Dodaj do ulubionych

Ostatnia prosta, czas podsumowań

01.11.18, 21:04
Wypisz wymaluj, powtórka sprzed czterech lat.

Debata w „Wanilii”, pamięta ktoś jeszcze? Przypomnę tylko współczynnik „G”, którym szafował obecny burmistrz. Co wyszło z współczynnika „G”, chyba tylko nieprzyjemny zapaszek. Dalej jesteśmy na dole tabeli najbiedniejszych miast. Ten magiczny współczynnik nie poprawił naszej doli. Dzisiaj jest podobnie, zamiast jednego „G” mamy cały alfabet… frazesów i obietnic. Dałbym wiarę gdyby był to rok 2002, ale był 2014, a jest 2018.

Wrócę do roku 2014, przypomnę plotki rozsiewane o Małgorzacie Giżyńskiej. To było zaledwie cztery lata temu, przypomnijmy sobie i zastanówmy się ile z nich okazało się prawdą. Znajdzie się chociaż jedna?
Dzisiaj straszy się zwolnieniami i zatrudnianiem swoich, dzisiaj zarzuty padają ze strony „rodziny”, czegoś to nie przypomina? Cztery lata temu ktoś żalił się na "brudną i krecią kampanię".

Z 2014 r. przypomnę jeszcze list do mieszkańców i sprawę w trybie wyborczym. Za targowisko (samowola budowlana) miasto zapłaciło karę. Miasto, nie burmistrz, czyli my wszyscy. Co na sławetnej sesji RM (ta dotycząca targowiska) usłyszeliśmy, czy nie brzmiało to jakoś - „biorę to na klatę”. Wypowiadający tę deklarację zapewne w domyśle miał nie swoją klatę, bo kary nie zapłacił z prywatnego portfela, jak domniemam.
Czy budowa targowiska nie była złamaniem prawa, czy nie trzeba było „burzyć” i zaczynać od nowa? Szkoda, że obecny burmistrz nie poinformował nas mieszkańców o finale sprawy.
Szczęśliwie się złożyło, że machina sądownicza działa powoli. Wybory się skończyły przez ostatecznym rozstrzygnięciem. Jakie było to rozstrzygnięcie? Gdyby pozytywne, miejscowe gazety trąbiłyby o tym długo. Czas mija, a ulotna pamięć nie pomaga zapamiętać pewnych faktów. Czy ostateczny wyrok w sprawie targowiska nie wskazał złamania prawa? "Ona okłamywała ludzi"?

Oceniam ludzi po ich stosunku do bliźnich. Proszę obejrzeć, jeśli ktoś tego nie zrobił, ostatnią debatę. Siedzący jak basza obecny burmistrz przepytuje z nonszalancją swojego kontrkandydata, niczym sztubaka w podstawówce. Pan Mikiewicz doskonale sobie poradził, nie przyjął roli zahukanego uczniaka.
Ile spotkań z mieszkańcami Chełmna zorganizował obecny burmistrz przez 16 lat? Do policzenia palców jednej dłoni wystarczy aż nadto. Obraz burmistrza z ostatniej debaty, oddaje stosunek do mieszkańców Chełmna. Burmistrz przypomniał sobie o nas po drugiej turze. Robi wszystko dla zachowania status quo, nagle pojawił się nowy progam, nagle dostajemy zaproszenie na spotkanie. Biada nam jeśli damy się zwieść. Miejmy przed oczyma obraz z ostatniej debaty, tak będziemy traktowani w dalszym ciągu. Buta i arogancja? Ja dziękuję.

A tak przy okazji. Zadaje się komuś pytania: skąd?, jak?, czym? itd, w kwestiach, których nie potrafi się samemu rozwiązać… i to od 16-tu lat. Prawda, że urocze.

Skąd brać pieniądze? To proste, nie żyć ponad stan, nie szastać tymi, które się ma. Jeśli ktoś szasta swoimi, to nie mój interes, jeśli trwoni nasze wspólne to już nasz interes. Życie na kredyt zamyka możliwości rozwoju. Spłata uszczupla to co się ma. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i zbiorowości. To niby takie proste i oczywiste.

Artur Mikiewicz, przyszły burmistrz, pokaże, że można dużo, dużo lepiej.

Jeżeli byłoby inaczej, będę pierwszym, który przypomni za pięć lat obecną kampanię i składane obietnice.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Hug IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 21:20
    W punkt. Brawo.
  • Gość: Król Artur II IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 21:25
    Koniec to będzie Króla Artura ktory jeszcze nie zdążył zasiąść na tronie a już zwalnia pół miasta 🤣 nawet jego kuzynka nie chce na niego glosowac. Twierdzi że tajemnice niedługo się wydadzą. Więc czekamy 🤣🤣🤣 to może być ciekawe. A dla tych co chcą glosowac na króla Artura- to strzał we własne kolano.
    Człowiek z nikąd z ogromem pomysłów których nie jest w stanie spełnić. ,, Pani chce mieszkania??- będą 🤣🤣🤣 ,, Pan chce rozszerzyć granicę? - będzie
    Król Artur BEDZIE zawsze II
  • Gość: Cccc IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 21:49
    Mam swoj rozum,,oczy jak reszta mieszkancow pisz co chcesz na AM a ja itak na niego zaglosuje
  • Gość: On czy ona? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 21:53
    Zjadowiona Jola, Zosia, czy inna Agata? Dzięki za ten głos, to tylko potwierdza co napisano na początku. Złość piękności szkodzi. :)
  • Gość: do król artur II IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.11.18, 22:22
    Kolejny nawiedzony. Próba ośmieszenia kandydata, zastraszenia jego przyszłymi działaniami wyborców - skąd my to znamy?
    Uważasz, że w naszym mieście znajdziesz jeszcze grupę naiwnych którzy dadzą się nabrać? Obrażasz nas stosując takie metody.
  • Gość: 🤴 + 🌈 = ⛈ IP: *.dynamic.mm.pl 01.11.18, 22:58
    Sami się ośmieszacie
    rozdając posady których nie macie
  • Gość: Królu złoty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.18, 23:07
    Królu złoty, to znowu Ty? Kolory nie zawsze dodają kolorytu, zwłaszcza gdy krzykliwe. Pora późna, więc pora do łóżeczka. Odpocznij, jutro też jest dzień. :)
  • Gość: Ben IP: *.play-internet.pl 01.11.18, 23:54
    Pewnie lepiej oddać miasto na 5 lat, człowiekowi, od którego nie kupiłbym samochodu. Sami sobie odpowiedzcie czy zrobilibyście to.

No i dlaczego nie ma mowy o sukcesach kandydata, co on robił takiego szczególnego przez ostatnie 20 lat? Co zrealizował z zarządzanymi przez siebie zespołami?
  • nostress.ka21 01.11.18, 23:24
    Dokładnie!

Debata z 28 listopada 2014 to taki sam pokaz arogancji i chamstwa jak i ta z poniedziałku.
    4 lata minęły i nic się nie zmieniło.
    Pani Giżyńska też miała zwolnić pół urzędu, biblioteki i kadry szkół podległych miastu. Schemat działania ten sam, wspólny mianownik jeden - Kędzierski.

Szkoda ogromna szkoda.

Ludzie zagłosują jak zagłosują, najwyżej będzie powtórka z rozrywki. Kolejne lata marazmu.
    Obawiam się tylko jednego - że to już będzie naprawdę koniec chęci zmian. Koło wzajemnej adoracji jest nadal takie samo, a Ci co chcą zmian mają dość walki z wiatrakami i słuchania/czytania na swój temat steku bzdur. Ja na ich miejscu chyba bym zrezygnowała, lepiej inwestować swoją energię w miejscu, gdzie są jakieś perspektywy, gdzie docenia się drugiego człowieka, to co robi, co sobą reprezentuje, jak traktuje drugiego człowieka.

Nie mieszkam w Chełmnie, ale jestem w nim zameldowana i to tutaj płacę podatki i przyjadę i zagłosuję i bez względu na wynik uszanuję demokrację.

--
    Czasami tracę wiarę we wszystko co robię.
    Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie.
    <*>
    .
  • Gość: Wyborca IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 09:25
    Tak w debacie też mnie raził styl obecnego burmistrza,... takie jakieś ... nazwisko proszę, nazwa.... co to miasto do rzeczy ??? Co to miało do tego że dla miasta przez 16 lat tego NIE zrobiono ...
    Dobrze, ze P. Mikiewicz spokojnie i rzeczowo potrafił odpowiedzieć czy odpowiedzieć o problemach miasta. Chyba pozycje w ogonach rankingów są neutralną ocena tego co mamy po 16 latach rządzenia i nie mam co się więcej zastanawiać czy tak ma być dalej.... Jeszcze tylko ze strachem czekałem czy nie padną zapamiętane ze szkoły przerażające słowa nauczyciela jak się chciało coś wyjaśnić... " wyjmij ręce z kieszeni"..
    To nie było w moim stylu....
    Jeżeli np. jak dobrze zrozumiałam m. in. brak kibla jest przeszkodą by rozbudować Kałdus.... To czego ja mogę oczekiwać ??

Naprawdę chcę swoim głosem temu miastu pomóc, może wreszcie się coś zadzieje.....
  • Gość: kdjks IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.18, 09:30
    Dokładnie ten nauczycielski ton był porażający...
    Może to był trening przed powrotem na stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego? :D
  • czytelink7807 02.11.18, 09:37
    Niestety ale 16 lat obecnego burmistrza pokazało co on może. Nie potrzeba programów, obietnic, debat...
    Kupa kasy na remont zabytków - turystów brak...
    Myjnia na rynku - głos mieszkańców w ...
    Brak wody w kranie a ostatni zgasi światło co z tego, że ledowe...

Tak to widzę.
  • Gość: Zniesmaczony IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 09:34
    Nauczyciele CCH - poczytajcie te Facebooki. Zofia P z SP4 pisze o wydumanych manipulacjach a publikuje post pt.
    „Tak, to jest ważne! Wokół afery, prokuratorzy, komisje, podejrzane sprawy z kamienicami, parcelami... U nas spokojnie i leniwie. Może zbyt spokojnie dla niektórych?”

Wstyd. Co Pani sugeruje?
    Posadka i bezstresowa praca zagrożone?
    Raj się skończy? Czy o co chodzi?
  • Gość: komentator IP: 171.25.230.* 02.11.18, 11:44
    Kampania się kończy. Sporo ciekawych rzeczy się w niej wydarzyło. Artur Mikiewicz przedstawił kryteria, które powinien spełniać odpowiedni kandydat na Burmistrza.
    Ciekawym jest odniesienie ich do niego samego:

Powinna to być osoba:
    • szanująca ludzi i wrażliwa społecznie
    • mająca wysoką kulturę osobistą
    Czy za taką osobę można uznać kandydata, który deklaruje kampanię pozytywną, ale akceptuje prowadzoną tutaj na forum kampanię negatywną (czyż nie Radziu:). Czy kiedykolwiek ją zanegował? Zresztą także sam koncentruje się na krypto-negatywnej kampanii – bo czym innym jest sugerowanie, iż to jego kontrkandydat rozgłasza negatywne plotki na jego temat, a on je dementuje. Czy osoba, która stosuje manipulacyjne techniki wyborcze spełnia powyższe kryteria? Czy osoba, która lajkuje post córki do ciotki, iż „Jak ktoś przez całe życie nie wystawiał nosa poza Chełmno, to nie ma się czym chwalić 🙂 Człowiek powinien mieć perspektywy i szanse oglądu rzeczywistości w innych miejscach” spełnia te kryteria – gdzie tu ta wrażliwość społeczna i szanowanie ludzi? Szanuje, ale nie tych, co mnie krytykują?

• posiadająca prawdziwe kompetencje przywódcze, a nie tylko administracyjne
    Artur Mikiewicz wielokrotnie reklamuje się jako przywódca, człowiek sukcesu.
    Tylko czy w życiu stworzył samodzielnie coś czym kierował. Kierował Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, ale je zlikwidowano. Twierdzi, że z sukcesem, bo dostawał nagrody. Tylko czy były to sztampowe nagrody dla dyrektorów szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej czy indywidualne dla niego za jakieś szczególne osiągnięcia. Niczym więcej nie kierował, bo za takie stanowisko trudno uznać prodziekana ds. studenckich – gdzie nie podlegają pod niego żadni pracownicy. Czyli co z tym przywództwem. Pomijam własną firmę, bo tam jest przywódcą samego siebie. Jakieś stowarzyszenie, fundacja, klub sportowy?
    Jakieś inne sukcesy? Na stronie sites.google.com/sidw.pl/chelmno-miasto-mieszkancow/zesp%C3%B3%C5%82/nasz-burmistrz reklamuje się, że połączył pracę naukową z sukcesami w biznesie. Tylko jaką pracę naukową? Na swojej stronie UMK-owskiej w wykazie jego publikacji znajduje się jedynie 6 artykułów. To jak na ponad 10 letnią pracę na uczelni cieniutko – właściwie lenistwo naukowe. Szans na habilitację żadnych. A więc sukcesu naukowego żadnego.

• mająca doświadczenie nie tylko lokalne, lecz regionalne oraz liczne kontakty międzynarodowe
    • znająca języki obce pozwalające na prawdziwą promocję miasta za granicą
    Możemy kandydata ocenić jedynie z punktu widzenia jego podstawowej w ostatnich latach tzw. działalności naukowej – a tam żadnego artykułu w języku obcym nie widać.

• posiadająca wysokie umiejętności negocjacyjne i mediacyjne na rzecz efektywnej
    współpracy z Radnymi i Pracownikami urzędu oraz podległych jednostek
    Nie sposób tego ocenić, bo żadnych negocjacji, ani mediacji nie prowadził. Prowadzenie szkoleń z tej materii, nie oznacza, iż samemu posiada się takie umiejętności.

• mająca prospołeczną motywację do pracy na rzecz miasta, a nie tylko traktowanie funkcji Burmistrza jako źródła własnego utrzymania
    Czyżby? A czy brak działalności naukowej nie wynikał ze skupienia się na działalności biznesowej – szkoleniach, która była podstawowym źródłem własnego utrzymania?

• przestrzegająca zasady jawności i transparentności związanej z finansami miasta
    W finansach miasta tak. Ale co do siebie jako kandydata to już nie koniecznie. Na żadne trudne pytanie nie odpowiedział w tej kampanii. Do kiedy jest zatrudniony jako adiunkt na UMK, jakie są jego poglądy polityczne, kto finansuje jego kampanię?
    Nota bene jawność finansów miasta wynika z ustawy o dostępie do informacji publicznej i nikogo łaską nie jest jej przestrzegać.
  • Gość: Sila! IP: *.metrolink.pl 02.11.18, 11:55
    Daj spokój, tej siły już nie powstrzymacie.
    W niedziele zmiana władzy :)
    Ja, cała moja rodzina i znajomi spokojnie głosujemy na pana Artura. :)
  • spokoj123 02.11.18, 17:52
    Pani Zofio... wystarczy, bo na mdłości bierze od wywlekania takich osobistych tematów, jakoś obecnemu burmistrzowi nikt takich klimatów nie wyrzuca... nawet to ze pijany w pracy?
  • Gość: Kasta-nie IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 11:58
    Poziom przerażenia kasty nauczycielskiej sięgnął zenitu. Co tez oni wypisują, co tez oni wydziwiają - odsyłam do profilu pani Zofii Przystup - piękny post wysmarowała. I jak to czytać? :)
    A ja i tak głosuje na Artura!
  • Gość: Tak IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 12:53
    Tak i ja tez byłem zdegustowany wystąpieniem burmistrza podczas debaty. Niestety jak widać i słychać ludzie nie akceptują niby barania na klapę, niby prezentacji swoich możliwości i stawiania pod ściana jak się nie zna nazwiska Chudziaka.....
    Chcą konkretów : POKAŻ CO ZROBIŁEŚ< CO ZROBIŁEŚ NADZWYCZAJNEGO ???DLA TEGO MIASTA

No i jak słyszę, - atut , że ktoś zna przepisy samorządowe... No 16 pracy z tymi przepisami lat to już chyba przepraszam " bez łaski " powinien i czym się tu chwalić??
    Nie słyszałem , żeby w naszym gronie np. nauczyciel się chwali że nie można go zastąpić bo on zna podstawę programową.... czy coś w tym guście.

Oglądałem niektóre sesje rady miasta i widziałem jakie były " negocjacje " graniczące wg mnie prawie z "olewaniem" niektórych radnych, którzy coś chcieli zapytać, żądali wyjaśnień. Na pewno ten materiał jest w necie więc można sprawdzić to co mówię. Jak chodziło o targowisko na rynku, ze to niby konserwator jest przeciwny, jak chodziło o to że fontanna staje wbrew zapisom planu miejscowego, czy tak samo było z ogródkami piwnymi, o targowisko przy Biedronce, o spotkanie w Relaksie w sprawie rynku ...

A jak coś było nie tak... to słyszeliśmy .. to przecież radni zdecydowali....

No i nazwanie ludzi pewno nieszczęśliwych, pogubionych alkoholików " leżakami "przez burmistrza to naprawdę ... nie do pojęcia. To są LUDZIE , nasi mieszkańcy , których dotknęła choroba alkoholowa, może jakaś tragedia, może nieporadność. ...

Co zrobiła dla nich nasza miejska pomoc społeczna?. Czy działanie przez wykluczenie, wyzwiska i wywiezienie " na wytrzeżwiałkę" ma załatwić problem, czy tylko zamiata go pod dywan??? Ilu z nich się zapiło, czy nawet ostatnio spaliło... Alkoholizm to choroba.

Jaki był poziom osiągnięć minionych kadencji wskazują najlepiej niezależne rankingi , które plasują Chełmno prawie na końcu , czyli mi jasno wskazują jak nisko spadliśmy... wskazuje też na to wyludniające się miasto i to że turysta nie ma co tu robić, bo zabytki zamknięte, atrakcji brak, wystawy nudne jak na dzisiejsze czasy, miasto niby oświetlone ale w mroku brudnych lamp...

Czy
  • Gość: Kultura osobista IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 13:05
    Chciałem zapytać o państwa zdanie :

czy używania notoryczne używanie telefonu komórkowego na oficjalnym spotkaniu np. podczas otwarcia wystawy w ratuszu : cały czas SMS odbieranie i wysyłane albo fb....
    to kultura osobista ????

Czy nazywanie nieszczęśliwych ludzi , pewno dotkniętych choroba alkoholową, depresją itp. LEŻAKAMI to jest kultura osobista??

czy opowiadanie, że się "bierze cos na klatę " a potem wymiguje z tego to jest kultura osobista ??

czy przypisywanie sobie osiągnięć innych - np. TUF, postanie prywatnego zakładu po Famie

to jest kultura osobista ??

• Gość: Cos IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:09
    Cos niewiarygodnego,,wychodze na grudziadzka na nasz kochany deptak a on opanowany przez nauczycieli w towarzystwie swojego kandydata ,,ja osobiscie juz mam dosyc wszedzie I wszedzie jeden kandydat,zaczynam odczuwac za duzy nacisk na obywateli,u mnie to wywoluje wrecz zlosc I umocnienie w przekonaniu na kogo mam glosowac. Ja oddaje na AM
  • Gość: Nie podoba mi sie IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 13:41
    Nie podoba mi sie prowadzenie kampani przez pana MK,,osoby ktore probuja ratowac sytucje ze strony pana MK tez duzo do zyczenia,,powiem tak nie wiem kto podpowiedzial taki styl prowadzenia kampanii ale to byl duzy blad,,to rejs.ku przegranej
  • Gość: prawy IP: *.centertel.pl 02.11.18, 14:53
    CZY LEWAK ZOSTANIE BURMISTRZEM CHEŁMNA?
    Ciekawe było dlaczego Platforma Obywatelska (Koalicja Obywatelska) nie wystawiła kandydata na burmistrza miasta?
    Teraz już wiadomo – jej radni popierają jako kandydata na burmistrza Artura Mikiewicza - najaktywniej radna Małgorzata Giżyńska, ale też i kandydat na radnego Jan Marszałek.
    Zdawali sobie sprawę, że ich kandydat by nie wygrał, więc go zakamuflowali. Znaleźli go w instytucji przez lata podporządkowanej platformianemu Urzędowi Marszałkowskiemu.
    Kandydata popierają także radna SLD Lewica Razem Violetta Gryszan czy kandydaci na radnych Adam Niedźwiedziuk i Kazimierz Wiśniewski.
    Czy my wyborcy prawicy dopuścimy do burmistrzowania kandydata Lewaków?
    Próbuje on przed nami ukrywać swoje poglądy.
    Na pytanie Tadzia Starzyka „czy pan jest członkiem KOD, czy sympatykiem, czy w Polsce jest łamana Konstytucja” odpowiedział wymijająco „nie jestem członkiem KOD, ani nie należę do żadnej partii!”.
    Ale na profilu facebookowym Artura Mikiewicza jest jego post z 22 lipca 2017 roku:
    Artur Mikiewicz
    22 lipca 2017 •
    Drodzy Sąsiedzi, Przyjaciele, Obywatele...
    Podajcie dalej ten tekst, by dotarł do jak największej liczby osób.
    Niektórzy z Was lub Waszych bliskich nie interesują się na co dzień polityką. Być może uważają, że obrona Trybunału, praworządności, czy zrównoważonego budżetu to temat polityków, oderwany od codziennych, ludzkich spraw.
    Przyszedł czas, gdy zaangażowanie każdego z Was (lub jego brak) może zdecydować o losach naszego kraju.
    Zamach na Sąd Najwyższy, którego dokonuje Zbigniew Ziobro, dotknie każdego Polaka.
    Po pierwsze, Sąd Najwyższy stwierdza ważność wyborów parlamentarnych i referendum. Podporządkowani Zbigniewowi Ziobrze sędziowie mogą zapewnić PiS-owi władzę na wiele lat, niezależnie od głosów wrzuconych przez Was do urn wyborczych.
    Po drugie: jakie bezpieczeństwo prawne będzie miał obywatel stający przed dowolnym sądem, jeśli zarówno sędzia, prokurator jak i radca prawny będą całkowicie uzależnieni od humoru Zbigniewa Ziobry?
    Za chwilę możemy żyć w kraju, w którym przed sądem wygrywa nie strona, która ma rację, lecz ta, która ma lepsze poglądy polityczne.
    ❌ Czy zasądzenie alimentów dla samotnej matki ma zależeć od poglądów politycznych sędziego, adwokata lub pozwanego?
    ❌ Jaką sprawiedliwość znajdzie molestowane dziecko, jeśli oprawcą będzie bliski aktywnego zwolennika "dobrej zmiany"?
    ❌ Gdzie będzie szukać ochrony żona bita przez radnego z PiS?
    ❌ Czy dochodząc odszkodowania za bezpodstawne zwolnienie z pracy lub wypadek komunikacyjny chcecie, by zastraszony lub lojalny wobec PiS sędzia wydawał wyrok na podstawie Waszych preferencji politycznych?
    ❌ Jak skutecznie wyegzekwujecie dług od dłużnika, który będzie znajomym polityka PiS?
    ❌ Czy adwokat będzie Was skutecznie bronić w starciu z aparatem państwowym, jeśli na mocy ustawy forsowanej przez PiS organ dyscyplinarny Sądu Najwyższego będzie mógł zniszczyć mu karierę?
    Każdy z nas, sam lub poprzez swoich bliskich, styka się z wymiarem sprawiedliwości. Trudno zaprzeczyć, że dotychczasowy system wymaga głębokiej reformy. Tylko że PIS-owi nie chodzi o reformowanie, a wyłącznie o stołki i kontrolę nad obywatelami.
    Zbigniew Ziobro nazywa zamach stanu i zmianę ustroju prawnego reformą dla dobra obywateli. Tylko że jedynymi, którzy na niej skorzystają, będą Zbigniew Ziobro i jego klika. Staną się kastą stojącą ponad prawem.
    Możemy ich wspólnie powstrzymać.
    Udostępnicie ten tekst znajomym, wydrukujcie go i wrzućcie sąsiadom do skrzynek. Niech każdy Polak i każda Polka zrozumie, że to również jego sprawa.
    ✌✌✌
    #FrontDemokratyczny #SN
  • Gość: Do prawy IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 15:18
    O Boze do czego jeszcze sie posuniecie,,w walce o stolki juz calkiem zabraklo wam inteligencji taktu I godnosci,,,ludzie I tak mysla swoje,,oblewanie blotem pana AM tylko zle swiadczy o was,,sprzedalibyscie swoja rodzine oddali dusze diablu.byle tylko wygrac,,nie myslicie ze ludzie juz sa w stosunku do was uprzedzeni I rozwscieczeni tym co widza
  • Gość: Do prawy IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 15:21
    Wlasnie mnie zemdlilo,,,,,glosuje za AM
  • Gość: Szok IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 16:35
    Szok,,jestem ciekawa obywatele pewnie tez czy obecny burmistrz I jego ludzie sa za PIS czy przeciw PIS,,z tego co tu widze to raczej przeciw,,uwazam wiec ze elektorat Pis nie powinien popierac obecnego,,,zenada
  • Gość: kasandra IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 16:49
    Dobrze, że kampania ( a w przypadku Chełmna) , pyskówka anonimów się kończy. Frekwencja w drugiej turze będzie mizerna,pretendenci trochę słownie się wysilili a efekt końcowy będzie taki jak przed rozpoczęciem. Tylko po co w przypadku Chełmna te wyrzucone w błoto pieniądze?
  • Gość: Przeciw pis IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 16:51
    Z tego co tu czytam obecny chyba przeciw pis,,grubo,,,,elektorat pisu powinien przeczytac te wywody I glosowac za AM
  • Gość: oczywiście IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 17:00
    Oczywista oczywistość .

Pis nigdy nie głosował na obecnego
    Moja babcia jest niby - PIS + RM a jest za A Mikiewiczem
    Mówi ze ma ładne nazwisko....
    Brawo babciu. Mądra jesteś.
  • Gość: Do pana Karola S IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 17:05
    Panie Karolu prosze przeczytac te wywody ,,czy tu nie wynika z nich ze obecny pierwszy chyba nie lubi pisu I z pisem mu chyba nie podrodze,,a pan oficjalnie udziela mu poparcia na fb,,o co chodzi bo nie rozumiem?pan jest aby napewno z pisu?
  • Gość: Szok IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 17:15
    Jestem w szoku prawy chyba straszy nas pisem,,chyba pis nie pasuje a prawy to chyba czlowiek pierwszego,,a pan ktory reprezentuje w Chelmnie pis opowiada sie po stronie pierwszego,,,co jest nie halo panie Karolu ,ludzie w szoku?
  • Gość: ....... IP: *.tvgawex.pl 02.11.18, 18:03
    Mikiewicz, a już myślałem że jesteś inteligentny, a tu kicha, taki tekst dla nierozgarniętych WRĘCZ PROSTACKI .... Mikiewicz uwierzyli ? ty i Kędzierski chodzicie pod sądy ze świeczkami, bijecie się o jeden stołek, kłótnia w "rodzinie"?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:59
    jeżeli to poglądy Mikiewicza to ma mój głos i mojej rodziny. dzięki za upublicznienie. Precz z kaczyzmem...
  • Gość: Do pan Karol IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 19:38
    Prosze sobie przeczytac tak pisza ludzie popierajacy pana MK,,,Gosc napisal precz z Kaczyzmem dalej pan jako pisowiec popiera pana Mk,,jesli tak to nie wierze w prawdziwosc pana pogladow politycznych,,,,
  • Gość: Skin IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.18, 16:57
    Mikiewicz jak nie ma odpowiedzi na pytanie co było widać na debacie robi się chamski, ordynarny, lawiruje, próbuje wszystko zamaskować falszywym uśmieszkiem bo co nie miał odpowiedzi na kartce.
  • Gość: Ha ha IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 17:01
    A Burmistrz nazywa chorych ludzi i leżakami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?????? To dopiero
  • Gość: Pan IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 17:10
    Pan Mikiewicz brawo,,pokazal opanowanie spokoj I jakrze wysoka kulture osobista,,,oaza spokoju ,,,zachowal sie bardzo kulturalnie w stosunku do prowadzacych I kontrkandydata,,,,brawo ,,
  • Gość: Kłamczuch IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 17:56
    Król Artur Was oklamuje. Dla niektórych po wybocach może być szokiem co skrywa skrzętnie przed ludźmi . Ja juz wiem :-) niektórym wyborcom bardzo się to nie spodoba :-). Nie powiem co to jest ale wkrótce całe miasto się dowie. Już chodzą PLOTKI:-)
  • Gość: Oo do klamczuch IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:43
    Oooo super pierwszy o nim tez chodza plotki,,tez skrzetnie ukrywa podobno fakty ,,tez podobno cos nie halo w jego rodzinie,,,,to teraz mi powiedz czy wierzyc w te plotki o pierwszym czy tez nie?
  • Gość: Pierwszy IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:47
    Pierwszy kampanie sobie zorganizowal fest,,na sile nie wazne jakim kosztem chce wygrac,,paskudna wedlug mnie I bezczelna,,ludzie nie znali ani taktu ani opamietania,,,czy to byla walka o zycie dla pierwszego?brrrr okropnosc,,wydaje mi sie zero uczciwej rywalizacji wedlug mnie,,
  • Gość: Prawda nie blaga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.18, 18:50
    Wreszcie nazwałeś się z imienia - Kłamczuch, ale to nie brzmi dumnie. Wpisujesz się w przesłanie tego postu, vide plotki o pani Giżyńskiej. Lepszej nazwy własnej i treści wpisu nie mogłeś wymyślić. Brawo, dziękujemy za ten wpis, widać, że założyciel postu miał nosa. Kłamczuch, jesteś the best, kłamczuch the best. Jeszcze raz dzięki.
  • Gość: Kamil IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 18:56
    Tylko że ja już wiem i plotek nie sieję. Arturek Was wszystkich oszukał. Ale już niedługo się wszystko wyda. Ale z tego co widzę po wpisach to wy już wiecie :-D ale nie może wyjść to na razie prawda?
    Jeszcze mnie kilka razy obraźcie i napiszę wprost o co chodzi
  • Gość: Ula IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.11.18, 19:12
    Rozwód A.M czy masz coś ciekawszego?
  • Gość: Ale IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 19:33
    Ale sensacja wielkie mi co,,,ja I tak glosuje na pana AM. A pani Beata niech sie wstydzi miasteczko male ,,,
  • Gość: O boze IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 19:51
    Czas najwyzszy ze to juz koniec,,,
  • wyborycch2018 02.11.18, 19:37
    Nie chcę się chwalić i pisać, a nie mówiłem.
    Jednak powtórka z rozrywki z 2014 r. już się zaczęła.

Tym razem taktyka nieco inna, forpocztę stanowią zapowiedzi, że jest plotka. W drugiej linii idą zapewniania, że plotka to nie plotka wraz z informacjami - wiem, ale nie powiem... na razie. Ma to zapewne wzmóc zainteresowanie. Spodziewam się, że jutro ruszą czołgi ze zmasowanym ogniem.
    Czym będą strzelać? Puszczę na moment wodze fantazji. Pedofil? Malwersant? Plagiator? Pijak i złodziej? Przecież każdy pijak to złodziej. Nie mam wątpliwości, marna ta moja fantazja, czołgi wystrzelą pewnie zupełnie nową amunicją, skrojoną specjalnie na tę okazję.

Czemu jutro? To proste, ewentualne rozstrzygnięcia sądowe zapadną już po wyborach, podobnie jak sprostowania w prasie.

Przebiegła taktyka, wolna od złej woli, czysta, rycerska i bez pomocy kretów.

Cóż dla niektórych cel uświęca środki, inni idą po trupach, a jeszcze inni gotowi zaprzedać duszę diabłu.

Znam takich, którzy zaprzedawszy duszę diabłu nie mają żadnych świętości, a i trupy im nie straszne.
  • Gość: Balti IP: *.play-internet.pl 02.11.18, 19:55
    Klika nauczycielsko-urzędnicza drży o ciepłe posadki - swoje lub pociotek. Kędzierski wszystko „wie”, ma „plan” - a że nic nie robi i miasto popadło w ekonomiczną ruinę? Kij z tym, ważne że ja, i koledzy się nachapiemy. Pensje po 10 tys zł i hajlajf. A ty biedny człowieku pracuj na nierobów.

upupili to miasto w ciągu 16 lat "rządów". Klice i przyjaciołom krolika wiodło się fantastycznie. Teraz odzyskujemy to miasto dla normalnego obywatela.

Chcecie normalnością?
    Głosujmy na Artura Mikiewicza.
  • wyborycch2018 02.11.18, 20:31
    Mela, Jest, Ok, Pol, Dzwon, Po, Kio, Lep. Tyle osób i tyle potrzeb naraz.

Kłopot ze wzrokiem, skóra swędzi, nawet Twój Lekarz nie jest w stanie pomóc. A może to zwykła alergia po wiejskim twarogu? Pewnie zdrowsze ryby, a już na pewno Fit Apetit. Tylko jak dojechać do Świecia? Przydałby się Tani Transport. Z kasą cienko (kredytów się nabrało?), zawsze można wziąć Chwilówkę.

Jolu, Melu, Królu Złoty, czy Dzwonie, nie „leć w kulki”, nie pukaj się w czoło, Pokemony są OK.

Napracowałaś/napracowałeś się, a tu perę zdań, jeden klik i… znowu na górze. Prawda, że proste?
  • Gość: Żal IP: *.dynamic.mm.pl 02.11.18, 21:48
    Cóż ktoś bardzo ciężko pracuje żeby te posty zniknęły z głównej strony :D
  • Gość: ### IP: *.centertel.pl 02.11.18, 21:53
    Portal się jak Cię swędzi

www.facebook.com/100001432274654/posts/2049750005082722/
  • wyborycch2018 02.11.18, 22:36
    Portalałem się, chociaż nie wiem czy dobrze, bo nie wiem tak do końca, co to znaczy.
    Trzymając się tekstu załączonego do fotki, czyli Traktatu o d..., napiszę tak.
    Nie powiem, dwie całkiem zdrowe młode d..., ale załącznik, jako głos w dyskusji, jest niestety z d...

A teraz na poważnie.
    Bardzo się cieszę drogi przyjacielu "###", że tu zajrzałeś. To budujące czytać i oglądać to co podesłałeś. Treść i obraz nie mają znaczenia, poza tym znam ten Traktat (to suchar). Znaczenie ma, że właśnie to podesłałeś, gdyż dowodzi, że argumenty rzeczowe się już skończyły.

Teraz znowu mniej poważnie.
    Chciałeś mi dokuczyć? Mam poczucie humoru i dystans do siebie. Ubawiłem się i utwierdziłem, że prawda denerwuje, a najbardziej blagierów.

Rzekłem i kropka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.