Dodaj do ulubionych

Obchody 3 rocznicy Smoleńska

29.03.13, 17:35
Organizatorzy: Zarząd Okręgowy Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej, Stowarzyszenie Pro Patria, Stowarzyszenie Święta Warmia, Klub Gazety Polskiej


7 kwietnia ( niedziela )

godz. 11.00 – Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego ks. abpa Wojciecha Ziemby Bazylika Katedralna św. Jakuba
godz. 12. 00 – Przemarsz z katedry na Plac Solidarności
godz. 12.20 - Uroczysty Apel Pamięci Poległych10 kwietnia ( środa )


godz. 18.00 – comiesięczna Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej Kościół p.w. NSPJ

godz. 19.00 – KONCERT POLSKI
Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej im. F.Chopina

W programie: utwory fortepianowe Fryderyka Chopina i Witolda Lutosławskiego w wykonaniu uczniów PSM z klasy prof. Marzenki Bieńkuńskiej, Chór Bel Canto pod dyrekcją prof. Jana Połowianiuka w repertuarze pieśni patriotycznych. Koncert poprowadzi oraz przedstawi fragmenty tekstów poległych w katastrofie wybitnych postac
Obserwuj wątek
   • Gość: ku pamięci organizatorzy IP: *.olsztyn.mm.pl 29.03.13, 20:28
    Warszawa 5.03.2010 r.

    Pan
    Bronisław Komorowski
    Marszałek Sejmu
    Rzeczypospolitej Polskiej

    z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10 kwiehtnia 2010 r. w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego.
    Obok Pana Prezydenta, w skład delegacji wchodzą przedstawiciele Rodzin Katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta.
    Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuję udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli Parlamentu, po trzech z każdego klubu.
    W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.

    / - /
    Władysław Stasiak
    Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
    • antymenel.1 Re: organizatorzy 29.03.13, 21:17
     Coś pięknego!
     Czy obecność olsztyńskiego przestępcy drogowego w barwach PiS jest przewidziana?W końcu ma powody do gorliwych modłów.

     --
     Olsztyn pilnie potrzebuje zmian.Grzymowicz musi odejść.Gustek też.
      • antymenel.1 Re: organizatorzy 30.03.13, 08:59
       Z jednego prostego powodu:nie ma kwalifikacji na prezydenta czego najlepszym dowodem jest jego dotychczasowa działalność-zero sukcesów.Za co się weźmie to spieprzy.
       --
       Olsztyn pilnie potrzebuje zmian.Grzymowicz musi odejść.Gustek też.
       • n4eu Re: organizatorzy 30.03.13, 11:30
        Antymenel jako "inteligent z wielkich miast" kompletnie nie rozumie ze wymiana czlowieka niewiele zmieni gdy chory jest system.
        To tak jak z samochodem. Jak jest to zdezelowany wrak to zaden Kubica nie pomoze. Pomijam juz fakt ze generalnie w polityce takich ludzi jak Kubica nie ma sa w wiekszosci tylko parszywe swinie z napisem pasozyt wyrytym na czole.
        Ta oczywistosc do Antymenela nigdy nie dotrze i bedzie zyjl sobie polmozg w przekonaniu ze wystarczy zmienic Grzymowicza a cos sie zmieni.
        Jak to mawial klasyk wymiana swin nic nie da trzeba zlikwidowac koryto.
       • Gość: ol Re: organizatorzy IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.13, 09:42
        Drętwe jest to twoje wyjaśnienie. Nic z niego nie wynika. Mogę się jedynie domyślać, że sam chcesz objąć ten fotel, choć twoje wyjaśnienia nie predestynują cię do takich stanowisk. Jesteś cienki Bolek. Przynajmniej za takiego się przedstawiasz.
        • Gość: mix Re: organizatorzy Smoleńska? IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.13, 22:16
         fotoforum.gazeta.pl/photo/9/xf/le/ycbf/cFPw5I7Oi2RbMqXniX.jpg
         Najwyzszy czas dać spokój tym bredniom bredniom smoleńskim i nie robić farsy z tragedii.
         Wystarczy w sposób normalny wspomnieć, zapalić znicze na Powązkach. Tym bardziej, że Maciarewicz z całego swojego trzyletniego humbuku niczego nie udowodnił poza własnym pieniactwem. Myślę, że znakomita większość społeczeństwa jest już znużona i zanudzona tą uprawianą smoleńską paranoją.
   • ostrogotek Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska 30.03.13, 17:09
    Gość portalu: Migo napisał(a):

    > To oni aż cztery dni się rozbijali ????. Myślałem , że pierdut i ni ma , a to a
    > ż 4 dni - no patrz pan...

    No przeciez dobijali ranych, i tych co uciekali do lasu. Tam ponoć Antek twoerdzi. No i trzy wybuchy nie od razu było. Po jednym na jeden dzień wypada.
    • n4eu Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska 31.03.13, 07:18
     to moze tepogotek powie nam jaka.byla bezposrednia przyczyna katastrofy? nie powie bo.pomimo rzetelnego.sledztwa (haha) nikt nic nie wie. jedyne.co.wiec zostalo tepogotkowi to "inteligentne" twierdzenie ze zgineli bo wylecieli albo spadli bo sie znizyli:-))))
     Trudno.sie wiec dziwic ze mohery dorabiaja ideologie skoro zrobiono sobie z nas Polakow totalne jaja przy tym "rzetelnym" dochodzeniu.
     • Gość: Migo Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska IP: *.olsztyn.vectranet.pl 01.04.13, 08:33
      Odpowiem Ci może ja:
      Ostatnim stadium debilizmu był wylot w takich warunkach , no ale jakże tu nie lecieć - jak tam telewizja , radio , prasa - trzeba się pokazać , rozpocząć kampanię prezydencką - bo poparcie poniżej 10 % . Niestety nie było czasu na lotnisko zapasowe - no bo najwyższy dotarłby już po uroczystościach - i dopiero byłby wstyd.
      Twierdzenie kretynów teraz - że to Kancelaria Premiera organizowała wylot w obliczu :
      "
      Warszawa 5.03.2010 r.

      Pan
      Bronisław Komorowski
      Marszałek Sejmu
      Rzeczypospolitej Polskiej

      z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10 kwiehtnia 2010 r. w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego.
      Obok Pana Prezydenta, w skład delegacji wchodzą przedstawiciele Rodzin Katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta.
      Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuję udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli Parlamentu, po trzech z każdego klubu.
      W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.

      / - /
      Władysław Stasiak
      Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego "
      To po prostu nie mieści się w głowie - no ale nadprezesjaśniepan powiedział - i trzeba tą mantrę powtarzać. Ale te pomówienia nie staną się prawdą. Nadprezesjaśniepan widzi , że mu "władza się oddala" - więc próbuje za pomocą Solidarności zaistnieć na ulicach - niestety ta "podpałka" nie zadziała.
      Jeżeli jeszcze Twoja komórka (ta "szara") nie zadziałała - to zgłoś się albo na Wojska Polskiego - albo w inne równie podobne miejsce. Medycyna czasami działa cuda - ale niestety czasmi jest bezradna. Dowiedz się jaki jest Twój przypadek.
      Spieszę Ci rówież donieść - że katastrofa Concord-a została wyjaśniona po 8 latach.
      • n4eu Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska 02.04.13, 10:35
       Szefunciu ale nie odpowiedziales. Nie podales jaka jest bezposrednia przyczyna katastrofy.
       Wypisales tylko kolejne pie...czki ze nie powinni wyleciec bo mgla albo kto to organizowal.
       Malo tego sam posrednio przyznales mi racje ze nikt nie wie jaka byla przyczyna wypadku i sugerujesz ze trzeba na to czekac lata. (patrz ww. 8 lat )
       W takim razie sam przyznajesz ze raport MAK jest niewiarygodny. A skoro tak sila rzeczy zgadzasz sie z glowna teza "oszoloma" Maciarewicza ktory twierdzil od bardzo dawna ze ruskie sobie zrobili jaja nie sledztwo.
       I jak te "jaja" pogodzic z faktem ze w Smolensku zginela gora naszej armii?
       Glaby w stylu ostrogotka smiac sie moge ludziom myslacym do smiechu nie jest bo cala sytuacja pokazuje beznadziejna slabosc naszego panstwa pod rzadami postkomunistycznych sitw.

       • Gość: Greg Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.04.13, 11:18
        "Migo" - Ci zapodał i to w sposób bardzo dokładny co i jak
        ".......Niestety nie było czasu na lotnisko zapasowe - no bo najwyższy dotarłby już po uroczystościach - i dopiero byłby wstyd. ....."
        A więc jeżeli jeszcze świadomość poświąteczną nasz nietęgą - to mówię Ci - że tylko IDIOTA mógł podjąć próbę lądowania w takich warunkach. Po prostu PILOT nie "miał jaj" - i nie powiedział do najwyższego - spier..laj - co zrobił inny pilot w locie do Tbilisi. Gdyby tamten pilot nie miał jaj - nie byłoby problemu smoleńskiego - tylko Tbilisiański. A tą "górę armii" to niestety ale "najważniejszy" zagonił do samolotu. Jakoś nie słyszałem - aby Premier Tusk organizował łapanki i wsadzał ich do feralnego samolotu. Twierdzisz - że śledztwo MAK niewiarygodne - a Antkadwawybuchy wiarygodne ??. Przecież ten oszołom nawet TAM nie był !!!. Dlaczego spierd..ał po uroczystościach (uprzednio zjadłszy obiad) do Kraju - a nie zatroszczył się o dowody w sprawie ??. Miał przecież immunitet . No ale on już wiedział nie widząc niczego jak było.
        W/g mnie - masz moherowy berecik za mały o kilka numerów i dlatego ciągle uciska Ci mózg.
        W ostatniej kwestii się zgadzam - siła IV RP opierała się o pomówienia i nagonki. Na szczęście trwało to tylko - albo AŻ 2 lata. Strach pomyśleć co by było gdyby to była pełna kadencja. A tak po prostu nadprezesjaśniepan "wziął i się sam obalił".
       • antymenel.1 Re: Obchody 3 rocznicy Smoleńska 02.04.13, 14:21
        Nie mam najmniejszej wątpliwości,że przeszło milionowa armia uzbrojona w broń jądrową przestraszyła się 100 tysięcznej armii uzbrojonej w łuki i żeby nie dopuścić do wspólnej ofensywy na Moskwę z Gruzją(takie samo mocarstwo jak Polska) postanowili zlikwidować zwierzchnika sił zbrojnych i kilku generałów ktorzy jeszcze żadnej wojny nie wygrali.
        --
        Olsztyn pilnie potrzebuje zmian.Grzymowicz musi odejść.Gustek też.
     • Gość: hej hej Korea Północna rusza na Smoleńsk IP: *.olsztyn.mm.pl 05.04.13, 17:27
      Kecawo, dla ciebie piękna nowina! Korea Północna zamierza czcić 10 kwietnia!

      > Władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad w Pjongjangu o rozważenie możliwości ewakuacji pracowników, jeśli napięcie na półwyspie będzie eskalować. Prośbę skierowano m.in. do placówek Polski i Rosji. - Od 10 kwietnia nie będziemy w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na naszym terytorium - oświadczyły władze Północy.
    • Gość: mix Jaja sobie robisz? IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.13, 21:33
     A kto meldował Lechowi Kaczyńskiemu pełną gotowość samolotu, załogi i trasy do przelotu i lądowania w Smoleńsku? O ile wiem, to z PO nie miał nic wspólnego, w związku z czym cieszył się wyjątkowym zaufaniem u u tego prezydenta. Składał meldunek, czyli za wszystko wziął na siebie odpowiedzialność. Chyba że już wtedy na lotnisku w Warszawie zaczęła działać rozsiana przez Rosjan mgła smoleńska.
      • Gość: mix Zamiast wstydzić się za Smoleńsk, IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.13, 11:10
       robisz sobie jaja z jakiejś przypadkowej brzozy. Przy znanych praktykach Lecha Kaczyńskiego, jak nie była by to brzoza, to była by to palma. Wydaje się grube miliony na badania prokuratorskie na badania cudacznych komisji Macierewicza, jakby nie było wiadomo brak warunków do lotu nie wspominając już o lądowaniu, co było bezsprzecznym powodem tej katastrofy. Nie mam sentymentu do Rosji nie tylko ze względów historycznych. Popisowa antyrosyjska optyka przekracza tu już każde rozsądne granice dostępne dla każdego myślącego człowieka. Stąd też nieustanne przypominanie Smoleńska w kontekście Katynia z pominięciem milionów zgładzonych przez Niemców czy 200 tys. z rąk Ukraińców na Wołyniu. Katastrofa Smoleńska powinna być jak najszybciej zapomniana chociażby z tego względu, że cały ten propagandowy wypad zorganizowany był przez braci Kaczyńskich w ramach akcji przedwyborczej nie licząc się z nikim i niczym. To Kaczyńscy władowali na pokład samolotu tyle osób i tej prawdy żadne brzozy czy krzaki burzanu nie zasłonią bez względu na robione naiwnie zadymy. Kim trzeba być, by przez trzy lata bez przerwy uprawiać jazdę na trumnach dla zaspokojenia własnej chcicy dorwania się do władzy???!!! Nie tylko trumny tego już nie wytrzymają, ale także zwykła przyzwoitość wyborców!!! Tego możesz być pewien kaczy synu.
       • kecawa Re: Zamiast bredzić podaj ile cm? 06.04.13, 11:22
        Raz jeszcze proszę podaj ustalenia w kwestii owej pancernej brzozy - to ona wg Putina i Tuska spowodowała utratę skrzydła i katastrofę- podaj mi wysokości na której owe skrzydło zahaczyło ową mityczną brzozę- jeśli nie potrafisz to wybacz lecz wszystkie twoje tezy są g.... warte

        ps
        poprzednia wasza wersja była rozbudowana o pijanego generała, generała spierającego się przed wylotem z pilotami i o czterokrotne podchodzenie do lądowania ostala się Wam brzoza więc choć podaj wysokość na której została ścięta przez przelatujący samolot - zabrakło Wam centymetrów ?

  • ostrogotek Ci co przeżyli katastrofę 11.04.13, 16:43
   Są mocne dowody, że 3 osoby przeżyły katastrofę. Oczywiście, że przeżyli ! Ale jak dowiedzieli się, że nie dostaną odszkodowania to szybko umarli ! Inna wersja mówi, ze przeżyl prezydent i przedzierał się przez Azerbejdżan do Gruzji, tam się teraz ukrywa. A nie chce się ujawnić, zeby córka nie straciła 3 milionów odszkodowania. Te rewalacje już w kolejnym raporcie Maciarewicza.
   • n4eu Re: Ci co przeżyli katastrofę 11.04.13, 17:55
    Ja tam licze na rewelacje strony rosyjskiej. Nie moze byc przeciez tak ze jakies polskie szmaty rzucaja cien podejrzen na solidnych ruskich sledczych. Zastanawiam sie tylko kto tym razem bedzie pijany siedzial w kabinie pilotow. Kto wie moze tym razem wszyscy pasazerowie sie tam zmieszcza i beda wspolne wrzeszczec zeby ulegli lotnicy ladowali w totalnej mgle i koniecznie z zamknietymi oczyma. Wiadomo jak to durni polacy i ich ulanska fantazja.
    Kto wie moze tez da glos nasza prokuratura choc ta chyba zeby jak zwykle powiedziec ze w zasadzie za oknem jest snieg ale nie wiadomo czy to snieg. Wszak oczy mowia ze to snieg jednak bedziemy pewni dopiero za pol roku gdy prokuratorzy przeprowadza odpowiednie badania.
  • privus A co z tymi Gumisiami 29.01.15, 15:59
   co przeżyli katastrofę? Też będą uczestniczyć, czy jeszcze Maciarewicz do dnia dzisiejszego jeszcze ich nie znalazł?

   --
   Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka