Co z autostrada przez Ursynow??? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Interesuje sie mieszkaniem w okolicach ul Plaskowickiej.
    Powiedzcie, co w temacie autostrady? Sa jakies ostateczne decyzje???
    • tu masz mapkę schematyczną wszystkich planowanych dróg w Warszawie
      www.siskom.waw.pl/mapy/obwodnice-warszawskie.jpg
      a tu mapki szczegółowe przebiegu na Ursynowie
      od Puławskiej za Geantem dalej tunelem...
      www.siskom.waw.pl/mapy/projekty-pow/06a_POW.gif
      i dalej wylot za ul. Rosoła, Nowoursynowską i skarpą
      www.siskom.waw.pl/mapy/projekty-pow/06b_POW.gif
      w ogóle polecam
      www.siskom.waw.pl/
    • Gość: blublu IP: *.aster.pl / *.aster.pl 31.03.05, 20:51
      nie przejmuj się ta gadaniną. Skorumpowani "publiciści" z siuśkomu trafia
      kiedys do więzienia. A autostrada bedzie prze z Górę K.
      Co nie oznacza ,że Płaskowicka bedzie spokojną ,osiedlową uliczką>
      • Gość: xxx222 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.03.05, 22:04
        > Co nie oznacza ,że Płaskowicka bedzie spokojną ,osiedlową uliczką>

Ha ha
        Tak samo spokojna, jak dolina sluzewiecka ;))))))))))))))))))))))
        • Właśnie powstaje projekt szczegółowy Południowej Obwodnicy Warszawy.
          We wrześniu powinna byc decyzja lokalizacyjna i zacznie się wykup gruntów na odcinku od węzła Konotopa do węzła Puławska. W przyszłym roku będzie wykupiona reszta gruntów. Budowa powinna ruszyć w 2007 roku.

A ul. Płaskowickiej zostanie spokojną uliczką i wcale nie będzie na niej ruchu jak na Dolince Służewieckiej.

Czyli, Agnieszko, możesz spać spokojnie. Nie pozwolimy pseudoekologom wprowadzić potęznego ruchu na ulice Ursynowa biegnące wierzchem.

--
          Forum SISKOM TAK dla warszawskiej obwodnicy
          Strona internetowa SISKOM
          • Najlepsza mapka całościowa warszawskich obwodnic jest tu:
            homepage.ntlworld.com/mark.gajda/autostrady/a2_waw_pow_map.jpg
            Można też do niej wejść klikajac w obrazek na stronie startowej naszej strony w internecie.

pozdrawiamy serdecznie.
            Viktoria już blisko.
            --
          • Gość: TOM IP: 195.205.15.* 01.04.05, 08:31
            Tak zupełnie spokojną (ul Płaskowickiej) już nie będzie, gdy
            zostanie przedłużona do Wilanowa:
            www.siskom.waw.pl/mapy/projekty-pow/06b_POW.gif
            ale to nie ma nic wspólnego z autostradą.
            • Gość portalu: TOM napisał(a):

> Tak zupełnie spokojną (ul Płaskowickiej) już nie będzie, gdy
              > zostanie przedłużona do Wilanowa:
              > www.siskom.waw.pl/mapy/projekty-pow/06b_POW.gif
              > ale to nie ma nic wspólnego z autostradą.

Dokładnie tak. Powiem więcej - nie ma nic waspólnego z autostrada (bo tej nie
              będzie na Ursynowie), ani z trasą szybkiego ruchu (jaka będzie na Ursynowie).
              Ul. Płaskowickiej miała byc przedłuzona do Przyczółkowej niezaleznie od tego
              gdzie przeszłaby POW.
              Po prostu taka jest koniecznośc. Obecnie ursynowiak chcąc pojechać do Powsina,
              Konstancina musi nadkładac drogi i jechać wąską Wilanowską tuz obok pałacu.
              200 tysięczne miasto potrzebuje po prostu lokalnych ulic wylotowych.

WYLOTOWYCH, a nie przelotowych wierzchem, co usiłuje wtrynić na Ursynów pani
              Cesarska.

--
              • Gość: TOM IP: *.meil.pw.edu.pl 10.04.05, 12:18
                Ale przy takim rozwiazaniu węzła Ursynów nie ma mozliwości
                zjazdu z POW na Płaskowickiej (w kierunku wschodnim). Samochody więc będą
                wyjeżdżać na wierzch koło Geant-a i dalej pruć "przelotem" Płaskowickiej
                do Wilanowa.
                Węzęł Puławska też jest nieciekawy, bo z punktu widzenia ul. Puławskiej
                nie jest to skrzyżowanie bezkolizyjne.
                Ciekawe, że mają byc pieniądze (kilkaset mln PLN) na tunel a brak
                kilku mln na "ślimaki"!??
                Przygladałem się ostatnio miejscu, gdzie POW ma przeciąć Puławską
                będąc na parkingu koło OBI. Jakoś nie widać tam miejsca na drogę.
                W poblizu torów kolejowych jest za to kilka nowo pobudowanych domów!?
              • Gość: Anty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 20:46
                To powiedz mi, czy bedzie sie oplacalo mieszkancowi ul. Nowoursynowskiej, czy
                Relaksowej jechac do Pulawskiej, zeby wjechac na autostrade i wyjechac gdzies
                na Wilanowie... lub Pradze?

Czemu nie piszecie, oszolomy, ze wjazdy i zjazdy z autostardy beda umieszczane
                dosc rzadko, ze caly ruch tranzytowy Zachod-Wschod bedzie "szedl" przez 150-
                tysieczny Ursynow?

Czemu takie lewackie stowarzyszenie tak dazy do budowy tej autostardy?
                Odpowiedz jest b. prosta - grunty zakupione przez towarzyszy po USD 10/m2
                bedzie mozna sprzedac pod autostrade po USD 100... smutne.
              • Gość: X IP: *.com / *.u.mcnet.pl 11.04.05, 11:45
                Ursynowiak, zeby pojechac do Powsina, wsiada na rower i po 10 minutach przez
                Las kabacki jest w Powsinie. Gdybys tu mieszkal, wiedzialbys to i znal zwyczaje
                ludzi z Ursynowa...
          • Gość: Gasc_x IP: *.cu.com.pl / 193.24.24.* 01.04.05, 10:18
            Najmocniej przepraszam, ale w momencie gdy Płaskowickiej połączona zostanie z
            Puławską i Wilanowem to "tabuny" samochodów będą stały na Ursynowie.
            Na skrzyżowanich z KEN-em, z Rosoła... będziemy mieli kopcący sznur stojący na
            Ursynowie.
            Autostrada poprowadzona na południe od Warszawy może zmniejszy ilość TIR-ów,
            ale wg mnie nie wpłynie znacznie na ogólną ilość samochodów pakujących się
            przez Ursynów.
            Moim zdaniem będziemy mieli obwodnicę Warszawy z dużą ilością samochodów
            wjeżdżającą w wąską Płaskowickiej z normalnymi skrzyżowaniami na Ursynowie.
            Dlatego też mieszkając na Ursynowie 300m od Płaskowickiej jestem za TUNELEM!!!
            I to jak najszybciej!!
          • kto prowadzi w długości pisaniny?
            ty czy stolicznyj?

w ogłupianiu na pewno ...
            ..vampi_r napisał:

<A ul. Płaskowickiej zostanie spokojną uliczką i wcale nie będzie na niej ruchu
            jak na Dolince Służewieckiej.>
            robercina nie rozśmieszaj ludzi
            idź na spacerk kwiatki kwitną
            chociaż ja wiem, że masza karmę wciskanie ciemnoty
            trudno z tym walczyć....

> Czyli, Agnieszko, możesz spać spokojnie.
            byle nie przy Płaskowickiej a najlepiej i nie na Ursynowie

<Nie pozwolimy>
            robercik ty to sobie możesz ...
            zwrotnice poprzestawiać jak cię do tego dopuszczą kiedyś

<pseudoekologom>
            uwaga!: (obecnie słowo pseudoekolog jest najgorszą obelgą, pasuje zawsze i
            wszędzie i wypiera takie modne określenia
            jak "oszołom" "nacjonalista" "ksenofob")

<wprowadzić potęznego (...)>
            pewnie że nie...
            bo będzie
            JESZCZE WIĘKSZY !!
            zapraszamy wszystkich za parę lat do popatrzenia ze skarpy na piękną rzekę ...
            ...TIRów
            od krańca do krańca

• Tchórzliwy pies najgłośniej szczeka.

Ja się przedstawiłem, nie jestem anonimowy.
              A ty?
              Miej odwagę może przyjśc i powiedziec mi cos w oczy.
              Czekam dziś o 19:00 pod Domem Sztuki na Ursynowie.
              --

• vampi_r napisał:

> Tchórzliwy pies najgłośniej szczeka.<
                ponieważ jestem bardzo domyślny więc zgaduję że to o mnie
                cholera nie czuje się obrażony
                chyba nie mam honoru
                masz pecha bo jestem widać podobny do ... ty już wiesz do kogo
                nie będę pisał bo będziesz mnie straszył sądem jak to masz w zwyczaju...

ale to tylko oznacza że ty poczułeś się urażony
                i wiesz ... nawet mi nie jest przykro, a wręcz przeciwnie
                zgadnij czemu ...

> Ja się przedstawiłem, nie jestem anonimowy.<
                to twoja żaba
                myślisz że dzięki temu twoja wiarygodność wzrosła?
                może u kogoś tak ...

> A ty?
                a ja nie

> Miej odwagę
                nie mam
                BTW branie pod włos działa na przedszkolaki i to tylko czasem

<może przyjśc i powiedziec mi cos w oczy.
                Czekam dziś o 19:00 pod Domem Sztuki na Ursynowie.>
                że niby takie solo? :):)
                ubawiłem się

to sobie czekaj robertto
                może ktoś przyjdzie ...
                tylko go nie bij bo szkoda człowieka
                BTW
                i co miałbym ci powiedzieć?
                że mam dość takich "naprawiaczy" świata którzy chcą "dla mnie dobrze" bo wiedzą
                lepiej?
                że mam dość nazywania szczęściem czegoś co będzie katastrofą dla dzielnicy?
                itp itd
                wiem czego chcecie i to mnie akurat nie wkurza
                macie prawo
                są różne pomysły na życie

mnie wystarczy jak przestaniecie ściemniać i pisać brednie jak to będzie super

mówcie otwarcie
                1 przez Ursynów pójdzie AUTOSTRADA a nie żadne tam POW czy coś w ten deseń
                2 budowa trwać będzie LATAMI co dokładnie rozpiep...y Ursynów na 2 części
                3 ileś tam setek ludzi będzie wdychać spaliny a nie czyste powietrze z kominów
                4 będzie hałas jak diabli (oczywiście ja wiem, do wszystkiego można się
                przyzwyczaić, A2 będzie w tunelu/z ekranami dźwiękochłonnymi itd.)
                5 będzie drżała ziemia i bloki dookoła (to się można wyprowadzić jak się komuś
                nie podoba, przecież plany każdy znał itp,- znam to na pamięć)
                6 a nocą będzie od strony Wilanowa piękna łuna pędzących samochodów i ciągły huk
                to tyle co mi przyszło na szybko do głowy
                mylę się w czymś?
                tylko bez wykresów i przykładów ze świata ...
                a szczerze to nie jestem nawet ciekaw co odpisze
                jeśli...

jesteś nieroformowalny
                a taki inteligentny...

• Gość: ciekawy IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.04.05, 17:00
                płacą ci z publicznej kasy za nadgodziny? i za bicie adwersarzy też? To ile
                masz od w mordę ,ile od fleka? A podobno robisz jako informatyk!!! Informatyk
                z gazrurką ???

Czemu dom sztuki na Ursynowie? Bo tam inna siuskomowa jedza jest
                administratorem? I w razie czego pogryzie ( a jadowita bardzo) polemistów?

A co bys chciał usłyszeć "w oczy" ? Żeś mądry ,wspaniały i masz najlepsze
                pomysły ze wszystkich warszawiaków?

Bo to jest PRAWDA !!!! Wygląda wprawdzie jak stara sowiecka "Prawda", ale
                to autentyczna PRAWDA. Vampir to zapoznany warszawski talent. Vampir
                na prezydenta!!! Faktem jest ,że pewnie byłby lepszy niż ten kaczonogi.
                Ale ci podbiłem ......
                Ludzie poprzyjcie mnie . Chwalcie vampira. Wynoście pod niebiosa
                jego "talenta" . I moze w ten sposób pozbedziemy się z forum tego frustata.
                Czego warszawiakom i sobie życzę z okazji 1 kwietnia.

P.S. Nabrałem Was z tą prawdą?
    • Gość: audi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.05, 11:17
      NIC NIE MA NA PEWNO!
      chodzą tylko wieści i plotki, bo nikt (z urzędasów) nie chce podjąć decyzji,
      ważkiej, z konsekwencjami na wiele lat, bo nie mają wyobraźni.
    • Gość: corgan IP: *.profilab.pl / 217.11.142.* 01.04.05, 19:44
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=195512
      Polecam fotorelację z 26 marca A.D. 2005 - zdjęcia robione z samochodu przez
      jednego kolesia. Bodajrze do Katowic jest odcinek płatny, do Gliwic -
      bezpłatny. Od Katowic w obie strony są 3 pasy ruchu, pobocza, prosta równa
      droga.

Do ekologów i przeciwników: straszycie ludzi autostradami? takimi jak ww. A4?
      Bo ja bardzo chciałbym aby na warszawskich drogach był ruch taki jaki tam jest
      na fotkach A4. Zeby tak samo wyglądały Dolina Służewiecka, Puławska, Krakowska,
      Pułkowa, Połczyńska...

Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego przeszkadza Wam szybka i płynna trasa
      ekspresowa, no ch.... niech będzie autostrada. A dlaczego nie przeszkadza Wam
      zakorkowana Pułkowa, Krakowska, Puławska? Przecież nie są autostradami...
      prawda?
    • Gość: Edek IP: *.aster.pl / *.aster.pl 10.04.05, 00:49
      Agenci SISKOM są na forum! Ci "społecznicy" podjęli ofensywe na całym froncie.
      Mieszkańcy Ursynowa i tak moga być szczęśliwi. Wam przynajmniej nie piszą (tak
      jak ma to miejsce na bemowskim forum) że autostrada pod blokiem to sama
      przyjemność a trasa będzie w całości w tunelu (co jest wierutną bzdurą)
      • Gość: xxx IP: *.acn.waw.pl 10.04.05, 11:47
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: xxx222 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.05, 12:43
          Biedny, mały pseudoekolog stoi zapomniany w kąciku i chlipie. A teraz postanowił
          troch potupać i pokrzyczeć - moze ktoś zwróci na niego uwagę.

Niedopieszczone biedactwo! Jak mi Cie szkoda!
          • Gość: Anty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 20:56
            A towarzysz xxx222 czyjny jak trzeba - dobrze placa za czatowanie dla lewicy?
            • Gość: xxx222 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 09:40
              Pudło Drogi Kolego :))))

Ani nie byłem w PZPR, ani tym bardziej nie tworzyłem plakatów wychwalających
              rewolucję październikową i/lub socjalistyczna ojczyznę :)))))))))
      • Gość: leon IP: *.acn.waw.pl 10.04.05, 21:02
        Gość portalu: Edek napisał(a):

> Agenci SISKOM są na forum! Ci "społecznicy" podjęli ofensywe na całym
        froncie.
        > Mieszkańcy Ursynowa i tak moga być szczęśliwi. Wam przynajmniej nie piszą
        (tak
        > jak ma to miejsce na bemowskim forum) że autostrada pod blokiem to sama
        > przyjemność a trasa będzie w całości w tunelu (co jest wierutną bzdurą)

za autostradą przez Ursynów głosują mieszkańcy Wierzbna, Białołeki, im dalej
        mają tym głośniej pysskują
      • Gość: law IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.05, 20:58
        PRZEZ URSYNOW, OCZYWISCIE.
        • Gość: gość-y IP: *.cu.com.pl / 193.24.24.* 15.04.05, 09:26
          w tunelu przez Ursynów oczywiście (sam mieszkam 300m od Płaskowickiej)
          • Gość: M IP: *.gios.gov.pl / *.gios.gov.pl 15.04.05, 09:33
            Urząd Marszałkowski jeszcze w tym miesiącu zaktualizuje powstałą w 2000 r.
            strategię rozwoju województwa. Ta strategia zaś w dużej mierze przesądzi, jakie
            inwestycje na Mazowszu będą mogły zostać sfinansowane z budżetu UE i państwa w
            ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007 - 2013. Według tego planu to
            samorządy wojewódzkie mają bowiem współdecydować o podziale funduszy unijnych i
            środków z budżetu państwa na inwestycje na ich terenie.

- W praktyce będzie wyglądało to tak, że jeśli Generalna Dyrekcja Dróg
            Krajowych i Autostrad będzie dzieliła środki inwestycyjne, powinna konsultować
            to z władzami województwa - mówi prof. Zbigniew Strzelecki, dyrektor
            Mazowieckiego Biura Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego. - Teraz,
            jeśli ma na przykład problem z jakąś budową na Mazowszu, to przeznaczone na nią
            pieniądze przesuwa na drogę na Podlasiu. Takie praktyki nie powinny mieć
            miejsca.

Inwestycje zapisane w strategii będą miały pierwszeństwo przy przyznawaniu
            środków unijnych dzielonych przez Urząd Marszałkowski. A będzie ich niemało. Na
            wojewódzki program rozwoju regionalnego na lata 2007 - 2013 Mazowsze ma dostać
            aż 2,3 mld euro. To ponad 7 razy więcej niż w latach 2004 - 2006, na które
            naszemu regionowi przyznano do podziału 300 mln euro. A nie będzie to jedyny
            program unijny, z którego mogą zostać sfinansowane inwestycje na Mazowszu (będą
            też tzw. fundusze sektorowe, przeznaczone także na budowę dróg, o których
            podziale zdecydują ministerstwa).

Trzy koliste obwodnice
            Według informacji, które zdobyła "Rz", w zaktualizowanej strategii województwa
            znajdzie się wiele nowych, dotąd nieplanowanych, inwestycji. Przynajmniej
            częściowo rozładują one ruch na drogach Mazowsza i aglomeracji warszawskiej.
            Będzie to m.in. budowa dwóch nowych mostów przez Wisłę, tuż za granicami
            Warszawy. Jeden z nich ma powstać na wysokości Łomianek i Jabłonny, a drugi
            między Konstancinem i Józefowem. Będą one częścią tzw. mniejszej obwodnicy
            stolicy, która połączy Piaseczno, Konstancin, Józefów, Sulejówek, Wołomin,
            Legionowo, Łomianki, Ożarów i Brwinów. Powstanie ona z istniejących już
            odcinków dróg (zostaną one unowocześnione) uzupełnionych w niektórych miejscach
            o nowe arterie, np. Paszkowiankę - trasę, która pobiegnie od "gierkówki" koło
            Nadarzyna do autostrady A-2 obok Pruszkowa.

- Chodzi o to, żeby z ulic Warszawy zniknęła część ruchu tranzytowego, żeby
            ktoś, kto na przykład chce dojechać z Brwinowa do Józefowa, nie musiał jechać
            przez stolicę -mówi dyrektor Strzelecki. W takim samym celu powstać ma tzw.
            duża obwodnica Warszawy, spinająca Grójec, Żyrardów, Sochaczew, Nowy Dwór,
            Wyszków, Mińsk Mazowiecki (jest już w części gotowa). Ta inwestycja będzie
            polegać na unowocześnieniu istniejących dróg i budowie obwodnic wokół większych
            miast.

Pamiętajmy o kolei
            Ostatnia z nowych wielkich inwestycji drogowych, jaka znajdzie się w zmienionej
            strategii województwa, to wielka obwodnica Mazowsza, która połączy Radom,
            Siedlce, Ostrów Mazowiecką, Ostrołękę, Ciechanów i Płock. Będzie miała status
            drogi głównej przyspieszonej i także powstanie na bazie obecnych arterii, które
            zostaną zmodernizowane.

Urząd Marszałkowski chce też poprawić połączenia kolejowe na Mazowszu tak, żeby
            przemieszczanie się pociągami było szybsze. W zaktualizowanej strategii będzie
            więc zapis o budowie drugiego toru na linii Warka - Radom i Otwock - Pilawa, co
            znacznie skróci podróże w stronę Kielc i Lublina.

Jacek Krzemiński
            GDDKiA szykuje się do budowy innej obwodnicy, która rozprowadzi ruch z
            autostrady A2 między Konotopą (na zachód od Warszawy) a Konikiem (po wschodniej
            stronie stolicy). Największe emocje budzi budowa dwóch tras ekspresowych przez
            gęsto zamieszkane dzielnice - Bemowo i Ursynów. Według wstępnych planów
            pierwsza z nich ma powstać w latach 2006 - 2008, a druga 2007 - 2011. Na razie
            inwestor nie dysponuje jednak wszystkimi gruntami, pozwoleniami na budowę, a w
            przypadku trasy w tunelu przez Ursynów nawet decyzją lokalizacyjną. Ekolodzy
            zapowiadają oprotestowanie wszystkich pozwoleń. Rządowi urzędnicy twierdzą
            jednak, że tzw. specustawa ogranicza do minimum możliwości blokowania
            inwestycji. KMAJ

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.