• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mieszkańcy osiedla nowoursynowska 139 Dodaj do ulubionych

• 18.03.11, 17:13
    Jako że nie znalazłem bardziej odpowiedniego miejsca na tego rodzaju pytanie, zamieszczam je tutaj. Jestem mieszkańcem jednego z mieszkań w osiedlu developera Natolin Plaza Center Sp. z o.o. Po wyodrębnieniu lokalu wraz z miejscem postojowym powyższa spółka - jako tymczasowy zarządca nieruchomością wspólną, zaczął wystawiać comiesięczne faktury na astronomiczne kwoty - prawie 1000 zł na miesiąc za lokal o powierzchni mniej niż 70 metrów. Z tego, co mi wiadomo, nie ma takich kwot na ursynowie. Pytanie kieruje do moich sąsiadów, którzy mieszkają w tym samym osiedlu. Czy może nie warto byłoby założyć jakiejś wspólnoty, celem wyłączenia dotychczasowego administratora??
    Zaawansowany formularz
    • 18.03.11, 17:27
      Nie jestem twoim sąsiadem, ale odpowiem. W tej sytuacji z pewnością warto. Jest jeden problem. Sprawdź w umowie, na jak długo upoważniłeś developera do zarządu. Przed upływem tego terminu raczej nic nie zrobisz. A te 1000 zł to szczegółowo za co? Może np 200 zł za concierge który załatwia za ciebie wszystkie sprawy? ;-)
      • 18.03.11, 17:32
        uumowa przewiduje jedynie zarząd tymczasowy. Zatem, stosownie do przepisów o własności lokali, w przypadku gdyby ustanowiła się wspólnota, to ona by zarządzała nieruchomością wspólną. W tej kwocie mieszczą się standardowe rzeczy - oświetlenie, sprzątanie klatki, eksploatacja jakiś urządzeń - nic co by ramowo wychodziło poza standardy, które są wszędzie indziej na ursynowie. Różnica polega na tym, że inni płacą za mieszkania 80 metrów okolo 500 moze 600 zlotych a tutaj ta kwota jest astronomiczna!
        Przykładem jest choćby tzw "ochrona". Przy wjeździe do garażu jest stóżówka, w której siedzi jeden ochroniarz, natomiast w zestawieniu rozliczeń, w podpunkcie "ochrona" widnieje kwota 100 złotych netto za lokal (!!!). Pytanie, czy to nie przesada?
        • 18.03.11, 17:44
          ja gdy chciałam zalatwic cos z moimi sasiadami napisałam pismo i każdemu z nich wrzuciłam do sktrzynki, tu jak raz rozchodziło się o remont naszego budynku :-) odzew na tak i na nie był duzy--
          http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10501;7/st/20050620/n/Magdalena/dt/6/k/c670/age.png

http://lbdf.lilypie.com/xjPcp1.png
        • 21.03.11, 10:43
          Ja za 85 metrów w starym bloku na Natolinie płacę zgodnie z ostatnim pismem 884 zł- więc te 1000 zł z ochroną (jaka by nie była) jakoś wcale mnie nie dziwi :) Moja spółdzielnia (wyżyny) ma czynsze z kosmosu i nie wiem czy wogóle da się coś zrobić :(
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/43kt3e5etw1f2005.png
          • 23.03.11, 23:06
            A ja w tej samej spółdzielni Wyżyny, też w starym bloku na Natolinie płacę 670 za 53 m...
            Tu są bandyckie czynsze, a osiedle baaardzo domaga się inwestycji, choćby w odświeżenie elewacji, wymianę drzwi na klatki schodowe, okien. Moi rodzice mieszkają na Ursynowie w okolicach Bartoka i tam bloki zostały odnowione, klatki mają prawie taki sam standard jak w nowych domach. A czynsze są niższe.

--
            Zaprawdę powiadam wam, nie robi naprawdę nic ten, co nic nie robi
            • 24.03.11, 11:01
              Wyżyny ponoc ma full kasy, a żadnych inwestycji nie robi. Więc co z ta kasą?. Członkowie spółdzielni chyba powinni się bardziej zainteresować tymi opłatami. Np. wywóz śmieci z m2- to jakiś absurd. Dlaczego ja mam płacić więcej, a 5 osobowa rodzina w dwóch pokojach mniej ? Na pewno takich kwiatków jest o wiele wiecej.--
              http://www.suwaczki.com/tickers/43kt3e5etw1f2005.png
    • 07.06.11, 02:01
      Szanowny Sąsiedzie - zapewne Twoja kwota wynika ze zużycia ciepłej i zimnej wody ! Na naszym osiedlu nie ma zaliczek, tylko po miesiącu za faktyczne zużycie z liczników. Ja już to sprawdzałem , na innych osiedlach na Ursynowie , a nawet w Warszawie stawki są podobne , a jeśli wchodzi w grę okres zimowy to dolicz jeszcze ciepło ile zużyłeś ( na klatkach masz podzielniki ) , a może jeszcze masz miejsce w garażu ( pozycja również wyszczeg. na fakturze )- pozdrawiam
    • 07.06.11, 02:03
      nowoursynowska139 napisał:

> Jako że nie znalazłem bardziej odpowiedniego miejsca na tego rodzaju pytanie, z
      > amieszczam je tutaj. Jestem mieszkańcem jednego z mieszkań w osiedlu developera
      > Natolin Plaza Center Sp. z o.o. Po wyodrębnieniu lokalu wraz z miejscem postoj
      > owym powyższa spółka - jako tymczasowy zarządca nieruchomością wspólną, zaczął
      > wystawiać comiesięczne faktury na astronomiczne kwoty - prawie 1000 zł na miesi
      > ąc za lokal o powierzchni mniej niż 70 metrów. Z tego, co mi wiadomo, nie ma ta
      > kich kwot na ursynowie. Pytanie kieruje do moich sąsiadów, którzy mieszkają w t
      > ym samym osiedlu. Czy może nie warto byłoby założyć jakiejś wspólnoty, celem wy
      > łączenia dotychczasowego administratora??

Szanowny Sąsiedzie - zapewne Twoja kwota wynika ze zużycia ciepłej i zimnej wody ! Na naszym osiedlu nie ma zaliczek, tylko po miesiącu za faktyczne zużycie z liczników. Ja już to sprawdzałem , na innych osiedlach na Ursynowie , a nawet w Warszawie stawki są podobne , a jeśli wchodzi w grę okres zimowy to dolicz jeszcze ciepło ile zużyłeś ( na klatkach masz podzielniki ) , a może jeszcze masz miejsce w garażu ( pozycja również wyszczeg. na fakturze )- pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.