Dodaj do ulubionych

Dworzec Stare Miasto czy Zachodni. Która nazwa ...

14.09.12, 07:24
Co z tym Dworcem? Jego potencjał jest spory, ale trzeba to przemyśleć (m.in. realnie połączyć ze starym Miastem!) a nie tylko odmalować i zrobić okrągłe okna.
olsztynski.blogspot.com/2012/03/refresh-brzydoty-czy-planowanie.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: megowa IP: *.play-internet.pl 14.09.12, 07:57
  Na chwilę obecną ten dworzec ma ze starym miastem tyle wspólnego co pan Grzymowicz z realizowaniem idei "zielonego miasta" - betonową ścieżkę rowerową. Łuhu!
 • Gość: olo IP: *.uwm.edu.pl 14.09.12, 10:19
  A Dworzec Zachodni uruchomić na Dajtkach i zrobić jego połączenie z Kortowem. Wystarczy deptak i ścieżka rowerowa.
 • Gość: olsztyn kocham IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 11:27
  I domagam się wręcz połączenia szynobusami z Redykajn ( a może nawet bardziej do tyłu) przez Gutkowo Bałtycką, Zachodni (lub jak ktoś woli Śródmieście) Al. Wojska (koło tunelu) i aż do Głównego. Natychmiast.
 • Gość: oj oj IP: *.olsztyn.mm.pl 14.09.12, 11:39
  Jaki tam "Dworzec Stare Miasto"? Gdzie to stare miasto? Może jeszcze ktoś wymyśli "Olsztyn- Śródmieście"?
 • Gość: ak13 IP: *.satfilm.pl 14.09.12, 13:03
  Nazwa "Stare Miasto" sugeruje, że jest fragment tej okolicy a tak przynajmniej moim zdaniem nie jest. Żeby tak nazwać dworzec trzeba by go jakoś do owego starego miasta przybliżyć. Zrobić porządny deptak, ulice, zrewitalizować okolice. Potencjał na te zmiany jest ale jak zwykle w Olsztynie są dwa problemy których przeskoczyć się nie da: 1) pieniądze 2) brak człowieka który zrobiłby to z głową.
 • Gość: J.S. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 13:19
  Z Zachodniego bliżej do miejsca straceń (pobliska lokalizacja to jedna z hipotez) niż do zamku czy starego miasta, więc dlaczegóż by nie "Olsztyn-Rabenstein"
 • Gość: zamk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 15:50
  Eeee. To już lepiej "Olsztyn-Zamek". Już widzę te tłumy, którev będą tam wysiadać.
 • Gość: SNL-Author IP: *.xdsl.centertel.pl 14.09.12, 16:30
  Zrewitalizować okolicę i może być Olsztyn Stare Miasto. Nie ulega wątpliwości, że okolice dworca potrzebują zmian, choć mają ogromny potencjał.
 • Gość: Em IP: *.olsztyn.vectranet.pl 14.09.12, 19:23
  Bez sensu... nazw istnieje ponad 80 lat, a nazwa to tradycja miasta, która należy szanować. Poza tym nie jest to obszar Starego Miasta.
 • Gość: okoń IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.09.12, 23:48
  Zawsze można obok dworca zbudować drugą Starówkę. Przepraszam - trzecią. Druga będzie przy Knosały.
 • Gość: wixen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 21:10
  Nawet nie pomyśleli ile by ich nikomu niepotrzebny pomysł kosztował polskiego podatnika?! Po co wydawać publiczne pieniądze? Dla idei? Aby partyjny kolejny kogut mógł się wypromować?
 • o0gurek 15.09.12, 00:21
  Cel musi być inny. Na zmianie nazwy dworca nie wypromuje się nawet ten gość z młodzieżówki po.
 • Gość: Stow.Wizja Lokalna IP: *.xdsl.centertel.pl 15.09.12, 00:52
  Ze zmianą nazwy można poczekać do momentu remontu samego dworca i aktualizacji rozkładu jazdy PKP. Pomysł w tym względzie jest więc w zasadzie bezkosztowy. Poza tym sama zmiana nazwy jest jedynie elementem koncpecji na którą składa się m.in. utworzenie połączenia autobusowego z miastem, parking, elektroniczna informacja turystyczna, informacja pasażerska, punkt roweru miejskiego i wiele innych. Pozdrawiamy!
 • Gość: franciszek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.12, 19:02

  po co zmieniać coś, czego nie trzeba zmieniać?
 • Gość: mieszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 23:59
  A czemu tylko w okolicy dworca?
  Pomysłodawcy są odrobinę niekonsekwentni. Skoro uważają, że dworzec powinien się kojarzyć, to powinni zapytać się tych których to dotyczy. Pytając użytkowników dworca zaprzeczają swoim własnym założeniom.

  Wspólna przestrzeń dotyczy kształtowania przestrzeni. Jaki związek ma kształtowanie przestrzeni ze zmianą nazwy dworca?
  Doskonale zmanipulowane lemingi z młodych demokratów uważają że zmiana nazwy zmieni otoczenie?

  Wspólna przestrzeń

 • Gość: Stow.Wizja Lokalna IP: *.xdsl.centertel.pl 15.09.12, 01:02
  Jakbyś 'kolego' czytał uważnie dowiedziałbyś się, że dzisiaj przeprowadzaliśmy badania opinii społecznej. Jeżeli chcesz poznać całą koncepcję zapraszmy na www.wizjalokalna.org.pl . Zapewniamy, że na podstawie treści strony i artykułów znajdziesz związek z zadaniem "Wspólna przestrzeń", o ile oczywiście tam zajrzysz i przeczytasz ze zrozumieniem ;-)
 • Gość: mieszkaniec IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.12, 07:56
  Drodzy bardzo Młodzi i niekoniecznie Demokraci.
  Adres strony prowadzi do profilu na facebooku. Przeczytałem ze zrozumieniem kilka ostatnich obrazków i nie znalazłem tam nic na temat związku rzekomo "bezkosztowej" (w moim odczuciu bezsensownej) zmiany nazwy dworca z zadaniem Wspólna Przestrzeń.

  Kiedy przeprowadzaliście badania opinii przed ustaleniem swojej koncepcji utworzenia połączenia autobusowego z miastem (które będzie od strony Artyleryjskiej), parkinu, elektronicznej informacji turystycznej, informacji pasażerskiej, punktu roweru miejskiego i całej reszty? Mieszkam niedaleko i nie przypominam sobie żadnych spotkań.
  Z tego co można przeczytać, planujecie jakieś konsultacje w październiku. To znaczy co? Odbędą się konsultacje nad gotowym projektem? Fajne. Takie olsztyńskie...
 • Gość: Stow.Wizja Lokalna IP: *.xdsl.centertel.pl 15.09.12, 11:37
  Po pierwsze, propozycję opracowaliśmy, uzupełniliśmy o uwagi Koła Inżynierii Drogowej i Kolejowej PG i przedstawimy na zapowiedzianych konsultacjach jako głos w dyskusji. Jeden z wielu. Po drugie, badania opinii społecznej nie odbywają się nad projektem, tylko w sprawie. Zbieramy propozyje i opinie mieszkańców na temat dworca i jego okolic. Po trzecie, połączenie autobusowe planowane jest nie od strony ul. Artyleryjskiej ale miasta. Po czwarte, zamiast pisać nieprawdę, zbierz w sobie minimum odwagi i przyjdź na spotkanie. Będziesz miał wtedy okazję z imienia i nazwiska zabrać głos w dyskusji, a także zgłosić swoje uwagi że nie realizujemy założeń projektu bezpośrednio organizatorom "Masz głos, masz wybór". Popracuj jednak nad formą wypowiedzi i używaniem argumentów ad personam, gdyż to co Ci łatwo przychodzi na interenetowym forum, w dyskusji na żywo odebrane zostanie jako przejaw prostactwa..
 • o0gurek 15.09.12, 14:50
  Gość portalu: Stow.Wizja Lokalna napisał(a):
  > Zbieramy propozyje i opinie mieszkańców na temat dworca i jego okolic.

  A gdzie zbieracie te propozycje i opinie????
 • Gość: Stow.Wizja Lokalna IP: *.xdsl.centertel.pl 15.09.12, 16:41
  Zależy nam opiniach osób, które z tego dworca korzystają i mogą nam powiedzieć czego brakuje zarówno na stacji, jak i w jej okolicach. Drugą grupą są przyjezdni. Ankietujemy więc głównie w okolicach dworca.
 • Gość: TTL IP: *.dynamic.mm.pl 15.09.12, 00:33
  A ja proponuję www.fotoperspektywy.blogspot.com/2012/09/pieninskie-zamglenia.html
 • Gość: vato IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.09.12, 11:16
  Spoko inicjatywa, na pewno nie zaszkodzi a na pewno może pomóc miastu jeśli podróżujący będą częściej odwiedzać starówkę. To może ożywić tę martwą część Olsztyna jaką jest Dworzec Zachodni gdzie brakuje punktów gastronomicznych a nawet kiosku.
 • Gość: pasażerka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.12, 20:37

  nie zmieniać nazwy, niech będzie olsztyn zachodni

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka