Dodaj do ulubionych

ZKM już nie chce aut. "Istotna zmiana okoliczno...

IP: *.adsl.inetia.pl 15.04.11, 21:45
Naprawdę? nie chcecie rolsrojsów? Ech:-(
Edytor zaawansowany
  • Gość: bo_tak IP: *.olsztyn.mm.pl 15.04.11, 22:00
    Ale z drugiej strony troche robienie szumu z niczego. Przecież czymś muszą jeździć po mieście, załatwiać sprawy służbowe itp. Podniecamy się przetargiem na nowy samochód do celów służbowych. Przecież może być to nawet Fiat Panda fabrycznie nowy za niecałe 30 tys. To prawie tyle co prezydent Komorowski przyznał sobie nagrody jak opuszczał stanowisko marszałka. A ile tego idzie na boku to nikt sie nie doliczy, my tu bijemy piane o pare tys na nowy niezawodny samochód. Skoro jest taka instytucja wymagana to muszą czymś jeździć. Nikt nie będzie tam furą prywatną pomykał po mieście. I tak na marginesie żeby nie było: ja tam nie pracuje.
  • Gość: sony IP: *.olsztyn.mm.pl 15.04.11, 22:22
    Piszę ogólnie, abstrahując od tematu wątku, bo nie chce mi się wnikać w zakres funkcjonowania ZKM. Czy czasem nie przesadzamy z oszczędnościami na urzędnikach? Czy urzędnik pozbawiony elementarnych narzędzi niezbędnych do funkcjonowania w XXI w. będzie efektywny? Obecnie samochód, laptop i telefon komórkowy to podstawowe narzędzia pracy. Naprawdę mamy wrócić do maszyn do pisania, liczydeł i zarękawków?
  • Gość: 123 IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.04.11, 22:35
    Nikt nie każe załatwiać pieszo. Przecież wyraźnie podane było, ze odpowiedni samochód jest już w MPK. A do objazdu przystanków wydaje się że najlepsze będą właśnie autobusy.
  • Gość: sony IP: *.olsztyn.mm.pl 15.04.11, 22:59
    No właśnie - "wydaje się". Tak samo się pewnie wydawało dziennikarzowi. Ten, kto nadzoruje jakąś działalność powinien mieć sprawniejsze narzędzia niż nadzorowany. O ile w ogóle ten nadzorujący jest potrzebny;)
  • Gość: 123 IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.04.11, 07:39
    Do Sony: W tej logice, ZKM jako kontrolujący powinien mieć więc autobusy. :)
    I to znacznie lepsze!
    ( bo kontrola jakości usług przewoźnika też leży w jego kompetencjach).

• Gość: Wiktoria IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.04.11, 07:19
    zgadzam się z Sonym! Odbieram ten artykuł jako szukanie sensacji. Rzeczniczka ma rację, w dłuższej perspektywie opłaca sie kupic nowy samochód! No chyba, ze zamówili megawypasione fury. Jesli zamawiali samochody klasy średniej, to dla mnie nie ma tematu.
  • Gość: Chochlik IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.04.11, 07:26
    Znam się trochę na transporcie i obawiam się, że ta zmiana niczego dobrego nie wniesie. MPK wymaga nadzoru kogoś z zewnątrz i wszyscy to wiedzą. Przykład mamy na co dzień. A nadzór powinien być skuteczny i mobilny. Bez sprawnego sprzętu kicha. Używane auto? Ile wytrzyma? Ile trzeba w nie wkładać? Wypowiedzcie się ci, którzy macie 15 - letnie auta. Jaka jest trwałość takiego sprzętu przy codziennym wykonywaniu w ruchu miejskim 1000 - 2000 km/miesiąc? Jakie koszty?
    Inaczej - co zrobiłaby Policja bez sprawnych pojazdów? Obraz też mamy.
    Dużo szumu o nic. wg mnie firma nadzorująca jak MPK jeździ (w różnym miejscu i czasie) musi mieć pojazdy.
  • Gość: xxx IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.04.11, 10:01
    jest przecież coś takiego jak ryczałt za uzywanie samochodu prywatnego do celow służbowych?
  • Gość: Wymagane IP: *.olsztyn.vectranet.pl 16.04.11, 10:04
    Uważam, że reakcja Ratusza jest własciwa. Zastanawia mnie jedynie fakt, że dopiero z zewnątrz - artykuł, zauważono możliwość marnotrastwa pieniędzy publicznych w nowo powołanej placówce. Mam nadzieję, że następni najpierw głęboko zastanowią się nad koniecznymi wydatkami zanim wydadzą publiczne pieniądze. Internauci w poprzednim artykule wskazali jak może funkcjonować dobrze nowa placówka, bez nabycia kosztownych samochodów.
    Mnie interesuje czy Miasto rzeczywiście skorzysta z pracy tej komórki i jakie będą tego efekty w praktyce. Rozumiem, że ma się coś poprawić. Czekam - co się poprawi? Myślę, że innych olsztyniaków głównie ta kwestia interesuje, bo na to idą nasze podatki.
  • Gość: student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.11, 14:52
    ściągi za darmo www.sciagiuwm.pl
  • Gość: daj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.11, 16:02
    nowa jednostka ratuszowa, ma dbać o usługi komunikacyjne w mieście: kontrolować, jak są wykonywane, zachęcać mieszkańców do korzystania z autobusów miejskich, ustalać rozkład jazdy,
    i dlatego Ci urzędnicy powinni jeżdzić autobusami dając innym przykład, tak samo do pracy i z pracy. Ja np. z Dajtek do Michelina jadę autobusem z przesiadką ok. 1.5 godziny, jak jest cieplo to idę piechotą trochę szybciej, ok 1.3h odległość 7 km. A więc niech mnie zachęcą do korzystania z MPK.
  • Gość: i28 IP: *.olsztyn.mm.pl 17.04.11, 09:01
    A ja się przyczepię pani od piaru. Ładnie wybrnęła tekstem o droższej eksploatacji starszego auta, ale czy nie powinna przewidzieć na samym początku jaka będzie reakcja na pierwszą decyzję ZMK czyli przetarg na nowe auta? Elementarny błąd w tym zawodzie:/
  • Gość: motorniczy IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 10:47
    To fakt: elementarny błąd - nie przewidziała, że z normalnej rzeczy jakiś dziennikarz zrobi aferę nie z tej ziemi. Zająłby się chłopina rzeczywistymi problemami związanymi z ZKM i MPK, ale nie - to znacznie trudniejsze, bo wymaga rzetelności i wiedzy.
  • Gość: i28 IP: *.olsztyn.mm.pl 17.04.11, 14:46
    Ja tu nie bronię dziennikarza Wyborczej, bo racja, to co się ogólnie dzieje z komunikacją w Olsztynie to temat na szereg artykułów. Ale Pani rzeczniczka-specjalistka piar sama była dziennikarką, akurat powinna to przewidzieć.
  • Gość: czytelnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.11, 09:36
    Po co w tym ZKM jest rzeczniczka ? Czy pan Popiołek nie umie mówic, jest niemową.
  • Gość: xxx IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 10:45
    bip.zkm.olsztyn.eu/pliki/Og%C5%82oszenie%20o%20naborze%20specjal_ds_medi%C3%B3w%20i%20PR%20ZKM.pdf
    Takie wymagania... fiu fiu :)
  • Gość: pb IP: *.olsztyn.mm.pl 17.04.11, 19:05
    Wymagania były... A tu Pani, która nie potrafi nawet napisać nazwiska patrona głównej ulicy w mieście...
    bip.zkm.olsztyn.eu/komunikaty/123-utrudnienia-w-ruchu
    Cytat (na wszelki wypadek jakby zostało poprawione :-):
    "Poniżej plan imprezy:
    11.00 - 14.00 wyłączenie z ruchu ul. Emilii Plater (na odcinku od ul. Reja do Piłsudzkiego)
    11.30 - 12.00 parada motocykli eskortowanych przez policje, na trasie:
    Warszawska – Śliwy – Szrajbera – Pieniężnego – Piłsudzkiego – Plac Dunikowskiego
    13.30 - 14.00 powrót trasą :
    Emilii Plater – Reja – Kościuszki – Niepodległości – Śliwy – Warszawska"
    Brawo!
  • Gość: do pb IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 19:57
    Sam widzisz. Ona była dobra w tv. Tam nie trzeba umieć pisać. W TVP Olsztyn nie trzeba też wyglądać, bo pani marta do najprzystojniejszych nie należy. Koń z wielką szczęką :D
  • Gość: i28 IP: *.olsztyn.mm.pl 17.04.11, 20:22
    Ej, ale czepianie się czyjegoś wyglądu to już chamstwo.
  • Gość: brzydal IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 20:24
    ale może ma inne zalety, które cenił np. były prezydent?
  • Gość: macho IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 20:47
    A czy Gazeta nie mogłaby sprawdzić kto jeszcze ubiegał się o to intratne stanowisko? Przecież te dane muszą być jawne i ukazać się w BIP skoro tam też było ogłoszenie o naborze
  • Gość: damian IP: *.olsztyn.vectranet.pl 17.04.11, 21:18
    Nie wiem co to za laska, ale wniosek o internautach nasuwa się jeden - Ci co nic nie robią i nic nie osiągnęli to tylko siedzą i innych krytykują...
  • Gość: fachowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.11, 10:44
    Przeciez to tylko dodatkowy szczebel administracyjny.Model prostrzy to:ratusz zamawia usluge w postaci kominikacji miejskiej w miescie i zleca to MPK.Teraz to samo,tylko kosztujaca np.milion zlotych rocznie grupa urzednikow,podlegla ratuszowi,robi to samo...Obled!
  • Gość: amator IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.11, 22:41
    Prostrzy? Nie! Prostszy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka