Dodaj do ulubionych

Szaleństwo pod ratuszem!

IP: *.olsztyn.mm.pl 01.10.10, 21:27
Po dłuższej nieobecności w Olsztynie dziś przechodziłam pod ratuszem i osłupiałam. To, co tam robią, zaprojektował albo ktoś całkiem pozbawiony smaku i wyobraźni, albo szaleniec: miejsce w najwyższym stopniu nieprzyjazne ludziom, przeraźliwe spiętrzenie schodów, beton... Niedobrze się robi na samą myśl, jak tu będzie latem. Czyje to dzieło? Nie ma na to prokuratora?
Edytor zaawansowany
 • Gość: zwykly mieszkaniec IP: 91.104.99.* 01.10.10, 21:49
  Wrocisz do Elblaga to poczujesz sie swojsko
 • Gość: od IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.11, 13:39
  też tak myślę
 • Gość: olsztynianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 21:51
  Jak w kabarecie-"schody,schody,schody,jak w Casino de Pari".Po wyborach będzie władza miała wrażenie,że godniej będzie najpierw wchodzić a pózniej schodzić ze sceny.
 • Gość: sloneczko IP: *.centertel.pl 01.10.10, 22:50
  Mieszanka zastanawia sie co bedzie latem, ja natomiast z trwoga mysle o zimie! Miało być piękne miejsce a powstaje maszkaron.
 • Gość: stara baba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 15:02
  Mnie też bardziej by przerażała konieczność przejścia koło ratusza lub potrzeba dostania się do urzędu w ratuszu zimą, kiedy schody będą oblodzone.
  Nie wiem tylko po co prokurator.
 • Gość: bedziedobrze IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 16:57
  Będzie dobrze. Tak trzymać i nie zważać na malkontentów. Pieniacze zawsze się u nas znajdą. Woleliby stare łachmaństwo zamiast porządku. Piękne schody podkreślą dostojeństwo urzędu. Jesteśmy w dużym mieście wojewódzkim, Stolicy Tysiąca Jezior i Cudów Natury, przyszłej metropolii. Zresztą schody jeszcze nikomu nie zaszkodziły, chyba że ktoś nie dba o siebie, ale to już sam sobie winien, trzeba uprawiać sport, a przynajmniej biegać. Zresztą ci, co tam najciężej pracują, mają własny wjazd od podwórka. A niepełnosprawni mogą wchodzić od tyłu.
 • Gość: głość IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 17:15
  zgadzam się z bedziedobrze, oceniać efekty należy PO a nie w trakcie ralizacji!!!
  Jak się Paniusi nie podoba to trzeby było wystartować w konkursie i tyle, może by Pani lepiej umniała co?

  Schody dla naszych dostojnych urzędników są w sam raz, zresztą oni i tak wchodzą od tyłu z parkingu. Delikwenci zanim wejdą do rathausu powinni najpierw się troszkę zmęczyć, to im dobrze zrobi i każe przemyśleć czy warto zawracać głowę władzy swoimi wydumanymi problemami.
 • Gość: głość IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 17:17
  i jeszcze jedno: MALKONTENCI NA KSIĘŻYC!!!
  o!
 • Gość: fiufiu IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 17:39
  Chwalić! Chwalić! Tylko chwalić!
  Schody na kościach, plac na kościach, ale nie bądźmy skostniali. Idzie młodośc. Ona się schodów nie boi.
 • Gość: mickey IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 18:52
  Moim skromnym zdaniem jest to bardzo twórcze nawiązanie do dawnych cudów świata. Przecież budowle Majów czy tych tam Azteków miały kształt schodów. Teraz będzie podobnie u nas.
 • Gość: mickey IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 18:54
  PS Byłbym zapomniał dodać, że tam też, u stóp tych schodów, poniewierały się kości złożonych ofiar.
 • Gość: fiu fiu IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 19:09
  To nie może być przypadek!
 • Gość: stary osztyniak IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 18:59
  Gość portalu: zwykła mieszkanka napisał(a): Czyje to dzieło?
  Tego samego debila ,który pozwolił na budowę tego sarkofagu obok ratusz.Schody zresztą doskonale wpisują się w styl tegoż sarkofagu.Żeby szlag trafiła tego debila ,który tak zeszpecił nasze miasto. Dlaczego Olsztyn nie ma szczęścia do dobrych gospodarzy,jakaś kara boska?
 • Gość: antymenel IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 19:44
  Ten dowód artyzmu olsztyńskich projektantów to prezent Grzymowicza dla emerytów.Niech się staruszkowie zabiorą za odnowę fizyczną.
 • Gość: moher IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 20:12
  Już się przymierzam do odnowy fizycznej. Wkrótce zlikwidują przejscie dla pieszych przy Biedronce na Wyszyńskiego. Trochę poćwiczę, kiedy pokuśtykam z zakupami na następne przejscie i po drugiej stronie ulicy z powrotem pośmigam. Od przystanku przy Alfie też czasami się zdarza. Gimnastyka jak cholewa.
 • Gość: plum IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 20:24
  Starzy ludzie sprawiają nieestetyczne wrazenie. Jest ich coraz wiecej (przybywają nowi, czy jaka cholera?). Są starzy, pomarszczeni, mają stare ubrania, czasem nie pachną świeżoscia. Jaki szczwany sposób, żeby pozbyc sie ich z centrum i przy okazji odmłodzic wizerunek miasta: porobić wszędzie schody i zlikwidowac przjscia dla pieszych. Genialnie proste, a jakie skuteczne!
 • Gość: stara baba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 20:34
  Będzie bardziej skuteczne, kiedy zwalisz się z tych schodów na swoją mordkę i nie będziesz mógł więcej jej wystawiać. Miło Ci ? Nie ? No to nie czyń drugiemu, co Tobie (zawahałam się czy pisać z duzej literki T) niemiłe.
 • Gość: kuba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 20:42
  Oj babo, babo.Nie dość żeś stara i pewnie szpecisz przestrzeń publiczną gorzej od budowanych schodów , to jeszcze kompletnie nie zrozumiałaś sarkazmu gościa podpisującego się nickiem plum
 • Gość: spoko IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 21:08
  Gdzie wy widzicie problem, malkontenci? Przecież wystarczy zabezpieczyć te schody tradycyjnymi barierkami w żółtym kolorze i nikt nie będzie miał prawa spaść.
 • Gość: olsztyniak IP: 91.104.64.* 02.10.10, 21:08
  Widlami go!Niech bedzie jak w Bialymstoku ,kilkadziesiat lat temu.Jena slawojka w centrum "miasta" na 100 mieszkancow i drewniane chaty
 • Gość: anka IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 21:22
  A widziałeś ty kiedyś, wątpliwy olsztyniaku, zdjęcia przedwojennego Olsztyna ? Po tym co wypisujesz jestem pewna że nie, więc zamilcz.
 • Gość: 100%olsztyniak IP: 91.104.64.* 02.10.10, 21:33
  Oczywiscie ze widzialem.Co ma do tego przedwojenny Olsztyn jak mamy 2010 rok XXI wiek?Trolle z tego jak on tam ,no jak on tam?Elblong i bialostocczanie na goscinnych wystepach w Olku wypisuja brednie.
 • Gość: zygzak IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 21:30
  @ olsztyniak

  > Widlami go!Niech bedzie jak w Bialymstoku ,kilkadziesiat lat temu.Jena slawojka w centrum "miasta" na 100 mieszkancow i drewniane chaty

  No właśnie, czasami lepiej uważać co się pisze...Białystok, niby taka wiocha i w ogóle (tu na forum wiele osób używa nazwy tego miasta jako synonimu zacofania), a jednak "nawet" tam urzędnicy potrafią zorganizować, przeprowadzić i zrealizować ogólnopolski konkurs na przestrzeń miejską...co więcej - nie wykręcają się brakiem czasu, dotacjami i innymi tego typu bzdetami, po prostu to robią:
  - Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej Placu Niepodległości w Białymstoku
  - Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej śródmiejskiego bulwaru nad rzeką Białą
 • Gość: swiatowy IP: 91.104.64.* 02.10.10, 22:09
  Hej Zygzak zapewnie wiesz ze przed wojna kresowy Bialystok byl zaledwie cieniem pruskiego,europejskiego Olsztyna!.Po II WS oba te miasta szly leb w leb(podobny rozwoj tkanki miejskiej ,infrastruktury i wizje rozwoju miast np. w Olsztynie,Bialymstoku czy Rzeszowie wybudowano po roku 1945 identyczne Zaklady Graficzne) Po roku 89 Olsztyn niestety zaczal tracic do Bialegostoku czy Rzeszowa i z roku na rok roznica ta poglebia sie.Olsztyn miasto wielkosci niemieckich miast takich jak Kassel czy Sarrbrucken,ktore lezy w Europie mialoby miec drewniane schody w samym sercu miasta
 • Gość: fiume IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.10.10, 22:44
  swiatowy, swiatowy, dlaczego zaraz drewniane? Mozna było wyremontowac te, ktore tu byly wczesniej i po problemie. Ale tu ktos musial przerobic i zarobic (ciekawe czy sie chociaz podzielil). Bez zoltych barierek nie da rady.
 • Gość: wojcekr IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 22:50
  akurat drewno, zwłaszcza drewno egzotyczne(bardzo odporne) jest bardzo trendy,
  światowy jak czasem zawali to nie wiadomogdzieuciekac
 • Gość: zz IP: *.olsztyn.mm.pl 02.10.10, 22:55
  Tam były drewnem wyłożone ławki, takie sympatyczne miejsce spotkań. Światowy pewnie myślał, że to schody... No bo jak to tak, parkowe ławki w centrum miasta? Nie może być. To takie wsiowe. I pewnie teraz ławek nie będzie. Bo i co to za zwyczaj, przesiadywać pod oknami Pana Prezydenta!
 • Gość: ania IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 09:37
  beton, wszędzie beton:bunkier alfy ,real,biedronki do tego kiczowata starówka,sarkofag,titanik,viktor, itd,itd, a teraz te koszmarne schody przed ratuszem ,dołączy do tego klimatu budynek dawnego PDT.Wybierajcie dalej komuchów do władz ratusza, a dalsze oszpecanie miasta macie jak w banku.
 • Gość: ha ha IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 11:06
  Władza kocha beton. Ale po co było robic takie wysokie schody - z wysokich schodów można spasc. W dodatku na beton
 • Gość: niehaha IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 11:25
  tance na granitowych schodach polaczone z wybijaniem zebow i lamaniem kosci zaczna się juz niedlugo jak lod sciśnie
 • Gość: piotrek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 11:50
  pie...ta głupoty aż miło poczytać, a jak niby inaczej jak nie za pomocą schodów połączyć poziom wejścia do ratusza z poziomem chodnika? ja wolę schody niż pochylnię, ten kto narzeka niech bierze się do roboty, a może winda by wam pasowała? Stare Grzyby mam was dośc.....
 • Gość: wania IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 12:12
  Wyrzucono w błoto publiczne pieniadze, złamano przepisy, sprofanowano ludzkie szczątki. Nie wystarczy? A poza tym te schody są po prostu paskudne. Nie trzeba być starym grzybem, żeby zauważyc. Zapytaj ludzi z FRO co o tym sądzą. Starych Grzybów szukaj ratuszu.
 • Gość: As IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 12:17

  Gość portalu: wania napisał(a):

  > Wyrzucono w błoto publiczne pieniadze, złamano przepisy, sprofanowano ludzki
  > e szczątki.
  Nie wystarczy? A poza tym te schody są po prostu paskudne. Nie
  > trzeba być starym grzybem, żeby zauważyc. Zapytaj ludzi z FRO co o tym sądzą. S
  > tarych Grzybów szukaj ratuszu.

  I na tym forum, czytać się nie da już tych "skamleń" jakoby jaki ten plac bedzie brzydki...a co chcecie? Grządki z kwiatkami? Wtedy napiszecie, że wiocha. Jak nie kijem to pałką...malkontenci. A mi się podoba:)
 • Gość: wania IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 12:34
  Widocznie społeczność Olsztyna dzieli się tylko na malkontentów i klakierów. Wybory się zblizaja.
 • Gość: spoko IP: *.olsztyn.mm.pl 03.10.10, 12:39
  Domagam się żółtych barierek!
 • Gość: jasiu IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 14:13
  spoko, beda zolte barierki - stopnie schodów nie trzymają normy
 • Gość: kuba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 15:34
  Gość portalu: jasiu napisał(a): stopnie schodów nie trzymają normy
  Masz rację jasiu, coś jest nie tak ze schodami.Jak z nich schodziłem to musiałem stopę ustawiać bokiem,bo nie mieściła się na stopniu.Na innych schodach,pomimo dużej stopy, nie mam takiego problemu.
 • Gość: jasiu IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 19:15
  Ratusz stoi ponad wszystkim. Także ponad normatywami budowlanymi. Arogancja tych ludzi bije wszelkie normatywy.
 • glupio.mondry 03.10.10, 13:14
  Po zakończeniu robót kolejny krokiem będzie pokrycie Ratusza warstwą styropianu. Przecież stary, niemiecki i po prostu brzydki ratusz źle wygląda w otoczeniu Alfy, "nowego" Dukata, Czarnej Perły, projektowanego "Sera", czy budynku Akwarium.
 • Gość: z Olsztyna IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 13:35
  nick adekwatny do wypowiedzi:)
 • Gość: jasiu IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 14:15
  Dla nowego dziela w granicie proponuje nazwe "sarkofag". Bedzie pasowalo jak ulał. Podobne to do trumny a i stary cmentarz przykrylo niczym granitowy sarkofag.
 • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 14:25
  A co na to pełnomocnik d/s estetyzacji?
 • Gość: ania IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 15:07
  pełnynocnik jest od przytakiwania prezydentowi, a nie od wyrażania swoich opinii.Pomiał? To nie zadawaj głupich pytań.
 • Gość: stara baba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 16:25
  ania napisał(a): ...Pomiał?

  Chciałaś użyć rosyjskiego wyrazu : poniał ?
 • Gość: ;) IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 16:37
  tak toczno starinka
 • Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 15:17
  Przypominam Olsztyniakom, że ratusz niedawno powiększył SWÓJ parking, natomiast dalej "olewa" problemy klientów błąkających się samochodami po śródmieściu. To jest dopiero przykład arogancji i sposobu myślenia władz Miasta...
 • Gość: olsztyniacy IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 16:27
  kogo wybraliście tak macie
 • Gość: stary olsztyniak IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 19:20
  Jak to zwykle w Olsztynie ,durni wyborcy wybrali beton, pezetpeerowski beton,to i będzie beton pod ratuszem
 • Gość: mlody olsztyniak IP: 91.104.94.* 03.10.10, 19:28
  Wrocisz na wies do Elbaga do siebie to bedzie gnoj
 • Gość: wojcekr IP: *.olsztyn.mm.pl 03.10.10, 19:48
  proszę o info, czy latarnie będą czarne?
 • Gość: szary IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 20:07
  oczywiście że czerwone ;)
 • Gość: pytek IP: *.olsztyn.vectranet.pl 03.10.10, 20:03
  były .Tylko dlaczego nie są one koloru piaskowego, który pasowały by do elewacji ratusza,tylko szare ,pasujące do tej strasznej kamienicy katafalku?Co za banda ignorantów w tym ratuszu urzęduje.Koszmar jak z horroru.
 • Gość: wojcekr IP: *.olsztyn.mm.pl 03.10.10, 20:11
  lepiej, że szare niż czarne
  a to szare to farba czy ocynk?
 • Gość: zyz IP: *.olsztyn.mm.pl 03.10.10, 20:45
  Gość portalu: pytek napisał(a):

  > schody jak schody zawsze jakieś w tym miejscu były. Tylko dlaczego nie są one koloru piaskowego, który pasowały by do elewacji ratusza,tylko szare ,pasujące do tej strasznej kamienicy katafalku?Co za banda ignorantów w tym ratuszu urzęduje.Koszmar jak z horroru.

  Owszem, zawsze tu były jakieś schody - ale dyskretniejsze, nie tak wyeksponowane, jak będą teraz, lecz raczej maskujące to wzniesienie. Nie były tak "nieprzyjazne" (jak ktoś wyżej napisał).
  I kiedyś było tu więcej drzew, co widać na starych pocztówkach: taka zachęcająca oaza zieleni w centrum miasta, które "za Niemca" wyglądało bardziej wielkomiejsko niż dziś, po tylu latach.
 • Gość: joi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.10, 21:41
  nie ma pieniędzy na leczenie ciężko chorych bezradnych i zrozpaczonych ludzi a tutaj ratusz funduje sobie lekką ręką drogi i niepotrzebny remont

  mnie otoczenie wejścia do ratusza nie przeszkadzało, może czegoś tu nie rozumiem

  czy ktoś wie ile nas kosztuje ten kosmiczny pomysł ?
 • Gość: kazik IP: *.olsztyn.vectranet.pl 04.10.10, 06:39
  Mają być gotowe przed wyborami do samorządu.To jedyna inwestycja w całości wykonana w ciągu tej kadencji rady miasta,reszta jeszcze w toku.Trzeba wiec było tak spektakularną inwestycję przeprowadzić ,bo inaczej wyglądało by, że ta rada nic, przez cztery lata,nie zrobiła,o prezydencie już nie wspomnę,bo urzędował "tylko" dwa lata.
 • Gość: bar IP: *.olsztyn.vectranet.pl 04.10.10, 08:15
  no i wyszły schody pożegnalne, żeby nie powiedzieć knot pożegnalny
 • Gość: kuba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.10.10, 06:31
  To może być tylko dzieło ratuszowych ignorantów, na czele z czerwonym betonem.
 • Gość: tensam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 20:53
  Dawniej bryła ratusza była w tle wejścia, zupełnie dobrego rozwiązania w postaci kilku płaszczyzn niwelujących różnice poziomów. Wystarczyło wyremontować, odświeżyć materiał może zaprojektować fontannę. Dzisiaj zgroza, to co widzę: powstaje nieudany monument w postaci spiętrzonych schodów, które już przesłoniły ratusz i zepchnęły go wizualnie na dalszy plan. Gdzie służby konserwatorskie opiniujące prace w sąsiedztwie zabytku ?? ktoś musiał "klepnąć" powstający monument !!! Czy już nie ma ratunku ??
 • Gość: victi IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.10.10, 21:27
  Są na to tylko dwa alternatywne sposoby:
  - dynamit
  - zmiana na stołku prezydenckim
 • Gość: anna IP: *.olsztyn.mm.pl 05.10.10, 21:34
  W każdym razie dość już zgranego duetu Małkowski & Grzymowicz. Nikt tak nie oszpecił Olsztyna jak oni.
 • Gość: victi IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.10.10, 21:39
  i to także racja - warto pamiętać, ze jaka to była zgrana para
 • Gość: olsztyniak IP: 91.104.64.* 05.10.10, 21:51
  Tylko niech tam obok nie sadza juz fiolkow i chabrow.Dosc juz tej wiochy
 • Gość: ??? IP: *.olsztyn.mm.pl 05.10.10, 21:58
  Gość portalu: olsztyniak napisał(a):

  > Tylko niech tam obok nie sadza juz fiolkow i chabrow.Dosc juz tej wiochy

  A plastikowe, podświetlane, mogą być? Kabelki już przygotowali.
 • Gość: olsztyniak IP: 91.104.64.* 05.10.10, 22:05
  "A plastikowe,podswietlane,moga byc?"
  Masz na mysli plastikowe,podswietlane chabry i fiolki w fontannie?
 • Gość: zygzak IP: *.orange.pl 05.10.10, 22:09
  niektórym do śmiechu a mi wcale nie...
 • Gość: jovan IP: *.cdma.centertel.pl 06.10.10, 19:55
  moja znajoma - starsza pani - powiedziala, ze jak skoncza te schody to bedzie potrzebowala calego dnia zeby wspiac sie na poziom parteru a potem nocy zeby wejsc na poziom polparteru czyli pewnie nigdy nie dotrze tam dokad chce. ten prosty pomysl (o greckich korzeniach) eliminuje slabsze jednostki zeby nie zawracaly glowy zapracowanym urzednikom. strasi, kaleki, dzieci - odpadaja zanim dotra na poziom zero. genialny, prosty, sprawdzony pomysl. pojde za ciosem i zaproponuje zeby moze zamiast schodow w ratuszu zrobic scianke wspinaczkowa? co?
 • Gość: qaz IP: *.olsztyn.vectranet.pl 10.10.10, 14:18
  Pierwszy efekt przeróbki już mamy - schody odstraszają. I o to chodzi!
 • Gość: zatorzak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.12, 11:58

  przyzwyczaiły się ludziska i po sprawie
 • Gość: vuco IP: *.olsztyn.vectranet.pl 06.10.10, 20:00
  Eee, to już lepiej od wewnątrz zamurować frontowe drzwi. Taniej bedzie.
 • Gość: czy nie lepiej IP: *.olsztyn.vectranet.pl 12.10.10, 21:02
  allegro.pl/olsztyn-ratusz-50-te-i1272372033.html#gallery
 • privus 12.10.10, 21:42
  A wszystko to pod fajerwerki pod nowy rok. Ciekawy jestem, czy ogłoszą w końcu jakiś oficjalny publiczny przetarg na organizowane corocznie ratuszowe igrzyska fajerwerkowe.
 • Gość: kocha IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.10.10, 21:39
  PO TRUPACH
  DO CELU !!!
 • Gość: zyz IP: *.olsztyn.mm.pl 13.10.10, 22:23
  @czy nie lepiej

  Dzięki za link do tej pocztówki. Powinno się ją powiększyć i rozplakatować wokół ratusza, żeby przechodnie widzieli, co zniszczono.
  Powtarzam ten link tutaj.
  allegro.pl/olsztyn-ratusz-50-te-i1272372033.html#gallery
 • Gość: zz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.11, 12:39
  w945.wrzuta.pl/obraz/aRcbf5Zt8GV/allenstein
 • Gość: oj,oj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.11, 13:11
  to się w pale nie mieści ;)
 • Gość: zz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.13, 23:06

  ujęcie z innej strony i też miły oku widoczek
  w392.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1TFzOenedDO
 • Gość: wyborca IP: 176.31.202.* 07.12.11, 15:44

  jeśli celem jest następna kadencja, to nie wróżę sukcesu
 • Gość: weer IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.10.10, 22:52
  dziś przejeżdżałem autem obok i jedyne co zobaczyłem, to ciągnący się cały rój schodów - w połączeniu ze schodami do ratusza i w ratuszu na parter - powoduje, że człowiek po pokonaniu tej przeszkody będzie czuł się, jakby wszedł co najmniej na 4-te piętro...
 • Gość: mrum IP: *.olsztyn.vectranet.pl 14.10.10, 16:53
  to znak, że sie kampania zaczela
  z góry wodz bedzie pozdrawial Olsztyniaków
 • Gość: max IP: *.com 13.03.11, 23:44

  świecą pały i wszystko jasne

  www.strefauwm.pl/uploads/pictures/a/orig/f2a22e90f53b34a48d830780557179be.jpg
 • mariusz2010 10.08.11, 14:28
  Narzekali na schody. Nie wiedzieli nieszczęśni co ich jeszcze czeka...))
 • Gość: oj,oj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.11, 16:20
  Tytuł celowo przewrotny, taki na miarę lokalnych gazet. Ale o co chodzi?

  Otóż chyba we wtorkowej papierowej GO czytam, że Dezor po Pl. JP II ma zakusy na "przywracanie" nam kolejnej przestrzeni miasta. Tym razem uderza do potencjalnych inwestorów chętnych do wyłożenia swojej kasy w budowę/przebudowę aresztu śledczego przy Piłsudskiego (na przeciwko Alfy jakby ktoś nie wiedział). Teren w środku miasta niezwykle atrakcyjny dla potencjalnego inwestora, urzędujących decydentów oraz dla rzeczonego projektanta od "prz(y)ewracania przestrzeni" w szczególności dlatego, że na tym obszarze brak jest planu zagospodarowania przestrzennego i "jedynka" pod inwestora (czytaj wszystkich zainteresowanych deal-em) będzie jak potrzeba, wszystko da się zrobić.
 • Gość: robi IP: *.olsztyn.mm.pl 02.09.11, 17:03
  Zdaniem światowego to była wiocha:
  w945.wrzuta.pl/obraz/aRcbf5Zt8GV/allenstein
  Dopiero teraz śródmieście wygląda wielkomiejsko.
 • mariusz2010 07.12.11, 17:00
  Teraz ścisłe centrum to już kompletny chaos. Po postawieniu zapowiadanego wieżowca przy ratuszu, będzie szkolnym przykładem dla architektów, jak można spaskudzić miasto.
 • Gość: eddy IP: 67.159.44.* 04.05.12, 00:32

  kto inkasuje za te pseudoestetyczne szaleństwa?
 • Gość: jj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.11, 18:30

  gorsze wypiera lepsze, jak u kopernika

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka