Dodaj do ulubionych

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

01.09.19, 12:28
Z okazji rocznicy moje prywatne krótkie przemówienie do forumowych Niemców i tutejszych kolaborantów:

Wasz prezydent przepraszał Polaków na uroczystościach w Wieluniu. Ale jakże, jakże ciężko jest mi uwierzyć w te łzy i w to skruszone oblicze. Na przestrzeni XX wieku moja rodzina była trzy razy okradana do zera z wszelkiego majątku, w tym dwa razy przez Niemców. W czasie II wojny nie byli wywożeni na roboty. Nie musieli, bo tak jak inni Polacy, byli niewolnikami we własnym kraju. Musieli pod przymusem pracować na wojenną machinę III Rzeszy za tzw "damski chuj". Dla Polaków jurysdykcja niemiecka przewidywała karę śmierci za posiadanie żaren (trzeba było je zdać), czy też samowolny ubój zwierząt. Polacy mieli pracować na Niemca i żreć kartkowy przydział z marmolady z buraków, które przypominały sraczkę i czarny chleb o twardości kamienia.
Ani moja rodzina, ani ja, nie oczekiwała przeprosin i nie liczyła na reparacje. Jestem zdania, że te sprawy powinny zostać zamknięte i są już po tylu latach nie do naprawienia na drodze reparacji. Jednak w zamian czegoś oczekuję od Niemców. Otóż tylko jednego. Aby pod płaszczykiem takiego milutkiego, niewinnego i dobrotliwego misia nie uprawiali w UE wrażej polityki pod stołem, która ma w rzeczywistości nie pomagać, ale paraliżować. Do tego używa się różnych metod - a to puszcza się rurę z gazem po dnie Bałtyku, a to pod hasłami ekologii zmusza się do przyjęcia zobowiązań, które są w najbliższym czasie niemożliwe do zrealizowania, tudzież wypisuje się w gazetach bzdury o polskich faszystach knujących zamach na demokrację i poucza jak ma wyglądać polskie prawodawstwo.
A i jeszcze jedno. Nie przysyłajcie tu na chama swoich drogich gości, których Niemcy z czystego i kryształowego serca zaprosili do siebie. Macie jeszcze trochę wolnego miejsca u siebie, np. w Saksonii, gdzie tylko ze 2% udało się wcisnąć.
No i wtedy zostańcie Bogiem!
Edytor zaawansowany
  • hans-jurgen 01.09.19, 13:38

Firiduri widzisz swiat tylko w dwoch barwach, bialy - czarny dlatego tez wiele
    istotnych szczegolow umyka Twojej uwadze, a moze je z premedytacja ignorujesz?

Co do naszego prezydenta, to moge tylko ubolewac, ze nie zna historii
    Europy lat trzydziestych.
  • firiduri2 01.09.19, 16:25
    Muszę Ci powiedzieć, że co prawda, wojny nie pamiętam i znam ją tylko z licznych wspomnień mojej rodziny, ale to nie były wspomnienia tylko czarno-białe. Ludzie jak ludzie, zachowywali się różnie. Moją matkę przed aresztowaniem i niechybną śmiercią w Oświęcimiu uratował niemiecki majster - w fabryce, w której musiała pracować. To spojrzenie dotyczy indywidualnych ludzi, ale czy narody mają takie sumienie jak indywidualny człowiek?
    Chodzi o globalne spojrzenie. Czego oczekują Polacy od polityków niemieckich. Jestem przekonany, że w gruncie rzeczy dzisiejszym pokoleniom Polaków nie chodzi o zwykłe reparacje. Osobiście mam lekko gdzieś przepraszanie (łagodnie mówiąc) i nie czekam na niemiecką kasiorę. Zadowolę się elementarną uczciwością. Znajomość historii lat trzydziestych nie usprawiedliwia i nie zastąpi świadomości co się 80 lat temu stało - a raczej nie jest kluczowym warunkiem zrozumienia, chociaż może pomóc. W ramach tej uczciwości należałoby sobie to uświadamiać. Pewne czyny są nieodwracalne. Jeden z polityków AfD (zdaję się popierasz tą partię?) wypowiedział się w ten sposób, że dwanaście lat rządów III Rzeszy to nic wobec historii Niemiec. Ot, drobny epizod, wpadka i tyle. Otóż mylił się. Powiedzmy, że wytłumaczę to na przykładzie swastyki. Ten znak przez setki lat funkcjonował jako przynoszący szczęście. Wystarczyło dwanaście lat w niemieckich łapach a został tak utytłany w morderstwach i krwi, że już nigdy nie wróci do dawnego znaczenia. A to nie jedyna dziedzina, która bezpowrotnie została zdemolowana.
  • firiduri2 01.09.19, 16:44
    I jeszcze jedna uwaga: tak zerknąłem na ggg, gdzie bratjakuba zamieścił link. W to akurat mogę uwierzyć. Tylko Europa odwołująca się do swoich chrześcijańskich korzeni ma szansę opanować sytuację. Nasyłanie różnych frontmenów, którzy ukradli tęczę, na tych, którzy ukradli księżyc nie przyniesie nic dobrego.
  • hans-jurgen 01.09.19, 17:24

" Tylko Europa odwołująca się do swoich chrześcijańskich korzeni
    ma szansę opanować sytuację. "
    ----------------------------------------------------
    " Schäuble würdigt Rolle der Kirchen im Versöhnungsprozess
    Politiker und Kirchenvertreter aus Polen und Deutschland haben in einem Gedenkgottesdienst im Berliner Dom gemeinsam an den Beginn des Zweiten Weltkriegs erinnert. Der Bundestagspräsident würdigte die zentrale Rolle der Kirchen bei der Versöhnung. "

" Schäuble uznaje rolę kościołów w procesie pojednania.
    Politycy i przedstawiciele Kościoła z Polski i Niemiec wspólnie upamiętnili początek II wojny światowej podczas nabożeństwa upamiętniającego w Katedrze Berlińskiej. Przewodniczący Bundestagu pochwalił centralną rolę kościołów w procesie pojednania. "

Schäuble to tez jeden z niemieckich politykow partii CDU ktory twierdzi,
    ze islam nalezy do Niemiec.
    Takze niemieccy hierarchowie popieraja niemiecka ( Merklowej ) polityke
    umozliwiajaca niekontrolowany naplyw " azylantow " kulturowo obcych
    wobec wartosci chrzescijanskich.
    Tak wiec zarowno Schäuble jak i niemieccy koscielni hierachowie
    sa dla mnie niewiarygodni.
  • hans-jurgen 01.09.19, 17:03

Podwalina dla wybuchu II-WS byl Traktat Wersalski, nie bez znaczenia byla takze
    prowokacyjna polityka Polski w stosunku do Niemiec szczegolnie nasilona po
    smierci marszalka.
  • firiduri2 01.09.19, 18:15
    Kościół to nie Schäuble. Tu warto zaznaczyć, że w Polskim języku słowo "kościól" ma przynajmniej trzy znaczenia: budynek sakralny, albo kler i w końcu znaczenie podstawowe, czyli kościół jako wspólnota (z łac. ecclesia). Odwołanie się do chrześcijańskich korzeni, to nie to samo co odwołanie się do jakiegoś gaworzenia polityka - nawet jeżeli jest członkiem wspólnoty. Chciałbym zauważyć, że prócz teologicznych zagadnień istnieje chrześcijańska tradycja myśli społecznej mająca za sobą dwutysięczną historię.
    Co do owych prowokacji to chyba nie chcesz mi wcisnąć starej niemieckiej propagandy? Nie chcę być podejrzany, że tylko stoję po stronie Polaków. Myślisz, że Hitlera bardzo bolało serduszko z powodu Niemców sudeckich? Miał ich głęboko w dupie. Francja i Anglia sprzedała Czechosłowację myśląc, że skieruje uwagę Hitlera na wschód. W jeden dzień dostał państwo zabrane gospodarczo z bogatym przemysłem precyzyjnym, kadrą fachowców i to wszystko mogło od razu pracować na III Rzeszę. Owszem, Niemcy mieli swoją myśl techniczną, swoje zasoby, ale to mało. Popatrz na wojnę od strony zasobów stali, molibdenu, chromu, paliwa. Milion żołnierzy na froncie to chociażby milion puszek z żarciem, a gdzie reszta? Tego Niemcy nie mogli wypracować własnymi siłami. Musieli ukraść.
    W końcu patrząc na Niemcy od strony prowokacji to już dawno państwa ościenne musiałyby napaść na Niemcy.
  • firiduri2 01.09.19, 18:35
    A i jeszcze jedno. Dzisiejsza CDU to kikut dawnego oblicza tej partii. Nie wiem jak tam z CSU - jako, że Bawarczycy uważali się zawsze za czysty destylat niemieckości. No cóż, wirus antykultury sieje spustoszenie. Z jednej strony stary marksizm w nowym opakowaniu, a z drugiej? No co ja mogę Wam powiedzieć? Niech Allah ma Was w swojej opiece.
  • szwampuch58 03.09.19, 10:41
    Ludzkie panisko ten Waszczykowski. Nie spodziewa się bilionów. Tylko jednego biliona, co by odpowiadało PEŁNEMU budżetowi Polski przez 10 lat. Żeby niemieccy podatnicy bulący już teraz rok w rok miliardowe dotacje dla Polski mogli finansować kolejne luksusowe limuzyny pisbolszewii i programy plus na kupowanie kolejnych grup wyborców -debili wszechpolskich

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25149282,waszczykowski-o-reparacjach-nie-jestesmy-naiwni-nie-spodziewamy.html#a=66&c=159&s=BoxNewsLink
    --
    www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka