Dodaj do ulubionych

MediumPubliczne - zła sława

25.09.16, 21:13
W artykule krytykującym Rafała Betlejewskiego i jego pracodawcę (telewizję TTV): Betlejewski poniżył ludzi przed kamerą i nazwał to eksperymentem. Zdesperowani, myśleli, że są na rozmowie o pracę
dostało się przy okazji portalowi MediumPubliczne.

Biorąc pod uwagę że TTV jest wymieniona w tekście 4 razy, a MediumPubliczne 8 razy... można nawet odnieść wrażenie, że Gazeta przede wszystkim chciała dowalić MediumPublicznemu.

A tymczasem już następnego dnia swojego redakcyjnego kolegę na łamach Medium Publicznego skrytykowała Monika Płatek:

"Rafał Betlejewski chcąc sprawdzić na co pójdą ludzie dla pracy – udowodnił sam sobie na co może pójść dla pracy, by utrzymać siebie i rodzinę. By zarobić, by mieć pracę, płatną pracę. Zdolny jest zrobić, jak sam się przekonał wiele; upokorzyć i poniżyć i siebie i innych. Zdolny jest złamać podstawowe zasady etyki i profesjonalizmu zawodu dziennikarskiego i narazić zwyczajnych ludzi na poniżające i niegodne traktowanie. Może pójść nawet na to, by przystać na zdeptanie prawa chroniącego dobra osobiste innych osób."

oraz

"Eksperyment został zrobiony przez telewizję TTV, ludźmi i jak rozumiem pieniędzmi TTV, ale i naszego kolegi i Redaktora Naczelnego z Medium Publicznego.
W TTV pracuje i zarabia. W Medium Publicznym świadczy, jak większość z nas pro publico bono. Opis eksperymentu jest już na stronie Medium Publicznego. Twarze ludzi trzeba zasłonić, by chronić ich prywatność. Poradzić im ewentualnie można, by wytoczyli TTV pozew co najmniej cywilnoprawny o naruszenie dóbr osobistych. TTV powinna i za to zapłacić. Mogłabym bez trudu pogrzebać i w kodeksie karnym, ale nie chcę, bo to będzie tylko niszczyć nas wszystkich, a jak rozumiem intencje Rafała Betlejewskiego, choć wyszło nieludzko, były dobre."


cały tekst: Rafał a dlaczego Ty nie pokazałeś fu*ka? – w odpowiedzi na eksperyment z Radomia


Oczywiście Gazeta nie ma obowiązku zauważyć tekstu Moniki Płatek, ani nie ma obowiązku tłumaczenia swoim czytelnikom wewnętrznych niuansów działania portalu MediumPubliczne.

Ale ja mam prawo mieć subiektywne wrażenie, że gdyby nie możliwość przejechania się rykoszetem po portalu MediumPubliczne (w ramach krytykowania niefortunnego programu Rafała Betlejewskiego w telewizji TTV) to akurat z Gazety byśmy się o MediumPublicznym nie dowiedzieli.
(Nie licząc pojedynczych zdań na ten temat w wywiadzie z Grodzką pół roku temu albo z Wanat po jej zwolnieniu z radia)

Nie wiem czy Rafał Betlejewski zrobił to co zrobił z chęci zysku... czy może z frustracji z tego jak to w Polsce jest... czy może w celu dywersyjnego wypromowania portalu MediumPubliczne rękami konkurencji.
Wiem, że gazeta by o nim nie napisała gdyby nie miała okazji napisać źle. (Na zasadzie: "W końcu jednemu z nich powinęła się noga! W końcu mamy okazję napisać o nich jak najgorzej. Nie zmarnujmy tego!")
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.