Dodaj do ulubionych

Piszcie co sądzicie o WSIiE TWP

IP: *.swiecie.sdi.tpnet.pl 27.07.03, 20:01
Witajcie mieszkańcy Olsztyna.
Studiuję informatykę i ekonometrię na WSI i zamierzam ją już tu ukończyć.

Interesuje mnie natomiast jak ta uczelnia jest oceniania wśród pracodawców -
bo, że nie jest to Uniwersytet to ja wiem, że nie jest na szczycie rankingów
też wiem. Interesuje mnie natomiast co Wy sami o niej myślicie.

Obserwuj wątek
      • hamar Re: Piszcie co sądzicie o WSIiE TWP 28.07.03, 19:51
        Problem nie polega w rodzaju szkoły, kierunku studiów. Dzisiaj nikt nie patrzy
        czy dziewczyna, która przyjmuje się do pracy w Realu, Tesco posiada dyplom
        wyższych studiów czy też technikum czy liceum. Znam wiele osób pracujących w
        bankach olsztyńskich po wydziale rolnym czy też technologii żywności, w jednym
        z banków sprzątaczką jest pani farmaceutka. Składając CV do jakiejkolwiek pracy
        po ukończeniu studiów i tak własciciel firmy, lub ktoś z HR, patrzy na
        przydatne kwalifikacje, które często i tak nie idą w parze z praktyką. Dobrze
        zatem szukać pewnych możliwości w pożytku publicznym (wolontariacie). Praktyka
        czyni cuda, a podparta wiedzą (a nie papierkiem ukończenia szkoły) daje
        wymiernr efekty. Zatem szkoła jaka by nie była a w szczegolności licencjat jest
        dobrą szkołą. Można potem wybrać uzupełniające magisterskie w bardziej
        renomowanej uczelni. Lecz czyż osoba z HR lub też przyszły pracodawca nie
        przestraszą się absolwenta z dyplomem MBA? Czyż nie stanowią oni zagrożonia?
        Napewno tak. I bardzo dobrze. Nauka powinna być ustawiczna. I nie powinno się
        płacić pieniążków za wieloletni staż, a za wiedzę którą można w pełni
        wykorzystać. Uczcie się więc gdzie popadnie a i tak rynek pracy zweryfikuje
        wasze kilkuletnie wypociny i otrzymany (zdobyty, wyuczony, kupiony) dyplom.
        Powodzenia.
        Ps. Tylko broń Boże nie Zarządzanie i Marketingi, i parę innych kierunków bo
        bezrobocie tych absolwentów sięga szczytów Himalajów.
        • Gość: matenasai Re: Piszcie co sądzicie o WSIiE TWP IP: *.play-internet.pl 03.10.19, 16:29
          odnosnie wsiie to sledze to jak zmieniaja sie wladze uczelni i w 2015 roku tak na wiosne wiem ze zamieniono furgala oraz szmitke na 2 innych (przy czym furgal byl jakims kanclerzem a gdy "zniknal" w wyniku blizej niewyjasnionych okolicznosci z listy wladz uczelni na ich stronie internetowej to i nie bylo juz wiecej zadnego kanclerza uczelni)...widze ze od 2016 to dosc sporo sie zmienilo bo jest tylko 3 jako rektorzy a kiedys bylo 5 a moze nawet i 6 (przy czym tylko glowny rektor wiadomo jak wyglada...sam nie wiem pozostali maja cos do ukrycia)
          ale to na marginesie...poruszylbym inne sprawy
          pewna znajoma osoba jest w wydziale zamiejscowym w ketrzynie i wspominala cos o tym ze jakis napaleniec prowadzacy dodatkowe zajecia probowal przekonac jak najwiecej mlodych kobiet na to...ale to nie wszystko bo ta znajoma napisala jakas prace (nie wiem tylko na jaki temat) i byla zdziwiona bo jej praca, choc jak sama przyznala nie byla jej zdaniem jakas bombowa, to wiadomo ze bedzie widniec gdzies w uczelni w (uwaga trzymajcie sie mocno) sankt petersburgu...a ja podejrzewam fsb o to ze interesuje sie mna a czarny smiglowiec ktory nadlecial z kierunku obwodu kaliningradzkiego to raczej stanowi zwiastun dzialania ich sluzb odnosnie mojej skromnej osoby...jak cos pamietam ktorego dnia byl ten przelot i miedzy ktorymi godzinami...czy to wystarczy by w razie co poszlo zgloszenie do prokuratury? tylko co oni beda mogli zrobic w koncu rosja to mocarstwo i sporo moze...bo gdyby dalo rade to powiazalbym to z tym ze ze wzgledow szpiegowskich kiedys mi ktos doradzil bym czym predzej skonczyl z ta uczelnia, bo nie wiadomo czego moge sie po nich spodziewac tym bardziej ze mnie tak probowali do siebie dosc szczegolnie przekonac co niektorzy...a taka jedna to sama gadala by bedac na urlopie dziekanskim nie czekac z wplatami na czesne
          mam pytanie: skoro bylem na urlopie dziekanskim to oni nie powinni mi niczego sadownie nakazywac splacac? bo byla taka sytuacja i mialem przez to niemale problemy a urlop mi sie nie skonczyl (tak ganianie po sadach mialo miejsce za czasow rzadow po-psl na poczatku 2015 a wtedy trwal urlop dziekanski)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka