Dodaj do ulubionych

Niemal 20 chętnych do rady nadzorczej publiczne...

IP: *.olsztyn.mm.pl 22.12.10, 20:00
Nie wiedziałem, że profesor Gornowicz zna się na mediach? No, a poza tym sporo kandydatów związanych z PO. Stomatolog w radzie nadzorczej? Ekstra. PKP podobno zarządzał muzyk. Też dobrze. Panom kandyatom gratuluję dobrego samopoczucia.
Edytor zaawansowany
 • Gość: zasłuchany IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.10, 21:07
  Oj Panie Pampuch Pan to już całkiem nie wie co robi?
 • Gość: kamyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.10, 21:23
  Po co ten teatr przecież PO i tak wybierze swojaków.
 • Gość: radio przyspiesza IP: *.olsztyn.mm.pl 22.12.10, 21:26
  Olsztyn przypiesza i radio przyspiesza. Też bym przyspieszył będąc w takiej radzie nadzorczej.
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 22.12.10, 21:57
  Byłem dziennikarzem studenckiego miesięcznika (oczywiście, w czasach słusznie minionych). Byłem dziennikarzem radia studenckiego (jw). Napisałem około setki artykułów do prasy (wrednych ideologicznie). Wykształcenie mam – na czymś się znam. Mam formalne uprawnienia do zasiadania w RN Spółek Skarbu Państwa (zdany egzamin i papier). Zgłoście mnie jako kandydata – będę reprezentował poglądy swoje i internautów. Nie należę do żadnej partii a w najbliższych wyborach poprę J. Palikota.
 • Gość: do jhg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.10, 09:10
  sam mogłeś się zgłosić gdybyś miał trochę oleju w głowie
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 09:32
  Aż taki megaloman to ja nie jestem... A poza tym, członek RN reprezentuje w Radzie właściciela (stosunki własnościowe). Pytam więc, Skarb Państwa czyja to własność? Wszystkich. Jeśli już, to wolałbym reprezentować interesy internautów, niż wójta z Wilkowyj – twór Porąbanej Organizacji życia stadnego.
 • samozwaniec1 23.12.10, 09:48
  a nie tacy,co sie sami zglaszaja i juz w zgloszeniu dowodza/jak zalosny jhg/,ze sa oszolomami.Gornowicz tez sie nie nadaje do radia,bo nie ma pojecia o jego funkcjonowaniu.Jest juz radnym.Wyklada w Kortowei.Ma seminarium magisterskie i doktoranckie.Czy jego doba ma 40 godzin?
  Juz byly rozne wynalzaki w radiu Olsztyn.Szefowa,ktora dwa lata brala 20 tysiecy miesiecznie i szlajala sie po Europie,udajac,ze jest na L-4.W zarzadzie byli sklepikarze wiejscy i oborowi z samoobrony.A tam potrzeba profesjonalistow,glownie z mediow i naukowcow,ale mocno zwiazanych z mediami.A starosta powinien natychmiast wycofac swoja kandydature,jesli szanuje wynik wyborow i swoich wyborcow.
 • Gość: kal IP: *.privacyfoundation.de 23.12.10, 10:23
  Jacy fachowcy? Jeszcze takiej sytuacji nie widziałem, żeby w RN byli fachowcy. Jest Przewodniczący Rady, którego mianuje „właściciel”. Przewodniczący spotyka się z „właścicielem” i ustalają... Reszta głosuje a za takie pieniądze opłaca się być „za”. RN ma dwa zadania twórcze: wybrać Zarząd i zatwierdzić sprawozdanie na koniec każdego roku i raz na jakiś czas (5 lat) zlecić całościową kontrolę (audyt). Za funkcjonowanie firmy odpowiedzialny jest przecież Zarząd. Tam gdzie byłem w RN przewagę miała jedna partia (RN, Zarząd i zaprzyjaźniony, oczywiście niezależny, audytor). Do tego właściwego „właściciela” czyli społeczeństwa nie docierało nic. I tak trzymać! Jeśli durnie, durniów wybierają, to muszą się czuć durnowato.
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 10:45
  kal, zapomniałeś jeszcze o jednym, odwołać Zarząd, jeśli "właściciel" zgodzi się na to. I rzeczywiście to jest tyle. RN nie może wpływać na bieżące zarządzanie, tak więc fachowość nie jest tu potrzebna. RN jest ciałem politycznym. Zarząd jest ciałem merytorycznym. Samozwaniec1 musi się trochę w prawie podszkolić. Dobre chęci nie wystarczą. Partia, która wygrywa wybory może podzielić się nieswoimi pieniędzmi z RN, ale nie podzieli się władzą w Zarządzie. To jest Polska właśnie.
 • Gość: Kazik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.10, 11:16
  Istotnie Rada Nadzorcza nie ma prawa wydawać jakichkolwiek poleceń Zarządowi. Krótko mówiąc Rada Nadzorcza nie ma prawa ingerować w sprawy zwykłego zarzadu spółki. Art 389 par.3. Rada Nadzorcza powinna spotykać się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż 3 razy w roku obrotowym. Kasiorka idzie co miesiąc na konto. Nie ulega zatem wątpliwości, że jest to synekurka za coś tam. Jak ktoś już wcześniej zauważył rada nadzorcza ma dwa zadania w ciągu roku. Zagłosować nad projektem uchwały WZA o przyznaniu kub nie przyznaniu absolutorium i zaglosować w sprawie podziału zysku lub sposobie pokrycia strat. Trzecie głosowanie (w ciągu roku) to wybór podmiotu wykonujęcego kontrole sprawozdnia finansowego. Inne głosowania najczęściej są bezprawne lub niepotrzebne. Chyba że zachodzi potrzeba podwyższenia uprawnień Zarzadu np w zakresie poziomu inwestycji (powyżej 20% kapitału zakładowego). Tak to wygląda. Niejednokrotnie kolo ma np 7 rad nadzorczych. Czyli ameryka w Bolandii
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 11:32
  I teraz w świetle tego, co wyżej zostało z taką starannością powiedziane, proszę rozważyć, jakie to ma znaczenie, że ja znam się na cyfryzacji i w tej literaturze tkwię na bieżąco. Nie pracuję w tym, bo zdrowia nie mam, ale mógłbym czuwać nad procesem, ale to nie jest możliwe będąc w RN. Ja tam jestem zbędny i wiem o tym, ale sprowokowałem temat, żeby absurd pokazać.
 • Gość: do boju gieroju IP: *.vectro.com 23.12.10, 10:29
  występuje konflikt interesów przy ewentualnym dostaniu się do rady? Przecież oni pełnią funkcje publiczne. Będą mogli wpływać na kształt audycji w których o nich też dosyć często będzie mowa. Pewnie wejdą bo Pampuch z PO, a Gornowicz z partii przyspieszającego Ponad Podziałami. A może by tak wyszli na parkiet i zagrali w barwach AZS? Na pewno są super siatkarzami i w dodatku lepiej zarobią niż w radzie nadzorczej.
 • Gość: zielony mirek PSL IP: 76.191.96.* 23.12.10, 13:31
  Mirek zna Piotrka. Piotrek Żelowanego Staśka. Stasiek kocha PLS. No i mamy pewnego kandydata do rady.
 • Gość: antymenel IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 10:35
  Wyjatkowa bezczelność ale jeszcze większa pazerność na pieniądze.Warto zapamietać większość z tych nazwisk-to ludzie bez honoru.
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 10:53
  Wcale nie dziwię Ci się, że tak właśnie sprawę odczytujesz. To jest typowe pojęcie i przykład partyjnej synekury. W cywilizowanym świecie istnieje pojęcie synekury, ale tylko dla tych, co bardzo zasłużyli się. Amerykanie dają taka synekurę Wałęsie (wykłady na Uniwersytetach), który oddał Polskę bez jednego wystrzału, Kwaśniewskiemu i innym. Dlatego rzeczywiście trzeba śledzić te nazwiska i dociekać, czym tak bardzo i komu, czy czemu zasłużyli się wybrani do RN.
 • Gość: Enola Gay IP: 213.184.17.* 23.12.10, 11:06
  Jak niejaki "jhg",aby zalapac sie do RN.Co Ty czlowieku wiesz o zarzadzaniu mediami?To,ze napisales kiedys pare tekstow,to nie jest wiedza o zarzadzaniu.Gdyby jakas organizacje Cie zglosila,to rozumiem...
 • Gość: jhg IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 11:11
  Sprawę przemilczę, żebyś przypadkowo wytrzeszczu oczu nie dostał.
 • Gość: pik IP: 178.56.226.* 23.12.10, 12:01
  Pokaz zarząd w Spółkach Skarbu Państwa niezależny od partyjniaków. Pokaż dziennikarza niezależnego od partyjniaków. W mediach lokalnych zależności są bardzo silne. Ci , którzy spróbowali stworzyć namiastkę mediów niezależnych od układu partyjnego zostali wykopani i opluci . Partyjniacy trzymają ich krótko, a w zamian otrzymują odpowiednie wynagrodzenie. Nazywa się ich zleceniobiorcami.
 • Gość: Taki sobie gościu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.10, 12:46
  Istotnie z punktu widzenia prawa członkowie Rady Nadzorczej nie mogą ingerować w prowadzenie spraw spółki. Po co są więc potrzebni? Otóż w zależności od zapisów w umowie spółki lub statucie (sp. z o.o. lub SA) odwołują lub zawieszają Zarząd lub jego członków. W tej spółce zawieszają na 3 miesiące, czyli w zasadzie są narzędziem przeprowadzającym odstrzał. Może powstać pytanie: no dobrze a jak prezes wykonuje swoje funkcje perfekcyjnie to co mu moga zrobic? Otóż odwołując (czy zawieszając Zarzad) rada nadzorcza nie musi (i nigdy nie podaje) podawać przyczyn. Odwołuje się pana xxxx z dniem takim a takim i koniec, kropka. Gdyby podano przyczyny, gościu udalby się do Sądu Pracy i sprawę mógłby wygrać. Nie ma na to szans. Zatem rada nadzorcza jest grupą chłoptaków, która wykona polecenie OSÓB WPŁYWOWYCH i za to bierze 3 patole miesięcznie (na rączkę). A brak adoracji przez rozgłośnie osób ważnych może byc grzechem śmiertelnym dla prezesa. Taki to jest ten nasz wolny kraj pn. Wolska. Rada nadzorcza o której mowa JEST JUŻ USTALONA. Z 20 "kandydatów" 15 będzie robiło podczas "rozmów kwalifikacyjnych" za naiwniaków lub półgłowkow mając nadzieję, że opisywanie ich autorskich pomysłów (misji radia publicznego, wizji rozwoju itp) ma jakikolwiek wpływ na wybór do tego gremium. Ja osobiście kraju pn. Wolska nie porównywał do jakiegokolwiek w Afryce, bowiem byłoby to szkodliwe i nieprawdziwe wobec tego drugiego. Wolska to je Wolska Panie i Panowie
 • Gość: emerytka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.10, 13:52
  Jak to dobrze że nie płace abonamentu . I jeszcze ten Łańko się wypowiada,nieudacznik i protegowany . Wstyd przynosicie tylko sobie tym swoim postępowaniem.
 • Gość: ... IP: *.olsztyn.mm.pl 23.12.10, 14:16
  Chcieliście taniego państwa? Oto i ono. Rady nadzorcze w obecnej formie powinny zostać zlikwidowane. Jak PO chce oszczędzać niech się weźmie za ten temat.
 • Gość: wades IP: *.eicat.ca 23.12.10, 15:28
  Czy pamiętacie? Za niezbyt pochlebnej pamięci prezydenta CJM taka niby drobna sprawa. W ZGOKu jako Spółce Miejskiej tenże prezydent powołał RN a na jej czele postawił najbardziej ohydnego olsztyńskiego esbeka i razem zarządzali. Prezydent, jako właściciel reprezentował spółkę (interes) na zewnątrz a esbek przy pomocy swojej agencji ochrony szpiegował konkurencję, gdzie wywozi śmieci, jeśli jest tańsza. Zarząd niewiele miał do powiedzenia. Zrobił się straszny skandal i prezydent zdymisjonował swego kumpla, ale wśród wielu ludzi bardziej popsuło mu to notowania niż przygody na wieży. Cała RN była dobrana według właścicielskiego klucza.
 • mobydickzolsztyna 23.12.10, 20:08
  Gość portalu: 3 na łapę napisał(a):
  > Nie wiedziałem, że profesor Gornowicz zna się na mediach? No, a poza tym sporo
  > kandydatów związanych z PO. Stomatolog w radzie nadzorczej? Ekstra. PKP podobno
  > zarządzał muzyk. Też dobrze. Panom kandyatom gratuluję dobrego samopoczucia.  Nie czytam następnych komentarzy. Ten jest chyba reprezentatywny?
  Kurczę!
  Zarząd - to kompetentni menadżerowie
  a Rada Nadzorcza - to PRZEDE WSZYSTKIM "Zaufani Ludzie Właściciela"
  RN kompletnie nie musi się znać na zarządzaniu. Musi mieć tylko zaufanie Właściciela!

  Do sumiennego sprawdzenia finansów Spółki i fachowości nią zarządzania, RN może sobie wynająć (samodzielnie wybierając) kompetentną firmę audytorską (albo, upoważniając uchwałą, jednego ze swych członków). Firmę odpowiedzialną przed RN, a opłacaną przez Spółkę! Zarząd nie może w tej kwestii nic pisnąć! Upoważnieni mogą "wleźć wszędzie",żądać wszystkich dokumentów!

  To w całym Świecie normalka, że akcjonariusze, czy Wspólnicy wskazują do RN Ludzi kompletnie nieistotnych zawodów, nagminnie członków własnej Rodziny - którym po prostu UFAJĄ!

  To tylko u Nas, w okresie ciągle "przejściowym" pojawia się problem: - któż to jest "Zaufany dla Społeczeństwa i reprezentującego Go Państwa" wobec Spółek będących nadal własnością państwową?

  Wtedy kwestia BYCIA UCZCIWYM, LUB CHOCIAŻ ZAUFANYM jest sztucznie zastępowana jakimiś "Certyfikatami po kursach" - może (w co wątpię!) przydatnych dla Zarządów, a mniej istotnymi dla RN, a w istocie wpływami politycznymi!
  Bo TO jest najważniejsza i najczęściej JEDYNA obecnie "kompetencja"!
 • Gość: AZS rośnie w siłę IP: *.olsztyn.mm.pl 24.12.10, 08:56
  Chodzi o pana Gornowicza. Chyba, że dane nieaktualne.
  www.indykpolazsuwm.pl/azs.php?tid=1

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka