Dodaj do ulubionych

"Inwalidka nie może sprzątać po psie? Niech go ...

• Gość: Anna IP: 212.109.147.* 27.03.11, 22:49
    przewodniczacy siegnal dna!
    WON Z PAJACEM!
  • ulti_x 27.03.11, 23:20
    To gazeta wzorem tabloidu nakręciła kampanię "sprzątam po moim psie", która nieprzemyslana
    i chaotyczna zamiast pozytywnego kształtowania społecznych postaw, przerodziła się w histeryczna nagonkę na właścicieli psów.

Ta kampania to straszna kupa nakłada sie na fatalne nastroje w tym smutnym kraju wzbudzając dodatkowe konflikty , jej symbolem jest dziad rzucający gównem w kobietę.

Zacznijmy psie kupy wysyłać do redakcji GW. !!!!
  • Gość: Tomek IP: 212.126.10.* 28.03.11, 08:01
    W pełni się zgadzam !!! Potwierdzeniem na winę Gazety jest większość wisów nawołujących do nienawiści na tym forum.
  • Gość: Gość-Wawa IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.03.11, 17:29
    A teraz ronią krokodyle łzy. Hipokryci. Kształtowanie pozytywnych postaw zaczyna się od szacunku, a nie od obrzucania (omen-nomen) g*wnem.
  • Gość: kuba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 28.03.11, 17:37
    W którym miejscu to obrzucenie gównem przez gazetę nastąpiło? Podaj przykład.
  • q-ku 27.03.11, 23:23
    jest nas kilkadziesiąt tysięcy, to MY płacimy podatki, pracujemy i należymy do grupy obywateli tego miasta którym na czymś zależy; psiarze to w większości poważni obywatele

w następnych wyborach wysadźmy władze miasta z siodeł

wprowadźmy strefy bez smyczy, kosze na gówienka, sprzątanie trawników i podatki od psów na ten cel
    a przy okazji zmieńmy coś w mieście bo ten zapyziały układ jest niewydolny generalnie

nie zależy mi na stanowiskach bo mam swoje, więc chętnie będę pracował i nie oczekiwał nic
  • Gość: Byniek IP: *.aster.pl 28.03.11, 01:58
    > jest nas kilkadziesiąt tysięcy,

Cyklistów pewnie jest więcej.

> to MY płacimy podatki, pracujemy

A cykliści nie płacą i nie pracują?

> w następnych wyborach wysadźmy władze miasta z siodeł

Teoretycznie da się zrobić.

> wprowadźmy strefy bez smyczy,

I obowiązkowe ubezpieczenia za szkody, jakie może wyrządzić pies bez smyczy :). Zróbcie zrzutkę, kupcie jakiś teren, ogrodźcie go i wpuszczajcie tam tylko ludzi z psami bez smyczy. To da się przeprowadzić bez przejmowania władzy, to wolny kraj jest.

> kosze na gówienka, sprzątanie trawników i podatki
    > od psów na ten cel

To już było, przynajmniej w Warszawie i wielu innych miastach. Nie sprawdziło się, trzeba szukać innego rozwiązania. Psie toalety mają sens, ale zawsze komuś będzie za daleko a nie można przecież stawiać takich toalet co 100 m. Obowiązek zbierania kup nie jest może najszczęśliwszy, ale chyba teraz nie ma nic lepszego na podorędziu. Sprawę osób niepełnosprawnych pewnie też da się jakoś logicznie rozwiązać, chociaż ja akurat nie mam na to pomysłu. O puszczaniu psów bez smyczy to radzę więcej już nie pisać - pod wpływem podobnej pisaniny wprowadzono już obowiązek jazdy na śwatłach w dzień - mogą przecież naprawdę wprowadzić to obowiązkowe ubezpieczenia od psów. Będzie gorzej niż z podatkiem :).
  • Gość: allensteiner IP: *.olsztyn.vectranet.pl 28.03.11, 09:45
    > jest nas kilkadziesiąt tysięcy, to MY płacimy podatki, pracujemy i należymy do
    > grupy obywateli tego miasta którym na czymś zależy; psiarze to w większości pow
    > ażni obywatele

Ileż to tego podatku za psy płacą poważni obywatele, domagając się stref bez smyczy, koszów na goowienka itp? Niestety, ten smród będzie, póki państwowe władze nie podniosą radykalnie górnej granicy podatku od psów wynoszącej obecnie coś koło 100 zł rocznie. Niecałą dychę miesięcznie za najlepszego przyjaciela? A ile wydają na akcyzę i VAT zawarty we flaszkach opróżnianych z dwunożnymi przyjaciółmi?
  • q-ku 30.03.11, 01:03
    NIC podatku nie płacimy
    a chętnie zapłacimy
  • Gość: Dzikiwschod IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.11, 23:27
    Niech zdrowi posprzatają, a ta kupa od psa inwalid[y] [dki] to jedna na sto. Deszcz kupe zmyje. Problemem sa dziesiątki kup psich, a pan czy pani zdrowi a glowke odwraca. W Ameryce - każdy właściciel psa idzie z gazeta i torba plastikowa . Pies robi kupe, właściciel bierze w gazetke, wklada do torby i do śmietnika. A w tej Polsce latami dyskutują, - a nie ma nad czym. GAZETA i TORBA PLASTIKOWA. Koniec. I jest czysto.

• Gość: dionizy IP: *.dynamic.chello.pl 27.03.11, 23:41
    Pies sra i ktoś to musi posprzątać.
  • Gość: Asasello IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.03.11, 23:47
    A może prościej pozbyć się ciula niż psa? No bo pies przynajmniej ma rozum. I poczucie honoru.
  • jeruzalem51 27.03.11, 23:48
    nie wiem jak w Polsce,ale w USA mozna kupic specjalne lopatki, ktore pozwolilyby osobie na zdjeciu sprzatnac po psie,bez schylania sie.Co z palaczami, ktorzy nagminnie wyrzucaja niedopalki,gdzie chca,czy innymi smiecacymi?
  • Gość: Byniek IP: *.aster.pl 28.03.11, 00:31
    > nie wiem jak w Polsce,ale w USA mozna kupic specjalne lopatki,

W Polsce też można.

> Co z palaczami, ktorzy

Nie wiem jak w Polsce, ale w USA murzynów biją (kawał taki kiedyś był). Nie jesteś jakoś specjalnie oryginalny, właściciele psów zazwyczaj natychmiast wynajdują pijanych, ludzkie wymioty na chodniku, itd. Niedopałki są mało znaczące w tym kontekście, ja tam naprawdę wolę wdepnąć w niedopałek niż w gó... Twojego psa :).

> nagminnie wyrzucaja niedopalki,gdzie chca,czy innymi smiecacymi?

Za to też można ukarać. Dziwne, bo widziałem jak kiedyś (milicja jeszcze :) ukarała gościa za wyrzucony niedopałek, nigdy natomiast nie widziałem, aby kiedykolwiek ukarano właściciela psa za kupę na chodniku. Ale... jak się chce być w Europie, to trzeba się dostosować. Gdyby 30 lat temu ktoś mi powiedział, że nie będzie wolno palić papierosów w windach, na klatkach schodowych, w urzędach i na przystankach, że trzeba będzie w dzień jeździć na światłach i do tego sprzątać kupy po psach, to bym w to nie uwierzył. Za Gomułki można było jeździć motocyklami bez kasku... teraz o tym nikt nawet nie pomyśli. Z psimi kupami będzie tak samo, ale dopiero za parę lat. Nowe idzie... Przyszłość widzę - niedługo będą karać nie za samo zrobienie kupy przez psa, tylko za brak torebki na kupę z banderolą o zapłaconej akcyzie za wspomnianą torebkę :).

BTW, wieki temu mój kolega dostał mandat za ...brak psa. To było za komuny, park, kolegów było trzech, jeden szedł z psem. Oczywiście bez kagańca i bez smyczy. Szedł patrol, temu od psa wręczyli mandat. Drugi coś tam polemizował, że pies jest łagodny - to wypisali mu mandat za brak psa (autentyczne!). To były jakieś mało rozgarniete ćwoki wiejskie, wtedy była wojna no i apelacji żadnej. Chyba chodziło im o to, żeby pokazać jaką mają władzę, dzisiaj taki numer by już nie przeszedł. Jak pisałem wcześniej, inne czasy...
  • hochsztaplarka 27.03.11, 23:54
    pies pani inwalidki zerwał się ze smyczy (bo chyba tylko tak może pies poruszać się w mieście, nieprawdaż?) i zaatakował dorosłego pełnosprawnego lub co gorsza dziecko? Czy pani niepełnosprawna poradziłaby sobie z natychmiastową interwencją wobec osoby poszkodowanej, jeśli pies nie zareagowałby na samo przywołanie go (zwierzę jest nieprzewidywalne, i trudno przekonywać kogoś, że "nie gryzie, lubi dzieci, jest łagodny...")?

Pani niepełnosprawna jeśli nie ma opiekuna na spacerach, to powinna zapomnieć o jakimkolwiek zwierzęciu, po którym nie tylko trzeba ustawowo sprzątać, ale również ponosić odpowiedzialność za zwierzę.

Przykre, ale prawdziwe.

• Gość: tokida IP: *.Red-79-156-223.staticIP.rima-tde.net 28.03.11, 00:03
    No to biegaj redaktorku sprzątać psie odchody po każdym inwalidzie-nieinwalidzie. Prawo do posiadania psa nie jest zagwarantowane konstytucyjnie. Ów radny wykazał się odwagą i gwiżdże na poprawność polityczną. Jeśli babinie tak ciężko niech sobie sprawi kota albo kanarka. Wyprowadzać bydlę 3 razy na dzień na spacer nie ciężko, ale schylić się po gówienko już tak. Oj coś mi tu śmierdzi...
  • Gość: Anq28 IP: 31.63.249.* 28.03.11, 00:11
    Ciekawi mnie ile z tych osób, które tutaj bronią kretyńskiego stanowiska tego całego Zdunka czy jakoś tak, rzuca pety na ulicę. Obojętne czy to czekając na tramwaj, jadąc samochodem czy na plaży zakopując go w piasku. Wystarczy poobserwować ludzi na ulicy by zauważyć, że robi tak przynajmniej 80% palaczy i pety jakoś im nie przeszkadzają.
  • Gość: Anq28 IP: 31.63.249.* 28.03.11, 00:15
    Ps.
    Wyrzucanie kup do ulicznych śmietników w zwykłych workach mija się z celem i jest obrzydliwe. Wystarczy jeszcze dodać fakt, że sieje zagrożenie dla osób, które wybierają śmieci z tych śmietników (a do każdego przynajmniej raz dziennie jakiś biedny lub bezdomny zagląda), pomijam upokorzenie jak się trafi na gó... w siatce, ale w tych odchodach mogą być pasożyty....Proszę więc nie porównywać Polski do Ameryki, bo tam są specjalne śmietniki na psie kupy. U nas nie ma ich za wiele.
  • Gość: Byniek IP: *.aster.pl 28.03.11, 00:56
    > Proszę więc nie porównywać Polski do Ameryki, bo tam są specjalne
    > śmietniki na psie kupy. U nas nie ma ich za wiele.

To nie jest kwestia specjalnych śmietników. Jest sobie w Warszawie uliczka Supińskiego, ma niecałe 100 m. Zas...rana jest zawsze potwornie, a pojemników jest tam ...za wiele. BTW, takiego zgrupowania psich gówien nie ma chyba na żadnym polskim chodniku. To jest po prostu kwestia kultury a nie pojemników. Kiedyś były tam piękne trawniki i żywopłot, ale psy szczały i srały pod oknami, śmierdziało lokatorom potwornie. Okoliczne spółdzielnie postawiły więc płoty, to psy srają teraz na chodnik, a sikają na pobliski pomnik pierwszego polskiego prezydenta, tego nie uważanego przez wszystkich za prezydenta wszystkich Polaków :).

BTW, jeśli czyta to ta pyskata pani z domu architektów, właścicielka potężnego brytana (tego co to za aprobatą swej pani odlewa się zawsze na koła parkujących wokoło samochodów) lub ta właścicielka sfory wiecznie szczekających jamników - mam dla Pań bardzo przykrą wiadomość. Jak zobaczę jeszcze jeden taki numer, to udostępnię komuś te filmiki. Np. Straży Miejskiej :).
  • Gość: astra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.11, 12:24
    Gość portalu: tokida napisał(a):

> ...Jeśli babinie tak ciężko niech sobie sprawi kota albo kanarka.

Koty też srają. A i kanarek może cie dziobnąć w pustą główkę.

> Wyprowadzać bydlę 3 razy na dzień na spacer
    > nie ciężko, ale schylić się po gówienko już tak. Oj coś mi tu śmierdzi...

Zesrałeś się z wysiłku nad spłodzeniem takich "mądrości"
  • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.11, 00:43
    To może zamknąć ją w jakimś zakładzie z pełną obsługą?
  • alka_xx 28.03.11, 00:45
    Taa...jak zwykle, najłatwiej czepić się najsłabszych. I to dlatego, że kobieta przyznała sie do swojej słabosci! A ile ludzi bez żadnego skrepowania i choćby najmniejszej myśli o srodowisku, wyrzuca wory pełne śmierdzących śmieci do lasów, na łąki , nawet w parkach i żyje dalej w przeswiadczeniu, że to inni smiecą!

A tu przez jedną psią kupę każą kobiecie pozbyć sie psa, bo brudzi, ale pewno lada moment zabronią jej wychodzić z domu, bo zaburza swym widokiem zmysł estetyczny rajców miejskich!
    Chyba ktoś powinien zdrowo puknąć sie w głowe!
    W natłoku kup i brudu, który fundujemy sobie dookoła, w natłoku przerażającego chamstwa, braku kultury i braku wzajemnej życzliwości jedna kupa niewielkiego pieska to pikuś!

• kurzyrozumek 28.03.11, 00:47
    Częstokroć ten pies jest jedynym "członkiem rodziny osób niepełnosprawnych". Jest ich jedynym przyjacielem i powiernikiem. Dla wielu takich osób strata psa, to strata kogoś najbliższego. Rozpatrując w czysto społecznym aspekcie , głos urzędnika jest nieludzki.
  • Gość: baran IP: *.pools.arcor-ip.net 28.03.11, 00:56
    no wlasnie. podpisuje sie obiema rekami.
  • wybitniemadry 28.03.11, 01:25
    a czlowiek z jakims uposledzeniem wykazuje sie rozumem i logika?
  • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.11, 01:38
    Trudno dyskutować z tak wybitniemądrym, który nie ma pojęcia o faktycznej treści używanych słów. Pocieszę Cie wybitniemądry. To nie jest zjawisko upośledzenia, ale OBNIŻENIA OGÓLNEJ SPRAWNOŚCI INTELEKTUALNEJ.
  • Gość: ć w o k !!!!! IP: *.c194.msk.pl 28.03.11, 01:26
    Gość portalu: myszyniec napisał(a):

> tylko profilaktyczny odstrzal srających kundli moze pomoc załatwić sprawę

nie uzywaj slow ktorych nie rozumiesz :-(
    profilaktyka to mozna by tu nazwac odstrzal psow przed sraniem
    odstrzal srajacych, to nijak nie moze byc profilaktyka
  • antyfacetrp 28.03.11, 02:01
    To trzeba zaprojektować przystawkę do wózka inwalidzkiego sprzątającą te kupy - taką mikrozamiatarkę uliczną.

Pewnie wielu osób niepełnosprawnych by na to nie było stać, więc wtedy następowałby przepadek psa na rzecz skarbu państwa, ale może z Unii Europejskiej dałoby się wyciągnąć dofinansowanie.

Zastanawiam się też, jak to jest z psami przewodnikami niewidomych - czy oni po omacku są zobowiązani do zbierania kup zrzuconych przez ich psy? I jaką metodą by lokalizowali te odchody celem pozbierania?
    --
    Dziwcie się rzeczom normalnym - te bowiem najbardziej pokręcone są!
  • Gość: aga IP: *.toya.net.pl 28.03.11, 02:24
    to obowiazki i odpowiedzialnosc. Jesli ktos nie jest w stanie zajac sie psem, nie powinien go miec i tyle!
  • Gość: GreGorek IP: 178.73.48.* 28.03.11, 08:23
    Rozumiem, bezduszna idiotko, ze ty i tobie podobni zastapia np niewidomym psa przewodnika ? Jak czytam takie opinie , to zastanawiam sie czemu najbardziej ta pani i jej pies przeszkadza tym,ktorzy w mozgu to,czym tak bardzo sie brzydza
  • Gość: kimono IP: *.icpnet.pl 28.03.11, 02:32
    w bloku obok mnie mieszka osoba niepelnosprawna jezdzaca na wozku, widuje ta osobe bardzo czesto jak wyprowadza swojego czworonoga, nie wiem czy po nim sprzata czy tez nie ale za to widze ile radosci tej osobie sprawia opieka nad tym czworonogiem.......proponuje zatem wszystkim "pelnosprawnym" ktorych przeciez problem nie dotyczy aby sprobowali postawic sie na miejscu osoby o ograniczonych mozliwosciach poruszania sie....a na koniec kolokwialnie dodam ze dwa g....a mniej na trawniku swiata nie ulepsza a drobna zmiana przepisow moze tylko ulzyc tym ktorzy i tak juz to zycie maja utrudnione......
  • anarcho-emeryt 28.03.11, 04:48
    Proponuje przetracic kulasy "panu" radnemu Marianowi Zdunce.
  • Gość: dres z Huty IP: 77.236.16.* 28.03.11, 05:48
    jo ziomy.... ku.......

ja tesz se załatfiłem ku... rente

i jak ide ze swoim bulkiem to bulek sra a aja nie musze spżątać , ku...

ku... nieh sprzątają frajerzy ku.......
  • Gość: obywatel1111 IP: *.dynamic.chello.pl 28.03.11, 06:40
    Współczuję że musi tłumaczyć się ze swojej sytuacji i musi wysłuchiwać zdania takich ograniczonych ludzi jak pan Zdunek.
    Co to za miasto gdzei odbiera się osobom niepełnosprawnych prawo do życia?
    Zero zrozumienia, zero dobrych chęci i zwyczajnych ludzkich odruchów.
    Bezduszność i głupota radnych Olsztyna chyba nie zna granic.
  • andmas 28.03.11, 07:05
    ZWOLNIĆ Z TEGO OBOWIĄZKU , ZE WZGLĘDU NA WIEK , RENCISTÓW ,INWALIDÓW , CHORYCH NA KRĘGOSŁUP , DOLNY, GÓRNY , LUDZI KTÓRZY MAJĄ PROBLEM Z PRZEMIESZCZANIEM SIĘ , CHORYCH NA REUMATYZM , CHOROBY KRĄŻENIA , CIŚNIENIA , ZAWROTY GŁOWY ITP. ,GÓWNO WYPARUJE SAMO ...
  • Gość: kuba IP: *.olsztyn.vectranet.pl 28.03.11, 07:13
    Następnym razem taki Zdunek może powiedzieć, że należy pozbyć się inwalidów z przestrzeni miejskiej,bo to bardzo nieestetyczny widok jest.Można się o takiego potknąć , krzywdę sobie zrobić , dzieci się mogą wystraszyć i mieć problemy psychiczne na całe życie, jak pan radny.
  • Gość: piesek IP: *.toya.net.pl 28.03.11, 07:19
    To bydle powinno natchmiast zlozyc manadt radnego.
  • rts44 28.03.11, 07:21
    sa dwa wyjscia!!albo karac wszystkich posiadaczy psow za niesprzatanie kup po swoich psach lub wprowadzic wieksze podatki/np.1000zlotych/ aby bylo za co oplacać sprzataczy wyposazonych w odpowiedni sprzet.inaczej to walka z wiatrakami.nie powinno byc ulg w takich podatkach a tym bardziej zwolnien calkowitych.u mnie na osiedlu bywaja babcie,ktore wypuszczaja na trawniki po trzy lub cztery pieski,ktore zalatwiaja swoje potrzeby na trawnikach i placach zabaw dla dzieci!
  • Gość: wdr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.11, 07:40

do wiaderka
    www.youtube.com/watch?v=Gvgyznnxi6A&feature=related

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka