Dodaj do ulubionych

Smolensk be, a nowe arcydzielo polskiego kina

05.09.16, 18:58
niezauwazone.
Machina srodowiska GW skierowana przeciwko filmowi Smolensk juz ruszyla. Ale jak nalezaloby pochwalic polski film, ktory juz zauwazono w Europie, ale jednoczesnie film, ktory nie opowiada o polskim antysemtyzmie to juz sie redaktorzy nie spiesza.

Zapewne jedna z przyczyn jest zapewne osoba Andrzeja Seweryna, aktora i jednoczensie dyrektora teatru, ktory nie dolaczyl do grona krytykow obecnej wladzy. Uznal, ze skoro jest dyrektorem Teatru Polskiego, utrzymywanego z pieniedzy podatnikow, to jest urzednikiem.
Urzednikiem artysta, ktorego obowiazkiem jest tworzyc dobry teatr dla polskiej publicznosci.

Film, o ktorym pisze to Ostatnia rodzina, film o smierci, ktora towarzyszyla rodzinie Beksinskich. W piatek odbyl sie pokaz prasowy filmu.
A. Seweryn jako Zdzislaw Beksinski dostal na festiwalu w Locarno nagrode za najlepsza role meska.

Recenzje z filmu Smolensk juz sa gotowe. O 20 odbedzie sie jego premiera w Teatrze Wielkim i pewnie pare minut po zakonczeniu projekcji bedziemy czytac nieprzychylne recenzje. Ponoc to nie jest film o katastrofie, ale o inzynierii spolecznej, ktora miala miejsce po niej. I podzielila nas skutecznie na dwa plemiona.
--
www.youtube.com/watch?v=tVmZMas10Lk
Edytor zaawansowany
  • 05.09.16, 19:02
    odą do młodości
  • Skoro wszystko oplakatowane tym Smoleńskiem bo Maciuś Pawlicki musi zarobić na spłate kredytu to trudno zauważyć inne filmy.

--
    Trybunał Konstytucyjny za podstawę niniejszego orzeczenia przyjmuje bezpośrednio stosowalne przepisy Konstytucji oraz ustawę o TK w brzmieniu nadanym przez ustawę nowelizującą, z wyłączeniem jej niektórych przepisów.-z uzasadnienia wyroku TK z 09.03.2016 r.
  • 05.09.16, 19:22
    ...i debili. Niczym się w sensie stosunku do prawdy od "Nasze matki, nasi ojcowie" poza tym, że jest prymitywniejszą propagandą.
  • 05.09.16, 19:26
    ten film musial krazyc juz na DVD, bo wszyscy hejterzy forum kraj juz go opisuja.
    --
  • 05.09.16, 19:34
    Ja nie widziałem, ale miałem okazję przeczytać scenariusz (w wersji, która nie spodobała się Wielkiemu Kinematografowi). Nie wiem, co się zmieniło, ale znając Wielkiego Kinematografa, nie sądzę, by na korzyść.

--
    Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski
  • 05.09.16, 19:36
    "zamordowal" w Inglourious Basterds takiego jednego w niezgodzie z faktami i wszyscy byli zachwyceni ale Krause to nie Tarantino a Zielnik to nie Brad Pitt

--
    "PiS-em powoduje zwyczajna zaciekłość, która czasami odbiera wręcz rozum" - Donald Tusk
  • Już widziałaś film o Beksińskich że orzekłaś że to arcydzieło?

--
    Trybunał Konstytucyjny za podstawę niniejszego orzeczenia przyjmuje bezpośrednio stosowalne przepisy Konstytucji oraz ustawę o TK w brzmieniu nadanym przez ustawę nowelizującą, z wyłączeniem jej niektórych przepisów.-z uzasadnienia wyroku TK z 09.03.2016 r.
  • 05.09.16, 19:43
    mara571 napisała:

> niezauwazone.
    > Machina srodowiska GW skierowana przeciwko filmowi Smolensk juz ruszyla. Ale ja
    > k nalezaloby pochwalic polski film, ktory juz zauwazono w Europie, ale jednocze
    > snie film, ktory nie opowiada o polskim antysemtyzmie to juz sie redakto
    > rzy nie spiesza.

wyborcza.pl/7,101707,20545000,ostatnia-rodzina-i-komunia-z-nagrodami-na-festiwalu-w-locarno.html
    wyborcza.pl/1,75410,20311153,ostatnia-rodzina-jest-pierwszy-zwiastun-film-o-beksinskich.html
    wyborcza.pl/7,101707,20501550,sobolewski-o-filmie-ostatnia-rodzina-to-nie-kryminal-tylko.html
    wyborcza.pl/7,101707,20492009,mff-w-locarno-ostatnia-rodzina-o-beksinskich-podbije.html
  • 05.09.16, 20:55
    jedna recezje moglam otworzyc.
    Chyba nie sadzisz, ze zaplace za dostep do wyborcza.pl. Bezplatny jest dostep do gazeta.pl, ktora oczywiscie stawia na inne tematy: walenie w prezydenta, rzad i PiS, obowiazkowy quiz, wiesci z zycia gwiazd, wskazowki jak nalezy zyc, nawet rubryke biznes zastapiono nowym formatem next, gdzie publikuja artykuliki jacys stazysci.
    Wszystko pod publiczke, ale rozumiem: reklama jest najwazniejsza, zwlaszcza w obecnej sytuacji finansowej i po odcieciu od rzadowej kroplowki. Zreszta portal gazeta.pl nie jest wyjatkiem.
    --
  • 05.09.16, 20:57
    a może coś by nakręcić o żołnierzach wyklętych i ich walkach w górach na pograniczu rumuńsko-węgierskim?

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • 05.09.16, 19:48
    Krauze utrwalać w filmie rzekomo "w imię prawdy" plotkę z gruntu fałszywą o jakoby tajemniczej śmierci w Moskwie polskiego operatora, który jako pierwszy przybył z kamerą na miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego?

> Recenzje z filmu Smolensk juz sa gotowe. O 20 odbedzie sie jego premiera w Teat
    > rze Wielkim i pewnie pare minut po zakonczeniu projekcji bedziemy czytac nieprz
    > ychylne recenzje. Ponoc to nie jest film o katastrofie, ale o inzynierii spolec
    > znej, ktora miala miejsce po niej. I podzielila nas skutecznie na dwa plemiona.
  • 05.09.16, 19:49
    PS Mowa o tym w oficjalnym trailerze.
  • 05.09.16, 19:57
    "Wszystkie zdarzenia i osoby przedstawione są fikcyjne i nie mają żadnej zbieżności z rzeczywistością".
  • 05.09.16, 20:02
    W napisach końcowych filmu informacja: "Ze względu na ochronę danych osobowych (sic!?? - ja) niektóre wydarzenia oraz związane z nimi dane osób zostały zmienione dla potrzeb filmu".

filmpolski.pl/fp/index.php?film=1236875

• 05.09.16, 21:21
    Ty wPiSywaczu kogoś cytujesz? Najzabawniejsze jest, że swoje objawienia przeciw GW wyPiSujesz w GW.

--
    "Wolne Zwiazki Zawodowe czy KSS KOR są porównywane przez debili z lemingowa do KOD. To żenujące." całodobowy wPiSywacz szczekam.na.lwice
  • 05.09.16, 21:49
    Dla mnie wystarczającym powodem aby ominąć ten gniot jest scena wybuchu na pokładzie samolotu. To pokazuje oczywistą oczywistość że film został stworzony przez konfabulantów na potrzeby ciemnego ludu.

--
    Financial Times:
    Polska pod rządami braci Kaczyńskich była pośmiewiskiem Europy.
  • 05.09.16, 21:57
    Ja poczekam na drugą powtórkę w TV.

--
    "Wolne Zwiazki Zawodowe czy KSS KOR są porównywane przez debili z lemingowa do KOD. To żenujące." całodobowy wPiSywacz szczekam.na.lwice
  • 10.09.16, 08:28
    Kiedy Kfruuu przyjdzie Cię bronić koleś z Twojej grupy propagandowej tzw webbrygady ....A4Yra%n
  • 27.09.16, 14:47
    Dajcie spokoj już tym Smoleńskiem, zrobili gniota, kabzy natrzepali, a ludzie gadają i wydają pieniadze. Robicie im darmową reklamę
  • 27.09.16, 18:00
    dariuskabo napisał(a):

> Dajcie spokoj już tym Smoleńskiem, zrobili gniota, kabzy natrzepali, a ludzie g
    > adają i wydają pieniadze. Robicie im darmową reklamę
    Naprawdę co ty darek ,serca nie masz?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.