Dodaj do ulubionych

Naszemu Ursynowowi w sprawie metra

17.11.06, 19:04
Radnym z NU, kórzy obiecali walkę o nocne metro chciałbym zwrócić uwagę na
dwie kwestie, o których trzeba pamiętać podejmując tę sprawę.

1. Zapewnienie komunikacji metrem w nocy (pomijając już to, czy technicznie
wykonalne) może wiązać się z np. koniecznością ograniczenia kursów nocnych
linii autobusowych 604 i 607, które pokrywają zasięgiem o wiele większy obszar
wysokiego Ursynowa. W związku z tym trzeba równocześnie zawalczyć albo o to,
żeby nie likwidowano linii 607 i 604, albo żeby zapewniono komunikację
dojazdową, skomunikowaną z kursami metra. Bo chyba o 2 w nocy przez
opustoszały Ursynów do najprzyjemniejszych nie należy - a jednak autobusem
mozna podjechać bliżej. Zwykli ludzie nocnymi też wracają i to niekoniecznie z
imprez, ale np. z pracy i dla nich konieczność zamiany autobusu nocnego, który
podjeżdża niemal pod dam na metro (np. dla mieszkańców okolic Cybisa,
Przybylskiego itp.)

2. No i pytanie czy nie będzie to oznaczać późniejszego uruchomienia metra
rano - już teraz zaczyna dośc późno, jeżeli będzie trzeba uruchamiać je w
dzień powszedni jeszcze później - to też nie będzie to dobre.

Warto więc, jak sądzę, forsując pomysł dłuższego kursowania metra pamiętać o
tych dwóch sprawach.
--
"Uprawiałem seks z jego kotami,
najpierw w szafie Lesiaka, a potem w wannie ministra Wassermanna."
Adam Michnik
--
Czas na Gazetę Wyborczą...
Obserwuj wątek
    • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 17.11.06, 23:22
      Uzupełnię, bo mi chochlik zeżarł parę słów. Oczywiście w puncie 1. chodzi o to,
      że spacer wśród bloków Ursynowa o 2 w nocy do najprzyjemniejszych nie należy. A
      pod koniec tego punktu chodziło o to, że ludzie z Cybisa czy Przybylskiego albo
      Kopcińskiego niechętnie pewnie by zamienili 607 na metro do późna w nocy, bo
      zamiast niemal pod dom musieliby iść kawał drogi.
      --
      "Uprawiałem seks z jego kotami,
      najpierw w szafie Lesiaka, a potem w wannie ministra Wassermanna."
      Adam Michnik
      • kalka13 Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 18.11.06, 14:02
        mysle ze bez twoich wskazowek i przemyslen NU sobie swietnie poradzi a jak
        chciales miec cos do powiedzenia w tej sprawie to trzeba sie bylo do nich
        przylaczyc a nie caly czas krytykowac a nie teraz dobre rady wojka staszka
        stosowac.
        • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 18.11.06, 20:12
          Przepraszam, bo chyba się nie rozumiemy. Ja na to nie głosowałem i byłem
          przeciwny celom i metodom działania tego ugrupowania. To prawda. Ale jak się to
          już szeroką ławą dostało do rady, to jest jakieś prawdopodobieństwo, że podejmie
          ten temat (zwłaszca że wielu innych w kampanii nie miało)

Ja tylko uczulam na coś, co mogło umknąć uwadze autorów programu NU, natomiast
          nie wątpię, że NU sobie świetnie poradzi. Tylko bawiam się, że jeżeli będzie
          działać z nadmierną euforią i "na hura", to może zapomnieć o niektórych
          uwarunkowaniach (np. o tym, że budżet ZTM nie jest z gumy i metro też nie jest z
          gumy i przerwy technicznej w nocy potrzebuje).

Mam nadzieję, że NU z powodu wprowadzenia kilku starych wyjadaczy do rady nie
          popadło w taki samozachwyt i samouwielbienie, że nie będzie już wysłuchiować rad
          mieszkańców Ursynowa czy też będzie słuchać tylko swoich klakierów. W każdym
          razie dziękuję za Twój głos, bo potwierdził on moją opinię o tej organizacji.

Poza tym żeby wywalczyć załatanie dziury w moście nie muszę koniecznie zostawać
          wójtem gminy, bo od tego są radni, żeby o takie sprawy dbali i słuchali ludzi,
          których reprezentują.
          --
          Ta gazeta w życiu słowa prawdy nie napisała
          • kalka13 Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 19.11.06, 12:53
            mysle ze pisanie o NU w taki sposob jak ty to robisz tzn np ze sie to dostalo
            to ma z twojej strony na celu tylko i wylacznie obrazenie osob z tego komitetu
            a ty nie wyrazasz swoich oczekiwan tylko rozkazujesz i opluwasz jadem a to na
            jaki komitet glosowales to twoja sprawa i widac byl za slaby skoro zwracasz sie
            teraz do innych i koncze te bezsensowna rozmowe z toba bo ona do niczego nie
            prowdzi a tylko zabera moj cenny czas zegnam dziedzicznacytadelofinansjery a
            placic to my placimy na ciebie i na innych darmozjadow.
                • jan-w Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 19.11.06, 20:05
                  Nie odnoszę wrażenia, żeby dziedzicznaCF był sfrustrowany i krytykował NU. To że
                  zwraca im uwagę na pewne szczegóły, to raczej działanie przyjazne wobec NU.
                  Zmniejsza ich szansę na kompromitację, przez proponowanie rzeczy nierealnych. To
                  jednak już się stało. Metro ma w nocy przerwę konserwacyjną, która nie może być
                  już skrócona, bez negatywnego wpływu na bezpieczeństwo. Przejazdy do 2 w nocy,
                  są też zupełnie nieekonomiczne. Chyba wszyscy wolimy metro kursujące krócej, ale
                  bezpieczne?
                • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Naszemu Ursynowowi w sprawie metra 20.11.06, 16:06
                  Czy ja tu coś skrytykowałem? Na razie NU "wykazuje się" zarzucając wszystkim,
                  którym nie podoba im się ich nachalna kampania wyborcza oraz programowa
                  miałkość, różne brzydkie rzeczy, więc chciałem podjąć jakąś dyskusję merytoryczną.

Otóż "metro nocą" czy "dłuższe kursowanie metra" to nie są hasła, które, niczym
                  Amerykę w konserwach, odkrył Nasz Ursynów - dyskusje na ten temat trwają od
                  pewnego czasu i tylko przytoczyłem kilka argumentów (czy raczej
                  niebezpieczeństw), które w dyskusjach owych były podnoszone. Nie muszę chyba
                  dodawać, bo, jak sadzę, Ursynów znamy wszyscy, NU też, więc doskonale wiemy, że
                  metro wszystkich problemó komuniacyjnych nie rozwiązuje nawet w dzień.
                  --
                  Czas na Gazetę Wyborczą...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka