Dodaj do ulubionych

Międzynarodowe Centrum Edukacji Montessori

17.01.14, 10:36
Witam,
od razu mówię, że nie jestem biznesowo związana z MCEM. Chciałam tylko wyrazić moje ogromne zadowolenie z tej szkoły. Posłaliśmy tam naszą córkę we wrześniu do zerówki. Ja byłam nastawiona sceptycznie. Mąż entuzjastycznie.
Po kilku miesiącach edukacji mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja.

Córka zaskakuje nas ciągle nowymi osiągnięciami, informacjami i umiejętnościami. W tej szkole stawia się przede wszystkim na SAMODZIELNOŚĆ, szacunek dla ucznia oraz indywidualny rozwój we własnym tempie. Sposób przekazywania wiedzy jest fantastyczny. Ostatnio córka wyjaśniła mi pełną definicję "rzeczownika", opowiadała mi o morzach na naszej planecie z takim zaangażowaniem jakby to była najnowsza bajka Disneya. Jej ulubiona zabawa w tej chwili to "układ słoneczny". Przestała się upominać o zgodę na obejrzenie bajki. Ma w głowie tyle niezaspokojonej ciekawości świata i własnych zabaw, że czasami brakuje jej na to wszystko czasu. Ma dopiero 6 lat a interesuej się rzeczami o których ja miałam mgliste pojęcie w wieku 9 lat. W szkole nie ma ocen. Uczeń nie uczy się "za ocenę" lecz dla siebie z czystej ciekawości.

Jeśli kogoś zainteresowała, to chętnie odpowiem na pytania na prv.
Życzę miłego dnia

Hania 27/12/2007
Igor 30/03/2012
Edytor zaawansowany
  • jotka001 18.01.14, 20:12
    Jakieś bonusy za reklamowanie Montessori dają? Już drugi wątek tego samego dnia polecający szkołę... Aż dziwne... Ale w sumie zbliża się czas rekrutacji do szkół...
  • 78jca 03.02.14, 13:50
    tak myślałam, że tak tozostanie odebrane...
    Bonusów brak. Tylko moje zadowolenie i totalne zniechęcenie do wyrażenia pozytywnych opinii. gybym napisała że "coś" jest do DXXY to każdy by mi uwierzył. Polska to przecież kraj haterów... Brak mi słów.
    --
    Hania 27/12/2007
    Igor 30/03/2012
  • jotka001 04.02.14, 23:18
    @78jca
    To nie o to chodzi. Nie jestem żadnym hejterem. Natomiast dosyć wkurzają mnie wszystkie namolne za lub przeciw. Lubię umiar. Gdyby pojawił się jeden twój wpis, nie byłoby mojego komentarza. Ale jak widzę kilka wpisów z jednego czy dwóch dni, zachwalających to samo coś (albo wręcz przeciwnie - nagonka na coś), to jakoś dziwnie nie wierzę w dobre intencje. Jeśli uraziło cię to, to przepraszam.
    Swoją drogą, piszesz: Polska to kraj haterów. Ja mogę napisać od drugiej strony: Polska to kraj oszustów i naciągaczy, którzy pod pozorem własnych doświadczeń reklamują / zachwalają lub robią nagonkę na jakieś produkty/firmy. Poczytaj trochę różne komentarze w internecie, to zobaczysz. Przez takich wiele osób nie czyta jakichkolwiek opinii w internecie, bo to po prostu nie ma sensu.
  • beesquick 22.10.14, 13:58
    też pochwalę miejsce, do którego uczęszcza mój synek, podoba mi się panująca tam atmosfera, i ta praca dzieci, zajęcie i skupienie, nawet tych najmłodszych w żłobku. To pewnie zasługa samej metody montessori (którą nie dawno odkryłam i jestem nią zachwycona!) niż szkoły. No i na pewno duży udział leży po stronie Pań, które tam pracują, cierpliwe, spokojne - z bardzo dużą wiedzą o montessori... :) Jestem mega szczęśliwa, że synek jest w takim Dobrym i troskliwym miejscu.
    A co do samej placówki... hmm. To co dla mnie jest ważne, czyli to w jakich warunkach przebywa moje dziecko, jak jest traktowane i czy ma tam szanse na rozwój - spełnia moje oczekiwania. Myślę, czego mogłabym się czepić, żeby nie wyszło tak jak Pan wcześniej napisał, że tylko się chwali, to jest tam trochę zimno... chodzi o temperaturę... to jest to o czym myślę jak zostawiam synka... czy będzie mu ciepło...
    Jak zaobserwuję coś niepokojącego i bedę pamiętać to umięszczę tu na forum.
  • jasnecappucino 22.10.14, 21:22
    i odkopałaś ten wątek sprzed ponad pół roku tylko po to, aby się podzielić kolejną entuzjastyczną opinią?
  • Gość: and IP: *.dynamic.chello.pl 16.07.19, 13:34
    Warto odwiedzić profile przedszkola i szkoły MCEM na fejsie - widać tam, jak to wszystko działa, wygląda to kolorowo, przyjaźnie i bardzo pozytywnie: www.facebook.com/MCEM.Warszawa/ - zamiast się napinać i obrzucać podejrzeniami najlepiej sprawdzić samodzielnie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka