Dodaj do ulubionych

Prośba o poprawienie linku

07.07.16, 16:49
Link do artykułu na temat zwiększenia prawdopodobieństwa zachorowania na raka w przypadku jedzenia czekolady Kinder nie działa (błąd 404).

s31.postimg.org/983kzjsgr/kinder_intervention.jpg
Edytor zaawansowany
 • matprot 27.07.16, 01:20
  Nie działa link do artykułu:
  "Giełda zawiesiła obrót akcjami Empik Media & Fashion. Przymusowy wykup"

  z 26.07.2016 13:30

  o treści:
  "GPW wstrzymała od 26 lipca handel akcjami Empik Media & Fashion. Powód? Jeden z udziałowców ogłosił przymusowy wykup akcji.

  O tym, że grupa Empik Media & Fashion może zostać ściągnięta z warszawskiej giełdy, spekuluje się mniej więcej od marca. Wtedy kilku większościowych akcjonariuszy firmy poinformowało, że zamierzają skupić resztę od pozostałych udziałowców. Porozumienie zawarły Penta Investments Limited, Bookzz Holdings, EMF Holding 2, Marek Ondrejka, Krockella Limited, Krockella s.r.o. oraz EMF Holding 4.

  Dzisiaj Krockella ogłosiła na łamach prasy przymusowy wykup 1,36 mln akcji Empik Media & Fashion (1,3 proc. kapitału zakładowego) po 4,35 zł za papier. W związku z ogłoszonym przymusowym wykupem, który potrwa od 26 do 29 lipca, warszawska giełda zawiesiła notowania spółki.

  Przymusowy wykup akcji może zastosować większościowy akcjonariusz, który posiada co najmniej 95 proc. akcji danej spółki. Wtedy może zmusić pozostałych udziałowców (mających w sumie najwyżej 5 proc. udziałów) do sprzedaży swoich akcji, ale za godziwą cenę wskazaną przez biegłego wyznaczonego przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Najczęściej potrzebę przymusowego wykupu akcji większościowi udziałowcy tłumaczą możliwością nadużywania praw mniejszości przed drobnych udziałowców.

  - Wezwanie to zabieg techniczny. Akcjonariusze, którzy już i tak mają władztwo korporacyjne, chcą mieć pełną kontrolę w spółce. Nic na razie nie wskazuje, by celem było ściągnięcie grupy Empik Media & Fashion z giełdy, choć w przyszłości nie można wykluczyć i takiego scenariusza - mówi Marcin Stebakow, dyrektor departamentu analiz Domu Maklerskiego Banku BPS.

  Po co wycofywać firmę z GPW? Spółki notowane na giełdzie muszą dzielić się szczegółowymi informacjami na temat swojej działalności. Poza giełdą nie trzeba szczegółowo raportować swoich wyników.

  Grupa Empik Media & Fashion (EM&F) to koncern prowadzący m.in. sieć sklepów Empik oraz działalność wydawniczą (Grupa Wydawnicza Foksal i Biblioteka Akustyczna). W połowie stycznia Grupa EM&F podpisała umowę przedwstępną sprzedaży Grupy Smyk (sklepy z zabawkami) na rzecz funduszu Bridgepoint za 1,06 mld zł.

  Także w styczniu EM&F podpisał z Grupą Orbico umowę przedwstępną sprzedaży Grupy Optimum (prowadzącej dystrybucję hurtową i detaliczną kosmetyków, produktów optycznych i artykułów sportowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rosji). 1 marca EM&F podał, że jest w trakcie procesu sprzedaży jednej z najbardziej znanych księgarni internetowych w Polsce - Gandalfa.

  W ostatnich latach grupie nie wiodło się najlepiej. Jeszcze w listopadzie 2013 r. ich kurs przekraczał momentami 20 zł. Dziś kosztują zaledwie 4,17 zł. W ciągu ostatnich trzech lat wycena rynkowa firmy spadła o ponad 81 proc."

  Po kliknięciu w link wyskakuje błąd 404.

  Proszę o poprawienie linku, chciałem podesłać znajomemu.


 • matprot 27.07.16, 01:22
  o! już działa :)

  dziękuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka