Dodaj do ulubionych

Marek Wielgo zwolniony z Gazety Wyborczej

18.11.16, 12:37
Przyznam, że to koniec pewnej epoki, bo kto nam teraz powie, że "taniej już nie będzie". Bez zbędnej szydery trzeba napisać, że łza się w oku kręci.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/marek-wielgo-i-piotr-skwirowski-zwolnieni-z-gazety-wyborczej
Edytor zaawansowany
  • 18.11.16, 12:42
    A Piotrek S. ?
  • 18.11.16, 12:43
    Rywin - ja trzymam Wladze...

ale mam ostatnio deficyt.

- moze bys mi go wyrownal ?
  • 18.11.16, 12:46
    że do końca roku wydawca zamierza zwolnić w sumie 135 pracowników redakcji „Gazety Wyborczej”.

Zwolnienia to nie jedyne działania podjęte przez wydawcę w ramach oszczędności. Pod koniec października br. Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży za 9,7 mln zł swojej łódzkiej siedziby.

Prasa
    Droższa „Gazeta Wyborcza” z mniejszą redakcją: skutek spadków sprzedaży, których nie można odwrócić (opinie)

W pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 143 302 egz. (według danych ZKDP). Agora zanotowała w tym okresie 858,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 24,9 mln zł straty netto.
  • 18.11.16, 12:50
    prośbę o zwolnienie bo chce przejść na emeryturę. A to heca:)
  • 18.11.16, 14:18
    Gazeta nie mialaby tego typu problemy gdyby nie realizowała namiętnie programu politycznego Michnika np poprzez naklejki KOD. Spycha się do niszy. Szkoda tym bardziej , że zwolnieni zajmowali się ekonomią i gospodarką a więc zostają ideolodzy. Jeżeli PiS zostanie na 2 kadencję to dojdzie do fuzji dwóch niszowych gazet : Gazety i NIE.
    Szczerze to piszę : Szkoda.
  • 19.11.16, 18:06
    "NIE" może i jest niszowe ale merytorycznie trzyma poziom,
    o którym czytelnicy Gazety (i Wyborczej) mogą tylko pomarzyć.
  • 18.02.17, 07:38
    matprot napisał(a):

> "NIE" może i jest niszowe ale merytorycznie trzyma poziom,
    > o którym czytelnicy Gazety (i Wyborczej) mogą tylko pomarzyć.

NIE czytam,ale chętnie zapoznałbym się z tym poziomem.
    Mógłbyś załączyć jakiś tego poziomu cytat ?
  • 18.11.16, 14:28
    Nie mam bladego pojęcia, dlaczego GW zwolniła akurat tych dwóch dziennikarzy, a nie jakichś innych (na przykład trzech lub czterech, ale pracujących za niższe wynagrodzenie niż Wielgo i Skwirowski). Biorąc pod uwagę, że sprzedaż prasy drukowanej spada dość drastycznie, takie przypadki zdarzają się u wszystkich wydawców. Ale na pewno prasa niepokorna przyjmie ich z otwartymi ramionami.

--
    Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski
  • 18.11.16, 14:32
    To możliwe bo byli swego rodzaju profesjonalistami w interesujących ich tematach.
  • 18.11.16, 16:08
    ayran napisał:

> Nie mam bladego pojęcia, dlaczego GW zwolniła akurat tych dwóch dziennikarzy, a
    > nie jakichś innych (na przykład trzech lub czterech,
    A kto oczekiwał na twoją informację/odpowiedź w tym zakresie ?
  • 18.11.16, 16:13
    Było wiadomo już od dawna ,że będą czystki w Agorze.Ogólnie zostali wyrzuceni na zbity pysk.
  • 10.02.17, 00:17
    Z perspektywy niegdysiejszego czytelnika oceniam, że wielu dziennikarzy, szczególnie tych z dużym stażem, znalazło się w Wyborczej przez przypadek. Myślę nawet, że Wyborcza robiła im krzywdę kreując ich na znawców w dziedzinie, na której znali się przeciętnie. To się odbijało na merytorycznej jakości całej gazety, która nigdy w działach gospodarczym, czy prawnym nie była wysoka. Zaszkodziła też chyba zbyt rodzinna atmosfera w gazecie, która wyłączała sygnały ostrzegawcze jeżeli chodzi o ocenę dokonań dziennikarzy, szczególnie tych z pionierskich czasów. Sukces Wyborczej zawsze wisiał na publicystyce o jasno sprecyzowanej linii społeczno-gospodarczej, która była bardzo atrakcyjna w latach 90tych, ale już nie w latach 10tych. Za późno zauważyli zmianę światowego trendu, chociaż jak czytam Gadomskiego, to zastanawiam się, czy w ogóle zauważyli. Wyborcza powoli schodzi w niszę i z czasem pewnie będzie już tylko trwale deficytowym dodatkiem do portalu utrzymywanym z sentymentu dla starych czasów.
  • 24.02.17, 13:04
    zwolnienia w ramach oszczędności? Przecież dopiero co czytaliśmy że sprzedaż internetowa idzie tak bardzo śśśswietnie?
    Ja z Gazetą Wyborczą pożegnałem się gdy Gazeta Wyborcza przestała być "głosem ludu" a zaczęła być "głosem księgowego"
    Żadna gazeta nie da rady jeśli jej sytuacja jest zależna od rządzącej opcji politycznej !

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.