• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Marek Wielgo zwolniony z Gazety Wyborczej

• 18.11.16, 12:37
    Przyznam, że to koniec pewnej epoki, bo kto nam teraz powie, że "taniej już nie będzie". Bez zbędnej szydery trzeba napisać, że łza się w oku kręci.

www.wirtualnemedia.pl/artykul/marek-wielgo-i-piotr-skwirowski-zwolnieni-z-gazety-wyborczej
    Edytor zaawansowany
    • 18.11.16, 12:42
      A Piotrek S. ?
    • 18.11.16, 12:43
      Rywin - ja trzymam Wladze...

ale mam ostatnio deficyt.

- moze bys mi go wyrownal ?
    • 18.11.16, 12:46
      że do końca roku wydawca zamierza zwolnić w sumie 135 pracowników redakcji „Gazety Wyborczej”.

Zwolnienia to nie jedyne działania podjęte przez wydawcę w ramach oszczędności. Pod koniec października br. Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży za 9,7 mln zł swojej łódzkiej siedziby.

Prasa
      Droższa „Gazeta Wyborcza” z mniejszą redakcją: skutek spadków sprzedaży, których nie można odwrócić (opinie)

W pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 143 302 egz. (według danych ZKDP). Agora zanotowała w tym okresie 858,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 24,9 mln zł straty netto.
    • 18.11.16, 12:50
      prośbę o zwolnienie bo chce przejść na emeryturę. A to heca:)
    • 18.11.16, 14:18
      Gazeta nie mialaby tego typu problemy gdyby nie realizowała namiętnie programu politycznego Michnika np poprzez naklejki KOD. Spycha się do niszy. Szkoda tym bardziej , że zwolnieni zajmowali się ekonomią i gospodarką a więc zostają ideolodzy. Jeżeli PiS zostanie na 2 kadencję to dojdzie do fuzji dwóch niszowych gazet : Gazety i NIE.
      Szczerze to piszę : Szkoda.
      • 19.11.16, 18:06
        "NIE" może i jest niszowe ale merytorycznie trzyma poziom,
        o którym czytelnicy Gazety (i Wyborczej) mogą tylko pomarzyć.
    • 18.11.16, 14:28
      Nie mam bladego pojęcia, dlaczego GW zwolniła akurat tych dwóch dziennikarzy, a nie jakichś innych (na przykład trzech lub czterech, ale pracujących za niższe wynagrodzenie niż Wielgo i Skwirowski). Biorąc pod uwagę, że sprzedaż prasy drukowanej spada dość drastycznie, takie przypadki zdarzają się u wszystkich wydawców. Ale na pewno prasa niepokorna przyjmie ich z otwartymi ramionami.

--
      Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski
      • 18.11.16, 14:32
        To możliwe bo byli swego rodzaju profesjonalistami w interesujących ich tematach.
      • 18.11.16, 16:08
        ayran napisał:

> Nie mam bladego pojęcia, dlaczego GW zwolniła akurat tych dwóch dziennikarzy, a
        > nie jakichś innych (na przykład trzech lub czterech,
        A kto oczekiwał na twoją informację/odpowiedź w tym zakresie ?
    • 18.11.16, 16:13
      Było wiadomo już od dawna ,że będą czystki w Agorze.Ogólnie zostali wyrzuceni na zbity pysk.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.