• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Monsanto przed Trybunałem haskim

 • 07.12.15, 10:27
  Jak czytam w mediach światowych ( Humans are free, March Against Monsanto)
  Monsanto zostało pozwane przed Trybunał w Hadze
  za , uwaga , ZBRODNIE PRZECIW LUDZKOŚCI !
  Wśród związków umyślnie szkodzących przyrodzie i człowiekowi wymieniono
  " saccharin, aspartame, polystyrene, DDT, dioxin, Agent Orange, petroleum based fertilizers, recombinant bovine growth hormones (rGBH), Round Up (glyphosate), Lasso (an herbicide used in Europe), Bt toxic plants" A tymczasem Gazeta, w jednym z filmików w ub. tyg.,przedstawia aspartam jako cud alternatywę.
  Stroną pozywającą są organizacje międzynarodowe:
  The Organic Consumers Association (OCA), IFOAM International Organics, Navdanya, Regeneration International (RI), and Millions Against Monsanto, które to organizacje są reprezentantami MILIONÓW (!) rolników i konsumentów z całego świata (zbierano podpisy)

  Nie wiem czy ten wątek się utrzyma (wpiszcie sobie w google hasło "monsanto gazeta.pl" - bardzo ciekawe zjawisko!)

  przy okazji : szwajcarska firma Syngenta została pozwana do sądu za zamordowanie (!) działacza proekologicznego w z Brazylii w 2007
  Jak widać WOJNA O GMO TRWA!
  Niedawno, już na polskich stronach ( biztok) , czytałem o planach wykupienia Syngenty przez Monsanto. Monsanto ma jednak silnego konkurenta- chiński rząd!
  Edytor zaawansowany
  • 30.09.16, 09:39
   Informacja z dnia dzisiejszego. Wkrótce odbędzie się proces( złożenie wniosku 16 października) Wykupienie Monsanto przez firmę Bayer nie zmieni wyroku Trybunału a wyrok jaki zapadnie w sprawie środków ochrony roślin będzie obowiązywał wszystkie firmy zajmujące się produkcją GMO. Samo wykupienie Monsanto ma się uprawomocnić dopiero w połowie 2017 roku.

   Co do wcześniejszego postu. Więcej informacji można uzyskac na str europejczyk,info
   Syngenta została wykupiona przez Chiny
   a Monsanto, jak już wiadomo, przez Bayer
   Dodatkowo , w ostatnich miesiącach Greenpeace złożył wniosek do odpowiednich władz i udało im się otrzymać pełen raport dot. wyników badań nad szkodliwością środków ochrony roślin stosowanych przez firmy produkujące GMO. Wyniki te POTWIERDZAJĄ wpływ środków na umieralność pszczół.
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.