Dodaj do ulubionych

Przemyślałem, pomyślałem i chyba Kedzierski !!!

01.11.18, 15:08
Dziś oglądałem druga debatę kandydatów na Burmistrza Chełmna i chyba przejrzałem na oczy. Dotychczas a dokładnie do dziś miałem przekonanie, że zagłosuje na przeciwnika obecnego Burmistrza Mariusza Kedzierskiego ale Nie !!! Zapaliła mi się CZERWONA LAMPKA. Artur Mikiewicz wydawał się osobą odpowiednią, młody i chciałoby się powiedzieć czas na zmiany. Jednak po wysłuchaniu drugiej debaty mój optymizm całkowicie zniknął. Może ma plany, może chce ale merytorycznie moim zdaniem nie jest przygotowany. Wszystkie plany maja początek lecz już wykonanie i związane z tym potrzebne środki na nie już tylko w sferze domysłów- czyli tylko obietnicę i nic więcej. Drodzy mieszkańcy zróbcie tak jak ja rachunek sumienia i zastanówcie się raz jeszcze. Mam przysłowiowego nosa do ludzi i mimo braków, i ułomności Pan Kędzierski jeszcze musi zostać. Uwierzcie jeszcze nie czas. Artur Mikiewicz to jeszcze nie ten Pan , musimy poczekać na Kogoś bardziej odpowiedniego. I oby nie „Wpaść z deszczu pod rynnę”, zastanówcie się i idźcie głosować na tego którego znamy .Jest przynajmniej przewidywalny i „ Nasz”.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Franio IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 15:35
    Nie produkuj się - i tak wiadomo, że drżysz o posadkę swoją lub pociotka i głos obowiązkowo na nieudacznika Mariusza. On wszystko „wie”, ma „plan” - a że nic nie robi i miasto popadło w ekonomiczną ruinę? Kij z tym, ważne że ja, i koledzy się nachapiemy. Pensje po 10 tys zł i hajlajf.
    A ty biedny człowieku pracuj na nierobów.
  • skorp01 01.11.18, 15:45
    nawet nie jestem zwolennikiem Kedzierskiego- to rozum mi podpowiada. To tyle jeśli w ogóle wiesz co to rozum.
  • Gość: balti IP: *.metrolink.pl 01.11.18, 16:28
    Nie chrzań :) upupiliście to miasto w ciągu 16 lat "rządów". Wam wiodło się fantastycznie. Teraz odzyskujemy to miasto dla normalnego obywatela.
  • Gość: Za chwile IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:44
    Za chwile koniec ,,bedzie cisza ,nareszcie
  • Gość: Obywatel IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 15:52
    Jaką wiedzę miał M. Kędzierski przed objęciem posady burmistrza? Według mnie o wiele mniejszą, niż jego obecny kontrkandydat. Nikt przed objęciem posady nie posiada takiej wiedzy jak osoba, która już takie stanowisko obejmowała. W tym wypadku nie liczy się wiedza i obiecywanie "realizacji" planów (nie wiadomo jakich), tylko to czy faktycznie będzie się coś robić. Po 16 latach mogę powiedzieć, że obiecywanie realizacji, a sama realizacja to 2 różne sprawy.
  • skorp01 01.11.18, 15:59
    tak to prawda jednak tutaj brak elementarnej wiedzy. A już "przemeblowanie biblioteki", to naprawdę brak wiedzy i wyobraźni. Mam nadzieję , że Pan Mikiewicz był w tym budynku ? A po drugie Panie z biblioteki są naprawdę okazem oddania dla placówki. Nawet donoszą książki osobom starszym do domu.
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 16:28
    Mechanizm powstawania plotki powinien być powszechnie znany, ale jednak nie.
    Z tego co można się dowiedzieć z materiałów z kampanii (przed pierwszą turą) to mieszkańcy zgłosili problem niedostosowania biblioteki dla osób niepełnosprawnych czy ograniczonych ruchowo. Nie jest to wymysł AM.
    Jeśli ktoś uważa inaczej to najpewniej nigdy w bibliotece nie był.

I nie mam tutaj absolutnie nic do Pań pracujących w bibliotece, wręcz przeciwnie - darzę je ogromną wręcz sympatią.

A rozsiewanie plotek o jakichkolwiek zwolnieniach całej budżetówki - o ludzie! to nie jest straszne, to nie jest żałosne, to jest tragikomiczne!
  • skorp01 01.11.18, 16:36
    no to ja zgłaszam problem , że do większości placówek i sklepów trzeba wejść po schodach tym też się zajmiecie. Chciałbym również żeby wszystkie dzieci chodziły tylko na jedna zmianę do szkoły. Chciałbym być również młody , piękny i bogaty. czyli jak ktoś mi to obieca to znaczy , że zrobi ? Albo inaczej czy ktokolwiek jest w stanie to zmienić ?
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 16:52
    No właśnie!
    Cieszę się, że dostrzegasz problem barier architektonicznych w Chełmnie.
    Biblioteka została podana jako przykład, najbardziej znany i bez alternatywy. Mało tego ze wskazania mieszkańców!
    Skąd takie negatywne emocje?
    I kto ma się zająć? Dlaczego piszesz "tym też się zajmiecie"?
    Jestem Chełmnianką i tyle, nie jestem związana z żadną ze stron, po prostu myślę racjonalnie i staję w obronie niesłusznie atakowanego i obrażanego (TAK! uważam, że aktualnie AM jest w chamski sposób atakowany).
    I to jest moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, ale uszanuj, że je mam.
  • skorp01 01.11.18, 16:57
    Oczywiście, może jeszcze zmienię zdanie -wszystkiego nie wiem a do wyborów jeszcze kilka dni . Mam takie prawo chyba się ze mną zgodzisz?
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 18:01
    Oczywiście.
    :)
  • Gość: marazm IP: *.metrolink.pl 01.11.18, 16:30
    Elementarnej to brakuje, ale WOLI DO DZIAŁANIA kandydatowi Mariuszkowi. Jego czas minął. Strach w jego obozie jest przeogromny, przeogromny. Kredyty, zobowiązania. On nie walczy o zwycięstwo, on walczy o swoje życie.
  • skorp01 01.11.18, 16:39
    I o to mi właśnie chodzi !!! Właśnie wydaje mi się, że Pan Mikiewicz również walczy tylko o swoje?! I to jest sedno tej dyskusji.Bardzo dziękuje za tę opinię.
  • skorp01 01.11.18, 16:42
    Pan Mikiewicz wpierw na radnego a później na burmistrza. Ten scenariusz bardziej byłby dla niego szczęśliwy i dla nas też. Nabrałby ogłady i wiedział by dużo więcej, inaczej byłby bardziej wiarygodny.
  • Gość: do skorpo01 IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.18, 16:43
    a mnie rozum podpowiada, że nie zagłosuje na obecnego włodarza. Wystarczy popatrzeć wstecz, co zrobił, jakie ma osiągnięcia, jaki jest jego sposób myślenia. Najpierw wybudował fontannę, wydał pieniądze z budżetu, nie brał pod uwagę krytycznych wypowiedzi mieszkańców, ale kiedy trzeba rzucić kartkę do urny zorientował się, że będzie ja przebudowywał. Ponownie chce wydawać pieniądze, które można przeznaczyć na inne cele. Kupił teren po jednostce wojskowej, nic nie zrobił i nie zamierzał nic robić, ponieważ trzeba dużych nakładów ale nagle przed druga turą chce to zagospodarować. Swoje plany dopasowuje do sytuacji. Dlaczego nie kupił terenu za Kopernika 7 od wojska za 50-60 tys. Można byłoby wykorzystać teren np. na parking, garaże itd. A nawet w najgorszym wypadku po czasie odsprzedać. Kupił prywatny inwestor i wystawił na aukcji za ok. 500 tys. zł bez vat. Straż Miejska, która robi tylko pod publikę. Nie panuje nad tym bałaganem. A robi np. z wnioskami o udostępnienie informacji publicznej - poczytajcie na innych postach. Pokazuje, kim dla niego są mieszkańcy - niczym, nie liczy się z nimi. Rozpasał urzędników, a ci odpłacają się wpisami na formach, jaki to on jest dobry i czego nie zrobił dla miasta. Boja się zmian. To samo było 4 lata temu, kiedy bali się nowego burmistrza i spiskowali przeciwko kandydatowi. Nic lepiej nie będzie, jak zostanie stary burmistrz. Ten pan nie ma już nic do zaoferowania. Kolesie popierają go, bo może ktoś inny nie być taki wspaniałomyślny dla nich. Jego osobisty giermek z ekipy "a co ja mogę" ciągle trwa przy nim, bo zdaje sobie sprawę, że jak go zabraknie, to niczego z nowym nie załatwi, bo A. Mikiewicz nie wda się w układy towarzyskie. A poza tym bije go inteligencją, kulturą, wykształceniem i wiedzą na głowę. Żal pozbyć się takiego druha, to wszelkimi sposobami starają się zatrzymać go na stanowisku. Do tego dochodzą jeszcze niepotrzebnie wydane pieniądze np. na samowolę budowlaną - budowa, rozbiórka i ponowna budowa targowiska. A tak na marginesie: jakie jest stanowisko prokuratury za samowole budowlaną. Jest to czyn karalny. Pewnie takie samo, jak w innych przypadkach wobec "chełmińskiej szlachty" - umorzenie.
    Tak więc mnie rozum podpowiada - ARTUR MIKIEWICZ, nigdy nie Mariusz Kędzierski. I to właśnie polecam pod rozwagę, dlaczego nie kontynuacja.
  • skorp01 01.11.18, 16:49
    cyt: "bo A. Mikiewicz nie wda się w układy towarzyskie" - tego nie wiesz Ty i ja i własnie się obawiam , że może czemu nie? Zaznaczam nie jestem zatwardziałym zwolennikiem starego układu tylko obawiam się nowego.
  • Gość: do skorp01 IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.18, 17:51
    oczywiście, że takie są moje przypuszczenia, a dlaczego? Obecny burmistrz wrósł już w układ chełmiński. O ile się orientujesz, to na chełmińskim rynku rządzą układy. Zbiegiem czasu będąc na eksponowanym stanowisku bywasz na różnego rodzaju imprezach z oczywiście ważnych okazji i świąt. I to nie dotyczy tylko obecnego burmistrza, ale innych również zajmujących istotne stanowiska we władzach administracji państwowej, samorządowej nie wykluczając też "miejscowych biznesmenów". jeżeli osobiście nie biorą udziału, to wysyłają swoich przedstawicieli - oczywiście zaufanych ludzi. W ten sposób rodzą się układy. Przez 16 lat narobiło się tego bez liku. Czasami oglądasz programy o właśnie takich lokalnych układach w TV, które powodują bezsilność zwykłych obywateli. Nie chce publicznie wyłuszczać tego, co wiem, ale podsumuję - Chełmno w tym nie odbiega. Oczywiście skala jest różna w zależności od np. wielkości miasta, wagi sprawy itd. Zobacz, jaka straż przyboczna ma obecny - przed 4 laty radni z przeciwnego ugrupowania zaklinali się, że zrobią porządek z magistratem i co zrobili: na początku dali podwyżkę burmistrzowi i sobie. A teraz murem stoją za nim. Natomiast A.M. nie jest wplątany w to i uważam, że nie wplącze się w to. Nowy człowiek, który ma inne spojrzenie na to, co się dzieje. Oczywiście, niczego nie można wykluczyć, ale jest perspektywa, że nie będzie kontynuacji tej beznadziei przez kolejne 5 lat, dalszego rozpasania urzędników, którzy bardzo się boją zmian. Można na ten temat pisać wiele, ale nie jest to miejsce na upublicznianie pewnych faktów. Chełmno, to male środowisko i zaraz będziesz obgadany, wyklęty i dopiszą "życzliwi" takie rzeczy, że w głowie się nie mieści. Doskonale orientujesz się, że ten, który domaga się prawdy, sprawiedliwości i uczciwości ustawiany jest z łatką na boczny tor. Uważam, że już 4 lata temu konicznym była zmiana burmistrza, ale czarny piar i strach urzędników spowodował negatywny hejt na kandydatów pozostawienie tego pana na stanowisku. Teraz się to powtarza.
    Dlaczego np. w urzędzie nie ma osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie pieniędzy unijnych. Duże kwoty otrzymał były proboszcz fary, bo wiedział, jak się do tego zabrać. jednak dla miasta ile pozyskano.
    Oczywiście zagłosujesz tak, jak będziesz chciał, jak podpowie Tobie rozum i intuicja.
    Ja z pewnością mam dość tego, co do tej pory się działo, w właściwie nic się nie działo. I już na koniec: popatrz, jak przed wyborami ruszyły inwestycje: kino, parking itd. Dlaczego nie było tego wcześniej, czy nie zasłużyliśmy na to żeby nie jeździć do Świecia, albo innych pobliskich miast do kin. Popatrz jaki bałagan jest na ulicach: np. przepis mówi o 10 m odległości zatrzymywania i postoju pojazdów od przejść dla pieszych i skrzyżowań - przypatrz się np. jak jest na ul. Szkolnej przed ul. Rynek. Linia znajduje się tuż przed przejściem. Tak robi odpowiedzialny urzędnik łamiąc przepisy. A gdzie masz reakcje Policji i Straży Miejskiej na to. Po prostu trzeba nowej krwi.
  • skorp01 01.11.18, 17:59
    dziękuję, wezmę to pod uwagę przed oddaniem głosu.
  • Gość: do skorp01 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 16:58
    A ja pomyślałem, przemyślałem i nie chyba ale na pewno wygra A. Mikiewicz.
  • skorp01 01.11.18, 17:12
    wszystko jest możliwe. Oby dla nas wybór był trafny.
  • Gość: lokalny IP: 171.25.230.* 01.11.18, 17:26
    Jeśli styl działania nowego burmistrza Mikiewicza ma być tożsamy ze sposobem prowadzenia tutaj od tygodni negatywnej kampanii przeciwko Kędzierskiemu to ja Panu Mikiewiczowi dziękuje i głosować na niego nie zamierzam
  • Gość: Fb IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 18:04
    No to jestem teraz za panem Arturem,,I nie tylko ja ale moi rodzice tez,,,po wylewnym wpisie pani B,P na fb uwazam ze mieszanie rodziny I wyciaganie rodzinnych konfliktow jest dalece niestosowne,,walka idzie o miasto o stolek a tu rodzinne niesnaski a fe,,pani Beato tym pani obecnemu nie pomaga a zato jeszcze bardziej ludzi zraza do glosowania na obecnego,,nie ladnie droga pani ma prawo pani popierac kogo chce ale takie wylewanie na rodzine ,,,ludzie to odbieraja jako akt desperacji,,,rodziny jaka by nie byla a w kazdej nie jest rozowo nie powinno sie opisywac na forum,,takie moje zdanie,,jak chce pani pomoc to niech pani popiera pana Mariusza ale nie w taki sposob,,moi rodzice w 1turze glosowali na pana Mariusza ale po pani wpisie zmienili zdanie,,,kazdy ma prawo popierac kogo chce ale ludzie badzmy kulturalni I opanowani,,
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 18:19
    Pan Mikiewicz trochę wizjoner. Im dłużej trwa kampania tym bardziej odlatuje z pomysłami. W pierwszej turze głosowałam na niego ale tak jak autor postu zmieniłam zdanie. Panie M lepiej twardo stąpać po ziemi a nie bujać w obłokach.
  • Gość: Hog IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 18:43
    I tak wiemy że nie głosowałaś na Mikiewicza. Spokojnie popieramy Artura i w niedziele dajemy wam kopa w D :)
  • Gość: :) IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 18:57
    Ale się orientujesz ? To będzie strzał w kolano.
  • Gość: ..... IP: *.tvgawex.pl 01.11.18, 19:00
    też przemyślałem i przeniosę ten wątek ..........popatrzcie kogo my tu mamy ... kodziarza zakamuflowanego swiecie24.pl/pl/fotorelacje/inne/protest-pod-swieckim-sadem/2360,8
  • Gość: Król Artur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 19:44
    Wypowiedź siostry króla A
    Taki mój osobisty manifest...
    Chciałabym nawiązać do postu Pana Mariusza o słowach piosenki Biała Flaga.
    Czy tak jak w słowach piosenki - niektórych ,,pożera galopująca prostytucja"?
    Dużo i długo myślałam,czy publicznie wyrazić swoje przemyślenia,ale jestem nieodrodną córką swojego śp. taty Alfreda.
    Wiele osób Go kojarzy - nadaliście Mu przydomek ,,Igiełka" .Dla Was nie jest to żadnym argumentem,Tata ideałem nie był,
    ale pomimo tego,że był prostym człowiekiem - wpoił we mnie kilka ważnych wartości.
    Tak więc z rodziną Mikiewicz związana jestem od urodzenia.
    W przeciwieństwie do mojego kuzyna,uniwersytetów nie kończyłam ,zawsze chciałam robić to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.
    Zarzucacie mi zwolennicy Artura w prywatnych wiadomościach i obrzucając inwektywami,że nic nie wiem,że nazwisko szargam.
    A co Wy tak naprawdę wiecie o rodzinie Mikiewicz? Ja natomiast wiem,że wcale kryształowo nie jest...
    Po pierwsze - od ślubu nazywam się inaczej,po drugie szarga je Wasz kandydat.
    Na dodatek wysyła do mnie posłańca w postaci Cioci Jadwigi,bo sam nie ma cywilnej odwagi?
    Artur,pewnie to też przeczytasz ,jak wszystko do tej pory,ale nie wysyłaj już delegacji - wszelkie próby nacisku wywierają w moim przypadku odwrotny skutek.
    Wiesz dlaczego popieram obecnego burmistrza?
    Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie cały czas mieszkam w Chełmnie i tu płacę swoje podatki - innych powiązań z Urzędem Miasta nie mam.
    I widzę zmiany i ogromny wkład pracy,wielu chełminiaków nie tylko samego ,,nieudacznika" jak określają to Twoi zwolennicy w masowo produkowanych wpisach na Forum Gazety.
    Przy okazji - wstydź się Radziu i popraw bo przez ,,kopiuj - wklej" to samo w różne wątki wstawiasz....
    Od początku znaliście moje zdanie - wszak proponowaliście mi startowanie do Rady Miasta pod waszym sztandarem.
    I zapewne przekazano Ci ,że ja na stołki się nie pcham i mogłabym się zgodzić jedynie pod warunkiem,że te funkcje byłyby pełnione społecznie,bez pobierania wynagrodzenia.
    Próbowaliście również z moim mężem,znowu przez posłańca bo widać za niskie progi na Twoje przyszłe burmistrzowskie nogi...
    Z podobnym skutkiem - my oboje do żadnych stołków nie aspirujemy.
    A termin gonił i nie mieliście wystarczającej ilości kandydatów - w przeciwnym razie Chełmno Miasto Mieszkańców
    nie mogłoby wystawić swojego kandydata na burmistrza.
    Z litości nie napiszę kogo poświęciliście jako ,,mięso armatnie"...
    Podobnie jak nie poruszę,pewnych spraw,które skrzętnie ukrywacie a które i tak wyjdą na jaw.
    I być może inny ,,Radziu" będzie o tym pisał na tak chętnie wykorzystywanym,przez Was forum.
    Zarzuciłeś mi,że Cię atakuję - oczywiście przez posłańca,a miałeś okazję osobiście.
    Przez przypadek szukając mojego sąsiada,na którego płocie w ostatniej chwili powiesiłeś swój baner reklamowy,trafiłeś na mój korytarz
    i wydusiłeś z siebie ,,cześć Beata, ja pana M...a szukam"
    Moja sąsiadka,będąca akurat u mnie ,wytłumaczyła Ci gdzie masz się udać.
    I tak jakoś dziwnie się ułożyło,że we wszystkich przypadkach,obok ktoś był. Nic nie odbyło się w cztery oczy,a co najmniej sześć lub osiem...
    Nie atakuję,ale nie popieram nieuczciwej walki. Tak na marginesie - jeszcze burmistrzem nie jesteś a ja już wiem kto będzie wice?
    Miejcie chociaż tyle przyzwoitości i poczekajcie z rozdzielaniem stołków do 5.11 2018.
    I wiedz,że jeśli to Ty staniesz u steru ,to w większej mierze tylko dzięki temu ,że część osób głosuje nie na Ciebie,ale przeciw Panu Mariuszowi...
    Czyli metodą ,,na złość babci - odmrożę sobie nos"...
    Ja dysponuję tylko jednym głosem spośród kilku tysięcy i oddam go na dotychczasowego burmistrza.
    Którego popierałam od pierwszej kadencji,który też popełniał różne błędy - ale kto ich nie popełnia?
    I wiecie co? Ja nawet osobiście nie znam Pana Mariusza,a mijając mnie na ulicach naszego Chełmna zawsze pierwszy mówi ,,dzień dobry" ,jak przystało na dobrego gospodarza.
    Może wygra,może przegra ,ten mój jeden głos nie będzie decydujący.
    Ale nie jestem typem szczura,który ucieka z tonącego okrętu ,w przeciwieństwie do wielu moich już chyba byłych znajomych.
    Nikogo nie namawiam,nikogo nie zniechęcam ,wyrażam tylko swoje zdanie.
    Niech każdy w niedzielę podejmuje własne, mam nadzieję,że głęboko przemyślane decyzje.
    Jeśli ktoś doczytał do końca - wielki szacunek.
    I na tym kończę i nie będę się więcej wypowiadać.
    Pozdrawiam .
  • Gość: Pisou IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 19:54
    Uwazam to za daleko nismaczne,,a skoro osoby ktore popieraja pana M.K sie tym delektuja I ciesza sie ze ktos pisze w ten sposob o swojej rodzinie na forum to przepraszam ale to sa rozgrywki nie do przyjecia.Gra idzie o miasto I o obywateli ,,wstretne jest opisywanie w ten sposob rodziny,,Glosuje na pana A.M!!!wstyd pani B.P powinna sie wstydzic bo walka o burmistrza nie powinne miec osobistego rodzinnego oddzwieku,,nie wiem co kierowalo pania B I nie chce tego wiedziec,,Uwazam ze to nie pomoze pani M.K tylko wrecz zaszkodzi .Ludziom to sie nie spodoba
  • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 01.11.18, 20:04
    Pani B uwaza sie za bardzo blyskotliwa osobe a tak naprawde sloma z butow i obluda najpierw pozwolila synowi chodzic na religie i przyjac komunie swieta jak mowila dla prezentow a pozniej nagle stala sie ateistka obluda i nic wiecej taki oto autorytet
  • Gość: Aaaa IP: *.147.36.245.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.18, 20:08
    Żałosne !!!!!!
  • Gość: Szok IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 20:19
    Pani B powinna sie wstydzic,,osoby ktore to popieraja tez!!!uwazam ze skoro tak sie gra to ludzie pokarza co o tym mysla przy urnach I wybiora A.M,,ciesze sie ze ta pani nie nalezy do grona moich znajomych,,,
  • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.18, 20:28

"nie wszystkie mosty można spalić, a ogień zawsze niesie ofiary"

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać, szkoda, że kolejny raz jest to zniesmaczenie :/
  • skorp01 01.11.18, 22:20
    dziękuję, trochę za wiele uszczypliwości ale nawracasz wątek na dobry tor, pozdroo...Jeszcze jedno zapewniam Cię że jeden głos to może być ten własnie - jakiś wójt jednym własnie przegrał ...
  • spokoj123 01.11.18, 23:44
    Hmmm... publiczne rozwiązywanie spraw rodzinnych/osobistych wydaje mi się co najmniej niesmaczne niezależnie od tego, na kogo Pani zagłosuje...
  • Gość: gość IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 20:24
    Dla czego z taką zajadłością atakujecie pana A. Mikiewicza? To już kolejny wątek zakładany przez jego przeciwników. Co kolejna debata to atak coraz bardziej zaciekły? Czyżby przewidywali coraz bardziej swój koniec?
  • Gość: Nie IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 20:39
    Nie wiem moze mi sie tylko wydaje,,moze mam halucynacje,,moze sie myle ale czy to nie dziwne czy to nie dziwny zbieg okolicznosci wczoraj pan MK wypuscil spot w ktorym mowi o milosci do rodziny jaka jest dla niego wazna,,a dzis wyplywa wpis na fb pani B oczerniajacy pana AM I opisujacy jego nieciekawe relacje z rodzina choc nie wiadomo czy prawdziwe,,,naprawde nie wiem co myslec o tej dziwnej sytuacji
  • skorp01 01.11.18, 22:21
    nie jestem przeciwnikiem - daleki jestem od tego, pozdrawiam.
  • Gość: wybory2018 IP: *.amg.gda.pl 01.11.18, 20:48
    Szanowni Państwo, Mieszkanki, Mieszkańcy,

los chciał, że od pewnego czasu nie mieszkam już w Naszym pięknym Mieście,
    cenię sobie wspomnienia jakie pozostały z tego dobrego dla mnie czasu spędzonego wśród krajanów, jednak rozwój i ścieżka kariery jaką wybrałem zmusiły mnie do wyjazdu do większego ośrodka. Z dużym zaciekawieniem obserwuję jednak wybory 2018, bo w dalszym ciągu, mimo że już głosowałem na innych kandydatów, w innym mieście, to w dalszym ciągu myślami wracam do Was, do Naszego Miasta.

Z przykrością zauważam jedno - miasto przestało się rozwijać. Wśród moich przyjaciół z dawnych lat, próżno szukać tych, którzy znaleźli satysfakcjonującą pracę w Chełmnie, pozostali tu i byliby z tego faktu zadowoleni. Rynek pracy w naszym Mieście jest trudny; z każdej strony docierają informacje, że bez "pleców" trudno o dobre, stabilne zatrudnienie.
    Czy w tej materii coś się zmienia? Nie. W każdej z debat, które obejrzałem bardzo dokładnie, słyszałem - "nie leży to w gestii TYLKO Burmistrza", "to nie takie proste", "a skąd wziąć pieniądze?"... Ten typ myślenia, jaki prezentuje, niestety, dotychczasowy Burmistrz miasta jest nieakceptowalny. Małe społeczności, jak My, jak właśnie Chełmno, muszą - i tutaj dziesięć wykrzykników, muszą ! opierać się na dynamizmie rządzących. Rutyna, doświadczenie, obycie w środowisku - owszem cenne, ale nie w sytuacji Chełmna, gdzie bez śmiałego, wizjonerskiego planu człowieka któremu coś się jeszcze chce, jesteśmy skazani na dalsze pogrążanie się w marazmie i stagnacji.
    Śmiałość. Fortuna sprzyja odważnym. Nie pozwólmy na dalsze trwanie w bezruchu. Nie pozwólmy, aby kolejne pięć lat to było bezradne rozkładanie rąk. Gorzej niestety, wg wskaźników makroekonomicznych, być nie może. Ale może być jeszcze gorzej, gdy spojrzymy na czynnik ludzki, na zadowolenie Mieszkańców, na satysfakcję z życia rodzin, które są "rozbijane" bo trzeba wyjeżdżać za pracą, niekiedy tysiące kilometrów.
    Dajmy szansę nowemu, dajmy szansę młodości. Postawmy na dynamizm. Spójrzcie tylko, jaką świetną imprezę kulturalną potrafili zorganizować młodzi ludzie z 9Hills. Z takich inicjatyw musimy korzystać. Tylko aktywnością, śmiałością w działaniu, ale i lekką arogancją i pewnością siebie zbudujemy na nowo dobrze prosperujące Miasteczko. Mamy ten potencjał! Chełmno nie zasłużyło na to, aby stać się mniejszym, gorszym bratem Świecia. My możemy na własnych warunkach, w oparciu o małą przedsiębiorczość i turystykę zrobić wielkie rzeczy i dać pracę wielu setkom mieszkańców! Ale trzeba tutaj pewnej dozy szaleństwa i pracowitości. Trzeba być "wariatem" wykonującym swoją pracę z pełnym zaangażowaniem, z pełną sumiennością.
    Władza to służenie innym. Sami zdecydujcie kto będzie Wam służył, a kto będzie trwał.
    Dziękuję,
    obyśmy wybrali dobrze, bo Chełmno czeka na zmiany
    :)
  • skorp01 01.11.18, 22:12
    nie śledziłem swojego wątku po południu i "nawalił", ktoś do czystego koszyka. Watek jest apolityczny może trochę ukierunkowany ale nie przesadzający o moim wyborze. Może przesadziłem z agitacja na koniec ale to były moje przemyślenia.Chciałem posłuchać opinii innych , posłuchałem ale niektórzy przesadzają. Ja jestem świadomy i Wy wszyscy powinniście być , że każdy głos może zdecydować ( różnica była niewielka).I dlatego sądzę , że jesteście świadomi swoich wyborów .Proszę jeszcze raz mnie nie oceniać.Nie jestem z układu, nie jestem żadnego z kandydatów poplecznikiem, rodziną nawet znajomym. Ja tylko chce wybrać dobrze czego i Wam życzę. Pozdrawiam skorp01 .
  • Gość: Król Artur 😏 IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 22:37
    WYPOWIEDZ KUZYNKI KRÓLA ARTURA
    BARDZO CIEKAWE SPOSTRZEZENIA

Taki mój osobisty manifest...
    Chciałabym nawiązać do postu Pana Mariusza o słowach piosenki Biała Flaga.
    Czy tak jak w słowach piosenki - niektórych ,,pożera galopująca prostytucja"?
    Dużo i długo myślałam,czy publicznie wyrazić swoje przemyślenia,ale jestem nieodrodną córką swojego śp. taty Alfreda.
    Wiele osób Go kojarzy - nadaliście Mu przydomek ,,Igiełka" .Dla Was nie jest to żadnym argumentem,Tata ideałem nie był,
    ale pomimo tego,że był prostym człowiekiem - wpoił we mnie kilka ważnych wartości.
    Tak więc z rodziną Mikiewicz związana jestem od urodzenia.
    W przeciwieństwie do mojego kuzyna,uniwersytetów nie kończyłam ,zawsze chciałam robić to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.
    Zarzucacie mi zwolennicy Artura w prywatnych wiadomościach i obrzucając inwektywami,że nic nie wiem,że nazwisko szargam.
    A co Wy tak naprawdę wiecie o rodzinie Mikiewicz? Ja natomiast wiem,że wcale kryształowo nie jest...
    Po pierwsze - od ślubu nazywam się inaczej,po drugie szarga je Wasz kandydat.
    Na dodatek wysyła do mnie posłańca w postaci Cioci Jadwigi,bo sam nie ma cywilnej odwagi?
    Artur,pewnie to też przeczytasz ,jak wszystko do tej pory,ale nie wysyłaj już delegacji - wszelkie próby nacisku wywierają w moim przypadku odwrotny skutek.
    Wiesz dlaczego popieram obecnego burmistrza?
    Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie cały czas mieszkam w Chełmnie i tu płacę swoje podatki - innych powiązań z Urzędem Miasta nie mam.
    I widzę zmiany i ogromny wkład pracy,wielu chełminiaków nie tylko samego ,,nieudacznika" jak określają to Twoi zwolennicy w masowo produkowanych wpisach na Forum Gazety.
    Przy okazji - wstydź się Radziu i popraw bo przez ,,kopiuj - wklej" to samo w różne wątki wstawiasz....
    Od początku znaliście moje zdanie - wszak proponowaliście mi startowanie do Rady Miasta pod waszym sztandarem.
    I zapewne przekazano Ci ,że ja na stołki się nie pcham i mogłabym się zgodzić jedynie pod warunkiem,że te funkcje byłyby pełnione społecznie,bez pobierania wynagrodzenia.
    Próbowaliście również z moim mężem,znowu przez posłańca bo widać za niskie progi na Twoje przyszłe burmistrzowskie nogi...
    Z podobnym skutkiem - my oboje do żadnych stołków nie aspirujemy.
    A termin gonił i nie mieliście wystarczającej ilości kandydatów - w przeciwnym razie Chełmno Miasto Mieszkańców
    nie mogłoby wystawić swojego kandydata na burmistrza.
    Z litości nie napiszę kogo poświęciliście jako ,,mięso armatnie"...
    Podobnie jak nie poruszę,pewnych spraw,które skrzętnie ukrywacie a które i tak wyjdą na jaw.
    I być może inny ,,Radziu" będzie o tym pisał na tak chętnie wykorzystywanym,przez Was forum.
    Zarzuciłeś mi,że Cię atakuję - oczywiście przez posłańca,a miałeś okazję osobiście.
    Przez przypadek szukając mojego sąsiada,na którego płocie w ostatniej chwili powiesiłeś swój baner reklamowy,trafiłeś na mój korytarz
    i wydusiłeś z siebie ,,cześć Beata, ja pana M...a szukam"
    Moja sąsiadka,będąca akurat u mnie ,wytłumaczyła Ci gdzie masz się udać.
    I tak jakoś dziwnie się ułożyło,że we wszystkich przypadkach,obok ktoś był. Nic nie odbyło się w cztery oczy,a co najmniej sześć lub osiem...
    Nie atakuję,ale nie popieram nieuczciwej walki. Tak na marginesie - jeszcze burmistrzem nie jesteś a ja już wiem kto będzie wice?
    Miejcie chociaż tyle przyzwoitości i poczekajcie z rozdzielaniem stołków do 5.11 2018.
    I wiedz,że jeśli to Ty staniesz u steru ,to w większej mierze tylko dzięki temu ,że część osób głosuje nie na Ciebie,ale przeciw Panu Mariuszowi...
    Czyli metodą ,,na złość babci - odmrożę sobie nos"...
    Ja dysponuję tylko jednym głosem spośród kilku tysięcy i oddam go na dotychczasowego burmistrza.
    Którego popierałam od pierwszej kadencji,który też popełniał różne błędy - ale kto ich nie popełnia?
    I wiecie co? Ja nawet osobiście nie znam Pana Mariusza,a mijając mnie na ulicach naszego Chełmna zawsze pierwszy mówi ,,dzień dobry" ,jak przystało na dobrego gospodarza.
    Może wygra,może przegra ,ten mój jeden głos nie będzie decydujący.
    Ale nie jestem typem szczura,który ucieka z tonącego okrętu ,w przeciwieństwie do wielu moich już chyba byłych znajomych.
    Nikogo nie namawiam,nikogo nie zniechęcam ,wyrażam tylko swoje zdanie.
    Niech każdy w niedzielę podejmuje własne, mam nadzieję,że głęboko przemyślane decyzje.
    Jeśli ktoś doczytał do końca - wielki szacunek.
    I na tym kończę i nie będę się więcej wypowiadać.
    Pozdrawiam .
  • skorp01 01.11.18, 22:56
    no fakt ten wiceburmistrz tez mnie niepokoi , to koszta jak dla dwóch. miasta na to nie stać.
  • Gość: DB IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 23:24
    Obecny burmistrz nagle przed druga tura tez ogłosił ze będzie miał wice :)
  • Gość: Do króla artura IP: *.146.194.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.11.18, 22:58
    Z niecierpliwością czekam na to co znowu wymyślisz.
  • Gość: Karol IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 23:12
    do założyciela topika
    piszesz "... musi zostać. Uwierzcie jeszcze nie czas. ... to jeszcze nie ten Pan , musimy poczekać na kogoś bardziej odpowiedniego. ... zastanówcie się i idźcie głosować na tego którego znamy. Jest przynajmniej przewidywalny i „ Nasz”

Nieudacznik nie jest 'nasz", bo gołym okiem widać, że nie dba o zrównoważony rozwój miasta., oczywiście przy abstrakcyjnym założeniu, że dba. Ja widzę, że jest nieudolnym, nawet nie miernym administratorem miasta, jako całości. Nigdy nie miał szerszej wizji, koncepcji co można zrobić dla mieszkańców, tylko specjalizuje się we wrzutkach: zrobię targowisko i łup, postawie fontannę i łup, kupie koszary i łup. Coś robi , potem może myśli (w co wątpię, sądząc po jego luzackich i swawolnych, wręcz rubasznych komentarzach po krytyce). Osobiście widzę, że dba o siebie, swoją rodzinę, swoich znajomych radnych, a potem się zobaczy.

Nieudacznik nie musi zostać. Przy całej fali hejtu, który zorganizowali i prowadza jego fani (myślę, że to pracownicy UM, ZWiK, ChDK, MOPS, biblioteki, muzeum, nauczyciele), nawet nie znając p. Mikewicza, nawet z krytycznymi uwagami do jego programu, bez najmniejszych wątpliwości wybieramy go, jako mniejsze zło. Po prostu - eksperyment z nieudacznym (od nic mu się nie udaje) był czterokrotnie wielką pomyłka. Pomyślmy, cztery razy dawaliśmy mu kredyt zaufania, szanse - czy potrafił ją wykorzystać? cztery razy daliśmy się zwieść obietnicom - coś sie udało? Nawet jego hejterzy nie mogą tego obronić, bo nie żadnych ewidentnych sukcesów. On nigdy nie miał rzetelnego programu, celu, do którego by skutecznie dążył, mając nawet takie narzędzia, jak całkowicie podporządkowana, bezwolna rada miasta.

Znam nieudacznego z rożnych aspektów jego 'działania", raczej nie działania, wiem że jest w przewidywalny, tzn. doprowadzi do całkowitego zrujnowania tego miasta i nie chcę więcej go widzieć na tym stanowisku. Przewidywalny, ponieważ ma w d... mieszkańców (oprócz wybranych), wszystko bagatelizuje, jest nieskuteczny i nieudolny. Niech wraca do podawania piłek.

Obrzydzeniem napawa mnie świadomość, że w swojej determinacji i walce o stołek, nie ma honoru i przypisuje sobie na fb teraz rzeczy i zdarzenia, do których palca nie przyłożył - zrobili to wyłącznie poszczególni mieszkańcy lub grupy mieszkańców.

Nie musimy czekać na żadnego Mesjasza, eliminując nieudacznego po prostu robimy przysługę sobie i naszemu miastu. A chyba o to chodzi, w wyborach samorządowych.
  • Gość: Pidbule 🤴 IP: *.centertel.pl 01.11.18, 23:41
    🐕 🐕 🐕 🐕 🐕 🐕 🐕 🐕 🐕
    Na zmianę pidbule króla Artura pilnują jego interesow

• Gość: Ben IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 23:47
    1. Trudno zaufać człowiekowi, który nie mówi o konkretach a tylko roztacza bajki.
    2. Nie mówi nic o swoich sukcesach, gość ma ponad 20 lat pracy za sobą i co takiego ciekawego zrobił? Jak zarządzana przez niego instytucja zmieniła swoje miejsce w rankingach po kilku latach gdy nią zarządzał?
    3. Dlaczego nic nie mówi o związkach z Panem Całbeckim i jego środowiskiem?
    4. Kto finansuje jego bardzo kosztowną kampanię?
    5. Czy po ewentualnym wyborze będzie się kierował interesem naszego miasta czy Pana Całbeckiego i jego ludzi?

Generalnie nie mogę zaufać takiemu człowiekowi. Niestety nawet mimo tego mało aktywnego burmistrza jakiego mamy. Ale zamienić mało aktywnego na ......... (tutaj każdy niech wpisze sobie co mu serce i rozum podpowiada) to żadna pozytywna zmiana.
  • Gość: Feggbjjjj IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 23:52
    Odrywanie od koryta boli - nauczycielska sitwa wyje tak głośno, że aż uszy bolą... to choćby z SP4 klika :) polecam ich FB, w tym wywód jednej pani nt. Błędów ortograficznych w ulotce pana Mikiewicza. Ubaw po pachy.
    Oni wszyscy - nauczyciele, urzędasy - nie przejmują się Wami, mieszkanvmcami miasta. Oni myślą o własnych 4 literach i teraz dostali amoku.
    W niedziele jest nasz czas.
  • Gość: Gosc IP: *.cust.tele2.se 02.11.18, 07:24
    Nauczyciele sie trzesa ze oz boli a najlepsza jest "Ruda "z dwojki ona niezna P .Mariusz a za chwile wypisuje jak to razem sie wychowywali i o jeje masakra jakas starzy ludzie tak sie boja zmian bo chyba nie czlowieka P .Mikiewicz wyglada na spokojnego ☺
  • Gość: Imi IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 07:35
    No faktycznie na fb👎,,,a ludzie maja swoje rozumy,,,te teksty wkurzaja ludzi I nie pomagaja panu MK
  • Gość: Wow IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 07:40
    Pani pisze ,na fb ,ze tylko jej kandydat MK ,,,ze kolega I takie tam,,I ze to ona od siebie pisze to ja sie pytam skoro sama od siebie to dlaczego wstawia zdjecia jak kandydat byl malutki ?jak jest z ojcem na zdjeciach?skoro to tylko jej pomysl?myle sie czy dobrze mysle?Wydaje mi sie ze slabe to
  • Gość: Wow IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 07:42
    No ja nie posiadam ,pytalam znajomych oni tez zdjec kolegow z dziecinstwa,,
  • Gość: Televidz IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 08:53
    Debata mnie tylko przekonała, że trzeba stawiać na ludzi którym się chce.. mają wizję.

Co mi po obiecywanych wizjach odnawialnych źródłach energii dla każdego gospodarstwa (moje gospodarstwo to M 2 w bloku ) , kiedy nawet pomysłodawca p. burmistrz nie był w stanie odpowiedzieć co miał na myśli. Czy to może na zasadzie, że papier wszystko przyjmie?

Co mi po wizji rozwoju ośrodka nad Starogrodzkim , kiedy już zaczęła się jego wyprzedaż osobom prywatnym???

Co mi po wizji ścieżek rowerowych , kiedy kładąc nowe chodniki nawet nie pomyślano równocześnie o ścieżkach rowerowych np.ulica Panieńska a za to o zgrozo postawiono słupy na środku chodnika, nie wiem jak tam ludzie na to patrzą ??? Cóz za przedziwna inwestycja ??? Ile ona kosztowala w porównaniu do efektu.

No i żenujące wypytywanie o nazwiska. Dobrze, że nowy kandydat zna ustawy samorządowe i inne zanim zasiądzie na stołku....bo to jest najważniejsze
    Czy ważne jest jak nazywał się odkrywca Kałdusa ,kto dziś się zajmuje UNESCO ?? czy może ważniejsze jest co to miasto skorzystało, co zaprzepaściło ?? Co do tej pory burmistrz zrobił? Jakie są efekty???Czy to jest pani X czy Y , czy przez 16 lat z nią rozmawiano, wysyłano wnioski ???
    I jeżeli " 16 już letni " burmistrz tłumaczy się ze są przeszkody by wykorzystać potencjał Kałdusa , bo dookoła są grunty prywatne , że trzeba toatety i infrastrukturę zrobić, to tylko utwierdza mnie , że nic się w tej kwestii nie zrobiło a przecież infrastruktura to podstawa każdej inwestycji.. Pomyślałem, że jeżeli sprawa się rozbija o kibel to może można TOY TOYA postawić. Może trzeba zapytać jak inne gminy robią ścieżki rowerowe, inwestycje , kiedy dookoła są grunty prywatne?? Bo przecież zazwyczaj gdzie inwestycja trzeba to wszystko ogarnąć.
    Nawet na autostradzie, kiedyś w szczerym polu toaletę udaję się postawić to nie jest przecież TOY TOY..

Odnośnie zmiany planu miejscowego .

Plan zrobiono w 2006 roku. Czy tak źle, czy bez wiedzy o rozwoju miasta ,że trzeba już chyba kilkunastu jego zmian? Ile to miasto kosztuje . Każda zmiana pewno kilkadziesiąt tysięcy złotych.

A fontanna, postawiona bez planu miejscowego.. No teraz to jeszcze rycerz na koniu ... ajak była propozycja by postawił słynny rzeźbiarz piękną rzeżbę o miłości gdzieś w mieście ... to nikt się nie zainteresował......

Więc niech się wreszcie coś dla miastadzieje, rozwija się nasz Kraków północy. Niech to nie będzie już zaścianek na 190 pozycji, bo to wstyd.
  • Gość: Wrróżbita IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 08:57
    Tak też mam przeczucie, że Kędzierski ODPADNIE
  • Gość: prawy IP: *.centertel.pl 02.11.18, 14:51
    CZY LEWAK ZOSTANIE BURMISTRZEM CHEŁMNA?
    Ciekawe było dlaczego Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) nie wystawiła kandydata na burmistrza miasta?
    Teraz już wiadomo – jej radni popierają jako kandydata na burmistrza Artura Mikiewicza - najaktywniej radna Małgorzata Giżyńska, ale też i kandydat na radnego Jan Marszałek.
    Zdawali sobie sprawę, że ich kandydat by nie wygrał, więc go zakamuflowali. Znaleźli go w instytucji przez lata podporządkowanej platformianemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
    Kandydata popierają także radna SLD Lewica Razem Violetta Gryszan czy kandydaci na radnych Adam Niedźwiedziuk i Kazimierz Wiśniewski.
    Czy my wyborcy prawicy dopuścimy do burmistrzowania kandydata Lewaków?
    Próbuje on przed nami ukrywać swoje poglądy.
    Na pytanie Tadzia Starzyka „czy pan jest członkiem KOD, czy sympatykiem, czy w Polsce jest łamana Konstytucja” odpowiedział wymijająco „nie jestem członkiem KOD, ani nie należę do żadnej partii!”.
    Ale na profilu facebookowym Artura Mikiewicza jest jego post z 22 lipca 2017 roku:
    Artur Mikiewicz
    22 lipca 2017 •
    Drodzy Sąsiedzi, Przyjaciele, Obywatele...
    Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób.
    Niektórzy z Was lub Waszych bliskich nie interesują się na co dzień polityką. Być może uważają, że obrona Trybunału, praworządności, czy zrównoważonego budżetu to temat polityków, oderwany od codziennych, ludzkich spraw.
    Przyszedł czas, gdy zaangażowanie każdego z Was (lub jego brak) może zdecydować o losach naszego kraju.
    Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.
    Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.
    Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?
    Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
    ❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
    ❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?
    ❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?
    ❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?
    ❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
    ❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?
    Każdy z nas, sam lub poprzez swoich bliskich, styka się z wymiarem sprawiedliwości. Trudno zaprzeczyć, że dotychczasowy system wymaga głębokiej reformy. Tylko że PIS-owi nie chodzi o reformowanie, a wyłącznie o stołki i kontrolę nad obywatelami.
    Zbigniew Ziobro nazywa zamach stanu i zmianę ustroju prawnego reformą dla dobra obywateli. Tylko że jedynymi, którzy na niej skorzystają, będą Zbigniew Ziobro i jego klika. Staną się kastą stojącą ponad prawem.
    Możemy ich wspólnie powstrzymać.
    Udostępnicie ten tekst znajomym, wydrukujcie go i wrzućcie sąsiadom do skrzynek. Niech każdy Polak i każda Polka zrozumie, że to również jego sprawa.
    ✌✌✌
    #FrontDemokratyczny #SN
  • skorp01 02.11.18, 15:10
    hmmmm... i co z tym zrobić?
  • Gość: Boznai IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 16:43
    Ale to samo można powiedzieć o obecnym burmistrzu.... nie przesadzajcie....
    swiecie24.pl/pl/fotorelacje/inne/protest-pod-swieckim-sadem/2360,1
    Juz to w innym wątku było poruszane
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.18, 16:51
    Mikiewicz jak nie ma odpowiedzi na pytanie co było widać na debacie robi się chamski, ordynarny, lawiruje, próbuje wszystko zamaskować falszywym uśmieszkiem bo co nie miał odpowiedzi na kartce.
  • Gość: ratownik IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 16:56
    Tonący brzytwy się chwyta a zrozpaczony nawet balonika ... co się dzieję. róbcie kampanie co roku to może będzie się chciało chcieć.

A swoją drogą czy to konieczne by kampania była w godzinach urzędowania, kiedy petenci czekają, urzędnicy na polecenia .......
  • Gość: Anty obserwator IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.18, 17:08
    Pani Beato czyżby maz ma awansować na wyższe stanowisko w wodociagach? A kuzyn A.M.bedac nowym burmistrzem to zablokuje.We własne gniazdo się sra.Wyciąga się brudne sprawy rodzinne na forum publiczne.zenada żenada łazić z balonikami i slodzic nieudacznikowi
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:05
    Myszka miki oklamuje swoich wyborców. To co skrzętnie skrywa może się nie spodobać wielu ludziom, ktorych okłamał i pokazuje siebie w innym swietle niz w rzeczywistosci. Prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później. Nie ładnie nie ładnie. Już chodzą PLOTKI. Ja już wiem ale nie powiem i tak sie dowiecie
  • Gość: Ooo IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:40
    I o pierwszym tez chodza plotki I co teraz,,wierzyc plotkom o pierwszym czy nie?
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:51
    Tylko ja wiem ze to nie jest plotka że oszukał was Artur
    Poczekacie zobaczycie
  • Gość: Balti IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 19:58
    Klika nauczycielsko-urzędnicza drży o ciepłe posadki - swoje lub pociotek. Kędzierski wszystko „wie”, ma „plan” - a że nic nie robi i miasto popadło w ekonomiczną ruinę? Kij z tym, ważne że ja, i koledzy się nachapiemy. Pensje po 10 tys zł i hajlajf. A ty biedny człowieku pracuj na nierobów.

upupili to miasto w ciągu 16 lat "rządów". Klice i przyjaciołom krolika wiodło się fantastycznie. Teraz odzyskujemy to miasto dla normalnego obywatela.

Chcecie normalnością?
    Głosujmy na Artura Mikiewicza.
  • Gość: lokalny IP: 171.25.230.* 02.11.18, 20:08
    Teksty - jak z kampanii parlamentarnej PIS-u sprzed trzech lat - kliki, rodzinki, jedyna słuszna prawda, odzyskanie państwa
    A jak się to skończyło - to wszyscy widzimy - wstyd na cały świat
  • skorp01 02.11.18, 21:01
    jeśli naprawdę to zatwardziały "Kodziarz", to ja zdecydowanie popieram Kędzierskiego. Ja chciałem bezpartyjnego , no cóż chyba się popierniczyło...
  • Gość: Sumi IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 21:07
    Bo kodziarz jest kłamczuszkiem i że wszystkich zadrwił
  • wyborycch2018 02.11.18, 21:29
    Jolka, Karii, Sumi, i tu Ciebie przywiało?
    Kłamczuszku, zdecyduj się na jedno imię.
    A dlaczego tak ciągnie Ciebie do Świecia? Dieta Fit, a może tęsknota do imprez przed tamtejszym sądem? A niby kodziarzy nie lubisz. :)
  • Gość: ### IP: *.centertel.pl 02.11.18, 21:38
    Z dedykacją dla pidbuli
    www.facebook.com/100001432274654/posts/2049750005082722/
  • Gość: Matołek IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 21:47
    A ja zagłosuję na Pana Artura. 16 lat Pana od fikołków wiele dobrego nie dało. Panuje bałagan. Dam przykład: na Rynku jest postój taxi (k.miesjkiego szaletu, swoją drogą wątpliwej urody); pytanie: czy ktoś tam kiedyś widział taxówkę ? :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.