gość: Da radę IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 08:46
  Zwolennicy Kędzierskiego nie musicie tak się produkować na forum. Burmistrz w przypadku porażki nie będzie rozpaczać, cyt.:
  "- Dwukadencyjność - jeżeli tak to od teraz i koniecznie dla posłów i senatorów też - mówi burmistrz Chełmna Mariusz Kędzierski. - My sobie poradzimy, jesteśmy zaprawieni w boju, a taki Kaczyński zginąłby bez obstawy, limuzyn, wsparcia kościoła czy związków zawodowych. Bez tego całego blichtru, do którego się przyzwyczaił."
 • Gość: In IP: *.centertel.pl 28.10.18, 08:51
  A tak w ogóle do czego nam burmistrz ?
  Sam i tak nic nie robi a za jego wypłatę może by w skali roku wiele zrobić...
 • Gość: Ghul IP: *.play-internet.pl 28.10.18, 09:05
  Czas na zmiany. Idzie nowa jakość. Starczy nieudolności.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 10:57
  Niech będzie zmiana nowa miotła będzie zamiatać na pewno lepiej bo będzie chciała objąć 2 kadencję ,a miasto na tym zyska i jego mieszkańcy . Obecny burmistrz jest już wypalony i dlatego trzeba wybrać taką osobę która ma potencjał i pomysły na rozwój i promocję miasta . Nikogo nie agituję niech każdy podejmie swoją decyzję o wyborze wiec głosujmy na takiego kandydata , który pokaże że miasto będzie wzorem dla innych bo przecież można zmieniać na lepsze a jego mieszkańcy będą dumni że się udało
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 11:23
  Nieudacznik rzucił kilka dni temu nowe banery, zmienił zdjęcie na młodsze, aby nie było widać tej nalanej różowej facjaty i wymyślił nowe hasło Ja nie obiecuję, ja realizuję, czy jakoś tak. Mitomanowi i konfabulatorowi to nie pomoże, bo jaki koń jest, każdy widzi.
  Ale musi być okropnie zdeterminowany, takie banery kosztują, a komitet się wykruszył o 1 czy 2 radnych, więc.... Faktem jest, że jak zejdzie na pensję nauczyciela (przygarnie może Clinton?) , trenera albo podawcza piłek, to nigdy nie spłaci swoich długów i umrze jako bankrut. Taka to proza życia i motywacja o władzę, za solidne pieniądze.
 • Gość: Bartek IP: *.play-internet.pl 28.10.18, 11:33
  Brawo p. Mikiewicz - nasz Emmanuel Macron!
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 12:29
  Nieudaczny czuje się bardzo zagrożony. Uprawnionych do głosowania było 14 928, wszyscy jego wyborcy poszli, dokulali się bądź przyjechali na wózkach w I turze , 1200 głosów z Pisu, który poobrażał na wszelkie możliwe sposoby- więc oni pokażą mu pewien palec, lewica w sile 1000 głosów raczej nie postawi na przegranego, więc..... reszta notorycznie nie chodzi na wybory. Skąd ma wziąć głosy? Jakieś autobusy z prowincji (np. chełmno2016)?

  Podobno, bo tam nie zaglądam, szaleje na FB, dodaje zdjęcia murów sprzed 12 lat, zachęca do biegania, a nawet robienia selfie. Selfie to najlepiej robic na tle dziury (Rynek), szubienicznej fontanny (Rynek), obleganego kinoteatrum, bądź konia naturalnej wielkości (Rynek). Można też wejść na wzgórek z kocich łbów na ul. Młyńskiej (powstało 8 wzgórze jakies 2 lata temu po awarii wodociągów), bądź przy dziurze w ulicy na rogu Świętojańskiej i Dworcowej. Uff, miejsc i atrakcji tyle, że szkoda czasu na pisanie.
 • Gość: Ghul IP: *.play-internet.pl 28.10.18, 13:09
  On to on, ale jakie odpały ma Piotrowski! Ostra biegunka u starszego pana, strach że czas do roboty się wziąć a nie bez-radzić od 20 lat.
 • Gość: ja IP: *.tvgawex.pl 28.10.18, 13:37
  Jakby Kiędzierski nie czuł sie zagrożony to by nie latał z ulotkami i nie wieszał banerów. Bo co co zrobił powinno go samo reklamowac i pozwolic wygrac i to juz w pierwszej turze a jednak nie wygrał hmmm.
 • Gość: do ghula IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.18, 15:08
  koleś broni kolesia. obaj sa siebie warci. tylko kto głosował na dawnego rycerza? chyba jego kolesie. musi więc miec ich sporo, skoro ponownie go wybrali. A wybrali dlatego, że nawet przez głowę nie przechodzi im, jaki to szkodnik
 • Gość: Janka IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 13:47
  Mikiewicz jest związany z KOD-em
  Poczytajcie opinie na jego temat na fb. Nawet jest tam wpis którego sam dokonał.
  Oszukuje wyborców już na samym starcie!!!
  MIKIEWICZ NIE JEST BEZPARTYJNY !!!! KŁAMIE BO JEST Z KOD-u
  Czy osoba starająca się o stołek burmistrza może tak kłamać??????
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.centertel.pl 28.10.18, 14:26
  Potwierdzam, poza tym popieramy przez PO. Miasto Mieszkańców, a sam nawet nie zamieszkuje naszego powiatu. W związku z czym jego podatki nie zasilają naszego chełmińskiego budżetu, w związku z czym czy jest to odpowiednia osoba do zarządzania naszym miastem i dbająca o nie?? Sami sobie odpowiedzcie. Wybierzmy mniejsze zło
 • Gość: Z kim IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 14:53
  A z czym/kim związany jest Mariuszek? Potrafisz odpowiedzieć? Protest KOD przed sądem w Chełmnie i taka oto wypowiedź: "Nie ma mnie w Chełmnie, ale gdybym był - także byłbym wśród wyrażających niezadowolenie przed sądem. Oficjalnie mówię, że w pełni popieram ten protest - podkreśla burmistrz Chełmna Mariusz Kędzierski."
 • Gość: GIN IP: *.tvgawex.pl 28.10.18, 15:03
  nie chcemy kodziarzy ,czarnych macic parasolek i sbeków .. takiej zmiany to my nie chcemy a ty Kędzierski 4 lata temu powiedziałeś że to twoja ostatnia kadencja i jeszcze popieranie spędu pod sądem ... za grosz honoru
 • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 15:47
  Grunt pod nogami zaczyna się palić więc niektórzy zaczynają przebierać nóżkami. Argumentów brak, to może KOD-em go. Strzał nawet gdyby okazał się prawdą (podkreślam słowo gdyby) jest mocno nietrafiony. Dla wielu troska o demokratyczne standardy to zaleta - nie wada, którą zresztą również w przypadku obecnego burmistrza trzeba zapisać po stronie (niewielu) plusów.
 • Gość: GIN IP: *.tvgawex.pl 28.10.18, 17:06
  to co powiedział jest na stronie pomorskiej poszukaj sobie artykułu tak sobie z dzióbków pili razem z burmistrzem Świecia po ostatnim świczkowaniu pod sądem ...nie p....o "demokracji" kodziarzu takie gatki swoim możesz serwować
 • Gość: Mmm IP: *.146.39.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.18, 15:42
  KOD to nie partia polityczna.
 • Gość: 8... IP: *.tvgawex.pl 29.10.18, 19:22
  PARTIA NIE ALE .......www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nauczyciele-beda-maszerowac-z-kod-w-jednosci-sila,641556.html
 • Gość: Obserwator cch IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 22:55
  Oj słabiutko, słabiutko dzisiaj poszło o 10.00, oj słabiutko, co niektórzy się zdenerwowali....
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 15:49
  Na wstępie zastrzegam , iż należę do tej większości mieszkańców miasta, którzy nie będą głosować ani na Kędzierskiego ani na Mikiewicza. Kędzierskiego nie, bo rządził tym miastem chaotycznie podejmując decyzję od lasa do sasa. Do tego wpadki z fontanną i targowiskiem narażające budżet na straty. No i za bardzo podlizywał się klechom.. Mikiewicz , człowiek znikąd. Dr. psychologii imający się dotychczas różnych zajęć bez pomysłu na życie. Jak wyczytałem najważniejsze w jego dorobku to kierowanie studium j. obcych. Chwalebne ,że wykształcony i zna języki obce (jakie płynnie?), ale gość bez doświadczenia w zarządzaniu jednostką samorządową. Nawet nie był radnym..Będzie się uczył przez połowę kadencji zapewne obstawiając swoimi. Jego hasło ,, zmieńmy Chełmno na lepsze’’ to typowo wyborczy pic bez konkretów . Na jakie lepsze?. Niby chce zrobić z Chełmna drugi Kazimierz D.. Ciekawe, że sporo wyborców w pierwszej turze przekonał do tego cudu mniemanego.. Otóż Kazimierz D. to zabytkowe miasteczko z przedwojennymi tradycjami ,znane szeroko w II RP letnisko polskiej bohemy artystycznej , inteligencji oraz pisarzy, rozsławione przez Kuncewiczów. Nobilitującym było snobowanie się na pobyt w Kazimierzu. I tak zostało do dziś..Położone o krok od popularnego Nałęczowa, również najbardziej znanego przed wojną i po wojnie uzdrowiska. No i do tego krajobraz. Jedyne takie w Europie otaczające kilometrami miasto cuda przyrody czyli lessowe wąwozy. Do tego miasto wpisane jako pomnik historii, które nie ma pod bokiem zasmradzającej siarkowodorowymi oparami -Celulozy.. Itp, itd.. Chełmno miasteczko garnizonowe z krzyżacko , prusko i gotycką architekturą.. Nawet zamek krzyżacki żaden tu się nie uchował co by przyciągał turystów jak Malbork, Gniew czy Radzyń Chełmiński.. Na trasie od Krakowa do Gdańska Chełmno turystycznie nigdy nie wygra z Toruniem. Z uwagi na położenie większego przemysłu czy biznesu tu się nie stworzy.. Od 2020 r kończy się unijny worek z dotacjami dla Polski, to i nie będzie co wyżebrać dla miasta.. A kochać się w mieście zakochanych mogą jedynie bezdomne psy i menele. Zresztą nie wiadomo, których jest więcej… Dużo jeżdżę po kraju. Na dziesięciu zapytanych gdzieś przypadkowo osób czy wiedzą coś o Chełmnie i gdzie jest położone tylko jeden powie że wie, a i tak kojarzy z Chełmnem nad Nerem… Ale wieszczę, iż wygra Mikiewicz bo ci którzy pójdą zagłosować wybiorą przeciwko Kędzierskiemu z powodów jak na wstępie. Tym bardziej, że drugiej Zdanowskiej jak w Łodzi na jego miejsce nie znajdziemy. No i gość na pięć lat się urządzi z pensją 12 tys brutto dając zarobić swoim a będzie jak było oby nie gorzej.. Polska norma.. Jak by nie patrzeć to duda z tyłu i wyżej małego (z Nowogrodzkiej) nie podskoczysz.. Dobrze, że dzięki otwartym granicom chociaż młodzi mogą wyjechać stąd za lepszym życiem.
 • Gość: tom IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 16:06
  Cały twój przydługi wywód oparty jest na tezie, że Mikiewicz to człowiek znikąd. Tak się składa, Artur to rodowity chełminiak, którego ja poznałem w latach 90-tych. I tak jak wszyscy, którzy znają go osobiście, wiem, że to niezwykle sympatyczny, inteligentny i pracowity człowiek, w którego kompetencję i szczere intencje wierzę. Głosuję na Artura.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 16:23
  no to głosuj..
 • Gość: Rodowity chełminia IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 21:33
  Taki z niego mieszkaniec Chełmna, że nawet nie wie gdzie znajduje się chełmiński amfiteatr hahaha. Raczej urodzony w Chełmnie, to rozumiem. Ja i moja rodzina już zadecydowała na kogo zagłosuje w drugiej turze i nikt nie będzie w stanie zmienić tej decyzji. Łażenie po domach i namawianie no kogo mam zagłosować- to nie wypada. Pozdrawiam
 • Gość: Nawaszympoziomie IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.18, 00:23
  Bo w Chełmnie nie ma amfiteatru, jest coś co część ludzi tak nazywa tę zapomianą i zaniedbaną przestrzeń, ale amfiteatrem tego nazwać nie można od przynajmniej 20 lat :D :D :D
 • Gość: Mmm IP: *.146.39.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.18, 15:46
  Zgadza się. Taki mamy amfiteatr jak wiadukt :D
 • Gość: Gości IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 17:01
  Kędzierki raczej też nie zna ulic miasta, na swoim facebookowym profilu wstawia zdjęcia z rzekomej ul. Parowej ukazujące rzekomy obiekt infrastruktury kanalizacyjnej, a w rzeczywistości to jest ul. Szosa Grudziądzka i stacja podnoszenia ciśnienia wody...
 • Gość: Kżyżak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 16:48
  Dużo wiesz o Chełmnie, jak na osobę ambiwalentną w sprawach naszego miasta.
  W Chełmnie nie zachował się zamek, bo go tu nigdy nie było.

  Niby za żadnym, a jedna łatka przypięta Mikiewiczowi. Zmieniliście taktykę? Już nie plucie i frontalne ataki, a takie tam, niby obojętne wypowiedzi. Zastanów się nad logiką. Obecny przez 16 lat pokazał co potrafi, każdy inny jest nadzieją. Totalnej porażki nie da się pogorszyć, to takie proste. Jesteśmy na najbardziej z dennych den, głębiej się nie da.

  PS Kżyżak - pisownia zamierzona
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 16:58
  Ty ambiwalentny. ,,Nawet zamek krzyżacki żaden tu się nie uchował"- to zwrot retoryczny. Jeżeli w ogóle wiesz co to słowo oznacza.
 • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 17:12
  Myślę, że wiem i wcale nie jest mi wszystko jedno. Natomiast nie wiem co znaczy fraza ze słowem "wyżeźbić". Dużo zdrowia życzę. ;)
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.centertel.pl 28.10.18, 18:27
  A kto mi wyjaśni dlaczego ma burmistrza startuje osoba, która nie zamieszkuje naszego powiatu nawet? Urodził się w Chełmnie, to pięknie... jednak o nasze miasto dba tak, że podatki płaci gdzie indziej. Czy o potencjalnym gospodarzu dobrze to świadczy??
 • Gość: h3l3na IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.18, 22:49
  Świadczy to o uczciwości, po prostu.

  Ordynacja podatkowa jasno mówi o tym gdzie odprowadzamy podatek dochodowy.
  Odprowadzamy go do urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania (zamieszkania=przebywania). Urząd skarbowy możemy zmienić kilka razy w roku. Zeznanie składamy do urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego :)

 • Gość: Mmm IP: *.146.39.107.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.18, 15:56
  Zwłaszcza w Radzyniu wyjątkowo pięknie zachowany zamek.
 • Gość: do beztronnaxyz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.18, 18:41
  " Czy o potencjalnym gospodarzu dobrze to świadczy?? O potencjalnym gospodarzu świadczy tylko i wyłącznie jego działanie a nie miejsce gdzie płaci podatki. Według twojej dziwnej logiki -
  ja płacę podatki w Chełmnie więc nadaje się w 100% na burmistrza !!!!!!. Aż dziwne że jeszcze nim nie zostałem.
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.centertel.pl 28.10.18, 18:59
  Proszę zmienić ton na mniej bezczelny. Logiczne jest, że nie każdy kto płaci podatek w Chełmnie powinien zostać burmistrzem, jednak kiedy gospodarz zasila inny budżet niż swój to już poniekąd dziwne.
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.centertel.pl 28.10.18, 19:02
  Tym bardziej, że nazywacie się Chełmno- Miasto Mieszkańców. Kpicie z ludzi czy jak?
 • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 20:16
  Burmistrz powinien z miejskiej kasy brać kupę forsy, bo wtedy i podatki płaci większe, i urodzić się w Świeciu, bo miejscem urodzenia nie musi się chwalić, to też argumenty.
 • Gość: do beztronnaxyz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.18, 21:46
  "Tym bardziej, że nazywacie się Chełmno- Miasto Mieszkańców" A czyim twoim zdaniem powinno być Chełmno jak nie ludzi którzy w nim żyją? No chyba, że uważasz inaczej.
 • spokoj123 02.11.18, 07:59
  Kandydowanie na burmistrza osoby spozaokręgu jest zgodne z prawem. Szkoda, że zwolennikom obecnego Burmistrza nie przeszkadzało, że radni startujący w ostatnich wyborach nie mieszkają w Chełmnie... wykorzystali po prostu stare adesy zameldowania? Czy to bardziej uczciwe i zgodne z prawem? Powiedziałbym po prostu, że najciemniej pod latarnią.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.18, 22:12
  Ktoś ciężko pracuje wynajdując tematy sprzed wielu lat. Ciekawe czym się kieruje w swym działaniu.
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.centertel.pl 28.10.18, 22:25
  No właśnie... czyje ma być miasto jak nie mieszkańców?? Bo na pewno nie Pana Mikiewicza, do takowych już dawno się nie zalicza. Nazwa irracjonalna, więc moje pytanie było retoryczne, ale zostało to przeoczone. Masło maślane też może być
 • Gość: X IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 22:36
  I wazelina... wazelinowa.
 • Gość: hiob IP: *.gumed.edu.pl 29.10.18, 00:20
  Skowyt urzędasów to miód na moje serce. W końcu ktoś się weźmie za klikę która obsiadła urzędy, urzędziki, szkoły i szkółki. Ciężka, sumienna praca będzie nagrodzona.
  Szykujcie się - nowy Burmistrz już ma nową ekipę na wasze miejsca - i dobrze. Doprowadziliście to miasto na samo dno. Najbiedniejsze miasto powiatowe w kraju! DNO! To jest dzieło waszego Mariusza! Wstyd i hańba panie burmistrzu.
 • Gość: do beztronnaxyz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.18, 06:35
  "No właśnie... czyje ma być miasto jak nie mieszkańców?? " Widzę, że powoli ale jednak zmieniasz zdanie. To dobrze, że zaczynasz rozumieć potrzebę zmian w naszym mieście.
 • Gość: hehehe IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 07:04
  niedacznik o sobie

  Zajmuję się wszystkim, co leży na sercu każdemu mieszkańcowi. Każdy jest inny, nie ma wybiórczości w moich działaniach.
  uwaga: na tym forum są opisane przykłady, jak to zajmuje się wszystkim.... i niczym

  Jestem doświadczonym samorządowcem, zarządzam ludźmi od wielu lat, pozyskuję pieniądze zewnętrzne - i jest to dla mnie codzienność. Efekty tego widać w naszym mieście. Kwoty zdobyte na inwestycje i rozwój Chełmna to już nawet nie miliony złotych, ale miliony Euro.
  uwaga moja: 0,75 wniosku rocznie zaakceptowanego pozytywnie o dotacje unijne w latach 2014-2018

  o NH:
  Miasto dało pieniądze - 80, 100 i 120 tysięcy złotych na kolejne edycje tej imprezy. Ochronę zapewniła Straż Miejska, a Fundacja Muzeum Ziemi Chełmińskiej prowadzi rachunkowość. Zatem miasto miało duży wkład w ten Festival.

  źródło-dzisiejsza Pomorska
 • Gość: Bezstronnaxyz IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 29.10.18, 11:52
  Nie zagłosuje na kogoś kto mieszkańcem Chełmna nie jest
 • Gość: Mik IP: *.147.97.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.18, 08:47
  Też nie zamierzam głosować w drugiej turze. Chełmno to miasto bez szans na rozwój i przegrane pod każdym względem. Pod względem demograficznym, społecznym, ekonomicznym oraz lokalizacyjnym. I żaden nieudaczny picer glancer oraz inny psycholog tego nie zmienią.
 • Gość: do Mik IP: 171.25.230.* 29.10.18, 09:26
  To co tu jeszcze robisz?
  Na szczescie sa ludzie którym zalezy na zmianach i ci pójdą na wybory. Szkoda tylko, że nie udało się zmienić całej rady na nową.
 • Gość: Jasny IP: *.centertel.pl 29.10.18, 14:47
  Tak sobie na was patrzę z boku
  Albo zwycięży spokój albo szał i opętanie
  Dobro i zło bardzo weszło sobie w drogę
  Jak się to wszystko czyta można dojść do wniosku że niektórzy to chyba piszą te posty w jakimś opętaniu i nadmiernym szale. Czy tacy ludzie mają rządzić naszym miastem? Przeciez w naplywie szału można narobić tylko problemów. I takich problemów właśnie dostarczyliscie Panu Arturowi. Gratuluję. Z wpisów również można wywnioskować że co niektorzy pieniacze gotują się strasznie na fotele urzędnicze. Potrzeba może i jakiejś zmiany ale nie szaleńców,pieniaczy i innych opętanych. Wolę już to co jest bo takie zachowanie jest niegodne postawy urzędnika na które się strasznie gotujecie . Później nie będę miał wpływu kogo sobie posadzicie. To nie wojna o kasę i fotele ale o przyszłość miasta. Wolę spokój, opanowanie i doświadczenie. Strach pomyśleć co tacy ludzie mogliby zrobić z miastem. Zrównać z ziemią bo się nie podoba czy coś?
 • Gość: cch2018 IP: *.tvgawex.pl 29.10.18, 15:17
  Dlaczego pan Kędzierski na swoim profilu na facebooku przypisuje sobie inwestycje które robią prywatni inwestorzy za swoje pieniądze, a więć :

  - budowa galerii handlowej na ul. Polnej (poza tym to nie galeria tylko park handlowy)
  - budowa nowej siedziby GALI przy ul. Łunawskiej

  Poza tym chwali się że ma doświadczenie samorządowe. Dziwne żeby takiego nie miał jak zajmuje stołek Burmistrza 16 lat

  Poza tym co chwila zmienia zdanie. Przed pierwszą turą mówił żę nie potrzebuje zastępcy Burmistrza teraz już twierdzi że tak.
  Najpierw chciał zrobić w kamienicy przy ul. Grudziądzkiej 36 Informację turystyczną, a w oficynie dom seniora. P oczy zrezygnował z tego wystawiając kamienicę na sprzedaż twierdząc że dom seniora jest nie potrzebny bo w ostatnim czasie takowe miejsca powstały na ul. Dominikańskiej (siostry zakonne ) i ul. Szosa Grudziądzka (Caritas). Teraz wraca do tego pomysłu
 • Gość: Panieńska IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 16:33
  Trudno mi oceniać tego czego nie znamy .

  Ale chyba nie wszystko co mamy mi się podoba .

  Może ktoś mi wytłumaczy takie realizacje :

  Zapraszam na Panieńską by zobaczyć pokazową inwestycję - nowopołozony chodnik ze ...słupami na środku , że przejść chodnikiem trudno , a z wózkiem ulicą - nie wiem jakim sposobem wydano na to środki samorządowe !!!! A może , jak mówi moje dziecko , to dwa w jednym - chodnik i tor przeszkód?. Tylko nie opierajcie się o barierki, bo grozi ich upadkiem ??
  Zapraszam na pokazową inwestycję - parking koło targowiska przy biedronce naprzeciwko Adriany - jedno wielkie bajoro jeszcze długooooo po deszczach !!!! Może to nie jest parking dla samochodów osobowych ?? W sobotę rodzinka przyjechała zwiedzać Chełmno i wysiadać musieii w błoto i żarowali sobie , że gumowce powinni zabrać bo taka tu dziura ...
  Remont ulic Kwiatowych i okolicznych ....dziury połatane asfaltem, krzywe płyty , że wybić żęby można, wybite kraty, no a pozostały asfalt lezy miesiącami na poboczu ..... ( taki zapas na zimę czy co ?) ???
  Koszary na Biskupiej , których sztandarowy zakup skończył się chyba wydaniem pewnie grubych tysięcy złotych tylko na ich ochronę.
  Czy to była realizacja czy tylko obiecanki i nadzieja dl a młodych biednych - nowych mieszkań. Bo coś mi się zdaje, że też nie pomyślano, że trzeba kasę mieć.

  Jak czytam .. ja realizuję ... to sobie myslę ale dlaczego TAK ???
  Tyle lat doświadczenia samorządowego a takie realizacje....

  MYŚLE WIĘC ZE DRUGI KANYDAT MA WELKIE SZANSE - ALE ....dlaczego GO NIE WIDAĆ NA MIEŚCIE , NA PLAKATACH, dlaczego Go NIE Ma WSRÓD LUDZI....., na rynku.... CHYBA DUŻO TRACI .. na własna prośbę?? A W DRUGIM ZESPOLE PEŁNA MOBILIZACJA.
  PLAKATY PANA KEDZIERSKIEGO WISZĄ NA GRUDZIADZKIEJ NA BANERZE, JEŻDZĄ ZA ZDEZELOWANYM AUTEM PO MIEŚCIE . DO ROBOTY .

  A PRZECIEŻ KIEROWANIE WŁASNĄ KAMPANIĄ TO TAKI EGZAMIN PRZED KIEROWANIEM MIASTEM. LUDZIE MÓWIĄ KTO SIĘ DZISIAJ STARA BEDZIE DOBRZE ROKOWAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ. A KTO SIĘ STARA ??? JESTJESZCZE TROCHĘ CZASU.
 • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 16:57
  Ja odnoszę wrażenie, że największą gó...burzę wywołują "zwolennicy" MK.
 • Gość: Turystka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.18, 16:26
  To chyba pozamiatane.
  Wyjeżdżałam dzisiaj z Chełmna i żegnał mnie tęskny wzrok burmistrza. Ten nostalgiczny, a zarazem bezradny, uśmiech zdawał się mówić - Adieu.
  Chyba chłopak rzeczywiście chce się godnie pożegnać.
 • Gość: wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 16:56
  ja jako obywatel Chełmna mam pytanie do pana Kędzierskiego skoro na bilbordach pana myśl przewodnia ja nie obiecuje tylko realizuję to proszę mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego jeszcze nie jest gotowa ścieżka rowerowa Chełmno w stronę Stolna.
 • Gość: Rowerzysta IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 18:24
  Dlaczego nie ma ścieżki nad Starogrodzkie ???
 • Gość: Hugo B. IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 21:35
  Na moje jeśli bedzie dobry burmistrz to może dojezdzać i z Bygdoszczy a pochodzić z Katowic. Przykład Pana Biedronia pokazuje,że nie trzba być mieszkańcem od zarania danej miejscowosci by być dobrym szefem miasta. Pan Kędzierski swoimi niesojnymi działaniami przez 16 lat się wykazał i ja dziękuję. Czas dać szanę nowej sile, nowemu umysowi. czy lepszemu się okaze po jedenj lub dwoch kadencjach.
 • Gość: Ggg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.18, 21:39
  Jest w trakcie nudowy
 • Gość: Inwestor IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 21:50
  Oczywiście . Ja uważam, że to musi być prawdziwy menadżer, który coś w życiu osiągnął, nie jest zakredytowany po uszy, widział świat , jest obyty, zna języki . Który potrafi pracować w zespole, wymagać wyciągać konsekwencje. Ma głowę otwarta na pomysły. Taki otwarty umysł potrafi sobie poradzić, znaleźć wyjście na każdym stanowisku, bo to będzie kolejne zyciowe wyzwanie.
 • Gość: zdegustowany IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 22:07
  Marzyciele- wracajcie na ziemię, wydaje wam się, że ktoś kto ma trochę oleju w głowie przyjdzie na to zadupie bez perspektyw? Mohery czekają na Mesjasz, który zaprowadzi do ułudy wiecznej szczęśliwości i wykastruje ten ogromny wór ich niegodziwości który zgromadzili przez całe życie. I jedni i drudzy , tu w tym Chełmnie na nic nie liczcie, tu może być tylko gorzej.
 • Gość: Glos z Trojmiasta IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 23:05
  Popieram Artura !
  Niech zwycięży i zrobi w tym Chełmnie porZądek przede wszystkim na tych wypierdzianych stołkach.
  I niech rozliczy Kędziere z jego poprzednich obietnic z poprzedniej kampani.
  NIC nie zrealizowal z kluczowych postulatow.
  Ludzie obudzcie sie ocknijcie z tego chelminskiego letargu .
  Zmiencie cos. Jesy hOojowo i kazdy to wie. Nie brnijcie w to.
  Zmiany !!!
  Pozdr Artur !
 • Gość: Macky IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 23:15
  Obecny burmistrz nie za wiele zrobił przez te lata. Do tego kontrowersyjne wiele działań. Ale niestety jesteśmy w tak beznadziejnej sytuacji, że głosowanie na obecnego to chyba jedyny racjonalny ruch. Mikiewicz to człowiek z teczki, zbudowany przez ludzi, którzy chcą rządzić Chełmnem. Towarzyszy mu dużo młodych i aktywnych ludzi, ale dlaczego nie napisali jakie kwoty otrzymali za organizację 9Hills? Jakie kwoty poszły na wynagrodzenia dla wielu osób zaangażowanych w ten projekt, podobno po kilka tysięcy za trzy dni pracy dla wielu. Słabe to, słabe że nikt o tym nie mówi, słabe że promowane jest to jako inicjatywa społeczników a to za gruby hajs się działo. No i na koniec głosując na Mikiewicza głosujemy za oddaniem władzy nad Chełmnem w ręce ludzi związanych z Całbeckim. Czy to przypadek że przed wyborami zorganizowano taki duży festiwal i tak szczodrze wynagrodzono wiele osób?
 • Gość: OZZY IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 23:28
  No i nikt nie mówi kto rozliczył cały ten projekt. Dlaczego nie 9H? My wiemy kto go rozliczył, a kto spił śmietankę. Oj słabe to, bardzo słabe.
 • Gość: wrrr IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 30.10.18, 00:07
  Nachalna kampania Mikiewicza
 • Gość: 8... IP: *.tvgawex.pl 30.10.18, 15:01
  kodu w Chełmnie nie preferujemy, nie o taką zmianę nam chodziło ARTURZE
 • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 17:00
  Kto?
  Podziel się też chcemy wiedzieć.
 • czytelink7807 30.10.18, 14:42
  A rondo też sponsorował Całbecki. To co zburzyć ?
 • Gość: A co IP: *.play-internet.pl 31.10.18, 09:01
  A wiecie może co z tym sprawami zawalonymi , które "burmistrz brał na klatę ".

  Czy to było jakoś rozliczone ???

  Czy teraz na to czas ???

  Czy tylko tak mówił i obiecywał ????

  Czy coś się zadziało w tym temacie co przegapiłem ???
 • Gość: ,kero. IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:57
  Trzeba isc na wybory,,wypelnic obowiazek,,zaglosowac wedlug swojego sumienia
 • Gość: Debata IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 17:01
  Ta debata chyba niestety zniweczyla szansze starego burmistza,,ludziom w miescie podobno sie nie podobala,,raczej krytykuja ,,chyba to nie bylo trafione niestety
 • Gość: Jola IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 06:48
  Kędzierski po raz kolejny zmiażdzył kontrkandydata. Niestety prócz usmieszkow i ataków nie zaprezentował nic co by mogło zagrozić obecnemu. Polecam obejrzeć każdemu kto się jeszcze nie zdecydował.
 • Gość: Do Jola IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 07:45
  Wedlug mnie pokazal zupelnie co innego,,debata 👎
 • Gość: Jarosław IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 07:54
  W przyszłości okres 16 letnich rządów nieudacznika, w tym rok 2018 będzie czarną dziura, punktem odniesienia, dnem od którego będziemy próbowali jako miasto się odbić. Ale czy, to co on spieprzył, da się naprawić? Trzeba próbować.
  Nie wolno ponownie oddać władzy na 5 lat komuś tak nieodpowiedzialnemu, jak nieudacznik.
  Zastanówcie się, zanim pójdziecie do urn, że dla rozwoju miasta jako całości nie zrobił nic. A co zrobił dla mnie, mojej rodziny, moich sąsiadów, dla mojego osiedla?
  Czy mam bliżej do przedszkola(ha,ha,ha - od 16 lat jest tylko jedno publiczne przedszkole), czy mam lepszą komunikację, drogę do pracy, do miasta? czy w mieście powstały ułatwienia dla nowych zakładów pracy? czy istnieje budownictwo, są uzbrojone tereny? czy emeryci i seniorzy, renciści i inwalidzi są skazani na parodię komunikacji miejskiej w postaci sypiącego się wynajętego busika? ile lat musi minąć, aby miasto podjęło naprawdę sensowne działania w celu walki ze smrodem pochodzącym z pieców śródmieścia i osiedli domków jednorodzinnych? ile lat jeszcze będziemy truci naszym lokalnym, śmierdzącym smogiem? kiedy będzie naprawdę dobra, smaczna woda z właściwym ciśnieniem i nigdy jej nie zbraknie w kranach?
  To tylko część z całego katalogu zarzutów wobec niedacznego. Naprawdę , jak powiadają, nie zrobił nic i nic mu się nie udało.

  To za co skasował przez 16 lat od podatników prawie 2 miliony w postaci wynagrodzenia, ktore przytulił bez obrzydzenia?
 • Gość: Wow IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 08:50
  Mam pytanko,,czytam czytam fb I sie zastanawiam dlaczego tak wielkie wywody w obronie Pana MK stosuja nauczyciele ,,,pisza I pisza piekne monologi,,nic do tego nie mam kazdy ma prawo ale nie wiem co o tym myslec,,myslec pozytywnie czy negatywnie?nie wiem ?
 • Gość: Plyniemy IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:43
  Plyniemy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.