Dodaj do ulubionych

Biskupi o nieprzyjaznych dziennikarzach i polit...

25.03.12, 16:18
Purpuraci , odcięci od wiernych murami swoich pałaców i dostatkiem tam panującym nie zauważyli, że coś się w tym "katolickim" kraju zmieniło.
Wierni nie są już tą bezmyślną owczarnią, która jeszcze do niedawna, akceptowała każdą biskupia decyzję.
Wierni coraz mocniej kontestują zachłanność kościelnych hierarchów i hipokryzję ich zachowań. Najlepszym przykładem jest ostatni sondaż, w którym wierni zadeklarowali jedynie w 38 % chęć przekazania 0.03% części swojego podatku na potrzeby kościoła.
Tyle, że purpuraci nigdy nie przyznają się do własnych błędów. Winni temu są "nieprzyjaźni dziennikarze i politycy" . Później dorzucą jeszcze do tego grona... Żydów i cyklistów.
Edytor zaawansowany
 • Gość: tadzik IP: *.olsztyn.mm.pl 25.03.12, 17:10
  Kolorowe chłopaki w sukienkach już narzekają?
  Dosyć się już obłowili.
  Czas na pokutę.
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 17:32
  Rozjechały się drogi i nogi i na dodatek drabina ze snu świętego Macieja zniknęła? Na tym forum zaniepokojenie postawą biskupów już dawno zostało zasygnalizowane i nie widziałem żadnej reakcji. Nie widzę też żadnych podstaw na reakcję na zaniepokojenie biskupów. Było wiele lat do namysłu. Jeżeli linia telefoniczna nie działa, to nie działa w obydwie strony.
 • Gość: makoshika IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 20:32
  Niestety, nie ma co liczyć na znieczulenie.
 • Gość: jot IP: *.dynamic.mm.pl 25.03.12, 17:43
  Biskup przypomniał okres powojenny i ówczesne próby "zdyskredytowania posługi kapłanów jako wrogów klasowych ludu pracującego miast i wsi". I dopiero musiał upaść socjalizm, żeby wyszło na jaw czyimi są wrogami. Polityków, dziennikarzy i tym co na tacę nie chcą dawać... Wprawdzie nie powiedziano tego, ale wiemy o co chodzi w tym „przyjaznym rozumieniu zasady rozdziału państwa od Kościoła” i w tej „zgodnej współpracy autonomicznych podmiotów dla dobra wspólnego”. Trzymajcie mnie, bo się rozpłaczę...
  Bezkrytycyzm posunięty do granic możliwości.
 • Gość: Menel... NIE IP: 83.1.81.* 25.03.12, 18:45
  Co się dzieje z moim Kościołem ?
  Za komuny, syndrom oblężonej twierdzy powodował, że Kościół wydawał mi się opoką.
  A teraz.
  Idziemy - nieuchronnie - w kierunku Meksyku, gdzie ludzie wierzą ale nie chodzą do "klechowych świątyń".

  Ech..., dużo by pisać ale po co ? Koń jaki jest .... .
 • Gość: Menel... NIE IP: 83.1.81.* 25.03.12, 18:48
  www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8
 • Gość: Acta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 18:27
  Czy masz pozwolenie autora na kopiowanie plików, czy kradniesz cudzą własność?
 • Gość: do tego co kradnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 18:29
  VII przykazanie Dekalogu: N i e k r a d n i j!
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.12, 18:54
  A pierwsze synu mówi nie pieprz nadaremno.
 • Gość: do menela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:19
  Jaki Twój Kościół, jak Ty jesteś poza Kościołem.
 • Gość: mk IP: *.ip.netia.com.pl 28.03.12, 18:42
  A Ty nie odczuwasz wstydu siedząc w nim i udając głąba?
 • jurek4491 25.03.12, 19:01
  Jeżeli istnieje rozdział kościoła od państwa jak sami przyznają to dlaczego wyciągają te swoje brudnie łapy po kasiorę od tego państwa które jest oddzielone od kościoła.
 • Gość: malico IP: *.warszawa.mm.pl 25.03.12, 19:52
  ..przyjazne rozumienie zasady rozdziału państwa od Kościoła .. koń by się uśmiał, porozumienie polega na tym że my płacimy a wy bierzecie.
 • Gość: mix IP: *.ip.netia.com.pl 29.03.12, 19:32
  w tych dwustronnych stosunkach społecznych polega na tym, że przyjaźń może być kierowana tylko z jednej strony a z drugiej ciągle wisi w powietrzu groźba słusznej wyprawy krzyżowej.
 • Gość: kot z wm.pl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.12, 19:38
  Zdziwienie? Ciemny lud już nie taki ciemny? Chamstwo łeb podnosi?

  Ludu Polan powstań z kolan!!!
 • Gość: kaz IP: *.ngm.net.pl 25.03.12, 19:57
  i strzyżenia baranów, nic się nie zmienili, niczego nie zrozumieli - tak od 2000 lat /HAŃBA/.
  Czy trzeba być w przebraniu, żeby być tak podłym??
 • Gość: A ten IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:32
  Toż to Świadek Jehowy, język miłości do innych Go zdradza
 • Gość: do tych polan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:49
  Ty Świadku Jehowy, czemu bluzgasz na Polan. Gdzie Twój Patriotyzm
 • brudne-nogi 25.03.12, 19:56
  Zobaczcie jaki to biedny biskup. Taki glodny i zbuzia jak ksezyc w pelni i z brzuszkiem wypchanym z glodu, jak dzieci w Afryce.
  juz posylam na zapomoge do walki z niewdziecznikami!
 • Gość: swistak IP: *.subscribers.sferia.net 25.03.12, 20:02
  biedne te nasze biskupy, prześladowane bez umiaru i terroryzowane bez litości. A kto to taką dolę naszym biskupom kochanym zgotował? Kto śmiał rękę, pióro czy głos podnieść na purpuratów? Kto to inspiruje? Już samo pytania napawają mnie strachem. Pewnie ktoś o większej władzy. Toż to może sam pan Bóg zamierza dupska biskupie przetrzepać. Ufff. Nareszcie ktoś wysłuchał modlitwy ludu bożego.
 • Gość: sama IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 20:13
  Stara już jestem i nie chcę dłużej na nich patrzeć ani ich słuchać...Dlatego w proteście bojkotuję najbliższe ich święta...! Ile można w kółko to samo przerabiać...! Wolę świętować wiosnę we własnym ogródku, przynajmniej jest piękna... Watykaniści to kicz, popatrzcie na nich ...Tandeta za gruuubą kasę... Nie warto się dać nabierać...
 • Gość: kaz IP: *.ngm.net.pl 25.03.12, 20:22
  państwowej, średniowiecznych BREDNI - o manie z nieba, fruwających chłopach, stwarzaniu świata w 7 dni, itd.
  Stado nierobów poprzebierało się i przy wsparciu podobnie opętanych polityków - TAK DOJĄ TEN BIEDNY LUD.
 • privus 25.03.12, 20:49
  Trzeba najpierw ustawianych z za kulis giermków wymienić na ludzi autentycznie przygotowanych do realizacji ogólnospołecznych dążeń i zadań.

  --
  Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
 • Gość: do priwusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 17:38
  I Ty tu jesteś?
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.14, 21:40
  Należy oddzielić wiarę od pieniędzy - koszty konkordatu DLA POLSKI to KILKA MILIARDÓW ROCZNIE fundowane Krk. Nauczanie religii w szkołach około 1 200 mln zł. Dotacje dla Kościelnych Uczelni teologicznych i szkół 521 mln zł. Fundusz Kościelny prawie 100 mln zł Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26,6 mln zł. Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 19,2 mln zł. Caritas Polska 5,5 mln zł. Kapelani szpitalni 3 mln zł. Kapelani więzienni 2,4 mln zł. Kapelani Straży Granicznej 842 tys. zł. Kapelani Straży Pożarnej 745 tys. z. Kapelani w Policji 441 tys. zł. Kapelani Biura Ochrony Rządu 150 tys. zł. RAZEM do sprawdzenia księgowo BLISKO 1 850 mln zł (MILIARD OSIEMSET DWADZIEŚCIA MILIONÓW rocznie- 2011). Do tego dochodzą dotacje gmin i miast w postaci darmowych gruntów, wspierania publiczną kasą kościelnej prywaty. RAZEM nieoficjalnie OKOŁO 5 MILIARDÓW rocznie. Oficjalnie ministerstwo finansów NIE prowadzi takich danych!!! A są dzieci w Polsce niedożywione, chorzy umierający z braku opieki medycznej, ludzie bezdomni, dziurawe i nędzne drogi, brak środków na edukację, infrastrukturę itp. DLACZEGO PAŃSTWO SPONSORUJE MITOLOGIĘ???
 • Gość: do starej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.12, 21:45
  a kto Ci każe!
 • potykacz 25.03.12, 20:15
  Taa.., zawsze mówiłem że rozum najszybciej trafia przez dupę do głowy. Tylko dlaczego u nas tak późno, dupy mamy twardsze czy jak??Pamiętacie ptysie tego mecenasa co w sejmie prawił, że " nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, ważne żeby była katolicka". I nic , nic wam wtedy nie zajarzyło. A szkoda, bo w cywilizowanym świecie długi trzeba spłacać( zapytajcie Vincenta).A sam arcy Michalik powiedział, że jak trwoga to pod skrzydełka kościoła, a teraz matkę naszą gryzą. Zawsze mnie ciekawi ( już o to pytałem bez odpowiedzi) co za kwity mają nasi pasterze na tych naszych wybrańców, że ich tak za jaja trzymają?? A spłacić tą instytucję to już lepiej iść do lichwiarza.
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 20:52
  Czy kiedykolwiek inaczej się kończyły rządy w majestacie miraży?
 • nollet 25.03.12, 20:22
  Bezczelnosc tych karaluchów nie miesci się w głowie, nikt nie obraża boga, nie podważa istnienia boga, podważamy wiarę w to, że kler ma jakikolwiek zwiazek z bogiem. nie wierzemy że kler a bog to jedno. Kler to kanalie, złodzieje, oszusci, pedofile i pderasci, czymś obrzydliwym jest wiara, że takie gówna mogłyby reprezentować boga! Ta ich nachalna "obrona" boga, obraza mnie jako człowieka wierzącego. Jako zwykły człowiek nie chcę, by mojej moralnosci broniła prostytutka, mojej uczciwosci zlodziej. Jestem przekonany, że bóg też tego nie chce. Zapamietajmy, Gówno nie jest miodem kler nie jest z bogiem!
  Obojętnie jaki jest temat dotyczący kleru, to każda krytyczna opinia o klerze- za ich sprawą, staje się opinią przeciw wierze, wiernym, przeciw kościołowi, przeciw bogu, etc, etc. Kler natychmiast stroi się w szaty boskich namiestników, w tym momencie, kto obraża klechę, to obraża boga! Nie ma znaczenia, czy krytyczna opinia dotyczy bezczelności klechy, kleru, pazerności, pedofilii, zdjęcia krzyża, pijaństwa, etc, etc. zawsze i w każdym przypadku kler i bóg to jedno! Kto myśli inaczej, jest ateistą, komunistą, wrogiem wiary, wiernych, kościoła i samego boga! Ta nachalna „obrona” boga przez kler, jako żywo przypomina sytuację adekwatną do ich zachowania. Często zdarza się, że w pośpiechu nie wytrzemy dobrze tam gdzie powinniśmy wytrzeć i majtki trzeba uprać. I natychmiast, ekskrement zabiera głos, staje się integralną częścią majtek, domaga się zostawienia majtek w spokoju, żadnego prania! Dokładnie tak zachowuje się kler, jak ekskrement, który sam siebie uznał za część majtek, jakakolwiek próba usunięcia ekskrementu z majtek, jest powodem do wrzasku ekskrementu, że to atak na całość majtek! Tak obrazowo wygląda zachowanie kleru. I nikt nie przekona mnie że jest inaczej! Kler to śmierdzący ekskrement, który trzeba oddzielić od boga, ponieważ on nie ma nic wspólnego z bogiem, to tylko ohydny śmierdzący ekskrement!
 • Gość: do noleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 17:41
  A ten emeryt z Leżjska co robi!
 • tibnor 25.03.12, 20:27
  Tak przed dwoma tygodniami Pan J. Kowalczyk dał się wywiadować w PR 1, rano, po 7:00. I uszęta moje usłyszały, jak Pan Prymas, Kowalczyk J. wygarnął Rządowi gdzie jego miejsce; palnął, że to przecież "rząd mniejszościowy, bo wybrany przez mniejszość, przez tych, co poszli głosować...". Cytuję z pamięci, sens zachowuję w 100%.
  Mnie zatkało; tak samo jak redaktora, bo nie zadał pytania uszczegółowiającego, jak się Pan J. Kowalczyk zapatruje na zasady państwa prawa i demokracji.
  Czyli: Panie Tusk, siedź pan cicho...
 • ador43 26.03.12, 01:26
  Faktycznie bydlak.
 • Gość: Olsztynianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 16:29
  Oto jak komunna w wydaniu radzieckim dokonała spustoszenia tkanki duchowej wielu wypowiadających się na forum. Po socjalistycznym praniu mózgu już to nie są homo sapiens
  tylko zaprzedani nienawiści. Wroga klasowego trzeba zniszczyć, trzeba być ciągle gotowym w nienawiści, czujnym, bo wróg ukrył się. To jest cywilizacja śmierci, żal tych człeczków. Może jeszcze kiedyś odbiją od dna nienwiści. Miejmy nadzieję, że ewolucja człowieka od animal do animal racjonale powiedzie się
 • edico 26.03.12, 17:00
  Brakuje mi w niej do szczęśliwości wiecznej jeszcze paru katolickich parametrów bardziej precyzujących wymogi i gusta np. Paetza, Kramka czy proboszcza z Dywit. Postaraj się to uściślić korzystając ze swych cennych możliwości spostrzegawczych.

  --
  To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubóstwa.
  (Montesquieu)
 • Gość: Olsztynianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 17:27
  Edico!
  Paetz procesu sądowego nie miał, nic mu nie udowodniono.
  Kramek niewinnie w USA oczerniony.
  Proboszcz karęd więzienia odbył
  Eutanatować ?
 • edico 26.03.12, 17:32
  Wal dalej. Popatrzę, jak wykręcasz piruety.

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: Olsztynianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 17:40
  Do Edico: Sapienti satis
 • edico 26.03.12, 17:53
  Jeżeli już chcesz popisać się znajomością łaciny, to na miłość boską z byle jakiego kościoła zrób to chociaż dobrze. W tej sytuacji jako "wykształcony kościelnie"...

  Ech, szkoda słów.

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: ren IP: *.vectro.com 31.03.12, 16:50
  Edico, co Ci daje wdawanie się w bezsensowny dyskurs z ogłupionym przez księży człowiekiem? Przecież nawet jego nauczyciele nie są w stanie dostrzec różnicy pomiędzy grzechem-czynem niematerialnym, a złem-czynem materialnym ładując to wszystko na dobro Kościoła. Czego można oczekiwać po takim niedzielno-kościelnym moherze?
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.12, 23:52
  W wypowiedzi biskupów nie znajduję ani krzty rozważań na znacznie poważniejsze tematy, w przeciwieństwie do głoszenia tego, co im się wydaje.
  bioslawek.wordpress.com/2012/03/27/slepy-dawkins-recenzja-ksiazki-richarda-dawkinsa-slepy-zegarmistrz/
 • Gość: Acta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 17:34
  Masz zezwolenie na korzystanie z cudzej własności intelektualnej, czy kradniesz?
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.12, 17:45
  A bierz sobie tą biskupia własność intelektualną, byle dalej ode mnie.
 • Gość: do tego co kradnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 19:27
  Pliki są własnością autora i trzeba mieć zgodę na kopiowanie. To jest kradzież i nic jej nie usprawiedliwia.
  Dekalog VII przykazanie: N i e k r a d n i j!
 • Gość: do mk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 19:49
  nie pisze się " tą" tylko "tę" ( kogo co a nie kim czym)
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.12, 14:56
  Właśnie "t.ą" biskupią własnością intelektualną karmi się naiwnych kecawów czy n4eu, a nie "tę" własnością intelektualną.
 • Gość: do mikusia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 15:59
  42 lata wstecz na PRL spadł śnieg tak obfity, że parowozy zastąpić musiały konne powozy, by z pociągów w polach zatrzymanych wydobyć naród UWIĘZIONY.
 • Gość: wujek_dobra_rada IP: *.revip2.asianet.co.th 26.03.12, 20:09
  zaprezentował się w całej swej okazałości.
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 28.01.13, 15:47
  W tak ważnej kwestii jak religia, dziecko powinno mieć swoje przekonania, jednak w wieku 6 czy 7 lat jest za wcześnie na to, żeby mieć już te przekonania wykształcone. Jest nawet zbyt wcześnie, żeby z dzieckiem o tym rozmawiać. Ale Kościół zdecydował inaczej.
  www.edziecko.pl/rodzice/1,79354,13277095,AbraDab__Kosciol_indoktrynuje_od_najmlodszego__Jestem.html#BoxSlotIIMT
 • Gość: do uszęta "ośle" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.12, 13:40
  Ty rano to umj zęby, zmów Modlitwę Pańska i Pozdrowienie Anielskie, a nie słuchaj radia, którego nie pojmujesz.
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 11.04.12, 13:54
  Mycie zębów przed wysłuchaniem radia :))
 • nollet 25.03.12, 20:27

  Bezczelność tych karaluchów nie mieści się w głowie, nikt nie obraża boga, nie podważa istnienia boga, podważamy wiarę w to, że kler ma jakikolwiek związek z bogiem. Nie wierzymy że kler a bóg to jedno. Kler to kanalie, złodzieje, oszuści, pedofile i pederaści, czymś obrzydliwym jest wiara, że takie gówna mogłyby reprezentować boga! Ta ich nachalna "obrona" boga, obraza mnie jako człowieka wierzącego. Jako zwykły człowiek nie chcę, by mojej moralności broniła prostytutka, mojej uczciwości złodziej. Jestem przekonany, że bóg też tego nie chce. Zapamiętajmy, Gówno nie jest miodem kler nie jest z bogiem! Obojętnie jaki jest temat dotyczący kleru, to każda krytyczna opinia o klerze- za ich sprawą, staje się opinią przeciw wierze, wiernym, przeciw kościołowi, przeciw bogu, etc, etc. Kler natychmiast stroi się w szaty boskich namiestników, w tym momencie, kto obraża klechę, to obraża boga! Nie ma znaczenia, czy krytyczna opinia dotyczy bezczelności klechy, kleru, pazerności, pedofilii, zdjęcia krzyża, pijaństwa, etc, etc. zawsze i w każdym przypadku kler i bóg to jedno! Kto myśli inaczej, jest ateistą, komunistą, wrogiem wiary, wiernych, kościoła i samego boga! Ta nachalna „obrona” boga przez kler, jako żywo przypomina sytuację adekwatną do ich zachowania. Często zdarza się, że w pośpiechu nie wytrzemy dobrze tam gdzie powinniśmy wytrzeć i majtki trzeba uprać. I natychmiast, ekskrement zabiera głos, staje się integralną częścią majtek, domaga się zostawienia majtek w spokoju, żadnego prania! Dokładnie tak zachowuje się kler, jak ekskrement, który sam siebie uznał za część majtek, jakakolwiek próba usunięcia ekskrementu z majtek, jest powodem do wrzasku ekskrementu, że to atak na całość majtek! Tak obrazowo wygląda zachowanie kleru. I nikt nie przekona mnie że jest inaczej! Kler to śmierdzący ekskrement, który trzeba oddzielić od boga, ponieważ on nie ma nic wspólnego z bogiem, to tylko ohydny śmierdzący ekskrement!
 • nsz-towiec 26.03.12, 00:59
  Twój język jest smierdzącym ekstrementem . Kto cię wychował ? ?
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.12, 01:06
  Zapewniam, że na pewno z katakumb kościelnych nie wyszedł, czego nie można powiedzieć o tobie. Nawet bez sięgania do do rozbioru składni wypowiedzi wcale nie trudno zauważyć, że swojej edukacji na szkółce niedzielnej na pewno nie zakończył
 • Gość: wujek_dobra_rada IP: *.revip2.asianet.co.th 26.03.12, 15:08
  bo pozostanie ci tylko jedna komórka odpowiedzialna za wydalanie.
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:30
  Nollet to Świadek Jehowy
 • Gość: mk IP: *.ip.netia.com.pl 28.03.12, 01:58
  A w jakim kolorze lubują się Świadkowie Jehowy, na prawdę nie wiem. Mimo wszystko wydaje mi się być daleki od wizji czarnych katakumb. W każdym bądź razie przynajmniej w niektórych znanych mi z dyskusji z nimi założeniach znacznie odbiegają od katolickiej cywilizacji .śmierci. Być może mylę się w swych wrażeniach i ocenie różnych odchyleń tej samej religii, ale głos w tej sprawie zabiera tylu "fachowców" od życia pozagrobowego, to może wyprowadza mnie z błędu :)
 • Gość: do tego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 11:00
  tak mylisz się, ale się ucz.
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.12, 08:44
  forum.gazeta.pl/forum/w,64,25221000,25221000,EMERYTURY_DLA_KSIEZY_KATECHETOW.html
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.12, 21:26
  Jeżeli ta forma komunikacji językowej ma być świadectwem dla tych, którzy zdobyli się na wychowanie takiego owocu, to niestety zmuszony jestem poszerzyć dotychczasową gamę szarości w kierunku znacznej rozbudowy odcieni czarnego.
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 18:16
  Mówiłeś Świadku Jehowy, że jesteś emerytą i humanistą, gdzie Twój humanizm, chyba za dużo leżajskiego piwa łyknąłęś i ubliżasz innym
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 18:25
  Ile piw dostałeś w Leżajsku jako dyżurny emeryta i humanista, że tak wiele złości w Tobie?
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 18:35
  Nollet to świadek Jehowy tylko bluzga myśląc, że jest na służbie, chociaż wczoraj był w Sali Królestwa w Gutkowie
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 06:52

  Czy Ty Nollecie nie potrzebujesz lekarza psychiatry. Na forum tej choroby się nie leczy. Ratuj duszę swoją. 70-lat to już się o Ciebie pytali. Komu służysz tą nienawiścią. Opamiętaj się. Wiek Cię zobowiązuje abyś nie gorszył innych. Przeglądnąłem Twoje publikacje! To niegodne człówieka. Niżej upaść już nie można. Współczuje i żal mi Ciebie. Co Ty zrobiłeś ze swoim człowieczeństwem! Opamiętaj się.
  Ty zabijasz Boga w swojej duszy. Popatrz co Ty na forum Gazety Wyborczej napisałeś. Jest tego mnóstwo! Nawróć się, ocknij się. Staniesz przed Bogiem na Sądzie i co powiesz!
 • edico 30.03.12, 15:52
  Rzeczywiście, upaść już niżej nie można. Ruszasz tępaku do wściekłego ataku na kogoś zupełnie nie znanego stojąc na gruncie "prawd" fałszowanej od dawien dawna mitologii właśnie dla indoktrynacji m.in. dla takiego wyprowadzonego w pole prostaka i trepa. Dla wielu chrześcijan (a więc także dla ciebie) oraz żydów oryginalny tekst biblijny w języku hebrajskim jest święty, niezmienny i niepodważalny. Z kolej dla ortodoksyjnych żydów dokładność w odczytaniu świętych pism jest tak istotna, że choćby najmniejsza zmiana w tekście Tory powoduje jej bezużyteczność. Tymczasem nie ulega żadnej wątpliwości, że tekst Starego Testamentu, stanowiący fundament chrześcijaństwa, judaizmu i islamu podlegał wielu zmianom i przeróbkom w ciągu swej historii, a jego przekaz był bardziej chaotyczny niż się dotychczas mogło wydawać. Księga Jeremiasza jest dziś o 1/7 dłuższa niż jej manuskrypt sprzed dwóch tysięcy lat znaleziony w zwojach znad Morza Martwego. Niektóre jej fragmenty odnoszące się np. do przepowiedni zniszczenia Świątyni Jerozolimskiej przez Babilończyków zostały dodane już po opisywanych w niej wydarzeniach. Wiarygodność w oryginalność tych tekstów jest więc "zerowa". Nie inaczej należy spoglądać i na Nowy Testament, gdzie wcale nie brakuje "korekt" tekstów apostolskich ale także ich wybiórczość już dawno została udowodniona. Daruj więc sobie tę całą prezentację braku wychowania i dowodów fatalnego wpływu religii na swoją konstrukcję psycho-fizyczną.

  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • Gość: do Edico IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 16:01
  Zapisz się na kurs wieczorowy biblijny w Gutkowie. Bo to o czym mówisz chyba nie wiesz o czym mówisz. Tohu-wawohu.Ucz się interlokutorze i jeszcze raz ucz się . Nie chodź tylko na wagary, bo znów Cię towarszysz zborowy zbije.
 • edico 30.03.12, 17:33
  Jeżeli całą swoją jaźń opierasz na kurniku w Kogutkowie, to rzeczywiście trudno się czegoś więcej spodziewać.

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: ren IP: *.vectro.com 30.03.12, 18:05
  musi mieć posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektualną. Niewielu z wierzących wie co to znaczy Kościół " katolicki ", większość nie rozumie pojęcia Maryja niepokalana, nie zna mitologicznej daty urodzin ich "zbawiciela" Jezusa .. Świadomość księży w nauczaniu dzieci religii dyskredytuje przekonywanie, że Bóg (czyli miłość ,mądrość...) podżegał do zabójstwa małego dziecka (bajka opisana w Księdze Rodzaju 22,1-19 historia ). Jak można żyć w tej sferze nieustannych urojeń?
 • Gość: do ren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 18:33
  A Ty chyba wprost ze szkolenia ideologicznego ciemnogrodu. Przypadkiem rozum otrzymałeś jak mawiał Einstein - wystarczyłaby Ci przedłożona kość ogonowa
 • Gość: ren IP: *.vectro.com 31.03.12, 16:57
  Właśnie wracam z rekolekcji, gdzie pouczający ubawił mnie po pachy swoją nie kompetencją w roztrząsanym temacie. Uważam, że proces ten zatacza coraz szersze kręgi sprowadzając cały ten nurt religijny na niebezpieczne tory manowców bez wyjścia.
 • Gość: do tego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.12, 11:03
  Rekolekcje to nie "ubaw", niemniej jednak wyszedłeś
 • Gość: ren IP: *.vectro.com 02.04.12, 11:18
  Lubię po prostu czasami sprawdzić jak i komu się wciska taki kit.
 • Gość: do rena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.12, 14:50
  a sam co robisz?
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.14, 00:09
  Gość portalu: ren napisał(a):

  > musi mieć posłusznych ignorantów, otumanionych dewotów oraz ciemnotę intelektua
  > lną. Niewielu z wierzących wie co to znaczy Kościół " katolicki ", większość ni
  > e rozumie pojęcia Maryja niepokalana, nie zna mitologicznej daty urodzin ich "z
  > bawiciela" Jezusa...

  Jest jeszcze gorzej. Sama religia nie zna tej daty urodzin. Porównanie zapisów biblijnych z przywoływanymi w nich faktami historycznymi daje z pełnym powodzeniem szansę datowania tych urodzin na przestrzeni siedmiu lat. W tym wszystkim jedno jest niezbicie pewne i można wyprowadzić to z biblii - Jezus na pewno nie urodził się 24 grudnia. W związku z tym można obchodzić te święta prawie przez cały oprócz właśnie tej daty :)
 • Gość: do Edico IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 18:23
  Edico aresztuję Cię i na nauki zapisuję. Rozwijasz się!
 • edico 07.04.12, 15:00
  Jak PiS dr G.??? :)
  Wiedz o tym, że mojej dniówki nie liczy się stawką bezrobotnego :))

  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • Gość: do noleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 16:04
  a wiesz co nollecie, że 42 lata wstecz na PRL spadł śnieg tak obfity, że parowozy zastąpić musiały konne powozy, by z pociągów w polach zatrzymanych wydobyć naród UWIĘZIONY.
 • Gość: do nollata IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 16:50
  Trąby powietrzne zdarzają się nie tylko na Ziemi, ale i na Marsie. Były już wcześniej obserwowane przez łaziki badające powierzchnię marsjańską. Tym razem sporą trąbę powietrzną sfotografował nollet krążący na orbicie Leżajska.
 • Gość: Piotr IP: *.mmpnet207.tnp.pl 25.03.12, 20:36
  "przyjazne rozumienie zasady rozdziału państwa od Kościoła" ????? dla kogo przyjazne????
 • Gość: parafianin IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 20:41
  "Metropolita warmiński przypomniał postawę kapłanów warmińskich w czasie wojny, gdy dzielili oni tragiczne losy swoich parafian."
  --> Po co szukać tak daleko i sięgać do II WŚ? Niech biskupi zadadzą sobie pytanie, dlaczego obecnie duchowieństwo w Polsce nie dzieli tragicznych losów swoich parafian, tylko opływa w luksusy, lexusy i złote klameczki? Demokracja jest świetna, przede wszystkim dla tych pasibrzuchów. Takie wypowiedzi kapłanów, to błazeństwo, które ich tylko pogrąża i ośmiesza. Ludzie nie są głupi i nie dadzą sobie wmawiać groźby piekła i ciągłego upominania podczas, gdy sami kapłani żyją rozpustnie i pysznią się na każdym kroku.
  Metropolicie warmińskiemu odpowiem, jako wierny katolik: Lekarzu! Ulecz samego siebie!
 • maura4 25.03.12, 20:56
  Nieprzychylni politycy i dziennikarze ? Trzeba się cieszyć. To jak za komuny. W komunie kościoły pękały ponoć w szwach. Pytanie, czy spoleczeństwo, szczególnie te młode jest dziś KK przychylne i będzie go bronić przed politykami, i dziennikarzami, zapełni kościoły.
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 22:09
  Zapełnią, ale rynek pracy na zachodzie. Tuzy polskiej kato-polityki zawodzą płaczem nad dzietnością kobiet w naszym kraju. Dzietność naszych polskich kobiet przebywających na emigracji jest obecnie przeszło dwukrotnie większa niż w kraju. Nawet w tej targanej kryzysem Grecji. Gdyby tego było mało, zapytajcie się tych rodzin, która z nich ma zamiar wracać do kraju. Odpowiedź wcale nie musi zdumiewać a raczej zmierzać w kierunku udzielenia odpowiedzi - Po co? Nie mam absolutnie żadnej wątpliwości, że mają rację. W sytuacji, w kraju gdzie ważą się losy egzystencji wielu rodzin najważniejszym tematem stają się nie te niby troskliwie hołubione rodziny a brzuchy i apetyty biskupów, tylko ludzie pokroju kecawy...
 • tapry 25.03.12, 21:51
  Czytam te wpisy i myślę, kto je pisze ?. Czy to Wy, ochrzczeni Polacy ?. Czy mówicie to otwartym tekstem swoim bliskim i znajomym? Czu "udzielacie" się na forach internetowych? Anonimowo. Bo tak łatwiej. Bez podania nazwiska i adresu. Można komuś naubliżać, wyzwać go od głupków i moherów. Jak to łatwo, prawda? Pomyślcie. Czy naprawdę chcecie Panią Grodzką w parlamencie? Czy takie dziwolągi mają decydować o przyszłości naszych dzieci?
 • Gość: kaz IP: *.ngm.net.pl 25.03.12, 22:27
  homoseksualistów, alkoholików - jawnie okrada biedny naród.
  Ogłupia społeczeństwo swoimi celebrami i ględzeniu o bogu i różnych pozbawionych sensu pierdołach tylko dla jednego - dla PIENIĘDZY, PIENIĘDZY, PIENIĘDZY /studnia bez dna/.
  Politycy-oszołomy ułatwiają ograbianie kraju przez swoje zacofanie, tępotę umysłową. Tak za pieniądze podatnika "budują przyszłość".
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 22:47
  Obawiam się, że ten post może być elementem twórczości badawczej jakiegoś doktoranta Wydziału Teologii olsztyńskiego UWM. Forma ujęcia tematu wypowiedzi nadzwyczaj współgra z prezentacją biskupich poglądów serwowanych nam na każdym kroku. Od lat nie mogę wyjść z ;podziwu, że w religii w której najważniejsze rolę ma odgrywać Bóg, coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać teologia grzechu aniołów.
 • Gość: do tego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 11:34
  nie obawiaj się nauki i poszukiwania prawdy.
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 22:34
  A z których konopi się wyrwałeś? Z tych ochrzczonych czy pokropionych? W tym kraju zawsze łatwiej było iść w tłumie moherowej procesji, niż wyrazić swoje wątpliwości czy własne odczucia. Zdobądź się na krytykę a nie krytykanctwo chowające się za nickiem, co niestety bardzo niezręcznie i kompromitująco zarzucasz innym.
  Podaj swoje nazwisko, adres, numer telefonu, NIP i PESEL i porozmawiamy na na innym poziomie. Bez głupków, moherów itp. W tej chwili zachowałe(a)ś się właśnie tak, jak to mają w zwyczaju - jak to było określone - głupki moherowe. Daruj sobie więc te kazuistyczne pouczania i uruchom szare komórki mózgowe. Do myślenia musisz jeszcze dorosnąć na zasadzie pokonania pewnego etapu ewolucji. Jak na razie jest to bariera nie do przeskoczenia nie tylko ze względów dziwolągów prezentowanej środowiskowej moralności, ale także z punktu widzenia etyki sprawiającej katastrofalne wrażenie. Nikt się ciebie nie pytał, czy abp Paetz ma prawo prezentować antypedifilskie lobby w Kościele - o ile takie w ogóle istnieje. Z wielką przykrością stwierdzam, że pojawia się następny reprezentant dyskusji religijnej funkcjonującej za przeproszeniem wokół dupy i jej zagrożeń. Mój mistrz ślusarstwa był mistrzem dobrze wykonanej roboty a nie pi...a od rzeczy. Takiej samej postawy wymagam od wszelkiej maści religiantów poświęconych, smażonych czy świątobliwie du...conych. Swoje teorie i pretensje sprawdźcie najpierw na samych sobie.
 • nollet 25.03.12, 22:37
  Zdecydowanie wiekszym dziwologiem od Grodzkiej jest pedofil w koloratce, który udaje boskiego namietsnika, który udaje , ze ma jakiś inny lepszy kontakt z bogiem. To załosny oszust i tylko oszust, nie mający z bogiem nic wspolnego. A co do dziwoląga Grodzkiej, to urodziła się kobieta w męskiej skórze, to defekt natury. Można również garbatego nazwać dziwolagiem, cham nie zna sie na tym, wiec dla niego tranwestyta, to zboczeniec i najlepiej go do gazu! Gdybyś miał coś takiego jak rozum, to zadał byś osbie pytanie, jaki był powod ,by w wieku 50 lat facet został kobietą! Każdy ma prawo do osobistego szczęscia, i Grodzka była kobietą od urodzenia w męskim ciele. Podziwiam jej odwagę, że zdecydowała sie na poprawienie natury. Niestety, Polska to motłoch, judzony przez swoich "wykształconych" pasterzy, dla których wszystko, co nie jest takie jak oni, to jest dziwolągiem! A co do nazwisk, to jest taka formuła, nic by to nei zmieniło, bo jak wytłumaczysz, ze jakakolwiek krytyka kleru, nie boga, kleru, natychmiast wywołuje reakcje kleru, kreują się na obrońcow boga! Kto im dał takei prawo. Można na was pluć, wy i tak do końca ociekajacy plwociną będziecie udawać boskich namiestników, lekki to chleb ukradziony beidnym i nie najmądrzejszym. Nikt boga nie obraża, bogu niepotrzebni obrońcy o moralnosci prostytutek i uczciwosci zlodziejów! Po co mu tacy obrońcy? Łatwiej jest "bronić" boga niż siebie, tym bardziej, ze te zarzuty są do bolu prawdziwe. Wasz naczelny pedofil jest w Meksyku i łobuz nie chciał sie spotkać z ofiarami pedofila, który jest jego podwładnym, i taki smieć udaje boskiego namiestnika, zastępcę Piotra na ziemi. Nie wyobrazam sobie, by Piotr był takim śmieciem jak wasz szef zwany papieżem .
 • edico 25.03.12, 23:14
  Bez sięgania w szczegóły, wystarczający obraz tradycji dziwnego dla Ciebie zagadnienia odsłania Księga Papieży Wydana w PALLOTTINUM w 1996 roku. Jestem osobiście przekonany, że gdyby Kościół nie zamiatał swojej historii pod dywan w skomplikowanych układach kontaktów Watykanu z naszymi zaborcami, nie było by ani klątw na Polskę i Polaków, nie było by Kościoła Unickiego i nie było by rzezi wołyńskiej. Od samego zarania zarówno wschodnia jak i zachodnie granice Polski zawsze rozgrywane były w granicach interesów i korzyści Watykanu. Polska była tylko rubieżą schizm chrześcijaństwa walczących o powiększenie stanu posiadania. Przecież Watykan do dnia dzisiejszego nie wywiązał się z zobowiązań danych królowi Polski za Odsiecz Wiedeńską. Władysław Warneńczyk miał zawarty pokój i rozejm z Turkami, który bezmyślnie zerwał na skutek nacisków i naiwnego zaufania do watykańskich pośredników "chrystusowego" interesu.

  Watykański kler, to jest skok na władzę i mamonę ograniczającą w swej pazerności każdy ruch, postęp i decyzje bez zgody kleru. To co zaprezentował nam nie tylko ostatnio Michalik ze swymi biskupami, jest bezsprzecznym zaprzeczeniem formuły chrześcijaństwa bez względu na logiczny czy religijny sposób podejścia do tego zagadnienia.
  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 17:52
  Czy w Leżajsku nie ma już co robić emeryt
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 18:21
  Panie emeryto i humanisto z Leżajska. Skąd w Tobie tyle szatanizmu i nienawisci do ludzi. Czyżby piwo leżajskie aż tak zmieniało mózg pijących?
 • Gość: do nolleta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 19:27
  Dlaczego chowasz się , a nie powiesz , że jsteś Świadkiem Jehowy i nienawidzisz , tych którzy inaczej wierzzą chhociaż w Tego Samego Boga Jahwe
 • Gość: mix IP: *.ip.netia.com.pl 28.03.12, 12:01
  No to dałeś(as) mu popalić. A teraz smaruj do garów, bo pan domu kipisz ci zrobi za oddawanie się nie temu, za co on płaci :)
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.14, 23:56
  12 IX w sprawie ukrywania księdza pedofila przed sądem w Kołobrzegu. Arcybiskup wrocławski stanie przed sądem jako świadek. Tego samego dnia sąd przesłuch również kardynała Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego. Czy w tzw. naszym "świeckim" państwie niezależne (hi) "Wiadomości" TVP1 poinfoirmują o tym telewidzów? A "Teleexpres" ?
 • ador43 26.03.12, 01:19
  tapry napisał:

  > Czytam te wpisy i myślę, kto je pisze ?. Czy to Wy, ochrzczeni Polacy ?. Czy mó
  > wicie to otwartym tekstem swoim bliskim i znajomym? Czu "udzielacie" się na for
  > ach internetowych? Anonimowo. Bo tak łatwiej. Bez podania nazwiska i adresu. Mo
  > żna komuś naubliżać, wyzwać go od głupków i moherów. Jak to łatwo, prawda? Pomy
  > ślcie. Czy naprawdę chcecie Panią Grodzką w parlamencie? Czy takie dziwolągi ma
  > ją decydować o przyszłości naszych dzieci?
  tapry nie pisz NASZYCH DZIECI przeciez jestes klecha.
 • Gość: bożena IP: 46.28.107.* 22.01.14, 14:44

  za judaszowe srebrniki plwają na najświętsze wartości narodu, w tym na krzyż stanowiący znak wiary każdego członka narodu
 • Gość: vwe IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.03.12, 22:20
  warmiak ! nic dodać, nic ująć !
 • Gość: gtx IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 22:44  Biskupi nigdy nie zrezygnowali i nie zrezygnują, ani z przywilejów, ani z ogłupiania mas, zawsze niemal będąc po stronie ciemnoty, od której zależy ich byt
 • Gość: vwe IP: *.olsztyn.vectranet.pl 25.03.12, 22:55
  tapry ! a zagrożenie dzieci zafundowane przez kościołowych """" przeszłe i przyszłe ????
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 25.03.12, 23:29
  Ojca dziecka z Elbląga czasie procesu o alimenty wysłano jako kapelana do Jugosławi, w związku z czym tego oskarżenia nie można było stwierdzić i potwierdzić na terenie jurysdykcji prawa krajowego. Czy ta nastoletnia dziewczyna wychowywana przez matkę bez należnych alimentów ma sobie wpisać w rubryce ojciec: KOŚĆIÓŁ?
 • Gość: nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 09:24
  Można wpisać "Strażnica" będzie można karmić innych tym co zawiera
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.14, 22:47
  Ale czego???
  Jest to zbyt ogólne określenie, pod którym mogą się kryć budynki, Oddziały Wojsk Ochrony Pogranicza, wzniesienia terenowe, organizacje w tym religijne itp. Przypisywanie im wszystkim ojcostwa jednego dziecka wydaje się zbyt daleko idącym nadużyciem w sytuacji, gdy celibatowy twórca tego nowego życia wskazywany jest co do tożsamości.
 • mark85 25.03.12, 23:59
  A musza byc przyjazni dla kosciola dzienikarze i politycy?Biskupi otworzczie oczy przewietrzcie swoje glowy...
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 26.03.12, 00:13
  Musieli by zejść na ziemię. Po latach żerowania na ludzkiej głupocie i naiwności spotkanie się z realiami życia jest klęska dla kierowanej przez nich wspólnoty mafijnie namaszczanych księży. Osobiście mogę uwierzyć w ich aktorstwo, ale nigdy z tym, że pogodzą się z faktami stawiającymi ich w świetle takim, na jaki zasłużyli. Jestem przekonany o tym, że tak samo, jak Rydzyk podrywał moherów w swoim czasie do marszu na Warszawę we własnym interesie, biskupi lada dzień sięgną też do tego samego elektoratu kryjąc się za jego plecami.
 • Gość: GiM IP: *.olsztyn.vectranet.pl 26.03.12, 00:15
  Tam nie ma co przewietrzać (poza kilkoma) - tam hula wiatr.
 • rockawy 26.03.12, 00:22
  No coz co by nie mowic komuna ludzi wyksztalcila i teraz zobaczyli kto zacz i trzezwo ocenili ze to nie pasterze a pastuchy i do tego zykle barachlo /zlodzieje,oszusci ,ku...arze,pedofile/
  Najwazniejsze ,ze moze byc juz tylko gorzej co napawa optymizmem.
  Uczciwie na te opinie zapracowali. Takie czasy. Nic za darmola.
 • nsz-towiec 26.03.12, 00:52
  Tak wykształciła , jak ciebie ,chamie . Zobacz jakiego języka używasz . Prostaku , "wyksztalcony" przez komunę .
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.12, 23:18
  To prawda, że wykształcenie w komunie nie jest w stanie nawet doścignąć moralnego wykształcenia uzyskanego w kościele. Świadczy o tym konsternacja w niemieckim Kościele katolickim. Papież mówi o ograniczaniu rozprzestrzeniania treści pornograficznych oraz erotycznych, gdy w tym samym czasie jedno z wydawnictw zarabia na erotyce. Firma należy do kościoła.
  gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/365997,kosciol-zarabia-na-porno-papiez-oburzony.html
 • privus 26.03.12, 01:02
  O ile wiem, komuna nie angażowała się w edukacją kościelną, a więc w swoich seminariach biskupi kształcili takich absolwentów, na jakich było ich stać. Resztę konfiguracji teologicznych niektórzy przerabiali w Watykanie. Doszukiwanie się innych przyczyn tego stanu rzeczy jest bardzo bliskie narzekaniu na wiosnę tylko dlatego, że jesienią pada deszcz. Czyli coś nawiązującego do przeszkody w odprawianiu pokazowego tańca przez osławioną baletnicę.

  --
  Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
 • Gość: do primitivusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.12, 16:56
  5 do 40 procent kleszczy jest zarażonych wirusem boreliozy. Nie można się przeciwko niej zaszczepić, bo szczepionka i tak po określonym czasie nie chroni już przed nową infekcją. Borelioza atakuje najczęściej system nerwowy. W latach 2004- 2010 odnotowano w Niemczech Wschodnich od 4 do 6 tys. przypadków zachorowań. Być może liczba ta była nawet wyższa, ponieważ boreliozę można zdiagnozować dopiero z dużym opóźnieniem.

 • ador43 26.03.12, 01:09
  Nie wszyscy sa wierzacymi a wiekszosc z nich ,niewierzacych ,jest obojetna ale krytyczna,wyraza poprostu swoje oburzenie na postepowanie kosciola katolickiego i tylko dlatego nazywacie ich antyklerykalami.Co ciekawe, jak krytykuje sie zydow to nazywa sie ich antysemitami,to podobienstwo wyrazania opini o nas ,myslacych,jest zastanawiajace.
 • edico 26.03.12, 01:22
  Milczenie olsztyńskich biskupów przyjmowałem dotychczas pozytywnie zakładając skromny intelektualny dystans do zachowań Episkopatu. Okazuje się jednak, że zew krwi i obrona podwórkowej bramki ma dla nich ponad biblijne wartości. Mogę tylko przytoczyć w tej sytuacji słowa z wiersza Juliusza Słowackiego wiele dające do myślenia "Dla mnie na zachodzie. Rozlałeś tęczę ... ", która niestety blaknie, jak płótno lniane wyłożone na porannej rosie.

  --
  Gdy zabraknie historii, zastępują ją bajki.
  (Charles-Louis de Secondat de Montesquieu)
 • Gość: A IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 09:07
  Ta mantra jest z epoki Oświecenia i rewolucji francuskiej.
  Zresztą co to za język komunikacji społecznej, zarówno tego postu, jak i innych.Czysty marksizm i leninizm, doktryna Gebelsa i Hitlera, żadnego personalizmu, godności człowieka, praw człowieka, kultury, to jeżyk niegodny człowieka rozumnego. To język chorych z urojenia czyli trzeba udać się do przychodni na Aleje Wojska Polskiego, tam leczą z intencją aby pomóc pacjentowi.
 • privus 27.03.12, 09:29
  Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, jakiego intelektualnego ojszczymurka może zrobić religia z człowieka, możesz służyć jako doborowe egzemplum tego zjawiska. Jak każdy posunięty religiant masz ten sam szczególny problem głoszenia twierdzeń, na które dowodów nawet sobie nie można wyobrazić.

  --
  Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
 • Gość: T IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 09:42
  A gdzie tu podmiot, a gdzie tu orzeczenie, co to za zdanie intersubiektywnie sensowne?
  Czyżby z broszury pierwszomajowej?
 • Gość: wujek_dobra_rada IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.12, 09:56
  Jeżeli zajmujesz się sferą religijnego pojmowania, to nie powinieneś mieć żadnych trudności z dochodzeniem do wniosku, że orzeczenie oparte jest tu na doświadczeniach wynikających z tworzenia katechizmu a podmiot zapewne zaczerpnięty został wprast z piso-moherowych transparentów z Budapesztu.
 • Gość: G IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 10:35
  Tu chodzi o semantykę zdania, a nie o pseudoedeologię rodem z religianctwa tow. Gomułki i szkoleń partyjnych PZPR. Wyjdź z hibernacji to już XXI wiek, nic Ci nie zaszkodzi, nie lękaj się, nie trzeba przez życie iść pochylonym .
 • edico 27.03.12, 13:18
  Przecież jest - jak wspominasz - XXI wiek i możesz na to wszystko popatrzeć i przemyśleć spokojnie bez wyraźnych swoich indoktrynalnych naleciałości przypisywanych komuś innemu. Nawet zwykłe użytkowanie rozumu posiada znacznie więcej walorów leczniczych, niż mantry odprawiane przez lata więcej mające wspólnego z ekstremizmem religijnym niż ludzkim umysłem mającym wpływ na udział w tworzeniu polityki i kultury opartej na nauce. Dałeś już popis swym możliwościom we wszystkich trzech powyższych postach, w których aż kipi blaskami jedynie słusznej racji we wszelkich kolorach przemocy, fałszu i kłamstwa tak chętnie wykorzystywanych przez religie tego świata. Na własne życzenie poluzowałeś sobie kontakt z tym światem, a zatem także wszelkie zdolności do dociekań pozbawionych wmawianego sobie altruizmu. Epidemia powtarzania mantry, że "prawda wyzwoli" nie na słowach polega, ale na uruchomieniu szarych komórek mózgowych, o ile jeszcze takie istnieją. Jesteś w swym zasklepionym jestestwie podobny do muzułmanów, którzy uważają, że Bóg przejawia duże zainteresowanie damską odzieżą. Niewiarygodny to pogląd prowadzący do zdumiewających skutków. Religijne zamieszki wywołane w Nigerii podczas konkursu Miss Świata 2002 pochłonęły ponad dwieście ofiar śmiertelnych, gdzie niewinni mężczyźni i kobiety zostali zmasakrowani maczetami lub spaleni jedynie żywcem dlatego, że trzeba było się pozbyć z tego miejsca kobiet w bikini. Czy aż tak daleko od tego odskoczyła religijna atmosfera w Polsce mimo niejednokrotnie prezentowanych pozorów znacznie większego ucywilizowania???
  Reakcja tuby kościelnej na podobne zjawiska nie wydaje się tego potwierdzać. A co gorsze, zamiłowanie księży nie tylko do kobiet do kobiet w bardziej naturalnym stroju, niż bikini jest jawnym przykładem uprawianej hipokryzji.
  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • Gość: do Edico IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 13:35
  Czy człowiek szerzący nienawiść na wszystkich forach "to samo" Edico może przypisywać sobie rozumność w tłumaczeniu problemów świata wychodząc z jedynie słusznego założenia walki klas? Mam wątpliwość. To ludzie , którzy przeszli do historii bez miłości do prawdy, tylko ideologii.
 • edico 27.03.12, 14:00
  Tak jak przypuszczałem, masz bardzo rozluźniony kontakt z rozumem a bezsprzecznym faktem jest Twój pierwszy post w tym wątku. Jeżeli chcesz wkraczać na tę swoją drogę miłości, to proponuję zacząć jej namiętny wywód od pontyfikatu papieża Aleksandra VI. Możesz zahaczyć po drodze o papieża Jana VIII (na wszelki wypadek, gdybyś miał niedosyt, dokonaj rozbioru gramatycznego obydwóch). A chyba najlepszym z nich w rankingu tej kategorii był papież Jan XXIII z domu Baldassare Cossa, który za młodu był korsarzem. Jeżeli masz w pobliżu jakąś zdrową betonową ścianę, to bez żadnej zwłoki skorzystaj z niej a jeżeli nie, to pilnie jej poszukaj. Zapewniam Cię, że będzie to miało bardzo korzystny wpływ na psychiczne samopoczucie się.

  --
  Gdy zabraknie historii, zastępują ją bajki.
  (Charles-Louis de Secondat de Montesquieu)
 • Gość: do Edico IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 14:20
  Boję się lektora jednej tylko książki. Gdzieś wyczytał o Janie XXIII, iż był korsarzem. Czy Ty aby nie opierasz się na lekturach Świadkach Jehowy? To nie o tego papieża chodzi, disce puer disce puer ja Cię uczyć każę
  Przyswój sobie inną mantrę, też rewolucji francuskiej: wolność, równość, braterstwo zamiast tej, którą cytujesz na różnych forach wciąż tę samą.Sięgaj rozumem tak daleka, jak rozum sięgnąć może ( M. Kopernik) w tłumaczeniu świata.
 • edico 27.03.12, 14:58
  Pirat-hedonista-cyreanejczyk-ateista na Stolicy Piotrowej!!! O ironio! O zgrozo! Taka jest niestety udokumentowana historia papieży. Zarówno prezentowana tu postawa jak i stawiane pytania jednoznacznie wskazują, że lata indoktrynacji skończyły się tym czym miały się skończyć. Kompletnym brakiem wiedzy o swej religii i zasługach ludzi, którzy ją tak znakomicie szerzyli na tym Tronie Piotrowym.

  Dla uzupełnienia mogę wspomnieć Ci o jeszcze jednym papieżu - postać o tyle nieszczęsna że nawet w zasadzie nie mógł być nazwany nawet mnichem. Jest nim Mikołaj V z domu Pietro Rainallucci. W 1310 roku porzucił żonę i dzieci, aby zostać franciszkańskim mnichem. Tuż po tym gdy został papieżem w 1328 r., odwiedziła Rzym stara kobieta, mówiąc że jest jego żoną! Już wtedy według prawa kanonicznego wynikał że jego tzw. posługa duchownego jest fikcją, bowiem uciekł od żony do klasztoru i nie otrzymał wcześniej na to jej zgody!
  Przez współczesnych przedstawiany był jako święty asceta, dążący do skrajnego ubóstwa (monistyczny spirytuał) lub jako hipokryta i człowiek o podwójnym obliczu. Zanim zaczniesz wskakiwać w szeregi wielce oburzonych obrońców watykańskich mitologii, zapoznaj się najpierw z tą mitologiczną prawdą, by Cię później nie zwalała z nóg. Tak jak już wcześniej wspominałem, wpajana ludziom konceptologia "Boga" i "Allacha" musi nieuchronnie pójść w ślady "Apolla" i "Balla". Czym wcześniej zaczniesz robić użytek z własnego rozumu, tym wcześniej uchronisz się od robienia z siebie jakiegoś podrabianego mitycznego Orfeusza.

  --
  Gdy zabraknie historii, zastępują ją bajki.
  (Charles-Louis de Secondat de Montesquieu)
 • Gość: Mendax IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.12, 17:59
  Dlaczego kłamiesz, sprawdź sobie chociażby w WIKIPEDII te swoje jehowickie mądrości jednej broszury.
 • Gość: mix IP: *.ip.netia.com.pl 28.03.12, 01:02
  By zarzucić komuś kłamstwo, trzeba mieć pełne płuca powietrza a nie chwytać go w bulgocącym szambie. Sprawdzaj sobie gdzie chcesz proboszczowski intelektualisto nie pomijając ksiąg parafialnych. Znajdziesz tylko potwierdzenie niewygodnych dla szarlanterii religijnej mych słów. Twój problem charakterystyczny dla zamkniętych w swych naiwnych ambicjach umysłów. Trzeba być "niezwykle zaawansownym intelektuaslmnie" by nie zauważyć, że znika z netu bardzo wiele informacji wszędzie tam, gdzie ta jedynie słuszna racja ma dostęp do swojej moherowej cenzury. Głupich i naiwnych w kościele uprawia się z praktycznych dla siebie względów zupełnie tak samo, jak to czynni się to w każdej zauroczonej egzorcyzmami religii. Wybacz, ale również ja nie mam zamiaru łamać rąk nad tym zjawiskiem. Bardziej mi bliska jest praktyka katolicka w tym wymiarze dywagacji. Po prostu trendy katolickiego wahabizmu mnie nie interesują, i o ile uprawiany jest we własnym gronie z daleka ode mnie. Nie mnie fałszywie uczono, że mam teoretycznie nastawiać drugi policzek. Mam zwyczaj regulować rachunki na bieżąco jako najbardziej skuteczna reakcja na wilczy prymitywizm i najczęściej prezentowane indoktrynalne chamstwo tego pokłosia.
 • Gość: do tego od wahha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.12, 16:26
  A czy Ty nie dokonujesz interpolacji z wahhabizmem? Czy wiesz co to jest. To nie tak jak pisze w Twoim kapowniku. Bądź kompetentny i po Gimnazjum pójdź do Liceum.
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.12, 21:13
  Tak adresujesz te swoje posty, że nie wiadomo ani o co ani o kogo ci chodzi. Rozumiem, że chcesz zaistnieć nie wiedząc jak i chcesz zwrócić na siebie uwagę formą wypowiedzi, którą trudno zaliczyć jest do kulturalnej wymiany poglądów. Nie mniej jednak ze swoimi odpałami religijnymi zwróć się do kogoś bardziej biegłego ode mnie, bo odnoszę wrażenie, że do mnie te słowa kierujesz. Ale skoro trącasz już fundamentalizmu religijnego, zapewne jesteś w stanie uzasadnić, czym się różni fundamentalizm islamski od fundamentalizmu katolickiego?
  Z chęcią czegoś posłucham od znawcy tak ważkiego przecież tematu :))
 • edico 28.03.12, 18:24
  Chcesz sprawdzić następnego papieża Mendexie w jego jedynej i najsłuszniejszej religii?
  Czy może święci bardziej Ci teraz leżą alumnie? :)

  Czego Was tam uczą, jak nawet historii swoich papieży nie znacie? A fe...

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: mk IP: *.ip.netia.com.pl 28.03.12, 18:47
  ... ale jeśli co nie daj Boże Pan Bóg jest to niech Was ręka boska broni. Pieprzysz koleś, jakbyś na szyszkę odwrotną stroną się nadział.
 • yadol 02.04.12, 23:49
  spoko onanisto, znam człowieka - on nie kłamie

  we związku z tem: skąd wzięło się twoje synku skoorwienie ?
  żona ci rogi rozłożyste zafundowała ?
  zdziwiony ?
  a my już dawno przypuszczaliśmy ...
 • Gość: do tego teroto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 08:44
  erotoman
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 24.04.12, 22:25
  A to ciekawe, kto tu jest erotomanem :)
  blattdorf.wordpress.com/2010/02/24/szesciu-najokropniejszych-papiezy/
 • Gość: do Warmiaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.12, 11:53
  Nie podszywaj się ani pod "dziennikarzy" ani pod "polityków" będą czytelnikiem "Strażnicy" i Jechowym. Przedstaw się mów zgodnie z prawdą. Nie manipolować! To sztuczka szatańska!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.