Dodaj do ulubionych

O co wolno a o co nie wolno pytać w TVN24.

22.03.17, 12:04
Wolno np. pytać chłopaka z wypadku z Szydło czy słyszał sygnały dźwiękowe kolumny samochodowej.
Należy wtedy odpowiadać, że nie, ponieważ dźwięk można sobie nie usłyszeć albo usłyszeć.
Ale nie można pytać chłopaka dlaczego akurat nie zaczekał na koniec kolumny widząc błyskające niebieskim i czerwonym auto zapowiadające początek kolumny auto.
Ale już wcale nie wolno pytać, dlaczego nie zerknął w lewo skręcając w lewo.
Poprawność bardzo nam nakazuje aby nigdy o takie coś pytać w wywiadach z chłopakiem w TVN24.
Edytor zaawansowany
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:07
    A wolno zapytać dlaczego kolumna wyprzedzała samochody na skrzyżowaniu i jechała pod prąd?

--
    Z wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie 21.06.2016 r.:
    "Za niewiarygodne należy uznać wypowiedzi Jacka Sasina, zastępcy szefa KPRP, który twierdził, że nie pamięta, by Kancelaria miała sygnały, że lotnisko w Smoleńsku może być zamknięte, i dopiero po katastrofie dowiedziała się, że jest nieczynne"
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:10
    :D
    Ponieważ kolumnie uprzywilejowanej to wolno.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:12
    TA dlaczegóż to owa kolumna korzystała w tej sytuacji z uprzywilejowania? Cóż takiego działo się że trzeba było stwarzać zagrożenie na drodze?

--
    "Przeżyłam Oświęcim" - Beata Szydło - wspomnienia
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:38
    Kolumny uprzywilejowane z BORem zawsze muszą jeździć szybko aby utrudnić robotę ewentualnym snajperom.
    To normalne.
    Na bardzo wielu filmach to widziałem.
    Tak sano karetki pogotowia ratunkowego na sygnale też raczej szybko zapie...ją.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:43
    Karetki zapie...ją ale nie taranują samochodów na skrzyżowaniu.
    Kolumny nie muszą jeździć szybko a snajper nie zastrzeli przecież kogoś w zadaszonym samochodzie.

--
    "Za niewiarygodne należy uznać wypowiedzi Jacka Sasina, zastępcy szefa KPRP, który twierdził, że nie pamięta, by Kancelaria miała sygnały, że lotnisko w Smoleńsku może być zamknięte, i dopiero po katastrofie dowiedziała się, że jest nieczynne"
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:16
    Poczytaj sobie o dzisiejszej broni strzeleckiej to się zdziwisz.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 13:37
    Jak to nie staranował jak staranował, kalafior?

--
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:19
    Czytałem, że zdarza się, że taranują.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 15:21
    Ano tak. I wtedy kierowca karetki płaci mandat.

--
  • 99venus 22.03.17, 15:13
    Nie dyskutuj z idiotą.
    1.Kolumna nie była uprzywilejowana ponieważ nie była odpowiednio oznakowana.
    2.A kto powiedział,że chłopak nie popatrzył do tyłu?Nie w lewo tyko do tyłu.
    3.A dlaczego marionetka jest wożona do domy nie tylko wojskowym samolotem ale i kolumną samochodów?Tym skromnym patriotom z PiS poprzewracało się w tych pustych głowach.Wydaje im się,że są władcami republiki bananowej.

--
    Popieraj PiS-to oni wytną ostatnie drzewo,zniszczą kraj,zamkną wszystkie sklepy w niedzielę i ogłupią polskie dzieci.
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:20
    Nie będę z tobą dyskutować.
  • don.kichote 22.03.17, 12:15
    1. Jest naprawdę kolumną uprzywilejowaną - na dziś takiej pewności nie ma
    2. Równie ważne jak pkt 1: zachowa szczególną ostrożność podczas manewrów na które pozwala "uprzywilejowanie" - gdyby tę ostrożność zachowali, do wypadku by nie doszło!

awanturnik.extra napisał:

> :D
    > Ponieważ kolumnie uprzywilejowanej to wolno.

--
    Na ignorancje lekarstwem są książki, na głupotę - strzelba i szpadel
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:33
    Dowód:
    W pierwszy samochód kolumny nic nie pie...ęło.
    Należy teraz się zastanowić dlaczego w drugi samochód kolumny coś pie...ęło.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:35
    Bo kierowca drugiego samochodu z kolumny nie zachował należytej ostrożności, kalafior.

--
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:40
    Zachowywał przecież taką samą ostrożność jak pierwszy.
    :)
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:41
    Czyli pierwszy też nie zachował ostrożności. Bez potrzeby jechał pod prąd i wyprzedzał na skrzyżowaniu.

--
  • don.kichote 22.03.17, 12:46

> Zachowywał przecież taką samą ostrożność jak pierwszy.
    > :)

Żartujesz?
    Miał zastosować zasadę "ograniczonego zaufania"...

A co by było, gdyby pierwszy samochód wjechał pod pociąg? Drugi też powinien tak się zachować?
    --
    ...ja z podwórkowej hołoty się wywodzę, a nie z wyższej półki kulturowej, to też i mniej kumaty od takich geniuszy jestem.

z_zapijaczony_ryj
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:21
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 15:22
    Cieszę się że zrozumiałeś. Przekaż kolegom z biurek obok.

--
  • don.kichote 22.03.17, 12:42
    Bzdura!!!

> Dowód:
    > W pierwszy samochód kolumny nic nie pie...ęło.

Bo np. wyprzedzał Fiacika jadącego jeszcze na wprost - przed skrzyżowaniem

> Należy teraz się zastanowić dlaczego w drugi samochód kolumny coś pie...ęło.

Bo drugi samochód nie zachował szczególnej ostrożności a tako obowiązek, wg prawa o ruchu drogowym na jego kierowcy - mimo ewentualnego uprzywilejowania - spoczywał...
    --
    ...ja z podwórkowej hołoty się wywodzę, a nie z wyższej półki kulturowej, to też i mniej kumaty od takich geniuszy jestem.

z_zapijaczony_ryj
  • sverir 22.03.17, 12:49
    "Bo drugi samochód nie zachował szczególnej ostrożności a tako obowiązek, wg prawa o ruchu drogowym na jego kierowcy - mimo ewentualnego uprzywilejowania - spoczywał..."

Tak dla uściślenia, to obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa na kierującym pojazdem uprzywilejowanym, jeżeli ma on zamiar nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, o zatrzymaniu i postoju, o znakach i sygnałach drogowych. Samo w sobie kierowanie pojazdem uprzywilejowanym jeszcze szczególnej ostrożności nie wymusza.
  • don.kichote 22.03.17, 12:58
    sverir napisał:

> Tak dla uściślenia, to obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa na
    > kierującym pojazdem uprzywilejowanym, jeżeli ma on zamiar nie stosować się do
    > przepisów o ruchu pojazdów, o zatrzymaniu i postoju, o znakach i sygnałach drog
    > owych. Samo w sobie kierowanie pojazdem uprzywilejowanym jeszcze szczególnej os
    > trożności nie wymusza.

Myślę, że powyższe wynika też z moich poprzednich postów. Wyżej napisałem:

2. Równie ważne jak pkt 1: zachowa szczególną ostrożność podczas manewrów na które pozwala "uprzywilejowanie" - gdyby tę ostrożność zachowali, do wypadku by nie doszło!...
    --

z_zapijaczony_ryj
  • sverir 22.03.17, 13:09
    Wybacz, nie doczytałem.
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:25
    W tej sytuacji każdy musi zachować szczególną ostrożność.
    Dlatego są błyski świetlne i sygnały dźwiękowe aby wszyscy o tym wiedzieli.
    Nawet piesi na pasach.
    To jest proste jak budowa cepa ale nie dla lemingów.
  • 141288bs 12.04.17, 08:40
    Poniewaz kierujacy seciento, to dupa nie posiadajaca umiejetnosci poruszania sie pojazdem na drogach publicznych.
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:17
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:19
    Coś mi się wydaje, że to chłopak wykonał manewr.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 13:37
    A kierowca drugiego samochodu nie wykonał manewru wyprzedzania?

--
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:27
    Więc nie wykonał go gwałtownie.
    To chłopak tego nie widział i wykonał gwałtowny manewr.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 15:31
    Chłopak był w trakcie jego wykonywania odkąd włączył kierunkowskaz.

--
  • don.kichote 22.03.17, 14:40
    Jeżeli w kontekście wątku, nie rozumiesz o jakich "manewrach" mówię w zdaniu:

"zachowa szczególną ostrożność podczas manewrów na które pozwala "uprzywilejowanie"

to... masz problem.

Zatem wyjaśniam; chodzi o wszystkie zachowania na drodze, których Prawo o Ruchu Drogowym przeciętnemu Kowalskiemu zabrania i za które to zachowania, przeciętny Kowalski zostałby ukarany mandatem, punktami do... utraty Prawa Jazdy - włącznie.
    W omawianym przypadku, takim zachowaniem/manewrem, było:
    1. Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym
    2. Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej
    3. Wyprzedzanie na skrzyżowaniu

--
  • awanturnik.extra 22.03.17, 15:30
    Gdyby tak było to kierowcy karetek pogotowia nie mieliby praw jazdy.
    Albo straż pożarna jadąca w kolumnie.
  • don.kichote 22.03.17, 15:33

> Gdyby tak było to kierowcy karetek pogotowia nie mieliby praw jazdy.
    > Albo straż pożarna jadąca w kolumnie.

kontakt24.tvn24.pl/dwie-osoby-ranne-kierowca-karetki-z-mandatem,153368.html
    --
  • pies_na_czarnych 22.03.17, 12:17
    Dlaczego nie wolno zapytac, czy to byla uprzywilejowana kolumna? Czy to wogole byla kolumna biorac pod uwage odstepy miedzy samochodami?

--
    Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:47
    Kolumna uprzywilejowana zaczyna się od pierwszego błyskającego niebieskim i czerwonym a kończy się na drugim błyskającym czerwonym i niebieskim.
    Chłopak chyba myślał, że błyskanie czerwonym jest tylko po to aby to ładniej wyglądało.
    Błędnie chyba założył, że to jedzie pojedyncze auto tak jak pojedyncza karetka pogotowia.
    A pojedynczy samochód uprzywilejowany może błyskać tylko niebieskim.
  • sverir 22.03.17, 12:52
    "Kolumna uprzywilejowana zaczyna się od pierwszego błyskającego niebieskim i czerwonym a kończy się na drugim błyskającym czerwonym i niebieskim"

A jeżeli za nimi jedzie trzeci błyskający czerwonym i niebieskim, to nie jest już w kolumnie. A tak naprawdę pojazd pomiędzy tymi dwoma błyskającymi wtedy też jest uprzywilejowany, gdy pierwszy i ostatni błyska dodatkowym czerwonym.
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:05
    Albo błyska nieprawidłowo.
    A na dodatek między kolumnami musi być zachowany dystans.
    Przepisy podają go w metrach
  • sverir 22.03.17, 13:08
    Jasne, przepisy podają w metrach odległość między kolumnami. Ale podają też, że te odległości nie mają zastosowania wobec kolumn pojazdów uprzywilejowanych.
  • absurdello 22.03.17, 13:11
    Samochód środkowy w ogóle nie miał oznakowania migającego i dodatkowo mógł zasłonić wóz zamykający kolumnę jeżeli tamten jechał blisko za nim a jednocześnie oba te wozy (tj. 2 i 3 z kolumny) nadjechały z pewnym opóźnieniem w stosunku do tego pierwszego.

--
    Zapraszam do czytania moich tekstów na:

Forum: Katastrofa w Smoleńsku oraz na blogu Blog Technika
  • pies_na_czarnych 22.03.17, 14:47
    > Kolumna uprzywilejowana zaczyna się od pierwszego błyskającego niebieskim i czerwonym a kończy się na drugim błyskającym czerwonym i niebieskim.

Pod warunkiem, ze odleglosc miedzy pojazdami jest mniejsza niz 0,5 kilometra :))

--
    Duda potrzebuje cudu, aby wytrzymać całą kadencję!
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:19
    Naprawdę kalafior spoglądasz w lewe lusterko czy za twoimi plecami jakiś idiota cię nie wyprzedza jadąc pod prąd gdy sygnalizujesz zamiar skrętu w lewo? Strzeżonego Budda strzeże, leszab.

--
  • awanturnik.extra 22.03.17, 12:50
    Zawsze sprawdzam gdyż chcę zachowywać szczególną ostrożność i stosuję przy tym zasadę ograniczonego zaufania.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 12:56
    Coś mi się wydaje że sprawdzasz tak dla ściemy, na potrzeby wątku.

--
  • taniarada 22.03.17, 13:25
    religijnych.uczuc.obraza napisał:

> Naprawdę kalafior spoglądasz w lewe lusterko czy za twoimi plecami jakiś idiota
    > cię nie wyprzedza jadąc pod prąd gdy sygnalizujesz zamiar skrętu w lewo? Strze
    > żonego Budda strzeże, leszab.
    >
    A ty nie spoglądasz .Jak nie patrzysz w lusterka to leź pod koła ."Dobry Pan Bóg stworzył człowieka ,ale rozumu to już nie kontrolował
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 13:38
    Tirówko, z samochodu to kojarzysz jedynie kierownicę gdy trzymasz na niej głowę, i fotele, gdy rozkładasz na nich nogi.

--
  • erte2 22.03.17, 12:26
    awanturnik.extra
    michasiu, nie wiem czy masz prawo jazdy, ale jeśli tak to powinni ci je natychmiast odebrać.
    Bo auto uprzywilejowane (pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów) może nie stosować się do przepisów (np. jechać pod prąd czy na czerwonym świetle), ale w przypadku kolizji czy wypadku jego kierowca jest co najmniej współwinny. Ergo - nie jest bezkarny czy nawet traktowany łagodniej - wręcz przeciwnie, to na nim ciąży szczególna odpowiedzialność ponieważ to on łamie przepisy. A wg twojego "rozumowania" policjant czy strażak ma prawo bezkarnie przejechać prawidłowo przechodzącego człowieka na pasach.
  • wsk175 22.03.17, 12:35
    Mój znajomy kilka lat temu prowadząc karetkę na sygnale wjechał na czerwonym świetle i się zderzył z autem które miało zielone. No i mój znajomy dostał mandat i punkty, bo to on wjeżdżając na czerwonym ponosi odpowiedzialność za skutki swojej decyzji.
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:07
    Kierowcy karetek za długo by nie pojeździli.
  • religijnych.uczuc.obraza 22.03.17, 13:39
    Jak są idiotami jak ten borowik to nie pojeździliby.

--
  • sverir 22.03.17, 13:56
    "Kierowcy karetek za długo by nie pojeździli"

Jazda na sygnale nie oznacza, że można jechać na pałę.
  • don.kichote 22.03.17, 14:42

> Kierowcy karetek za długo by nie pojeździli.

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-25/winny-kolizji-choc-jechal-karetka-na-sygnale/
    --

z_zapijaczony_ryj
  • don.kichote 22.03.17, 14:50
    I jeszcze to:

kontakt24.tvn24.pl/dwie-osoby-ranne-kierowca-karetki-z-mandatem,153368.html
    --
  • awanturnik.extra 22.03.17, 13:00
    "on łamie przepisy" ???????
    Totalna bzdura. Nie łamie się przepisów na to mając uprawnienia do takiego zachowania..
    Po drugie jeżeli mam zielone na pasach to widząc pojazd uprzywilejowany to mu ustępuję jako pieszy, przecież to mój obowiązek.
    Pieszych też przecież obowiązują przepisy drogowe.
    Po trzecie chłopak wcale nie sygnalizował, że chce pie...ąć w Panią Premier.

Ty to z całą pewnością nie masz prawo jazdy i oczywiście przez pasy to ktoś powinien cię przeprowadzać.
  • kolpik124 22.03.17, 12:35
    nowy nick, misiaczku?

tk.19.grudnia i a.gdzie.tam już zbanowane?

brakuje na pół litra chleba czy na bułgarski obciąg?

--
    " Na jarmarki przychodzą rodziny z dziećmi, to bezpieczne miejsca. Jedne czego może się obawiać, to kieszonkowcy."...snakelilith, listopad 2016
  • zapijaczony_ryj 22.03.17, 13:17
    kretyn moze wyprzedzać jadąc pod prąd, na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu o ruchu niekierowanym!
    --
    Dzielna walka wybitnego stratega:
    tiny.pl/htd75
    Niestety nie dał rade i poległ-można powiedzić
  • zapijaczony_ryj 22.03.17, 13:23
    Reżimowe Gadzinówki publiczne:
    pbs.twimg.com/media/C4dN6hHWEAAQ6or.jpg
    --
    Dzielna walka wybitnego stratega:
    tiny.pl/htd75
    Niestety nie dał rade i poległ-można powiedzić
  • kylax4 22.03.17, 14:52
    Szybko zapie...ją głównie w krajach o mentalności rosyjskiej, jak Polska, Rosja, Ukraina, Mołdawia, Turcja i inne takie.

To raz.

A dwa, pojazd uprzywilejowany musi zachować szczególną ostrożność, uprzywilejowanie nie daje prawa do jazdy na złamanie karku 100 km/h pod prąd na podwójnej ciągłej, na wąskiej drodze w centrum miasta.

I trzy, w normalnym kraju, to kolumna byłaby winna wypadku. Ale w normalnych krajach takich wypadków nie ma, bo tam nie jeżdżą, jak polskie debile.

--
    Wizja państwa tzw. "narodowców" to nic innego jak zacofane i zapyziałe wygwizdowo - byle tylko zawsze te same "swoje" mordy widywać.
    Najlepiej pod sklepem :) -- by antropoid

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.