Dodaj do ulubionych

Mamy wice burmistrza,ale Polsat nie przyjedzie.

28.12.18, 16:20
e-chelmno.pl/pl/11_wiadomosci/55423_list_burmistrza_do_mieszka_c_w_che_mna.html
Obiektywnie patrząc,to rozmowy z Polsatem powinien przeprowadzać nowy włodarz - z przyczyn oczywistych.
List intencyjny został nadany 31.10.2018 r.

www.facebook.com/photo.php?fbid=1911990632203688&set=pcb.1911990762203675&type=3&theater
Czy transmisja przez ogólnopolską telewizję byłaby złą promocją naszego miasta? Czy wszystkie dostępne środki są już rozdysponowane na jedynie słuszny słynny festiwal...
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 28.12.18, 17:05
  3 wnioski
  1) pierwszy miesiąc jeździł i się przedstawiał,nawiązywał kontakty, bił kilometrówkę- czy to było ważniejsze od np. zapoznania się z sytuacją finansową miasta, zorganizowaniem audytu, stopniem realizacji zadań inwestycyjnych za 2018 rok?

  2) powoła i zaczną działać społeczne zespoły przy burmistrzu miasta: zespół ds. rozwoju gospodarczego, ds. promocji i turystyki, ds. wprowadzenia Chełmna na listę światowego dziedzictwa UNESCO

  pytanie: to czym do cholery zajmują się urzędasy, którzy powinni zajmować sie takimi sprawami z racji swoich obowiązków?

  3) Walentynki. I tu cytat "Koordynowanie przygotowaniami imprez powierzyłem pracowniczce ChDK pani Kamili Cieślewicz, która przygotowała atrakcyjny program."

  pytanie: dlaczego nie zajmuje się tym wybitny animator kultury, ponadprzecietnie zdolny i pracowity człek pt. Napora, sowicie i niemoralnie drogo wynagradzany urzędas z CHDK?

  pytanie dodatkowe: czym będzie się zajmował vice? No chyba nie tylko 9 Hills?

  Na razie Mikiewicz to są słowa, słowa....
 • Gość: Ania IP: *.146.228.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.12.18, 17:32
  Brakuje słów, żeby skomentować te wnioski
 • Gość: tylko propaganda IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.18, 17:57
  spotkanie ze służbami mundurowymi - a bałagan w mieście jaki był, taki jest. pan S. jak parkował, tak parkuje. urzędasy robią, co chcą. niech żyje propaganda !!!
 • Gość: Lipa IP: *.dynamic.mm.pl 28.12.18, 19:59
  Po co komu wice ,,tylko pieniadze z budzetu beda szly wieksze,,za brak imprezy z polsatem wielki minus ,,nowy burmistrz zawiodl I tyle ,,kedzierskiego juz nie ma I nie nalezy zwalac na niego niepowodzenia walentynek,,wystarczylo tylko troche wiecej checi nowa wladzo ,,zaczyna sie to wszystko nie podobac ludowi oj nie!!!!! Za chwile zaczna wolac p,Kedzierski wroc
 • Gość: Ojnie IP: *.dynamic.mm.pl 28.12.18, 20:59
  Najlepiej zwalić wszystko na poprzedniego Burmistrza. Nie ma pieniądzy zabezpieczonych w budżecie? Szanowna Rado był na to czas żeby podjąć odpowiednią decyzję. Ile było już sesji za nowego? Tak się nie robi oj nie. Teraz co nie wyjdzie, to będzie wina poprzedniego?
 • Gość: Lipa'wski IP: *.play-internet.pl 29.12.18, 14:33
  Wróc ?! Chyba cie pogielo do reszyty..
 • Gość: Zainteresowany IP: *.dynamic.mm.pl 28.12.18, 21:17
  Podobno nie rozmawia z pracownikami
 • Gość: Gosdy IP: *.dynamic.mm.pl 29.12.18, 10:24
  A o czym ma niby z nimi rozmawiać. O teorii Freuda czy innego Junga?. Przecież oni nie mają o tym pojęcia tak jak on z kolei o zarządzaniu miastem. Ale kaska leci. I oto chodzi.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 29.12.18, 12:20
  Polecam do wiadomości nowego

  katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24316831,najbiedniejsze-miasto-w-polsce-ma-najdrozsza-prezydencka-limuzyne.html#s=BoxOpLink:undefined
  I niech się odniesie na łamach swojego ulubionego portalu do sytuacji naszego miasteczka, planów sprzedaży Skody (tego nie zrobi, musi przecież jeszcze odbyć wiele podróży, poznać senatorów i posłów różnych opcji, pojechać do Świecia, itp....). Może potrzebny jest mu vice, bo on niczym Biedroń spędzi w mieście tylko 0,5 kadencji, a resztę w podróżach ...?
 • Gość: Wyborca IP: *.dynamic.mm.pl 29.12.18, 13:09
  Vice też będzie pracował na pół etatu a wypłata będzie jak za cały etat. Na wykłady też trzeba jeździć na uczelnię w czasie pracy. No ale wybraliśmy i teraz mamy.
 • missmuffet 29.12.18, 18:34
  A miało być tak pięknie ...
  pomorska.pl/chelminskie-walentynki-beda-wielkim-wydarzeniem-ktore-pokaze-polsat-jest-na-to-szansa/ar/13636188
 • Gość: jasnowidz IP: *.adsl.inetia.pl 01.01.19, 17:02
  nie martwcie się. w przyszłym roku "specjaliści" od kultury, aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i producenci, nie wykluczając radnych od rozrywki ruszą z kopyta i zorganizują takie imprezki na czele z walentynkami, że różne telewizje polskie, a nawet zagraniczne będą sami pchać się do transmitowania tych imprezek. a śpiewacy i zespoły będą przysyłali darmowe propozycje wzięcia udziału. a w urzędzie będzie brylował bałagan, nieudolność i kreowanie własnego widzi mi się. obywatela będą mieli w ... jak dotychczas tak jest. i nastąpi wielki rozwój miasta, ale nie CCH, tylko tych, którymi rządzą mądrzy i rozważni ludzie. i całe szczęście, że miasto lezy na górkach, to nie sięgnie go wiślana powódź nieudolności.
 • beta.0 01.01.19, 21:58
  Mogło by być pięknie, gdyby zorganizować imprezę, którą można by się pochwalić - a nie afiszować się dla afiszowania na zasadzie jakoś to będzie. Już dobrze zorganizowane Walentynki z 2018 roku, którymi można by się pochwalić - miały zostać ograniczone organizacyjnie (są to słowa Kędzierskiego) i nie wiem czy zaproszenie polskich gwiazd rozsławiło by akurat nasze miasto - a nie gwiazdy, zresztą z zewnątrz nie nasze lokalne. Więc do przemyślenia = ile byśmy wydali z kasy urzędu a ile byśmy do niej odzyskali. Bo i tak w sumie wszystko sprowadza się do pieniądza.
 • Gość: Zainteresowany IP: *.dynamic.mm.pl 01.01.19, 22:33
  A może zróbmy teatrzyk na Walentynki, promowanie lokalnych gwiazd może zozsławi nasze piękne miasto.
 • Gość: do zainteresowaneg IP: *.adsl.inetia.pl 02.01.19, 14:01
  o! jaki świetny pomysł. Mamy przecież teatr, aktorów, producentów, menadżerów itd. I dajmy im trochę miejskiej kasy dla zachęty - zaliczkowo.
 • Gość: ... IP: *.dynamic.chello.pl 02.01.19, 20:50
  Najlepszy teatrzyk to jest na tym forum.
  Mam propozycję: wyjdźcie na scenę i zacznijcie obrzucać się obelgami. Oscary gwarantowane, wszystkie TV zrobią transmisję na żywo, przez miesiąc o niczym innym nie będzie nigdzie mówione.

  Biedni jesteście, przez tę głupotę!
 • missmuffet 03.01.19, 10:32
  Pozwolę sobie i tu Ci odpowiedzieć.
  Relacje z wszystkich dotychczasowych obchodów:

  chelmno.pl/pl/miasto-zakochanych/walentynki-chelminskie/relacje-z-obchodow/

  I bardzo proszę ,wymień chociaż ze trzy lokalne gwiazdy .
 • spokoj123 02.01.19, 18:53
  Ile jadu wylewacie... można być pod wrażeniem jak nie wiedząc nic można wypowiadać się na każdy temat☺ Oczywiście każdy z forumowiczów wie o zarządzaniu miastem dużo więcej niż nowy burmistrz... a list intencji y z agencją artystyczną jest gwarancją udziału Polsatu i całodziennej transmisji? Szanowni Państwo odrobinę powagi i zdrowego rozsądku... skoro w poprzednim roku wydano ok.80 000 na Walentynki, teraz negocjacje miały rozpocząć się podobno od kwoty 200 000, to jaka może być ostateczna kwota? Raczej bliżej 200 000 niż 80 000 niezależnie od czyichkolwiek zdolności negocjacyjnych... czy miasto ma takie środki w budżecie?
 • missmuffet 02.01.19, 19:30
  A nowe sposoby promocji to nic nie będą kosztowały? Czy te powoływane społeczne zespoły nas wypromują? Bez TV też byli sponsorzy ,może jeszcze by tej kasy zostało.Wielu ma ,,parcie na szkło" i możliwość odpisania od podatku. A może jednak warto było kontynuować rozmowy.Według mnie straciliśmy olbrzymią szansę. Ale to moje zdanie.
 • spokoj123 02.01.19, 19:51
  Domniemam, że społeczne zespoły doradcze działają społecznie. Być może kontynuacja rozmów przyniosłaby jakiś efekt... ale agencja promująca przede wszystkim zespoly disco polo nie musi być naszym złotym Graalem. Zalecam po prostu zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku.
 • missmuffet 02.01.19, 20:09
  I stąd moje pytanie - czy te społeczne zespoły nas wypromują. Co do muzyki - jeden lubi operę ,drugi techno. A cóż takiego strasznego jest w disco polo? Ani ja ani Ty nie wiemy co z tej wizyty Polsatu by się ,,urodziło". Dlaczego z góry zakładasz że to nierozsądne? Zresztą i tak już się nie dowiemy.
 • spokoj123 02.01.19, 20:27
  Skąd wniosek, że agencja artystyczna podpisująca list intencyjny=wizyta Polsatu/transmisja w Polsacie? Z treści samego listu to chyba nie wynika?
 • missmuffet 02.01.19, 21:45
  Stąd
  pomorska.pl/chelminskie-walentynki-beda-wielkim-wydarzeniem-ktore-pokaze-polsat-jest-na-to-szansa/ar/13636188
  Ale i tak już nie ma się co licytować. Decyzja zapadła.
 • Gość: Miłośnik IP: *.play-internet.pl 02.01.19, 22:51
  Nowa władza jak na razie rozwija kulturę, kontakty. Pewno od czegoś trzeba zacząć. Myślę ze stanowisko vice jest w ramach oszczędności na innych stanowiskach. Na pewno część można ... przejrzeć. Lubię pomysł Walentynek chociaż nie wszystko mi się podoba. Marzymy o tysiącach uczestników ale gdzie dla nich parkingi, toalety i chociaż by kawa przy stoliku ???? Szarobury, nie oświetlony rynek często zwały śniegu w mieście jak niespodziewanie w zimie napada, lub zlodowacona breja jak niechcący to zamrozi ..Może lepiej ze TV nie będzie??? Może kiedyś stworzymy lepszą bazę??? Może Walentynki , czy wspomnienia Walentynek mogą być też latem ??? W mieście pretendującym .. musi się przecież coś dziać, bo turyści nie tylko kościoły chcą oglądać.. No chyba, że tu przemysł rozkwitnie... Cuda się przecież zdarzają...
 • Gość: DO MILOSNIKA IP: *.tvgawex.pl 02.01.19, 23:36
  Co wy kurde z tymi parkingami? Na bella sky w Toruniu też trzeba zostawić auto kawałek od starówki. A plac po pkp,Nad Groblą az po ,,jedynkę",przy starostwie,na Biskupiej,koło Famu itp. Jak się chce to się da. Na bella przyjeżdża LIGA FOODTRUCKÓW ,maja swoje stoliki.Pół bańki ten Polsat chciał w końcu wyłożyć,to chyba nie na samych śpiewaków,bo to nie sylwester.To na hillsa też mają turyści nie przyjeżdżac? Bo do sierpnia chyba nadal parkingów bedzie tyle samo? Walentynki latem? 15 lat były zimą,nawet w duże mrozy.
 • lokalnyja 04.01.19, 08:38
  Niech zostawia auta na naszym nadwislanskim placu a stamtąd to już rzut beretem-:) na nasza starówkę
 • Gość: Jarosław IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.19, 09:13
  @Mister
  Czy nie mógł dać pracy Murawskiemu jako sekretarz?

  Nie mógł. Viceburmistrz brzmi dumniej, lepiej wygląda na wizytówkach, które być może już sobie zrobił. Oczywiście na koszt podatnika.
  No i pracownicy urzędu będą się zwracać do niego "panie burmistrzu".
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 02.01.19, 23:43
  Myślę ze stanowisko vice jest w ramach oszczędności na innych stanowiskach. Na pewno część można ... przejrzeć.

  Buhahahahahahahahaha...

  Za chwilę się okaże, że rzecznikiem nowego burmistrza jest jakaś nowa radna/radny/kolega/aktor/manager/społecznik(!) z jego teamu, która/-y stwierdziła/-ł, że w poprzedniej pracy się nie spełniła, w ogóle mało płacili i nie doceniali, a teraz jest
  specjalistką/-ą w PR.

  I tak oto, małymi kroczkami Mikiewicz niczym pis zagospodaruje swoją ekipkę na garnuszku szarego podatnika na tym zapyziałym wygwizdowie bez perspektyw.


  A miasto jak miało, tak ma 5 dużych baniek debetu za 2018..., ale księgowa i sekretarz znowu pobiją za 2018 rekord przytulania publicznych pieniędzy- bez żadnego obrzydzenia. I co na to nasz radosny i doświadczony w zarządzaniu Mikiewicz? Ano nic.

  I tego się trzymajmy.

 • spokoj123 03.01.19, 00:03
  Ok, faktycznie z artykułu wynika, że mógł być Polsat. Tylko wieszacie psy na Mikiewiczu, a czy Napora, skoro był tak zaangażowany w temat (nawet był autorem pomyslu) nie mógł tych ustaleń/negocjacji kontynuować?
 • missmuffet 03.01.19, 00:15
  Nie mógł - tak wynika z listu burmistrza do mieszkańców :

  e-chelmno.pl/pl/11_wiadomosci/55423_list_burmistrza_do_mieszka_c_w_che_mna.html

  Naporę pominięto w organizacji Walentynek...
 • Gość: Mister IP: *.play-internet.pl 03.01.19, 10:39
  Niestety po stylu rozpoczęcia tej kadencji wnioskuję, że będzie jeszcze gorsza niż poprzednia.
  1. Zganiać na poprzednika to dobrze byłoby konkrety przedstawić a nie rzucać że środki itd. Prosimy o audyt tego bałaganu, bez tego każde mówienie o poprzedniku jest śmieszne. tym bardziej skoro Mikiewicz chce coś zmienić to powinien zapoznać się konkretnie co było nie tak i pokazać to mieszkańcom. A nie takie metody jak na Białorusi, rzucenie hasła i insynuacja. Słabe to.
  2. Widać że Mikiewicz nie rozumie na czym polega promocja miejsca turystycznego i działania PR. To nie reklama!!! Reklamę się kupuje - czyli potrzeba na to dużo środków. Promocja i PR to działania kreatywne, dzięki którym tworzymy atrakcyjne treści o jakie media same zabiegają. Skoro tak napisał w tym liście to pod względem promocji naszego miasta widać że nie ma kompletnego pojęcia a ten jego sztab pewnie też, skoro nikt mu tego babola z listu nie wyrzucił.
  3. Powołanie na początku kadencji dodatkowego zastępcy to skandal i marnotrastwo. Jeśli musi odkupić się stołkami swoim stronnikom to może lepiej wymieć tych nieefektywnych pracowników, którzy doprowadzili do upadku Chełmno razem z poprzednikiem. Czy nie mógł dać pracy Murawskiemu jako sekretarz? Dobra pensja i tyle możliwości do wykazania się. Po co tworzyć nowy stołek przy tak biednym mieście?
  4. Wspomina o wymianie lamp na bardziej efektywne. A gdzie są nieefektywne? Czy nasze miasto nie ma pilniejszych wydatków niż wymiana lamp na niby bardziej efektywne? Po co tworzyć ogromne wydatki i niepotrzebne przetargi? Coś mi tu nie pasuje łagodnie mówiąc....
  5. Jestem ciekaw jak wygląda list obecności podpisana przez Mikiewicza w pracy. A ile już przejeździł. To też prognostyk na przyszłość. A jeśli w czasie pracy gdzieś wykłada to mam nadzieję, że tutaj ktoś napisze to konkretnie.
 • missmuffet 04.01.19, 11:29
  Mister,audytu chyba się nie doczekamy. Bo mógłby wykazać ,że tych rzekomych nieprawidłowości jednak nie było...
  Bardziej ,,efektywne oświetlenie " zostało ,,wymyślone" przez poprzednią ekipę już dawno. Mało tego -część już jest zamontowana.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.19, 11:37
  Mało tego, część już nie działa.
  A miasto monitoringu jak nie miało, tak nie ma. Gdzie są pieniądze zaplanowane w budżecie 2018, na ten cel (którymi nieudaczny tak się chwalił w Pomorskiej) ?
 • lokalnyja 04.01.19, 12:06
  Monitoring był i jest. Przeznaczono na to 460 tyś zł parę lat temu - z tym że nie działa !

  Ciekawe gdzie gwarancja wykonawcy i osoba z miasta odpowiedzialna za inwestycje!?

  Teraz kolejna inwestycja w to samo ?
  Ta sama firma zgarnie kase i zrobi kolejna fuszerke.mina 3 lata i znów nie będzie działać ?
 • spokoj123 04.01.19, 16:37
  Zapytajcie komendanta straży miejskiej... monitoring chyba jemu podlega?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 04.01.19, 17:33
  Ciekaw jestem, kto ma to najbardziej w doopie? Radni- w tym gorący orędownik Olszewski osobliwie Marek , burmistrz (nowy), czy też komendant straży miejskiej? Stawiam, ze wszyscy- to gdzie są te pieniądze?
 • Gość: a po co monitoring IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.19, 17:45
  a po co komu monitoring. tylko mieliby więcej roboty, a tak cisza, spokój, a kasa leci. kompletny brak organizacji służby dla czarnych i niebieskich.
 • missmuffet 05.01.19, 19:43
  Do gość - teraz będziemy mieć dwóch burmistrzów - vice już udzielił wywiadu dla Czasu Chełmna - to w mig rozwiążą wszystkie zagadki.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 05.01.19, 20:55
  Czy mi sie wydaje czy nowy burmistrz jest w Chelmnie od niecalych dwoch miesiecy wy w tym miescie juz calkiem na glowe upadliscie.chcecie zeby naprawil wszystko.w tydzien czy co ?Kedzierski rozpiepszal wszystko przez 16nascie lat a Mikewicz ma teraz posprzatac zastanowcie sie co wy wypisujecie czytajac to forum mam wrazenie ze w tym miescie zostali sami idioci
 • Gość: No IP: *.play-internet.pl 05.01.19, 21:52
  Po owocach go/ich poznamy. No z walentynkami to dziwne, że piszecie,że jakiś szary pracownik je robi ??? Chyba nie bez wiedzy i akceptacji przełożonego Dyrektora ??? Chyba nie burmistrz uzgadnia program??? Oj będzie się działo ??? A jak nie wypali to kto weźmie na klatę ??? Czy w programie są przegrzane stałe punkty programu tylko Gwiazda inna???/ Ktoś coś wie??? W końcu do Walentynek prawie miesiąc a ludziska nic nie wiedzą???? Znajomi może by wpadli ale co i kiedy ???? duży minus za reklamę daję
 • Gość: Wreszcie IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.19, 23:06
  Proponuje wreszcie na Walentynki zaprosic zespol disco polo,,w ten dzien zawsze zimno wiec ludzie beda sie bawic I skakac,,duza frekwencja bedzie do konca
 • Gość: doWreszcie IP: *.tvgawex.pl 05.01.19, 23:22
  Miało być nawet kilka,ale będzie MARGARET. No i jeszcze RAZ DWA TRZY w Farze - tam też zimno tylko chyba z zabawą i skakaniem nie bardzo.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 05.01.19, 23:27
  Jestem z innej parafii, gdzie akurat wiem, że mój datek jest dobrze wykorzystany i po prostu jest ciepło.

  A tu z niepokojem czytam, ze w Farze jest zimno. Czyżby pasterz zmieniał samochód? A moze zbiera na remont Bramki, bo remont kościoła zasponsorowała mu ta niedobra Unia i nieudacznik (pośrednio albo i nie, kto to rozgryzie?). Bracia parafianie, pasuje Wam to?
 • spokoj123 06.01.19, 02:00
  A jak w Farze ma być ciepło? Fakt, że remont zupełnie niekonieczny sponsorowała UE, ale na szczęście dla obiektu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zakładania tam ogrzewania. A koncert Raz Dwa Trzy moim zdaniem rewelacja i wpisuje się w nurt poprzednich koncertów Czerwonego Tulipana czy Martyny Jakubowicz.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.19, 11:50
  Chełmno - Miasto Mieszkańców

  Przemyślcie, czy nie warto zatrudnić dla burmistrza i viceburmistrza asystentki (niczym Pixi i Dixi Glapińskiego). Dla lepszego samopoczucia (jak brać to wszystko).
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 06.01.19, 15:24
  Faktycznie lepiej niech pani sekretarz zarabia gruba kase za nic nie robienie o pani kierownik Mopsu noe wspomne bo ta nawet nie potrafi wylapac samotnych matek w Chelmnie ktore mieszkaja z ojcami swoich dzieci ale.500plus sie nalezy tej pani pensja sie nalezy dajcie szanse moze.vice burmistrz zsrobi na swoja pensje lepiej niz te panie.
 • Gość: Mieszkaniec IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.19, 15:53
  Vice będzie tylko od 9h a i jeszcze wykłady w gdańsku co zajmą mu "pół dnia" i nie dokładajcie już mu więcej roboty
 • Gość: Jarosław IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.19, 16:31
  Czyżby młodzi, zdolni i cwani wymyślili sposób jak żyć godnie na koszt innych? Wystarczy zarejestrować komitet, otumanić przyszłymi zmianami i tyle? Potem bezczelnie dzielić się stanowiskami i kasą?
  Wodolej Mikiewicz nie ma nic do powiedzenia o swojej pracy i konserwuje stary układ, który to najbardziej wkurzał miejskiego luda ?
  WSTYD!!!
 • Gość: lolek IP: *.tvgawex.pl 06.01.19, 16:50
  kto wybrał kodziarza, niech nie płacze teraz że to był zły wybór ..
 • Gość: do Gosc IP: *.play-internet.pl 06.01.19, 21:01
  myslę,że p.kierownik Mops po prostu nie chce wylapac samotnych matek,bo tak jest najzwyczajniej w świecie lepiej / czyt.bezpieczniej dla niej /-lepiej dać i święty spokój co nie..?
 • spokoj123 06.01.19, 16:55
  Jad i żółć wylewa się z Waszych wpisów, Mikiewicz powinien przez miesiąc zmienić wszystko, co nie podobało się w działaniu poprzednika... taki chełmiński Mesjasz. Powinien zwolnić sekretarz i skarbnik, szefową MOPS i szefa ZWiK i CHDK... powinien w te miejsca zatrudnić młodych chętnych TANICH pracowników, ale nie z tych których zna, bo to kolesiostwo. Powinien rozpisać konkursy, korę juz zostałyby rozstrzygnięte i wszystkie nowe osoby od razu bez zbędnej zwłoki przystąpiłyby do pracy, bo pewnie znają nowe obowiązki od dawna... Czasami wystarczy odrobina wyobraźni Szanowni Państwo!
 • missmuffet 06.01.19, 17:11
  spokoj123 - generalnie post dotyczy walentynek. Tego chyba Twój Mesjasz ,wraz ze swoją ekipą mógł dopilnować.
  Na udzielaniu znajomkom dotacji zna się doskonale.
 • spokoj123 06.01.19, 20:34
  "Mój Mesjasz" pewnie mógł dopilnować, tylko nie widmo czy jesteście świadomi, że imprezę masową organizuje się z dużo większym wyprzedzeniem niż trzy miesiące, bo kalendarze "gwiazd" są rezerwowane często z rocznym wyprzedzeniem. Im krótszy czas rezerwacji, tym (z reguły) bledsza gwiazda. Moim skromnym zdaniem plan Walentynek powinien być dopięty na 99% przez poprzedniego burmistrza. Od nowego ewentualnie możemy oczekiwać "fajerwerków" na Dni Chelmna, sześć miesięcy daje jeszcze szansę. Oczekiwanie, że nowa ekipa nagle zrobi wielkie SHOW za małe pieniądze albo zdobędzie SKĄDŚ pieniądze na ten cel w tak krótkim czasie wydaje się po prostu nieracjonalne. Za to mam nadzieje, ze Walentynki 2020 będą faktycznie wyjątkowe, bo za to już w pełni będzie odpowiedzialna nowa ekipa.
 • Gość: Gosc IP: *.bredband.comhem.se 06.01.19, 22:45
  Dni Chelmna mam nadzieje ze to beda gora dwa dni ale zorganizowane a nie rozciagniete kilka dni beznadzieii jak to ostatnio bywalo
 • missmuffet 07.01.19, 21:19
  spokoj123 czy Ty przeczytałeś chociaż artykuł z Pomorskiej? Dopinane było wszystko już od września 2018 r.Ze względu na kalendarze gwiazd między innymi. Wiesz ilu było chętnych do sponsorowania? Tym bardziej,że mogli by to ,,w koszty" wrzucić.
  A z tego też parę groszy można by dorzucić:
  e-chelmno.pl/pl/12_biznes/55469_s_dodatkowe_pieni_dze_mi_a_niespodzianka_dla_urz_du_miasta.html
  O tym że dodatkowe pieniądze wpłyną do miejskiej kasy było wiadomo dużo wcześniej. Teraz wpłynęły ,,fizycznie".
 • beta.0 07.01.19, 23:04
  Chwila moment, missmuffet, chyba ci się imprezy pomieszały... JA ROZUMIEM ROZWIJAC TEMAT, ALE NIECH ON SIĘ ROZWIJA W ODPOWIEDNIM KIERUNKU :))
 • missmuffet 08.01.19, 19:26
  beta.0 - w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie :<<Chwila moment, missmuffet, chyba ci się imprezy pomieszały... JA ROZUMIEM ROZWIJAC TEMAT, ALE NIECH ON SIĘ ROZWIJA W ODPOWIEDNIM KIERUNKU :)) >> Ja opieram się na ogólnie dostępnych informacjach i imprezy mi się nie pomieszały :) Czyżby swój swego bronił?
 • beta.0 08.01.19, 20:53
  Ja mam tyle wspólnego z Walentynkami, że oglądam je jako widz :) (przykro mi, że doszukujesz się drugiego dna tam, gdzie go nie ma :( ) i powiem: mój osąd, że Walentynki z czasem coraz bardziej traciły nie jest moim odosobnionym wrażeniem - kulminacją były Walentynki z Dodą, to było naprawdę żenujące.
 • missmuffet 08.01.19, 22:00
  beta.0 - <<...kulminacją były Walentynki z Dodą, to było naprawdę żenujące.>>
  To powiedz to tym tłumom pod sceną.

  chelmno.pl/pl/bez-kategorii/relacja-2016/

  Ja też mam inne preferencje ,,muzyczne" ,ale są różne gusta. Doda gościom chyba się podobała... Co widać jak byk na fotorelacji.

 • beta.0 08.01.19, 22:27
  Nie mówię o preferencjach, ale o wykonie - spóźnienie, śpiew raczej minął się z poziomem (nie znam się na playbacku = więc nie będę tu robić zarzutu = i to nie tylko moje zdanie, że ten występ był żenujący - stała tam nas gromadka spora :), więc poszło sporo kasy a efekt był widoczny gołym okiem - i to chcemy pokazać w Polsacie? Chyba jak już to trochę godności dla siebie samych by się przydało, mimo że ja i znajomi też robiliśmy za tłum ... tak myślę xD.
 • missmuffet 08.01.19, 22:36
  beta.0 przestań już,bo brzuch mnie boli od śmiechu. A gdzieś Ty wyczytała,że Polsat zabrałby Dodę ?
  No gromadka nawet bardzo spora tam stała...I bawiła się wyśmienicie,a o to przecież w tym wszystkim chodzi. Nie wiesz ile kasy na to poszło ? No to hop do BIP . Wszystkiego na tacy nie będę podawać.
 • beta.0 08.01.19, 23:42
  Zamiast się czepiać i z gazety czerpać zachwyty popytaj znajomych, jak im ostatnio się Walentynki podobają; i nie o to chodzi w jakich środowiskach się obracamy, tylko, że większość głosów jest na nie - dla formatu dotychczas reprezentowanego. i znów zbaczasz z tematu- co ma Doda do Polsatu? A co do śmiechu = śmiej się, śmiech to zdrowie. I poczytaj wypowiedź spokój 123, jak się czepiać to konkretów, a nie machać gazetą, jak było cudownie. Jak by tak było na prawdę, to by tylu nie narzekało, dobrej nocy :)
 • missmuffet 09.01.19, 00:09
  beta.0 - wszystkie wpisy przeczytane nawet dwa razy . Wychodzi na to,że przeciwniczką walentynek w tym wątku jesteś tylko TY...Nie zapominaj,że walentynki to nie tylko występ tzw. gwiazdy wieczoru. Pamiętasz może Żywe posągi ?
  swiecie24.pl/pl/571_wydarzenia/4989_a_moze_walentynki_w_chelmnie_miescie_zakochanych.html
  Powiedz ludziom ze SOSzW że to lipa i wbrew temu ,co w wielu miejscach piszą to Ty masz rację,bo tobie się walentynki nie podobają. ...
 • beta.0 09.01.19, 02:28
  Przypominam, że żywe posągi - to zaledwie godzina wrażeń, i to ma być cała atrakcja Walentynek? (Na marginesie nad żywymi posągami pracowała moja znajoma.) Bo serce ze zniczy się nie sprawdziło. Główną atrakcją był występ wieczorny gwiazdy. Gdy raz, podkreślam raz zdecydowano się na dodatkowe atrakcje - czyli pojawiło się światełko w tunelu (2018 rok) , zaraz sam burmistrz zastrzegł, że to się nie powtórzy. I z czego tu się cieszyć? że uznano, że stworzenie czegoś dobrego, atrakcyjnego wymaga zbyt dużego poświęcenia, zbyt dużo pracy... A nowy burmistrz powoli odczarowuje atrakcje dla mieszkańców: wigilia, rocznica przywileju - może jeszcze nie tak spektakularne jak za I burmistrza, ale warte uwagi,uczestniczenia.
 • Gość: alfaomega IP: *.tvgawex.pl 09.01.19, 09:19
  beta to teraz turystów na wigilię chcecie ściągać? Acha uznano, że stworzenie czegoś dobrego, atrakcyjnego wymaga zbyt dużego poświęcenia, zbyt dużo pracy... A nowy burmistrz powoli odczarowuje atrakcje dla mieszkańców: wigilia, rocznica przywileju - może jeszcze nie tak spektakularne jak za I burmistrza, ale warte uwagi,uczestniczenia. Czyli robić wam się nie chce. Zdecyduj wreszcie czy za I burmistrza atrakcje były złe czy jednak spektakularne ,jak to opisujesz. Bo już pogubić się można w tych twoich wpisach.
 • beta.0 09.01.19, 13:30
  Najpierw wypadało by sprawdzić kto był I burmistrzem - i na pewni nie był to Kędzierski i jakie atrakcje dał mieszkańcom. To za jego kadencji powstały Dni Chełmna, o których mówiono nie tylko za granicami miasta - ale dzięki Pomorzu także kraju = jeżeli choć w przybliżeniu wejdziemy na ten poziom to turystów nie trzeba będzie zapraszać reklamami - sami się tu zjawią.
 • missmuffet 09.01.19, 13:59
  beta.0 a ja pamiętam kto był pierwszym burmistrzem Chełmna . Link dla Ciebie :
  nowosci.com.pl/pierwsza-nagrode-za-aktywnosc-spoleczna-odebral-dwadziescia-lat-temu-owczesny-burmistrz-chelmna-piotr-mittelstaedt/ar/10850650
  Drugim był burmistrz Jurczak i to za jego panowania powstały Walentynki. Które ewoluowały i rozrosły się do rangi poważnej imprezy za trzeciego burmistrza - Kędzierskiego. Przytocz proszę choć kilka doniesień z tej zagranicy gdzie zauważono wyższość występów Pomorza nad imprezą walentynkową. Jeśli faktycznie dzięki Pomorzu chcecie tu ściągnąć tłumy turystów,to no comment...
 • beta.0 09.01.19, 15:14
  No tak, dyskusja po próżnicy - ja swoje ty swoje = ale z twojej strony na zasadzie "napisali w gazetach" - tak jak by to był wyznacznik prawdy (nie wdam się w pustą klepaninę ile prawdy jest w opisach umieszczanych w gazetach). Powiem jedno Festiwal 9 wzgórz nie był reklamowany agresywnie w gazetach, a co roku mamy coraz więcej przyjezdnych, mimo że był dopiero 3 razy. A co do Pomorza - jak nie masz informacji o tym zespole z czasów jego świetności - to twoja strata, ja podaje fakty, które zna każdy zainteresowany kulturą Chełminiak - i nie potrzebne mi tu wycinki prasowe na poparcie. Amen.
 • beta.0 09.01.19, 15:16
  A na marginesie - ciągle jeszcze mam problemy z zapisaniem poprawnym nazwiska I burmistrza - stąd ten skrót. Nie będę nazwiska kaleczyć.
 • spokoj123 08.01.19, 23:08
  Ok Missmuffet, dopinanie wszystkiego "juz od września" do połowy listopada? Walentynki są od jakiegoś czasu w lutym i nic nie wskazuje żeby miało się to szybko zmienić... czyli tak było wszystko dopięte, że teraz jest prenensja, że się jednak nie dopina? Czyli tak bylo dopinane, ze nie było dopięte... To że kadencja się kończy tez było wiadomo od jakiegoś czasu... tylko nie wszyscy brali to na poważnie, zgodnie z zasadą "jakoś to będzie". Generalnie chodzi mi o to, że poprzedni burmistrz powinien mieć impreze walentynkową już w 99% zaplanowaną. I jeszcze mała uwaga, że poza szefem Chdk który podobno rozchorowal się ostatnio, ekipa wszędzie jest ta sama i może realizować ów dopięty plan...
 • missmuffet 08.01.19, 23:43
  Ok. spokoj123,generalnie chodzi mi o to dlaczego nie kontynuowano tego ,co faktycznie było już dopięte.Chyba zdajesz sobie sprawę,że teraz ekipą kieruje nowy burmistrz.Szef CHDK został odsunięty od wszystkiego wręcz demonstracyjnie,więc nie do niego raczej te pretensje.Według mnie to stało się ,,wygramy i jakoś to będzie"... A że szansa na promocję przeszła nam koło nosa ? ,,A CO NAS TO OBCHODZI - TO MY WYGRALIŚMY I ROZDAJEMY KARTY" A przy okazji zwalimy wszystko na poprzedników. Nie będę już tu kolejnych linków wklejać,wszystko generalnie jest dostępne. Jak ja potrafię to wyszukać,to chyba każdy.
 • spokoj123 09.01.19, 07:58
  Hmm... szef Chdk chyba raczej sam się odsunął idąc na zwolnienie. A co konkretnie było dopięte czego nie kontynuowano? Wstępne rozmowy z agencją artystyczną? Nie mam w zwyczaju nikogo krytykować bezpodstawnie, ale też nie lubię gdy inni są atakowani przez czyjeś "widzimisię". Walentynki 2019 trzeba uznać za wyzwanie dla nowej ekipy i nie roztrząsać co by było gdyby...
 • Gość: 678910 IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.19, 17:54
  Żeby zajmować takie stanowiska jak skarbnik, szefowa mpos czy szefa zwik to trzeba mieć wiedzę a ja nie sądzę żeby taką posiadali ludzie od teatrzyków i aniołów. Ludzie jak zamierzacie o czymś pisać to się zastanówcie co piszecie. Nie chodzi tutaj o zwalnianie pracowników tylko wprowadzenie porządku.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 06.01.19, 19:00
  Ale się uśmiałem
  Żeby zajmować takie stanowiska jak skarbnik, szefowa mpos czy szefa zwik (a gdzie Napora?) to trzeba mieć wiedzę

  Tak, nominaci nieudacznego wykazali się ponadprzeciętną wiedzą i kompetencjami. Buhahahahaha
  Chyba w napychaniu sobie kieszeni publicznymi pieniążkami.

  Żreć szybciej, bo się ściemnia.
 • Gość: lol IP: *.tvgawex.pl 06.01.19, 19:29
  Mikiewicz powinien złożyć oświadczenie majątkowe w ciągu 30 dni od ślubowania, także radni ,myślisz że to jest ciężka i nie wykonalna praca?
 • wandaj1957 07.01.19, 11:09
  Pewnie złożyli, jednak zauważyłam, że nie publikuje się wszystkich informacji w Biuletynie Informacji , mimo takiego obowiązku. Pytanie brzmi dlaczego? Jeśli nie mam nic do ukrycia to publikuję. Ciekawe kiedy opublikują zmianę Regulaminu organizacyjnego, gdzie będzie wpisane stanowisko z-cy burmistrza oraz zmiana kompetencji sekretarza miasta.
 • Gość: to samo IP: *.adsl.inetia.pl 07.01.19, 11:27
  przecież włodarz na specjalistów od imprezek: aktorów, producentów, teatrzyk, więc jaki problem w organizacji. oczywistym jest, że od razu nie przewróci wszystkiego do góry nogami, ale przynajmniej powinien w tym co teraz robi kierować się prawem, a co robi ? To samo, co fikołek. Codziennie patrzy na łamanie przepisów o parkowaniu pojazdów, straż miejską ma na wyciągniecie reki, "łamacza" również, no i co. I to samo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Posady dla swoich !!!!!
 • Gość: gosc IP: *.man.bydgoszcz.pl 07.01.19, 14:04
  A czego się spodziewaliście .... że przyjdzie idealny kandydat na burmistrza i poświęci się miastu całym sercem ....
  tacy mają pracę gdzieś indziej za dużo większe pieniądze ... bez użerania się z niezadowolonym wiecznie akcjonariatem ....
  powiem tak ..... jaki burmistrz takie społeczeństwo ..... sami tamtego pogoniliście, a tego wybraliście ..... dla mnie w chwili obecnej nie stać miasta na wice .... ale przecież musi ktoś być na miejscu bo wybrany i jego wice mają inne obowiązki, a nie tylko miasto, więc będą się dzielić, a dorabianie do tego ideologii typu zaoszczędzą na innych to dla mało rozgarniętych wyborców zostawcie .... miasto potrzebuje oszczędności ale nie na zasadzie odebrać innym, a dać swoim ... zabrać część rozpieszczonym, pogonić leniwych tu jest droga do zmiany wizerunku i oszczędności !!!
  "z deszczu pod rynnę" ..... pasuje idealnie na obecną chwilkę ..... i mam nadzieję że na chwilkę !!!
 • Gość: go sc IP: *.adsl.inetia.pl 07.01.19, 15:13
  właśnie tak - z deszczu pod rynnę, chyba, że chłop weźmie się do roboty i pogodni nierobów z UM. A tak był zachwalany przez niektórych. I co oni teraz na to, kogo polecali, za kogo poręczali ???????????????
 • Gość: gość IP: 77.111.247.* 07.01.19, 20:01
  Ha, ha, ha chłop weźmie się do roboty i pogodni nierobów z UM

  Jeszcze nie rozumiecie?
  Nie pogoni, bo 1. jMikiewicz est za miękki, 2. bo mu ten układ pasuje, 3. bo ma sam trudności z uzasadnieniem swojej decyzji o powołaniu kompetentnego kolesia na stanowisko viceburmistrza, 4. bo wygląda na to, że na razie nie ogarnia rzeczywistości i nie ma pomysłu jak wdrożyć swoje obietnice wyborcze, które podobno wiszą na drzwiach ozonowanego gabinetu.

  Poza tym, nie wsłuchuje się w nastroje społeczne i oczekiwania wyborców, które sprowadzają się do usunięcia patologii w urzędzie i instytucjach podległych pod tytułem koryto plus (Syta, Brzezińska, Matuszewski, Napora, Rokita, itp.)
 • beta.0 07.01.19, 23:08
  Jak tak jesteś dobrze poinformowany w pracy Urzędu, to zamiast tu gderac, idź z otwarta przełubicą do Urzędu, i wykaz co robią źle - są dyżury radnych (tych ci chcą zawsze do nich dotrą) a nie ciągle te same banialuki wypisujesz.
 • Gość: gość IP: 77.111.247.* 07.01.19, 23:21
  A co mają radni do pracy urzędu? Przełożonym urzędasów jest burmistrz. Za organizację ich pracy, egzekwowanie efektywnej pracy, wymagalność, rozliczanie z efektów- odpowiada burmistrz.

  Na marginesie. Po ostatnich latach, niestety- radni "ja nic nie mogę" są synonimem lenistwa, towarzyskiego układu, uniżoności, załatwiania "pod siebie" (remonciki, chodniczki, uliczki, nowsze lampeczki) i bezmyślnych maszynek do głosowania. Niektórzy zaś mają wyborców - mieszkańców za skończonych kretynów, którzy uwierzą radnemu na słowo, że jego mieszkanie w bloku 48,4 m ma wartość 61 tysięcy złotych. Przecież to jawne oszustwo. Przykładów jest więcej.
  Niech będą pochyleni.
 • beta.0 08.01.19, 00:51
  Jak nie wiesz co mają radni do pracy w Urzędzie, to sam sprawdź.
 • Gość: Tomasz IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.19, 07:32
  Becia, masło maślane. Jak wiesz, to napisz. Co mają do pracy w urzędzie.
 • Gość: do beci IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.19, 11:47
  skoro masz taka wiedzę, to napisz, czym się tak bardzo zajmują, bo ja mam wrażenie, że najbardziej dietami, które dostają. A może wiesz, jak przynajmniej zaczęli realizować swoje obietnice wyborcze. Na razie "ani widu, ani słychu". I pewnie będzie tak przez całą kadencję. Naobiecywali i nic nie zrobili, a wyborcy czekają. Czekaja tez na poczynania burmistrza.
 • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.19, 12:05
  Burmistrza pewnie nie ma, jeździ i się spotyka. Ot, taka praca.
 • beta.0 08.01.19, 13:01
  Oj, jak dzieci - pokaż, powiedz, zreferuj - czy tu głusi, ślepi i niemowy trafiły? Wiem, że lepiej anonimowo roztrząsać coś bez znaczenia :"Burmistrza pewnie nie ma"; po pierwsze wiadomość już na wstępie nie sprawdzona, po drugie - guzik mnie i innych obchodzi czy siedzi w gabinecie czy nie - mnie interesuję efekty jego pracy i na zakończenie: gdyby w tych żalach było coś konkretnego a nie taka miazga to by się chętniej czytało.
 • Gość: .... IP: *.tvgawex.pl 08.01.19, 14:44

  konkretnie? - brak oświadczeń majątkowych
 • beta.0 08.01.19, 17:37
  i to ma być przykład sprawy, w której radny nie może nam pomóc? Wystarczy zapytane do naszego radnego - a ten powinien nam udzielić wyczerpującej odpowiedzi - dlaczego oświadczeń nie ma. Proszę inny zestaw pytań :)
 • Gość: ciekawe na czyj ko IP: *.tvgawex.pl 08.01.19, 14:52
  TW w Chełmnie pomorska.pl/w-czwartek-lech-walesa-przyjedzie-do-chelmna-by-spotkac-sie-z-mieszkancami/ar/13791471
 • forumja 08.01.19, 15:49
  Gdzie zdobyć wejściówkę?
 • Gość: na czyj koszt? IP: *.tvgawex.pl 08.01.19, 16:00
  cyt"Są bezpłatne, skierowane głównie do młodzieży - informuje Jacek Kordowski. - Przekazaliśmy je więc do rozdysponowania szkołom. Są limity, ponieważ ilość miejsc w kinie jest ograniczona. A wejściówki dostali także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdyż tam pracuję w radzie programowej....."


 • Gość: gość IP: 77.111.247.* 08.01.19, 16:22
  Na czyj koszt - konkretnie, kto płaci za wynajem kinoteatrum, które ma na siebie zarabiać?
  Widzę, że Kordowski się odnalazł ....

  Becia, moim zdaniem bredzisz. Przestań brać to co bierzesz, bo chyba szkodzi.
 • Gość: No tak IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 12:11
  Na wszystko mamy ustawy i przepisy, co jak radni nie złożą oświadczeń, czy burmistrz, zastępca...... Okres publikacji nie został szczegłłowo określony, oznacza to zazwyczaj niezwłocznie, czyli pomijając czas wysłania ..... A nieopublikowanie chyba przecież nie ogranicza dostępu, powinny być one udostępnione wówczas w urzędzie ( bez części niejawnej ) ... BIP tylko pomaga w ułatwianiu dostępu a oświadczenia są jawne od momentu ich złożenia.

  Więc ciekawi mogą sprawdzić, niestety muszą wyjść z domu.... Są możliwe restrykcje - trzeba prosić przewodniczącego gminy lub wojewodę,,,,Poczytajcie ustawę o samorządzie... i czy można łączyć funkcje radnego z zastępcą burmistrza też...

  Oświadczenia są badane przez Urząd Skarbowy, więc można złożyć tam pismo jak mamy jakieś wątpliwości co do treści oświadczeń...

  Warto czytać przepisy... ciekawa lektura działalności organów samorządu a nie teatru... i miłego dnia dużo dobrych emocji życzę
 • Gość: .... IP: *.tvgawex.pl 09.01.19, 14:46
  ciekawe czego się boicie nie wystawiając w BIP swoich oświadczeń .. TAKA PROSTA SPRAWA A JUŻ KOMBINUJECIE
 • Gość: Dziwne IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 15:27
  Aj dziwne dziwne . Marzylismy, ze będzie przejrzyście, zgodnie z prawem i miło ... Trzeba może zapytać przewodniczącego rady co się dzieje ?? On powinien wiedzieć, czy są złożone i co ewentualnie stoi na przeszkodzie publikacji w BIP.. . Oświadczenia publikuje się niezwłocznie w BIP. Może są jeszcze nie złożone. Co byłoby chyba łamaniem prawa. Wówczas przewodniczący powinien o ile dobrze pamiętam wezwać ustawowo do złożenia ich w terminie 14 dni a potem... może nawet dowidzenia... the end . To nie teatr nie aktorzy a organ samorządowy przecież!!! i obowiązuje prawo. A nieznajomość prawa szkodzi jak głosi maksyma. Jeżeli są oświadczenia złożone a nie opublikowane musza być do wglądu Mieszkanek i Mieszkańców w U Miasta. Są przecież jawne, czyż NIE ???
 • beta.0 09.01.19, 15:39
  Jak tak pilnie ci potrzebne oświadczenia - idź do przewodniczącego i zaspakajaj swoją ciekawośc, a tutaj nie truj co 5 minut.
 • missmuffet 09.01.19, 16:02
  beta.0 coś Ty taka nerwowa? To że nie potrafisz napisać nazwiska pierwszego burmistrza,to nie dramat - zrób kopiuj/wklej. Do Pomorza wraz z dużą grupą znajomych należeliśmy ponad 30 lat temu - dziś już tu i ówdzie strzyka,więc nie edukuj mnie z historii tego zespołu :) Co do Twojej wypowiedzi : << Powiem jedno Festiwal 9 wzgórz nie był reklamowany agresywnie w gazetach, a co roku mamy coraz więcej przyjezdnych, mimo że był dopiero 3 razy >> Porównamy z walentynkami po kilkunastu edycjach. Ok?
 • beta.0 09.01.19, 16:12
  A dziś jakiś nerwowy dzień, więc może lepiej ma dziś zamilkne? Toć o tych biednych walentynkach (dosłownie) poemat napisałam - jak nie wystarczy trudno ...
 • Gość: Dajcie spokój IP: *.play-internet.pl 09.01.19, 18:40
  Dajcie już spokój z narzekaniami. Za oknem piękna niewinna biel. Za chwilę pewno oświadczenia będą opublikowane więc będzie nowy temat. Rzeczywiście o festiwalu jak dobrze pamiętam nawet na stronie oficjalnej miasta miejsca zaoszczędzono na reklamę. A ludzi było bardzo dużo. Walentynki - odgrzewane kotlety- rebusy, komiksy,piosenki, zespół i jarmark??? Ale obecnie jak słyszałem Walentynkami zajmuje się przecież jakaś specjalistka. Pozwólmy się wykazać a nie ganic od razu. Wierzę w ludzi więc wierzę, że jak się zabrała za temat ma ku temu przygotowanie i to chyba nie będzie teatr...
 • Gość: Set IP: *.147.102.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.01.19, 00:04
  te chełmińskie wywody to żenada na max obrotach... w raptem 2-3 miesiące ma Wam Burmistrz zlikwidować wszystkie patologie? trwające za przyzwoleniem dotychczasowych władz od kilkunastu lat? Może zamiast wściekłej żądzy krwi oponenci zaczną choć spoglądać życzliwym okiem na powiew nowości. ? Konstruktywne działania zaczynają się zawsze u dołu, a czytając Wasze wypociny (wasze jako mieszkańców Chełmna) ,okazuje się ,że najlepiej siedzieć za ekranem komputerka i pluć jadem . Miasto należy do Was --mieszkańcy,a Burmistrz jest zarządcą . Zrozumiecie w końcu,czy na złość "Babci" będziecie sobie odmrażać uszy?
 • Gość: .... IP: *.tvgawex.pl 10.01.19, 00:49
  A Ty Set co robisz? Siedzisz tu z nami i tez plujesz. Jedni plują na jednego drudzy na drugiego. Takie są uroki demokracji. A gdzie te powiewy nowości? Miejska wigilia - skopiowane,w innych miastach już dawno się odbywały. Szopka w bramce? Ta folia od strony UM wygląda jak by tam kupę worków na śmieci powtykano.Tylu specjalistów a o estetykę nikt nie zadbał.Urodziny miasta? Na 775 więcej atrakcji było : Główne uroczystości z okazji 775-lecia lokacji Chełmna odbyły się w miniony weekend. Miasto przygotowało bogaty program wydarzeń dla mieszkańców i gości: były festyn, koncerty i wystawy, otwarty turniej szachowy oraz barwny korowód rycerzy, szczudlarzy i bębniarzy.W uroczystościach w Chełmnie wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski, który przekazał burmistrzowi Chełmna Mariuszowi Kędzierskiemu list gratulacyjny i grafikę z widokiem Torunia. No chyba ,ze chodzi Ci o powołanie wiceburmistrza i ozonowanie gabinetu? Faktycznie,tego jeszcze nie było. • Gość: Set IP: *.147.102.46.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.01.19, 01:29
  Szanowny adwersarzu , 775 -lecie miało miejsce w roku 2008 , tak gwoli ustalenia (umiejscowienia ) faktów. Domagasz się której teraz rocznicy? Powołanie wiceburmistrza i ozonowanie gabinetu? O co Ci, (Tobie) chodzi? Ja w odróżnieniu od Was (mieszkańcy Chełmna) nie pluję, bo Wasz interes nie jest moim od momentu jak się zainstalowałem w innym miejscu.
  Odpowiem Ci jednak stanowczo.. ozonowanie jak najbardziej jest wskazane,gdyż poprzedni "Burmistrz" pali-ł papierosy i w dodatku nie samotnie w swoich gabinetach... też miałem okazję (póki paliłem---bo rzuciłem kilka lat temu) . Odpowiedź na pytanie ....po kiego wała się w ogóle udzielam,skoro nie mieszkam ? Bo martwię się o Was, jako były mieszkaniec. Dlaczego się nie ujawnię? (nadal wyprzedzam pytania ułomów) Bo zwyczajnie brzydzę się środowiskiem "chełmenka" .. Skoro nadzieja umiera ostatnia,to ja taką nadzieję mam,że kiedyś się obudzę i jakiś wróbelek zaświergoli mi,że w Chełmnie ludzie jednak żyją ... bo los tego miasta nie jest mi obojętny.
 • beta.0 10.01.19, 03:53
  Lidzie żyją jak żyli, a to że czasem pohuczą to chyba nie jest powód do takiej złości? Czasami trzeba nogą tupnąc jak za bardzo halasują - ale bez przesady - bądźmy dla siebie mili, wszak niedługo Owsiak będzie na pierwszym planie. Uśmiech proszę :)
 • Gość: lolek IP: *.tvgawex.pl 10.01.19, 14:09
  .....proponujesz zmianę tematu, o pasożycie porozmawiamy ?
 • Gość: zawiedziony IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.19, 17:16
  wielu liczyło na to, że jak przyjdzie nowy burmistrz, to przynajmniej będzie postępował zgodnie z prawem, ruszy nierobów z UM, ale niestety wielu tez się zawiodło. I nie chodzi o jakieś zaszłości, ale bieżące sprawy.
 • spokoj123 10.01.19, 18:51
  Czyli konkretnie o co chodzi?
 • beta.0 10.01.19, 19:32
  Waśnie o to samo pytam?
 • Gość: tomi34 IP: *.dynamic.mm.pl 10.01.19, 22:41
  bicie piany przez pisiorów ... dzisiaj Lechu zwany "Bolkiem" przyjechał i dostali karwicy :)
 • Gość: ..... IP: *.tvgawex.pl 11.01.19, 00:47
  Mikiewicz zdążył już ucałować stopy Bolka
 • Gość: CiekawyMieszkaniec IP: *.play-internet.pl 11.01.19, 17:29
  Czy ktoś wie kto zostanie radnym w miejsce P. Murawskiego jak ten obejmie posadę zastępcy burmistrza ??? bo tak podobno ma być ?
 • spokoj123 12.01.19, 23:12
  Nie muszą odbyć się ponowne wybory w tym okręgu?
 • wit246 12.01.19, 23:31
  Muszą.
 • beta.0 12.01.19, 23:35
  Jeżeli nie ma 20 tys. mieszkańców - to muszą (Chełmno 17 846)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.