Dodaj do ulubionych

Nowy Burmistrz Chełmna A. Mikiewicz

27.10.18, 22:05
Jest prawdą, że poruszałem na forum wiele wyborczych wątków i byłem stronnikiem urzędującego burmistrza M. Kędzierskiego. To jest przeszłość. Już nie zaufam obecnemu włodarzowi. Obudził się kiedy zadrżał pod nim grunt. Teraz wszędzie go pełno i dużo. Jest widoczny i przymila się do każdego. Trochę przypomina to aktywność sympatycznego osiołka z Shreka. Podskakiwał i nawoływał "wybierz mnie, wybierz mnie...". Nie wybiorę Pana Mariusza, wybieram Pana Mikiewicza. Dajmy szansę nowemu. Niech światło dzienne ujrzą nowe pomysły, nowy styl i nowe twarze. Zaryzykuje i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Dajmy szansę Mikiewiczowi.
Edytor zaawansowany
 • Gość: +- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.18, 22:54
  Tu nie ma co deliberować. Zwolennicy obecnego nie potrafią wymienić żadnego dokonania swojego pupila. Gdyby były, to to forum było by pełne przykładów. Targowisko wzięte na klatę, ale pieniądze z naszej miejskiej kasy. Koszary za pożyczone miliony. Mało?
  Jeszcze jedno nas wyróżnia to pensje w urzędzie miasta. To też nasze pieniądze. Za co te pensje? Wystarczy przejść się po mieście, zajrzeć tu i tam i wszystko jasne.
  Debata z przed czterech lat, jakieś wyliczanki, jakieś wskaźniki i co? Dalej szorujemy o dno, dalej jesteśmy najbiedniejsi. Myślę, że w jednym rankingu możemy być w czubie, nawet na podium, to zarobki burmistrza i urzędników miejskich. To wszystko są twarde fakty drodzy zwolennicy starego.
  Mikiewicz nic nie zmieni na gorsze, bo fizycznie nie może, gorzej być już nie może. Alternatywa? Żadnej! Na mostku kapitańskim musi stanąć Artur, na dzisiaj to jedyna nadzieja na wyprowadzenie M/S Chełmno na spokojne wody. Prowadź kapitanie.
 • Gość: bez znieczulenia IP: *.dynamic.mm.pl 27.10.18, 23:45
  Nie opowiadajcie głodnych kawałów, psy wieszacie na Kędzierskim bo macie o każdym jego działaniu odrębne zdanie ( w Chełmnie to standard, tylko szkoda że po fakcie jego zaistnienia) ale dyskutuje się o faktach ( jakie by nie były) a nie o fatamorganie niespójnie kreślonej przez nowego chcieja z nikąd. Faktem jest , że władza zużywa ( nawet ta licha samorządowa) ale wymiana musi się odbywać z sensem. Kędzierski jako burmistrz już sobie rękawów nie powyrywa ale sensownego następcy ani nie wychował ani taki się nie objawił. Teczkowy gość z przyszywanym na siłę chełmińskim życiorysem , branżowo tak samo ułudny jak ten przed laty od fikołków , co ma wam obiecać?, czego oczekujecie? Nowa ekipa zmieni starą i nim się rozpozna, że przy tej martwocie finansowej miasta i stwierdzi " co ja mogę" , minie kolejnych 5 lat. Z tego co pozostało do drugiej tury wyborów to efektem końcowym może być tylko marazm i brak perspektyw. Miejscowym klakierom pozostała paplanina i złudzenia, że jeszcze nie czas na wyprowadzkę na Toruńską.
 • Gość: Od czego IP: *.dynamic.mm.pl 25.11.18, 18:05
  Od czego zaczyna urzedowanie
 • Gość: Ja IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 00:49
  Hahaha, jasne guru najwięcej zrobił, przestańcie zionąć tym jadem, bo na wymioty się zbiera. Wszędzie tylko negatywy na temat Kędzierskiego. Siedzicie jak takie klakiery i zaśmiecacie to forum. Mojego zdania nie jesteście w stanie zmienić!!!
 • Gość: Kisiel IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:45
  Jestem za a nawet przeciw
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 14:17
  Ludzie mówią, że nieudacznik dziś szwenda się po mieście i wciska ulotki, wizytówki snując wizje świetlanej przyszłości i rozkwitu miasta.

  Pytanie? czy nieudaczny wziął dzień wolny w urzędzie (oficjalnie odnotowany) na prowadzenie tej pseudokampanii, czy nie? Bo jeśli nie, to my mu płacimy za robotę aż do ostatniego dnia, a nie za leserowanie. Stawiam, że dla niego to normalny dzień pracy. To co dziad jeden robi na ulicy?
  Ot, taki to człowiek. Zaufacie mu?
 • Gość: Workweek IP: *.dynamic.mm.pl 27.11.18, 17:47
  Porzadku lud sie domaga
 • Gość: niespodzianka IP: *.dynamic.mm.pl 01.12.18, 19:32
  No i mamy super decyzję. W takim miejscu, gdzie obiecane konsultacje z mieszkańcami? Tylko czekać na stację na rynku: www.bip.chelmno.pl/?app=aktualnosci&nid=7444
 • Gość: Inter IP: *.tvgawex.pl 01.12.18, 20:50
  A sprawdziłeś chociaż GDZIE jest Toruńska 26?? A może to teren Inter?? Zmarłym raczej stacja paliw nie będzie przeszkadzała......aaa samochody będą przeszkadzać, ale czekaj.....przecież do INTER już jeżdżą. Cebulaki Chełmińskie znowu w akcji. Dyndające serduszka wam się podobały.
 • Gość: niespodzianka IP: *.dynamic.mm.pl 01.12.18, 21:56
  Nie musiałem sprawdzać, wiedziałem, że to Intermarche. W przeciwieństwie do ciebie uważam, że to nie jest odpowiednie miejsce na stację i myjnie. Zapewniam cię, że zapachy paliw i hałas z myjni będą docierać do okolicznych domów i szpitala.
 • missmuffet 28.10.18, 00:19
  Jeśli odpowiada Panu burmistrz ,który ukończył płatne studia uciekając przed służbą wojskową to moje gratulacje... I co,zastosuje czary-mary zmieniając nasz zaścianek w krainę mlekiem i miodem płynącą? Jakoś śmiem wątpić. Ale najprościej oczarować naiwnych chełminiaków i jak nie ma zleceń ,,przygarnąć" pensyjkę burmistrza. Mały cytat z wyszukiwarki :
  ,,Od 12 lat prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, uczniów i studentów. W swojej pracy szkoleniowo- coachingowej koncentruje się na rozwijaniu zasobów i realizowaniu w jak najbardziej efektywny sposób celów osobistych i zespołowych swoich klientów. Posiada wysokie umiejętności perswazji oraz motywowania i inspirowania klientów do wprowadzania korzystnych zmian w swoim życiu zawodowym i osobistym. Pasjonuje się sportem, zwłaszcza grami zespołowymi, w których przygotowanie mentalne do zawodów oraz współpraca w zespole mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

  Posiada Certyfikat Coacha, Certyfikat Menedżera Oświaty. Ukończył certyfikowane szkolenia w Polskim Instytucie Eriksonowskim oraz w Laboratorium Psychoedukacji."
 • Gość: Ghul IP: *.play-internet.pl 28.10.18, 09:01
  Klika nauczycielsko-urzędnicza drży w posadach. Pensje, pensyjki, nagrody, podwyżki - czas to ukrócić. Nagradza się za prace. Odrywanie od koryta musi boleć kolego.
 • spokoj123 31.10.18, 23:15
  Lepiej żeby burmistrz był wuefistą... I ciekawe czy był w wojsku...
 • Gość: I jeszcze IP: *.dynamic.mm.pl 07.11.18, 09:11
  Centrum wymiany mlodziezy nad jeziorem wedlug miieszkancow tez chyba powinno zaliczyc sie do zmian,,nie wiem o co chodzi I mnie to nie interesuje ale ciekawe jest to ile ludzi o tym mowi I czeka ,,
 • Gość: ZOZ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 17:23
  Gdyby nie RODO i inne zakazy to chętnie obejrzałabym wyniki badań kandydatów. ALAT, ASPAT, cukier, cholesterol itp. Jak wybierać to zdrowszego, ale to tylko w Ameryce. Szkoda.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 18:02
  Nieudacznika teraz pełno, nowe banery, kłamstwa, niedopowiedzenia i chwalenie się czymkolwiek popadnie na FB. walczy jak lew. O siebie, nie o Chełmno.

  Jak taki chojrak, taki ważny, taki uczciwy, taki dobry włodarz, to niech teraz publicznie , w mediach społecznościowych, w gazecie Pomorskiej albo Czasie Chełmna odpowie, dlaczego przez ponad półtora roku mataczył, kombinował , przekraczał terminy, żeby tylko nie udzielić znajomemu odpowiedzi na proste pytanie ilu i jakim urzędnikom, jakie kwoty - przyznał nagrody i premie w latach 2015-2017? I co - dopiął swego, ale nie dlatego, ze miał rację (chodzi o informacje publiczne o dysponowaniu środkami publicznymi), tylko znajomy znudził się nieustannym pisaniu do nieudacznego, że bładzi, że nie zna przepisów prawa - znudził się tez pisaniem do SKO, które przyznawało mu rację, że obowiązkiem burmistrza jest udzielenie odpowiedzi na pytanie o środki publiczne. Jak to podsumować? Nieudaczny ukrywał premie i nagrody dla urzędasów, ich wysokość, komu przyznał, za co. Walczył jak lew.

  Niech odpowie także, dlaczego na kilkakrotny wniosek mojego znajomego o poprawienie warunków bezpieczeństwa dla mieszkańców bloku położonego przy ruchliwej na drodze za którą odpowiada miasto, zawsze odpowiadał negatywnie, albo i nie odpowiadał, bo się zapomniało? Nie zrobił dosłownie nic przez 4 lata, bo nie widział takiej potrzeby. Z każdego pisma wynikało, że on wszystko wie lepiej, że nie widzi zagrożenia, że samochody mogą stawać nieprawidłowo, niezgodnie z przepisami, bo na osiedlu brak miejsc dla samochodów, pasów dla pieszych nie potrzeba, progów zwalniających nie potrzeba. Nic nie trzeba, jest mówiąc kolokwialnie ok, a on to wie, bo na tym osiedlu mieszka teściowa. Można by to odsłuchać, ale nieudolny skasował przecież vido z sesji RM. Czego się boi?
  Każdego z Was, drodzy mieszkańcy może czekać podobna sytuacja, albo jako włodarz coś zrobi, albo i nie. Lepiej nie, bo to wysiłek, a od wysiłku twarz puchnie.
  Czy to normalne, że za nasze pieniądze dopieścił wszystkie możliwe dojazdy do swojej posesji, nowe oświetlenie, nowe chodniczki, nowy asfalcik. taki to gospodarz. O siebie to potrafił zadbać. A o nas?
  Dlatego nieudacznemu mówię dość, na drzewo.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.10.18, 22:12
  Ktoś ciężko pracuje wynajdując tematy sprzed wielu lat. Ciekawe czym się kieruje w swym działaniu.
 • Gość: cisza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.18, 22:18
  ile zarabia kierownik MOPS? ilu jest vice dyrektorów w szkole nr 4 i dlaczego??? kto odpowie??
 • Gość: do ciszy IP: *.play-internet.pl 28.10.18, 22:46
  zajrzyj do BIP Chełmno - są tam oświadczenia majątkowe i poznasz odpowiedź na pyt. nr 1 ale zrób to szybko bo jutro może się okazać,że usunęli tak samo,jak relacje wideo z sesji rady miasta
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 22:54
  Dlaczego dyrektor ZWiK Matuszewski, kolega burmistrza zarabia 10,5 tys miesięcznie?
  Ile nagród i premii otrzymał Matuszewski w 2017 i 2018 roku oraz w jakiej wysokości?
  Za jakie osiągnięcia?
  Czy ZWiK jest miejską spółka, która przynosi dochody, albo chociaż zarabia na siebie?
  Dlaczego corocznie burmistrz umarza w zakresie podatków lub opłat Zakład Wodociągów i Kanalizacji, (2017-w wysokości 101 563,00 zł) ze względu na ważny interes podatnika i dlaczego uszczupla w ten sposób dochody miasta?
  Gdzie giną pieniądze z corocznych podwyżek opłat za wodę i ścieki?
  Jeżeli Matuszewskiemu słabiutko idzie zarządzanie miejską spółką - może się nie nadaje i nie ma co katować człowieka - dlaczego trwa na stanowisku?
  Dlaczego nie rozpisano konkursu na stanowisko, czy Matuszewski ma fuchę dożywotnio?, może trafi się lepszy, który postawi firmę na nogi?
  Dlaczego Kędzierski nie interesował się działalnością spółki, nie interesował sie opinią mieszkańców, wiedział, że często nie ma wody, nie ma ciśnienia, po awariach (średnio 2-3 w miesiącu) woda jest syfiasta?
  Czy to prawda, że - jak wieść gminna niesie i świadkowie- strażacy gasząc pożar kamienicy na Rynku stwierdzili tak niskie ciśnienie wody w hydrancie, że poszło polecenie zmniejszenia ciśnienia dla dwóch osiedli, aby pojawiła się woda do gaszenia pożaru?

  Dlaczego dyrektor CHDK Napora, kolega burmistrza zarabia 11 tys miesięcznie?
  Czy CHDK gospodarując ośrodkiem nad j. Starogrodzkim, prowadząc i świadcząc usługi przynosi dochody, albo chociaż zarabia na siebie?
  Ile nagród i premii otrzymał Napora w 2017 i 2018 roku oraz w jakiej wysokości?
  Za jakie osiągnięcia?
  Dlaczego corocznie burmistrz umarza w zakresie podatków lub opłat CHDK, (2017-w wysokości 115 637,00 zł) ze względu na ważny interes podatnika i dlaczego uszczupla w ten sposób dochody miasta?
  Jeżeli Naporze słabiutko idzie zarządzanie CHDK - może się nie nadaje i nie ma co katować człowieka - dlaczego trwa na stanowisku?
  Dlaczego nie rozpisano konkursu na stanowisko, czy Napora ma fuchę dożywotnio?, może trafi się lepszy, który postawi firmę na nogi?

  Za jakie szczególne zasługi podległe burmistrzowi sekretarz Syta i skarbnik Brzezińska zarabiają krocie, ponad 11,5 tys. miesięcznie, więcej od burmistrza?
  Jakie dostały nagrody i premie w 2017 i 2018 ? W jakich kwotach? Za jakie osiągnięcia?

  Niech odpowie.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.10.18, 23:08
  Dyrektorka MOPS zarobiła w 2017 r. 131 811 zł , co daje miesięcznie 10 984 zł.
  A w ubiegłym tygodniu pokazywali w telewizji protest zwykłych pracowników socjalnych MOPS , którzy protestowali przed sejmem, ponieważ zarabiają ok. 2 100 zł miesięcznie (często mniej, niz osoby, którymi sie opiekują).
 • Gość: in publiczna IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.18, 11:33
  zadaj takie pytania w ramach dostępu do informacji publicznej. Musza odpowiedzieć. I nie jest to informacja publiczna przetworzona, więc musza odpowiedzieć niezwłocznie, nie później niz w ciągu 14 dni
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 16:34
  Więc informuję Cie i innych mieszkańców Chełmna że pytania były składane na piśmie w ramach dostępu do informacji publicznej.Nieudacznik pełniący obowiązki burmistrza odmawiał, wydawał negatywne (chyba 3 lub 4) decyzje administracyjne (sic!), od których były składane odwołania do SKO, które nieudacznemu nakazywało (tyle może, nic więcej) udostępnić informacje publiczne. I to trzykrotnie, bodajże. Grał na czas. Trwało to ok. 1,5 roku. Znajomy znudził się i olał temat , bo z głupim nie wygra. Przyznacie, że i tak był cierpliwy. Jakby nieudaczny twierdził, że było inaczej, to na wszystko są papiery.
  Więc wyszło na to, że on nic nie musi, swoje premie i nagrody, które porozdawał znajomkom są tajne przez poufne.
  Znajomy jak widzi nieudacznika banery z tym "ja nie obiecuję, ja realizuję" albo jak czyta w Pomorskiej "umiem słuchać ludzi" to na wymioty mu się zbiera.
  Jesli chcecie takiego kandydata na burmistrza, proszę. Ale wiem, ze niektórym dopiero się oczy otwierają, co to za fałszywy i cwany gość.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 29.10.18, 15:08
  Takie informacje trzeba ujawniac i to wszedzie takie male miasto na szarym koncu i za co oni tyle zarabiaja taka sekretarz czy kierownik mopsu a co one takiego robia to jakis zart zreszta pozostali rowniez.
 • Gość: gość IP: 171.25.230.* 29.10.18, 09:30
  I to co piszą poprzednicy o nienaturalnie wysokich zarobkach na które musimy się co miesiąc składać skłania mnie i moją rodzinę na pójście i zagłosowanie na nowego burmistrza.
 • Gość: nO IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 16:48
  Chelmianki i Chelmiacy przez ostatnie kilkanaście lat kilkat ysięcu osób wyjechało z naszego miasta bo nie widziało tu dla siebie przyszłości. Jest nas niecałe 18 000 ludzi.

  Co zrobiono przez te lata by to zmienić???

  Ktoś kiedyś cytował słowa pierwszego ... małe miasta upadają to i Chełmno upada ??? czy to prawda. Taką nam przyszłość przewidział ??
  Dlaczego takie historyczne miasteczko nie ma turystów, dlaczego nie ma promocji, folderów wielojęzycznych przewodników, opisów zabytków w aplikacjach na telefon.... Co robią w ratuszu ? Czy tylko sprzedają te kilka rzeczy i pilnują jednej wystawy ????

  Wierzę, że czlowik , który coś w życiu osiągnął wyciągnie Chełmno pełne zabytków i stanie się pełne turystów jak Kazimierz z jedną studnią. A może tak być wystarczy zobaczyć Chelmno podczas festiwalu 9 wzgórz.
 • Gość: - IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 17:03
  nO- marzyciel ściętej głowy.
 • Gość: do poprzednika IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.18, 17:23
  Szkoda, że z naszego miasta wyjeżdżają młodzi ludzie z inicjatywą a zostają tylko tacy malkontenci jak ty. Na szczęście znalazł się człowiek z jasną wizją przyszłości który chce coś dla naszego miasta zrobić i chwała mu za to. Pierwsza tura wyborów pokazała, że na szczęście ludzi chcących zmian jest więcej a malkontenci są w odwrocie. Pokażmy w nadchodzących wyborach, że nie boimy się zmian, że na nie czekaliśmy. Zatrzymajmy wreszcie uciekającą za lepszym życiem i pracą młodzież. Pokażmy, że nas też stać na rozwój.
 • Gość: Pracocholik IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 18:22
  Ja to rozumiem mnie też po kilkunastu latach tego samego dopada wypalenie zawodowe i już się mi nawet nie chce chcieć zrobić czegoś innego, czegoś nowego, bo PO CO jak pensja jest co miesiąc . Więc myślę już sama zmiana na kogoś innego jest zmiana na lepsze. na początku każdy się stara, wykorzystuje swoje znajomości, potencjał realizuje świeże pomysły, pozyskuje nowe środki .
  Więc daję szansę NOWEMU.
  Niech to będzie dobry wybór. Nawet znajoma z urzędu mówi , że nowe będzie lepsze
 • Gość: ad praco(c)holik IP: *.play-internet.pl 29.10.18, 21:11
  jeżeli już pracownik urzędu jest zdania,że nowe jest lepszym wyjściem to już o czymś chyba świadczy....Idzie nowe.......
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 21:48
  Ciekawi mnie, skąd nieudaczny ma tyle kasy na te banery, agitki w echełmno, w lokalnym periodyku z kiosku, itp. Jak powszechnie wiadomo, nie śmierdzi groszem, ma duże kredyty i inne zobowiązania, raczej nikt rozsądny, tym bardziej bank, już mu nie pożyczy. Może zrzutka od dobrze uposażonych znajomków (też zagrożonych), o których niebotycznych (jak na Chełmno) uposażeniach z woli nieudacznika (sami sobie raczej nie przyznali) bardzo dużo na tym forum, ale tez w ich oświadczeniach majątkowych (szkoda, że są jawne, prawda zainteresowani?) . W czasie poprzednich 3 wyborów nigdy go tyle nie było, aż żal patrzeć na te tęskne na władze oczęta...
 • Gość: Antek IP: *.dynamic.mm.pl 29.10.18, 23:06
  Burmistrz to tylko M. Kędzierski ja już wybrałem, to piątkowe spotkanie w SM zadecydowało. Jeszcze jutro spotkanie w Rondzie, to będzie kropka nad i.
 • Gość: Mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 00:58
  Jasne nowy burmistrz stworzy krainę miodem płynącą. Sprowadzi inwestorów (jakich?????), rozbuduje przemysł (jaki????), stworzy miejsca pracy (jakie???). W urzędzie pracy jest dużo ofert i co??? Brak ludzi do pracy a dlaczego??? Bo młodzi wyjeżdżają za chlebem. I choćby obecny Burmistrz i nowy burmistrz stanął na głowie nic nie zrobi w tej sprawie!!! Bo co???? Bo wyjazdy ludzi do pracy za chlebem poza granice kraju to co???? TO PROBLEM OGÓLNOPOLSKI. Ale Wy tego nie zrozumiecie, lepiej oczerniać Kędzierskiego i winić go za to, że "zupa była za słona". Koniec w tym temacie, bo szkoda czasu na Was.
 • Gość: baltazar IP: *.metrolink.pl 31.10.18, 02:13
  Spokojnie koleżko. Nie wszyscy głosują na Mikiewicza, żeby było "lepiej", "więcej", "szybciej"... wielu z nas głosuje na niego żeby dać WAM kopa w d... i rozbić ten patologiczny kolesiowski układ :)
  Miłego dnia w pracy, bo to już końcówka leniuszkowania :)
 • Gość: bolo IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.18, 18:49
  Brawo Baltazar. Mikiewicza nie jest cudotwórcą. Ale dosyć już arogancji, kolesiostwa i grupy wzajemnego wsparcia. Dosyc już nieróbstwa urzędników dowodzonych przez karierowicza.
 • Gość: Debata IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 19:18
  Debata.... ??? Miazga
 • Gość: do Antka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.18, 06:47
  Pozwolisz jednak, że w Chełmnie wygra rozwój, zmiany, nowe spojrzenie na rozwój miasta. Ruch w górę w rankingach i nowe miejsca pracy. Głosuję na pana A. Mikiewicza.
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 07:36
  Pozostawienie nieudacznego pogrąży to miasteczko do dna i będzie skutkowało jeszcze większym skokiem na kasę jego ulubionych pretorian: Napory, Matuszewskiego, Brzezińskiej, Sytej, Świdlikiewicza, i całego tabunu innych. Kto za to zapłaci? Pani emerytka, panie ekspedientka, pani pielęgniarka, pan urzędnik. My wszyscy. Oni nie maja żadnego umiaru, nieudaczny rozdaje publiczną kasę jak chce, bez żadnej kontroli. To w skali roku są miliony, wydawane tylko na same wynagrodzenia, nagrody, premie. Do tego należy dodać straż miejską, która pracuje jak chce, lubią jeździć samochodem, to wiem - a kosztuje okrągły milion rocznie. Wiecie ile zarabia komendant SM, który ma pod sobą chyba 7 lub 8 podwładnych ? I się nie dowiecie, w 2014 nieudacznik zdecydował, że oświadczenia majątkowe Świdlikiewicza nie będą publikowane na bip. chelmno. W 2013 Świdlikiewicz zarobił 74 782 zł dzielone na 12 to jest 6321 zł miesięcznie. Ale to było lata temu. Od 2014 roku nieudaczny corocznie podwyższał urzędasom pensje o minimum 5 % (nieważne czy inflacja czy deflacja, a była akurat deflacja), więc trzeba dodać co najmniej 20 % do tej kwoty. Stawiam, że dziś Świdlikiewicz kosztuje nas 100-120 tysięcy rocznie. Żyć, nie umierać.
  Ale, ale.... Gdzie ten monitoring?
 • Gość: Macky IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.18, 07:51
  Obecny burmistrz nie za wiele zrobił przez te lata i do tego kontrowersyjne wiele działań - to prawda. Ale niestety jesteśmy w tak beznadziejnej sytuacji, że głosowanie na obecnego to chyba jedyny racjonalny ruch. Mikiewicz to człowiek z teczki, zbudowany przez ludzi, którzy chcą rządzić Chełmnem. Towarzyszy mu dużo młodych i aktywnych ludzi, ale dlaczego nie napisali jakie kwoty otrzymali za organizację 9Hills? Jakie kwoty poszły na wynagrodzenia dla wielu osób zaangażowanych w ten projekt, podobno po kilka tysięcy za trzy dni pracy dla wielu. Słabe to, słabe że nikt o tym nie mówi, słabe że promowane jest to jako inicjatywa społeczników a to za gruby hajs się działo. No i na koniec głosując na Mikiewicza głosujemy za oddaniem władzy nad Chełmnem w ręce ludzi związanych z Całbeckim. Czy to przypadek że przed wyborami zorganizowano taki duży festiwal i tak szczodrze wynagrodzono wiele osób? ?Co gwarantuje Mikiewicz? Widzieliście jego spotkanie z mieszkańcami? Przecież to kompromitacja tak prowadzić spotkanie i takie rzeczy wygadywać bez żadnych konkretów, same tylko plany co on nie pozmienia ale brak większych szczegółów. Jak to zostanie dokonane? No i do tego to jego doświadczenie, prowadził jakąś szkołę językową nadzorowaną przez Całbeckiego i co tam pokazał? Jak ta szkoła urosła w rankingach?
 • Gość: Planista IP: *.play-internet.pl 30.10.18, 08:30
  Ja uważam , że plany są najważniejsze. Wszystko rodzi się najpierw w głowie a potem myslimy jak zrobić i skąd wziąć kasę.

  Najpierw pomyśl potem zrób mówili mi w szkole.

  Gorzej jak najpierw się działa a potem myśli. Dla mnie przykładem tym złym jest np. kupno koszarów. Tyle kasy zablokowanej przez lata na inne ważne inwestycje skoro nie było pieniędzy na zrobienie inwestycji. Czy ktoś policzył jaki jest dotychczasowy koszt utrzymania - ochrona, oświetlenie tej jednostki. Dlaczego nic się tam nie dzieje. gdzie " realizuję" .
  Ważne też dla mnie ze nowy ma poparcie , a nie szuka dopiero poparcia .

  Jak zaglądamy komuś co zrobił do tej pory, jakie ma doświadczenie, dorobek , zobaczmy kim był wybrany przed laty "nasz chłopak??? , czy miał doświadczenie samorządowe, co miał w swoim CV ????

  A co do wynagrodzeń, mnie to nie boli. Ale mam kilka dylematów , z którymi się podzielę. Może jestem w błędzie w moim mysleniu ??
  Nawet jak był kasa za festiwal to w końcu za darmo te wszystkie inscenizacje się nie odbyły. Zrobili kawał dobrej roboty. Miasto na kilka dni ożyło, jak powinno być cały sezon. Zobaczcie ile zarabiają nasi urzędnicy , czy ich żony krewni pracują ratuszu czy bibliotece ??? .
  Zobaczcie co porywającego tłumy , świeżego, zrobił choć raz w ciągu ostatnich kilkunastu l np. miejski ratusz , biblioteka , W końcu pracują tam nie kilka dni w roku a cały rok.
  Ile osób tam pracuje i co miesiąc dostaje wynagrodzenia?
  Dlaczego nie widać promocji w mieście??? Jakie mamy materiały promocyjne, parkingi, udogodnienia dla turystów ???
  Jak są rozliczani pracownicy. Czy ktoś odpowiedział za samowolę na targowisku nikt nie odpowiedział?? Zapłacilismy wysoka karę, czy ktos odpowiedzialny dołożył do niej choć swoją premię?
  Dlaczego walczono by usunąć targowisko z rynku?? Żeby był spokój i hulał tylko wiatr ???
  Dlaczego dobre mieszkania w blokach sprzedaje się za wielkie ulgi poniżej ich wartości ???
  Kto mieszka dziś w domu przy Szkolnej które miasto tak drogo odkupiło od banku spółdzielczego ??? Czy to osoby , których miasto musi wspierać niskim czynszem ?? Czy to są jeszcze mieszkania miasta ?? Dlaczego drożeje ciągle woda a nic nie jest lepsza ??? To są moje dylematy. Czy ktoś mi odpowie na to ??? Może pomoże mi to dokonać wyboru.
 • spokoj123 31.10.18, 23:29
  Co to za bzdury??? Nine Hils z Calbeckim??? To Pan Kędzierski mógłby pod rękę chodzić z Panią Lubańską bo to ta sama bajka...Temat wynagrodzeń za organizację festiwalu tak boli??? Obawiam się, że i tak zarobili za mało czyli mniej niż Pan Napora za pełnienie (?)swoich obowiązków. Poza tym układ Panów Kędzierskiego i Gamanskiego w tych wyborach to masakra... niby kiedys konkurenci, a dzis jeden klub rezygnuje z wystawienia swojego kandydata tylko dlatego żeby obecny burmistrz miał większe szanse... czyli na zachodzie bez zmian. Najlepiej bedzie jak jest, byle do przodu. A tu nagle klops! !! Pan Mikiewicz wygrywa w pierwszej turze i pewny zwycięstwa Pan Kędzierski nagle musi przygotować program wyborczy, który ramowo przypomną plan konkurenta... Naprawdę żenada, że po 16 latach ludzie jeszcze dają się nabrać na te cyniczne, niesmieszne przechwałki...
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 07:39
  W jednej z poprzednich kadencji nieudaczny położył ekstra dywanik asfaltowy przed posiadłością kadrowego. Normalni mieszkańcy miasta z kilku bloków od lat nie mogą doprosić się normalnej drogi o dł. 40 m, albo chociaż systematycznego równania klepiska z dziurami (bezpośrednio na skarpie).
  W ostatnich dwóch kadencjach, ale w ostatniej szczególnie wyraźnie było widać, że radni obydwu klubów współpracują, jakby byli z jednej drużyny. Wręcz ostentacyjnie jedli sobie z dziubków. Teraz razem w sile 10 głosów nawet nie będą nic udawać.
  Kadrowy postawił na nieudacznego, nie wystawiając własnego kandydata. Ta cyniczna gra kadrowego była widoczna gołym okiem dla każdego mieszkańca.
  Obydwaj musieli doznać wstrząsu, gdy w I turze wygrał Mikiewicz, z tym , że nieudaczny większego.
  Po wyborach, mój znajomy ma zamiar zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym klubu nieudacznego. Zawsze od lat dziadowali na ulotkach, a teraz takie środki na banery, listy do mieszkańców. I kolejne kłamstwa wyborcze , z których nie będzie można rozliczyć przez 5 lat, bo on nic nie musi, a jakby co, to weźmie kolokwialnie na klatę.
  Przez tyle lat nie tylko, że nie interesował się potrzebami mojego miniosiedla, ale wręcz ostentacyjnie olewał pisemne wnioski i prośby, a teraz oczekuje, że na niego zagłosujemy. Niedoczekanie.
  Bardzo fajne i wyjątkowo wymowne jest ostatnie 13 zdjęcie z foteralacji ze spotkania nieudacznego z wyborcami w kinoteatrum za 6 mln (ciekawe, czy zapłacił za wynajem?). To puste i tęskne spojrzenie nieudacznego wiele mówi.
  A propos- wiecie, że za 6 mln można postawić od podstaw na własnym gruncie (chyba miasto jeszcze takie ma, prawda p.Kędzierski?) elegancki blok na ok. 40-50 mieszkań o standardzie mieszkań developerskich na Raszei 2? Ktoś przepłacił za to kinoteatrum, ale to nie moja broszka- ktoś to oszacował, ktoś odebrał, ktoś podpisał umowę. Myslę, że ten temat wróci przy pojawieniu się pierwszych usterek i wad powykonawczych. A to tylko kwesta czasu...
 • Gość: ja IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 08:32
  I dobrze , że nie zbudował mieszkań, bo zaraz, po 2-3 latach, zostałyby sprzedane za 3-5 procent wartości, co jest zgodne z "długofalową" polityką nieudacznego. Tak było z mieszkaniami na Kopernika 7 i innymi lokalami komunalnymi.
 • Gość: Wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 11:11
  A tak na marginesie, to gdyby Mikiewicz wygrał I turę, to już byłby burmistrzem - a tak nie jest. Oj boli was, że takich chytów się imacie. Po ostatniej debacie zmieniłem zdanie odnośnie Kędzierskiego. MIAZGĘ zrobił z waszym guru MIAZGĘ.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 11:27
  To go wybierz. Na kolejne pięć lat do zamrażarki wskoczy, żeby pojawić się z piękną gadką tuż przed kolejnymi wyborami. Ja już tego nie kupuję.
 • Gość: Floyd IP: *.play-internet.pl 30.10.18, 10:38
  Chełmno - zapomniana dziura, najbiedniejsze miasto powiatowe w Polsce a burmistrz trwa od 20 lat! W Japonii taki delikwent popełniłby rytualne sepuku ale najpierw przeprosilby za swoją nieudolność...
 • Gość: do Floyda IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.18, 11:16
  gdyby miał honor, to faktycznie po tylu krytycznych uwagach ustąpiłby sam. Ale jest on zarozumiały i po trupach do kasy. za brak szacunku dla ludzi, nieudaczne rządzenie, forowanie kolesi należy mu się czerwona kartka. Dlatego będę głosował na Mikiewicza. A tak na marginesie, ciekawe, czy zapłaci za wynajem Ronda i z czyjej kasy, a może zrobi sobie służbowy prezent, bo przecież wszystko mu się należy.
 • Gość: Drogowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 12:31
  Dlaczego nie M. Kędzierski?
  Nawet gdyby mieć bardzo dużo dobrej woli i przyjąć, że slogan z plakatów obecnego burmistrza - "Ja nie obiecuję, ja realizuję" - jest stwierdzeniem faktu to... Nasuwa się pytanie jak realizuje?
  Drobny przykład. Zbliża się Święto Zmarłych, a co widać przy cmentarzu komunalnym? Rozgrzebane roboty, szwendający się albo odpoczywajmy panowie w kolorowych ciuszkach, a końca nie widać. Kawałek chodnika kładziony jest od lata, zapewne roboty ułatwią dojazd i dojście na groby najbliższych. Tylko kiedy?
  Wystarczy przyjrzeć się organizacji pracy i tempu budowy chodnika z Czarża do Dębowca. Tam nie obiecują tam naprawdę realizują.

  Dlaczego A. Mikiewicz?
  Człowiek realizujący siebie i umiejący zadbać o własne interesy. Nie musi zostawać burmistrzem dla polepszenia swojego bytu. Ma z czego żyć, nie musi zdobywać stanowisk samorządowych dla polepszenia własnej sytuacji materialnej. To chyba wystarczy.

  Obecny burmistrz chwali się 16-to letnim doświadczeniem. Czy to jest argument za czy przeciw? Kilkanaście lat doświadczenia i brak umiejętności w kierowaniu naszymi interesami. Vide chodnik do cmentarza, ten na ul. Panieńskiej, ulica na Gapich Górach i schody z Jastrzębskiego na Rybaki (wskazana ostrożność, schody nowe a stopnie już ruchome).
  Roztaczana jest przed mieszkańcami Chełmna wizja męża opatrznościowego potrafiącego kierować miastem. To też jeden z mitów. Burmistrz nie kieruje miastem, a urzędem miasta, to zasadnicza różnica. Nie trzeba tu siły Herkulesa i intelektu Jobsa. Zarządzanie urzędem podstawowego szczebla administracyjnego jest proste. Jeśli, ktoś twierdzi, że jest inaczej nie nadaje się na to stanowisko.

  Po owocach ich poznacie.
  Kim był i co miał obecny burmistrz przed objęciem stanowiska. Co uzyskał dla siebie przez ostatnie kilkanaście lat? Co w tym czasie uzyskało Chełmno?
  Kim jest i co osiągnął już, na razie dla siebie, A. Mikiewicz? To człowiek spełniony, człowiek sukcesu. Co może dać Chełmnu? Przekonajmy się, wszystko w naszych rękach.
 • Gość: oki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 14:07
  Ciekawe czy Kędzierski juz czegoś nie obiecał Majewskiemu, żeby przejąć głosy Pisu.... moze Majewski zostanie vice burmistrzem... Jak tak to Kędzierski wyśmiewa Pis dla niego to ciemnogród, ale teraz błagalnie patrzy w prawą strone... Kędzierski żeby utrzymać stołek i pensje podpisze pakt z samym diabłem....
 • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 14:13
  Dokładnie tak jak piszesz... Mikiewicz ma pracę i pozycje zawodową, a Kędzierski tylko długi.... On nie stratuje dla dobra miasta tylko dla pensji i swojego bytu... jak człowieka który nie potrafi gospodarować swoim domowym budżetem, może spranie zarządzać miastem??? Kędzierski zamienił Chełmno w osadę ...biedna miasto z duzym bezrobociem.... Pieniądze unijne podratowały zabytki .... Więcej niż Kędzierski dla miasta zrobił były Proboszcz fary ks. Walkowiak.. odrestaurował wszystkie Kościoły... a Kędzierski co ???? 16 lat ciepła posadka to teraz tyłkiem trzesie....
 • jola1958 01.11.18, 08:38
  Mikiewicz ma pracę ale nie wiadomo jak długo już nie jest prodziekana, nie zrobił też habilitacji co znacznie zmienia jego pozycję na UMK stąd jego zdeterminowanie. nie uwierzę że ma świetnie prosperujacy interes i zamierza z niego rezygnować by wspomóc mieszkańców miasta którego, jak pozwala debata, nie zna!!! A czy nie jest przypadkiem tak że grunt pod nogami mu się pali. Musicie wiedzieć jedno. za chwilę Unia zakręcony na kurek z pieniędzmi i wtedy taka firma jak ta prowadzona przez Pana Mikiewicz burmistrza się ponieważ ona opiera się na pozyskiwaniu funduszy unijnych i działaniach realizowanych z tych funduszy. stąd ta determinacja i dlatego pan Mikiewcz jest taki zmotywowany o czym ciągle nam przypomina.
 • Gość: Do joli IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 11:13
  ŚWIĘTA PRAWDA!!!!! GRUNT SIĘ POD NOGAMI PALI.
 • Gość: Nastaną chude lata IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 15:49
  Chude lata z A.M.
  Wygląda na to że A.M. planuje odchudzić nasze dzieci wprowadzając catering do szkół. Podobno chce zwolnić kucharki. Tam będzie szukał oszczędności. Sprzątaczki również będą musiały szukać zatrudnienia gdzie indziej. Na ich miejsce podobno ma przyjść firma sprzątająca. Czy A.M. chce zwolnić pół miasta aby zatrudnić swoich ludzi?
  TAKIE CHODZĄ PLOTKI!!!! CZY TO PRAWDA????
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 16:03
  Twoja stara (twój stary) się puszcza.
  TAKIE CHODZĄ PLOTKI!!!! CZY TO PRAWDA????
 • Gość: Chude lata z A.M IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 16:08
  Ale pustak z ciebie . Ja pytam poważnie. Chodzi o przyszłość moich dzieci.
 • Gość: JK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 16:09
  Pewnie jeszcze sprowadzi czarną wołgę. Oj cienko, cienko przędziecie. Jacek K. waszym wzorcem?
 • Gość: Chude lata z A.M IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 16:54
  Powiedz człowieku co masz obiecane że obrażasz mnie bez żadnego powodu? Stołek czy krzesełko?
 • Gość: zołza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 17:15
  Każdy sądzi według siebie.
  A tak na marginesie, antycypację można wywodzić z czegoś... konkretnego, inaczej można być posądzonym o śmieszność lub nawet defekt intelektu. Rozumiem, że A.M jest tu konkretem, wtedy wszystko się zgadza. Antycypując, że A.M to Artur Minkiewicz, pozwolę sobie postawić tezę - Artur Minkiewicz to uwierający konkret, uwierający mniejszość.
 • Gość: Kkkkkk IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 01:03
  Cieplutką posadkę w urzędzie????
 • Gość: ciekawe IP: *.tvgawex.pl 05.11.18, 15:02
  No cóż ciekawe co tu się pisze. Podziękujcie jednak poprzednikowi, że doprowadził do tego iż miasto musi oszczędzać teraz gdzie popadnie. A skoro catering jest TAŃSZY od kucharek to trudno. Pracy w Chełmnie jest naprawdę dużo. Tam gdzie ja pracuję potrzeba też ludzi do pracy.....
 • Gość: tt IP: *.tvgawex.pl 30.10.18, 18:04
  ....to nie Mikiewicz i Kędzierski pogrążą to miasto- to Wy pogrążyliście to miasto Chełmno swoimi wyborami wybierając takich radnych jakich wybraliście, został Wam nie ciekawy wybór WFisty i Czarodzieja z krainy OZ pomaluje może kamienice w malunki których nie będziecie rozumieć a Wasze klatki schodowe i podwórka w centrum miasta dalej będą śmierdzieć....
 • Gość: te tt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 18:19
  Fajnie czarujesz, niczym Gandalf. Zmianę frontu widzi nawet ślepa szkapa. Gracie teraz na obniżenie frekwencji? Tonący brzydko się chwyta, nawet brzytwy.
 • Gość: Telewidz IP: *.play-internet.pl 30.10.18, 21:03
  Czytam ulotkę, ze skrzynki, że niby warto .

  No zakldam ,że warto. No i ..
  Dowiedzialem się czego nie zrobiono dla miasta przez kilkanaście lat. Takie proste rzeczy... CZY TO ... KATALOG SKARG I WNIOSKÓW ????

  I czego jeszcze - turystyka nadal zapomniana, dziura po spalonym domu kultury nadal będzie i mieszkania dla pijaczków na Kościelnej, będą mieli blisko na Grudziądzka,
  I się zastanawiam dlaczego sprzedajemy za TAK MARNE pieniądze mieszkania w blokach a potem za ciężkie pieniądze mamy budować następne ???? O co to chodzi, bo nie ogarniam.


  I jak miasto może wybudować mieszkania dla młodych, za co ??? ile mamy zadłużenia ????

  I się zastanawiam , co może dać w Chełmnie Karta seniora .... darmowy spacer po Grudziądzkiej ???

  Szkoda, że nie napisali jaki mamy budżet do dyspozycji bo chyba z doświadczenia wiedzą i wiedzą, że trzeba by chyba wygrac kilkakrotnie w totka by to zrealizować.
  Bo jak się zobaczy co i jak zrobiono do tej pory...
  Dla mnie gwarantem realizacji tych prac byłaby KASA KASA KASA

  I się zastanawiam jaki był wkład burmistrza w budowę galerii na Polnej, czy zakładu produkcyjnego Gala Callozione . Po co np. sprzedano jeden budynek z całego kompleksu nad Starogrodzkim osobie prywatnej . Co z tego zyskało miasto, czy ośrodek ???

  Po co sprzedano lokal dochodowy na Grudziadzkiej, gdzie zainwestowano te pieniądze, czy jest z nich jakiś zysk ???
  Po co zespoły doradcze jak mamy rzerzę pracowników, radnych , którzy mają kontakt z mieszkańcami ???? Czy sobie nie radzą ??? Czy to kolejne stołki ??
  Po co pisać o modernizacji żródeł ogrzewania jak w październiku miasto nie ma na to funduszy, ciekawe ile złych piecy wymieniono w tym roku z dofinansowaniem miasta ??

  Jakiego żródła energii mam się spodziawać w moim gospodarstwie ( Os Skłodowska ) ???bo nie wiem co to może być.


  Wkurzyła więc mnie ta ulotka i tyle. Poczułem się dziwnie , tak jakby ktoś zakładał, że nie potrafię racjonalnie myśleć. ...
 • Gość: do TV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.18, 21:14
  I tu trafiłeś w dychę.
  Liczą, że w Chełmnie żyją sami głupcy.
  Nie mam wątpliwości, że w niedzielę okaże się jak się mylą.
 • Gość: rurek IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 21:22
  Pan Artur ma mój głos, chcociażby żeby rozbić tą sitwę koleżeńskoukładowotowarzyską. Bay bay stare wyjadacze.
 • jola1958 01.11.18, 08:41
  pewnie pan artur ma swoją sitwe, zobaczymy czy to ci się spodoba. i te wyższe podatki tylko po to by miasto zajęło sensowne miejsce w rankingu. powodzenia
 • Gość: dsg IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 22:12
  Bardzo dobrze to podsumowałeś i oceniłeś. Równie dobrze, do pakietu 'praca' mógł sobie dopisać np.: Biedronkę czy Medos, a do pakietu 'mieszkania' : prywatne domy czy nowe bloki na Raszei. Nie zagłosuję na Kędzierskiego, który uważa mnie za tępaka.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 30.10.18, 22:53
  Tylko głupek może przypisywać sobie coś, co zrobili inni. Najczęściej za swoje, tudzież pożyczone z banku.
 • Gość: Fanatycy A.M. IP: *.centertel.pl 31.10.18, 08:55
  Król Artur przypisał sobie organizację 9hills festival a w rzeczywistości to nawet nikt nie widział go nigdzie. Sam przyznał że nie był organizatorem. Zarobili po 6 tysi miasto zapłaciło i chcą więcej. Chcą organizować parady w naszym mieście i jeszcze na tym nieźle zarabiać.
  Poza tym jego ludzie obrażają wszystkich i wymyślają niestworzone rzeczy :-D tak bardzo zależy na władzy i kasiutce. Już się dzielą posadkami i pieniązkami jakby był to folwark zwierzęcy. Nie ma tu mowy moi drodzy o rozbudowie miasta ale o nachapaniu się przez 4 lata. Zwolnić sprzątaczki, zwolnić nauczycieli i kucharki , zwolnić cały chdk. Miastem będzie rządził król Artur i będziecie mieli zamiast pracy 9 hills Festival przez cały rok :-D .
 • Gość: FAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.18, 10:18
  Rozumiem, że boisz się o własną posadkę, a może tatusia zwolnią?
 • Gość: pss IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 12:04
  Twój idol chodzi i straszy że nie będzie miał sensu życia żenujące!!!!
 • Gość: squater IP: *.play-internet.pl 31.10.18, 19:57
  Zaglosuje na Mikiewicza nie dlatego ze jest lepszy ale dlatego ze nie chce juz ogladac obecnego na najwyzszym fotelu w miescie....Wypalil sie juz, a tego fotela nie zatrzymuje sie przez zasiedzenie !
 • Gość: Ja IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 11:15
  Wypalił się???? Skąd ta wiedza??? Przykłady proszę i KONKRETY!!!!
 • Gość: do Fanatycy A.M. IP: 171.25.230.* 31.10.18, 09:50
  Czym jeszcze chcesz postraszyć mieszkańców naszego miasta? Obrażasz nas takimi wpisami. Zaskoczę ciebie - umiemy samodzielnie myśleć i wiemy ile w tym jest prawdy a ile twojej bujnej wyobraźni.
 • Gość: Do Fanatycy A.M.2 IP: *.dynamic.mm.pl 31.10.18, 11:40
  Czytając wątki na forum zauważyłem, że jakakolwiek próba dyskusji nie ma sensu. Jedyną sensowną odpowiedzią jest wrzucenie w niedziele kartki z odpowiednim nazwiskiem. Pozdro dla kumatych.
 • Gość: mieszkaniec IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.10.18, 19:38
  Brawo panie Arturze .
 • Gość: Rondo c-dur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.18, 21:07
  Mieszkańcy Chełmna już pokazali obecnemu miejsce, nie zajmując miejsc w Rondzie.

  Mimo starań, według zasad mistrza Jacek K., nic nie dało się ukryć. Fotograf nie podołał.
  e-chelmno.pl/pl/fotorelacje/inne/przyszlosc-chelmna-z-mariuszem-kedzierskim/2362,5
  Garstka zainteresowanych (nie liczę rodziny i pretorian) perorowaniem, przepraszam wizją przyszłości, naszego ulubieńca jest wystarczająco wymowna.
 • jola1958 01.11.18, 08:57
  znacznie więcej było ludzi na wiecach pana A.M, naprawdę ... ??? jeśli krytyka to tylko konstruktywna
 • Gość: ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 10:27
  A gdzie tu krytyka? To tylko fotorelacja. ;)
 • Gość: komentator IP: 171.25.230.* 31.10.18, 21:23
  Miałbym do kandydata na burmistrza pytanie, bo interesuje mnie dlaczego startuje na burmistrza Chełmna - do kiedy jest zatrudniony jako adiunkt na UMK? (nie pytam o umowę o pracę, tylko o zatrudnienie na stanowisku adiunkta)
 • Gość: Mik IP: *.146.35.161.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.18, 07:06
  Co sugerujesz.?. Jakieś fakty.
 • jola1958 01.11.18, 09:03
  fakty ? o fakty zapytaj swojego kandydata!!! co zamierza robić w przyszlym roku jeśli nie wygra wyborów? czy zdąży się habilitowac bo tylko to mu zapewni kontynuację przygody z uczelnia. i jeszcze jedno, to co mnie bawi najbardziej. wytykacie kedzierskiemy że był nauczycielem i dlatego z czymś sobie nie poradził A chcecie żeby Burmistrzem został oderwany od rzeczywistości nauczyciel akademicki. jedno macie zapewnione - wykład. zamiast rządzić będzie spotykał się z wami i wam wykład al i orak mózgi. ot drugi rydzyk
 • Gość: 2.0 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 11:41
  Jolu, zrób doktorat (jeśli jesteś magistrem), a potem zapoznaj się z najnowszą ustawą o szkolnictwie wyższym (trochę męcząca lektura). Jeśli spełnisz obydwa warunki możesz dyskutować o zatrudnieniu na UMK.
  Twój strach jest zapewne uzasadniony, boisz się o tatusia, mamusię, czy dalszych krewnych?
  Nie porównuj nauczyciela akademickiego z nauczycielem ze szkoły podstawowej (z całym szacunkiem), to różnica jakościowa. Doktorat wymaga wieloletniej pracy, nie każdy podoła.
  Co do wykładów, to edukacja jest wręcz niezbędna, edukacja każdej grupy wiekowej.

  Tak na marginesie, nie egzaltuj się tak bardzo, to szkodzi i zdrowiu i urodzie. Dużo zdrowia życzę.
 • Gość: komentator IP: 171.25.230.* 01.11.18, 10:26
  Znam statut UMK, ale nie szczegóły dotyczące konkretnej kadrowej sytuacji kandydata - dlatego pytam, a nie sugeruję. Chciałbym mieć pewność, że ktoś chce zostać burmistrzem, nie dlatego, że za chwilę będzie mu się palił grunt pod nogami.
 • Gość: anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 09:10
  Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego obecny burmistrz tak sowicie sypał nagrodami i premiami dla swoich pupili i skąd obecnie biorą się jego banery wyborcze na każdym kroku w mieście, nie wspominając o przyczepkach samochodowych ciągniętych całymi dniami przez jakieś stare zardzewiałe wraki? Może warto przeanalizować sytuację z Gdańska, aby zrozumieć pewne mechanizmy tak ostrej walki o koryto ...... twitter.com/pikus_pol/status/1057684488866709504
 • Gość: koeleś IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 10:05
  I na pewno sponsorami kampanii nieudacznego, wyjaśnieniem wątpliwości, wyborców, ujawnieniem darczyńców na pewno nie zajmą się lokalne media, osobliwie p. Smól i "redachtorki" Doleckiej, co byłoby naturalne w każdym innym mieście. ich dotychczasowe teksty o nieudacznym były lukrowate, niemalże artykuły sponsorowane z lokowaniem produktu. Zero trudnych pytań, zero obiektywizmu.
  A umiem sobie wyobrazić, że sponsorami czy też darczyńcami sa dobrze i średnio wynagradzani podlegli pracownicy nieudacznego, tudzież lokalni biznesmeni, tudzież obdarowani mieszkaniami za 3 procent czy notorycznie zwalniani z płacenia należnych miastu podatków.

  Ludzi, których kupił benefitami, jest naprawdę sporo.

  Czy takiego człowieka chcecie na kolejne 5 lat??????
 • Gość: komentator IP: 171.25.230.* 01.11.18, 10:28
  To może szczegóły sponsorowania obu kandydatów, bo jednego z nich kampania jest zdecydowanie droższa - a w jego komitecie teoretycznie bogatych sponsorów nie widać
 • Gość: Brusn IP: *.metrolink.pl 01.11.18, 10:31
  Dolecka, Jarmołkiewicz - ciężko to to nazwać dziennikarkami. Komiczny pomysł aby w debacie, w której występuje satrapa „rządzący” 16 lat, mówić tylko o PRZYSZŁOŚCI - toż to groteska! A wszystko aby ratować tyłek naszego Mariusza.
 • Gość: asdfwer@sdf IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.18, 10:53
  niestety, ale nie tylko przyszłość, ale też trzeba rozliczyć przeszłość. Jaka jest, wszyscy wiemy, beznadziejna, a do tego jeszcze buta, uszczypliwość i brak szacunku dla mieszkańców. Czas odciąć od kasy na krześle i dać szanse innemu. Na temat dziennikarek nie będę się wypowiadał.
 • Gość: niemusiszsiezemnaz IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 12:16
  Ja się wypowiem o "dziennikarkach".
  Pani prezenterka (Sic!) z podobno dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym wykazała się takim brakiem etyki dziennikarskiej czy jakiegokolwiek obiektywizmu, że dostarczyła genialny materiał dla całego dziennikarskiego świata.
  Pani Sylwio - wstyd, inaczej tego określić nie można. I piszę to jako człowiek, człowiek z pewnym doświadczeniem w mediach, a nie wyborca czy sympatyk któregoś z kandydatów.

  Pani Joanna - lepiej, ale brak moderacji debaty sprawił, że to nie była debata tylko przykra pyskówka jednego uczestnika.
 • Gość: Nie IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:53
  Depata w mojej opini brzydka,,denerwujaca,,wydaje mi sie ze nie powinna miec takiego przebiegu,,chyba troche nabroila nie pomogla,,tak mi sie wydaje
 • Gość: do jola1958 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 11:22
  Pytasz o pomysły na życie innych a sama masz jakiś pomysł na siebie gdy twój ulubiony burmistrz przestanie nim być?
 • Gość: Debata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 13:30
  Brawo prowadzące, brawo obecny burmistrz. Troje na jednego, tylko pogratulować. Mobilizacja iście nieziemska. Kto myśli samodzielnie wnioski wyciągnął.
  Siła złego na jednego, siła siermiężna i aż nadto czytelna.
  Król Artur, jak go nazywają, poraził siłą spokoju. Wygrał argumentami, formą przekazu i tzw mową ciała. Czy to zaskoczenie? Nie, prawda sama się obroni, szczególnie gdy blaga, poza siłą, nic nie prezentuje.

  Drogie Panie prowadzące, notki niziutkie, tak blisko zera, przez grzeczność nie wspomnę, której strony zera.

  Jeśli, ta "debata" nie rozwiała wątpliwości, to żal mieszkańców miasta, szczególnie młodych.
 • Gość: Debata IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:02
  Mi osobiscie bardzo sie nie podobala debata twarza w twarz,,,styl I temat ,,,wydaje mi sie ze miala pomoc a zaszkodzila,,ja sie utwierdzilam tylko w przekonaniu ze dokonalam dobrego wyboru stawiajac na nowa osobe I na nowe pomysly
 • Gość: skorp01 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 14:46
  Dziś oglądałem druga debatę kandydatów na Burmistrza Chełmna i chyba przejrzałem na oczy. Dotychczas a dokładnie do dziś miałem przekonanie, że zagłosuje na przeciwnika obecnego Burmistrza Mariusza Kedzierskiego ale Nie !!! Zapaliła mi się CZERWONA LAMPKA. Artur Mikiewicz wydawał się osobą odpowiednią, młody i chciałoby się powiedzieć czas na zmiany. Jednak po wysłuchaniu drugiej debaty mój optymizm całkowicie zniknął. Może ma plany, może chce ale merytorycznie moim zdaniem nie jest przygotowany. Wszystkie plany maja początek lecz już wykonanie i związane z tym potrzebne środki na nie już tylko w sferze domysłów- czyli tylko obietnicę i nic więcej. Drodzy mieszkańcy zróbcie tak jak ja rachunek sumienia i zastanówcie się raz jeszcze. Mam przysłowiowego nosa do ludzi i mimo braków, i ułomności Pan Kędzierski jeszcze musi zostać. Uwierzcie jeszcze nie czas. Artur Mikiewicz to jeszcze nie ten Pan , musimy poczekać na Kogoś bardziej odpowiedniego. I oby nie „Wpaść z deszczu pod rynnę”, zastanówcie się i idźcie głosować na tego którego znamy .Jest przynajmniej przewidywalny i „ Nasz”.
 • Gość: Franio IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 15:05
  Nie produkuj się - i tak wiadomo, że drżysz o posadkę swoją lub pociotka i głos obowiązkowo na nieudacznika Mariusza. On wszystko „wie”, ma „plan” - a że nic nie robi i miasto popadło w ekonomiczną ruinę? Kij z tym, ważne że ja, i koledzy się nachapiemy. Pensje po 10 tys zł i hajlajf.
  A ty biedny człowieku pracuj na nierobów.
 • Gość: skorpion IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 15:11
  Można by rzec PKP, albo powiedział, co wiedział.
  Kolejny głos w obronie... no właśnie czego? Marazmu, tumiwisizmu, kolesiostwa, stagnacji etc. (niepotrzebne skreślić, jeśli za mało dopisać).
  Ostatnie 16-cie lat to za mało? Chełmno przez ten czas stało się miastem miodem i mlekiem płynącym. Dzisiaj Wszystkich Świętych, ci co udają się na cmentarz komunalny zobaczą rozgrzebane prace przy kawałku chodnika. Nawet ta "inwestycja" się ślimaczy.
  Nie uwierzymy, fakty nie pozwalają. Arturowi Mikiewiczowi damy czas, pięć najbliższych lat, jak nie podoła powiemy dziękuję. Zupełnie tak jak obecnemu w najbliższą niedzielę.

  Nawet chocholi taniec ma swój kres. Historia miasta zna taką postać Bernard Szubmorski, co dla Chełmna znaczyło jego, tylko 12-to letnie, panowanie powinniśmy wiedzieć. Odważnej mieszczki możemy się nie doczekać.
 • Gość: Lipa IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:18
  Po debacie czuje nie smak,,debata wedlug mnie lipa,,po debacie stawiam na nowego ,,
 • Gość: Król Artur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 19:48
  Wypowiedź siostry króla A
  Taki mój osobisty manifest...
  Chciałabym nawiązać do postu Pana Mariusza o słowach piosenki Biała Flaga.
  Czy tak jak w słowach piosenki - niektórych ,,pożera galopująca prostytucja"?
  Dużo i długo myślałam,czy publicznie wyrazić swoje przemyślenia,ale jestem nieodrodną córką swojego śp. taty Alfreda.
  Wiele osób Go kojarzy - nadaliście Mu przydomek ,,Igiełka" .Dla Was nie jest to żadnym argumentem,Tata ideałem nie był,
  ale pomimo tego,że był prostym człowiekiem - wpoił we mnie kilka ważnych wartości.
  Tak więc z rodziną Mikiewicz związana jestem od urodzenia.
  W przeciwieństwie do mojego kuzyna,uniwersytetów nie kończyłam ,zawsze chciałam robić to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.
  Zarzucacie mi zwolennicy Artura w prywatnych wiadomościach i obrzucając inwektywami,że nic nie wiem,że nazwisko szargam.
  A co Wy tak naprawdę wiecie o rodzinie Mikiewicz? Ja natomiast wiem,że wcale kryształowo nie jest...
  Po pierwsze - od ślubu nazywam się inaczej,po drugie szarga je Wasz kandydat.
  Na dodatek wysyła do mnie posłańca w postaci Cioci Jadwigi,bo sam nie ma cywilnej odwagi?
  Artur,pewnie to też przeczytasz ,jak wszystko do tej pory,ale nie wysyłaj już delegacji - wszelkie próby nacisku wywierają w moim przypadku odwrotny skutek.
  Wiesz dlaczego popieram obecnego burmistrza?
  Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie cały czas mieszkam w Chełmnie i tu płacę swoje podatki - innych powiązań z Urzędem Miasta nie mam.
  I widzę zmiany i ogromny wkład pracy,wielu chełminiaków nie tylko samego ,,nieudacznika" jak określają to Twoi zwolennicy w masowo produkowanych wpisach na Forum Gazety.
  Przy okazji - wstydź się Radziu i popraw bo przez ,,kopiuj - wklej" to samo w różne wątki wstawiasz....
  Od początku znaliście moje zdanie - wszak proponowaliście mi startowanie do Rady Miasta pod waszym sztandarem.
  I zapewne przekazano Ci ,że ja na stołki się nie pcham i mogłabym się zgodzić jedynie pod warunkiem,że te funkcje byłyby pełnione społecznie,bez pobierania wynagrodzenia.
  Próbowaliście również z moim mężem,znowu przez posłańca bo widać za niskie progi na Twoje przyszłe burmistrzowskie nogi...
  Z podobnym skutkiem - my oboje do żadnych stołków nie aspirujemy.
  A termin gonił i nie mieliście wystarczającej ilości kandydatów - w przeciwnym razie Chełmno Miasto Mieszkańców
  nie mogłoby wystawić swojego kandydata na burmistrza.
  Z litości nie napiszę kogo poświęciliście jako ,,mięso armatnie"...
  Podobnie jak nie poruszę,pewnych spraw,które skrzętnie ukrywacie a które i tak wyjdą na jaw.
  I być może inny ,,Radziu" będzie o tym pisał na tak chętnie wykorzystywanym,przez Was forum.
  Zarzuciłeś mi,że Cię atakuję - oczywiście przez posłańca,a miałeś okazję osobiście.
  Przez przypadek szukając mojego sąsiada,na którego płocie w ostatniej chwili powiesiłeś swój baner reklamowy,trafiłeś na mój korytarz
  i wydusiłeś z siebie ,,cześć Beata, ja pana M...a szukam"
  Moja sąsiadka,będąca akurat u mnie ,wytłumaczyła Ci gdzie masz się udać.
  I tak jakoś dziwnie się ułożyło,że we wszystkich przypadkach,obok ktoś był. Nic nie odbyło się w cztery oczy,a co najmniej sześć lub osiem...
  Nie atakuję,ale nie popieram nieuczciwej walki. Tak na marginesie - jeszcze burmistrzem nie jesteś a ja już wiem kto będzie wice?
  Miejcie chociaż tyle przyzwoitości i poczekajcie z rozdzielaniem stołków do 5.11 2018.
  I wiedz,że jeśli to Ty staniesz u steru ,to w większej mierze tylko dzięki temu ,że część osób głosuje nie na Ciebie,ale przeciw Panu Mariuszowi...
  Czyli metodą ,,na złość babci - odmrożę sobie nos"...
  Ja dysponuję tylko jednym głosem spośród kilku tysięcy i oddam go na dotychczasowego burmistrza.
  Którego popierałam od pierwszej kadencji,który też popełniał różne błędy - ale kto ich nie popełnia?
  I wiecie co? Ja nawet osobiście nie znam Pana Mariusza,a mijając mnie na ulicach naszego Chełmna zawsze pierwszy mówi ,,dzień dobry" ,jak przystało na dobrego gospodarza.
  Może wygra,może przegra ,ten mój jeden głos nie będzie decydujący.
  Ale nie jestem typem szczura,który ucieka z tonącego okrętu ,w przeciwieństwie do wielu moich już chyba byłych znajomych.
  Nikogo nie namawiam,nikogo nie zniechęcam ,wyrażam tylko swoje zdanie.
  Niech każdy w niedzielę podejmuje własne, mam nadzieję,że głęboko przemyślane decyzje.
  Jeśli ktoś doczytał do końca - wielki szacunek.
  I na tym kończę i nie będę się więcej wypowiadać.
  Pozdrawiam .
 • Gość: Aaa IP: *.147.36.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.18, 20:06
  Żałosne !!!!
 • Gość: wybory2018 IP: *.amg.gda.pl 01.11.18, 20:50
  Szanowni Państwo, Mieszkanki, Mieszkańcy,

  los chciał, że od pewnego czasu nie mieszkam już w Naszym pięknym Mieście,
  cenię sobie wspomnienia jakie pozostały z tego dobrego dla mnie czasu spędzonego wśród krajanów, jednak rozwój i ścieżka kariery jaką wybrałem zmusiły mnie do wyjazdu do większego ośrodka. Z dużym zaciekawieniem obserwuję jednak wybory 2018, bo w dalszym ciągu, mimo że już głosowałem na innych kandydatów, w innym mieście, to w dalszym ciągu myślami wracam do Was, do Naszego Miasta.

  Z przykrością zauważam jedno - miasto przestało się rozwijać. Wśród moich przyjaciół z dawnych lat, próżno szukać tych, którzy znaleźli satysfakcjonującą pracę w Chełmnie, pozostali tu i byliby z tego faktu zadowoleni. Rynek pracy w naszym Mieście jest trudny; z każdej strony docierają informacje, że bez "pleców" trudno o dobre, stabilne zatrudnienie.
  Czy w tej materii coś się zmienia? Nie. W każdej z debat, które obejrzałem bardzo dokładnie, słyszałem - "nie leży to w gestii TYLKO Burmistrza", "to nie takie proste", "a skąd wziąć pieniądze?"... Ten typ myślenia, jaki prezentuje, niestety, dotychczasowy Burmistrz miasta jest nieakceptowalny. Małe społeczności, jak My, jak właśnie Chełmno, muszą - i tutaj dziesięć wykrzykników, muszą ! opierać się na dynamizmie rządzących. Rutyna, doświadczenie, obycie w środowisku - owszem cenne, ale nie w sytuacji Chełmna, gdzie bez śmiałego, wizjonerskiego planu człowieka któremu coś się jeszcze chce, jesteśmy skazani na dalsze pogrążanie się w marazmie i stagnacji.
  Śmiałość. Fortuna sprzyja odważnym. Nie pozwólmy na dalsze trwanie w bezruchu. Nie pozwólmy, aby kolejne pięć lat to było bezradne rozkładanie rąk. Gorzej niestety, wg wskaźników makroekonomicznych, być nie może. Ale może być jeszcze gorzej, gdy spojrzymy na czynnik ludzki, na zadowolenie Mieszkańców, na satysfakcję z życia rodzin, które są "rozbijane" bo trzeba wyjeżdżać za pracą, niekiedy tysiące kilometrów.
  Dajmy szansę nowemu, dajmy szansę młodości. Postawmy na dynamizm. Spójrzcie tylko, jaką świetną imprezę kulturalną potrafili zorganizować młodzi ludzie z 9Hills. Z takich inicjatyw musimy korzystać. Tylko aktywnością, śmiałością w działaniu, ale i lekką arogancją i pewnością siebie zbudujemy na nowo dobrze prosperujące Miasteczko. Mamy ten potencjał! Chełmno nie zasłużyło na to, aby stać się mniejszym, gorszym bratem Świecia. My możemy na własnych warunkach, w oparciu o małą przedsiębiorczość i turystykę zrobić wielkie rzeczy i dać pracę wielu setkom mieszkańców! Ale trzeba tutaj pewnej dozy szaleństwa i pracowitości. Trzeba być "wariatem" wykonującym swoją pracę z pełnym zaangażowaniem, z pełną sumiennością.
  Władza to służenie innym. Sami zdecydujcie kto będzie Wam służył, a kto będzie trwał.
  Dziękuję,
  obyśmy wybrali dobrze, bo Chełmno czeka na zmiany
  :)
 • Gość: Król Artur II IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 21:27
  Koniec to będzie Króla Artura ktory jeszcze nie zdążył zasiąść na tronie a już zwalnia pół miasta 🤣 nawet jego kuzynka nie chce na niego glosowac. Twierdzi że tajemnice niedługo się wydadzą. Więc czekamy 🤣🤣🤣 to może być ciekawe. A dla tych co chcą glosowac na króla Artura- to strzał we własne kolano.
  Człowiek z nikąd z ogromem pomysłów których nie jest w stanie spełnić. ,, Pani chce mieszkania??- będą 🤣🤣🤣 ,, Pan chce rozszerzyć granicę? - będzie
  Król Artur BEDZIE zawsze II
 • Gość: Zenada IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 21:34
  Zenada czlowieku,,lepiej sie nie wypowiadaj o AM,,zenua
 • Gość: on czy ona? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 21:59
  II to liczebnik główny. II czyta się - dwa. "Król Artur BEDZIE zawsze II", trochę bez sensu, nie uważasz?
 • Gość: Król Artur II IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 22:15
  Do on czy ona
  Najważniejsze że wiesz o co chodzi 🤣🤣🤣🤣
  Chyba że jesteś ciemny 😂😂😂
 • Gość: do Król Artur II IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 22:12
  Kolejny nawiedzony. Próba ośmieszenia kandydata, zastraszenia jego przyszłymi działaniami wyborców - skąd my to znamy?
  Uważasz, że w naszym mieście znajdziesz jeszcze grupę naiwnych którzy dadzą się nabrać? Obrażasz nas stosując takie metody.
 • Gość: Kucharz IP: *.centertel.pl 01.11.18, 22:19
  Znacie to doskonale bo dotąd sami stosowaliście takie metody. Sorki nie takie - gorsze .
 • Gość: do król Artur II IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 22:21
  "Do on czy ona
  Najważniejsze że wiesz o co chodzi 🤣🤣🤣🤣
  Chyba że jesteś ciemny 😂😂😂 "
  Lubię takie argumenty bo one pokazują słabość adwersarza i kompletny brak rzeczowych argumentów. Pewnie się rozczarujesz bo nie będę polemizował z tobą na poziomie który próbujesz narzucić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.