• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Każą sobie płacić za wywóz śmieci, których nie ... Dodaj do ulubionych

• IP: *.play-internet.pl 10.08.13, 18:31
    warto zapoznać się z Uchwałą śmieciową Rady Miasta Olsztyna
    jest w niej napisane, że remondis powinien odebrać każde ilości śmieci a w domkach jednorodzinnych odbierają tylko to co mieści się w śmietniku którego wielkość też określa ww. uchwała, a pojemniki nie zostały wymienione stosownie do wielkości
    dotyczy to również odpadów selektywnych - w ww. uchwale jest napisane, że odpady selkektywne w domkach jednorodzinnych powinny być odbierane od kwietnia do października co drugi tydzień a na stronie remondis harmonogram wywozu odpadów selkektywnych jest co trzy tygodnie
    miasto odsyła wszystkich do tej firmy a tak naprawdę co mnie obchodzi jak oni respektują wywiązywanie się z umowy, ja płacę miastu a miasto na swojej stronie nawet nie zamieściło informacji kiedy w poszczególnych dzielnicach będą wywożone śmieci i odpady selektywne, kasę biorą a mieszkańcy muszą użerać się z firmą z którą nie wiąże ich żadna umowa
    tyko straszyć potrafią, że będą na nas nasyłać speców, którzy sprawdzą czy prawidłowo segreguję śmieci, które zresztą nie wiadomo czemu każą mi myć
    może autor tego artykułu powinien rozwinąć temat
    Edytor zaawansowany
    • Gość: :( IP: *.play-internet.pl 10.08.13, 19:39
      ciekawe dlaczego w domkach jednorodzinnych jednoosobowa rodzina dostaje jeden komplet worków do segregacji (bez czarnego!!!!!) tak samo jak sześcio czy czteroosobowa
      w końcu płacimy za śmieci od osoby !!!!!!!!
    • Gość: gutkowo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.13, 04:52
      od dwóch miesięcy nikt nie przyjezdza po odbiór śmieci mieszkam na uboczu osiedla .Worki do sortowania odpadów posiadam jeszcze z czerwca. Zalegają pod domem bo nie znam dnia ani godziny odbioru odpadów, nadmieniam ,że bliskość lasu mści się na mnie, wielokrotnie pies przeganiał lisy które zwabione zapachem , rozrywają i wylizują odpady. Do smieci sortowanych też powinny być pojemniki!!!!! Widać Urzednicy nie muszą się przejmować takimi sprawami , wystarczy zatrudnić firmę windykacyjną do ściągania podatków -- i wszystko gra!!
    • 11.08.13, 12:44
      Całą ta ustawa, zmieniająca zasady gospodarki śmieciami to nieporozumienie. Jawne napychanie kieszeni wybranym firmom śmieciowym (czyt.kolesiom) i urzędnikom decydującym o tym , która firma ma śmieci odbierać na danym terenie.
    • Gość: ws IP: *.free.aero2.net.pl 11.08.13, 15:23
      Proszę przypomnieć co te solidaruchowe nieudaczniki dobrze zorganizowały.Oczwiście poza rozkradaniem Polski.
    • Gość: Jerpis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.13, 16:31
      Wygrałem proces w WSA w Gliwicach w sprawie egzekucji przez burmistrza Pszczyny zapłaty za nie odebrane śmieci. WSA orzekł, że za nieodebrane śmieci nie można żądać opłatry/zapłaty!!!
    • 11.08.13, 18:07
      A ja mam taką wątpliwość: w ustawie śmieciowej jest mowa o gminie, a opłata za śmieci podpada pod ordynację podatkową, gdzie odbiorcą podatków jest gmina.
      Czy zatem mogę płacić za śmieci na konto, które nie jest własnością gminy, lecz stowarzyszenia kilku gmin? Napisałem w tej sprawie maila do gminy, ale odpowiedzi nie otrzymałem.
      --
      Internet mobilny, w komórce. Płacę za każdy kilobajt przesłanych danych. Za każdą reklamę w necie, za każdego flasha. Bez reklam na pewno bedzie taniej.
      Proponuję, aby rząd zatrudnił 67 letniego pilota do wożenia VIP-ów.
    • Gość: Adamas IP: *.dynamic.chello.pl 11.08.13, 19:30
      Bo tu nie chodzi o śmieci -możesz ich wcale nie generować. Nie ważne czy masz 1T do wywozu czy małą reklamówkę, płacisz tak samo. Płacić musisz bo to tylko kolejny podatek, kolejne złodziejstwo w majestacie prawa. Gadanie o tej całej segregacji odpadów to tylko ściema dla naszego dobrego samopoczucia, że tacy porządni, ekologiczni jesteśmy
      • Gość: Whistleblower IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.13, 19:53
        Panuje dramatyczny deficyt wiedzy na temat przyczyn katastrofalnej sytuacji w polskiej gospodarce odpadami komunalnymi i lodziarskiego charakteru nowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach... --- Dlatego tym, którzy chcą głębiej zrozumieć na czym polega przekręt znowelizowanej ustawy, polecam poświęcić trochę czasu na wklejanie do wyszukiwarki google.pl podanych niżej haseł i czytanie jako lekturę uzupełniającą tego co się wyświetli na te hasła... ---- SAMORZĄDY NIE MOGĄ NA ODPADACH ZARABIAĆ - BO ZARABIANIE CZYLI ZYSK ZAREZERWOWANY JEST DLA OPERATORÓW MASZYNEK DO KRĘCENIA LODÓW... Schemat tego przekrętu według znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest następujący: "Najpierw będzie dumping cenowy (zwany "przetargowym ściąganiem majtek w dół") , potem bankructwa spółek komunalnych spowodowane osunięciem ich od wykonywania ustawowych zadań gmin, przejęcie ich majątku za grosze, a na końcu podwyżki opłat za śmieci"... Tak burmistrz podwarszawskich Ząbek kreśli czarny scenariusz, którego beneficjantem mają być zagraniczne firmy (patrzeć w google.pl na hasło „CZARNA WIZJA ŚMIECIOWA”. ---- Tak więc o szwedzkim przyjaznym dla mieszkańców modelowym wykonywaniu usług komunalnych na zasadzie zbliżonej do non-profit - już można zapomnieć tak jak i o innych unijnych standardach zarządzania i finansowania w polskiej gospodarce odpadami komunalnymi (patrz w google.pl hasło TAK TO ROBIĄ SZWEDZI Z ODPADAMI”) ----- Oprócz odpadów i ciepłownictwa – następną branżą komunalną do przejęcia przez przedsiębiorców nie mogących się doczekać możliwości transferowania do swoich zagranicznych central „zysków” pochodzących z opłat obywateli – są wodociągi i kanalizacja… Ten kolejny przekręt – tym razem wodociągowo-kanalizacyjny - zasłaniany jest eufemizmem „potrzeby konsolidacji w branży”… ---- Nie przyjmuje się do wiadomości tego, że w żadnym innym państwie UE nie dopuszcza się zagranicznych koncernów do rynku odpadów komunalnych… ---- Scenariusz lodziarskich interesów "jak tralala" ruszył pewnie pod nadzorem służb specjalnych aby ustalenia z "Pędzącego Królika" były gładko realizowane... Tak więc po ponad 22 latach od odzyskania suwerenności - zamiast implementacji unijnych reguł do polskiej gospodarki odpadami - mamy przy bierności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe wielki przekręt w odpadach - czytać więcej w google.pl na hasło PRZEKRĘCAJĄ NAS NA ŚMIECIACH...
    • Gość: hanyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.13, 14:32
      Rówmież za segregowane odpady ulegające rozkładowi (niezjedzona żywność, skoszona trawa, liście z drzew, zielsko z pielenia, fusy po kawie herbacie). Czy ktoś widział pojemniki na te odpady? W której części naszego miasta je ustawiono? Może wspólnie poszukajmy?
    • Gość: olcia30 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.13, 09:22
      Płacę regularnie za śmieci,ale u nas w gminie kościerzyna nie wywożą śmieci np.w lipcu
      mieliśmy wywieziony tylko raz śmietnik od śmieci segregowanych i raz śmieci ogólne.
      We wrześniu opróżnili 2 razy śmietnik ogólny, a segregowany stoi od sierpnia do dziś pełen, a już pażdziernik. Kilkanaście razy dzwoniłam do zg Wierzyca,ale tam nikt nie odbiera ,albo po połaczeniu się zaraz wyłączają telefon.Już nie wiem gzie mam składać skargi,a jest ich jeszcze więcej.Nie wiem po co nam wybierają nie odpowiedzialne firmy,a my jesteśmy zmuszeni za to
      płacić.
      pozdrawiam olcia
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.