Dodaj do ulubionych

Nigdy w życiu bym się nie spodziewał,że pytanie...

16.10.16, 07:53
...takie ktoś kiedykolwiek POstawi !

A zadał i co z niego wyniknie,jak sądzicie ?

Czy Adam Michnik w poniedziałek przestanie być naczelnym „Gazety Wyborczej”?

wpolityce.pl/media/311768-czy-adam-michnik-w-poniedzialek-przestanie-byc-naczelnym-gazety-wyborczej
Coś mi się wydaje,że Niemcy w końcu zrozumieli,że przez pana Adama byli i są manipulowani.
A co by nie powiedzieć,oni lubią mieć porządek i nie cierpią jeśli ktoś robi z nich balona.

cytat:
"Powiedziałby pan, że wypędzenie Niemców to było barbarzyństwo?
No a co innego?
Gdyby tak ktoś powiedział w Niemczech, to byłby skandal.
Dlatego ja to muszę powiedzieć, jako Polak, którego rodzice zginęli w Holokauście."

wpolityce.pl/polityka/311749-o-co-chodzi-michnik-opowiada-w-der-spiegel-ze-jego-rodzice-zgineli-w-holokauscie-a-to-zwykle-klamstwo
No i mogą być tej manipulacji efekty.
W poniedziałek.
Ale mimo wszystko w efekt taki nie wierzę,bo byłby to Gazety tej koniec,albo być może by odżyła,jeśliby się pana Adasia POzbyła.
Wydaje mi się,że staje się on coraz większym dla niej ciężarem.
A jak wam się zdaje ?
Edytor zaawansowany
  • 16.10.16, 08:18
    jeszcze za czasow rzadow PO/PSL w redakcji zatrudniono osoby, ktore pochodzily ze srodowiska Krytyki Politycznej. Gazeta stala sie glownym medium propagujacym lewackie idee w Polsce: ideologie gender, propagowanie przywilejow dla srodowiska LBTG, multikuluralizm a przede wszystkich zajela sie walka z KK.

Adam Michnik konczy jutro 70 lat. Przypuszczam, ze w GW odbedzie sie cos w rodzaju akademii ku czci, a nadredaktor sam oglosi, ze odchodzi z funkcji redaktora naczelnego.
    Bedzie natomiast kontynuowal swoja aktywnosc w calej Polsce. Juz odbyl kilkanascie spotkan, na ktore przychodza setki ludzi.
    --
    Piotr Stasiński (GW)
    "opinia publiczna a w tym czytelnicy, nie mają żadnego pożytku z wiadomości, które są prawdziwe"
  • 16.10.16, 08:21
    mara571 napisała:

> jeszcze za czasow rzadow PO/PSL w redakcji zatrudniono osoby, ktore pochodzily
    > ze srodowiska Krytyki Politycznej. Gazeta stala sie glownym medium propagujacym
    > lewackie idee w Polsce: ideologie gender, propagowanie przywilejow dla srodow
    > iska LBTG, multikuluralizm a przede wszystkich zajela sie walka z KK.
    >
    > Adam Michnik konczy jutro 70 lat. Przypuszczam, ze w GW odbedzie sie cos w rodz
    > aju akademii ku czci, a nadredaktor sam oglosi, ze odchodzi z funkcji redaktora
    > naczelnego.
    > Bedzie natomiast kontynuowal swoja aktywnosc w calej Polsce. Juz odbyl kilkanas
    > cie spotkan, na ktore przychodza setki ludzi.
    Na Mariana Kowalskiego też przychodzą setki ludzi:)
  • 16.10.16, 08:39
    jest jeszcze kilka innych osob, ktore biora przyklad z S. Michalkiewicza i kilku innych prawicowych publicystow i profesorow, ktorzy wybrali te droge przed laty.
    I bardzo dobrze.
    --
    Piotr Stasiński (GW)
    "opinia publiczna a w tym czytelnicy, nie mają żadnego pożytku z wiadomości, które są prawdziwe"
  • 16.10.16, 13:16
    > lewackie idee w Polsce

co to znaczy - według ciebie - "lewacki"?
    --
    Marzę o Europie, gdzie bycie imigrantem nie byłoby przestępstwem papież Jan Paweł II
  • 16.10.16, 08:24
    A Niemcy w twoim wątku to są "ci dobrzy " czy "ci źli " bo coś nie mogę ustalić ?

--
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 08:26
    pajac.prezydencki napisał(a):

> A Niemcy w twoim wątku to są "ci dobrzy " czy "ci źli " bo coś nie m
    > ogę ustalić ?
    >
    A rodzice Michnika zginęli w holocauście?
  • 16.10.16, 08:33
    czekam.na.lewice napisał:

> pajac.prezydencki napisał(a):
    >
    > > A Niemcy w twoim wątku to są "ci dobrzy " czy "ci źli " bo coś
    > nie m
    > > ogę ustalić ?
    > >
    > A rodzice Michnika zginęli w holocauście?

A Kaczyński poległ w Smoleńsku ?
    --
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 08:36
    Kaczyński poległ w Smoleńsku, a jego matka walczyła w filii Powstania Warszawskiego w Starachowicach.

--
    Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski
    ayran napisał:

> Kaczyński poległ w Smoleńsku, a jego matka walczyła w filii Powstania Warszawsk
    > iego w Starachowicach.
    >
    Kaczyński zginął a rodzice Michnika zginęli w holocauście ?
  • 16.10.16, 08:50
    Wypowiedź Michnika pojawiła się w jego rozmowie, przy okazji reportażu perskiego orientalisty Navida Kermani z podróży po krajach dawnego bloku wschodniego:

www.spiegel.de/spiegel/reisetagebuch-von-navid-kermani-von-warschau-nach-litauen-a-1116153.html

Nie wiem, co konkretnie (nieznający niemieckiego Michnik) powiedział Kermaniemu, w każdym razie w wydrukowanej wersji tekstu znalazło się nieszczęśliwe sformułowanie o rodzicach, którzy zginęli w holocauście. Ponieważ to nieprawda, więc w niezręcznej sytuacji są i "Spiegel" i Kernani i Michnik, tym bardziej że dwaj panowie (Michnik i Kernani) najwyraźniej nie chcą się ze sobą spierać. Istnieje nawet możliwość, że Michnik rzeczywiście "pochwalił się" śmiercią swoich rodziców w holocauście, co poniekąd kompromituje także redakcję "Spiegla" zważywszy, jak łatwe jest to do zweryfikowania.

PS. Powyższego wyjaśnienia nie kieruję do przedmówcy, z oczywistych powodów.

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 08:37

> czekam.na.lewice napisał:
    >
    > > pajac.prezydencki napisał(a):
    > >
    > > > A Niemcy w twoim wątku to są "ci dobrzy " czy "ci źli " bo
    > coś
    > > nie m
    > > > ogę ustalić ?
    > > >
    > > A rodzice Michnika zginęli w holocauście?
    >
    > A Kaczyński poległ w Smoleńsku ?
    Nie. Zginął. Teraz czekam na Twoją odpowiedź od której się uchyliłeś.
  • 16.10.16, 08:51

>
    > > A Kaczyński poległ w Smoleńsku ?
    > Nie. Zginął. Teraz czekam na Twoją odpowiedź od której się uchyliłeś.

Muszę Cię rozczarować . Nie pamiętam czasów holocaustu więc zapytaj kogoś starszego . Zapytaj mnie o coś łatwiejszego np. o opozycyjną działalność Wassermanna .., Piotrowicza albo Kryzego bo to wątek o Michniku który był prawdopodobne opozycjonistą choć "dobra zmiana " pracuje nad alternatywną wersją rzeczywistości. Jeśli bardzo chcesz czegoś się dowiedzieć o rodzicach Michnika skorzystaj z internetu.
    --
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 08:56

>
    > >
    > > > A Kaczyński poległ w Smoleńsku ?
    > > Nie. Zginął. Teraz czekam na Twoją odpowiedź od której się uchyliłeś.
    >
    > Muszę Cię rozczarować . Nie pamiętam czasów holocaustu więc zapytaj ko
    > goś starszego .
    Rozumiem, że w tematach dotyczących II wojny światowej, okresu międzywojennego i Polski Jagiellonów też nie zabierasz głosu bo tych czasów nie pamiętasz :)
    Takie argumenty to na forum dla gimnazjalistów.
    Zapytaj mnie o coś łatwiejszego np. o opozycyjną działaln
    > ość Wassermanna .., Piotrowicza albo Kryzego bo to wątek o Michniku kt
    > óry był prawdopodobne opozycjonistą choć "dobra zmiana " pracuje nad al
    > ternatywną wersją rzeczywistości.
    Tym się od Ciebie różnię, że w tych tematach nie tylko pytałem ale też wyrażałem własną opinię.
    >Jeśli bardzo chcesz czegoś się dowiedzieć o rodzicach Michnika skorzystaj z internetu.
    Nie chę się niczego dowiadywać bo to wiedza powszechnie znana. Tematem nie była śmierć rodziców Michnika ale jego zakłamanie, patologiczne zakłamanie.
  • 16.10.16, 09:03

Michnika ale jego zakłamanie, patologiczne zakłamanie.

Jakieś przykłady ?
    --
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 09:20

>
    > Michnika ale jego zakłamanie, patologiczne zakłamanie.
    >
    > Jakieś przykłady ?
    Jest czarno na białym w temacie wątku.
    Powiedział, że jego rodzice zginęli w holocauście.
  • 16.10.16, 08:52
    Jaka jest przyczyna milczenia w tej kwestii? W kwestii wypowiedzi Michnika, że jego rodzice zginęli w holocauście ?
    Czy brak tej odpowiedzi wynika z tego, że boicie się stracić umowę zlecenie na pisanie na tym forum ? Nie wolno Wam?
    Czy to wynika z patologicznego uporu i charakterów typu, że nikt Wam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne ?
    A może Herbert miał rację mówiąc o Michniku:
    "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
  • 16.10.16, 09:24

> chyba odwracasz kota ogonem lewy
    Po pierwsze że czarne jest czarne nie pozwala sobie wmówić twój Ajdol (wiem , wiem możesz siebie darować sprostowanie) Po drugie nie znam tej wypowiedzi więc nie odnoszę się do " ktoś powiedział że Michnik powiedział " Jeśli zarzucasz komuś patologiczne kłamstwo dobrze mieć kilka nie budzących wątpliwości przykładów . Zarzut że pracuję na zlecenie jest chamski .

--
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 09:26

>
    > > chyba odwracasz kota ogonem lewy
    > Po pierwsze że czarne jest czarne nie pozwala sobie wmówić twój Ajdo
    > l (wiem , wiem możesz siebie darować sprostowanie)
    Bzdur się nie prostuje.

Po drugie nie znam
    > tej wypowiedzi więc nie odnoszę się do " ktoś powiedział że Michnik p
    > owiedział " Jeśli zarzucasz komuś patologiczne kłamstwo dobrze mieć kil
    > ka nie budzących wątpliwości przykładów . Zarzut że pracuję na zleceni
    > e jest chamski .
    >
    >
  • 16.10.16, 08:53
    A rodzice Michnika zginęli w holocauście?
    A skąd ci to przyszło do głowy? Adam Michnik urodził się w 1946. roku, rok po wojnie. A tak dla jasności - jego matka nie była nawet Żydówką tylko Polką, obrończynią w przedwojennych procesach politycznych.
  • 16.10.16, 08:57
    Przyszło mu do głowy, bo tzw. prasa niepokorna (jego główne źródło inspiracji do pisania na forum) rozkolportowała fragment wypowiedzi rozmowy Michnika zamieszczonej w "Spieglu", w której rzeczywiście padło takie sformułowanie.

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 09:06
    erte2 napisał:

> A rodzice Michnika zginęli w holocauście?
    > A skąd ci to przyszło do głowy? Adam Michnik urodził się w 1946. roku, rok po w
    > ojnie. A tak dla jasności - jego matka nie była nawet Żydówką tylko Polką, obro
    > ńczynią w przedwojennych procesach politycznych.
    Ayran Ci to wyjaśnił :) Odcedzając złośliwości i kompleksy i ból polityczny to mowa jest o wypowiedzi Michnika. Kłamliwej wypowiedzi Michnika.
  • 16.10.16, 08:44

> A Niemcy w twoim wątku to są "ci dobrzy " czy "ci źli " bo coś nie m
    > ogę ustalić ?
    >

- na chwilę obecną mało mnie to interesuje,ważne aby byli normalni i z butami nie włazili w moje życie.
    Na szefa Gazety mogą sobie wystawić nawet i Niemca,ja i tak go nigdy nie zrozumiem,zatem to ich a nie mój będzie to problem.
    Pana Michnika też nie rozumiałem,a zatem dla mnie to nie będzie jakaś różnica.
    Ot taki sobie świstek papieru,jedynie tych polskich drzew mi bardzo szkoda.
  • 16.10.16, 08:56
    erka-4 napisał:

>
    > - na chwilę obecną mało mnie to interesuje,ważne aby byli normalni i z butami n
    > ie włazili w moje życie.
    > Na szefa Gazety mogą sobie wystawić nawet i Niemca,ja i tak go nigdy nie zrozum
    > iem,zatem to ich a nie mój będzie to problem.
    > Pana Michnika też nie rozumiałem,a zatem dla mnie to nie będzie jakaś różnica.
    > Ot taki sobie świstek papieru,jedynie tych polskich drzew mi bardzo szkoda.

GW możesz nie kupować tak jak głupiej propagandy TVPis ., tyle że za to drugie płacisz nawet jak nie chcesz.
    --
    Andrzej Dildo
  • 16.10.16, 09:32

> GW możesz nie kupować tak jak głupiej propagandy TVPis ., tyle że za
    > to drugie płacisz nawet jak nie chcesz.

Właśnie ! Trwa to od wielu, wielu lat.
  • 16.10.16, 10:00

> pajac.prezydencki napisał(a):
    >
    > > GW możesz nie kupować tak jak głupiej propagandy TVPis ., tyle
    > że za
    > > to drugie płacisz nawet jak nie chcesz.
    >

> Właśnie ! Trwa to od wielu, wielu lat.

- lub jak kto woli,państwowych,to święty obowiązek obywatelski.
    Przynajmniej mam Woronicza 17 w wolną niedzielę,a Miłość jak M w szewski w poniedziałek.

Takie mam pytanie do ciebie:
    Kiedy już ta twoja lewica władzę posiądzie,to abonament zlikwiduje czy raczej tą państwową telewizję ?
  • 16.10.16, 10:09
    erka-4 napisał:

> - lub jak kto woli,państwowych,to święty obowiązek obywatelski.
    > Przynajmniej mam Woronicza 17 w wolną niedzielę,a Miłość jak M w szewski w poni
    > edziałek.
    Różnica między mediami publicznymi a mediami rządowymi jest wieeelka.
    > Takie mam pytanie do ciebie:
    > Kiedy już ta twoja lewica władzę posiądzie,to abonament zlikwiduje czy raczej t
    > ą państwową telewizję ?
    Nie mam żadnych ścisłych związków , wbrew wielu uczestnikom tego forum, z lewicą partyjną. Mam lewicowe przekonania a to coś zupełnie innego.
  • 16.10.16, 10:21

> Nie mam żadnych ścisłych związków , wbrew wielu uczestnikom tego forum, z lewic
    > ą partyjną. Mam lewicowe przekonania a to coś zupełnie innego.

- ja także mam jedynie własne poglądy,ale zapytuję cię co byś zrobił,gdyby to od ciebie zależało,zlikwidowałbyś państwową telewizję czy raczej abonament za nią ?
  • 16.10.16, 10:43
    erka-4 napisał:

> - ja także mam jedynie własne poglądy,ale zapytuję cię co byś zrobił,gdyby to o
    > d ciebie zależało,zlikwidowałbyś państwową telewizję czy raczej abonament za ni
    > ą ?
    Precyzyjnie.
    Zostawiłbym jeden kanał TV i jeden PR rządowi a resztę oddaliłbym możliwie jak to się da od rządu. Byłyby to programy typu TVP Kultura, TVP Oświata, itd.
    Ustanowiłbym abonament jako podatek medialny ale zakazałbym reklam w publicznych i rządowych.
    Połowę programów radiowych i TVP 2 sprywatyzowałbym a TVP Info podzielił na regiony i oddał regionom bez propagandy centralnej czyli rządowej.
    Oczywiście w pobieżnym skrócie.
  • 16.10.16, 16:42
    Byłyby to programy typu TVP Kultura, TVP Oświata, itd.
    > Ustanowiłbym abonament jako podatek medialny ale zakazałbym reklam w publicznyc
    > h i rządowych.

- no dobra,i tak bez żalu żadnego oddałbyś polską Kulturę ,polską Naukę,polską Historię w ręce niewiadomego POchodzenia ?

Toż za rok,a nawet i prędzej Polak byłby przekonany,że mieszka w obcym KRaju.
    No to ja już ci dziś życzę,abyś się nigdy tego na co czekasz nie doczekał.
    Przecież te media od Polaków uwolnione stałyby się POlskojęzyczne w tydzień,Żołnierz Wyklęty stałby się bandytą przeklętym od ręki,a komunista byłby panem POnad panami,natomiast resztę KASTA wzięłaby w swe ręce.
    To ci się marzy ?
  • 16.10.16, 08:58
    erka-4 napisał:
    Pana Michnika też nie rozumiałem,a zatem dla mnie to nie będzie jakaś różnica.

Jakby ci powiedzieć... Może tak: nie bardzo mnie to zaskoczyło....
  • 16.10.16, 09:49
    erte2 napisał:
    Jakby ci powiedzieć... Może tak: nie bardzo mnie to zaskoczyło....

- ale mnie zaskoczyło,jak taki poważny starszy człowiek może stać na manifestacji obok takiego pajaca z kucykiem na głowie i jeszcze innych do towarzystwa wciągać.
    Dużo trzeba przeżyć,żeby się przekonać,że było się kiedyś idiotą do potęgi entej,biegałem po domach,agitowałem za Lechem,bo przecież nie do pomyślenia był jakiś prezydent Tymiński.
    Nie wiem co to był za agent,ale może byłby lepszy ?
  • 16.10.16, 10:44
    Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną. Autor: Stefan Niesiołowski
  • 16.10.16, 08:37
    jest nim Jarek Kurski
    Adas pozostal tylko jednym z glownych redaktorow, ale NadRedaktorem juz nie jest...

- nie widac tego ?
    Ze zrobionego, tak na szybko, przeszukiwania zasobów portalu sióstr Karnowskich wynika, że z ich strony pytanie o rychłe odejście Michnika padło po raz pierwszy w 2012 roku.
    Natomiast upadek Agory trwa już od 2003 roku (nie w tym portalu, bo go wtedy jeszcze nie było).

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 09:02
    ayran napisał:

> Natomiast upadek Agory trwa już od 2003 roku (nie w tym portalu, bo go wtedy je
    > szcze nie było).
    Ty masz patologiczną manierę kłamstwa lub autokompromitacji. Ten portal istniał już w 2003 roku i możesz to łatwo sprawdzić a jak sobie nie poradzisz to daj znać....pomogę.
    Tyle też są warte te Twoje "przeszukiwania zasobów" w tym przypadku u Karnowskich.
  • 16.10.16, 09:16
    Polityce.pl – polski prawicowy portal internetowy założony 17 czerwca 2010[2][3] przez braci Jacka i Michała Karnowskich poświęcony tematyce politycznej.

pl.wikipedia.org/wiki/WPolityce.pl
    > Ty masz patologiczną manierę kłamstwa lub autokompromitacji. Ten portal istniał
    > już w 2003 roku i możesz to łatwo sprawdzić a jak sobie nie poradzisz to daj z
    > nać....pomogę.

A może to tobie trzeba pomóc?
  • 16.10.16, 09:19
    aniechto.only napisała:

> Polityce.pl – polski prawicowy
    > portal internetowy założony 17 czerwca 2010[2][3] przez braci Jacka i Michała K
    > arnowskich poświęcony tematyce politycznej.

>
    > pl.wikipedia.org/wiki/WPolityce.pl
    > > Ty masz patologiczną manierę kłamstwa lub autokompromitacji. Ten portal i
    > stniał
    > > już w 2003 roku i możesz to łatwo sprawdzić a jak sobie nie poradzisz to
    > daj z
    > > nać....pomogę.
    >
    > A może to tobie trzeba pomóc?
    Masz rację. Żle odczytałem tekst Ayrana za co go przepraszam :(
  • 16.10.16, 09:32
    Napisz to do Ayrana , nie do mnie.
  • 16.10.16, 09:33
    aniechto.only napisała:

> Napisz to do Ayrana , nie do mnie.
    Napisałem do Ayrana. On bardzo uważnie czyta moje posty.
  • 16.10.16, 10:05
    Był.

--
    Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
  • 16.10.16, 10:26
    Portalu "braci" Karnowskich z pewnością wówczas nie było.

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 08:43
    erka-4 napisał:
    Czy Adam Michnik w poniedziałek przestanie być naczelnym „Gazety Wyborczej”?

A nawet jeśli to co w tym byłoby dziwnego? Siedemdziesiąt lat to w końcu wiek w którym chce się wreszcie odpocząć, szczególnie po tak intensywnym życiu. Bo swoim życiorysem Adam Michnik mógłby obdzielić całe stado kaczyńskich i jeszcze coś by dla dudy zostało. Więzienia które "zwiedził", prześladowania których doznał, pobicia które przeżył (po jednym z nich zaczął się jąkać) - to wszystko nie pozostaje bez śladu. A praca która wykonał dla Polski, dla naszej wolności i suwerenności stawia go w jednym rzędzie z Piłsudskim, Wałęsą i Wojtyłą - największymi Polakami XX wieku.
    Tak, wiem, to jest panegiryk. Ale Adam Michnik jak mało kto na taki panegiryk zasługuje, a w niedalekiej przyszłości w Warszawie stanie Jego pomnik - tak jak Wałęsy, Kuronia czy Mazowieckiego.

• 16.10.16, 09:35
    Nie bardzo widać,żeby zamierzał odpoczywać,skoro po ulicach biega.
    A pomnik,no cóż,często na nich gołębie odpoczywają,no ale skoro pan Michnik zasłużył twoim zdaniem na to,niechaj mu POmnik wystawiają.
    Nawet już jutro,jako prezent urodzinowy.

W Poroninie stał pewien pomnik i co po nim pozostało ?
    A przecież ten,który stał na nim też był wielce zasłużony nie tylko dla Poronina,ale całego naszego Kraju,a nawet Świata.
    Niewiele brakowało,a rządziłby tym Światem.

ps

o ile mi wiadomo,to pan Adam jąkał się już na studiach,przyczyną było ostre wychowywanie przez bandyckiego ojca.
    Nie dziwię się,że w końcu wystąpił przeciw ojcu,ale mimo wszystko i tak POzostał w tej rodzinie.
  • 16.10.16, 09:23
    erka-4 napisał:

> Wydaje mi się,że staje się on coraz większym dla niej ciężarem.
    > A jak wam się zdaje ?

Michnik jest ciężarem dla prawicowych publicystów takich jak Wildstein czy Ziemkiewicz. Całe swoje życie próbują dorównać intelektualnie Michnikowi i nijak im to nie wychodzi.

• 16.10.16, 09:27
    aniechto.only napisała:

> erka-4 napisał:
    >
    > > Wydaje mi się,że staje się on coraz większym dla niej ciężarem.
    > > A jak wam się zdaje ?
    >
    > Michnik jest ciężarem dla prawicowych publicystów takich jak Wildstein czy Ziem
    > kiewicz. Całe swoje życie próbują dorównać intelektualnie Michnikowi i nijak i
    > m to nie wychodzi.
    Siłą rażenia człowieka posiadającego władzę dusz poprzez dziennik z taką tradycją to coś innego niż siła intelektualna.
  • 16.10.16, 10:45
    aniechto.only napisała:

> Michnik jest ciężarem dla prawicowych publicystów takich jak Wildstein czy Ziem
    > kiewicz. Całe swoje życie próbują dorównać intelektualnie Michnikowi i nijak i
    > m to nie wychodzi.
    Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną. Autor: Stefan Niesiołowski
  • 16.10.16, 10:47
    aniechto.only napisała:

> m to nie wychodzi.
    Stefan Kisielewski :
    Kochałem go niemal w okresie KOR, to było wspaniałe. Natomiast to, co on teraz mówi i pisze, jest bardzo często bez sensu (…). Dzisiejszy Michnik to totalitarysta.
  • 16.10.16, 10:49
    aniechto.only napisała:

> erka-4 napisał:
    >
    > > Wydaje mi się,że staje się on coraz większym dla niej ciężarem.
    > > A jak wam się zdaje ?
    >
    > m to nie wychodzi.
    Herbert :
    "Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował „socjalizm z ludzką twarzą”. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem. "
  • 16.10.16, 16:59

"Michnik jest manipulatorem.

- coś w tym jest,wszak ci on Żydem jest z pochodzenia.
    Matka ma świętej pamięci,często powtarzała słowa takowe:
    "nigdy nie wierz Żydowi bo on zawsze cię wymanipuluje".
    Ja się na Żydach nie znam,bo mówiąc uczciwie takich nie znam,lecz matka ma wychowana w przedwojennym Krakowie znała ich aż nadto dobrze,więc nie mam powodu,aby jej słów nie brać za prawdę.
    Ale dajmy tym dywagacjom spokój,bo jeszcze nie daj Bóg ktoś mnie oskarży o antysemityzm,no ale czy ten kto Semitów nie zna może być antysemitą ?

Zastanawiam się,jak to było możliwe,że prawie czterdziestomilionowy naród przez ćwierć wieku pozwolił sobie na manipulowanie sobą,bardzo to dziwne,prawda ?
  • 16.10.16, 10:51
    Już w początkach niepodległości wiedziałem, że jest w Polsce dwóch ludzi w wybitnym stopniu posiadających szczególną polityczną cnotę, virtu, czyli wg Machiavellego odwagę, dzielność i umiejętność wykorzystywania dla ambitnych celów politycznych Fortuny, nieuniknionej zmienności losu. Byli to Adam Michnik i Jarosław Kaczyński.
  • 16.10.16, 11:01
    ... ludzikow przedziera się przez wikiquote:

pl.wikiquote.org/wiki/Adam_Michnik
    --

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 11:05
    ayran napisał:

> ... ludzikow przedziera się przez wikiquote:
    >
    > pl.wikiquote.org/wiki/Adam_Michnik
    Zgadza się. Boli ?
  • 16.10.16, 11:08
    A dlaczego miałoby boleć? To ty się mozolisz, jak widać.

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 11:10
    ayran napisał:

> A dlaczego miałoby boleć? To ty się mozolisz, jak widać.
    Zawsze jak się odzywasz nie na temat to z "bulu" .
  • 16.10.16, 11:12
    Jak to nie na temat? Przez kilkadziesiąt minut mozolnie wklejasz cytaty o Michniku z wikiquote i teraz twierdzisz, że to nie na temat?

--

Jacek Kaczmarski
  • 16.10.16, 11:14
    ayran napisał:

> Jak to nie na temat? Przez kilkadziesiąt minut mozolnie wklejasz cytaty o Michn
    > iku z wikiquote i teraz twierdzisz, że to nie na temat?
    >
    Ty, nie na temat. Cytaty są na temat.
  • 25.10.16, 14:32
    > Ty, nie na temat. Cytaty są na temat.

No ale dlaczego z mozołem wklejasz ( kopiuj-wklej) z wikiqute opinie innych,
    zamiast zdradzić nam wreszcie swoją opinię o A.M. ?
    Te, na wiki, to sami sobie możemy przeczytać a Ty - perfidnie i sadystycznie - pozbawiasz nas własnej oceny niedawnego solenizanta.
    Wredne to, a nawet nieludzkie - ludziku wiosenny.
  • 16.10.16, 11:39
    Wszystkiego najlepszego panie Adamie.
    Dłuuugiego i zdrowego życia.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.