Dodaj do ulubionych

Komunistyczne ulice w Olsztynie

30.12.16, 11:49
Dąbrowszczacy to komuniści którzy walczyli w Hiszpanii przeciwko wojskom Franco.
Proponuję zmienić nazwę na ul. Trybunału Konstytucyjnego.
Edytor zaawansowany
 • n4eu 31.12.16, 21:08
  Dabrowszcacy to byli zwykli bandyci walczacy (czego nie ukrywali) dla "wybitnego socjalistycznego przywodcy" Stalina czyli dla nawiekszego zbrodniarza wszechczasow przy ktorym Hitler to byl tylko i wylacznie szary mis.
 • nereus1 04.01.17, 16:29
  Masz rację. Nowa nazwa ul. Trybunału Konstytucyjnego, pasuje jak pięść w oko!
 • privus 08.01.17, 00:03
  Zaledwie batalion im. gen. Jarosława Dąbrowskiego – to zaledwie jeden z kilku batalionów ochotników okresu hiszpańskiej wojny domowej 1936-1939. Walczył po stronie republikańskiej przeciwko oddziałom gen. Francisco Franco, wspieranym przez narodowo-socjalistyczny rząd III Rzeszy i faszystowski rząd Włoch. Rząd polski odebrał jego żołnierzom obywatelstwo polskie. Dopiero w roku 1940 generał Sikorski zezwolił im na wstępowanie w szeregi tworzonego we Francji Wojska Polskiego.
  Jeśli chcesz nawiązywać do tworzonych przez Maciarewicza zbrojnych terytorialnych oddziałów OT, to mogę rzeczywiście zauważyć jakąś wspólnotę ideologicznych interesów realizowanych przez ludzi społecznie wykluczonych.

  Ucz się piso-moherowy trollu chociaż by tej najnowszej historii. Nie tobie podobni będą kształtowali front interesownych parafialnych totumfackich.

 • n4eu 25.03.17, 19:32
  A kogo "wspieral"(czyt. testowal uzbrojenie) najwiekszy zbrodniarz wszechczasow J. Stalin? Czy aby nie republikanow? :) Poza tym dziwie sie, ze czepiasz sie - Privusku-jelopku - III Rzeszy. Badz co badz sterowal nia wybitny dzialacz socjalistyczny A. Hitler. Czyzbys - zalgany lewaku - nie lubil socjalizmu? Uwazaj bo Cie wywala z konsomolu :D

 • privus 26.03.17, 19:51
  Sięgasz leśny prymitywie do historycznych postaci nie mając o nich żadnego pojęcia, oprócz zasłyszanych czy zaindoktrynowanych kilku haseł. "zbrodniarz wszechczaóow I. Stalin" - jak go nazywasz - był wychowankiem seminarium duchownego. Hitler podstawy swojej nauki pobierał w szkołach prowadzonych przez Kościół. Hiszpańska Unia Patriotyczna wzorowana na włoskiej partii faszystowskiej poparta została przez Kościół ogłaszając ten reżim "postępem". Jeden z najgłośniejszych ówczesnych pisarzy hiszpańskich Vincente Blasco Ibanez pisał o konieczności uwolnienia Hiszpanii od "klerykalnej konspiracji, skierowanej przeciwko postępowi moralnemu". Wygrane w 1931 r. wybory municypalne ustanowiły w następstwie parlamentarny system rządów, szeroki zakres praw i wolności oraz rozdział kościoła od państwa. Kościół jako wielki obszarnik ziemski będący ostoją konserwatyzmu i zacofania listem pasterskim prymasa ogłosił swą wrogość do Republiki wywożąc swój majątek za granicę (tracąc jednocześnie swój społeczny prestiż), z którego zaczął finansować swoją walkę o powrót utraconych przywilejów doprowadzając w efekcie do nazywanego przez historyków "czarnego dwulecia" uruchamiającego Falangę Hiszpańską doprowadzając w końcu w latach 1936-1939 do krucjaty w pełni tego słowa znaczeniu. Hasłem do takich działań był list pasterski biskupa Salamanki, Enrique Pla y Deniel z 30 września 1936 r. zatytułowanym "Dwa królestwa" proklamującym rebelię gen. Franko, jako świętą "Krucjatę", którą od tego momentu biskupi nazywali "Bożą wojną". Głoszono, że rebelia nie była żadnym buntem przeciwko legalnie wybranemu rządowi, ale błogosławionym zrywem herosów nowej Rekonkwisty, mającym na celu wyzwolenie Hiszpanii z "bezbożnych hord". Profaszystowskim frankistom pomocy udzielili absolwent szkół kościelnych niejaki Adolf Hitler i Mussolini. 1 kwietnia 1939 r. papież Pius XII depeszuje do Franco: "Radujemy się wraz z Waszą Ekscelencją z upragnionego zwycięstwa Hiszpanii katolickiej". "Civita Cattolica" pisała: :wojsko odegrało rolę po stokroć chwalebną i zbawienną". Watykański "Osservatore Romano": "Ta walka jest krucjatą przyzwoitych ludzi, którzy powstali nie przeciwko władzy, tylko przeciw zbrodni i barbarzyństwu". 20 maja 1939 r. w katedrze madryckiej kler zorganizował przedstawienie pasowania Franco na rycerza wg. średniowecznego rytuału :)

  Antonio Ruiz Villaplana, który w czasie wojny był sądzią w Burgos pisał w 1945 r.: W walce tej kler nie zapominał ani na chwilę o zemście.Codziennie ksiądz, który powinien głosić pokój i miłosierdzie i nie brać udziału w tej walce, rzucał z ambony obelgii i rozpętywał najniższe namiętności ludzkie i pragnienie zemsty. Głos tego, który powinien być pasterzem, przewodnikiem ludu, brzmiał jak surma bojowa nawołująca do rzezi. <<Nie możemy żyć razem z beżbożnymi socjalistami... Lepsze są wojna, krew i ogień! Niech nie będzie spokoju ani spoczynku dopóki nie zostanie zapewnione zwycięstwo religii i porządku...>> Kler bierze udział we wszystkich manifestacjach wojennych generała Franco, a niektórymi nawet kieruje: błogosławi broń i zdobycz wojenną: odprawia nabożeństwa religijne i śpiewa "Te Deum"; publicznie modli się nie o pokój, ale o triumf generała Franco i wytępienie jego przeciwnuków".

  Okazuje się, że katolicy (w różnych zresztą swych schizmach i odmianach) na próżno pobożnie słuchają Ewangelii dając się manipulować małym ludziom udających posłańców Boga.Z tych przestępców religijnych chyba tylko Stalin nie przemawiał do wiernych w kościele. O pozostałych religiantach pełniących funkcje państwowe można mówić różnie i nawet bardzo różnie... Np Konrad Adenauer, kanclerz Niemiec i wzorowy katolik, niedzielne przedpołudnia, nawet podczas wizyt zagranicznych, zawsze miał zarezerwowane msze święte. A jednocześnie nigdy nie dopuścił do osądzenia 55 tys członków SS zatrudnianych w różnych obozach zagłady. Zresztą wielu z nich via Watykan schronionych zostało w Ameryce Południowej. Negatywne przykłady dajesz trafne, ale niestety nie masz nawet bladego pojęcia, jak je adresować powtarzając jak katarynka. że to jest wina Tuska. Mam wrażenie, że przy takim stanie kondycji zdrowotnej medycyna nic ci już nie pomoże.
 • n4eu 27.03.17, 09:01
  Privusku ja doskonale znam te Twoje zalosne tlumaczenie o korzeniach okrucienstwa Stalina i Hitlera. Klopot w tym, ze nie o tym mowa. Ja tylko pisalem ze najwieksi mordercy w dziajach ludzkosci byli socjalistami. Kto ich wychowal i jak to zupelnie inna bajka. Sednem sprawy jest socjalizm -party na ogromnym przymusie ustroj ktory byl jest i bedzie narzedziem do uciskania ludzkosci. A jego zwolennikami w 95% sa albo skonczone kanalie albo zwykli idioci jak Ty privusku:)
 • privus 27.03.17, 15:59
  Niestety twej doskonałości wiedzy nawet w psychiatryku się nie leczy, ale na swoje indywidualne UPR-owskie potrzeby możesz pojmować system wprowadzany przez katolicyzm, gen Franco, Stalina czy Hitlera za wyśniony w swych percepcjach socjalizm. W końcu fatamorgana jest zjawiskiem pojawiającym się nie tylko u zagubionych fanatyków na bezkresnych piaskach Sahary.

  n4eu napisał:
  > ... Ja tylko pisalem ze najw
  > ieksi mordercy w dziajach ludzkosci byli socjalistami.

  Powiew świeżości kościołów chrześcijańskich, katolickich monarchii religijnych, dały o sobie znać zarówno owych na bliskim wschodzie jak i w Ameryce. Możesz sobie policytować, którzy to socjaliści dokonywali większych rzezi w imię swojej jedynie słusznej prawdy. Zarówno historia jak i praktyka ukazuje zupełną niepraktyczność głoszonej "dobrej rady", według której „każdy ma pozostać na swojej ziemi i nie wdzierać się na obcą”. Nawet nie posiadając aspiracji do przeprowadzania analiz Pisma Świętego - o co ministrancie zupełnie ciebie nie podejrzewam - trzeba zauważyć, że ziemia, którą Bóg obiecał Żydom, nie należała do nich i siłą odebrano ją poprzednim mieszkańcom. Watykan, Lizbona, Madryt, Londyn, Berlin, Moskwa swoje imperia przybywając na nowe tereny utrzymywały je dzięki krwawemu uciskowi ludów podbitych, z których uczyniono niewolników. Np. jak mówi Biblia - mawiali bibliści - Indianin jest istotą niższą, jest synem Szatana. W roku 1703 rząd Massachusetts płacił dwanaście funtów szterlingów za skalp, czyli cenę tak atrakcyjną, że polowanie na Indian, organizowane konno i ze sforą psów, zamieniało się w coś w rodzaju dochodowego sportu narodowego. Nie sądzę, byś w swej interpretacji paranormalnej UPR-owskiej setiologii był w stanie wyjść poza rolę otępiałego ulicznego obszczymurka i jego wręcz galaktycznej orbity głupoty i fanatyzmu krojonego na krojonego na majtki kilkulatka.
 • n4eu 27.03.17, 16:16
  Drogi privusku jak zwykle uskuteczniasz same durne haselka...a gdzie konkrety? No napisz kto wymordowal wiecej ludzi niz socjalisci. Czekam :P
 • privus 05.04.17, 03:04
  Najpierw była komuna w katakumbach rzymskich, zanim zaczęła uskuteczniać na innych fanatyczną drogę krzyżową. A to jest przeszło 1500 lat, zanim pojawiła się Marksowska odmiana tego samego trędu ideologicznego. Za [przeproszenie, g... mnie to obchodzi, jak ich nazwiesz. I jedni i drudzy głąbie mają na tyle przelanej cudzej krwi na swych rękach, by takich fanatyków traktować jak zwyrodnialców.
 • n4eu 05.04.17, 08:06
  ja tylko pisalem ze socjalisci maja znacznie wiecej tej krwii na rekach niz katole:)
 • privus 29.06.17, 02:49
  Jak na ambitną damę przystało, przed wypisywaniem bzdur na forum, zdejmij wyjściowe szpilki z nóg oraz przyciasne i przykrótkie rajstopy. Księżniczka Anna pozytywnie stwierdziła skuteczność takiego zabiegu zwiedzając całe zachodnie wybrzeże USA za jedyne 560 $ nie wspominając już o innych walorach oszczędzając choćby na kosztach usilnie wyciskanego paliwa własnej kreacji.
 • antymenel.1 05.04.17, 13:12
  Stalin wspierał legalny rząd Hiszpanii.
  Kiedy prawicowa hołota IIIRP odebrała weteranom Brygady emerytury przyznał im i wypłacał je rząd Hiszpanii.
  Jak widać są ludzie honoru-Hiszpanie i jest polska mierzwa prawicowo-narodowa.
 • n4eu 07.04.17, 09:38
  Hahahaa, co do "honorowych" i "legalnych" przeslanek dzialania Stalina to na Twoim miejscu bym sie moooocno zastanowil :D :D No chyba ze lubisz sie osmieszac :)
 • antymenel.1 07.04.17, 18:27
  Gdybyś nie był taki tępy jak jesteś to byś wiedział do czego i do kogo odnoszą się te 2 słowa ,których znaczenie jest dla pisich całkowicie niezrozumiałe.
 • privus 25.03.17, 00:21
  biskupów, którzy nie mieli nic wspólnego z Olsztynem nie budzą przynajmniej zaciekawienia?
 • privus 26.03.17, 18:05
  nereus1 napisał:

  > Dąbrowszczacy to komuniści którzy walczyli w Hiszpanii przeciwko wojskom Franco.
  > Proponuję zmienić nazwę na ul. Trybunału Konstytucyjnego.

  A czemu nie IRA finansowanego via Watykan?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.