Dodaj do ulubionych

Obraza uczuć religijnych

29.10.12, 22:27
chadza sobie w tym kraju różnymi drogami. Ciekawe stanowisko zajmuje Stowarzyszenie Solidarni 2010 wzywając prezydenta Bronisława Komorowskiego, by zabrał głos w sprawie "satanistycznych zachowań" Adama "Nergala" Darskiego oraz zwolnił ministra Sławomira Nowaka, która nazwał kontrowersyjnego muzyka "swoim ziomalem".
Oberwało się oberwało się Adamowi "Nergalowi" Darskiemu także od Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży: - "Udział Darskiego w programie skierowanym głównie do dzieci i młodzieży rani nasze uczucia religijne". Stowarzyszenie KSM ma oddziały we wszystkich polskich diecezjach i zrzesza około 25 tysięcy osób (pod warunkiem, że ta statystyka jest bardziej wiarygodna, jak Glempa) w wieku od 14-30 lat.
Ks. Adam Boniecki mimo krytyki i napomnień ze strony Ordynariusza włocławskiego, bpa Wiesława Meringa, w dalszym ciągu broni Nergala: - Facet przebrany w straszliwą maskę, w dymach, w straszliwej muzyce, w metalu, jest postacią z jasełek, a nie szatanem, o którym mówi Ewangelia - powiedział na antenie TOK FM. PiS nie był by PiS-em, gdyby nie domagał się od TVP zerwania współpracy z tym wokalistą. KRRiT broni Nergala stwierdzając, że. "Nie zasłużył na batożenie różańcem". Do nergalowej wojny włącza się Rydzyk głosząc: "sataniści są wysoko - wiem o takich przypadkach". Do porzucenia bierności oraz czynnego przeciwstawiania się złu wezwał ordynariusz sosnowiecki, bp Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki księży tej diecezji do sanktuarium w Czernej w Małopolsce. Zaprotestował też przeciwko "słynnemu skandaliście" abp Głódź. "Chcę oddać szpik dla Nergala" - wiadomości tej treści jeszcze nie tak dawno zapychały skrznki Fundacji "Krwinka" - po dramatycznym apelu Dody o pomoc dla partnera, liczba dawców szpiku wzrosła o jedną czwartą. W Silesia City Center w Katowicach odbyła się wielka zbiórka krwi, organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Towarzyszła jej będzie akcja rejestracji chętnych do oddania szpiku kostnego dla Nergala.
Tę organizowaną od lat nagonkę Nergal podsumował: wybaczam biskupom, nie wiedzą co czynią. Swoją drogą ksiadz katolicki może innych wyzywac od sekcierzy, szatanów, pogan,
i .... zarazem krzyczec o obrazie swoich uczuc religijnych. A co z obrazą uczuć religijnych.
wszystkich obrażanych protestantów, prawosławnych, muzułmanów, żydów, buddystów, hinduistów, czy innych wyznań nazywane przez kościół rzymskokatolicki "sektami", satanistami...

Stawiam w tej sytuacji konkretne pytanie, czy biblia jest lub może być przedmiotem kultu??? Krzyż - tak (chociaż stanowisko Episkopatu w sprawie krzyża na Krakowskim przedmieściu wydaje się w tej sprawie nakazywać co najmniej pewne zwątpienie), kościół też ma prawo do takiego szacunku, jaki sobie wypracował - ale Biblia??? Ta Biblia, którą Watkan rzucał przez wieki na stosy???!!!

--
Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
Edytor zaawansowany
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.12, 13:36
  Liczy się przecież tylko moje lub nasze. A resztę przecież można walcem Kalego...
 • Gość: hd IP: *.lokoz.com 31.10.12, 14:00
  ciekawe, ilu z tych protestujących w ogóle czytało biblię
 • edico 31.10.12, 14:09
  Czytało to zbyt mocno powiedziane. Obawiam się, że znajomości Biblii wśród katolików ogranicza się do znajomości ze słuchu i jej interpretacji z ambony. Hasło "wiedz w co wierzysz" nie jest tym, co katolicy lubią najbardziej. Stąd też występują tego rodzaju paradoksalne dysonanse.

  --
  To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubóstwa.
  (Montesquieu)
 • Gość: /// IP: *.adsl.inetia.pl 31.10.12, 20:31
  Biblia ?? Wspaniała książka. Po jej dokładnej analizie raz na zawsze odszedłem z firmy pod tytułem KOŚCIÓŁ RZYMSKO KATOLICKI !!!!

  Polecam biblię wszystkim ludziom ....
 • edico 01.11.12, 00:33
  Zdecydowanie przychylam się do tej zachęty sugerując jednocześnie zapoznanie się z nię a nie tylko przeczytanie. Warto także na tym tle poznć mitologię myślę między innymi dlatego, że ukształtowała kulturę i literaturę śródziemnomorską. Warto jest także poznać mitologię słowiańską i dawne zwyczaje przyjęte przez polski Kosciół katolicki. jakodzisiejsze święta.

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • Gość: Migo IP: *.olsztyn.vectranet.pl 01.11.12, 00:35
  Biblię - jako biblię , a nie biblię rydzyka (pisownia celowa).
 • Gość: mk IP: *.adsl.inetia.pl 01.11.12, 01:55
  Rydzyk jest "kształcuny" na wartościach biblii i daje o tym znać :)
 • Gość: Teodor IP: *.dynamic.lte.plus.pl 14.02.13, 09:14
  wirtualnapolonia.com/2013/02/12/katolickie-suki-zydzi-wulgarnie-obrazaja-siostry-radwanskie/
 • Gość: Greg IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.02.13, 09:46
  A byłeś tam i słyszałeś - czy tylko powtarzasz za "niezależną" - od rozumu oczywiscie ?.
 • Gość: Bartek IP: *.dynamic.lte.plus.pl 14.02.13, 21:05
  nczas.com/publicystyka/sommer-pawlow-bylby-dumny-z-fibaka/
 • edico 15.02.13, 14:36
  Są wcale nie mniej ciekawe wzorce do zadumy.
  Papież Aleksander rządził bardzo krotko. Rzymscy biskupi nienawidzili człowieka porządnego i dlatego tez kardynał Baltazar Cossa sprzątnął go ze świata za pomocą trucizny. Kardynał Cossa zajął miejsce swej ofiary i został papieżem, zapisanym jako Jan XXIII. Bonifacy IX umarł w roku 1404, a jego następca był Grzegorz XII, 1406-1415. W tym samym czasie na tronie papieskim w Awinionie zasiadał Benedykt XIII, który sprawował swój urząd do roku 1423. Oprócz niego ogłosił się w Awinionie papieżem, jak powyżej wspomniano, truciciel Cossa, który swego czasu był korsarzem, czyli zwykłym rabusiem morskim.
  Gdyby tego było mało, to:
  - Benedykt IX sprzedał swój urząd za 1000szt srebra i o mało co zasiadł by 3 krotnie na tronie
  - ŚW Hormizdas był żonaty i miał potomka który sam wstąpił na tron papieski
  - Paweł II i Sykstus IV Leon X , Juliusz II , mieli męskich kochanków
  - Jan XI miał 18 lat gdy objął urząd a pałac papieski zamienił się w burdel

  - ...

  Wiecej: www.eioba.pl/a/2roe/papieze-czesc-xiv#ixzz2KyTk3Dz1

  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • Gość: Marek IP: *.dynamic.lte.plus.pl 30.03.13, 07:31
  www.ppr.pl/artykul-calun-turynski-na-zywo-ale-nie-w-tvp-175489.php
 • Gość: mix IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.13, 21:27
  A masz może jeszcze w ofercie kopytko z osiołka, na którym odbyła się ucieczka do Egiptu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka