Dodaj do ulubionych

Jak opublikować swoje artykuły ?

27.11.12, 15:46
Witajcie. Napiszę krótko - lubię pisać amatorsko. Obecnie z racji zawodu piszę o oszustach i oszustwach. Dodam - jestem ze Świętokrzyskiego. Chciałem podzielić się z ludźmi tym co przelewam na papier i zaproponowałem lokalnym gazetom w województwie, że bezpłatnie udostępnię im moje artykuły. Byłem w kilku redakcjach, ale nikt nie chce ze mną rozmawiać, nikt nie chce zapoznać się z tematyką ani ze stylem ( rozumiem jakby ktoś przeczytał i powiedział - słabe ). Poradźcie - może coś źle robię jako amator - może chodzi im o jakąś umowę ( choć nie wiem jaką jak i tak za darmo chcę opublikować ). Przecież pracy nikomu nie zabieram w redakcjach więc o co chodzi, że nie chcą za darmo pracy ?
Obserwuj wątek
  • arletek Re: Jak opublikować swoje artykuły ? 01.01.13, 19:19
   Witaj. Mam podobny problem. Też pisuje artykuły jednak nikt na nie nie chce spojrzeć. Z wielu redakcji byłam odsyłana z kwitkiem. Moja dziedzina to tematyka społeczna. Potrzebuje rady gdzie mogłabym coś takiego publikować. Czy byłby ktoś kompetentny ?
   • kazia2014 Re: Jak opublikować swoje artykuły ? 05.07.14, 11:30
    widzę, że takich osób jak ja jest całkiem sporo. Może watro założyć własną gazetkę poświęconą sprawom społecznym, bo jak się wydaje, jest to temat mało chwytliwy, a już napewno niezbyt wygodny... :) Też nurtuje mnie w jaki sposób podzielić się z innymi swoimi przemysleniami.
   • jarekseo Re: Jak opublikować swoje artykuły ? 24.06.15, 08:51
    A zaglądaliście tutaj? www.whitepress.pl/V8PA9
    Można dodać własny artykuł tematyczny, który zostanie opublikowany na popularnej ( lub mniej popularnej a zawsze ) stronie internetowej. Może to być artykuł sponsorowany ( płatny ) lub artykuł ekspercki, za którego publikacje nie musicie płacić jeśli będzie wysokiej jakości. Myślę, że się przydać na sam początek ;)
  • j-cob Re: Jak opublikować swoje artykuły ? 14.01.13, 23:45
   Odpowiem jako człowiek, który miał okazję popracować w pewnym lokalnym dzienniku w jednym z miast wojewódzkich.
   Możliwości jest kilka:
   1. Tematyka waszych artykułów nijak ma się do profilu gazet, które odwiedziliście. To, że jakiś tytuł mieni się "ogólnoinformacyjnym" nie znaczy, że wszystko chętnie opublikuje. Niektóre tematy są z założenia na cenzurowanym, bo z niektórymi osobami, środowiskami nie warto zadzierać. Niektórzy nie piszą o kościele, konkretnych politykach itp. Może wasze tematy nie pasowały do linii gazety?
   2. Jeżeli jednak temat nie jest drażliwy, może być po prostu nudny i nieciekawy z punktu widzenia czytelnika. Tak, redaktorzy naczelni wiedzą, co chce przeczytać czytelnik lepiej od niego :)
   3. Wasze teksty były słabe warsztatowo.
   I 4., najbardziej prawdopodobne: nie byłoby dla was kasy za te teksty. Nie wiem jak inne gazety, ale moja miała ciężką sytuację finansową. Zatrudnionym dziennikarzom płacono na szczęście normalnie, ale na wszystko "ekstra" nie było już środków, więc z tego rezygnowano.
   --
   winylowyumysl.blogspot.com/
  • exante_tc Re: Jak opublikować swoje artykuły ? 16.10.15, 16:23
   Warto spróbować w czasopismach o profilu naukowym lub monografiach. Pozwala to zaistnieć. Lista monografii naukowych recenzowanych do których trwa aktualnie nabór artykułów: exante.com.pl Projekt jest skierowany do studentów, doktorantów, pracowników naukowych, ale również osób zawodowo związanych z problematyką danej publikacji. Zapraszam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka