Dodaj do ulubionych

Proboszcz z Klebarka zostanie wydalony na Ukrainę

26.02.17, 17:37
Bo chciał w kościele głosić tylko Słowo Boże, a nie patriotyzm i szowinizm. Propagandyści z PiS wywarli na arcybiskupie nacisk, aby niewygodnego prałata usunąć z kraju.
Ks. prałat Henryk Błaszczyk opuści Klebark Wielki 30.06.2017 r.
PiS nie tylko opanował kraj i niezależne instytucje ale powoli opanuje i kościół w Polsce.
Słowo Boże i Ewangelia zostaną zepchnięte na boczny tor. Czy warto jeszcze chodzić do takiego kościoła?
Edytor zaawansowany
 • nereus1 26.02.17, 17:48
  O szczegółach tego kroku można się dowiedzieć w Kurii Arcybiskupiej, ul. Pieniężnego 22a, 10-006 Olsztyn,
  tel. 89-527 22 91, 0(601)201 112, fax 535 14 31
 • nereus1 26.02.17, 18:17
  Z listu św. Pawła do Koryntian, 13, 1-2, Hymn o miłości:
  Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedż brzęcząca albo cymbał brzmiący.
 • edico 28.02.17, 11:04
  Obawiam się, że nie wszyscy mają podobne zdanie nie o PiS, ale o samym księdzu. Niektórych bardzo szybko ostudziła parafialna euforia biznesowa i nie mieli zamiaru chodzić śladami wierzycieli ks. Halberdy z Elbląga. Taca i religijna pańszczyzna to nie wszystko.
  --
  Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
 • n4eu 28.02.17, 11:13
  PIS opanowal nie tylko kraj (sic!) i "niezalezne" (buhahaha) instytucje ale jeszcze co niektorym padl na mozg i to porzadnie. ;) Wspolczuje i zycze powrotu do zdrowia.
 • nereus1 02.03.17, 19:47
  Jak tak dalej pójdzie to w kościele na kazaniach zamiast Słowa Bożego będzie PiS-owska propaganda. A księży którzy do tego nie będą stosowali, zostaną wypchnięci za granicę tak jak prałata Henryka z Klebarka.
 • privus 04.03.17, 09:57
  Tego z Dominikany już oczyścili?
 • nereus1 05.03.17, 18:22
  Pedofilów oczyszczają a pobożnych wydalają!
 • nereus1 06.03.17, 20:24
  A porządnych księży wydalają z kraju. Prostytutki i złodzieje bez problemu dostają w Polsce rozgrzeszenie!
 • privus 10.03.17, 00:01
  Wystarczy, że taki ksiądz będzie dozgonnie oddany "biznesowi" kościelnemu, to parasol watykański ma zagwarantowany. Reszta się nie liczy.
 • nereus1 22.03.17, 11:16
  PiS rządzi w kościele i żaden parasol mu nie pomoże!!!
 • edico 23.03.17, 09:58
  Fundamentem nowoczesnego państwa jest idea rozdziału tego, co boskie, od tego, co cesarskie. Współczesnym kato-pisowcom idącym śladem papieży Grzegorza VII i Henryka IV (2 poł. XI w.), idea ta jawi się jako burzenie porządku ustanowionego przez Boga, czego udowadniać raczej nie trzeba po praktykach władzy świeckiej w naszym kraju.
  Bernard Gui w swoim Podręczniku inkwizycji pisał - „Należy w takim razie – stwierdza –
  postawić sprawiedliwość ponad surowością i unikać zgorszenia ludzi małej wiary, ... władza
  kościelna, przekazując delikwenta w ręce świeckie ... odkryci też często bywają ich wspólnicy
  i wyjawione ich błędne nauki. Tym sposobem znajduje się drogę do prawdy, odkryty zostaje fałsz i przez to zadanie inkwizycji jest spełnione”. (Księga inkwizycji, dz. cyt., s. 246.)
  Tak wówczas jak i dzisiaj, nie da się odtworzyć pełnego obrazu wzajemnych wielotorowych relacji władzy kościelnej i państwowej w tym procesie. Średniowieczny świat nie znał dwugłowych konstrukcji. Każdą znaną sobie władzę umieszczał na odpowiednim dla niej szczeblu hierarchicznej drabiny zgodnie z cytowanym powszechnie przez teologów zdaniem św. Pawła: „co jest od Boga, jest uporządkowane” (por. Rz 13, 1). Uporządkowany świat inkwizycji rządzony przez inkwizytora posługującego się zarówno władzą lokalną tak książąt jak i królów.

  Po przypadkowej wizycie w kościele k/Dziwnowa ciśnie się na usta zasadnicze pytanie: "święta" Inkwizycja-Opus Dei? czy Opus diaboli???

  --
  Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
  (Montesquieu)
 • n4eu 24.03.17, 13:07
  Tradycyjnie juz gdy idzie wiosna psychoza koscielna Edico przybiera na sile. Nalezy sie juz wkrotce spodziewac znacznie wiekszej ilosci nawiedzonego slowotoku tego biednego czlowieka.
 • privus 24.03.17, 22:03
  kato-PiS-dzielczy fanatyzm n4eu.

  Jak widać kato-PiS-dzielczy fanatyzm od samego początku stał się twoją standarową wizytówką prymitywnego trolla na tym forum. Okazuje się, że włączenie rozumu w takim środowisku jest nie lada wyczynem.

  Np. wszystkie kościoły świata pomagają potrzebującym i zachęcają do tego, a nasz katolicko-smoleński kościół dzieli wszystko na lepszych i gorszych opowiadając się praktycznie jedynie za bogiem "KASĄ" oraz własnych korzyściach. Wystarczy wejść do jakiegokolwiek szpitala, by zobaczyć, ile sprzętu jest z WOŚP. A że że nie macie w tym kato-smoleńskim haka na Owsiaka, to tak boli ciebie patologiczny trollu, że wysilasz swą wątłą mózgownicę w stosunku do mających inne zdanie czy spostrzeżenia jedynie do wypowiedzi adresowanej wyłącznie ad personam. Za jaką kwotę rząd kato-pisowskiej dobrej zmiany zakupił w ubiegłym roku aparaturę medyczną dla szpitali dziecięcych????

  Kato-PiSowskie rozumienie demokracji, że większość w demokracji wprowadza swoje porządki i resztę puści w skarpetkach jest senną wizją nawiedzonych. Demokracja jest systemem, który w założeniach umożliwia jak najbardziej różnorodnym jednostkom swobodną egzystencję w granicach wyznaczonego prawa. To się tyczy zarówno katolików, homoseksualistów, ateistów, policjantów, niepełnosprawnych i innych, którzy przed prawem odpowiadają.

  Nawet lemingami w odróżnieniu kato-pis-marionetek, kieruje własny rozum a nie ręka manipulatora, czego nie można powiedzieć o takim jak ty bezwolnym prymitywie.

  Wygranie wyborów nie daje mandatu do demontażu państwa, ośmieszania go wewnątrz i na zewnątrz i powolnego wprowadzania dyktatury ciemniaków. Podnoszące się głosy, że Polska stała się krajem bezprawia, w którym rządzą wariaci, psychole i czarna mafia opierająca się na takich właśnie umysłach nie jest czymś nowym czy pozbawionym w kraju rządzonym przez tzw. "dobrą zmianę", której jesteś forumową maskotką.

  Edico ma o tyle rację w swoich wypowiedziach, że pierwszą schizmą chrześcijańską był Kościół Piotrowy, który rozwaliła schizma konstanytyńska a dalej już poszło nieustającymi i notorycznie pojawiającymi się schizmami ograniczony w swym jestestwie trollu ministrancie. Polski kościół katolicki jest kolejna schizmą w tej historii a symbioza z kościołem smoleńskim dopełnia reszty.

  Po raz enty Watykan udowodnił podpisaniem traktatu Patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla I oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp-a Józefa Michalika podpisanego wspólnie na Zamku Królewskim w Warszawie zwanego oficjalnie przesłaniem obu Kościołów, katolickiego i prawosławnego, wzywające do polsko-rosyjskiego pojednania, że Watykanowi wcale nie o Polskę chodzi, ale o rozszerzenia własnych interesów nawet kosztem Polski i tego narodu.

  Doskonałą charakterystykę takiego watykańskiego fanatyzmu przedstawił na tym forum w impertynenckim wątku kecawy będącym pewnym reasume przedstawionym przez akant_ol w paranoicznym wątku.

  Mimo swego bezczelnego katolickiego fanatyzmu, scholastyczny kecawa poczuł granicę swojej wręcz idioptycvznej śmieszności przerabiającej wciskane zwykłe pastewne buraki na na wyrafinowane danie do pańskiego stołu. Odnoszą wrażenie, że stać go było na refleksję siedzacego w bagnie ze zwykłą rzeczywistością i faktami, czego po takim głąbie trudno się spodziewać.

  Piszę nie tyle do ciebie głąbie, co do czytających ten wątek. Mam nadzieję, że znajomość historii katolicyzmu pozwoli wielu na wyrobienie własnej opinii na ten temat łącznie z katolickimi wyprawami krzyżowymi czy paleniem czarownic na stosie.

  Nie kto inny, ale właśnie ten watykański katolicyzm zafundował nam europejski Grunwald. Osobiście mam wrażenie, że z tak reprezentowaną formą wymiany poglądów spotkałem się w czasie dyskusji na temat artykułów Wojciechowskich publikowanych w GW na temat tzw. Ukraińców i Sycza. Jeśli moje domysły potwierdzają się w praktyce, wcale nie zdziwię się, że trolujesz na tym forum płatnie na rzecz Putina. Chamstwo i prostactwo twojego narzędziowego funkcjonowania na tym forum pozwala na wiele domysłów.

  Obawiam się, że niczego w tej mojej opinii nie jesteś w stanie zmienić nie tylko ze względu na styl bycia przegranego w swym w życiu wilka, ale przede wszystkim na kompletną blokadę umysłową do prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji.
 • n4eu 04.05.17, 14:35
  woow ales sie spisal biedaku :D P:D Te swoje kity mozesz sprzedawac skretynialym idiotom ale nie mi biedny privusku. Jak zwykle bowiem lzesz czerwony smieciu. Pomijam juz moja skromna osobe (nie chodze do kosciola, nie lubie socjalistow z PIS) ale chodzi mi o role Kosciola w naszej historii. Mimo ze ma ona sporo negatywow jest tez ogrom pozytywow w tym przede wszystkim powstanie i przetrwanie naszego panstwa. Nawet w najnowszech historii rola ta jest niepodwazalna. Nie bez przyczyny nasi okupanci (Niemcy do 45 i sowieci do 89) w celu niszczenia polskosci walczyli z inteligencja jak i z klerem. I teraz takie zalosne szumowiny jak Ty, manipulujac historia a dokladnie proporcja, usiluja malutkie latki zlych postepkow rozciagnac na wielkie pole zaslug Kosciola w Polsce.
  Wiec pisz dalej te brednie, moze faktycznie jakiegos jednego czy drugiego nieuka przekonasz. To prosty stalinowsko-gebelsowski sposob wyciagac male kwiatki i lgac ze to regula. Zycze wiec sukcesow czerwony zalgany smieciu :)
 • privus 20.10.17, 20:42
  to kolejne potwierdzenie tego co sobie i o sobie wyobrażasz. Niestety, tam gdzie warto dotrzeć nie ma dróg na skróty nieuku, a ciemnota zawsze była największym wrogiem ludzkości. Zabobon jest racją bytu kościoła a obdarzony zaufaniem naiwnego tłumu kościół występuje jako najwyższy sędzia sumienia, kontroler i kierownik wszystkich ludzkich czynności. Tak wygląda w ogólnych zarysach treść dotychczasowych dziejów historii Kościoła i Państwa, począwszy od niezręcznego oszustwa szamanizmu – kończąc na szatańskiej przewrotności katolicyzmu, od brutalnej przemocy kacyków – do ukazów panujących z łaski bożej i jakoby z woli narodów tyranów.

  Jeśli uda się naprawić zło wyrządzone przy pomocy kłamstwa, to wciskana przez lata ciemnota wyjdzie z mózgu, czego możesz być przykładem.

  Za Chrobrego katolicki post trwał pół roku, a za jego nieprzestrzeganie wybijano włościanom zęby. Nic dziwnego, że taka sytuacja doprowadziła do powstania i walki przeciwko sprowadzanym z Niemiec czarnym ciemiężcom. Trzykrotnie Wielkopolanie powstawali i trzykrotnie zmuszeni byli ulec sprowadzanym posiłkom z Niemiec. Niedługo trzeba było czekać, by polski duchowny katolicki, biskup krakowski, męczennik i święty Kościoła katolickiego wystąpił zbrojnie przeciw królowi Polski Bolesławowi Śmiałemu. Wg. przekazu Galla Anonima został skazany na obcięcie członków za zdradę, której się dopuścił. Czy gloryfikacja zdrajcy przez Kościół ma być tą pozytywną rolą?

  Rolę Krzyżaków w historii Polski możemy miłosiernie pominąć, bo chyba każdemu głąbowi jest zbyt dobrze znana, byś mógł wciskać te swoje swoje sery trapistów.

  Ogłoszenie 3 maja 1791 r. konstytucji zbudziło wielkie obawy kleru o własne przywileje. Papież Pius VI dał więc Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski. Katarzyna II zareagowała na Konstytucję, wspierając polskich przeciwników reform, magnatów (ultrakatolicki beton) i dostojników kościelnych, którzy 27 kwietnia 1792 roku zebrali się w Petersburgu (!) i ogłosili manifest unieważniający Konstytucję 3go maja oraz wzywający Rosję do zbrojnej interwencji w Polsce. W celu zatajenia faktu, że spisek zawiązano w Petersburgu manifest opatrzono datą 14 maja i ogłoszono w Targowicy na Ukrainie. O tym, że za Targowicę wieszano zdrajców biskupów była już na tym forum mowa.

  Gdy egzystująca z tzw. łaski bożej Polska została wykreśloną z mapy państw europejskich, wola podbitego narodu zredukowała się do zera, a sama łaska boża stała się udziałem naszych zaborców.

  I tak prawowierni synowie kościoła, Polacy, musieli stać się pod grozą potępienia, wiernopoddanymi niewolnikami uświęconej przez Watykan władzy i zdrajcami własnej Ojczyzny! Kościół bowiem uświęcił gwałt dokonany nad Polską, uświęcił nad nami władzę najazdu z całą bezczelnością kosmopolitycznego oszusta, stając się przez to otwarcie sprzymierzeńcem naszych zaborców, stając się jednocześnie zaklętym wrogiem Polski – tym niebezpieczniejszym, że przybierając maskę jezuickiego patriotyzmu lub wyzyskując uczucia religijne, łatwiej znajdzie on posłuch w narodzie od najezdniczego żandarma.

  Dzisiaj funkcjonuje w tandemie z PiS-em wybierając kolejne pyrki.
 • privus 24.03.17, 22:04
  Proboszcz nadal trzęsie tym Klembarkiem.
 • nereus1 10.04.17, 09:06
  Idac w Polsce do kosciola juz nie slucham kazan. Odmawiam w tym czasie litanie za zmarlych i do wszystkich Swietych.
 • mirarob 13.04.17, 13:14
  to bardzo szkoda, bo to bardzo porządny ksiądz, ale jakoś mnie to mnie takie postępowanie hierarchii nie dziwi.
 • nereus1 15.04.17, 10:15
  No to bardzo porzadny ksiadz, postawil parafie na nogi, zrobil wiele remontow, zrobil z kosciola Sanktuarium Krzyza Swietego, wystawil pomnik meczennikom i pomnik Sw. Jana Pawla II. Jego nastepca to kandydat PiS, zamiast kazania bedzie wychwalal partie PiS. Jak z Trybunalu Konstytucyjnego zrobiono kolegium przytakiwaczy, z TV/PR propagandowe medium PiS, itp.
 • nereus1 16.04.17, 15:22
  Biskupi nie lubią mądrych i gorliwych kapłanów, tylko posłusznych biurokratów!
 • nereus1 04.05.17, 11:09
  Polski kosciol zjezdza na psy!
 • n4eu 04.05.17, 14:19
  Polski kosciol nie jest organizacja przymusowa. Nikt Cie nie zmusza zebys nawet o nim myslal. Wiec po co te stekanie skoro i tak czarnych nie lubisz ;)
 • nereus1 08.05.17, 14:49
  Ja lubie czarnych, ale nie czarnych pochwalajacych PiS-owcow, napelnionych nienawiscia.
 • nereus1 09.05.17, 10:54
  Nie wiem po co ci obludnicy z PiS chodza do kosciola. Tak zachowywali sie faryzeusze!
 • nereus1 15.06.17, 17:17
  W związku z emisją nieprawdziwych informacji w wydaniu głównym Informacji TVP 1 z dnia 02.06.2017 o godz.19.30 dotyczących charakteru posługi religijnej wykonywanej przez Księdza Prałata Henryka Błaszczyka w stosunku do rodzin i ciał ofiar katastrofy samolotu TU-154 w Smoleńsku .

  Informuję, że przebywałem w Moskwie, za uprzednią zgodą moich przełożonych, wspólnie z grupą osób, której zadaniem było wspieranie rodzin ofiar podczas procesu identyfikacji ciał. Posługa duchowego wsparcia została zorganizowana przy współudziale osób duchownych pracujących przy Parafii Rzymsko-Katolickiej w Moskwie.
  Nieprawdziwą jest informacja jakoby nie wypełniałem na prośbę rodzin zmarłych posługi umieszczania w trumnach przekazanych różańców, pamiątek rodzinnych a także listów. Przedmioty te były umieszczane w trumnach w których znajdowały się szczątki ciał owinięte ciemną folią. Kiedy w obszernym wywiadzie opisuję umieszczenie pamiątek przy ciele osób zmarłych to każdy kto potrafi czytać ze zrozumieniem nie będzie błednie sugerował, że tej posługi nie było ze względu na fakt że ciała były owinięte ciemną folią. Tak zredagowana błędna informacja jest manipulacją wpisaną w nieodpowiedzialną polityką informacyjną.
  Ubolewam, że redakcja poważnego programu informacyjnego w mediach publicznych pozwoliła sobie na manipulacje medialną i deprecjonowanie posługi duszpasterskiej wykonywanej posługą Kościoła Rzymsko-Katolickiego w stosunku do ofiar katastrofy.
  Ja osobiście nie uczestniczyłem w procedurach identyfikacji ciał, a wszelkie moje wcześniejsze wypowiedzi na ten temat były motywowane przekonaniem, że podawane informacje przez media publiczne a także ekspertów ze strony rosyjskiej i polskiej są rzetelne.
  Jedyną intencją pracy naszego zespołu duszpasterskiego było wsparcie i pomoc dla rodzin, które do dzisiaj nie mogą zaznać spokoju.
  Apeluję również o to, aby wspierać wszystkie działania zmierzające do rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy oraz poszanowania prawa rodzin do godnego pochówku swoich bliskich.
  Katastrofa samolotu rządowego TU-154 w Smoleńsku jest dramatem dla wszystkich Polaków i ogromną stratą dla Państwa Polskiego, a tragiczna śmierć ofiar tej katastrofy jest powodem do dzisiaj przeżywanej żałoby.


  ks. Henryk Błaszczyk, 03.06.2017 r.
 • nereus1 03.07.17, 16:51
  Kilka dni temu bojówki PiS-u usiłowali pobić ks. prałata. Na szczęście z zakrystii wyszło jeszcze 2 księży i pogonili pisowskich chuliganów. No to katolicki PiS który zatrudnia bojówkarzy. Gratulacja!!!!!
 • nereus1 14.07.17, 20:32
  Jak tak dalej pójdzie to bojówkarze PiS będą rozrabiać w kościołach podczas nabożeństw.
 • nereus1 20.10.17, 10:09
  Ks. Henryk zostal mianowany przet papieza infulatem. Moze na gowie nosic infule, tak jak biskupi!
 • privus 20.10.17, 17:32
  Na razie stał się zbrojnym ramieniem PiS-u. Tak było w Republice Weimarskiej. Czy pódzie tą samą drogą? Jak na razie nie widać w tej kwestii żadnych dających się zauważyć zmian.
 • nereus1 27.10.17, 21:16
  Prałat został mianowany przez papieża Infułatem, tzn. może zakładać no głową infułą, tak jak biskup.
  Jednak na terenie Archidiecezji Warmińskiej nie wolno mu tego zakładać na głowę. Zakaz arcybiskupa.
  Czy to mądre?
 • nereus1 15.12.17, 22:17
  Arcybiskup nie ma żadnych problemów, tylko infuła ks. Henryka to wielki problem.
 • nereus1 16.02.18, 10:50
  Na szczęście następca ks. Henryka nie jest pisowskim przytakiwaczem!
 • leszek1810 25.05.18, 17:53
  Niech klecha rydzyk pomoze
 • nereus1 17.06.18, 21:24
  W przyszły weekend jest wielki odpust w Klebarku. www.parafiaklebark.pl
 • privus 04.01.19, 02:04
  Kiedy przyglądniemy się historii katolicyzmu szybko dowiemy się że 99 % praw i obowiązków, oraz dogmatów, które narzuca się wiernym tego kościoła. Są zwykłymi ludzkimi wymysłami wprowadzanymi przez 1700 lat do księgi, którą nazywa się katechizmem. Rozmnożone modlitwy, kierowane do różnych ludzi na różne okazje. Powiem tak, wszystko było by do zaakceptowania , gdy by nie kilka faktów.

  Większość tego co jest zawarte w katechizmie katolickim koliduje z Słowem Bożym zawartym w Biblii.
  Wcale nie mała część jest czymś zupełnie nowym, nie mającym precedensu w Słowie Bożym.
  Pewna niewielka część tego co tam jest, podparta jest zazwyczaj jakimś cytatem z Biblii, gdzie mowa jest o zupełnie czym innym.

  Skoro katechizm jest uznawany za zbiór podstawowych zasad wiary, co oznacza że jakiekolwiek zapisane tam prawa, czy procedury obrzędowe są obowiązkiem do uzyskania „łask” Bożych - to powoduje wcale nie mały problem, ponieważ jeśli pewna część jest ledwie „zakotwiczona” w tzw. prawdziwym Sowie Bożym, a cała reszta stanowi ludzki wymysł nie mający nic wspólnego z Biblią to oznacza że nasze zbawienie jest co najmniej zagrożone o ile nie fałszywe. Nie znam żadnego wiarygodnego upoważnienie Boga do zastępowania jego roli przez funkcjonariuszy Kościoła. Mają ponoć jedynie nauczać a nie zastępować jego wolę czy osąd.

  Ostatni problem dotyczy raczej pewnego spostrzeżenia, które nasuwa się w momencie dokładnego przeanalizowania pewnych doktryn katolicyzmu. Wszystkie one służą samemu kościołowi , ale niestety nigdy wiernym !

  Dorzuć jeszcze do tego odpustu nieco tradycji z Babilonu.

  Innymi słowami Kościół bez grzeszników upadłby w trzy dni. Należy wiec grzeszników produkować na siłę zarówno w sensie moralnym jak i politycznym. Wojtyła robił to wręcz perfekcyjnie. Szkopuł w tym, że inne niż Polacy narody myślą i podejmują decyzje marginalizujące takie ingerencje KK w życie społeczne. Zresztą cały ten system został utworzony w celu maksymalizacji zysku globalnej korporacji jaka jest kościół katolicki.

  Odniesienia do Jezusaw moim przekonaniu jest tylko zabiegiem marketingowym. Jezus bowiem - jak głosi fama - był zwolennikiem afirmacji życia!
  A skoro tak, to dlaczego Kosciół do tej pory ma problem z uzasadnieniem "Cudu w Kanie Galilejskiej" a przecieą to typowa dla rabiego Jezusa pochwała radości życia!!!

  Paweł, osobnik pełen kompleksów dewiant i psychopata, uczynił z sympatycznego
  rabiego Jezusa sztuczny twór i nazwał go Chrystusem (przydomek) czyli Zbawicielem. W języku hebrajskim יְהוֹשֻׁעַ (Yehōšuaʿ ), gr. Ιησούς i znaczy – Jahwe jest zbawieniem. Ta wirtualna postać nie ma nic wspólnego z półżydem z Galilei! Chyba nie tylko dzisiaj nie stanowi dla KK innej niż marketingowa, wartości.

  Gdyby rzeczywiście Jezus mógł zobaczyć dzisiaj, co zrobiono z jego ideą (wcale nie tak odosobnioną i niezwykłą w historii religii narodów), mielibyśmy jeszcze jednego załamanego, oszołomionego bezczelnością kościoła katolickiego uczestnika tego forum!

  Kościół katolicki, w swoim geniuszu marketingowym znalazł sposób na wielusetletnie drenowanie "wiernych". Tu tez wszystko oparte jest na strachu, dodatkowa perfidia polega na tym, że system nakazów i zakazów jest tak skonstruowany, że normalny człowiek zawsze jest w fazie grzeszenia. Powoduje to poczucie winy a KK oferuje łatwy sposób uwolnienia się od tego przykrego uczucia. Bezpośrednio lub pośrednio odpłatnie!!!.

  Najlepszym przykładem jest, dla niektórych niejasny, stosunek koscioła do zachowań seksualnych człowieka.
  Tu kontrukcja jest taka:
  1. nie wolno współżyć bez chęci prokreacji (bo będzie mniej wiernych).
  2. nie wolno używać środków przeciwporonnych, antykoncepcyjnych w tym nawet
  (sic!) prezerwatyw (j.w.).
  3. nie wolno usuwać płodów z jakichkolwiek przyczyn (j.w.).
  4. wolno stosować "naturalne metody zapobiegania ciąży" - czyli oficjalne przyzwolenie na "rosyjską ruletkę". Jest to absolutnie niespójne z zakazem współżycia, które ma zawsze mieć na celu prokreację.
  ej na ten temat znajdziesz na stronach rumburaka.

  Rozpisałem się - to jest faktem. Ale daruj już sobie uszczęśliwianie Olsztyna reformą komunikacji miejskiej najpierw własnymi projektami i doświadczeniami z Niemiec a teraz lansowaniem na forum praktyk religijnych w kościele w swoim Klembarku prowadzonym przez znany Zakon Najświętszej Marii Panny spod Grunwaldu.

  Piszą szczerze, ale tak samo wzburza mnie Twoja jednostronna religijna lanckoraonalia, jak swego czasu moherowa polka wytańczona pod krzyżem w czasie manifestacji smoleńkiej na Krakowskim przedmieściu.
  Stanowczo twierdzę, że edukacja i umiejętność czytania oraz zdolności analizowania wszelkich tekstów nikomu krzywdy nie uczyniła.

  A propo tego Klemmbarka. Bywam tam od czasu do czasu odwiedzając znajomych - notabene też religijnych. Chcesz ignorować ich ocenę postępowania tego zakonnika robiącego z wiernych sobie poddanych? Nikt nikomu nie broni być człowiekiem zniewolonym jakimś czarem, religią czy odpoczywaniem u dziewczyn na Mickiewicza. Twój wybór.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.