Dodaj do ulubionych

Felix Baumgartner w TVN24 - "człowiek przestworzy"

24.10.12, 07:12
Cyrk jaki zrobiono wokół ostatniego wyczynu Felixa Baumgartnera utwierdza mnie w przekonaniu , ze żyję w chorych czasach. Jak to "epokowe" wydarzenie ma się choćby do tego sprzed 43 lat gdy człowiek po raz pierwszy postawił nogę na jedynym, naturalnym ziemskim satelicie ? O jakim postępie, którym tak nas epatują wszystkie media ( w tym te nasze dla lemingów :-)) jest mowa ? Przecież to widać gołym okiem, że w aspekcie tego co napisałem powyżej to wyraźny regres.To wyłącznie medialny show i reklama, a nie żaden krok w przyszłość jak próbują nam wmówić media...
--
"Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć" /Camille~Pissarro/
Edytor zaawansowany
 • humbak 24.10.12, 08:43
  Co konkretnie wiesz o rozwiązaniach technicznych niezbędnych do dokonania obu tych osiągnięć?
  --
  "Wake up! Time to die."
  Wiadomokto
 • erte2 24.10.12, 09:09
  camille_pissarro
  Dobry człowieku - oczywiście że nie jest to żaden przełom ani jakieś wielkie osiągnięcie naukowe. Ale jest to po prostu coś niecodziennego, coś z pogranicza Formuły I, ślubu pary królewskiej i występu cyrkowego. I oczywiście pobicie rekordu (czy nawet paru) czyli coś, czym ludzie się "od zawsze" fascynują, niezależnie od tego czy jest to rekord w biegu na 100 m., wysokości z której wyskoczono ze spadochronem czy jedzeniu parówek na czas. Po prostu ludzie potrzebują od czasu do czasu zobaczyć coś niecodziennego, coś mniej lub bardziej fascynującego czy emocjonującego. I nie jest to sprawa "chorych czasów" tylko coraz powszechniejszego dostępu do informacji, coraz większego zasięgu telewizji i coraz wyższego poziomu technicznego przekazywania obrazu i dźwięku.
  Wniosek ? Zrzędzisz dla zasady, z wrodzonej ci potrzeby "mania za złe", z powodu zapewne wrzodów żoładka lub permamentnego kaca.
 • obraza.uczuc.religijnych 24.10.12, 09:12
  bez tego swojego ukochanego tvn24?
  --
  www.rp.pl/artykul/666148,714074-Zloto-pobilo-kolejny-rekord--Lokaty-Amber-Gold-coraz-bardziej-atrakcyjne-.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka