Dodaj do ulubionych

Triumf mieszkańców. Budowa bloków nad Podkówką ...

18.06.13, 21:31
"Już stojące budynki przy jez. Podkówka niszczą unikalny wygląd tej okolicy"

Mojej ukochanej okolicy.
W latach 50-tych i 60-tych TAM zaczynaliśmy "sezon kąpielowy" wiosną, bo Kopytko najszybciej się nagrzewało. Latem TAM wylegiwaliśmy się na trawie, albo godzinami siedzieli w wodzie. Tam zimą rąbałem przerębel dla kumpla, który (wiele lat przed zjawiskiem "Morsów") założył się (o czekoladę), że wykapie się w przeręblu, choć do tej pory zaczynał tylko wiosną bez lodu - zresztą byłego Rektora jednej z olsztyńskich Uczelni.

Przestałem tam bywać, gdy pobudowała się tam stonka - ci, którzy teraz (zazdrośnie) protestują przeciw kolejnej stonce.
Obserwuj wątek
        • Gość: talika Re: Redykajny już dawno straciły potencjał. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.13, 22:34
          witam , nie rozumiem dlaczego blokowana jest inwestycja, ktos za ten teren zaplacil duze pieniadze i ma prawo sie budowac , ci co blokuja budowe powinni liczyc sie z tym, iz za jakis czas moze ktos zaczac budowe, to normalna kolej rzeczy, chca miec widoki to niech kupia dzialke lub dom 3 m od jeziora i pozamiatane, chyba ich na to nie stac..... zyjmy w przyjazni i nie stosujmy powiedzenia czlowiek czlowiekoowi wilkiem
          • Gość: allensteiner Re: Redykajny już dawno straciły potencjał. IP: *.olsztyn.vectranet.pl 18.06.13, 22:59
            Gość portalu: talika napisał(a): ktos za ten teren zaplacil duze pieniadze i ma prawo sie budowac

Gdyby Olsztyn miał urbanistów, gdyby istniał plan określający, co gdzie należy i warto budować, to nikt by nie przepłacał zamierzając budować supermarket tam, gdzie zaplanowano fabrykę, albo bloki mieszkalne tam, gdzie przewidziano park. Pieniądze dają prawo do robienia wszystkiego, co komu do łba strzeli? Zwłaszcza duże pieniądze?

Przyjdzie czas, że nie licząc się z kosztami zakupię dziesięć metrów kwadratowych placu przed ratuszem i postawię tam solidny, drewniany wychodek, taki jak to przed wojną minister Sławoj-Składkowski przykazał. I co ty na to, talika?
            • Gość: talika Re: Redykajny już dawno straciły potencjał. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 07:50
              kolego, ja nie rozumiem osob protestujacych, gdyz sa to osobniki ktore mieszkaja ...w blokach, nie sa to specjalisci ,czyli ci ktorzy posiadaja wiedze specjalna w jakiejs dziedzinie, tj. np. w zw. z ladem przestrzennym... wg mnie protestuja tylko i wyłacznie we wlasnym interesie i nie interesuje ich to jak ta okolica bedzie wygladala itd., martwia sie jedynie zaslonieciem widoku z okna... czyli oto Polska wlosnie zawiść, zazdrosć....
              • Gość: jasiek Re: Redykajny już dawno straciły potencjał. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 08:05
                Jak nie rozumiesz to i nie zrozumiesz.Nie jestem z bloków o których piszesz ale z trochę dalszej okolicy-ul.Liliowa.Jak kupowałem w wpb dom/mieszkanie to cały teren(o którym dzisiaj mowa łącznie z 3 już istniejącymi blokami) był przedstawiany przez dewelopera do zagospodarowania jako tereny zielone.Osobiście widziałem mapkę terenów rekreacyjnych.Jak się te obiecanki/cacanki skończyły to WSZYSCY widzą.Jestem pewien,że gdyby nie ta dezinformacja o terenach zielonych to nie kupiłbym tam lokum a poszukał spokojniejszej okolicy.
      • Gość: nauczyciel Re: Triumf mieszkańców. Budowa bloków nad Podkówk IP: 172.25.254.* 19.06.13, 07:23
        Ot maturzysta się znalazł:

► wrzeć

wrzeć
        Słownik ortograficzny języka polskiego
        (+b) G niewrąca, niewrącą, niewrące, niewrącego, niewrącej, niewrącemu, niewrący, niewrących, niewrącym, niewrącymi, wrąca, wrącą, wrące, wrącego, wrącej, wrącemu, wrący, wrących, wrącym, wrącymi
        J wrą, wrę, wrze, wrzecie, wrzemy, wrzesz
        e wrzano
        (+b) j niewrzenia, niewrzeniach, niewrzeniami, niewrzenie, niewrzeniem, niewrzeniom, niewrzeniu, niewrzeń, wrzenia, wrzeniach, wrzeniami, wrzenie, wrzeniem, wrzeniom, wrzeniu, wrzeń
        ~ niewrząca, niewrzącą, niewrzące, niewrzącego, niewrzącej, niewrzącemu, niewrzący, niewrzących, niewrzącym, niewrzącymi, wrąc, wre, wrzał, wrzała, wrzałaby, wrzałabym, wrzałabyś, wrzałam, wrzałaś, wrzałby, wrzałbym, wrzałbyś, wrzałem, wrzałeś, wrzało, wrzałoby, wrzały, wrzałyby, wrzałybyście, wrzałybyśmy, wrzałyście, wrzałyśmy, wrzą, wrząc, wrząca, wrzącą, wrzące, wrzącego, wrzącej, wrzącemu, wrzący, wrzących, wrzącym, wrzącymi, wrzeli, wrzeliby, wrzelibyście, wrzelibyśmy, wrzeliście, wrzeliśmy, wrzyj, wrzyjcie, wrzyjcież, wrzyjmy, wrzyjmyż, wrzyjże
        aktualizacja: scaevus, 2006-07-22
        znaczenie: info (1)

1. o cieczach: zmieniać swój stan skupienia w gazowy w odpowiedniej temperaturze; gotować się;
        2. kłębić, burzyć się;
        3. odczuwać gwałtowne uczucia, podniecać się, być wzburzonym;
        4. być pełnym zgiełku, kipieć, tętnić życiem

--------------------------------------------------------------------------------
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka