Dodaj do ulubionych

Czy PiS-ie "ptaki" odlecą wiosną?

17.01.17, 23:33
Beata Szydło przyznała dzisiaj, że "w kwietniu dokonany zostanie przegląd 500+". Funkcjonowanie dotychczas największego powodu do dumy dla tego rządu staje pod znakiem zapytania. "Zapewne po tym przeglądzie będziemy wyciągać również wnioski z jego funkcjonowania" - uprzedza przezornie i taktycznie Szydło. A jeszcze nie tak dawno twierdziła, że "Nas stać na 500+ i ten program bez problemu został zrealizowany w ubiegłym roku. I również są zabezpieczone środki na 500+ w tym roku w budżecie państwa, mimo że opozycja straszyła i mówiła, że nie stać Polski na to i że na pewno nie uda się spiąć budżetu.".
Jednak już na początku listopada ub.r. okazało się, że w kasach województw zabrakło ponad 600 mln zł na wypłaty świadczeń. W tym roku na wydatki związane z 500+ zaplanowano w budżecie 23 mld zł powiększając deficyt budżetowy. Trudno nie kryć zaniepokojenia lekceważeniam długu dochodzącego niemal do 60 mld zł. Dzisiaj oczywiście problemów jeszcze nie ma, ale za rok może się to skończyć katastrofą.

Bardzo zaangażowana w sprawie 500+ Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska tłumaczy sytuację lakonicznie, że "nie ma powodów do niepokoju", a same świadczenie przyznawane jest na określony czas, bo "później program przyjmie już docelową formę". PiS dał więc sobie furtkę, by dokonać ewentualnych zmian w programie "Rodzina 500+" a na decyzjach o przyznaniu świadczenia wychowawczego widniała data: do 2017.09.30. . Dlatego też jesienią rodzice dwójki lub większej liczby dzieci będą musieli kolejny raz składać wnioski o świadczenie. Samorządowcy już się boją tłumów, jakie pojawią się w urzędach, bo jest to niestety jedyna realna zapowiedź przewidywanych zmian. Wiosną ubiegłego roku - gdy trwało składanie wniosków o świadczenie - wielu rodziców zaniepokoiło się tym, że 500 złotych będzie dostawać tylko przez półtora roku.

W efekcie świadczenia trafiają albo do osób, które spokojnie by sobie bez nich poradziły. Rząd jak z tego widać planuje zmiany w "Rodzinie 500+", ale raczej nie takie, które wyeliminują te patologie. Bardzo prawdopodobne jest też wprowadzenie jednolitej zasady, że wnioski o zasiłki dla dzieci oraz wnioski o pieniądze z 500+ mają być składane w tym samym terminie. W tym samym czasie w urzędach przyjmowane będą dokumenty potrzebne do uzyskania pieniędzy z Funduszu Alimentacyjnego. A to oznacza, że będzie to kumulacja petentów spadająca na głowy samorządowców. Uroki biurokracji rządowo-samorządowej nabierają kolorystyki nieuchwytnej tęczy.

Jak się wydaje, realia funkcjonowania "dobrej zmiany" przegrywają dotychczas nawet z tzw. chłopskim rozumem. Trudno jest bowiem w aktualnym pędzie "uzdrawiania kraju" wpaść na pomysł, by po prostu zwyczajnie podwyższyć zasiłek na dziecko. Można by było uniknąć cyklicznego występowania o zgodę na świadczenia rodzinne, ponieważ przyznawane by było na mocy ustawy kazdemu dziecku. Chyba że w tym wszystkim chodzi o miejsca pracy dla Misiewiczów a koszty administracji i bezsensowne straty czasu się nie liczą. Wprawdzie propagandowo nie wyglądałoby najlepiej, bo 500 + brzmi znacznie lepiej i lepiej się sprzedaje, niz 400 plus. A to byłaby tragedia pijarowa tego nierządu. Nie dość, że na niekażde dziecko to jeszcze i nie każdemu dziecku. Jak "wicie, rozumicie", odwołać tej Beciowej zmiany się nie da, bo jak nie prawo, TK itp.

Szykują się nam chyba w codziennych realiach nawiązania do znanych ptaków z filmu Alfreda Hitchcocka :)
Edytor zaawansowany
 • jg0 23.01.17, 15:13
  Kiedy Titanic tonął też "nic się nie stało" - orkiestra grała do końca....
 • n4eu 24.01.17, 11:44
  Zeby PISiorkow pogonic od koryta Privusek powinien wiecej placic na KOD bowiem to co do tej pory placiles Privusku-jelopku poszlo na perfumy w Paryzu. Widzisz wiec Privusku ze rzeczywistosc stawia przed Toba nowe wyzwania, musisz zatem wyskrobac wiecej ksrodkow na skladki bo ktoz to moze wiedziec jakie potrzeby maja jeszcze "obroncy demokracji".
  P.S. I pomyslec ze nabijales sie Privusku z tych ktorzy rzucaja na tace w kosciele. Jest jednak madrosc w przyslowiu - nie smiej sie dziadku..... :)
 • privus 10.02.17, 15:30
  O ile wiem, nikt z KOD-u nikomu nie przysięgał ubóstwa czy przestrzegania dekalogu, czego nie można powiedzieć o twoich tacowych. A niestety czarne karty tych ostatnich poczynając od papieży (np. Aleksandra VI 1492-1503 zwanego "przestępcą doskonałym") a kończąc na tych misyjnych tacowych w parafiach są jedynie tajemnicą poliszynela znaną w konfesjonałach :)
  A na co idąrzucane na tacę pieniądze w kościele, wystarczy tajemnego sięgnąć do Caritasu abp Zimonia, w którym pieniądze zadziwiająco się dematerializują już w czasie takiej zbożnej akcji. Być może nie jest to defraudacją, ale też nie mieści się w znanym z dekalogu przykazaniu "nie kradnij".

  A co do pisowskiego koryta, to najbardziej przyzsani są do niego właśnie tacowi ssąc z pisowskiej piersi jak zainstalowany kombajn do natychmiastowej przeróbki uzysku. A więc kto ma interes i korzyści we wspieraniu tej pisowskiej watahy łącznie z jej miesięcznicami?
 • privus 10.02.17, 19:03
  Andrzej Wieczorek wraz z kolegą pożyczył proboszczowi parafii św. Jerzego w Elblągu Janowi Halberdzie 870 tysięcy dolarów na kościelne inwestycje. Nigdy ich nie odzyskał. Po sprawiedliwość zwracał się do biskupa i kurii, do prymasa i do Watykanu. Bezskutecznie. Stracił firmę, majątek, dom. Nie spał po nocach, zżerał go stres. Zmarł na zawał, mając 40 lat.

  Po dziesięciu latach od udzielenia pożyczki Mirosława Wieczorek, wdowa po Andrzeju, wygrała w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku proces przeciwko parafii św. Jerzego w Elblągu. Ma ona zwrócić wdowie i córce zmarłego 150 tys. zł z odsetkami.

  Ciekawy jest ten kościelny kurs dolara, 1 zł = 5,8 dolara !!!
  Innymi słowy proboszcz z kaną galilejską versus ograniczoną odpowiedzialnością.
 • privus 10.02.17, 19:16
  Kościelne domy opieki, czyli metoda ks. Nogi...

  W gdańskim Domu Opieki Złota Jesień poszło o to, czy kupuje się w nim mieszkania, czy prawo do zamieszkania. Seniorzy, którzy poczuli się oszukani, wnieśli sprawę do sądu. Ksiądz Julian Noga, twórca placówki, wystąpił z wnioskami o eksmisję. Niestety, to nie jest żadna Złota Jesień dla emerytów tylko złoty biznes dla księdza.

  Początki tej kościelnej historii sięgają 1993 r. Ksiądz Julian Noga, wówczas proboszcz parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w gdańskiej dzielnicy Zaspa, zwrócił się do władz miasta z inicjatywą, by przekazały bez przetargu nieodpłatnie działkę na cele charytatywne pod budowę domu opieki dla ludzi starych i chorych.
  Władze były szczodre. Najpierw podarowały parafii w tzw. użytkowanie wieczyste (na 99 lat) blisko 12 tys. m kw. gruntu ładnie usytuowanego, a więc o dużej wartości. Trzy lata później dorzuciły przyległe 4,6 tys. m kw. z przeznaczeniem na ogród, żeby seniorom żyło się przyjemniej. W uzupełnieniu przekazały w dzierżawę na 6 lat kolejne 2 ha gruntu w sąsiedztwie.

  W umowach przedwstępnych, które podpisywali zainteresowani ze Złotą Jesienią, mowa jest o "lokatorze", któremu parafia zobowiązuje się Zzapewnić mieszkanie” w Domu Opieki Złota Jesień. "Ustala się – czytamy – orientacyjny koszt mieszkania wraz z infrastrukturą według cen na 1996 r. na kwotę 700 zł/m kw.”. Natomiast gdy dokonywali wpłat w placówce Banku Pekao SA przy ul. Kołobrzeskiej i w rubryce "tytuł wpłaty" wpisywali "na zakup mieszkania", kasjerka przy okienku nakazywała im korygować to na "darowizna".

  Faktycznie zapłacili dużo więcej niż wspomniane już 700 zł za m kw. A i ceny metra wyszły im bardzo różne. A jak się to stało? Na ogół dostali lokale o mniejszej powierzchni niż przewidziana w umowie. Z 38 m kw. robiło się 30, z kolei 30 m kurczyło się do 23 albo nawet do 16. W ten sposób cena metra kwadratowego rosła do 1100 zł, 1300, a nawet do 1600 zł. W finale, gdy mieli się wprowadzać, dostali do podpisania umowy najmu, czynsz ustalono na poziomie 3 proc. tzw. wartości odtworzeniowej lokalu. "Wynajmujący – czytamy w umowie – zastrzega sobie prawo wprowadzenia dodatkowej opłaty pielęgnacyjnej, odpowiadającej uzasadnionym i koniecznym kosztom pensjonariuszy Domu Opieki Złota Jesień (np. w przypadku konieczności zatrudnienia dodatkowej liczby pielęgniarek, opiekunek, sprzątaczek itd.) (...) Z uwagi na charakter Domu Opieki, prawo najmu wynikające z niniejszej umowy jest niedziedziczne i nie podlega przejściu na jakiekolwiek osoby trzecie po śmierci Najemcy”. To znaczy, że za niemałe wtedy kwoty nie otrzymali nic prócz możliwości zamieszkania."

  Całość przekrętu:
  archiwum.polityka.pl/art/metoda-ks-nogi,382339.html
 • privus 10.02.17, 19:29
  Wieczorem na os. Świętokrzyskim w Gdańsku znaleziono zwłoki księdza. 39-letni wikary został uduszony. W mieszkaniu księdza znaleziono ślady krwi. Mężczyzna miał również zaklejone usta taśmą. Z mieszkania nie zniknęły jednak żadne kosztowne przedmioty. Z informacji wynika, że zwłoki księdza znaleziono w mieszkaniu przy ul. Jaworzniaków 8.
  Czytaj więcej na:
  www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdanski-ksiadz-zostal-uduszony-n46603.html#tri
  Ksiądz Darek odebrał sobie życie, bo - jak twierdzą jego bliscy - był gnębiony przez przełożonego. - Precz z proboszczem! - krzyczeli parafianie, kiedy do wsi przyjechali reporterzy UWAGI!. Faktycznie. Po co parafianie mają pisać do biskupa? Przecież on już kiedyś przeniósł tego proboszcza z innej parafii, doskonale wie, jak ten pan na włościach się zachowuje.
  Dla księdza Dariusza Kikół był pierwszą parafią w życiu. Pracował tutaj pół roku. Według mieszkańców był dobrym księdzem i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem. Tym większa jest zagadka jego śmierci.
  player.pl/programy-online/uwaga-odcinki,351/odcinek-4513,tajemnicza-smierc-ksiedza,S00E4513,59393.html
  Tragiczny zwrot w śledztwie dotyczącym księdza spod Lublina podejrzanego o molestowanie chłopców i wypuszczonego przez sąd. Spalone ciało duchownego znaleziono o świcie na cmentarzu. Duchownego obciążały zeznania dwóch pokrzywdzonych, oskarżających go o molestowanie. Taki właśnie zarzut postawiła Bogusławowi P. prokuratura, która domagała się aresztowania duchownego, przypominając, że Bogusław P. odpowiada równocześnie w
  innym procesie, dotyczącym molestowania ministranta w Niemczech. Sąd nie zgodził się jednak na areszt.
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/400812,ksiadz-boguslaw-p-podejrzany-o-pedofilie-nie-zyje-prawdopodobnie-sie-podpalil-jego-cialo-znaleziono-na-cmentarzu.html
  Pijany ksiądz ukradł autobus. 35-letniego pijanego księdza z Nowego Sącza, który ukradł autobus wycieczkowy, zatrzymała policja. Kapłan wyjeżdżając z parkingu uderzył w samochód osobowy i bramę.
  www.wprost.pl/zycie/26826/Pijany-ksiadz-ukradl-autobus.html
  Pod wiaduktem w Olkuszu znaleziono ciało młodego mężczyzny. Jak się okazało, był to ksiądz Piotr Pisarczyk, od niedawna wikariusz miejscowej parafii. W oświadczeniu kuria diecezji sosnowieckiej napisała, że "ksiądz Piotr przegrał walkę z chorobą natury psychicznej". Sugestia raczej krnąbrna. Jak potrzebował pomocy to gdzie byli księża z jego parafii, egzorcyści diecezjalni itp.? A może za dużo wiedział i widział? Dawniej było prościej -
  "ksiądz został brutalnie zamordowany przez komunistycznych siepaczy z sb za jego niezłowną walkę z totalitarnym państwem". Teraz trzeba pisac, że był stuknięty i targnął się na własne życie. Trudno jednak będzie z niego zrobić "księdza wyklętego"
  wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Tajemnicza-smierc-ksiedza-w-Olkuszu,wid,18664940,wiadomosc.html

  Proboszcz zgwałcił parafiankę. Sąd go skazał, Kościół przebaczył. Znajoma księdza została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu za nakłanianie pokrzywdzonej do wycofania oskarżeń.
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/338934,byly-proboszcz-zgwalcil-parafianke-sad-skazal-kosciol-przebaczyl.html
  O molestowanie seksualne 11-letniego ministranta w Niemczech oskarżyła 53-letniego księdza Bogusława P. Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie (Lubelskie).
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/378188,polski-ksiadz-oskarzony-o-molestowanie-sledczy-skierowali-wniosek-do-sadu.html

  Przed wypadkiem zakrwawionego kapłana mieli widzieć tamtejsi policjanci, którzy podeszli do jego samochodu zaparkowanego w poprzek drogi kilka kilometrów od miejsca tragedii. Gdy funkcjonariusze podeszli do samochodu polskiego księdza ten odjechał. Chwilę później pojazd kierowany przez duchownego zderzył się czołowo z innym autem. 41-letni ksiądz zginął na miejscu.
  Czytaj więcej: www.gazetakrakowska.pl/artykul/3709566,niemcy-tajemnicza-smierc-polskiego-ksiedza-spod-limanowej,id,t.html

  Ciało księdza odnaleziono w jego domu. Na zwłokach było ponad dwadzieścia śladów po pchnięciu nożem. Władze orzekły, że popełnił samobójstwo. Ksiądz miał ostatnio kłopoty. Był oskarżony o niezgodną z prawem działalność. Pozew złożył mąż jednej z parafianek. Akta sprawy mówią o przeznaczeniu parafialnych pieniędzy ($ 577,000) na pomoc w opłaceniu kosztów sądowych wspomnianej parafianki. Prawdopodobnie chodzi o koszty związane z rozwodem.
  m.faktychicago.com/wiadomosci/tajemnicza-smierc-ksiedza-jamroza,news,2085.html

  Zarówno TVP1 , TVP2 jak i wszelkie telewizje komercyjne jakby nabrały wody w usta w sprawie tragicznej śmierci księdza Tadeusza Kiersztyna. Oficjalna wersja brzmi, że był to wypadek samochodowy i żaden dziennikarz śledczy, ani telewizyjny reporter nie zadał sobie trudu, aby tę sprawę głębiej zbadać. Zmarł po odniesieniu ciężkich obrażeń w wypadku samochodowym. W 2007 roku Kuria Metropolitalna w Krakowie opublikowała “Informację
  na temat działalności ks. Tadeusza Kiersztyna”, w której padają słowa, że ks. Tadeusz Kierszyn "nie może sprawować funkcji wynikających ze świeceń". To swoiste "wykluczenie" ks. Tadeusza Kiersztyna ze stanu kapłańskiego, nie zostało podpisane przez żadną osobę, nie zawiadomiono samego zainteresowanego ani nie przeprowadzono z nim żadnej rozmowy wyjaśniającej.
  Ks. Tadeusza Kiersztyn poddawał ostrej krytyce działalność współczesnych Jezuitów, hierarchii modernistycznego Kościoła, owoce posoborowe. Pochowano go bez celebry. Komu tak się naraził?
  A może zródła tego wszystkiego należy doszukiwać się w jego publikacjui:
  "Zatrute źródło: Masoneria", ks. Tadeusz Kiersztyn, Kraków 2010
  Możesz ją pobrać bez problemu ze strony: www.bibula.com/docs/zatrute_zrodlo_masoneria.pdf
  A tu do własnego wykorzystania masz listę watykańskich masonów: www.apokalipsa.info.pl/ekskomunika_kanon_2335.htm

  "Dość kłamstw o śmierci księdza Jerzego Popiełuszki". List otwarty do Prezydenta: telewizjarepublika.pl/quotdosc-klamstw-o-smierci-ksiedza-jerzego-popieluszkiquot-list-otwarty-do-prezydenta,24018.html

  Przeczytać nie zaszkodzi. Może uda ci się wzbogacić swoją wiedzę tacową.

 • edico 15.02.17, 15:39
  A to wszystko dzieje się dlatego, że większość ludzi jak ty nie czyta Pisma Świętego. Gdyby bowiem czytali wiedzieliby np. że nie wolno z pobożności czerpać zysków, że kapłan nie jest pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Wiedzieliby też, że kult obrazów, figur oraz relikwii jest zakazany w Piśmie Świętym, że nie ma piekła – miejsca wiecznych mąk (co nie oznacza, że nie ma bożej sprawiedliwości), że nikomu nie trzeba płacić za odpusty – bo nie ma żadnego czyśćca, wiedzieliby, że w społeczności chrześcijan nie może być żadnego podziału na kler i parafian, bo nigdy wśród uczniów Jezusa nie było jakiegokolwiek podziału.

  Ale ludzie jak to przepowiedziała Biblia mieli odwrócić ucho od prawdy i mieli zwrócić się ku baśniom (2 list do Tymoteusza 4:4). Apostoł Paweł ostrzegał: "nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi, bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością, albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? Jakiż układ między świątynią bożą a bałwanami?” – 2 list do Koryntian 6:14 -16. Kres Wielkiej Nierządnicy nazwanej w Apokalipsie – "Wielkim Zamętem” (gr.: Babilon; hebr.: Babel) jest z każdym dniem coraz bardziej realna!!!

  Dlatego Bóg nawołuje wszystkich ludzi mówiąc: "Wyjdźcie z niego ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości!”. (Apokalipsa 18:4-5)

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • privus 10.03.17, 00:22
  I w ten sposób sami pchają się w otchłań apokalipsy jak talibowie.
 • nsyriusz033 10.03.17, 01:16
  No cóż, nie znamy takiego drugiego "polityka " w Unii , który wystepowałby przeciwko własnemu krajowi, a Tusk tak postepuje cały czas! Więc trudno dziwić sie , że właśnie ten atakowany przez swojego reprezentanta kraj nie popiera kandytatury tego, który go atakuje. Tusk jest tym , który atakuje kraj , z którego wyszedł, więc jako przedstawiciel w Unii nie jest osobą oczekiwaną przez Polaków. A pozostali członkowie Unii, którzy go popierają, w tym Niemcy - jak zawsze - delikatnie mówiąc - niechętni Polsce - mają swój interes w tym wszystkim - gdy Tusk będzie w Unii, to nie będzie bronił spraw Polski, o czym zresztą każdy wie.
 • jg0 10.03.17, 13:55
  To nie Tusk występuje przeciwko Polsce tylko PiS wyruszył na wojnę z całą Europą co było widać w głosowaniu: 27:1 .
  Nawet kumpel Orban się wypiął na Kaczyńskiego!
  A Kaczyński chciałby całej Europie narzucać swoje fobie? No to dostał kubeł zimnej wody na łeb.
 • n4eu 13.03.17, 08:45
  Tradycyjnie zalosna manipulacja - "cala Europa" :D:D ha ha ha Moze od razu "wszyscy Europejczycy", "co do jednego", jak lgac to na calego :D
 • privus 14.03.17, 16:46
  Bez Korwina Mikke, Putina i n4eu Europa wcale nie istnieje. Zmień menu, bo ci wybitnie nie służy.
 • n4eu 14.03.17, 17:39
  Mowa byla o zwrocie "cala Europa" wiec skoro "cala" to niestety nawet z Putinem Korwinem i (o zgrozo) z n4eu drogi przyglupku ;)
  Klaniaja sie podstawy podstaw logiki. Trudne co?:) ale mysle ze kiedys skumasz? :)
  Zdaje sobie sprawe ze wychowany jestes na dobrego sowieckiego czlowieka. Niestety jednak zwroty ktorymi Cie od dziecka mamiono w stylu: "caly postepowy swiat", "cala ludzkosc" czy caly "lud robotniczo-chlopski " to niestety podla manipulacja. Przykro mi wiec ze musze burzyc Twoj lewacki zaklamany swiatopoglad :)
 • antymenel.1 14.03.17, 20:33
  Jeżeli pisi rząd,bo nie Polskę i Polaków tylko pisie miernoty olały wszystkie państwa Unii to znaczy,że cała Europa jednoznacznie oceniła gó...arskie pomysły PiS.I tego faktu nie zmienisz.Nie jest manipulacja tylko trzeżwe spojrzenie na rzeczywistość.Do pisiego aktywu parafialno-zaściankowego to być może nie dociera ale to już wasz problem.
 • privus 14.03.17, 23:14
  Saryusz-Wolski traci miejsca w dwóch komisjach europarlamentu (www.tvn24.pl)
  Jeszcze przed południem PiSi chórem odwalali peany na cześć Saryusza-Wolskiego a po południu powieźli go jak barana na gril twierdząc, że mu niczwego nie obiecywali.
  Europa to nie kaczyzm l nie toleruje się ludzi, którzy stracili twarz. Wręcz zadziwiające jest, jak łatwo przerzuwana są takie opcjonalne parafialno-zaściankowego światopoglądy :)
 • n4eu 16.03.17, 18:50
  Oho widze ze nastepny "ynteligent" uwaza, ze skoro Eurokolchoznicy cos mowia tzn. ze to "mowi"..... cala Europa. :D :D Zeby bylo weselej baran pisze ze skoro PISory perfidnie manipuluja to znaczy ze inna manipulacja to........... "trzezwe spojrzenie". Hahahahahaha... wiekszego debilizmu to ja dawno nie czytalem :D
 • privus 14.03.17, 23:39
  Wynik wręcz znakomity i godny co najmniej awansowanego ostatnio przez Macierewicza budowniczego pomników smoleńskich :)
  W końcu co 7% poparcie, to nie 3,57% wywiezione z Brukseli ;) Okazuje się, że aż całe 7% suwerena popiera Szydłową, na który ciągle się powołuje i nieustannie się nim zasłania. Jak widać, to kato-PiS-dzielcze krzesanie ognia coraz bardziej zalatuje właściwą tobie logiką :).
 • n4eu 17.03.17, 18:56
  jak to sie szybko zmienia. Jak "wew" kabarecie :D
  wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-36-proc-zwolennikow-rzadu-beaty-szydlo-33-proc-przeciwnikow/ny90b1h
 • privus 14.03.17, 16:21
  Tusk niewystarczająco wtrąca się w sprawy pozostałych 27 państw UE, natomiast w polskie sprawy wtrącać mu się nie wolno :)
  Pojechałeś kaczorem w bieszczadzkie kamieniołomy?
 • antymenel.1 14.03.17, 20:41
  1.Jeżeli twierdzisz,że przewodniczący Tusk tak postepuje to podaj konkretne fakty zamiast powtarzać bezmyślne bełkoty pisiej propagandy.Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich Polaków bo jako pisi Wolak nie masz do tego żadnego tytułu.
  2.Natomiast jest faktem,że mamy niestety do czynienia z antypolskim politykiem i z całą pewnością jest nim Kaczyński ale przecież w kazdym kraju jakiś Kaczyński sie trafi.
  3.Twierdzenie,że przewodniczący Tusk będąc w Unii(co to znaczy?) nie będzie bronił spraw Polski to jakaś aberracja umysłowo bo Polska jest w Unii a Tusk jako unijnu urzędnik ma obowiązek wypełniania swoich obowiązków zgodnie z prawem z nie zgodnie z oczekiwaniami kmiotków z krainy między Odrą a Bugiem.
 • privus 17.03.17, 09:01
  Jak widzisz, tak jak znany kecawa czy n4eu, zamiast faktów serwuje jedynie jakieś pozbawione sensu swoje miraże.
 • n4eu 17.03.17, 18:53
  O tym kto jest antypolski decyduje nie jakis pisi Wolak ale..... antymenel umyslowy :D
  Dobrze ze chociaz zauwazyl ze bandzior ktory uciekl z Polski ma realizowac interes Eurokolchozu a nie "kmiotkow" z Polski :)
 • privus 24.03.17, 22:25
  jakiś bandzior o mentalności jakiegoś kmiotka wyrobnika z sowiet-kołchozu.
 • privus 29.03.17, 19:04
  Tym razem wraży zamach dotknął brał udział Bartosza Kownackiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
  tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,mamy-nagranie-z-kolizji-limuzyny-wiceministra-obrony-narodowej,227938.html
 • privus 27.03.17, 18:46
  Pan prezydent napisze drugi list do Macierewicza i go zaprosi na na rozmowę- powiedział nijaki Magierowski. Niesamowite. Gdyby Duda był prawdziwym prezydentem, to jako zwierzchnik sił zbrojnych wezwałby tego nieleczonego psychola na dywanik mieszając go z błotem, a porem wy... na zbity pysk!
  --
 • privus 28.03.17, 23:46
  nie odpuszcza i nadal wykańcza "mordercę" tatusia.
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-dariusz-dudek-w-onecie-minister-ziobro-nas-osaczyl-zyjemy-w-strachu/22mn5mq
  Coś mi się wydaje, że cała ta PiSia ferajna jest chora z nienawiści do tych, co mogą mieć inne zdanie lub opinię!
  Pokaz przedwyborczych obiecanek prywaty ponad wszystko okazuje się jedynie mgłą smoleńską dla naiwnych.
 • privus 29.03.17, 00:31
  www.tvn24.pl/nagrody-dla-pracownikow-kancelarii-prezydenta-blisko-1-5-miliona-zl,727299,s.html
  Utajniane informacji publicznej na temat kwot nagród przyznanych pracownikom Kancelarii Prezydenta ni jak się mają do kwestii jawności działania Kancelarii Prezydenta. Wytykali swym poprzednikom, że pracownicy prezydenta dostawali nagrody a sami robią to samo. Kancelaria Dudy po 2 miesiącach odpowiedziała na skierowane pismo, ale ukryła informację kto, ile i za co został nagrodzony. Więc organizacja Watchdog Polska zapowiedziała "Dlatego idziemy do sądu". Coś mi się wydaje, że największy Układ na dzień dzisiejszy, jaki powstał w Polsce po 89 roku to ten, który stworzył Jarosław Kaczyński.
 • privus 29.03.17, 18:53

  Już 14 maja 2010 roku na Rynku Maślanym w Skórczu (pow. starogardzki) odsłonięto pierwszy w Polsce pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  pl.wikipedia.org/wiki/Pomniki_i_tablice_pami%C4%85tkowe_po_katastrofie_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku_(2010%E2%80%932011)
  pl.wikipedia.org/wiki/Pomniki_i_tablice_pami%C4%85tkowe_po_katastrofie_polskiego_Tu-154_w_Smole%C5%84sku_(od_2012)
  Sasin (poseł PiS) ocenił, że tych upamiętnień nadal jest "bardzo mało". – Szczególnie boli nas, że takiego upamiętnienia z prawdziwego zdarzenia nie ma w stolicy naszego kraju, w Warszawie – stwierdził. Zwrócił uwagę, że udało się odsłonić "zaledwie skromny obelisk" przed budynkiem warszawskiego ratusza.

  szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,18462110,wszystkie-pomniki-lecha-kaczynskiego-gdzie-powstaly-jak-wygladaja.html?disableRedirects=true
  nie.com.pl/test/siejemy-lecha-kaczynskiego/
  No nie. Jeszcze nie wszystkie. Na budowę kolejnych pomników PiS zebrało następny milion złotych.
  www.wprost.pl/kraj/10046150/PiS-zebralo-niemal-milion-zlotych-na-budowe-pomnikow-Lecha-Kaczynskiego-i-ofiar-katastrofy-smolenskiej.html

  PO miała swego "Orlika". Infantylny i oderwany od rzeczywistości program budowy boisk miał zastąpić poważny problem nie dofinansowania szkół w tym zakresie. PiS w rywalizacji z PO o ambitniejsze przedsięwzięcia dorobił się już nie byle jakiego "Orła". Jeszcze trochę, a w każdej gminie będzie pomnik i ulica Lecha Kaczyńskiego. Kult jednostki kwitnie i jest szansa dorównania dorównania w tym zakresie Korei Północnej.
 • privus 05.04.17, 03:21
  Chyba na swoje nieszczęście. Fanatycy najczęściej bywali poza prawem i kończyli poza prawem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.