Dodaj do ulubionych

Apel do nauczycieli !

11.04.19, 22:34
Drodzy Nauczyciele. Jeżeli nie chcecie utracić resztek szacunku uczniów i społeczeństwa postarajcie się wybrnąć z tej sytuacji obronna ręką. Bądźcie ponad tym wszystkim i ze strajkujących wybierzcie kilka osób do pomocy przy egzaminach. Reszta niech strajkuje. Nikt nie może zabronić Wam strajkować ale dzieci musicie doprowadzić do końca. Tylko wspomnę
Janusza Korczaka i jego ostatnią drogę ? Cytuje relację z ostatniego marszu Janusza Korczaka Władysław Szpilman:

"Chyba 5 sierpnia (…) przypadkowo stałem się świadkiem wymarszu Janusza Korczaka i jego sierot z getta (…). Spędził z nimi długie lata swojego życia i teraz, w ich ostatniej drodze, nie chciał ich zostawiać samych. Chciał im tę drogę ułatwić. Wytłumaczył sierotom, że mają powód do radości, bo jadą na wieś (…). Gdy spotkałem ich na Gęsiej, dzieci, idąc, śpiewały chórem, rozpromienione, mały muzyk im przygrywał, a Korczak niósł na rękach dwoje najmłodszych, także uśmiechniętych, i opowiadał im coś zabawnego..."
I z Tym Was zostawiam i życzę Powodzenia!
Edytor zaawansowany
  • Gość: pedagog IP: 162.243.30.* 11.04.19, 23:03
    Pisowscy kuratorzy oświaty mają tysiące, dziesiątki tysięcy zgłoszeń od chętnych księży, sióstr zakonnych, leśników, funkcjonariuszy policji, służby więziennej do zastąpienia nauczycieli w komisjach.

Teraz niech zaczną uczyć....
  • Gość: brudny harry IP: *.tvgawex.pl 11.04.19, 23:13
    ....nie takiego języka spodziewałem się od pedagoga
  • Gość: ?? IP: *.dynamic.mm.pl 12.04.19, 06:40
    Nauczyciele przestancie wreszcie bic piane i wyc o kase bo tylko oto w tym wszystkim chodzi ,,fakt spoleczenstwo jest coraz bardziej przeciwne,,smieszy mnie jak czytam o patrolach na ulicach i zastraszaniu bo patrole od 2019 od poczatku widzialem dziesiatki razy i nie mam wrazenie zeby teraz bylo to zamierzone ,,czyzby to nie byl chwyt marketingowy wywolanie litosci wsrod narodu,,
  • kolozako 12.04.19, 07:37
    Ludzie to i tak nic nie pomoże dostaną co chcą bo to państwowka. Kiedys moze przestaniemy MY narzekać na tych forach i wyjdziemy na ulice bo już czas. To jest parodia. To jest tak samo z żywcem. Żywiec drożeje szynki mieso też żywiec tanieje a ceny miesa szynki nie. I tak jest w kółko. Ja 20 lat temu zarabiałem 3 tyś zl chleb byl po 1.20 czynsz ok 300 ,400 zł teraz zarabiam 2500 , 3000zl chleb po 2.50 czynsz 1200zl. Podalem tylko przykłady. Czynsz na wynajem oczywiscie. Myślę że nic dodać nic ująć.
  • Gość: Mik IP: *.dynamic.mm.pl 12.04.19, 08:45
    Gdzie taki czynsz płacisz?. Adres.
  • kolozako 12.04.19, 14:11
    Wejdź na olx. A jak nie masz co robić to sie nie udzielaj
  • Gość: Calgon IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.19, 06:03
    👏👏👏👏👏
  • Gość: a nauczyciele IP: *.tvgawex.pl 18.04.19, 21:07
    A powiedz gdzie nauczyciele pójdą do pracy....wiesz trzeba 40h to minimum pracować a jak idą nadgodziny....i w wakacje trzeba pracować i urlop TYLKO 26 dni :)
  • Gość: dobre słowo IP: 23.250.125.* 18.04.19, 22:59
    Rząd znalazł pieniądze na podwyżki. Wynagrodzenie w Służby Więziennej o 604 zł w górę Wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia" - informują związkowcy.
  • Gość: Ja IP: *.centertel.pl 21.04.19, 10:14
    Byś nie chciała w więziennictwie robić ,klawisze mają mniejsza prawa niż więźniowie
  • Gość: Krt IP: *.dynamic.mm.pl 12.04.19, 08:50
    Skorpo. Bardzo głupie to porównanie. Może jeszcze zacytujesz ostatnią drogę Chrystusa na Golgote. Będzie trafniejsze. Bo nauka cudzych dzieci to często droga przez męki. Czuć od ciebie pistrola.
  • Gość: Dzban IP: 165.225.84.* 12.04.19, 10:59
    Nauczyciele sporo filmików tworzą, zakładam, że z nudów. Jeden z nich poniżej. To tak, żeby Panu/Pani szanownemu/szanownej pokazać obrazowo (może dotrze), o czym skopr01 NIE mówi:
    twitter.com/waldemarkowal/status/1116393760345161728

Jak ktoś ma inne zdanie to pis? Żałosne.
  • Gość: ..... IP: *.tvgawex.pl 12.04.19, 12:40
    Rysiek ma swoich naśladowców ,teraz są nimi nauczyciele ! GRONO RYSZARDA
  • skorp01 12.04.19, 11:34
    Ten apel to nie wyraz moich poglądów. Czy naprawdę niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem ?
    Mam coraz więcej obaw , że wielu nauczycieli ( bo pamiętajcie strajk się skończy), poczuje co to odpowiedzialność. Szacunku nie zdobywa się uchwałami i aneksami do umów. Tak jak było dumą być nauczycielem tak może będzie wielkim ciężarem. Kompromis jaki proponowałem , to etyczny obowiązek. Nikt nie broni strajkować ale zachowajcie choć twarz. No cóż chyba przegraliście Sami ze Sobą.
  • Gość: ..... IP: *.tvgawex.pl 12.04.19, 12:51
    SCHETYNA SIĘ SPOWIADA ŻAKOWSKIEMU
    Na miejscu PiS-u rozmawiałbym także z opozycją i pisałbym scenariusz rozwiązania tego problemu, czyli podwyżek, w perspektywie lat, które powinny nastąpić, razem z tymi, którzy mogą czy będą rządzić po następnych wyborach. Na to trzeba spojrzeć w perspektywie kilku lat. Nie od razu uda się doprowadzić jednak do tak dużej podwyżki, w perspektywie tygodnia.
    :-)
  • Gość: .... IP: *.tvgawex.pl 12.04.19, 13:39
    Pytany czy protest będzie kontynuowany w czasie nadchodzących świąt wielkanocnych, Broniarz powiedział, że dziś zdecydowano o kontynuacji akcji strajkowej także w okresie dni wolnych od zajęć lekcyjnych.

"Nauczyciele w tych dniach pozostają na terenie szkoły, co jest w sposób oczywisty przez nas traktowane. Dni przerwy świątecznej są przerwą dla uczniów, nie dla nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami"

– powiedział.

"Ktoś, kto uczestniczy w strajku, musi sobie zdawać sprawę z tego i jestem przekonany, że tak jest, że to jest decyzja, która wiąże się z pewnymi konsekwencjami"

- powiedział na konferencji prasowej Broniarz. Przypomniał, że osoba, która bierze udział w strajku, nie podejmuje żadnych czynności służbowych i nie może być do nich zmuszana. Zaznaczył jednocześnie, że udział w strajku jest dobrowolny.

Pytany przez dziennikarzy o możliwość nieklasyfikowania uczniów odpowiedział, że... "tam, gdzie rady pedagogiczne podejmują uchwały o nieklasyfikowaniu, siłą rzeczy nie będzie klasyfikacji uczniów w tym czasie".
  • Gość: Słabe IP: 165.225.84.* 12.04.19, 13:48
    tia, czyli jajeczko w szkole...
    a jak wszyscy stracą rok w klasie maturalnej, to rodzice pod szkołą a potem razem z nimi w środku...
    ale to jest słabe...
  • Gość: @ IP: *.tvgawex.pl 12.04.19, 15:04
    komuchy jajeczko ? tam wizerunek Stalina i świeczka na stole
  • skorp01 12.04.19, 15:59
    Czyli nie zrozumieliście nic. Broniarz ze swoim kilkotysięcznym wynagrodzeniem nadal będzie Was prowadził. A wy jak te Lemingi ... Nawet mi Was nie żal.
    Kończę watek jeśli można bo nie ma sensu.Pozdrawiam Wszystkich.
  • kolozako 12.04.19, 20:05
    Z Google Discover pomorska.pl/w-swieciu-i-w-chelmnie-akcje-poparcia-dla-nauczycieli/ar/c1-14047287 teraz proszę paply smigajcie popierać. Tylko tu na forum narzekać potraficie a pierwsi bedziecie tych leniwcow wspierac by pokazac jak to ich szkoda. Do roboty żebruny!!! A nie podwyżki!!!!
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 12.04.19, 20:20
    Kończyć ten ciamajdan.
  • Gość: @ IP: *.tvgawex.pl 13.04.19, 16:21
    „Kuratorium w Krakowie. Rozmowa ze strajkującą w czasie egzaminów nauczycielką: - Martwię się o swoje dziecko, bo też dziś ma egzamin. Nie w mojej szkole. Na szczęście chodzi do katolickiej a oni nie strajkują.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 13.04.19, 17:57
    ciekawe do jakiej szkoły katolickiej, publicznej czy prywatnej?. Jeżeli katolickiej publicznej, których jest większość , to przyjmij do wiadomości pisowski cwaniaczku , że te szkoły niezgodnie z konkordatem w całości finansuje państwo. W odróżnieniu od państw Europy zachodniej. Czyli z naszych podatków, również osób niewierzących. Zresztą do prywatnych katolickich państwo też dokłada od 50 do 70%. W ten sposób kościół w tym kraju przygotowuje sobie kadry urzędnicze , które w imieniu hierarchii kościelnej mają tworzyć państwo wyznaniowe , co już się dzieje. Na zasadzie mierny ale biskupom wierny .
  • Gość: @ IP: *.tvgawex.pl 13.04.19, 21:56
    zapewne mówisz o szkole ZNP NIEPUBLICZNEJ W ŁODZI :-)
    prezes Okręgu Łódzkiego ZNP i członek ogólnopolskich władz związku, będących dla szkoły organem prowadzącym - kadra podstawówki przeprowadziła w odpowiednim czasie referendum strajkowe, a "planowany przebieg akcji w naszej szkole będzie miał charakter solidarnościowy, inny niż w większości placówek, z uwagi na uwarunkowania SP ZNP".
  • Gość: gość IP: 171.25.230.* 15.04.19, 08:44
    Grono pedagogiczne przez sobotę i niedzielę wypoczęło to dziś od rana ochoczo przystąpiło do strajku.
  • Gość: któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 18.04.19, 16:43
    Nie zauważyłeś, że oprócz opluwanych tu nauczycieli i rodziców, rzecz jasna, nikomu więcej nie zależy, tak na prawdę, na naszych dzieciakach. Tylko jak długo nauczyciele mogą być tą jedyną siłą, która robi wszystko, aby nasze dzieciaki jak najmniej odczuły to, że włatcy(błąd celowy) tego folwarku mają je gdzieś.

Obecna władza mogłaby strajk nauczycieli przyjąć jako swoisty komplement - wierzyłem, że może ONI rozumieją, może ONI są inni, dali tego kilka przykładów, że są inni, niż wszystkie poprzednie rządy.

Za PO i wcześniej nie strajkowaliśmy, bo wysokie bezrobocie i "rynek pracodawcy" wszystkich trzymały za mordy - nauczycieli oczywiście też. Politycy PO i całej tej jaśnie oświeconej demokracji dzisiaj nas popierają - wiecie dlaczego - bo teraz to poparcie nic ich nie kosztuje, a "słowa, słowa, słowa" już od dawna mają za nic.

Wracając do PIS - przykro tym bardziej, bo i wśród nauczycieli są zwolennicy wielu ich działań. Szkoda, że PISiory też uwierzyły propagandzie płynącej z opozycji, że tylko "niedouki, katole i ojcorydzyjowie" głosują na PIS. Ja nie wierzę, nie chcę wierzyć, że odpuszczają nas nauczycieli, bo tak wynika z cynicznych rachunków wyborczych. Prędzej uwierzę w jakieś ambicjonalne, emocjonalne zaprzaństwo - bo tu niestety PISiory są jak taran.

Jest jak jest i będziemy strajkować, bo tak trzeba dla nas i dla naszych uczniów.
    Małe dzieci zdały swoje egzaminy i moim zdaniem dobrze, a te dojrzałe niech spróbują zrozumieć, że robimy to także dla uczniów, pewenie już nie dla tegorocznych maturzystów, ale dla kolejnych pokoleń.

A tak przy okazji - sposób w jaki przeprowadzono egzaminy dopiero pokazał arogancję władzy i to nie tylko tej najwyższej - gratuluję, pokazaliście klasę, nie ma co.
  • Gość: Zz IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 07:23
    Zwymiotuje ,,czas zalkonczyc te klamliwe mowy nauczycielskie ,,zalezy wam tylko i wybitnie na kasie ! Czas sie wreszcie tez umowic z reszta nauczycieli co do waszych wyplat na reke bo co chwila wlasnie to od nauczycieli slysze inna wersje i widze inny kwitek ,,dosc strajku i do roboty ,
  • Gość: Hhhii IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 07:27
    Wlasnie tracicie resztki godnosci wsrod obywateli,,dzieci tez maja juz dosc was i waszego strajku,,,,to ze celebryci was popieraja to dla ludzi nic nie znaczy to tez specyficzna grupa zawodowa ktora mimo plawienia sie w kasie wciaz ma malo .
  • Gość: Ania IP: *.play-internet.pl 20.04.19, 19:52
    Dzieci maja nas dosc ? :D Gdybys wiedziala co mysla i mowia o swoich rodzicach to spalilabys sie ze wstydu
  • Gość: któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 10:32
    To nie prawda - popytaj dzieciaki, z którymi masz bezpośredni kontakt, a dowiesz się, że bardzo się staramy i naprawdę na zależy. Zwłaszcza tutaj w CCH nie ma powodów do narzekań - najlepsza zdawalność matur w województwie od wielu już lat ( wliczając także tych "niedopuszczonych" ). A jest owoc pracy wszystkich kolejnych poziomów nauczania. Oprócz edukacji oferta różnych ciekawych zajęć, spotkań, wyjazdów itp. W zasadzie gdyby nie szkoły, to w CCH naprawdę niewiele możliwości miałyby dzieciaki na ciekawe spędzanie czasu. A ty jak już zwymiotujesz, to pogadaj z dziećmi krewnych i sąsiadów i wtedy się odezwij - ciekaw jestem, czego się dowiesz.
  • Gość: Mik IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 07:25
    Ty to sobie apeluj do tow Jarosława Polskę zabawa i Polskę błogosława. Tow Jarosław ma miliardy i jak chce może każdemu dać prezent. Co to dla niego 1000 zł jak stawia wieżowce za miliardy. Więc tow pislamiści proście tow Jarosława by zakończył strajk nauczycieli. Niech żyje tow Jarosław przywódca partii i państwa, Gierek naszych czasów.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 19.04.19, 08:00
    NAUCZYCIELE- NIE POLITYKOWAC TYLKO BRAĆ SIĘ DO ROBOTY !!!
    ZA TO MACIE PŁACONE I TO BARDZO DOBRZE W TYM WYMIARZE GODZINOWYM...
    RUSZYĆ TYLKI I ..ZEJŚĆ.. NA ZIEMIĘ...
  • Gość: Oki IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 08:05
    Oki popieram👏👏👍👍👍
  • Gość: któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 11:42
    O! Proszę! Kolejny dyktator się znalazł.

Ja słyszałem jeszcze kiedyś tak: "Ja ci tu q..wa za myślenie nie płacę. Wykonać i o wykonaniu zameldować."

Pozwól, że ci podpowiem, jest to silniejsze ode mnie - taki zawodowy nawyk nauczyciela:
    dużo ćwicz i koniecznie przed lustrem - właściwa postawa mimika i gestykulacja są bardzo ważne.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 19.04.19, 14:43
    Silniejsza od ciebie powinna być chęć nauczania...
    A dla was się tylko KASA liczy....
    Zawsze możecie zmienić pracę jak gdzie indziej lepiej płacą...przecież wy tacy wyedukowani i inteligentni to się wszędzie odnajdziecie...
  • Gość: do któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 15:11
    I co zrobisz kolego, jak nic nie zrobisz. Zostało jedynie próbować (mimo wszystko), żeby następne pokolenia, nie zasiliły licznej w naszym społeczeństwie grupy "bezczelnych, roszczeniowych idiotów", co nie będzie łatwe, przy takich rodzicach.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 19.04.19, 15:54
    Jak to nisko trzeba upaść aby już nawet ..roszczeniowy idiota..nie szanował tak zacnego zawodu jak nauczyciel ...
    Jesteście tak mądrzy , a tak...
  • Gość: któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 17:21
    Rozkazujesz nam, obrażasz mówiąc, że dla nas liczy się tylko kasa. Od inteligentów i wyedukowanych wyzywasz. Nie dziw się, że koledze nerwy puściły.

Pomimo całej dezaprobaty, jaka bije od Ciebie, do stanu belferskiego postaram się trochę Cię do nas przekonać.

Porozmawiaj z dziećmi i młodzieżą, która dzisiaj chodzi do szkoły. Przekonasz się, że wielu z nich ceni, to co dla nich robimy. Bo nam na nich zależy i oni to widzą.

A co do kasy - kurcze, dla kogo nie jest ważna ? Dla ciebie ? Od wielu lat pracujemy za marne pieniądze. Mój ojciec 50 lat temu zaczynał jako nauczyciel i po 2 latach zmienił pracę na inną - od razu dostał 2 razy więcej. Teraz jest tak samo - wiesz mi.

Większość ludzi, z którymi pracuję, nie zmienia pracy bo zwyczajnie tutaj się spełniają, a praca z młodzieżą jest nieustającym wyzwaniem i przygodą. Ale czy to znaczy, że mamy pracować za marne pieniądze.

Zdradzę Ci w sekrecie, że jak nie dadzą nam tyle ile się domagamy - to i tak będziemy dalej tu pracować, bo to jest rodzaj powołania, które czujemy. Pracę się zmienia z różnych powodów, nauczycielem się jest. Proszę nie traktuj tego jako przejaw wywyższania się, tylko nie będąc nauczycielem spróbuj zrozumieć.
  • Gość: Hahaha IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 19:54
    No to sie rozbawilem ,,hahahahaha,,,,,,,,
  • Gość: do któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 20:05
    Podziwiam kolegę, za to że wciąż ma złudzenia...
    Do Hahaha - moja wychowawczyni z podstawówki, w takich sytuacjach mawiała: "Poznasz głupiego, po śmiechu jego".
  • Gość: Jo IP: *.centertel.pl 19.04.19, 22:07
    Może wychowawczyni wyjaśni dzieciom jak nadrobić zaległości programowe ?
    I czyim kosztem jest ten strajk i kto będzie najbardziej poszkodowany...
  • Gość: tak IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 22:31
    A może spytaj naczelnika, bo reszta to marionetki.
  • Gość: obywatel IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 23:16
    Co ten PIS zrobił z narodem. Nienawiść, zawiść, złorzeczenie, wyzwiska, dzielenie, poniżanie, oszczerstwa, lekceważenie. I to wszystko przez zaledwie trzy lata. Boże, miej nas w opiece, bo się sami pozabijamy.
  • Gość: Jo IP: *.centertel.pl 19.04.19, 23:30
    Fakt-nie dał wam podwyżek...więc wszystko jest źle
    Gdyby rząd dał to byłby dobrym rządem

To nie o politykę a o kasę chodzi pazerność nauczuciele !!! Wasza pazerność ponad wszystko !!!
  • Gość: któremu zależy IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 06:40
    Przepraszam, w swoim imieniu, wszystkich moich uczniów i ich rodziców, za wszystkie uciążliwości, stres i kłopoty jakie przechodzicie z powodu naszego strajku. Decyzja o strajku była bardzo trudna a czym dłużej trwa, tym staje się coraz trudniejsza. Sumienie mówi mi, że tak trzeba i dla "naszej pazerności" i dla naszych uczniów także. Postarajcie się zrozumieć a jeśli ktoś nie może - ma inne zdanie - tym bardziej przepraszam.
  • Gość: broszka-matrioszka IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 09:17
    Nie przepraszaj!
    Te pieniądze nam się po prostu należą!
    Skąd je wziąć?
    Wystarczy nie kraść!
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 09:37
    wam się nalezy - dobre...
    Jesteście wybrancami.
    Poprzedni nauczyciel pisząc post zachował się jak człowiek na poziomie...kolejna wypowiedź innego jest kropką nad ..i..
    Strajkujcie jak najdluzej...obyscie nie zapomnieli o strajku w te święta,dlugi weekend majowy oraz wakacje. Objęcie tylko strajkowali w swoich miejscach pracy w tych terminach a nie paradowali po sklepach w naszym mieście jak to ostatnio miało miejsce...
    Co to za strajk jak się niby strajkuje a strajkujac poaraduje po pepco w godzinach swojej pracy.
    NO TO FAKTYCZNIE JEST STRAJK...

SUGERUE PRZEJDZCIE NA GLODOWKE - I TAK MACIE PONOĆ GLODOWE PENSJE WIĘC CO TO ZA RÓŻNICA...NO I KONIECZNIE STRAJK W SWOIM MIEJSCU PRACY A NIE W DOMU...
  • Gość: broszka-matrioszka IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 13:11
    Za to ty prezentujesz poziom. Pierwsza klasa.
    W drugiej dzieciaki już kumają, co to jest ironia.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 14:10
    W tym wypadku nauczyciele powinni zapoznać się że znaczeniem słowa autoironia...
  • Gość: wiesz kto IP: *.dynamic.mm.pl 19.04.19, 20:18
    No to zrobiło mi sie przykro
  • Gość: Gość IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 11:43
    Od kiedy to pislamistom może być przykro. Wasza wiedza to przekazy dnia, wasze emocje to powtarzanie bredni krychy Pawłowicz.
  • Gość: Antyrzadowy IP: *.centertel.pl 20.04.19, 12:57
    Co do polityki -
    Wolę pis bo kradnie ale i daje tez cos innym ...
    p.o - kradli ale starali się by inni nic nie dostali i oby inni nic nie ukradli...

Z dwojga złego wolę pis...
  • Gość: Gość IP: *.30.6.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.04.19, 13:10
    Jest wybór miedź dżumą a cholerą -WIOSNA.
  • Gość: Mik IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 14:05
    Z dwojga złego wolisz pis, bo kradną i dają. Dlatego niszczą państwo prawa bo ludziom wygodniej dostać coś od złodzieji niż wzmacniać praworządność by złodzieje przy korycie nie byli bezkarni. Ale te złodzieje nie dość, że na potęgę ciągną z kasy bo im się należy to jeszcze niszczą wszystko czego się dotkną. Ale jak już złodziej wszystko rozkradnie i zniszczy to co zostanie dla ciebie?.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 14:08
    Zostanie to co pozostawilo p.o po swoich rzadach...
  • Gość: bronisz IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 17:06
    Które szkoły dziś strajkują. W jakich są dzisiaj nauczyciele ?? Podajcie nazwy szkół .Sprawdzimy!!!!
  • Gość: kociol IP: *.play-internet.pl 20.04.19, 19:50
    W sobote ???? pogielo cie ?
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 20:44
    A górnicy lub stoczniowcy nie strajkowali w soboty i święta w miejscu swojej pracy ?
    Tylko nauczyciele strajkuja od poniedzialku do piątku z wyłączeniem świąt oczywiście...
    TAKI TO STRAJK JACY NAUCZYCIELE...
  • Gość: not oki IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 21:05
    Albo jesteś trollem, albo startujesz w konkursie na największego pieniacza tego forum.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 21:28
    Mówię co myśli normalny szary człowiek który rozmawia z innymi ludźmi. Tak myśli większość normalnych ludzi...
    Nie każdy .powie..prawdę .ja pisze co myślę bez owijania w bawełnę...

Dzięki wam ludzie biorą urlopy płatne lub bezpłatne by opiekować się dziećmi gdy powinny być w szkole pod waszą opieką i przez was edukowane
    Każdy chciałby zarabiać wiecej ale nie kosztem innych a to my oraz dzieci jesteśmy ofiarami waszego samolubstwa.
    A NAUCZYCIELE MYŚLĄ TYLKO SAMI O SWOIM PORTFELU ZASLANIAJAC SIĘ DOBREM DZIECI ...
  • Gość: not oki IP: *.dynamic.mm.pl 20.04.19, 22:39
    Strasznie wąskotorowe myślenie prezentujesz.
    Tą retorykę zresztą już gdzieś słyszałem: "normalny szary człowiek", "tak myśli większość normalnych ludzi"...
    49%-47% - faktycznie zdecydowana większość.
    "Dzięki wam ludzie biorą urlopy"? Co zrobiła od 7.04 druga strona konfliktu, żeby go zażegnać?
    Dziwi mnie też, że tak ci spieszno, żeby oddać dzieci pod opiekę tych nienormalnych. O edukacji już nie wspomną, bo czego to ci źli, samolubni,pazerni nauczyciele ich nauczą?
    A najbardziej dziwi mnie lubość z jaką się w tym wszystkim babrzesz! Dziesiątki wpisów w kilku wątkach. Po kiego grzyba?
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 20.04.19, 23:12
    Po takiego grzyba -abyście to wszystko nauczyciele przemysleli i się opanowali w końcu...
  • Gość: not oki IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 00:02
    Można by podsumować: "Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobrze grasz. Gołąb i tak przewróci wszystkie figury, n@sra na szachownicę i będzie dumny z wygranej".
    Bez odbioru.
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 21.04.19, 11:22
    Prawda... wiec biorę szachownice i kończę dyskusje aby szanowny nauczyciel nie n@sral na nią...
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 11:31
    Pomogę ci. Pazurkami i dziobem ciężko figury spakować. Bujaj!
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 21.04.19, 11:41
    ..Bujaj.. -hmmm , to musiał napisać ktoś inteligentny...
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 11:47
    Nie kumasz ironii, cytatów, odniesień do polskich filmów, itd. Nie dziwie się twoim poglądom, ci ograniczeni i przyziemni tak już mają. Bujaj! :)
  • Gość: Oki IP: *.centertel.pl 21.04.19, 11:55
    Moje poglądy nie bazują na odniesieniach z polskich filmów...
    słowa..kumam..też nie akceptuje gdyż nie znajduje się w polskim słowniku...

Boże...-przecież ktoś pisząc takie wypociny nie może być nauczycielem a kimś kto podszywa się pod niego aby oczernic ten zawód...
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 12:07
    Skoro tak się opierasz na słowniku, to sprawdź jak się pisze: "nie akceptuje". Bujaj! Bujaj! :)
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 11:50
    www.youtube.com/watch?v=CB1GLaytzow
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 21.04.19, 12:07
    Może wszyscy ogłośmy strajk, siedzimy w domu i żądamy za to wynagrodzenia. Weźcie przykład z tych którzy wam to prawo do strajku wywalczyli latach 80. Strajk w waszym wykonaniu to amatorka. Ale cóż jaka elita taki strajk.
  • Gość: Wiwi IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.19, 07:30
    Juz wystarczy ,,do roboty !
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.19, 11:22
    Bujaj!
  • Gość: Bujam IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.19, 12:39
    Bujam ,,a ty bujaj i do roboty
  • Gość: balcerek IP: *.dynamic.mm.pl 24.04.19, 13:49
    Codziennie jestem w robocie. Bujaj!
  • Gość: Balcerek IP: *.tvgawex.pl 24.04.19, 20:29
    Zresztą nie po to się uczyłem aby teraz pracować jako pracownik fizyczny za marne grosze. Bujaj!
  • Gość: Zwu IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.19, 06:39
    Zwolnic wszystkich,,zatrudnic nowych,,wielcy uczeni-mgr a sloma z butow wychodzi,,wyzywaja wszystkich co sa przeciw!!!
  • Gość: kasza IP: *.play-internet.pl 25.04.19, 19:19
    Nowych ? nowy po studiach dostaje 1800 na reke :D musialby byc desperatem by za te grosze urzerac sie z nieswoimi dzieciarami ,ktorych rodzice tak chetnie wypychaja do szkoly (darmowy dom opieki) bo sobie w domu z nimi nie radzą :D....
  • Gość: Do kasza IP: *.dynamic.mm.pl 25.04.19, 21:15
    Czegos nie rozumiem wytlumacz mi na czym polega zawod nauczyciela ,,i jakie czynnosci wykonuje podczas swojej pracy?,,,jesli wedlug ciebie praca nauczyciela nie polega na uczeniu i wychowie dzieci-obcych dzieci to pytam na czym? Nic nie robic leniuchowac duzo kasy brac!
  • Gość: Do do kasza IP: *.play-internet.pl 29.04.19, 19:08
    Zanim odpowiesz na czyjs post przeczytaj czego dotyczyl czytajac jeszcze wczasniejsze. Moj wyraznie sugeruje ze nie jestem belfrem i mam w doopie na czym polega jego praca poza uczeniem cudzych bezstresowo wychowanych DZIECIAROW ! Takie pieniadze mozna zarobic przy filetowaniu ryb a odpowiedzialnosc o niebo mniejsza Tak ciezko pojąc ?
  • Gość: Fe IP: *.dynamic.mm.pl 06.05.19, 15:10
    A fuj co za wypowiedz!!!!
  • skorp01 25.04.19, 22:40
    Oficjalnie osobiście zakończyłem watek ale muszę się odezwać. To niesłychana buta, chamstwo i ignorancja. Miałem nadzieje , że nauczycieli stać na coś więcej ale ostatecznie słoma z butów.Jakim chamem trzeba być aby nazwać dzieci cyt."Dzieciarami". To dzięki nim macie pracę bo z tego co widzę nawet na kasę do biedronki się nie nadajecie. Moja opinia ostateczna względem was niestety brzmi - skurwysyństwo , chamstwo i buractwo mimo tych sztucznych na sile wyuczonych pseudo magistrów. Brzydzę się wami śmiecie.Teraz mnie skarżcie ale taka jest moja i chyba nie tylko moja opinia. Pozdrawiam tych prawdziwych belfrów bo tacy są i jest jeszcze nadzieja.
  • Gość: nie nauczyciel IP: 77.111.245.* 25.04.19, 22:59
    Burak. A kto normalny pozwie buraka?
  • Gość: Nie IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.19, 06:39
    Nie fajnie,,nauczyciele chyba troche poplyneli
  • Gość: ?? IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.19, 06:42
    Inteligencja jest wrodzona nie nabyta ,,mgr mozesz sobie byc ale z tym czyms musisz sie urodzic,,,wiec prosze szanowni nauczyciele nie ublizajcie ludziom ktorzy sa przeciwni waszemu strajkowi
  • Gość: Nie IP: *.dynamic.mm.pl 26.04.19, 10:34
    Czytam i oczom niie wierze,,wpis pana nauczyciela na fb niestety ale obraza ludzi ,,wedlug tego co czytam to tylko madrzy wyedukowani ludzie popieraja strajk,,reszta co nie popiera strajku to sory ale tak to odbieram niemyslace niewyedukowane i tp.... ,,Szok !ci co popieraja to inteligencja ci co nie popieraja to ciemnota ,,,,,wiec ja jestem ciemnota i wiele innych epitetow ,dziekuje panu
  • tomekjarmolkiewicz 26.04.19, 22:08
    Rzadko tu zaglądam na to forum gazetowe. Pozorna anonimowość powoduje, że i język niewybredny, i tematyka dość przyziemna... Ale czytam ten wątek, czytam jak niektózy wyleają wiadra pomyj na nas, Nauczycieli i tylko mam nadzieję, że nie robią tego przy swoich dzieciach w domach. Bo przecież poślą te dzieci do tych, których opluwają. I czego będą oczekiwać? Że dziecko okaże szacunek drugiemu człowiekowi - choćby za to, że jest człowiekiem? Tego szkołą nie nauczy - to się wynosi z domu. Jak widać - nie z każdego...
  • Gość: Poi IP: *.tvgawex.pl 26.04.19, 23:20
    A gdzież SZACUNEK nauczycieli dla wykonywanego zawodu oraz dzieci ?
    Choć małe istoty to też wymagają szacunku...

To działa w dwie strony

Tylko pieniądz jest ważniejszy...
  • Gość: ? IP: *.dynamic.mm.pl 27.04.19, 06:03
    To sie porobilo nauczyciel moze mowic co chce o wszystkich ktorzy sa przeciw ,jednak ci ktorzy nie popieraja nauczycieli nie moga tego glosno mowic ,,jestes z nauczycielami jest okey ,jestes przeciw to jestes .........,,,szkoda nerw
  • Gość: Gość IP: *.play-internet.pl 29.04.19, 19:11
    Czytajac Ciebie widze ze kultura specjalnie sie nie wyrozniasz. Twoj rynsztokowy jazgot niczym sie nie rozni od pierwszego lepszego pieniacza na tym forum
  • Gość: Squater IP: *.play-internet.pl 27.04.19, 13:29
    Prawda jest taka ze szkola stala sie darmową przechowalnią. Jak slysze rodzicow ktorzy chcieliby by ich pociechy najwczesniej o 18 ze szkoly przychodzily, to nasuwa mi sie mysl ze nie wiele maja dla nich czasu. Moje dzieciaki sa po studiach wiec problem mnie nie dotyczy, jednak by uzdrowic szkole to po 1. Powinna byc platna. 2 Obowiazkowa tylko do 4 klasy 3. Podstawa programowa powinna byc odchudzona w przeciwnym razie jakosc szkolnictwa nigdy sie nie poprawi . Dlaczego platna ?
    Rodzic pomny tego ze placi bardziej inetersowalby sie wlasnym dzieckiem i jego edukacja. Dlaczego obowiazkowa ? Dlatego by nie meczyc kogos na sile a komu wystarczy tylko czytac i pisac. Co do ostatniego...Jakosc nigdy nie idzie w parze z iloscią . Wiedza to ci co na produkcji przy maszynie na akord robią. W szkole jest podobnie Program jest tak przeladowany ze dzieciaki nie sa w stanie przyswoic takiej ilosci wiedzy. Nauczyciel goni z programem Ktory wymyslil ktos kto mam male pojecie w temacie ale to na nauczycieli spadaja gromy zamiast na tych na gorze Dziwicie sie jeszcze dlaczego dzieci korzystaja z korków ? Ja nie mam watpliwosci. Na moja nauczycielkie nie dalbym zlego slowa powiedziec .
  • beta.0 27.04.19, 14:47
    Święte słowa ... = może to otrzeźwi, co niektórych, zanim napiszą coś jeszcze o nauczycielach i szkole - tak naprawdę nie mając pojęcia, dlaczego był strajk i do czego mógł doprowadzić
  • Gość: @ IP: *.tvgawex.pl 27.04.19, 15:24
    i już się uaktywniłaś ...nie dorabiajcie teorii do bezczelnych zachowań nauczycieli, gloryfikujecie ich po kapitulacji by nie czuli się winni .... tego im nikt już nie zmaże i wybieli, stało się i zobaczyliśmy ich prawdziwą twarz
  • beta.0 27.04.19, 16:12
    Prawdziwą twarz to możesz tylko i wyłącznie widzieć w łazience, gdy rano tam zawędrujesz. Potem już nie, bo zakladasz maskę. A co do nauczycieli, przestań pieprzyc bzdury i jak nie wierzysz w nauczycieli - to sam pomóż dzieciom by się uczyly a nie tylko definicje wbijali do glowy. Bo teraz na nic innego nie ma szans. A dzieci maja wiedzieć a nie wiadomosci jak paciorki klepac = niestety w dzisiejszej szkole na naukę brak czasu :(
  • skorp01 27.04.19, 19:42
    moje dziecko czytać i pisać nauczyło się w domu więc nie dodawajcie sobie zbyt wiele. Czyta książki i gazety bo to jemu wpoiliśmy nie wy. Nie twierdzę ,że szkoła nie jest potrzebna ale troszkę skromności. bon edukacyjny byłby wyjściem bo to wy bilibyście się o dzieci oby tylko chciały uczyć się w waszej szkole. A z małej litery was traktuje tak jak wy traktujecie nas " głupich", rodziców.
  • Gość: xyz IP: *.dynamic.mm.pl 27.04.19, 19:42
    Nauczyciele zostali przez rząd poniżeni i tak miało być.

Rząd szanuje i ceni tylko samych siebie "te nagrody im się po prostu należały" (średnio równowartość rocznego uposażenia przeciętnego nauczyciela) i służby represyjne.

pomorska.pl/tyle-zarabiaja-zolnierze-policjanci-i-strazacy-w-polsce-zobacz-nowe-stawki-27042019/ar/c10-14011583
  • Gość: do xyz IP: 5.174.140.* 27.04.19, 21:19
    Jestem nauczycielem i najbardziej poniżonym czuje się przez ZNP który powinien najpierw nauczyć się prowadzić strajk i negocjować a dopiero później próbować stanąć na czele strajku !!!.
    Cała sytuacja najzwyczajniej w życiu ich przerosła a planu "B" NIE MIELI ŻADNEGO.
    I może dobrze, że został przerwany bo po co dalej się ośmieszać.
  • Gość: ..... IP: *.tvgawex.pl 29.04.19, 21:37
    znpchelmno.blogspot.com/2015/09/nauczycielski-dzien-protestu.html#more
  • Gość: Bida IP: *.dynamic.mm.pl 09.05.19, 09:06
    Bidactwa 😬😬😬😬
  • Gość: gość IP: *.dynamic.mm.pl 29.04.19, 22:50
    Jaki ZNP taki strajk. Amatorka totalna.
  • Gość: do nauczycieli IP: 5.174.140.* 30.04.19, 08:01
    Nauczyciele nie słuchajcie nowych pomysłów Broniarza bo dyrekcja nie wypłaci wam motywacyjnego i znowu strata.
  • Gość: nauczyciel IP: 5.174.140.* 30.04.19, 15:22
    Słyszę, że zapomogi z funduszu strajkowego ZNP będzie wypłacał tylko swoim członkom. A co z pozostałymi? Już są niepotrzebni? To zapomnijcie o strajku od września,
  • beta.0 01.05.19, 08:08
    Jak się przytacza niesprawdzone wiadomości, to wtedy takie uwagi ...
  • Gość: Poi IP: *.centertel.pl 01.05.19, 10:46
    Wszędzie ciebie pełno beta.o na tym forum....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.