Dodaj do ulubionych

Telewizja publiczna

09.05.13, 12:23
Jestem rozczarowana tvp - tzw. publiczną bo jesli ona jest publiczna, to dlaczego upodabnia się do komercyjnych? Dlaczego nie ma przekazów z bardzo ważnych dla nas uroczystości jak np. z obchodów zakończenia II wojny swiatowej z Paryża, w ktorych po raz pierwszy uczestniczyli nasi kombatanci z Prezydentem Br. Komorowskim na czele.
Nasza telewizja jest niby biedna, ale na wysokie uposażenia , nagrody itp to ma pieniadze a na programy edukacyjne, informacyjne, transmisje z ważnych dla panstwa wydarzeń to nie ma. Obecny Prezes tvp według mnie, nie spełnia dostatecznie dobrze swoich obowiązków, nie panuje nad " swoją" instytucja, jest kompletnie bierny. Kojarzy mi się z oportunistą, karierowiczem a przede wszystkim - z nieudacznikiem. Jest od lat związany z tvp lub KRRiT i pilnuje stołka, na ktorym mu najwidoczniej wygodnie i jest nieusuwalny bo jego strategia : "nie wychylać się" i nikomu nie podpadać sprawdza się znakomicie.
Obserwuj wątek
    • fiu-bzdziu2010 Re: Telewizja publiczna 09.05.13, 15:08
      jak pięknie mówili kombatanci, że pierwszy raz widzą biało-czerwone flagi pod Łukiem Triumfalnym i że grają Mazurka Dąbrowskiego.......

a w Wiadomościach TVP jakieś mało istotne tematy - kto tam pracuje???
          • dosad Re: Telewizja publiczna juz nie istnieje w Polsce 19.06.13, 12:47
            Obecna tvp niestety nie jest taką publiczną, jaką ja sobie wyobrażam, to znaczy jej głównym zadaniem powinna być rzetelna, pełna, obiektywna informacja bo tak naprawdę informacja jest wyrywkowa, pomija najważniejsze wydarzenia dotyczące Polski, jej demokratycznych władz i społeczeństwa. Za to jest nadmiar informacji negatywnych, słyszy się tylko bezprzykladny atak na polski rząd więc kategorycznie zaprzeczam, że tvp jest na usługach PO, jest wrecz przeciwnie i to jest błąd D. Tuska, że nie miesza się do tvp, co wykorzystują bezwzględnie krzykacze wrogie mu. Kaczynski by w jeden dzień wymienił skład KRRit , ekipy ludzi w tvp, nie patrzyłby na nic, jak to juz zrobił w 2005r. Drugim ważnym zadaniem telewizji publicznej powinna być edukacja społeczenstwa bo niestety niewiele ludzi czyta poważne artykuły i informacje w ważnych dziennikach. Za to popularne sa tzw. tabloidy, od ktorych trudno wymagać obiektywizmu, rzetelności i ważnych informacji. Ale tvp idzie po najlżejszej linii wysilku i dba głównie o oglądalność i ogłupia ludzi, wprowadzając ich w stan zamroczenia umyslowego, poddajacych się nastrojowi show bo tak łatwiej i może dla wielu przyjemniej, szczegolnie, kiedy "dokopuje się władzy nienawidzonej przez wieki całe w Polsce. Tylko że teraz to jest nasza wladza i w demokracji wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za państwo, również za tvp. Nie wystarczy nie placić , trzeba ją wyłączać
    • Gość: Sagan Re: Telewizja publiczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.13, 21:50
      Właśnie telewizja publiczna czy partyjna. Pomijam, że TVP ma rozdwojenie jaźni (przepraszam roztrojenie kanałów) TVP 1 - program mieszkanie dla młodych - dno, TVP 2 - program mieszanie dla młodych - rewelacja (w programie T.Lisa), TVP Info - mieszkanie dla młodych - ocena neutralna z małym minusem. Do ja sie pytam - co tu jest prawdą?
      • adams96 Re: Telewizja publiczna 23.06.13, 23:18
        ODPOWIADAM Panu o nicku Sagan ŻE NIESTETY MA PAN RACJE BO W TVP JUZ NIE WIEDZA CO MOWIC LUDZIOM KTORZY PŁACA ABONAMENT BO ROWNIEZ PAN TUSK OSTATNIO STALE ZMIENIA ZDANIE I OBIETNICE KTORE TAK HOJNIE OPOWIADAŁ.
        • gucio60 Re: Telewizja publiczna 24.06.13, 14:25
          A ja mam dosyć o II wojnie i jej bohaterach. W przeciwieństwie do ciebie, autorko wątku, przeżyłem większą część II wojny światowej na własnej skórze i na własnej głowie ( do końca życie będę miał po niej pamiątkę ). Chcę telewizji, która mówi o przyszłości, daje mi rozrywkę i odciąga od codzienności. Przeszłość na lekcje historii i do muzeum.
      • Gość: Annka Re: Telewizja publiczna IP: *.play-internet.pl 24.06.13, 18:59
        A co masz w tym konkretnie przypadku do TVP. Różne programy (o ile dobrze ciebie zrozumiałam), pewnie różne osoby w studio, które przedstawiają swoje zdanie. Ja bardziej bym się bała, gdyby wszyscy mówili jednym głosem. Wtedy byłby problem. A co do samego programu. To jednym będzie on odpowiadał innym nie. Będą zadowoleni i krytykujący. Zresztą dotyczy to całego życia. Chcecie mieć jednomyślność to polecam przeprowadzkę do Korei Płn. Tam albo popierasz jedyne nieomylne zdanie wodza, albo obóz. Czepiacie się PO, PIS itd. A jaki w tym sens? przestańcie narzekać, tylko jak będą wybory to marsz do urn, a nie pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Podobnie tak jak wspomniałam program mieszkanie dla młodych, dla jednych dobry, dla innych katastrofa, ale uszanujmy zdanie innych. Chcecie wyrobic sobie zdanie to zapoznajcie sie z nim (np. uważam bardzo dobrze została zrobiona analiza tego programu z porównaniem Rodziny na Swoim kontra Mieskzanie dla młodych. Czy naprawdę wyrobienie swojego zdanie to w Polsce już tak wielki problem? Aż tak się uwsteczniliśmy?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka