Dodaj do ulubionych

W centrum Warszawy wybuchla bombka, a media

12.09.15, 05:36
milcza. Moze nie milcza, ale nie widac czerwonych paskow na ekranach telewizorow, zdjec z miejsca wydarzenia. Dlaczego?

wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Warszawa-Wybuch-przy-Nowym-Swiecie-00010970
--
Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
Lech Jęczmyk
Edytor zaawansowany
 • rozbawiony77 12.09.15, 06:13
  Bo sprawa jest wbrew pozorom bardzo poważna. Jak gdzieś w sieci przeczytałem, mimo że bombka taka raczej petardowa, to zapalnik czasowy profesjonalny, no i sam obiekt taki bardziej zapalny, czyli robota zawodowców. A to już ewidentnie śmierdzi prowokacją czyichś służb.
  W kontekście ruchów Rosji w Syrii i przy krajach nadbałtyckich i szybkiej dezintegracji Unii (bo tylko człowiek naiwny nie rozumie, że ona się właśnie rozpada), oraz mocno prawdopodobnej konfrontacji Rosja - NATO (Turcja!) w Syrii , ta purchawka w Warszawie była, moim zdaniem, elementem znaaacznie szerszej gry operacyjnej dotyczącej większej całości (oby nie!:(
 • superspec 12.09.15, 06:22

  --
  Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
  pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
 • rozbawiony77 12.09.15, 07:31
  Taaa, przyjąłem do wiadomości:). I włożyłem do przegródki "dezinformacja":)))))))))
 • mara571 12.09.15, 06:47
  swiadczaca o tym, ze ktos probuje odwrocic uwage od problemu przyjecia azylantow z Azji i Afryki. Sa u nas grupy bardzo nieprzyjazne Ukraincom, ale watpie, aby to byla ich sprawka.
  Co do Unii: to jeszcze troche potrwa.
  Zdumiewajacy jest natomiast fakt, ze zezwala sie najezdzcom na swobodne poruszanie po terytorium Unii bez jakichkolwiek dokumentow. Przybywajacy promem do Szwecji zwyczajnie odmawiaja rejestracji oswiadczajac, ze oni jada dalej do Finlandii lub Norwegii.
  Nie jada na gape: maja wazne bilety, mimo iz na granicy wegierskiej byl nedzarzami.
  Poczytaj W. Gadomskiego, ktory mowi o mafii przemytniczej. Ja osobiscie zakladam, ze jest takich kilka.
  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • rozbawiony77 12.09.15, 06:57
  I to mafii wprost powiązanych z ISIS i jego tajną służbą AMNI.
  Toż mówię, że zaczęła się bardzo duża polka. Na skalę już nie tylko Europy.
  A przy dużej polce najpierw zaczyna się od uruchomienia naczelnych;)
 • mara571 12.09.15, 07:00
  nie zapominajmy o roli Erdogana. 1 listopada Turcy beda znowu wybierac parlament.

  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • rozbawiony77 12.09.15, 07:29
  Popatrz na dynamikę wzrostu gospodarczego i pkb Turcji w ostatniej dekadzie. Ona ewidentnie robi się regionalnym hegemonem. W tym tempie za góra dwie dekady jej produkt globalny bt będzie wyższy niż Rosji. Dlatego Turcja rozgrywa Syrię i okolice (a nawet próbuje coraz śmielej z USA), patrząc na swoje cele strategiczne. W tym na Kurdów, na Saudów i okolice itp. ISIS dla Turcji to nie problem- turecki żołnierz i turecka armia to potężna, dobrze zorganizowana i zmotywowana propaństwowa maszyna (respect!:). A Rosja Turcji w Syrii, i nie tylko, miesza... Tyle że Turcja jest w NATO.
  Patrz na bombkę w wawie w szerszym kontekście - właśnie dużej a nie małej polki. Idzie nowe rozdanie. A Polska w nim jest dzięki PO jedynie pionkiem.
 • w_v_w 12.09.15, 12:20
  UE teraz mizdrzy sie do Turcji, teraz widzialaby Turcje, ale too late :)
  Turcy, to bardzo madry Narod, kibicuje im od bardzo dawna...:)
  --
  Wawerka
  --
  elektronika dziala "na dym". Jak caly dym z niej ucieknie-przestaje dzialac
 • jane-panzram 12.09.15, 06:22
  Jak się siedzi na twitterze, to się zauważa jedną rzecz: telewizje mielą informacje powoli, mają pół dnia bądź czasem dzień opóźnienia w podawaniu wielu rzeczy. Składam to na karb weryfikowania informacji

  Po drugie przy podawaniu takich informacji trzeba być ostrożnym, bo to przecież może grozić poważnymi reperkusjami dyplomatycznymi: gdyby się okazało, że to faktycznie Ruscy, to przecież podkładanie bomb to nie jest popierdółka, przez takie coś przecież wojnę w skrajnym przypadku można wypowiedzieć.
 • superspec 12.09.15, 06:24

  --
  Jestem leczonym psychiatrycznie anarchistą.
  pl.wikipedia.org/wiki/Anarchokapitalizm
 • rozbawiony77 12.09.15, 06:46
  ...A prawie na pewno odwołać ambasador na konsultacje do kraju, co z kolei pozwoliłoby np. Rosji poprzez swoich agentów wpływu w Berlinie a zwłaszcza Brukseli izolować Polskę w Europie jako "oszołoma".
  Od kilku dni (niestety wakacje musiałem skrócić do dwóch miesięcy, praca jest praca:), obserwuję rosyjskie programy polityczne w ichnich tv. A tam ewidentnie nasila się propaganda izolująca Polskę.
  W tym kontekście także niemiecki nieuk S(ten jak go określił Berlusconi , kapo) od przekonywania Polski siłą) i jego "unijna" prowokacja wobec Polski (czy wiecie że ten unijny matoł nie ma nawet matury, a w młodości komunizował, ćpał i spiskował;), co jest na niego wystarczającym "hakiem") może się okazać fragmentem większej całości (w kontekście szerszej rozgrywki Moskwa-Waszyngton, Berlin-Moskwa i Berlin-Waszyngton.). Bo ona właśnie hmmm, zdynamizowała się.
  Jak to mawiają, jeden przypadek to może i przypadek. Ale dwa przypadki w tym samym czasie to na pewno nie przypadek. No nie jest wesoło, niestety.
 • jane-panzram 12.09.15, 06:28
  Inny przykład: dzienniki tv nie podały wczoraj informacji o skandalicznych słowach Schultza.
  Jest najwyraźniej ban na podawanie informacji o tym, bo to mogłoby zaognić postawy antyimigracyjne w PL.
 • mara571 12.09.15, 06:38
  o tym incydencie tez nikt nie poinformowal:
  youtu.be/kjvF6KeVsKE
  To Czeczeni.
  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • jane-panzram 12.09.15, 06:49
  O, widziałam to wczoraj. No nie jestem zdziwiona, bo w mediach w tej sprawie jest postawa liberałów reprezentowana głównie. Chociaż jakoś nie jest to wszystko jakoś skrajnie zakłamywane, bo pokazują niekorzystne dla imigrantów rzeczy, chociaż tłumaczą to na swoją modłę - ale przynajmniej pokazują.

  Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej widzę absurd w tym przyjmowaniu przez nas. Jak kuźwa w kraju bez pracy, gdzie zasiłki też są niskie - przyjmować uchodźców z innej, obcej kultury? Oni sobie nie znajdą tutaj pracy. Nasz język też jest trudny. Będą tu żyć jak Rumuni: bez pracy, że śmiesznymi zasiłkami? Przecież to PEWNE, że stąd będą uciekać na zachód. Tu mają przed sobą taką przyszłość jak w obozach w Turcji, a nawet gorszą, bo zupełnie niezrozumiały i trudny język i brak pracy. To jest zero perspektyw.

  Będą tu jak pariasi.
 • mara571 12.09.15, 06:54
  chyba jeszcze nie wiesz: planuje sie w Unii jednakowe prawo azylowe i jednakowe przepisy dotyczace swiadczen socjalnych dla imigrantow. Finansowanych ze srodkow unijnych.
  Gdyby tak faktycznie sie stalo, to bedzie to bomba podlozona pod pokoj spoleczny w bylych demoludach.
  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • jane-panzram 12.09.15, 07:00
  No te wysokie dopłaty do uchodźców oburzyły nawet moją matkę emerytkę, która jest raczej przychylna przyjmowaniu.
  Więc masz rację, ludzi tu ch. ciernisty strzeli. Bo to absurd przyjmować obcych, do tego potencjalnie groźnych - w kraju gdzie się nie przelewa.
 • jane-panzram 12.09.15, 06:56
  Paradoksalnie: my jesteśmy "chronieni" przed imigrantami i uchodźcami przez to, jakie u nas są trudne warunki nawet dla Polaków.

  Ukrainiec sobie u nas poradzi, bo już u siebie do trudnego życia przyzwyczajony, poza tym język słowiański, podobny. No i z wyglądu się nie odróżniają.

  Ale tu nie ma warunków dla Syryjczyków. Bo kto normalny ucieka od biedy, ale swojskiej, do biedy kompletnie obcej, i do tego bez perspektyw?
 • rozbawiony77 12.09.15, 07:13
  Nie zwracacie uwagi na jedno: tempo i skala wydarzeń już dawno wyprzedziły unijnych biurokratów. To, co oni proponują dziś na jutro, realne wydarzenia przerosły już przedwczoraj. Kopaczowa i tusk już się w tym nie liczą. A ich ew. zobowiązania imigracyjne, jako pozatraktatowe i dalece wykraczające poza kompetencje rządu, będą bardzo łatwo obalone przez ich następców(jeśli oczywiście zechcą, a to wcale nie jest takie ewidentne i przesądzone).
  Przecież dogadywanie się Grupy Wyszehradzkiej (plus północ i południe) też nie jest wyłącznie reakcją na imigrantów, ale próbą tworzenia namiastki UE po jej przewidywanym rozpadzie, jako podstawy do negocjacji z Wlk. Brytanią (też wyjdzie z UE), a docelowo z kimś większym.
  W tym kontekście tuskowo-kopaczowy łamistrajkowy wyłom w tej grupie, można wręcz potraktować jako działanie przeciw polskim interesom narodowym (najdelikatniej ujmując)..
 • jane-panzram 12.09.15, 07:29
  Może jak Niemcy i UE się opamiętają z tym przyjmowaniem dalszym (teraz najważniejsze, to dać sygnał ludziom na Bliskim Wschodzie, by dalej nie przybywali!), to się jeszcze tę Unię da uratować, to znaczy przedłużyć jej żywot?

  A dupa, ja przestałam rozumieć Merkel, więc nic się już nie da przewidzieć. Przecież widać do czego to dąży, a oni tam mają całe szwadrony analityków, którzy im to powinni uświadomić.
  Merkel chyba zbzikowała. Przecież to hekatomba demograficzna oraz zabójstwo dla budżetu. Ci ludzie raz przybędą i już nie wyjadą - bo co, gdzie ich odstawić? Z powrotem do Turcji?
 • rozbawiony77 12.09.15, 07:45
  Merkel jest doskonae zrozumiała gdy założysz, że to proste przedłużenie polityki i rzeczywistych celów europejskich i światowych III Rzeszy, tylko za pomocą gospodarki a nie wojska. A Unia nie jest dla Niemców celem, a WYĄCZNIE środkiem do jego osiągnięcia. Przecież Niemcy podczas II wś nawet nie mogli pomarzyć o tylu guberniach i protektoratach na wschodzie, w dodatku absolutnie zglajszachtowanych i jeszcze za to z ochotą płacących. I to bez ani jednego wystrzału! Znamienne, że w czasie II wś utrzymanie przez Niemcy jednego polskiego więźnia kosztowało relatywnie więcej niż dziś utrzymanie jednego polskiego pracownika ochoczo tworzącego dobrobyt Niemiec w polskich fabrykach ich koncernów.
 • jane-panzram 12.09.15, 08:02
  ...
  Faktycznie na to wygląda, co napisałeś.
 • nachlany_wolak 12.09.15, 17:13
 • green.olive 12.09.15, 07:19
  Nakręcony exodus. Tych ludzi żal , że takie życie im zgotowali. Ale nie na tyle aby wrogo nastawionych do naszej religii wpuszczać do tego steranego kraju zabiedzonych rzeszy ludzi a wypasionych tylko wybrańców.
 • wohatek 12.09.15, 10:06
  skad jest ten film ?
 • wiosnaludzikow 12.09.15, 07:36
  Jest to sprzeczne z rolą wolnych mediów i jest po prostu manipulacją.
 • rozbawiony77 12.09.15, 07:51
  Inter Arma silent Televisiae:)))))))
 • adalberto3 12.09.15, 09:32
  Ktoś sprawdza, jaka może być reakcja coraz to słabszych struktur państwa.
 • rozbawiony77 12.09.15, 09:56
  Razwiedka bajom? Też o tym myślałem, że to coś, jak bombowce rosyjskie niedaleko Wlk. Brytanii. Ale to by od razu pokazywało JAKIE będą działania pierwszego etapu wojny przeciw Polsce. Od razu też w ramach jednej z hipotez powiązałem tę bombkę z aktualnymi ćwiczeniami armii Rosji i Białorusi niedaleko granic Polski i państw nadbałtyckich, których osią są tym razem działania ofensywne oparte na dywersji i sabotażu - jako jeden z zaplanowanych elementów tych ćwiczeń. Ale to by z kolei fatalnie świadczyło o ABW. A jak wiadomo, w Polsce niedawno głośno było o motywowanej politycznie (ekonomicznie;) wojnie służb. Słowem- z której strony i jak by nie patrzeć - przy tych szczątkowych danych dupa mokra:))))))
 • 13kisiel 12.09.15, 10:31
  zapewne nie ostatnia

  --
  a casu ad casum
 • dobry-termin 12.09.15, 11:02
  Chciałbym zwrócić uwagę jedynie na tych "uczestników" tej jakże ważnej dyskusji, których TU i TERAZ zabrakło - ja określam ich jako "polszewików" - tych osobników którzy normalnie mają zawsze coś do powiedzenia albo w obronie platformy albo w dowaleniu pisowcom. Wniosek: wystarczy tylko zapamiętać ich Niki.
  Co do tematu: uważam, że Niemcy zrobią na tych "uchodźcach" dobry interes. Jaki...? już niedługo się dowiemy.

  --
  Ewa Kopacz wezwała ich obydwu i w burzliwej rozmowie wytłumaczyła, że: „co tam polska racja stanu, Dudzie w polityce zagranicznej nie trzeba pomagać, wręcz przeciwnie, należy mu przeszkadzać, a gdy nadarzy się okazja, kompromitować”
 • mara571 12.09.15, 11:58
  dobry-termin napisał(a):

  > Chciałbym zwrócić uwagę jedynie na tych "uczestników" tej jakże ważnej dyskusj
  > i, których TU i TERAZ zabrakło - ja określam ich jako "polszewików" - tych os
  > obników którzy normalnie mają zawsze coś do powiedzenia albo w obronie platfor
  > my albo w dowaleniu pisowcom.

  I bardzo dobrze. Rzado zdarza sie watek na forum kraj z rzeczowa dyskusja.
  --
  Ze starcia kapitalizmu z socjalizmem zwycięsko wyszedł feudalizm.
  Lech Jęczmyk
 • dystans4 12.09.15, 11:02
  Zapewne wznowił działalność "unabomber", ten sam co w 2005 r.
  Znaczy, to PiS wygra wybory, Pan Prezes Kaczyński i Pan Prezydent Putin zdecydowali, ukaz podPiSany.

  --
  Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Miętowe Loczki.
  Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - © naPiSał xyz_xyz1 14.08.15
  Nikt nigdy nie został wyszarzony, anwad patrzy na ciebie. - © Obraza.uczuć.religijnych
 • dystans4 12.09.15, 11:04
  Dla porządku. Drugie zdanie to w większości zgrywa, ale pierwsze serio, że "unabomber" z PiS, też.

  --
  Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Miętowe Loczki.
  Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - © naPiSał xyz_xyz1 14.08.15
  Nikt nigdy nie został wyszarzony, anwad patrzy na ciebie. - © Obraza.uczuć.religijnych
 • dobry-termin 12.09.15, 11:12
  próżno wysilasz się dystans, by pisowcom przypiąć łatkę Putina... fakty z ostatnich lat polityki zagranicznej PO i PSL mówią wyraźnie o czymś wręcz odwrotnym. Również Gazetowa propaganda nacechowana jest usłużnością w stosunku do Rosji - w razie czego niewygodne sprawy przypisywane są pisowi... jak tawsze. Szczegóły sam dobrze znasz.

  --
  Ewa Kopacz wezwała ich obydwu i w burzliwej rozmowie wytłumaczyła, że: „co tam polska racja stanu, Dudzie w polityce zagranicznej nie trzeba pomagać, wręcz przeciwnie, należy mu przeszkadzać, a gdy nadarzy się okazja, kompromitować”
 • buldog2 12.09.15, 13:54
  Żeby tylko sięgnąć do klasyki, przytoczę przykład przedstawiony przez Cymber.gaja:

  To kolejny sukces ruskiej agentury
  cymber.gaj 21.12.13, 14:16
  Jest kwiecień 1998 r. Poseł niezrzeszony Jarosław Kaczyński udziela obszernego wywiadu „Gazecie Polskiej”. Rozmowę przeprowadzają redaktor naczelny tygodnika Piotr Wierzbicki i Tomasz Sakiewicz, wtedy czołowy dziennikarz „Gazety”. Wywiad sprawia wrażenie bardzo szczerego. Kiedy pada pytanie o Radio Maryja, Kaczyński stwierdza: „Po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL, ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dość dobrze”. W odpowiedzi na kolejne pytanie idzie jeszcze dalej. Porównuje toruńską rozgłośnię do Targowicy: „Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. (...) Problem w tym, w którym miejscu kończą się pospolici głupcy, a zaczyna zwyczajna agentura”.

  Ocena Radia Maryja – choć bardzo śmiała – musiała być przez Kaczyńskiego gruntownie przemyślana, bo zostaje powtórzona trzy lata później w kolejnym dużym wywiadzie dla „Gazety Polskiej”: „Prorosyjskie lobby kwitnie nie tylko po lewej stronie. Funkcjonuje i umacnia się także na prawicy. Jest to słynny paradygmat targowicki, o którym już mówiłem”. Tym razem nazwa rozgłośni nie pada, ale i tak wszyscy wiedzą, że chodzi o Radio Maryja.

  To, czego Kaczyński nie mówi wprost, dopowiadają zresztą sami dziennikarze „Gazety Polskiej” Eliza Michalik i Piotr Lisiewicz, dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych autorów tygodnika. Nie zostawiają na stacji suchej nitki, a w jej programie widzą zlepek antysemityzmu, rusofilii, socjalizmu, strachu przed masonerią oraz niechęci do Unii Europejskiej i USA.

  Artykuł jest dobrze udokumentowany, pada wiele cytatów z audycji Radia Maryja: „Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy, posiłki bywały trzy razy dziennie, a Żydzi często pełnili różne funkcje obozowe, na przykład kapo”; „Wielka szkoda, że Hitler nie wyniszczył tych krwiopijców [Żydów – przyp. red.]”; „Tak długo, jak od większości polskich ministrów będzie czuć macą i cebulą, tak Polska nigdy nie będzie Polską”. Najciekawszy fragment tekstu – ten, o który o. Rydzyk ma dziś pretensje – jest jednak rozwinięciem wątku sygnalizowanego wcześniej przez Kaczyńskiego. Autorzy piszą, że stacja korzysta ze znajdujących się w Samarze i Krasnodarze nadajników, których właścicielem jest rosyjskie ministerstwo łączności. Twierdzą też, że na przyjęciu z okazji ósmych urodzin rozgłośni bawiła delegacja rosyjskiej ambasady, której ojciec Rydzyk miał głośno dziękować. Tekst nie zostawia miejsca na domysły – dziennikarze, parafrazując znane hasło Radia Maryja, nazywają je „rosyjskim głosem w waszych domach”

  polska.newsweek.pl/ojciec-rydzyk-kontra-republika,106593,1,1.html

  Niedługo po tym (w 2005 r.) Kaczyński, jak widać w pełni świadomie, przystąpił do tej Targowicy. Ciekawe, co go do tego skłoniło. Mają na niego jakieś kompromitujące haki, czy obiecali mu fotel prezesa Koła Polskiego w rosyjskiej Dumie Państwowej, kiedy już Polska zostanie z powrotem wepchnięta pod but Moskwy?


  Można przeczytać i to:
  forum.gazeta.pl/forum/w,28,157067342,157067342,Wojny_informacyjne_behawioralne_Prawa_i_Sprawied.html

  To, i wiele wiele więcej. Będziemy przedstawiać najciekawsze materiały rezydentury, wkrótce przypomnimy Orędzie Pana Prezesa i Pana Antoniego do Braci Maskali.

  --
  Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Miętowe Loczki.
  Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - © naPiSał xyz_xyz1 14.08.15
 • buldog2 16.09.15, 10:03
  Polecam świetny wątek Piqa
  forum.gazeta.pl/forum/w,28,157376837,157376837,Kaczynski_Lech_kancelaria_adwokacka_i_SKOKi.html
  a w nim własny wpis:

  W pracy światowej sławy rosyjskiego historyka Andrieja Fursowa "Rosyjska władza, Rosja i Eurazja" czytamy:

  "Pieriestrojka, 1990 r. Przed nami tajny dokument «O niecierpiących zwłoki> środkach odnośnie organizacji komercyjnej i międzynarodowej działalności ekonomicznej Partii». Datowany 23 sierpnia 1990 r., Ma № 15703 i sygnowany podpisem zastępcy Gorbaczowa w KOMITECIE CENTRALNYM KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZWIĄZKU RADZIECKIEGO Iwaszko adresowanym do Gorbaczowa (po raz pierwszy ten dokument – w skrótach – opublikowany został przez mnie w pracy «Kratokracja. Wzlot i upadek pieriestrojka» // Socjum. M. 1992. № 10. S .117). W dokumencie widnieje konstatacja: «Jak pokazują doświadczenia Europy Wschodniej, niepodjęcie w porę środków w celu nabycia praw własności (mowa, co zrozumiale, o prawniczym podejściu do sprawy. – A.F.) majątku partyjnego w odniesieniu do potrzeb komunistycznej pracy i włączanie go do normalnego obrotu gospodarczego, zwłaszcza w warunkach przejścia do gospodarki rynkowej, nieuchronnie grozi ciężkimi następstwami dla partii» (str. 2 dokumentu). Dalej postępują konkretne zalecenia, jak uniknąć ciężkich następstw:
  «Potrzebne będzie przestrzeganie rozumnej konfidencjonalności i wykorzystanie w szeregu przypadków anonimowych podmiotów (podstawionych firm. R 11; A.F.), maskujących dostęp do KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZWIĄZKU RADZIECKIEGO.
  Cel ostateczny, jak można sobie wyobrazić, polegać będzie na tym, żeby na równi z «komercjalizacją», mającą w swoim asortymencie własność partyjną, planowo tworzyć struktury «niewidzialnej» gospodarki partyjnej , do pracy z którą dopuszczony będzie bardzo wąski krąg postaci [towarzyszy - buldog], określony przez Sekretarza Generalnego KOMITETU CENTRALNEGO KPZR albo przez jego sekretarza»
  (str. 2-3 dokumentu). Czy to nie ten «wąski krąg» zaczął jesienią 1991 r. organizować loty z okien – nie w śnie, a na jawie i zaczynał popełniać seryjne samobójstwa?

  «Niewidoczną» sieć gospodarki partyjnej proponowano w dokumencie podejmować w niecierpiącym zwłoki trybie w następnych kierunkach.

  «– Przygotować propozycje o stworzeniu jakichś nowych «;przejściowych» struktur gospodarczych (fundacje, stowarzyszenia itp.) (nie wiem dlaczego, ale kiedy przeczytałem te linijki, w pamięci natychmiast powstały skojarzenia: «fundacja» – Fundacja Gorbaczowa, «stowarzyszenie» – Stowarzyszenie Szewardnadze. – A.F.), które przy minimalnych «widzialnych» związkach z KOMITETEM CENTRALNYM KPZR mogłyby się stać centrami formowania «niewidzialnej» gospodarki partyjnej (nie, co by nie mówić: bolszewicy jednak nawet egzystencjalnie pozostali partia «nowego typu». Nawet 70 lat u władzy nie zniszczyło w nich ducha nielegalności. Zresztą, czy to dziwne? Przecież całe 70 lat ich władza pozostawała nielegalna, chociaż na ten temat można toczyć spory. – A.F.);
  – Niezwłocznie przystąpić do przygotowania propozycji odnośnie wykorzystania anonimowych podmiotów, maskujących bezpośrednie dojścia do KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZSRR, w podjęciu i rozszerzeniu komercyjnej i gospodarczej działalności międzynarodowej partii (jaki język, o! – A.F.);
  – Podjąć kwestie utworzenia kontrolowanego KOMITET CENTRALNY KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZSRR banku posiadającego prawo prowadzenia operacji walutowych, udziału partii dzięki własnym zasobom walutowym w strukturze właścicielskiej działających w skali międzynarodowej firm, kontrolowanych przez gospodarcze organizacje przyjaciół (wyróżnienie przez pogrubienie moje; kratokratyczna nowomowa – A.F.). Dla zabezpieczenia międzynarodowej działalności gospodarczej należałoby także niezwłocznie rozpocząć gromadzenie na oddzielnym koncie KOMUNISTYCZNEJ PARTII ZSRR składek partyjnych podmiotów zagranicznych;
  – Przeprowadzić z Gossnabem ZSSR konsultacje odnośnie wykorzystania w międzynarodowej działalności gospodarczej i współpracy partii komunistycznych radzieckiego majątku, pozostałego po wyprowadzeniu radzieckich wojsk z Czechosłowacji, Węgier i NRD»
  (wskazany dokument, str. 4-5)."

  Źródło:
  ИНТЕЛРОС - INTELROS

  АНДРЕЙ ФУРСОВ.
  РУССКАЯ ВЛАСТЬ, ИСТОРИЯ ЕВРАЗИИ И МИРОВАЯ СИСТЕМА: MOBILIS IN MOBILE (СОЦИАЛЬНАЯ ФИЛОСОФИЯ РУССКОЙ ВЛАСТИ)

  www.intelros.ru/subject/karta_bud/2337-andrejj-fursov.-russkaja-vlast-istorija.html

  No i mamy, dosłownie wszystko. ArtB, FOZZ, Srebrną, Telegraf i całą resztą kombinacji. I oczywiście największy SKOK Jara i Co. na kasę, już wolnego państwa i narodu.


  --
  Opozytura bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Miętowe Loczki.
  Czyli reaktywować RWPG i Układ Warszawski. - © xyz_xyz1, PiS.
 • maniekk44 13.09.15, 22:46
  dobre pytanie.. swoją drogą to co się dzieje teraz w "internetach" to obłęd jakiś...
  --
  Ocieplenie domu krok po kroku
 • j-k 14.09.15, 07:35
  ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka