Dodaj do ulubionych

Rewolucja w Kortowie. Parkowanie może być płatne

05.07.13, 09:21
Widać tu spore problemy z logiką.
Po to otwiera się duże parkingi na uboczu Kortowa aby studenci mieli gdzie parkować i nie zastawiali chodników i skwerów.
Jeśli jednak na tych parkingach wprowadzimy opłaty to nie będzie żadnej zachęty aby z nich korzystać i wszystko zostanie po staremu!!!

To ja podpowiem jak załatwić problem:
1. Duże parkingi wokół Kortowa za darmo
2. Płatne parkowanie w centrum Kortowa
3. Sankcje władz uczelni w stosunku do pizzerii Ravioli, której kierowcy mają gdzieś zasady ruchu drogowego i dobrego wychowania i parkują jak chcą - a flota dostawcza to chyba 4 samochody, non stop zastawiające okolice skrzyżowania
4. Jeśli chodzi o niestosujących się do przepisów, przyznać się w końcu to swojej bezradności i skorzystać z pomocy policji
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ojoj IP: *.centertel.pl 05.07.13, 09:32
    Blogspot, podobasz mi sie...
  • Gość: giera IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.07.13, 10:07
    1. Kto i za co wybuduje duże "parkingi za darmo".
    2. Gdzie te parkingi ulokować - teren wokół Kortowa jest podmokły - taka inwestycja to krocie
    3. A dlaczego płatne w centrum Kortowa? i dla kogo? Nie każdy musi przecież wjeżdżać do centrum, można przejść się te kilkaset metrów. Bez jaj
    4. Fakt samochody ravioli ale także właściciel klubu pod stołówką i jego dostawcy powodują spore problemy.
    5. Kolejny fakt to interwencja policji - "mandaty" straży kortowskiej to tylko marnotrawstwo drzew ;) Aczkolwiek można się spodziewać (bo w tym kraju tak to się traktuje - patrz fotoradary), że taka interwencja będzie traktowana jako naruszenie swobody i wolności hehehehe
    6. Np. na SGGW (na Nowoursynowskiej, bo centrum wiadomo jak to wygląda) jest parking podziemny gdzie postój bodajże kosztuje 2 zł za kilka godzin i nikt nie płacze - kadra natomiast wjeżdża za darmo do centrum uczelni. Płatność rozwiązana jak w Alfie, wg mnie bardzo sprawny system, nigdy nie miałem z tym problemów.
  • Gość: Uwm IP: *.uwm.edu.pl 05.07.13, 11:16
    Pełna zgoda. Z pewnym uzupełnieniem.
    Straż kortowska powinna mieć możliwość wystawiania faktycznych mandatów (podobnie jak straż miejska) i nakładania autentycznych kar finansowych.
    Sytuacja na drodze prowadzącej od stołówki do przystani Kortowskiej wymaga natychmiastowego radykalnego działania: postawiono tam niegdyś żółte słupki (olsztyński standard w wydaniu UWM), by samochody nie wjeżdżały w zieleń i ustawiono znak zakazu parkowania (słusznie zresztą). Efekt jest taki, że samochody wzdłuż prawie całej długości drogi parkują na zakazie, ich kierowcy nie biorą w ogóle do bańki zakazu, miejsca na mijanie się pojazdów nie ma, kierujący klną na czym świat stoi a strażnicy kortowscy mają to w ..... . A mogliby przecież, Panie Kanclerzu, skasować całkiem przyzwoitą sumkę, niewątpliwie potrzebną dziś Uczelni. Może naprawdę jednak warto zainteresować tym policję, bo ktoś musi zrobić tu porządek!
  • Gość: Strasz IP: *.centertel.pl 05.07.13, 12:13
    Straż kortowska to niewiele może. Wobec bezsilności kanclerza mile widziana policja
  • olsztynski.blogspot.com 05.07.13, 14:27
    Gość portalu: giera napisał(a):

> 1. Kto i za co wybuduje duże "parkingi za darmo".
    ODP: UWM już buduje taki parking, to chyba o nim jest mowa.

> 2. Gdzie te parkingi ulokować - teren wokół Kortowa jest podmokły - taka inwest
    > ycja to krocie
    ODP: Zacznijmy od terenu po stadionie wojskowym - budowa trwa

> 3. A dlaczego płatne w centrum Kortowa? i dla kogo? Nie każdy musi przecież wje
    > żdżać do centrum, można przejść się te kilkaset metrów. Bez jaj
    ODP: Masz rację - jestem za tym aby do Kortowa zamknąć wjazd. Zostawić wybranym pracownikom

> 4. Fakt samochody ravioli ale także właściciel klubu pod stołówką i jego dosta
    > wcy powodują spore problemy.
    ODP: Dokładnie
    Skoro UWM wynajmuje tym osobom pomieszczenia to pomimo tego, że straż kortowska nic nie może to sama uczelnia powinna znaleźć mechanizmy dyscyplinujące

> 5. Kolejny fakt to interwencja policji - "mandaty" straży kortowskiej to tylko
    > marnotrawstwo drzew ;) Aczkolwiek można się spodziewać (bo w tym kraju tak to s
    > ię traktuje - patrz fotoradary), że taka interwencja będzie traktowana jako nar
    > uszenie swobody i wolności hehehehe
    ODP: I niech będzie. Mandat za łamanie prawa to mandat. Ponarzekają ale będą musieli się dostosować

> 6. Np. na SGGW (na Nowoursynowskiej, bo centrum wiadomo jak to wygląda) jest pa
    > rking podziemny gdzie postój bodajże kosztuje 2 zł za kilka godzin i nikt nie p
    > łacze - kadra natomiast wjeżdża za darmo do centrum uczelni. Płatność rozwiązan
    > a jak w Alfie, wg mnie bardzo sprawny system, nigdy nie miałem z tym problemów.

ODP - model SGGW wydaje się OK

--
    www.olsztynski.blogspot.com
    Czytając walczysz z betonem i zaściankowym myśleniem :)
  • Gość: Józef IP: *.205.52.103.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 05.07.13, 17:46
    > 6. Np. na SGGW (na Nowoursynowskiej, bo centrum wiadomo jak to wygląda) jest pa
    > rking podziemny gdzie postój bodajże kosztuje 2 zł za kilka godzin i nikt nie p
    > łacze - kadra natomiast wjeżdża za darmo do centrum uczelni. Płatność rozwiązan
    > a jak w Alfie, wg mnie bardzo sprawny system, nigdy nie miałem z tym problemów.

ODP - model SGGW wydaje się OK

Każdy kij ma dwa końce - nad tym niewątpliwe bardzo wygodnym i potrzebnym parkingiem rozciąga się koszmarny, wielki i przygnębiający beton-platz. W przypadku uczelni o profilu rolniczym widok doprawdy koszmarny...
  • Gość: giera IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.07.13, 20:25
    > Każdy kij ma dwa końce - nad tym niewątpliwe bardzo wygodnym i potrzebnym parki
    > ngiem rozciąga się koszmarny, wielki i przygnębiający beton-platz. W przypadku
    > uczelni o profilu rolniczym widok doprawdy koszmarny...

No cóż, inwestycja na Nowoursynowskiej była koszmarnie droga (przeinwestowali). Może pomysłów, a przede wszystkim kasy zabrakło na zagospodarowanie koszmarka. Przynajmniej rozwiązany problem z parkingiem a i koncert można urządzić ;)
  • Gość: giera IP: *.olsztyn.vectranet.pl 05.07.13, 20:37
    > ODP: UWM już buduje taki parking, to chyba o nim jest mowa.
    No w sumie mogliby zabudować (zakostkować) całe boisko bo już nikt tam nie zagra. A pamiętam jak młode wojsko grało w piłkę w tych ichnich zielonych dresach i granatowych trampkach, a ja na pekaesa czekałem, ehhh
    Co do budowania, zdaje się, że to była umowa wiązana między wykonawcą buspasów na warszawskiej a uwm - wykonawca w zamian za możliwość zrzucania gruzu na boisko zobowiązał się do zagospodarowania tego terenu, zatem uwm aż tak dużo nie zainwestował, szczególnie w ich sytuacji finansowej (w gazetach pisali, że kiepska)

> ODP: Zacznijmy od terenu po stadionie wojskowym - budowa trwa
    No trochę wymijająca odpowiedź. Wokół Kortowa teren jest bardzo podmokły - np. wysuszone jezioro na przeciwko jednostki wojskowej. Wejście na ten teren z inwestycją tylko hmm "parkingową " to pewnie ogromny koszt osuszania, zasypywanie itp. itd. Jak się wydaje, w obecnej, medialnej, złej sytuacji finansowej uwmu, taka inwestycja nie wchodzi w grę, może wydzierżawić komuś teren w zamian za zyski ? No i czy ten teren jest uwm? Zresztą gdyby zmienić charakter tego terenu, wielka strat, jedyny chyba w mieście błotniak stawowy w Polsce, nie miałby gdzie gniazdować. Nie licząc remizów, srok, kaczek i drobnicy.

> ODP: I niech będzie. Mandat za łamanie prawa to mandat. Ponarzekają ale będą mu
    > sieli się dostosować
    Odpowiedzialnego społeczeństwa nigdy nie doczekamy się :(
  • Gość: a IP: *.olsztyn.vectranet.pl 08.09.13, 21:27
    Kretynizm z tymi opłatami na parkingu przy boisku. Zero motywacji dla studenta z samochodem. Jak będzie chciał płacić to dalej będzie wjeżdżać do Kortowa pod sam budynek. A przy okazji łezka się w oku kręci jak patrzę na betonowane boisko po którym kiedyś w SPR biegałem... Ten teren mógł być zdecydowanie lepiej wykorzystany.
  • Gość: Yjao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.13, 09:42
    Mógłby, ale w Olsztynie trzeba zrobić parking naszym elytarnym studętom, bo inaczej będą chcieli zaparkować pod salą wykładową i przywiązać swój "wóz (bo to już nie samochód, a nawet "auto") do ławki, przy której siedzą. A władze UWMu są tak samo przaśne jak studenci. Po co wykorzystać teren, gdzie było boisko? Lepiej zabetonować, bo przecież student musi przywieźć dupę samochodem. Inaczej mu odpadnie. Tam też jest poniekąd jego mózg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka