Dodaj do ulubionych

Sto lat temu misiu

IP: *.metal.agh.edu.pl 04.05.11, 10:24
Świetny film, a wyśmiewane sytuacje zdarzają się nadal.
Ostatnio miałem cudowną sytuacje właśnie, nic tylko w jakimś filmie wykorzystać. Otóż musiałem donieść dyplom z Dziekanatu do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Odebrałem dyplom po czym udałem się do pokoju WKR, gdzie to oczywiście było zamknięte i wisiała kartka: "Sprawy związane z rekrutacją prosimy załatwiać w pokojach..." - i tu numery pokoi dziekanatów dla poszczególnych kierunków.
Udałem się do dziekanatu i pytam się, czy mogę odnieść dyplom tu, do dziekanatu. Kulturalnie pani odpowiedziała, że nie można oddać dyplomu do dziekanatu, ale żebym wyszedł i udał się do WKR podanego na drzwiach.
Wyszedłem z dziekanatu.
Wszedłem jeszcze raz.
Powiedziałem, że ja do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, czy to tutaj?
TAK.
Ta sama pani dyplom przyjęła.
Obserwuj wątek
    • a-r Rzeczywistość IV RP 11.05.11, 08:45
      > Świetny film, a wyśmiewane sytuacje zdarzają się nadal.

Zdarzają się nader często. Istnieje nawet cenzura na przekazywanie niektórych informacji (patrz artykuł pt. "Przewodnik postrachem wycieczki" - tinyurl.com/699ob2t ). Ludzie nie posiadający państwowego pozwolenia są inwigilowani i szykanowani przez straże miejskie za opowiadanie zwiedzającym niektóre polskie miasta o historii, zabytkach czy przyrodzie albo miejscowe legendy.

Ola: To niesamowite! Węgiel!? A skąd pan bierze węgiel?
      Paluch: Zasadniczo... Z Węgorzewskiej...
      Ola: To imponujące! A nie boi się pan tak węgiel wozić?
      Paluch: Strach jest... No, ale zasadniczo się zawsze staramy, żeby mieć kwit...
      (Stanisław Bareja "Miś", PRL, 1980)

Ciekawski: To niesamowite! uczniów!? A skąd pan bierze uczniów?
      Nauczyciel: Zasadniczo... Ze szkoły...
      Ciekawski: To imponujące! A nie boi się pan tak uczniów przeprowadzać przez wrocławski rynek?
      Nauczyciel: Strach jest... No, ale zasadniczo zawsze się staram, żeby realizować program nauczania...
      (Rzeczywistość, IV RP, 2007)

Ciekawe, że Wy tego nie dostrzegacie...

--
      Nic nie wprawia ludzi w takie zdumienie jak zdrowy
      rozsądek i uczciwe stawianie sprawy. R.W. Emerson

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka